Leden bestandscommissie zouden Scholieren interviewen ministers Vrees voor wanorde Vertegenwoordigers bij VN bezochten Nieuw Guinea niet met geweld worden verjaagd protectoraat forum van vacantiegangers Voor een in Het weer Europa Japan en Ruslanc hervatten onderhandelingen Seen Westduitse politici op Saarlandse bodem I Huur- en belastingvoorstellen ont moeten weinig tegenstand Op Najaarsbeurs expo seren 22 landen Nationalistisch China blijft blokkeren Jubileumvergadering Chn Politiebond Bedoeling aandacht der VN te trekken Onderhoud op Schiphol Er is al een persconcern” gevormd (Van onze Westduitse correspondent) na 6 W/e is toch Piet Prins Bernhard Het Zuidkoreaans ultimatum West-Duitstand heeft 320 schoolkranten Grandval heeft haast in „Nog niet rijp PROTESTANTS.CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Nasser aanvaardt invitatie voor bezoek aan Moskou CAIRO, 9 Aug. De Egyptische premier, luitenant-kolonel Nasser, heeft een uitnodiging voor een bezoek aan de Sowjet-Unie aanvaard. Ver wacht wordt, dat het bezoek volgend voorjaar zal plaats hebben, aldus is in Cairo bekend gemaakt. Mekkagangers verongelukt bij autobusbrand Vredesverdrag nabij „Gezapig sukkelen’ Grafische industrie moderniseert Tijdens verkiezingsactie: Begin van windhoos boven Leeuwarden naar Spanje Geen loonsverhoging overstroming in Columbia: personen verdronken strSLLIN- 9 Aug. Door over- nahii ij ïan de rivier El Matadero het 1 Medellin zijn elf personen om Wonrt u™ gekomen en veertien ge- tien GMen vreest dat nog tien tot vijf- veer 7nnni.Se^ ziJn verdronken. Onge- huizen werden vernield. DE BILT ZEGT: Beter weer voor zelfbestuur" Bak van dragline trof jonge arbeider dodelijk -4 lie JAARGANG No. 3161 (zie pagina 3) WOENSDAG 10 AUG. 1955 Directeur: JACQ DE SMIT Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, 2.— p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m, Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Het Saarlandse ministerie van bin nenlandse zaken maakte bekend, dat gedurende de rest van de verkiezings campagne geen Westduitse politici tot het Saargebied zullen worden toegela ten. Volgens de Saarlandse autoritei ten zou hun aanwezigheid inmenging van buitenaf betekenen. „WANHOPIGE POGING” Volgens de Zuidkoreaanse gezant te Londen moet het ultimatum worden gezien als een wanhopige poging van Zuid-Korea om de aandacht der Ver enigde Naties op zich te vestigen. Het land was van het begin af gekant te gen de bepalingen van de wapenstil stand. De neutrale bestandscommissie is er, ondanks de eerlijke pogingen daartoe van zijn werkelijk neutrale leden, niet in geslaagd, voortgaande bewapening van Noord-Korea, zulks in strijd met het bestand, te verhinderen. Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbrück Rome regen zwaar bewolkt Gisteren hield de Haagse Bloemen- koningin, gezeten op een praalwagen en geflankeerd door haar beide hof dames, haar intocht in de residentie. SOBER DEBAT IN EERSTE KAMER ZEEUWSCH DAGBLAD met de redacties van schoolkrantjes in het buitenland om van hen te weten te komen, hoe zij de verschillende vraagstukken behandelen. De maandelijkse oplaag van deze 320 schoolkranten in West-Duitsland bedraagt reeds een kwart millioen exemplaren, waaruit wel blijkt, dat deze krantjes een belangrijke rol spelen bij de voorlichting der jeugd. onbewolkt zwaar bewolkt onbewolkt zwaar bewolkt geheel bewolkt zwaar bewolkt geheel bewolkt onbewolkt half bewolkt licht bewolkt onbewolkt zwaar bewolkt onbewolkt geheel bewolkt half bewolkt 23 22 22 17 19 18 22 25 21 25 20 17 23 16 18 regenbui 16 12 17 licht bewolkt 28 -o- MEKKA, 9 Aug. Van de Franse ambassade is eerst thans vernomen, dat in de nacht van 22 op 23 Juli, op de weg van Djeddah naar Mekka, een bus met pelgrims uit Frans Equatori aal Afrika in brand is gevlogen, waar door 33 inzittenden het leven verloren en 12 personen werden gewond. Slechts één inzittende bleef ongedeerd. -o- TAIPEH (Formosa), 9 Aug. Een hoge functionaris van het nationalis- tisch-Chinese ministerie van Buiten landse Zaken heeft Dinsdag tegenover verslaggevers verklaard, dat de Chine se nationalisten de blokkade van het Chinese vasteland onverzwakt zullen voortzetten, ongeacht het krachtige Britse protest tegen de aanval op het Engelse vrachtschip „Inchwells”. -o- LONDEN, 9 Aug. Japanse en Russische diplomaten hebben Dinsdag te Londen hun besprekingen, om te komen tot een einde van de staat van oorlog, welke tussen beide landen heeft bestaan sedert de Russen precies tien jaar geleden Japan binnenvielen, hervat. De Japanse ambassadeur Matsoemo- to verklaarde na afloop, dat de lijst met namen van 1357 Japanse gevangenen, welke ambassadeur Malik had toege- zegd, te zullen overleggen, nog niet was ontvangen. Hij zei voorts dat vol gende week zal worden begonnen met de opstelling van een vredesverdrag. Te Poesan trachtten Dinsdag ongeveer 4000 betogers een verblijfplaats van commissieleden te bestormen, doch zij werden verdreven door Amerikaanse soldaten, die gebruik maakten van traangas. Ook Dinsdag is, voor de derde ach tereenvolgende dag, in Zuid-Korea te gen de neutrale bestandscommissie en voor teruggave aan dit land van ge bieden ten Zuiden van de 38ste breed tegraad, die vóór de Koreaanse oorlog onder Zuidkoreaans gezag stonden, be toogd. mende verkiezingen zal de regering de moed moeten hebben om impopulaire maatregelen te nemen. Van de zijde der A.R. begaf men zich ditmaal niet in een groot politiek debat. Het heeft op dit moment ook niet veel zin. Maar de heer Hellema vroeg wel om ook sociale gerechtig heid te betrachten t.o.v. de huiseige naren. De gedachte van een huuregali- satiefonds wees hij af. Wat dat betreft moet de meerderheid niet steeds wij ken voor de minderheid in de Kamer. En verder bepleitte hij een betere fis cale bepaling om het sparen te verge makkelijken. Ook betoonde hij zich ’n tegenstander van de weeldebelasting. De heer van Tilburg (Arb.) beperkte zich tot enige belastingtechnische op merkingen. De halvering van de grondbelasting vindt hij niet urgent, maar zijn fractie zal ongetwijfeld de voorstellen steunen. Enige maanden geleden vond de heer Kraayvanger (KVP) de tijde lijke huurbelasting als enige moge lijkheid tot een grootscheepse oplos sing van het huurprobleem. Hij be treurde het, dat het stokpaardje van de huurbelasting moet worden bere den ter wille van het politieke presti ge. En de heer Kraayvanger vond het zonder meer zielig, dat de P.v.d.A. dit prestige zodanig doet gelden, dat de onderhoudsplicht nu bij wet gere geld moet worden. Hoe langer de strijd om de huurbelasting duurt, des te vaster komen de verschillen te liggen. Trouwens, die onderhouds plicht wekt illusies bij de mensen, die toch niet vervuld kunnen worden. Met kracht protesteerde de heer Kraay vanger tegen de papierlawine, waar mee de woningbouw gepaard gaat. Wij sukkelen gezapig door op ouderwetse wijze. De regering moet er rekening ’s-GRAVENHAGE, 9 Aug. Kort geleden is vanwege de Stichting Ma- chinefonds voor het grafisch bedrijf de duizendste verouderde machine vernietigd. Dit betekent, dat sinds dé oprichting van de Stichting -1 Januari 1950 - per drie werkdagen twee ver ouderde machines uit de productie zijn genomen. De Stichting werd opgericht met het doel de grafische bedrijfstak technisch te saneren. Mede tengevolge van de oorlog, waardoor vervanging onmogelijk^vas, werd nog in vele gra fische ondernemingen gewerkt met machines, die nog technisch, noch eco nomisch langer en voldoende resultaat konden opleveren. Door haar streven naar modernisering van onderaf heeft de Stichting niet alleen de individuele bedrijven, doch de gehele bedrijfstak op een gemiddeld hoger commercieel en technisch niveau gebracht. leider zouden moeten kiezen. De reden, waarom Grandval zo spoe dig mogelijk zijn plan wil verwezen- l*kt zien, is zijn vrees voor groot scheepse ongeregeldheden In het pro tectoraat op 20 Augustus, de dag waar op twee jaar geleden sultan Ben Joes- sef werd verbannen, -o- GOES, 9 Aug. Woensdag 21, Donderdag 22 en Vrijdag 23 Septem ber a.s. hoopt de Bond van Chr. Poli- tie-ambtenaren in Nederland in hotel „Krasnapolsky” te Amsterdam, zijn 40- jarig bestaan te herdenken. Aan deze jubileumvergadering zal een wijdingsdienst vooraf gaan, welke zal worden gehouden in de Nieuwe Kerk op de Dam, te leiden door Ds C. Uidam, Ned. Herv. predikant te Maas- bracht. PARIJS, 9 Aug. Het standpunt van bepaalde Saarlandse politieke par tijen, volgens welke verwerping van het Europese statuut voor het Saarge bied nieuwe onderhandelingen tussen de ondertekenaars van het accoord van 23 October 1954 tot gevolg zal heb ben, is Dinsdag in gezaghebbende Franse kringen een illusie genoemd. Verwerping van het statuut kan slechts automatische terugkeer tot de toestand van vóór genoemde datum betekenen, aldus deze kringen. Hein rich von Brentano, de Westduitse mi nister van buitenlandse zaken, heeft de bestuursleden en parlementsafge- vaardigden van de christen-democra- tische unie verzocht geen afgevaardig den naar het Saargebied te zenden om daar deel te nemen aan de verkie- van de resolutie, waarin de hoop werd uitgesproken dat Nederland êh Indo nesië de besprekingen over Nieuw- Guinea zouden hervatten en de lan den werd verzocht rapport aan de V. N. uit te brengen over het verloop daarvan. „Het was fascinerend om te erva ren wat het probleem Nieuw-Guinea is”, zeide dr Urratia op vragen over zijn indrukken. Een rechtstreeks ant woord op een vraag of Nieuw-Guinea op de juiste weg naar zelfbestuur is, gaf hij niet. „Het land kan thans niet onafhankelijk zijn”, herhaalde hij. Het bestuur in Nieuw Guinea noemden zij beiden „efficiënt”. Er zijn rapporten hierover naar de sche betogingen in Zuid-Korea voort. Ver. Staten gezonden, doch de interna- m - - tionale organisatie heeft op geen enke le wijze ingegrepen. De gezant zeide er van overtuigd te zijn, dat de commis sieleden niets zou overkomen, indien zij zouden besluiten, op Zuidkoreaans gebied te blijven. SEOEL, 9 Aug. De Zuidkoreaanse waarnemende minister van buiten landse zaken, Tsjoe Tsjoengwhan, heeft Dinsdagavond in een officiële ver klaring meegedeeld, dat de leden van de neutrale controlecommissie, als zij geen gehoor geven aan de eis van de Zuidkoreaanse regering om vóór Za terdag a.s. het land te verlaten, niet met geweld uit het land gezet zullen worden. De Zuidkoreaanse regering zal echter na het verstrijken van de ge stelde tijdslimiet geen verantwoordelijkheid aanvaarden voor eventuele „in cidenten, waarbij leden van de commissie betrokken zijn”. Inmiddels duren de anti-communisti- LEEUWARDEN, 9 Aug. Heden ochtend tegen 10 uur hebben zich bo ven Leeuwarden enkele kleine slurven gevormd als begin van een windhoos. Deze trok later af in de richting van de Waddeneilanden. Het verschijnsel werd waargenomen door de Meteo- dienst van de vliegbasis te Leeuwar den, die ons mededeelde dat de wind hoos ook over het vliegveld Eelde is getrokken. Schade is echter niet ge meld. SCHIPHOL, 9 Aug. „Nieuw-Gui nea kan met geen enkele ander land worden vergeleken. Er is zelfs nog geen contact met een groot deel van de bevolking. Het zal nog vele jaren dusen, voordat er sprake kan zijn van zelfbestuur”. Dit verklaarden vanmid dag op Schiphol de permanente ver tegenwoordigers van Cuba en Colum bia bij de Verenigde Naties, dr Emilio Nunez-Portoundo en dr Francisco Ur ratia, die op uitnodiging van de Ne derlandse regering een bezoek hebben gebracht aan Nederlands Nieuw-Gui nea. Beide Latijns-Amerikaanse afge vaardigden naar de V.N. bleken na hun vijfdaags bezoek eensgezind van mening te zijn, dat het gebied thans niet zelfbesturend kan zijn. Of als re sultaat van dit bezoek Cuba anders zal staan tegenover een eventuele nieuwe resolutie in de V.N. over Nieuw-Guinea? „Het is mogelijk”, zegt dr Emilio Nunez-Portoundo, Wiens land in tegenstelling tot Colum bia het vorige jaar ten gunste stemde wijze, xie xegeiuig uiuev er icawmg mee houden, dat er een tekort aan ar- zingsactie voor de a.s. volksstemming. beidskrachten is. Daarvoor is maar één oplossing: we moeten de normèn veranderen. Veel minder rompslomp. Slechts door aanpassing zullen we het woningbouwtempo kunnen volhouden. De heer Teulings (KVP) ging ac coord met de belastingvoorstellen, na tuurlijk had hij nog wel enige wensen, maar die verschillen zullen er wel blij ven. Ook tussen de KVP en P.v.d.A. Zij zullen uit ideologische overwegin gen weleens tot uiting moeten komen. Maar we moeten toch niet vergeten, aldus de heer Teulings, dat samenwer king in ons land een vereiste is. Een compromis is niet altijd zwak. Hij hoopte, dat bij alle verschillen dë na tionale politiek mogelijk zal blijken en blijven. De regering komt vandaag aan het woord. HANNOVER, Aug. Op de scholen in West-Duitsland is het al tot een goede gewoonte geworden, dat de leer- lingen een krant uitgeven. Redactie en administratie worden door de leerlin gen verzorgd, terwijl ook vaak de tech nische uitvoering nog door de scholie ren wordt opgeknapt. De onderwijzers hebben bij deze schoolkrantjes in het algemeen een adviserende stem. Regel is, dat de jonge journalisten een eigen verantwoordelijkheid hebben en bo vendien garant moeten staan voor de kosten. De onderwerpen, die deze school krantjes behandelen, zijn in het alge meen een weerspiegeling van hetgeen in de dagbladpers staat met dien ver stande, dat ze gespecialiseerd zijn in de problemen van de schoolgaande jeugd. In zekere zin hebben die school- krantredacteuren het zelfs nog moei- lijker dan de „echte”, want de ver schillen in opvatting tussen een tien jarige scholier en een twaalf-jarige kunnen soms enorm zijn en de redac tie moet daar rekening mee houden. De sportartikelen vinden, evenals in de grote dagbladen, een intense belang stelling. Maar er staan niet alleen sportartikelen in, sommige redacties slagen er ook in om ministers tot een interview te brengen, en enkele redac ties zijn zelfs zover gegaan, dat zij de minister-president in een bepaald ge val om zijn mening hebben gevraagd. Die minister-president kan eigenlijk niets anders doen dan keurig antwoor den en zo ontstaan ook in dit opzicht een „echte” krant, die de lezers en le- zeresjes op de hoogte houdt. EEN KWART MILLIOEN De schoolkrantjes zijn ook heel ver schillend uitgevoerd. Sommigen heb ben het door goede relaties weten te brengen tot een uitvoering op kunst drukpapier, anderen hebben eenvoudig krantenpapier en vanzelfsprekend be staat er nog een groot deel van de kranten uit gestencilde blaadjes. In de Bondsrepubliek bestaan thans al 320 van zulke schoolkranten, die zich nu tot een soort persconcern hebben aan eengesloten om door verenigd optre den een groter rendement te krijgen en de informatie van de lezerskring nog beter te doen functionneren. Dit „concern” heeft geen last van concurrentie, want elke school heeft haar eigen krant en eigen redactie, maar vooral ook de eigen zorgen voor wat de opvolging betreft en dat deze zorgen niet gering zijn, moge blijken uit de herhaalde pogingen, die de ver schillende redacties in het werk heb ben gesteld om contact op te nemen Uitgave: „.„Mine „Zeeuwsch Dagblad” Stich Giro 274289. kantoor: Goes, L. Vorststr. Trpl 2438 (b.g.g. voo" redactie •’L voor advert, enz. 2970), r’lnren: Vlissingen: Nieuwstr. ^Tplef. 326; Middelburg: Korte 35. Tel. administratie „rtl. redactie 2347; Ter- 20 neuzen: Dijkstraat 26-28. Exploitatie: Oosterbaan &^Le Cointre N.V., SOESTDIJK, 10 Aug. De Prins der Nederlanden zal aan het einde de zer week voor enige dagen naar Bilbao gaan, waar hij in zijn kwaliteit van, voorzitter van de Fédération aequestré internationale de wereldkampioen schappen voor jeugdige ruiters en het internationale concours-hippique zal bij wonen. I (Van onze parlementaire redacteur) I 's-GRAVENHAGE, 9 Aug. Geheel volgens de verwachting zullen I de voorstellen tot huurverhoging en belastingverlaging ook in de Eerste I Kamer geen gevaar lopen. Onder overweldigende belangstelling van I honderden vacantiegangers, die zich door dit slechte weer in de stad I moeten vermaken, zijn de Senatoren vandaag aan dit grote debat be- I gonnen. Het was een sober debat, waarin echter het huurbeleid van de I regering aan ernstige critiek werd onderworpen. Volgens prof. Mole- I naar (V.V.D.) is de woningpolitiek zelfs een grandioze mislukking ge- I worden. Wat dat betreft deed de C.H.-afgevaardigde Pollema niet voor I hem onder. Hij sprak van de onmacht van regering en parlement om het I huur- en woningprobleem tot oplossing te brengen. En prof. Hellema I (A.R.) kwam tot de vraag: stelt de regering meer prijs op het onder- I houd van een huis dan op de huiseigenaar? De oppositie van de V.V.D. was niet te verwonderen. Prof. Molenaar had I détailcritiek op de belastingontwerpen. I Het huurbeleid maakte echter „een I zielige indruk” op hem. Het beleid van minister Witte heeft zijn vertrouwen verloren. Het gehele Kabinet had dit beleid moeten voorkomen. Dr Drees I (s daarom als leider van het Kabinet I tekort geschoten. Zijn stuurmanskunst I heeft gefaald en daardoor is de leiding I nu in handen gekomen van parlemen taire groepen, van de brede basis. De I crisis is volgens prof. Molenaar niet I nodig geweest als dr Drees direct een betere oplossing had gevonden. Het feit, dat P.v.d.A. en K.V.P. elkander toch weer gevonden hebben waar borgt, naar de mening van de heer Molenaar, geenszins, dat er een op lossing komt voor het woningvraag stuk. De heer Pollema was ook van oordeel dat de ware oorzaak van de crisis schuilt in de onoplos- baarheid van dit vraagstuk. Met prof. Molenaar achtte hij het onjuist dat de regering geen schema heeft gemaakt voor het toekomstige huur beleid. Onze welvaart is maar een Schijnwelvaart, zolang de woning nood er nog is. Hoe kan men van welvaart spreken als honderddui zenden geen huiselijk, cultureel le ven kunnen opbouwen. De heer Pol- lema is geen lid van een oppositie partij. Dat bleek, ondanks alle cri tiek, ook duidelijk. Hij vond het juist dat de Prot. Chr. fracties het Kabinet hebben gesteund. Ook toen het een kreupel huurontwerp op ta fel legde. De VVD kreeg er van de Friese Senator flink van langs. Hij had geen enkele bewondering voor prof. Oud en zijn mannen die des tijds de Tweede Kamer hebben ver laten, omdat zij niet voor spek en bonen wensten mee te doen. En de A.R. kreeg te horen dat zij eerst laat tot deze positiebepaling is gekomen. Ernstig bezwaar had hij tegen een blijvende bemoeiing van de overheid met het onderhoud. Prof. Hellema (A.R.) was het eens met prof. Molenaar (VVD) dat onze economische toestand niet zo rooskleu rig is als men voorstelt. De situatie is gevaarlijk. Daarom waarschuwde hij tegen algemene loonsverhoging. Want als lonen en prijzen haasje over gaan spelen dan is dat juist funest voor de «beidende bevolking. Ondanks de ko- UTRECHT, 9 Aug. Op de najaars- oeurs, die van 6 tot en met 15 Sep tember te Utrecht wordt gehouden, zullen producten uit 22 landen worden geexposeerd. De inzendingen zijn af komstig uit België, Canada, Denemar- "ei>, West-Duitsland, Oost-Duitsland, mgeland, Frankrijk, Hongarije, ler- hnd, Italië, Japan, Liechtenstein, ■doorwegen, Oostenrijk, Pakistan, Po- Le.n’ Spanje, Tsjecho-Slowakije, Ver. '’aten, Zweden, Zwitserland en Ne derland. Een van de voornaamste afdelingen m de groep electrische huishoudelijke ‘‘PParaten, verwarmings en verlich-1 ogsartikelen zijn, die ditmaal na haar jaarlijkse manifestatie tweemaal zo E°°t ls als vorig jaar. Met de afde- e ra<di°- en televisieapparaten, die opd *ns ‘n omvanÊ is toegenomen, ni:® ,.ZÜ een expositieruimte van EJ“ 00 vierk. meter. Het grootste VroA6 u van c'e begane grond van de g^burggebouwen, Irenehal en inbegrepen, is voor deze o afdelingen gereserveerd. PARIJS, 8 Aug. Volgens gewoonlijk welingelichte kringen te Parijs hebben leden van het Franse kabinet er persoonlijk bij Grandval, de resi- dent-generaal van Marokko, op aangedrongen zijn plan voor een regeling van de Marokkaanse kwestie te „matigen” ten einde een mogelijke splitsing in de regering te voorkomen. Zoals bekend, heeft Grandval dezer verloop van tijd een nieuwe religieuze dagen in Zuid-Frankrijk een geheime bespreking met Pierre July, de minis ter voor zaken betreffende Marokko en Tunesië, en generaal Pierre Koe nig, de minister van defensie, gehad. Laatstgenoemde is, evenals het meren deel van zijn Gaullistische en conser vatieve collega’s, niet alleen gekant tegen de door Grandval voorgestelde wijzigingen in de dynastie van Marok ko, maar ook tegen diens plan voor onmiddellijke hervormingen in het protectoraat. Daarentegen staan pre mier Faure en minister July, die de voorstellen van de resident-generaal van beide kwesties steunen. Zoals gemeld, houdt het plan van Grandval o.m. in, dat de huidige Sul tan Mohammed ben Arafa, die met Franse steun aan de macht is geko men nadat Sultan Mohammed ben Joessef was verbannen, afstand Van de troon doet, waarna er een regering moet worden gevormd, bestaande uit vertegenwoordigers van alle partijen en groeperingen in Marokko, die na Wisselende bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke, later matige wind, in hoofdzaak tussen Noord en Oost. Over het algemeen iets hogere temperaturen dan gisteren. ZIERIKZEE, 9 Aug. De 20-jariga A. C. F. uit Renesse is Dinsdagmiddag tijdens zijn werk in Kerkwerve door de bak van een „dragline” getroffen en op slag gedood. Waarnemend-hoofdredacteur Prof. Dr J. J. de Jong Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huiissen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Ds J. Kwast, Vlissingen; J. Laport Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moli, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zuidema, Goes. r wSI

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 1