in H N Het reizen per trein wordt duurder 1 Nationale landbouwtentoonstelling de „oneven jaren” f,M.C.A. herdenkt eeuwfeest met appèl in Parijs van van in Verlaging van inningskosten waterschapslasten Andere jaren kunnen worden gebruikt voor regionale exposities Snelle bevolkingsgroei in Zuid-Amerika De uitwijzing van Walz uit het Saargebied Tienduizend jongeren uit vele landen zullen „Parijzer Basis aanvaarden Franse wijnbouwers komen in opstand Eerste Kamer opnieuw BW van n Past deze maatregel in het algemene regeringsbeleid 1 Uitbreiding van regeling van verhaal ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 N’na 2 n i Plannen nemen vastere vorm aan Jongetje gleed van een strekdam »n =n 5 -- Dorser gedood door val op hooivork Naar Parijs is- I Geen staking op lijn Ostende-Dover Nederlandse delegatie ding :elde war. I °P‘ I plei- I •t al Grote vlucht Nauw verband Iwderdag H Augustus 1955 Nader ontwerp Wijziging Bevoegdheden en Watersiaaiswei Een partiële en matige verhoging Arbeid van George Williams groeide uit tot Wereldbond Geen aparte tarieven Bouw Russische vliegtuigen in Oostduitsland Russen vertrekken laatste wachtposten in Oostenrijk ontwapend f£Nsi10 Aug Naar de Oosten ben ,uP20nYegen mededelen, gebrui- rijk tio .wietautoriteiten in Oosten- een firin' a twaa^ treinen met in totaal sche h-r. Wag0,ns Per dag om de Russi- laatsto be* 'and u't te voeren. De 0-ev(>lrio„ tpos.ten °P de Oostenrijkse en teriK>n i-D Zondag ontwapend -n van a rokken‘ De voormalige le- door d» nZ? wa.chtorganisatie zullen r ostenrijkse directie van de orutll wordenarbeiderS dienst ge’ - - Sober begin Noors schip had schade aan stuurmachine Spanje heeft eerste straalvliegtuig 3 wordt matige verhoging”, niemand, die vaak wie doet dat e n de „Parijzer de grondslag 1- P n 't lui- ole- de du- i te i ider an- I tan. oor inn lier I. rlEE Irei- nen be llen ,Ze- lens len, i. 't ’i van ien, en erd in- vi- :ou DEN HAAG, 11 Aug, De minister van Verkeer en Waterstaat, mr J. Al- gera heeft een ontwerp ingediend tot wijziging van de Bevoegdhedenwet en de Waterstaats wet 1900. In zijn Memorie van Toelichting zegt de minister, dat reeds sedert tiental len jaren klachten worden vernomen over de hoge kosten van invordering van een aanslag betreffende de exe cutie van een onroerend goed. Wan neer de aanslag, zoals vaak het geval Maandagavond 22 Augustus zal in Parijs een grote slotbijeenkomst wor- enigingen zijn in hun middelen be perkt. Men hoopt daarvoor een oplos sing te vinden. Hoewel men niet van zins is ook maar enige dwang op le leggen, hoopt men een zodanige regeling tot stand te brengen, dat het agrarische tentoonstellingswezen in de „oneven jaren” geheel op de nationale mani festatie zal worden gericht, waar tussen dan de „even jaren” kunnen worden gebruikt voor regionale ten toonstellingen. Vooral in de commer ciële sectoren van de landbouw wordt dit systeem toegejuicht, om dat op tentoonstellingsgebied een tamelijk grote chaos bestaat, die de betrokkenen handen vol geld kost. Het is niet uitgesloten, dat reeds in September een zodanige overeenstem ming over de plannen en de financie- een zeer omvangrijke procedure ring van nationale landbouwtentoon-1 eist, is het gewenst een vereenvoudigd stellingen zal bestaan, dat een defini tief besluit te dien aanzien zal kun nen worden genomen. sr- ke in- :o- en it- BRUSSEL, 10 Aug. Het bestuur van het Zeewezen te Brussel, waaron der de directie van de lijn Ostende- Dover ressorteert, heeft heden naar aanleiding van geruchten verklaard, dat er geen enkele stakingstoezegging aan de directie is overhandigd, zodat er geen sprake is van stillegging van deze drukbevaren bootdienst. land (Royal Show) en in Duitsland (DLG) worden gehouden. Daaraan dienen dan uit de aard der zaak bij zondere attracties in de agrarische sfeer (ruiterfeesten e.d.) verbonden te worden. De financiering van een dergelijk veelomvattend project wordt thans be studeerd. Uit de commerciële wereld zijn geen bezwaren op dit gebied ge hoord, doch de sociale en culturele ver- Op het Stadhuis van Lemmer zijn Dinsdag de bemanningsleden van de reddingboot „Hilda”, die in de nacht van 6 op 7 Mei j.l. na een zeer zware tocht de opvarenden van een baggermolen en twee woonschepen, die op het IJsel- meer In moeilijkheden verkeerden veilig binnen wisten te brengen, onderscheiden. Na de uitreiking van de onder scheidingen maakte onze fotograaf deze opname van de redders: v.l.n.r. opstapper C. de Roos, stuurman W. Verhoef, machinist J. van Putten en de schipper W. Vaartjes. De delegatie van het C.J.M.V. in Nederland (850 afdelingen met 44.000 leden) bestaat uit dr G. P. v. Itterzon, oud-voorzitter, ds H. J. v. Heerden, de huidige voorzitter, drs G. J. Kriste, bestuurssecretaris, F. v. As, penningmeester, alsmede de Bondsbestuurders J. Schipper en J. Knijff. Voorts gaan mee de Bonds- secretarissen E. J. M. Faber, H. J. Jansen Klomp en J. C. Gordeau. Tevens gaat er een afvaardiging van de Amsterdamse Maatschappij van Jongemannen (A.M.V.J.) naar Parijs. Deze delegatie staat onder leiding van ds W. L. Jens, de alge meen secretaris. de noodzaak dezer tariefsverhoging was ieder geval psychologisch iets Goddank is die Bijbel altijd het mid delpunt van het verenigingswerk ge bleven. Ook al is er veel veranderd. Niet alleen in ons land, ook elders in de wereld. Men heeft sport en ont manning in het programma gebracht, er zijn nieuwe wegen gezocht om door het eenvoudige verenigingswerk jon geren te brengen tot Jezus Christus. Vooral de laatste jaren is het C.J.M.V. ons land zoekend en tastend zijn weg gegaan. De tijden veranderen, dus APELDOORN, 10 Aug. De loon- dorser G. van Ginkel uit Wekerom viel van een stromijt en kwam ongelukki gerwijze terecht op een, met de tan den omhoog staande houten hooivork. De man liep inwendige kneuzingen op en is in het Stads- en Academisch Zie kenhuis te Utrecht aan de opgelopen verwondingen overleden. SCHOORL, 10 Aug. Vanmiddag zijn twee kinderen, die zich ver op een der strekdammen aan het vrije strand te Camperduin hadden ge waagd, daar afgegleden en in een die pe mui terecht gekomen. Het gelukte een hengelaar een der kinderen, het 9-jarige meisje M. G. Wetzeld uit Amsterdam te redden. Haar 7-jarig broertje L. W. Wetzeld werd korte tijd later door de vader uit het water gehaald. Kunstmatige adem haling, hoewel onmiddellijk toegepast, mocht niet meer baten. -o- Op- en ondergang van Zon en Maan: Vrijdag: Zon op 5.17 u., onder 20.12 u. Maan op 23.52 u., onder 16.02 u. derdenbeslag mogelijk te maken, aan gezien anders het doel dezer wetswij ziging, namelijk de verlaging van de inningskosten, niet wordt bereikt. ’s-GRAVENHAGE, 10 Augustus. De plannen van de „contactcommissie agrarisch tentoonstellingswezen” om iedere twee jaar een allesomvattende nationale landbouwtentoonstelling te houden, nemen vastere vormen aan. In nauw contact met de Agrarische Jaarbeurs te Utrecht is men thans doende een schema uit te werken om in oneven jaren, waarschijnlijk voor het eerst in 1957 tot een dergelijke manifestatie te komen. De agrarische jaarbeurs heeft in de ogen van de landbouwwereld namelijk dit gemis, dat men er weinig meer dan landbouwwerktuigen, zuivelmachines, mest en mengvoeders vindt. Daarom wordt getracht de belangstelling te wek ken van de veehouderij, de tuin- en bosbouw (sociale en culturele) werk der landbouworganisaties en vrouwen- en jongerenverenigingen, van de coöpera ties en van de landbouwhandel en -industrie. De reacties zijn, op enkele uitzon deringen na, gunstig. Bij informatie bleek, dat de commissie tot haar te leurstelling ervoer, dat enige grote Rooms-Katholieke organisaties zich vooralsnog afzijdig wensten te hou den. In alle andere kringen is de be langstelling voor het plan levendig. Men heeft dus het oog op een zeer uitgebreide nationale tentoonstelling, zoals deze bij voorbeeld ook in Enge- Misschien herinnert men zich nog, dat reeds in October van ’t vorige jaar de Spoorwegen een verzoek hadden ingediend om de tarieven te verhogen. Dat ver zoek werd toen afgewezen, om dat de regering het onjuist vond reeds zo kort na de loonronde van zes procent het reizen duur der te maken. Toen enige maan den geleden het jaarverslag van de Spoorwegen over 1954 ver scheen, werd daarin door de di rectie o.m. opgemerkt, dat het bedrijf niet had gedeeld in de al gemene stijging van de welvaart, hetgeen bleek uit de omstandig heid, dat de behaalde winst in vergelijking met de omzet, de in komsten, aanmerkelijk lager lag dan de jaren daarvoor. Het is echter de vraag, of het persé noodzakelijk is, dat de N.S. winst maken. Wanneer de reke ning sluit en uit de opbrengsten ook de noodzakelijke investerin gen kunnen worden gedaan, dan zo wordt door velen gerede neerd is het niet nodig, dat er nog enkele millioenen in de staatskas vloeien. Anderen stellen het zelfs zó, dat het Rijk uit een oogpunt van algemeen belang, n.l. het zo laag mogelijk houden van de tarieven, eventuele tekorten van de Spoor wegen voor zijn rekening moet nemen. Dit laatste standpunt is o.i. zeer aanvechtbaar en zal o.m. het voeren van een gezonde be drijf spolitiek beslist niet bevor deren, ome ’mmers het Rijk „toch wel be.aalt”. Dat dus de N.S. zichzelf die nen te bedruipen is een opvat ting, waartegen weinig bezwa ren kunnen worden ingebracht. Niemand verlangt terug naar de periode voor de oorlog, toen het bedrijf zwaar noodlijdend was. En het is volkomen redelijk te stellen, dat er een nauw verband moet bestaan tussen de hoogste tarieven en een sluitende exploi tatie. Maar zolang er nog win sten worden gemaakt lijkt het juist (en dat dient te worden den gehouden. Dan zal Basis”, sinds een eeuw van het werk van de Y.M.C.A. over de gehele wereld, opnieuw door de ver tegenwoordigers van alle aangesloten landen worden aanvaard. De Parijzer Basis, waarin o.m. staat: „De Young Men’s Christian Associ ation” streeft ernaar jonge mensen te samen te brengen, die Jezus Christus aanvaarden als hun Heer en Zaligma- .’ker naar de Heilige Schrift, die ver langen Zijn discipelen te zijn en die hun krachten willen verenigen om Zijn Koninkrijk uit te breiden onder jongemannen”. Dit was de richtlijn, die in het ver leden gold. Maar ook voor de toekomst zal worden aanvaard. Straks gaan ze weer uiteen, blank en bruin. Zij gaan weer terug naar hun afdelingen, misschien op vèr afgelegen posten. Maar bezield met de gedachte, dat zij in geen enkel opzicht alleen staan. Dat er Eén is, Die met hen is, Die met allen is, in welk land, in welk dorp en met welke methodiek men ook werkt. NEW YORK, 10 Aug. De bevol king van Zuid-Amerika zal zich vol gens een voorspelling van de afdeling bevolking van het bureau voor sociale zaken van de Verenigde Naties in de eerstkomende 30 jaren waarschijnlijk verdubbelen. Verwacht wordt, dat de bevolking van Zuid-Amerika in 1980 210 240 millioen zielen zal tellen. In 1950 had het Zuidamerikaanse conti nent een bevolking van 110 millioen zielen. Het ziet er naar uit dat Brazi lië in een niet ver verwijderde toe komst met 100 millioen inwoners een ware reus onder de landen zal worden. Er zijn op het ogenblik slechts vier landen die meer dan 100 millioen in woners hebben, namelijk China, India, de Sowjet-Unie en de Verenigde Sta ten. is, geen groot bedrag betreft belopen de kosten al spoedig het dubbele van de aanslag. Bij executie van onroerend goed kunnen de kosten in dat geval oplopen tot vele tientallen malen de hoofdsom. Dit is een wanverhouding) ook als men ervan uitgaat, dat de schuldplichtige het aan zichzelf te wij» ten heeft, dat het tot een executie of dwangbevel is gekomen. Het vraagstuk klemt temeer, nu steeds meer de gebouwde eigendom men in de omslagen betrokken wor den. De ervaring leert, dat vooral in de eerste jaren na de invoering van ’n aanslag van het gebouwde betrek kelijk veel gevallen van wanbetaling voorkomen, hoewel deze aanslagen over het algemeen laag zijn. Derhalve Is de verlaging van de in ningskosten van waterschapslasten ge wenst. De waterschappen wordt nu de bevoegdheid gegeven evenals de ge meenten de invordering te doen ge schieden door anderen dan de ge rechtsdeurwaarder. Verder wordt de regeling van verhaal uitgebreid tot be paalde roerende goederen en wordt ’n vereenvoudigd derdenbeslag mogelijk gemaakt. Daar inmiddels de aanslag van het gebouwde meer en meer in zwang is gekomen, is het niet meer doelmatig het verhaal op roerend goed te be perken tot de oogst, de vruchten, het vee, de turf en de pacht. Teneinde verband tussen het roeren de verhaalsobject en de waterschaps lasten te behouden, wordt voorgesteld dat de goederen, waarop verhaald wordt, zich moeten bevinden op de grond of in de gebouwen waarop de lasten rusten. In het geval van een uitwonende grondeigenaar-schuld- plichtige is derhalve behalve op het onroerend goed, slechts beslag op de pacht mogelijk, in ’t geval dat een ge bouw is verhuurd, op de huurpennin gen. Daar dit een vaak voorkomende si tuatie is en het normale derdenbeslag ver- BONN, 10 Aug. (Van de ANP-cor- respondent). De bondsregering heeft zich in- verband met de uitwij zing van de Bondsdagafgevaardigde Walz uit het Saargebied tot de con trolecommissie der Europese unie ge wend, zo is in Bonn officieel medege deeld. Walz is een Saarlander, die in dertijd door de regering-Hoffmann uit het Saargebied werd uitgewezen, doch die op grond van het Saaraccoord recht heeft aan de volksstemming in het gebied deel te nemen. Walz was daarom teruggegaan naar Saarbrücken doch de regering liet hpm opnieuw over de Duitse grens zetten. Zij moti veerde dit met de verklaring dat Walz weliswaar aan de volksstemming mocht deelnemen, doch niet aan de propagandacampagne der partijen. De Europese controlecommissie had dit standpunt goedgekeurd, doch in Duits land heeft het geval scherpe critiek uitgelokt. Dat is ook het geval met de verkla ring van een Franse woordvoerder, volgens welke de Saarlanders bij een afwijzing van het statuut in hun oude toestand zouden terugkeren. De libe rale partij en de socialisten zien daarin een ongeoorloofde inmenging der Franse regering. CARCASSONNE, 10 Aug. Veilig heidstroepen, gewapend met machine pistolen, hebben heden wachtposten wokken bij de openbare gebouwen m Carcasonne nadat Dinsdag in de stad twee bommen waren ontploft, die boigens de politie het begin van een ’Pstand der wijnbouwers inluidde. De oidfranse wijnbouwers hebben ge- Jeigd een oorlog te zullen beginnen, de regering niet zou besluiten, de kopen'*ge voorra^en van hen °P *e De regering had onlangs nieuwe «tregelen, om aan de wensen van wynbouwers tegemoet te komen, Sl,k, °?digd, d°ch deze maatregelen u,n,e. j ezen onvoldoende. De aange- U u i re§eringsmaatregelen omvat- reserveren van drie millioen i. r ,wiin v°or distillatie in het n,H„en“e laar> verstrekking van gratis .2 aan ?rmen en wel 1 liter per per en »ln., Periode tussen November wiin- 1 as- en verhoging van het dat .an,tsoen van Franse militairen, dag bedreaagfenblik een halve Iiter Per Spaanse straalvliegtuig is door de „Hispano Aviacion” te Sevilla ver vaardigd. Het toestel, dat de naam „Saeta” draagt, is gebouwd volgens plannen van de Duitse ingenieur en constructeur Willy Messerschmitt. Proefvluchten met het toestel zijn nog niet gemaakt. onderstreept) met het oog op het karakter van het spoorwegbe- 1 drijf - vreemd de tarieven te ver- hogen, waarbij men echter ook weer dient te bedenken, dat o.m. de loonsverhogingen van het spoorwegpersoneel wel eens een nadelige exploitatieuitkomst tot gevolg kunnen hebben. Zo een- voudig ligt het dus niet. 9 De gevolgen zuilen voor velen, die voor hun werk geregeld moe- ten reizen, niet zo prettig zijn. 1 Een organisatie van handelsreizi- gers heeft dan ook al tegen de plannen geprotesteerd. Het be drijfsleven wordt een nieuwe last opgelegd en vele han- delsreizigers, die hun reiskosten van hun provisie moeten betalen, zullen minder inkomsten hebben, zo wordt gezegd. Waartegenover om reëel te blijven gesteld moet worden, dat een goede ver tegenwoordiger in deze tijd van hoogconjunctuur ook goede za ken doet! Het ziet er niet naar uit, dat deze tariefsverhoging zal door werken op de prijzen in het al gemeen. Hetgeen een niet onbe langrijk lichtpunt is. et reizen wordt op 1 September a.s. duurder. De Ned. Spoorwegen hebben toestemming gekregen om hun ta rieven te verhogen en al wordt er in de officiële mede deling dan gesproken van een „partiële en er komt in vele gevallen aardig wat bij en of wel eens van de trein gebruik maakt en niet? zal met dit nieuws blij zijn. Velen zullen zich boven dien met enige verwondering afvragen hoe deze nieuwe maat regel kan passen in het algemene beleid, dat de regering de laatste tijd voert, n.l. het drukken van de prijzen en het niet toestaan van prijsverhogingen. Het zou wel erg prettig zijn geweest, indien er op zijn minst een wat uitvoeriger toelichting op en verklaring van gegeven. Dat had de zaak in meer, aanvaardbaar gemaakt. (Vervolg van pagina 1). volk, van arbeider tot en met archi tect. De minister verklaarde te ver trouwen, dat dit jaar een productie zal worden bereikt, welke hoger is dan de 65.000 woningen, welke gepland waren. Hij meende, dat men aardig op weg is om te komen tot een huurpeil der oude woningen gelijk aan de huur der nieuw-gebouwde, zoals de heer Kraayvanger nodig vindt. Verlaging der huren van nieuw-gebouwde wo ningen, wegens verlaging der grond belasting wees hij af, omdat deze tegen de opzet zou ingaan. De heer Molenaar vroeg de regering te overwegen in het komende zittings jaar nog met een nader ontwerp tot huurverhoging te komen. Hij diende de navolgende motie in: „De Kamer, gehoord de beraadslagingen over het ontwerp huurwet, van oordeel, dat na de thans voorgestelde huurverhoging van 5 pCt binnen korte tijd een ver dere verhoging noodzakelijk is, poet een dringend beroep op het kabinet, in ’t komende zittingsjaar een daar toe strekkend voorstel bij de Tweede Kamer in te dienen”. Na discussie de motie in stemming gebracht en met 28 tegen 4 stemmen verwor pen (die der V.V.D.). De moeilijkheid bij openbare vervoersbedrijven is altijd, dat er geen aparte tarieven vastge steld kunnen worden voor de z.g. plezierreizigers en voor hen, die de trein volstrekt nodig heb ben voor hun werk. Dan zou de zaak heel wat eenvoudiger lig gen, want dan konden de eersten het volle pond betalen! Tenslotte moet ieder toch ook bedenken, dat het reizen per trein in ons land nog altijd stukken goedko per is dan in het buitenland en dat want die kostenstijging bij de N.S. is een zeer reële factor het vroeger of later toch tót een tariefsverhoging zou zijn ge komen. Men kan verschillen over de vraag, of het moment psychologisch juist is gekozen, vooral nu de discussies over de lonen weer in een nieuw stadi um zijn gekomen. -o- BERLIJN, 10 Aug. Volgens het anti-communistische Westberlijnse in lichtingenbureau West zijn op het ogenblik in Oost-Berlijn besprekingen gaande tussen Oostduitse en Russische vertegenwoordigers over de mogelijk heid om in Oostduitsland Russische vliegtuigen in licentie te bouwen. De vliegtuigproductie in Oostduitsland zou in de komende herfst reeds kun nen beginnen. (Van één onzer redacteuren) t onderd jaar geleden om precies te zijn op 22 Augustus 1855 kwa- I U men in Parijs honderd mannen uit verschillende delen van de wereld 1 1 bijeen. Zij bekrachtigden met hun handtekening de „Parijzer Basis”, ndsdien het handvest van de „Young Men’s Christian Association”, de •ffreldbond van Christelijke Jonge Mannen Verenigingen. Vandaag, Donder- 1111 Augustus, komen opnieuw jongeren naar Parijs. Jongeren in de meest ime zin van het woord, want het zijn nu jongens zowel als meisjes. Het An er in totaal ruim 10.000 zijn, die komend uit alle delen van de wereld, Franse hoofdstad ’t honderd-jarig bestaan van hun wereldbond, de Y.M. gaan herdenken. Het zal een machtig appèl van de Christelijke jeugd «it de gehele wereld worden, dit eeuwfeest, waaraan ook een uit zeventig Wen bestaande Nederlandse delegatie deelneemt. Natuurlijk is ook het C.J. i uv present: het Christelijk Jonge Mannen Verbond in Nederland (het TkT T XT ia nïirlni- Hot* rlr» 1X7oralrl Kr» Till T> 1 1(19. Dat de Christelijke jeugdbeweging not niet heeft afgedaan, nog niets aan I vtacht heeft ingeboet, blijkt wel uit M enthousiasme, waarmee de jonge ren naar Parijs trekken. Velen van hen hebben enkele jaren gespaard om de rejs te kunnen ondernemen. Een aan tal hunner, voornamelijk Amerikanen, trokken door ons land en vonden bij je Amsterdamse C.J.M.V. een gastvrij onthaal. Maar voor allen, uit welk land men komt, is het einddoel Parijs, je stad waar zij nieuwe bezieling wil len opdoen. Om straks „als brandende jakkels” weer huiswaarts te keren, an deren inspirerend om de vaan van de Christelijke Jeugdbeweging in de we reld verder te dragen. Gedachtig aan dat aloude Bijbelwoord, dat het devies is van de Wereldbond: „Opdat zij allen één zijn, gelijk wij één zijn”. George Williams, die meer dan hon derd jaar geleden in Londen een klei- ne groep jongeren rond zich verenigde, heeft nimmer kunnen vermoeden, dat de arbeid, die hij in alle eenvoud be gun, een wereldwijd werk zou worden. Dat er een eeuw na de oprichting van de Y.M.C.A. een Wereldbond zou bestaan, die afdelingen heeft in onge veer tachtig landen en waarbij negen duizend verenigingen zijn aangesloten met in totaal ongeveer vier millioen leden. En dan te weten, dat slechts acht landen honderd jaar geleden een handvol afgevaardigden naar Parijs zonden om er de Wereldbond te stichten. Want sober is het begin ge weest, daar op het Londense zolder kamertje, waar jongemannen zich rond de Bijbel schaarden met de vaste wil Gods Woord te bestuderen en eruit te leven. En nog steeds is het de Bijbel waaruit de jonge men senhun geloof willen putten. De Bij bel, die leiders en leidsters inspi reert om hun moeilijke werk te doen. Want als de Bijbel dichtgesla gen blijft, is het werk van het C.J. M.V. zinloos, verdient de organisatie niet langer het praedicaat Christe lijk.. DEN HAAG, 10 Aug. De sleep boot „Maas” heeft hedenavond het 5600 b.r.t. grote Noorse schip „Lionel” gassisteerd bij het binnenlopen van de Nieuwe Waterweg, omdat dit schip schade aan de stuurmachine had opge lopen toen het zich buitengaats bij Hoek van Holland bevond. -o- SEVILLA, 10 Aug. Het eerste C.A, Kaa" D bestaande Nederlandse delegatie deelneemt. Natuurlijk is ook het C.J. ïnnoo IVTartnon Vprhnnfl in IMaïIArlanrl N.J.V.) is ouder dan de Wereldbond, n.1. 102 jaar. dient ook de methodiek te worden aangepast. Maar welke methodiek ook wordt gebruikt, in welke afdeling men ook komt, men wil de problemen die men bespreekt, de zaken die men aan pakt, benaderen vanuit Gods Woord. En ook buiten ons land heeft het Y.M.C.A.werk een grote vlucht geno men. Na een eeuw heeft de internationale organisatie 12 millioen mensen gehol pen, is tijdens de beide wereldoorlogen door de secretarissen gewerkt onder de soldaten van de oorlogvoerende mo gendheden, is er zorg geweest voor de krijgsgevangenen en de verplaatste personen.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3