1 EERSTE KAMER ACCOORD MET BELASTING- EN HUURVOORSTELLEN TOCH GESPREK OVER DUITSE HERENIGING? Gevaren het industrieel van gebruik van commissie Ver. Staten zullen neutrale beschermen atoom-energie Harahap komt vandaag met zijn bemoeiingen gereed Bonn vraagt ook bespreking van vrijlating der krijgsgevangenen Adenauer begin September Het weer Europa Eisenhower geen slacht offer van Russische grap Zuidvietnam blijft tegen algemene verkiezingen Italiaanse boeren kregen hun weg niet naar Moskou 3 ER WAREN MAAR TWEE TEGENSTEMMERS nader ontwerp Motie-Molenaar succes Uitstel in processen tegen Nederlanders Voortdurende strijd tegen Algerijnse opstandelingen voor huurverhoging had geen Leiders van Zuidkoreaanse leger eisen strijd voor hereniging PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Genève sprak In men over:. :eds o. Koreaanse bestandovereenkomst Indonesische kabinetsformatie Eerste ondernemingsraad in Zeeland on- ml I met a 100 ’99e J In V.S. veel gevallen van kinderverlamming 9 ct. ?ct ct. ct. Ct 1 ct. Publiciteit voor Rusland’s atoomkrachtcentrale DE BILT ZEGT: Vrij warm 4 ct 9 ct. 9 ct 9 ct, •Oct 0 ct. Op thuisreis? Ook Belgen vrij? Gebonden aan I Sen°ble Nice Genève Zurich frankfort »S'" Sbrück Geen moeilijkheden Per abuis 1000 gulden voor een serenade ZEEUWSCH DAGBLAD '9’na j lie JAARGANG No. 8162 Waarnemend-hoofdredacteur Prof. Dr J. J. de Jong (ZIE PAGINA 2) t '9 a« STORENDE INVLOED t een prij zenin - (Zie vervolg pagina 3) DONDERDAG 11 AUG. 1955 Directeur: JACQ DE SMIT 99 39 39 59 19 19 >9 Abonnementsprijs 0.47 per week, 2.— p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord kans op Zwakke wind. ;eheel zijn er 20 fo- >it is de eerste keer, in de ct. ct, Ct, Ct. Ct. Ct. Ct. Een onopgeloste kwestie, die uitstel wenselijk maakt, betreft voornamelijk de bezetting der zetels die zijn toege- WASHINGTON, 10 Aug. Naar aanleiding van een bericht, dat pre sident Eisenhower door de Russen te Genève zou zijn beetgenomen, toen hij huwelijkscadeaux zond aan de dochter van maarschalf Zjoekof, heeft een woordvoerder van het Witte Huis ver klaard, dat het niet juist is, zoals in het betrokken bericht was gezegd, dat de maarschalk zelfs geen dochter heeft. „Maarschalf Zjoekof heeft zeker twee dochters en enige kleinkinderen”, aldus de woordvoerder. Hoogwater Vrjjdag 12 Augustus: Vlissingen: 7.46 u. 1.64 m., 20.15 u. 1.68 m. Terneuzen: 8.13 u. 1.82 m., 20.39 u. 1.86 m. Wemeldinge: 9.11 u. 1.61 m., 21.38 u. 1.50 m. Zierikzee: 8.51 u. 1.44 m„ 21.21 u. 1.32 m. Twee en een half jaar heeft de heer C. J. Ruder uit Bennebroek gewerkt aan het model van een rondvaartboot die radiografisch bestuurd, echt kan varen. Voor de kinderen, die Woensdagmorgen in het Amsterdamse Bos te Amsterdam een demonstratie konden zien van op afstand „radiografisch be stuurde” motorboten, was dit dé gebeurtenis van hun leven en zonder zich te bekommeren om hun schoongewassen kleren, zijn zij plat op hun buik gaan liggen, om dit staaltje van technisch kunnen van dichtbij te bewonderen. De Britse atoomgeleerde, dr W. G. Marley, wees er op, dat een reactor- ongeluk, zelfs als het niet meer slacht offers zou maken dan een ontploffing in een fabriek van chemicaliën, wel veel langer een storende invloed zou hebben op het dagelijkse leven in woonplaatsen van de naburige bevol king. Volgens een andere Britse geleerde, dr J. F. Loutit, mogen wij veilig aan nemen, dat „als wij radiobiologisch voldoende zorg besteden aan de mens heid, de rest van de natuur met slechts weinige uitzonderingen voor zichzelf zal kunnen zorgen”. Uitgaande van de theorie, dat gevoeligheid voor radio- uitstraüng nauw verband houdt met de BOSTON, 10 Aug. In de zes sta ten van Nieuw Engeland is het aantal gevallen van kinderverlamming dit jaar tot 1323 gestegen, vergeleken met 249 gevallen in 1954. 31 kinderen die met het Salk-vaccin zijn ingeënt, zijn door de ziekte getroffen, doch slechts één van de 44 gevallen met dodelijke afloop is met het vaccin behandeld. aan het einde van de oorlog onder al lerlei omstandigheden gevangen geno men door het Russische leger. In di plomatieke kringen meent men, dat wel de meeste, doch piet alle Belgen die nog gevangen zijn, zullen worden vrijgelaten. Later werd uit gezaghebbende krin gen te Moskou vernomen, dat in een op de Belgische ambassade overhan digde nota werd medegedeeld, dat de Russen tien Belgen zullen vrijlaten, die als oorlogsmisdadigers worden aangeduid. Het gevaar lijkste element, verbonden aan het gebruik van kernreactors, is de grote dosis radio-activiteit, die zich daarin kan bevinden. Volgens Ameri kaanse deelnemers aan de conferentie kunnen grote reactors radio-actieve splitsingsproducten bevatten in hoe veelheden, overeenkomend met dui zenden kilo’s radium van de tot dus ver gebruikelijke soort. Niet al deze producten zijn zo gevaarlijk als ra dium, maar wel dragen zij bijna alle bij tot vergroting van het algemene gevaar. Om dit gevaar te verkleinen kunnen twee methoden worden toege past: het verwijderen van de produc ten terwijl de reactor in bedrijf is of het beperken van de mogelijkheid, dat deze producten uit het apparaat en eventueel zelfs naar omliggende plaat sen ontsnappen. De Amerikaanse ge leerde dr O. Rogers Mee Ullough ver geleek dit gevaar met dat van „het produceren van ontplofbare en zwaar vergiftige stoffen onder een dak”. „Zelfs als een technisch ongeluk met een reactor betrekkelijk goed afloopt en niemand er bij gedood wordt”, zei hij, „kan het nodig zijn een grote stad geheel te ontruimen en alle wateren van een uitgestrekt gebied onbruik baar te verklaren, terwijl het terrein van de reactor zelf waarschijnlijk ja renlang .niet zal mogen worden betre den. Het matrozenorkest van-Joop Amman, dat voortdurend over de Unifesti het internationale pretstadje op de „E 55” rond doolt om stemming te maken, bracht gisteren ook een bezoek voor het Chalet Suisse. Een Amerikaan, die daar zat te di neren, was dermate enthousiast over de serenade, dat hij naar buiten holde en de dirigent een bankbiljet in de hand frommel de. Blijkbaar was de man slordig omgegaan met zijn bankpapier, want toen Amman hfet papiertje ontvouwde, bleek het een briefje van f 1000.te zijn. Hij stapte daarom op de Amerikaan af en informeerde, of deze zich mis schien vergist had. Dit was in derdaad het geval. De man schrok, toen hij zijn vergissing bemerkte, nam dankbaar het bil jet terug, maar gaf er een ander wel niet zo’n „duur”, maar toch wel „duur” genoeg” biljet voor in de plaats. En het orkest speelde „ein Prosit”. 7 Ct, MOSKOU, 10 Aug. Vooraanstaan de Sowjetrussische bladen hebben fo to’s en lange artikelen gewijd aan de eerste atoomkrachtcentrale in de Sow- jet-Unie. In het gf to’s verschenen. D: dat dergelijke uitvoerige gegevens over de centrale in de officiële Russi sche pers verschijnen. BERGEN OP ZOOM, 10-Aug. De zestienjarige J. H. uit Bergen op Zoom, loopjongen, heeft geruime tijd kans gezien bij verscheidene winkeliers de geldladen te lichten, De politie had klachten ontvangen, maar het onder zoek bracht niet het gewenste resul taat. Maar uiteindelijk viel bedenking op deze knaap. Op heterdaad werd hij in een winkel betrapt. Als hij goederen voor zijn baas bij de winkeliers afleverde deed hij een greep in de geldlade, als de winkelier even verdween. Vier keer heeft hij dit „spel” met succes gespeeld. De be dragen lopen tot f 45.Nadat de po litie hem een proces-verbaal had gege ven, werd hij naar zijn ouders terug gebracht. Medewerkers: J. A. van Bennekom Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huiissen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Ds J. Kwast, Vlissingen; J. Laport Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moli, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zuidema, Goes. een menigte de toegang van de ver blijfplaats van de neutrale inspectie- groep te bestormen, doch men werd door de Amerikaanse wachtposten uit een gejaagd. De leiders van het Zuid- koreaanse leger hebben geëist, dat de Ver. Staten de Koreaanse wapenstil stand als beëindigd zullen beschouwen en de strijd voor de hereniging van ’t land zullen hervatten. De minister van Financiën, de heer Van de Kieft, merkte op, dat de poli tiek der regering z.i. nogal duidelijk is geweest. Daarom begrijpt hij niet, dat de heer Molenaar niet zo bijster tevreden is over het financiële beleid. concludeerde hij, dat de mens en zijn huisdier vermoedelijk de eerste slacht offers zullen zijn van het blootgesteld zijn aan radio-actieve uitstraling. Het laatste noemde hij „een zeer ernstig gevaar, waaromtrent door proefnemingen op muizen veel gege vens worden ingewonnen”. Daarente gen was volgens hem nog maar zeer weinig bekend omtrent de mogelijke vermindering van de levende dieren in verhouding tot de dosis uitstraling, waaraan een mens blootgesteld is ge weest. En nog vrijwel niets is bekend over het mogelijke genetische effect van uitstraling op mensen, daar alle gegevens in dit opzicht afkomstig zijn van proefnemingen op dieren, planten, schimmels, bacteria en zelfs virussen. Waarnemers van de conferentie merkten Woensdagavond met enige verwondering op, dat het ernstigste re cente geval, waarin mensen blootge steld zijn geweest aan radio-actieve stoffen, nl. dat van de Japanse vissers, tot dusverre bij de verhandelingen over dit onderwerp geheel buiten be schouwing is gebleven en dat het re sultaat van de medische waarnemin gen op de Japanse vissers verricht, niet aan de conferentie schijnt te zijn verstrekt. DJAKARTA, 10 Aug.'De rechter Maengkom, die de zaken tegen de ge arresteerde Nederlanders in de gedin gen tegen Jungschlaeger en de ver dachten uit Bandjarnegara leidt, be vindt zich op het ogenblik te Sukabu- mi, waar hij woonachtig is. De bij de berechting betrokken landrechter is ziek geworden en voor 14 dagen ter observatie in een ziekenhuis opgeno men. De verdere behandeling van bei de zaken werd daardoor uitgesteld. DE BILT, 10 Aug. Vrij warm met wisselende bewolking en een kleine een regen of onweersbui, tot matige Noordoostelijke De meesten van hen zouden tot voor kort in Siberië zijn geweest. Niet alleen de krijgsgevangenen, maar ook de burgerlijke geïnterneer den zouden zich thans voor de thuis reis gereed kunnen maken. Tijdens zijn recente bezoek aan Oost-Duitsland heeft maarschalk Boelganin een po ging gedaan om terugkeer der gevan genen als een concessie aan de Oost- duitse regering voor te stellen. Dit is in Bonn zó geïnterpreteerd, dat de Russen niet gaarne de terugkeer zou den laten bijdragen aan het persoon lijk prestige van Adenauer. Dat de Westduitse bondskanselier het thema bij zijn komende bezoek aan Moskou zal willen aansnijden, is zeker. Dit voornemen is neergelegd in de aide memoire, die de Bondsregering nog deze week aan de Russische ambassa deur in Parijs wil voorleggen. Over het aantal Duitsers, dat in Rus land is achtergebleven, worden zeer uiteenlopende cijfers genoemd. Uit gewoonlijk betrouwbare bron is vernomen dat minister Molotof Woensdag tijdens een onderhoud met de Belgische ambassadeur in Moskou, Wauters, heeft beloofd, dat een aantal Belgische burgers, die sedert de oorlog in de Sowjet-Unie gevangen gehouden werden, zal worden vrijgelaten. De Belgen, waarvan hier sprake is, zijn SAIGON, 10 Aug. De Zuidvietna- mese regering heeft geantwoord op ’n brief van de Noord Vietnamese vice- premier en minister van buitenlandse zaken, Pham van Dong, waarin deze voorstelt besprekingen te openen over het houden van vrije algemene ver kiezingen in het gehele land - als overeengekomen in de Geneefse over eenkomst over Indo-China - teneinde tot hereniging van Vietnam te komen. In haar antwoord zegt de Zuidviet- namese regering, dat er vrije algeme ne verkiezingen moeten worden ge houden, hetgeen in overeenstemming is met een ware democratie. Doch be staat er vrijheid in Noord-Vietnam? Integendeel, er heerst onderdrukking en de burgers kunnen geen enkel fun damenteel recht uitoefenen. Zolang dit niet verandert en de Vietminh geen blijk geeft de belangen van Viet nam te stellen boven die van het in ternationale communisme, zal de Zuid- vietnamese regering zich tegen alge mene verkiezingen blijven verzetten, de belangen van het land boven alles stellend en strevend naar dit ene doel: „de eenheid van Vietnam in vrede en vrijheid tot stand te brengen”, aldus de Woensdag te Saigon door de Zuid- vietnamese regering uitgegeven ver klaring. feit, of al of niet de brandende vraagstukken jjrijgsgevangenen zouden worden besproken. De hoop, dat binnen korte tijd de Mg in Rusland gevangen gehouden Duitsers zullen kunnen terugkeren, is In de Bondsrepubliek herleefd. Be voegde autoriteiten in Bonn hebben op grond van de verklaringen van uit Rusland teruggekeerde Oostenrijkers de overtuiging gekregen, dat de Rus sen sinds enige tijd bezig zijn de Duit se gevangenen in enkele grote kampen inde Oeral bijeen te brengen, ten ein de hun repatriëring voor te bereiden. van2 BILT’ 10 Aug Oslo behagen ^sterdam Unden SS?b“« Bordeaux I t°carno Berlijn i Lome 27 gr. (jrjjven, die in Poesan trachtten binnen 28 - - - 25 22 22 19 22 26 23 26 20 18 24 26 20 16 18 21 29 Weerrapporten 7 uur. onbewolkt licht bewolkt lichtbewolkt onbewolkt half bewolkt zwaar bewolkt zwaar bewolkt zwaar bewolkt onbewolkt licht bewolkt half bewolkt licht bewolkt licht bewolkt half bewolkt licht bewolkt zwaar bewolkt zwaar bewolkt zwaar bewolkt onbewolkt GENEVE, 10 Aug. Welke gevaren voor de gezondheid en de veiligheid Hij erkende, dat er een prij zenin flatie is, maar vraagt hij, zou de heer Molenaar menen, dat Nederland in Europa een goedkoopte-eiland zou kunnen blijven? Als de lonen en prij- zijn omhoog gaan, moeten we de Ned. Spoorwegen dan laten verkommeren in het economisch beleid? Hij merkte verder op, dat de economische toe- CONSTANTINE, 10 Aug. Troe pen van het Franse vreemdelingenle- gioen hebben Woensdag 12 leden van een bende opstandelingen in de buurt van Batna gedood. Zij maakten ge- wuik van middelzware artillerie, na- uat de bende een Franse patrouille in *en hinderlaag had overvallen, waar- “9 een Franse soldaat sneuvelde. Maandagavond hebben zeven op standelingen in een gevecht met Fran- !e.strÜdkrachten bij Deloued het leven platen. Aan Franse zijde sneuvelden "w man. ien woordvoerder van het Franse J>er heeft medegedeeld, dat acht le- yan een Franse eenheid door op- onQ Angen ziJn vermoord, nadat zij Augustus tijdens een gevecht or 11611 gevangen genomen waren. DEN HAAG, 10 Aug. Nadat negen leden, over de belasting- en huur- ontwerpen het woord hadden gevoerd, heeft de Eerste Kamer vandaag de belastingontwerpen zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het wetsont werp tot wijziging van de Huurwet werd eveneens aangenomen, zulks met 31 tegen 2 stemmen, namelijk die van de heren De Vos van Steenwijk (VVD) en Brandenburg (CPN). De Kamer is nu op zomerreces gegaan tot de ope ning der nieuwe zittingsperiode der Staten-Generaal. De regering behandelde in deze laatste zitting de bij de discussie ge maakte opmerkingen. Minister-presi dent dr Drees merkte op, dat het ver band tussen belastingverlaging en huurverhoging steeds aanwezig is ge weest, toen een belangrijke belasting verlaging kon worden geannonceerd. Minister Witte had reeds eerder tot huurverhoging willen overgaan name lijk toen de lonen hoger werden. Spre ker meende, dat de regering redelijke voorstellen heeft gedaan. Wel waren er andere oplossingen denkbaar, maar er waren geen aanwijzingen, dat het parlement daarmee accoord zou gaan. stand van ons land zo goed is, dat het buitenland er over schrijft. Minister Van de Kieft gaf o.a. nog te kennen, dat er geen vrees behoeft te bestaan, dat de huurverhoging moei lijkheden zal opleveren in de' kring van hen, die uitsluitend leven van de uitkering van de Noodwet-Ouderdoms- voorziening. Hij gelooft niet, dat men het belastingbeeld per 1 Januari 1957 zal laten bestaan. Met het oog op de algemene ouderdomsvoorziening leek het hem, dat de omzetbelasting op tex tiel en suiker dan zal herleven. Na de pauze kwam minister Witte aan het woord. Hij merkte o.a. op, dat het woningtekort thans ingelopen wordt met 17.000 per jaar. De regering is geenszins tevreden met de huidige woningproductie. Er zal dus naar op voering hiervan moeten worden ge- gestreefd. Maar er zijn grenzen: arbei ders en materiaal. De regering moet regelen ter opvoering aangeven, maar uiteindelijk is deze het werk van ons DJAKARTA, 10 Aug. De Indonesische vice-president, drs Mohammed Hatta, heeft hedenavond, op het ogenblik dat het mandaat tot kabinetsfor matie van de formateur Harahap afliep, aangekondigd, dat hij Harahap nog een halve dag extra tijd heeft gegeven, zulks teneinde er volkomen zeker van te kunnen zijn, dat er zich bij de bezetting der ministerzetels geen moei lijkheden zullen voordoen. Het resultaat van de bemoeiingen van de heer Harahap zal nu morgen te 12.00 uur aan Hatta worden bekendgemaakt. dacht aan de Parindra. Voor Harahap Hatta bezocht, ontving de vice-presi dent de heer Soeroso van de Parindra. ZEVEN PUNTEN Het regeringsprogramma omvat ze ven punten: 1. Herstel van het morele gezag der regering tegenover het leger en het volk. 2. Het doen houden van algeme ne verkiezingen volgens het plan en het bevorderen van de vorming van een nieuw parlement. 3. Zo mogelijk dit jaar nog een wetgeving voor de centralisatie tot stand brengen. 4. De inflatie tot staan brengen. 5. Het uit roeien van corruptie. 6. Voortzetting van de strijd voor de terugkeer van West-Irian bij de republiek Indonesia. 7. Bevordering van de Aziatisch-Afri- kaanse samenwerking op basis van ’n actieve onafhankelijke politiek gericht op de wereldvrede. De partij S.K.I. blijkt bij de opstel ling van het kabinet buitengesloten te zijn. De S.K.I. is de Indonesische volkspartij, de partij van de minister van voorlichting in het aftredende ka binet, dr Tobing. BONN, 10 Augustus. Bondskanselier Adenauer van West-Duits- fand zal ln de eerste helft van September vermoedelijk in de week van 4 tot 10 September zijn voorgenomen bezoek aan Moskou bren- oen, Zoals bekend is hij daartoe door de regering van de Sowjet-Unie uitgenodigd. In het Zwitserse vacantieverblijf van de Bondskanselier |8 vandaag meegedeeld, dat de Bondsregering het Kremlin heeft ge- vraagd op de agenda voor de conferentie ook op te nemen de kwestie van de Duitse hereniging en het vrijlaten van de Duitse krijgsgevan genen, die nog in de Sowjet-Unie worden vastgehouden. De Russen hebben destijds voorgesteld alleen over de culturele en economische be trekkingen te spreken. Er werd toen met geen woord gerept over het feit, of al of niet de brandende vraagstukken van de hereniging en de Uitgave: uHnff „Zeeuwsch Dagblad” kichW>6 g.ro 274280 rjkantoor: Goes, L. Vorststr. rSl 2438 (b.g.g. voo- redactie r- voor advert, enz. 2970), H3’nran; Vlissingen: Nieuwstr. 326; Middelburg: Korte ik j ,r' 35. Tel. administratie Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Djjkstraat 26-28. Exploitatie: Mterbaan Le Cointre N.V., Oosten Goeg der bevolking in het algemeen en voor die van het personeel van kernreac tors en atoomkrachtcentrales in het bijzonder zijn er verbonden aan het ge bruik van atoomenergie voor vreedzame doelen? Met deze vraag heeft de internationale conferentie over atoomenergie zich heden uitvoerig bezig ge houden. WASHINGTON, 10 Aug. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dulles, heeft Vandaag op zijn wekelijkse persconferentie gezegd, dat de Amerikaanse regering zich wenst te houden aan de bepalingen van het Koreaanse bestandsaccoord, dat o.m. de neutrale commissie van toezicht op de naleving van de wapenstilstandsovereenkomst waarborgt. De Amerikaan se minister zei dit in verband met het feit, dat de Zuidkoreaanse regering de bestandscommissie heeft aangezegd, dat de leden op 13 Augustus a.s. het land moeten verlaten. Deze commissie heeft zich inmiddels met het ultima tum bezig gehouden, doch kon na een vergadering van vijf uur niet tot over eenstemming komen. Men besloot toen maar de kwestie naar de vertegen woordigers der militaire bevelhebbers te verwijzen. Dulles zei verder, te hopen, dat de Zuidkoreanen die de laatste tijd vooral tegen de aanwezigheid van de Poolse en Tsjecho-Slowaakse leden van de commissie hebben geageerd, geduld zullen oefenen. De Ver. Staten zijn het evenwél met de regering van Zuid-Ko- rea eens, dat de communistische leden van de commissie zich aan twijfelach tige activiteit hebben schuldig ge- XïlHHkt Ook waren de V.S. het met de re gering van Syngman Rhee eens, dat de aanwezigheid van de commissie van toezicht in Zuid- en Noord-Korea op het ogenblik geen nut heeft, terwijl ook andere bepalingen van de be palingen van de bestandsovereenkomst verouderd en onpractisch schenen te zijn. Minister Dulles vond het echter moeilijk wijziging in de overeenkomst aan te brengen. DE DELING Op een vraag of de Ver. Staten stil zwijgend de deling van Korea hebben aanvaard, antwoordde Dulles ontken nend. Voorts ontkende de minister, dat de State Departement in het bezit was van inlichtingen, welke op een her opening van de vijandelijkheden door de Noordkoreanen zouden wijzen. BESCHERMING Amerikaanse troepen hebben Dins dag van traangas en waterstralen ge bruik moeten maken om een menigte van 20.000 Zuidkoreanen uiteen te te dringen in de gebouwen, waarin de leden van de bestandscommissie zijn ondergebracht. De betogers eisten op nieuw het vertrek van de Poolse en Tsjechoslowaakse vertegenwoordigers in deze commissie. Op het eiland Wolmi speelden zich dergelijke taferelen af. Hier trachtte BENEVENTO (Zuid-Italië), 10 Aug. I - Vierhonderd woedende boeren, ge- I wapend met schoffels en schoppen, I hebben Woensdagavond het gemeente- I huis van het dorp Apollosa nabij Be- I «vento in Zuid-Italië bestormd, om- I dat geen voortgang wordt gemaakt I met het aanleggen van een weg, die I het dorp met hun geïsoleerde boerde- I rijen moet verbinden. Zij sloegen de I voordeuren, alle ruiten en kantoor- I meubilair stuk en verscheurden alle I documenten, die zij vonden. I De opstand kon worden bedwongen I door carabinieri, die tevens verijdel- I den, dat de boeren de villa van de I burgemeester bestormden. Zij hebben al zeven jaar lang pro testen laten horen. Men begon enige maanden geleden met de aanleg van de weg, maar dit werd weer onder broken, zonder dat hiervoor een reden werd opgegeven. -o- weinige uitzonderingen voor zichzelf zal kunnen zorgen”. Uitgi theorie, dat gevoeligheid graad van verfijning door evolutie

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 1