voor l Esso SPORT SPEL. Twee weken gevangenisstraf roekeloos rijdende Belg Nieuws uit de Provincie Bezoek aan Middelburgs Museum nam verblijdend toe Esso of Esso Extra? en KERK vertrouw op de wereldreputatie van Aanvaring in Kanaal door Zuid-Beveland Schip voor visserijonderzoek in aanbouw Flessen met (teveel) water leverden flinke boete Bijna honderd inschrijvingen voor Beneluxronde I Leden „Luctor et Fmergo” legden zwemproeven af op Weer verschillende belangrijke aanwinsten Vlissingen- Scarborough Welke benzine heeft Uw auto nodig? Jaarverslag Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen 1 HEINKENSZAND KAPELLE POORTVLIET en de Familievetes ontvellingen voor politierechter Terneuzen in het „Overjordaanse Vlissingse stadsbeiaardier geeft concert te Bergen op Zoom Wielrijder tegen auto Menu, waaraan de drank niet ontbrak AXEL HOEDEKENSKERKE E-H. ABTSKERKE 's-H. arendskerke WEGOMLEGGING TE POORTVLIET Spelers van VC Vlissingen I toch naar Bromley I VLISSINGEN, 9 Aug. De voorI vertegenwoordigende elftal van Vlis-1 singen gekozen spelers van de VC I Vlissingen voor de wedstrijd inBn' l ley op 20 Augustus zullen de reis nas I Engeland meemaken. Hiertoe werd te- I sloten tijdens een bespreking van hd I bestuur van de VC Vlissingen met I betrokken spelers en met de Contao 1 Organisatie voor uitwisseling I sportmensen. I Thans definitief Woensdag 10 Augustus 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD Pa9iti 11 Ingezonden Mededeling (Adv.) Vergis U niet en u. Maan op 23.01 u., onder 14.49 u. zaal uit •M in de volle grond. Deze proeftuin komt ESSO NEDERLAND N.V. „ESSO-GEBOUW” - DEN HAAG -o- Woningbouw. De zes woningwetwonin gen in de Burg, van Oeverenstraat zijn thans' aan de gemeente overgedragen, zo dat de nieuwe bewoners deze zeer bin nenkort kunnen betrekken. De mogelijk heid is niet uitgesloten, dat hier spoedig weer gebouwd wordt, als het tenminste niet bij de plannen, die er bestaan, blijft. (Zie vervolg pagina 5) geen voorran, se verkeer. C vai gei eni ka: og< cei I Da' ato tijd var de pri; ove gei eer da: krs nat ter dut ga: op zot wil toe StE lijl uit ter jaa dei tot An nu dit bij 2 Da ecl oir ke: va ins ter als ter zo< 1 er koi Ier nei wo rol Vei de Ier hoi •cc 1 Ke, sp< tei nei rei 6.189.279,81. Het totaal van de ingelegde spaargelden 4.698.931,79. In totaal kon den dit jaar 130 nieuwe spaarders worden ingeschreven. Collecte. De collecte voor herstel en op bouw in de Ned. Herv. kerk heeft opge bracht 108,73. Wedvluchten. Met 38 oude en 237 jonge dun en nam de P.V. „O.W.T.B.”, dee, aan een wedvlucht vanuit Breteuil (237 km.) De uitslag luidde: oude duiven: 1 J. Mol; 2, 3 en i, A. A. van Driel; i en 5 J. C. Nysse; 6 B. Ridderhof; 7, 9 en 10 J. v. d. Weyde; jonge duiven: 1, 4, 5 en 7 P. D. de Boe; 2 M. Jeremiasse; 3 W. C. Hu.’- dersmarck; 6 J. de Schipper; 8 A. A. van Driel; 9 J. v. d. Weyde en 10 P. Bruin zeel Proeftuin wordt aangelegd. Gisteren is een begin gemaakt met het klaar maken van het terrein in het Dij kwel voor proeftuin voor de kleinfruitteelt I mil teg gev kla: op te den zei op Wa< bes, E dat krii ten dag ten zak mir Wac raa Hof tegf zaamheden. Ongeval. Dezer dagen kwam de brom fietsberijder K. Dekker in de Smidsstraat in „aanraking” met de auto van de vrachtrijder Bijl uit St. Maartensdijk. Het achterwiel van de brommer werd inge drukt, maar persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Geslaagd. Te Amsterdam slaagde voor het brevet voor damesmode en kleinvak- artikelen, de heer D. van Sluis. °P" en ondergang van Zon en Maan: 6 dagen zitten. Voldaan stapte zij de Donderdag: Zon op 5.16 u., onder 20.K WEMELDINGE, 9 Aug. Gisteren kwam het Duitse motorschip „Haniël- Curier”, geladen met stukgoed, be stemd voor Antwerpen, bij het bin nenkomen van het kanaal in aanva ring met het uitgaande tankschip „Lapland” uit Gent. De „Haniël-Cu- rier” kreeg schade aan het voorschip, doch kon de reis voortzetten. De tan ker, geladen met benzine, liep aan bakboordzijde een scheur op. Het schip werd provisorisch gedicht en onder brak de reis totdat de weersomstan digheden gunstiger waren. me aanvulling voor de collectie sier a den werd o.m. verkregen van mevr, dc wed. M. J. Hejjboer te St. Annaland, bestaande uit een aantal gouden en zil veren sieraden, behorend tot de Thool- se dracht van 1840 tot 1850, evenals wat klederen. De conservator van het munt- en penningkabinet, de heer H. Pieters, meldt o.m., dat het hem gelukt is het verlies van vrijwel alle litteratuur op dit gebied tengevolge van de verwoes ting van de Prov. Bibliotheek in 1940 in belangrijke mate te herstellen, al thans voor zover het de Nederlandse munten en penningen betreft. Het aantal munten der graven van Vlaanderen is inderdaad gering. Ge zien de hoge prijzen zal men bij het aankopen van exemplaren zich tevre den moeten stellen met het verwer ven van bepaalde typen. Volledigheid is volkomen onbereikbaar, hetgeen ook geldt voor de producten der Zeeuwse munt. Een aanwinst der afdeling oud heidkundige voorwerpen en zeld zaamheden is een verguld zilveren coupe, in 1881 aan dr J. C. Bolle aangeboden door de Engelse rege ring wegens verleende chirurgische hulp aan Engelse schipbreukelingen, en aan het Genootschap geschonken door diens dichter, mej. mr Anne Bolle. GOES, 9 Aug. Het bestuur van de afd. Zeeland van het Nederlands Handbal Verbond heeft besloten, om ook de komende winter weer een zaal- handbalcompetitie te organiseren. Daartoe zal de veldhandbalcompetitie van 1 December tot 1 Februari wor den onderbroken. „Nu, en Graaf kwam op de dijk bij de Schelp- hoek (Scherpenisse) met zijn fiets zeer ernstig te vallen; hij brak zijn heupbeen en een pols. Hij werd in het ziekenhuis opgenomen. Verbouwing. In het gemeentehuis is men op het ogenblik bezig met het afbre ken. Op de plaats waar tot nu toe het kantoor van de districts-opzichter was, komt binnenkort een werkkamer voor de burgemeester die niet over een privé- vertrek beschikte. Ongeveer 40 der motoren wordt „onder voed” als zij geen Esso Extra krijgen. Zij ver liezen pk’s, gaan pingelen of worden kunst matig door te laat gestelde ontsteking pingel- vrij gemaakt. Langzaam maar zeker gaat zo’n kostbare auto door ondeskundigheid in de reparatie. Andere motoren, voornamelijk die met lage compressieverhouding, kunnen volstaan met Esso benzine. Ook deze zullen echter met Esso Extra vinniger optrekken en dus verhoogd rijgenot geven. Laat vooral de ontstekingstijd van Uw motor vakkundig afstellen. Een klein karwei voor een goede monteur. Eerst daarna bemerkt U ten volle de voordelen van Esso Extra. - Fellere acceleratie - economisch rijden - geen gepingel. P. bevriend met een zoon van de fam. Van S. Op zekere dag ging hij hem op halen en betrad het erf van de fam. Van S. Door de 21-jarige broer J. F. van S. werd hij onvriendelijk ontvan gen. Hij moest het erf af, er kwam ru zie en er vielen klappen. Ter zitting kwam er nog ’n a.s. schoonzoon als ge tuige a décharche voor J. F. van S. aan te pas, en als verdediger mr P. C. Adriaanse, die aanvoerde dat de klap pen gevende J. F. van S. „toch zo’n gezellig gezicht” heeft. Desalniettemin moet deze klap betaald worden met f 15.boete of 5 dagen. „En het moet uit zijn met de Vendetta!” zei de rech ter. Een ontvelling van „zegge 2 cm bij een halve centimeter” liep de 58-jarige melkhandelaar en caféhouder C. V. uit Westdorpe op na een ruzie met de 34- jarige Mej. J. A. de M. Want vrouwen nagels kunnen scherp zijn, schérper dan vele woorden. Ze had hem n.l. ook uitgescholden. De officier vond het weinig ladylike en eiste f 50.of 10 dagen. Het werd f 25.of tien dagen. En dat voor een ontvelde neus! YERSEKE, 9 Aug. Dinsdag werd na verbouwing van de werf Van de Fa Van Os en Zn een vlet te water gelaten, dat gesleept werd naar de fabriek van de fa. W. Bakker en Zn, waar er een 120 Pk Mercedes Benz- motor (4 cyl.) in gebouwd zal worden o.a. met hydraulische keerkoppeling. Dit vaartuig is bestemd voor het Vis serij-onderzoek en zal speciaal ten dienste staan van de oestercultuur. C. van D. uit Vlissingen nam samen met Van W. een paar ijzeren deuren uit een bunker bij Zoutelande. Dat kost hen f 40.of tien dagen. J. H. W. K. uit Vlissingen viel in het Havendorp de vrouw van een kennis lastig en verdween, toen zij hulp ging halen met een portefeuille, 2 pakjes shag, een fles haarwater en een mond harmonica. Het laatste waarschijnlijk om de zaak wat op te vrolijken. „Ik zou het een kwajongensstreek vinden, als je niet Jan K. was” zei de politie rechter die zijn klantjes kent. „Je bent een slappe Tinus, Jan”. En Jan gaf het toe. De officier eiste 6 weken on voorwaardelijk doch de po litierechter was mild en vonniste 1 mnd voorw. met 2 jaar proeftijd en f 50.of 20 dagen. De kellner A. S. uit Middelburg had van Maatschappelijke Zorg geld los gekregen door stomweg voor te wen den, dat hij werkeloos was. Belasting schuld was de oorzaak van deze dom me daad. Er werd 2 weken tegen hem geëist. „Dat is een blamage voor me, want ik werk in nette zaken”zei hij onthutst. Het werd nu 2 weken voorwaarde lijk met 2 jaar proeftijd en f 50.of 20 dagen. De dijkwerker H. S. uit St Maartens dijk had Mej. L. C. van Z. beledigd. S. was niet verschenen en de juffrouw hoorde dat hij f 30.moet betalen of VLISSINGEN, 10 Aug. Heden twee dagen voor de start nadert het aantal inschrijvingen voor de 6e Bene lux Ronde de 100, zodat het nog geens-I zins zeker is, dat het aantal deelne mers van vorig jaar (147) zal worden overschreden. Onder deze deelnemers bevinden I zich ook enkele Belgen, Fransen en Duitsers. De Engelse motorrij ders, die hun deelname reeds had den toegezegd en die te Oostende I zouden starten, hebben zich echter teruggetrokken. Voor het eerst zal ook de Rijkspoli tie aan de Ronde deelnemen en wel met equipes uit Apeldoorn, Nijmegen, BOLSWARD, 9 Aug. Bols- ward heeft een groet gekregen uit het „Overjordaanse”. Talrijke reacties-ontving het gemeentebe stuur als antwoord op en ter ge legenheid van het 500-jarige be staan van de stadsrechten gezon den boodschap aan alle Neder landse gemeenten waarin de na druk werd gelegd op het eigen recht der gemeente en de ge meentelijke zelfstandigheid. Hier bij bevond zich ook de volgende brief: „Onze stad die zijn stede lijke rechten ontleent aan Prins Willem van Oranje, de Zwijger, die deze als vrucht verleende voor de strijd om de vrijheid, kent de waarde van deze vrijheid bij uitstek. In het Overjordaanse, ten Zuiden van de Westerschelde doorploegden de oorlogen van de 16e, 17e, 18e, 19e en 20e eeuw de ze landstreek. Onze gemeenschap heeft onophoudelijk moeten bele ven, wat het gemis aan vrijheid betekent. Gaarne wil daarom on ze stad Terneuzen de wacht hel pen houden bij het eigen recht der gemeente”. Bilthoven en Leiden. Een bijzondere moedige deelnemer is de Duitser Karl Stey uit Nordhalben, die zal rijden op een 75 cc DKW hobby-scooter. Dat wordt dan de lichtste machine, welke ooit aan de Benelux Ronde deelnam, al werd de tocht reeds enkele malen volbracht door een 98 cc DKW. De F.I.M. zal bij deze 6e Benelux- Ronde vertegenwoordigd zijn door haar bestuurslid Egon Landvogt uit Siegem in Duitsland. Ned. Herv. Kerk I Beroepen te Boornbergum-Kortf-1 hemmen (toez.) S. J. Bijleveld ti I Oudega, te Graft-De Rijp-Graftdijk, s I Grootschermer-Driehuizen en Sche-1 merhorn M. J. v. d. Ende te Middel I bert. I Aangenomen het beroep tot bijstad I in het pastorale werk te Ankevees.il D. Meeter, em. pred. te St. Johannesgl Geref. Kerken j Aangenomen naar Makkum J. P. Kal kes, cand. te Zaandam, die bedanfel voor Den Bommel. I Geref. Kerken (art. 31 K.0.) I Beroepen te Bunschoten-Spakenbiql als miss, predikant op West-Borneo I Roukema te Ede. I Christ. Geref. Kerken I Bedankt voor Sliedrecht B. Biji-I veld te Noordeloos. I Geref. Gemeenten I Bedankt voor Utrecht D. L. Aai-I geenbrug te Terneuzen. I BERGEN OP ZOOM, 9 Aug. In het kader van de zomeravond-beiaard- concerten speelt Donderdagavond de stadsbeiaardier van Vlissingen, de heer P. Broerse, het vijfde concert op de Juliana-beiaard. Het programma luidt als volgt: 1. Praeludium van J. S. Bach; 2. a. Giga, b. Andante van F. Couperin; 3. Tambourie van J. Ph. Ra- neau; 4. Twee gavotten van Fiocco; 5. Oude volksliederen: a. Zeg kwezelken, b. Daar kwam een boer uit Zwitser land, c. Wie dat sich selfs verheff; 6. Klokkedansje van Staf Nees; 7. Me nuet van J. van Hoof; 8. Babbillage van G. Clement; 9. Prov. Zeeuwse rei van Jan Morks; 10. a. Landler, b. Me nuet van W. A. Mozart; 11. Lied ohne Worte van F. Mendelsohn; 12. Chacon ne van A. Durand; 13. Thema uit de etude in E van F. Chopin; 14. Solvejgs lied van E. Grieg. BERGEN OP ZOOM, 9 Aug. Van middag wilde de wielrijder A. S. uit Hoogerheide de weg nabij de Zoom- brug oversteken, waarbij hij echter tig verleende aan 't recht- Gevolg: botsing tegen de auto van de heer de O. uit Zierikzee, Als conservator van het kabinet van natuurlijke historie maakte drs Van der Feen melding van het overlijden op 6 Maart j.l. van de heer C. Brak man, door wiens activiteiten de ken nis van de recente en fossiele flora en fauna van Zeeland zeer toegenomen is. Hij ging op wetenschappelijke wijze te werk en stelde zijn gegevens en kennis altijd met grote liberaliteit ter beschikking van biologen en musea. Na zijn overlijden is het Zweedse her barium met de afdeling natuurlijke historie vernietigd, De betekenis van dit herbarium als een collectie bewijsstukken voor de vroegere flora van Zeeland kan moei lijk worden onderschat, vooral nu deze flora door inundaties en herverkave lingen aan ingrijpende veranderingen onderhevig is. In het Archief treft men naast het jaarverslag aan het tweede stuk over de steden van Zeeland door dr W. S. Unger en dr J. J. Westendorp Boerma. Behandeld worden de steden Veere, Vlissingen en Arnemuiden. Tenslotte is er een artikel opgenomen van dr H. W. Fortgens over de Latijnse scholen te Zierikzee, Brouwershaven en Tho- len. Maar Pier, zelf gehoord en een vete niet ontkennend vanwege enkele1 leveranties naar het bleek gaf een andere lezing. De kolenhandelaar was binnengekomen, had een ketting op de grond gesmeten, gezegd: „Wat zie je a’r narrig uit” en toen met het ijzer geslagen. Het werd voor de kolenhan delaar een boete van f 50.of 20 da gen. Vergis U niet als vertegenwoordigers van een Goese firma en hadden flessen met vloeistof om gewassen beter te laten groeien aan de man gebracht. Er zat echter te véél water in de flessen en dat liep fout. Toen de zaak „op de fles” ging hadden zij f 840.— „verdiend”. Dat geld hebben zij teruggegeven, doch, zo zei de officier, „het blijft oplichting”. Ze zijn speciaal in Schiedam flessen gaan bestellen en hebben bij een druk ker etiketten laten vervaardigen. Het vonnis luidde: vijf maanden voorwaar delijk met 2 jaar proeftijd en onder toezichtstelling van de Prot. Chr. Re- classeringsvereniging alsmede f 75. boete subsidiair 15 dagen voor elk. KLAPPEN EN KRABBEN Er waren hier en daar ook klappen uitgedeeld. De grondwerker Van H. uit Vlissingen, een boom van een kerel, sloeg de 58-jarige B. H. In drift welis waar maar, het mag niet! „Toch niks voor een kerel als U”, zei de politie rechter bestraffend, ,,’t Is net ander halve cent. Bewaar je krachten voor wat beters”. De officier eiste f 60.of 30 dagen. Het werden f 20.of 10 da gen. Ja en dan was daar de glimlachende kolenhandelaar J. v. d. W. uit Bier vliet die de smid P. J. D. met een stuk ijzer op het hoofd geslagen heeft. Hij Ontkende deze klap. „Ik had het ding in m’n hand en poetste het z’n smede rij in. Hij stond bij het aambeeld en of hij nu dat ijzer ’tegen het hoofd kreeg of zich kwestste doordat hij buk te en zich tegen het aambeeld stootte weet ik niet, maar ik heb het niet ge daan”, luidde zijn verweer. Hij had ook nog „Goeie morgen, Pier” gezegd OOST- EN WEST-SOUBURG, 7 Aug. Door de zwemvereniging „Luctor et Emergo” werden de proe ven af genomen voor het bondsdip lo rna. Aan de onderstaande deelnemers kon het diploma I (zwemproef) wor den uitgereikt: J. J. Joziasse, M. Jo- x - ziasse, J. J. Zaal, H. J. Schipper, L. op het voormalige sportterrein aldaar. de Witte, G. izebout, W. Zaal en A. Men is thans bezig met de grondwerk- Janse, Koudekerke, B. van Hoorn, L. 1 1 Zeilmaker, J. van Vlaanderen, H. Koekkoek, P. Koekkoek, W. L. Pel, Middelburg, M. de Kuyper, Goes, Ba- rie Dunn, Brampton, Engeland, A. Lenstra, J. Baijens, M. Izebout, J. Ber- revoets, P. Berrevoets, A. Lijnse, P. F. Izebout, P. C. Bakker, G. J. Wil- lemse, E. Krijger, C. Overweel, J. Louwerse, W. Louws, M. v. d. Meer, J. A. Boogaard, M. Langeraar, M. Ber- Been en pols gebroken. De heer J de I revoets, P. de Smit, P. G. Barentse, H. Bakker, J. Kaljauw, M. Kaljauw, J. M. Hage, D. H. Bakker, H. D. Bakker, I T. Goedegeburen, L. en J. Louwerse, J. L. Vervaat, allen uit Souburg. Het diploma geoefende zwemmer- (ster) werd behaald door P. J. Ize bout en J. L. Zaal, Koudekerke; G. Rietman, N. en I. Kodde, M. Verboom, L. J. van Molenbroek en P. van Eenen- naam, Souburg. De proeven werden afgenomen door de heer Bouwens, official K.N.Z.B. te Middelburg en door de badmeester de 1 heer Tienpond. 1 wat zeg je ervan?” vroeg de politierechter hem. „Stikvee, edelachtbare” Hjj slofte narrig de zaal uit. VENDETTA Er leven veel vete’s in dit goede land. Zo ook tussen de families Van S. en Van P. uit Hontenisse. Want had de familie Van P. niet van die Van S. ge zegd, „dat het maar bucht was” Desalniettemin was de 16-jarige Van Aanwinsten. De chr. openbare leeszaal heeft de beschikking gekregen over de volgende nieuwe boeken: De strijdende Kerk, P. A. de Rover; Bouwkundige en cyclopaedic; De grote kapitein, K. Lüt- gen; Zijn stem, Foka van Loon; Het barre jaar, S. P. Okkerman; Bertie’s toekomst, L. Overdijk-v. d. Velde; De kaper van Het gemaskerde bal, Lisa Fetzner; De jeugd van Gerrit Kra, P. H. Fruithof. Benoeming. Tot leerling-ambtenaar ter secretarie is met ingang van 15* Augustus a.s. benoemd de heer W. M. Lankester te Kloetinge. Reis ouden van dagen. De ouden van dagen uit deze gemeente hebben hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Via Vlissin gen, Brugge, Dixmuiden ging de tocht naar Addingkerke. De terugweg werd via de Belgische kust gemaakt. De oudjes waren erg voldaan. Coöp. Boerenleenbank. Het balanstotaal van de Coöp. Boerenleenbank ’s-Heer Arendskerke bedroeg eind vorige maand MIDDELBURG, 9 Aug. - In het dezer dagen in druk verschenen jaarverslag 19541955 van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, opgesteld door dr W. S. Unger, wordt o.m. medegedeeld, dat het bezoek aan het museum opnieuw een verblijdende stijging vertoonde. Het aantal betalende bezoekers be droeg 3632, een getal, dat nog nooit werd bereikt. Onder hen waren 1052 jeugdige personen, voor wie een re ductie geldt. In het voorafgaande jaar waren deze cijfers resp. 2514 en 1008. !t De conservator der Zelandia Illu- strata, dr Unger, begon met de voort zetting van de beschrijving der por tretten. Aangekocht werd een kleuren reproductie van het schilderij van H. Vroom (1623) in het Frans Halsmu seum te Haarlem, voorstéllende het bezoek van de Winterkoning aan Vlis singen in 1613. Geschonken werden een foto van de Markt te Middelburg in 1890 en vier foto’s van het Gasthuis aldaar uit 1910. Drs P. J. van der Feen, de conservator van de afdeling vroeg- historische voorwerpen (z.g. Steenka mer) maakt melding van het overlij den op 9 December 1954 van dr L. A. L. Burgersdijk, die zich als conserva tor van 1935 tot 1940 o.m. verdienste lijk maakte door het onderzoek van de overblijfselen van het klooster Emelis- se in Noord-Beveland en van een borstbeeld van Willem de Zwijger. Van de hand van dr Anne Roes ver scheen de beschrijving van een belang rijk deel der collectie en wel van de middeleeuwse fibulae van de Walcher- se kust. De meeste hiervan zijn tussen 1687 en 1900 verzameld op het strand van Oostkapelle, een klein aantal op het strand van Vrouwen polder en Domburg. Haar conclusie is, dat de beschreven voorwerpen dateren uit de periode 700 tot 870 na Christus. die over de weg reed. De wielrijder kwam te vallen en werd gewond. Hij werd door de politie naar het Alge meen Burger Gasthuis vervoerd waar hij werd verbonden en daarna per auto naar huis gebracht. -o- POORTVLIET, 9 Aug. In verband met de werkzaamheden aan de Stoof- straat-Zuidstraat er komt hier een nieuwe weg, die aansluit op de Mo lenweg, Lageweg, Oud-Kerkhof, Tho- len is het verkeer Scherpenisse Poortvliet omgelegd. Vanwege de smalle binnenwegen is hier boven- dien een eenrichtingsverkeer inge steld. MIDDELBURG, 9 Aug. Oplich ting, wat diefstalletjes, enkele beledi gingen, gekruid met klappen en krab ben, vormde het menu, dat vanochtend de Middelburgse politierechter, zeer geduldig, te verwerken kreeg. Ook de drank ontbrak niet. De ronde Belg G. T. B. uit Watervliet, kwam ermee aan dragen. Of liever, was er destijds in Philippine mee komen aanrijden. Met de 18-jarige P. D. uit IJzendijke naast zich, zoon van een garagehouder, was hij met een honderd kilometer- vaart in zijn auto komen aanvliegen. Tot zijn schade regelrecht in de rich ting van een rijkspolitie-wachtmeester- in burger! Deze wachtmeester vertelde het op de zitting heel omslachtig. Hij had het vege lijf weten te redden door over een sloot te springen. „Zig” deed de auto over de weg en toen „Zag” en dook vervolgens over een hoop stenen de diepe sloot in. „Die is er geweest”, had de wachtmeester gedacht, maar de Belg krabbelde heelhuids overeind. En droeg, althans volgens de wachtmees ter, duidelijk een kegel damp voor zich uit, die duidde op kennismaking met de voor autorijders zo schadelijke pro ducten van Schiedam. Ook de 18-jarige meerijder kwam er heelhuids af en verklaarde, weer volgens de wacht meester, dat de bestuurder „teveel op had”. Maar de 18-jarige zag het nu hele maal anders. De Belg reed normaal en was, doordat er een tegenligger was komen aanrijden, gedwongen in een bocht scherp uit te wijken en flink gas te geven om uit het zand te komen. En dronken? Nee, dat kon hij niet zeggen. De Officier van Justitie werd er zeer vertoornd over, hetgeen te be grijpen valt aangezien ook deze ge tuige de twee vingers in de lucht had gestoken dat hij „niets dan de waar heid” zou vertellen. De wachtmeester, die zodoende voor leugenaar werd ge zet, wou er nog tussen komen. Maar het was niet nodig. De eis kwam: 1 maand gevangenisstraf onvoorwaarde lijk met 2 jaar ontzegging om een auto te besturen. De politierechter was milder in zijn vonnis. Er was de Belg wilde dat niet „vanwege zijn hartkwaal” géén bloedproef genomen en dus moest de invloed van drank afgeleid worden uit allerlei omstandigheden. De Belg moet nu veertien dagen gaan zitten en mag twee jaar lang in Holland geen auto besturen. OOK IN FLESSEN De gebroeders J. en M. de J. uit Goes hadden zich in de omstreken van Serooskerke op Walcheren, uitgegeven KLEDERDRACHTEN Ook in het afgelopen jaar werden weer schenkingen ontvangen voor de afdeling Zeeuwse klederdrachten, zo meldt de conservator, de heer J. de I Bree. Een belangrijke en zeer welko- Het Vlissingse elftal zal er dus al I volgt uitzien: I Doel: P. Baart; achter: J. de Waaien I A. Wijgman; midden: P. Weststrate, P. Barten en A. van Rijswijk; voor: A Clarisse, C. Bode, W. Leynse, K. Dit- gemanse en P. v. d. Schraaf. I Met uitzondering van A. van Rik I wijk en W. Leynse, die lid zijn vaJ H Zeeland Sport, zijn het dus allen spe- Iers van de VC Vlissingen. Als resa- ves zijn aangewezen P. Stroo (VlissJ, Chr. de Nooyert (Vliss.) en A. de Ban (Zeeland Sport). -o- VLISSINGEN, 9 Aug. Het is thans I definitief, dat een gezelschap sport mensen uit de Engelse stad Scarbo rough naar Vlissingen komt. De eerste wedstrijd is vastgesteld OP Maandag 22 Augustus en gaat tusse de athletiekploegen van beide steden- Op Dinsdag wordt er ’s middags ee. bustocht rond Walcheren gernaaA waarna ’s avonds de tafeltenniswe strijd plaats vindt. De dag daar wordt een trip naar Rotterdam P- maakt met een bezoek aan de Enge - militaire begraafplaats te Bergen Zoom. Die dag staat er geen sPorU, het programma, maar op Dondera*-.- avond vindt de zwemontmoeting Pla_; Op Vrijdag gebeurt er niets, v0®r. -j terdagsavonds is de voetbalweasn vastgesteld. In verband met de deem me van de VC Vlissingen aan t t> huistournooi en het zwakke elftal - de Engelsen zal Zeeland Sport ai. genstander fungeren. Op Maandag is de afscheidsavond^ de morgen daarop vertrekken de l'r gelse gasten via Oostende-Dovei naar hun woonplaats.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2