viel de I ZUID-KOREA STELT POLEN EN TSJECHEN ULTIMATUM Tien jaar geleden eerste atoombom Vier personen gedood bij verkeersongelukken Het land uit vóór 13 Augustus Het weer Europa Tienduizend demonstranten te Seoel Vandaag staking in Amsterdamse haven Premier van Pakistan afgetreden Harde wind deed sloep met jongelui kapseizen Strijd in Malakka ten einde? Handelsreizigersl protesteren Diplomaten waren bij Boelganin te gast Moet Kominform verdwijnen Onenigheid in Frans kabinet over Marokkaanse kwestie id PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND emigranten RAMP BI] NIJMEGEN s de in 70.000 d in id Resident-generaal Grandval wil nieuwe sultan afzetten n 23 26 22 18 24 19 19 21 24 23 28 24 Indonesisch kabinet Dinsdag gereed? Amerikaanse militairen in Korea verongelukt Wegen glad door de regen DE BILT ZEGT: Wereldraad naar Boedapest Elf gered, een verdronken AMSTERDAM, 7 Aug. Een 17-ja- rige jongen vond de dood en elf an deren konden zich in het woedende water ternauwernood redden, toen vanmiddag omstreeks half vijf een der z.g. B2-sloepen van het jeugdkamp van het Jeugdzeeverbend kapseisde op het IJsselmeer, tengevolge van een he vige windstoot, met een kracht die aan storm grensde. Tegen de verhoging van spoorwegtarieven Ministers Grote Vier in October bijeen Plannen voor vrijgezellen Olympiade Artikel baart opzien Hirosjima herdenkt Tentoonstelling «Atomen voor de Vrede» in Genève geopend Crisis in protectoraat dient spoedig te worden opgelost Credieten aan ZEEUWSCH DAGBLAD ‘in? lie JAARGANG No. 3159 Waarnemend-hoofdredacteur Prof. Dr J. J. de Jong (zie pagina 3) V!5 swingen; •o- in Europa was gisteravond om 7 uur i SM itiei idjei ïe- in. iel, MAANDAG 8 AUG. 1955 Directeur: JACQ DE SMIT Abonnementsprijs 0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord RUGBY (Engeland), 7 Aug. Nabij Rugby zijn hedenmiddag de locomotief en zes wagons van de sneltrein van Manchester naar Londen uit de rails gelopen. De machinist werd gedood en de stoker gewond. Volgens de laatste berichten werden twintig tot dertig passagiers met lichte verwondingen voor behandeling naar een ziekenhuis overgebracht. De mees ten konden later de reis voortzetten. gevolgen zjj bloot In Hilversum is Zondag Willem Ciere overleden. Hij kreeg vooral bekend heid als componist van marsen. Een algemeen bekende feestpotpourri is van zijn hand. Hij was 71 jaar oud. half bewolkt regenbui licht bewolkt regen regenbui zwaar bewolkt regenbui regen regen half bewolkt regenbui half bewolkt licht bewolkt licht bewolkt zwaar bewolkt licht bewolkt regenbui licht bewolkt «’g'i idel. i op 3 ge* 0UW.I Ou. )4). nooia ranca sntie, goed. 1 On egra. ’a 6 ER). in- n da Nabij Soentsjon aan de Zuidkust van Korea is een volle bus omgeslagen. Zeven inzittenden kwamen om het le ven en 53 werden gewond. Van vele gewonden is de toestand critiek. kalis S 36, die geheel en voor abonne- DE BILT, 8 Aug. Het weerbeeld j~ TH-- -- als volgt: Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Grenoblo Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbrück 3LE. tAR. FTS.I sten, t en door TRA. g. VÈ3 'E in mis", voor euril B«l Algerijnse verzetsstrijders vijftien do den en vielen aan Franse zijde een do de en zes gewonden. AMSTERDAM, 7 Aug. Op een hedenmorgen door de Algemene Be- drijfsbond Transport (A.B.T.), aange sloten bij de E.V.C. te Amsterdam be legde vergadering voor havenarbeiders is besloten met 94 stemmen voor en 60 tegen, Maandag een staking van 24 uur te houden. Deze staking, waartoe de A.B.T, de havenarbeiders had geadvi seerd te besluiten, vormt de inzet van een actie voor hogere lonen en betere arbeidsvoorwaarden dan die welke zijn vastgesteld in de op 1 Augustus jl. van kracht geworden nieuwe C.A.O. voor de havenarbeiders. ESu» adig, aistr.l 21 gr. 19 20 16 19 regenbui 18 22 DJAKARTA, 6 Aug. Kabinetsfor mateur Harahap (Masjumi) heeft overleg gepleegd met de P.N.I., de Nahdatul Ulama, de P.S.I.I. (Verenig de Islamietische Partij), de Partai In donesia Raya en de Partai Buruh (Ar beid). Hij legde deze partijen het Ka- binetsprogram voor, dat hij had over genomen van de drie vorige forma teurs. Harahap zeide, dat het program geen moeilijkheden opleverde, wel echter zijn moeilijkheden verbonden aan de samenstelling van het Kabinet. Uiterlijk Zondag zouden de partijen antwoorden, Dinsdag kan de definitie ve samenstelling van het Kabinet ge reedkomen en Donderdag denkt de formateur te rapporteren aan vice-pre sident Hatta. de bestandsovereenkomst de eis gesteld, dat zij vóór aan het Zweedse en Zwitserse lid om Korea vóór die datum te ver- SEOEL, 7 Aug. Een vrachtauto, waarin zich verlofgangers van de in Zuid-Korea gelegerde 24ste Ameri kaanse divisie infanterie bevonden, is in de omgeving van Seoel bij het pas seren van een smalle brug van de weg afgereden, omgeslagen en in brand ge vlogen. Van de inzittenden zijn er tien om het leven gekomen en tien gewond. De militairen waren op weg naar Japan, waar zij een week verlof zou den doorbrengen ’s-GRAVENHAGE, 8 Augustus. Het verkeer heeft dit weekend zijn tol in belangrijke mate geëist. Door auto-ongelukken waren niet minder dan vier doden te betreuren; boven dien werden vier personen zwaar ge wond. Het ergste ongeval deed zich bij Nij megen voor, waar in de nacht van Zaterdag op Zondag drie mensen om het leven kwamen. De auto van de familie Verkerk uit Arnhem wilde een andere wagen passeren, juist op het ogenblik dat van de andere kant een autobus naderde. Hoewel de chauffeur van de bus zover mogelijk uitweek, reed de wagen in volle vaart tegen de bus aan, schoot nog een dertig meter door en kwam ver volgens tot stilstand. Drie van de in zittenden bleken op slag te zijn ge dood, de vierde die een hersenschud ding had opgelopen, werd naar een ziekenhuis overgebracht. De slacht offers waren de 64-jarige weduwe Verkerk en twee van haar zoons, respectievelijk 31 en 22 jaar. De in zittenden van de bus kwamen met de schrik vrij. KARATSJI, 7 Aug. Premier Mo hammed Ali van Pakistan is Zondag avond afgetreden. Zijn ontslag volgde kort na de weigering van de parle mentaire fractie van de Moslem Liga om hem te aanvaarden als partijleider. De parlementaire fractie koos in zijn plaats als partijleider de minister van Financiën, Choudhri Mohammed Ali, en machtigde hem met de oppositie partijen te onderhandelen om te trach ten er werkmeerderheid in de grond wetgevende vergadering te verkrijgen. Eerder op de dag hadden leiders van de Moslem Liga de leider van het Awami-verbond, de oppositie-partij, Hussain Suhrawardy, uitgenodigd Mo hammed Ali te vervangen als premier. Suhrawardy zou deze uitnodiging heb ben aanvaard en volgens kringen in nauw contact met de Moslem Liga zou de nieuwe partijleider, Choudhri Mo hammed Ali, onmiddellijk besprekin gen beginnen met Suhrawardy. -o- -o- Minder buien DE BILT, 7 Aug. Veranderlijke bewolking met plaatselijk nog enkele buien, maar ook opklaringen. Krachtige tot matige wind tus,sen Noord-West en Noord. Ongeveer de zelfde temperaturen als gisteren. DAVOS, 7 Aug. De bestuursraad van de Wereldraad van Kerken heeft vanavond besloten, dat de volgende jaarlijkse bijeenkomst van de raad in de periode van 28 Juli-5 Augustus 1956 in Boedapest zal plaats hebben. Het is de eerste maal, dat ingevolge de uitnodiging der protestantse kerken van Hongarije, de bestuursraad in een communistisch land zal vergaderen. Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. «uijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes, Ds J. Kwast, Vlissingen; J. Laport Goes; J. Lodder, Vlissingen. J. - K. C. van Spronsen, Goes; A. H S. Stemerding, Souburg; R. Zuidema, Goes. Algerijnse bannelingen hebben Za terdagavond nabij een oase in het Aures-gebergte een Franse patrouille in een hinderlaag gelokt. Twee Franse onderofficieren werden gedood en elf soldaten werden ernstig gewond. De aanvallers verloren zelf vier doden. Bij een andere botsing verloren de De bui kwam plotseling op en ver raste de door de Koninklijke Marine aan het kamp beschikbaar gestelde sloepen, die met jongelui uit het kamp op het IJsselmeer zeilden. Voor de elf jongens in een der sloe pen waren de regenbui en de hevigi wind fataal. De boot kapseisde en liep vol water. De jongens sprongen in het koude water en konden zich redden door zich vast te klemmen aan de mast van het gezonken vaar tuig. De 17-jarige Hans Kroes uit Amersfoort wist zich aanvankelijk enige tijd zwemmende te houden, doch daarna begaven zijn krachten het. De overige elf zijn direct door de schipper van de assisterende marine sleepboot aan boord genomen en aan wal gebracht bij het kasteel Radboud in Medemblik, waarin het kamp zoals ieder jaar is gevestigd. eteli len I ZN. Tel ’estei ’riek, zo. prijs, uger, lines, t loog. Tel.: -ER’ de in| ver. Jas. reerd ngse. Celef, dende regen zeer glad was gewor den. Het derde ongeluk gebeurde op het eiland Texel. Daar verleende dr E. J. W. Verwey uit Eindhoven geen voorrang aan een auto, bestuurd door de heer R. J. Butter uit Am sterdam. De heer Verwey werd bij de botsing uit zijn wagen geslingerd, evenals zijn dertienjarig dochtertje. De man liep ernstige verwondingen op, zijn dochtertje bleef evenwel on gedeerd. De inzittenden van de an dere auto liepen lichte verwondin gen op. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. KUALA LUMPUR, 6 Aug. De Britse bevelhebber in Malakka, gene raal Sir Geoffrey Bourne, heeft ver klaard, dat een luwte in de strijd in Malakka is ingetreden. „Wij zijn in een pauze in de terroristenstrijd gekomen. Zij (de opstandelingen) zijn in ver warring en aarzelen”, aldus Sir Geof frey. De opstandelingen begonnen hun strijd tegen het Britse gezag in 1948. De generaal schrijft een en ander toe aan de verkiezingen, die in geheel Ma lakka zijn gehouden, het aanbod van te leiders om vredesonderhandelingen te voeren en aan het verspreiden van Pamfletten. De opstandelingen, zo zeide hij, zijn zich er van bewust geworden, dat de bevolking thans van mening is, dat 'aar belangen het beste gediend wor den door de eigen politieke partijen. UTRECHT, 6 Aug. De Katholieke ereniging van handelsvertegenwoor- ■gers „St. Christoffel” zal protesteren 3“ de verhoging van de spoorweg- “neven per 1 September aanstaande. fii« r ls door de samenwerkende orga- oin/i n van handclsreizigers ook reeds J"? 1954 gedaan, toen de eerste ge- over een voorgenomen tariefs- au,nogln8 in omloop kwamen. Er is, tehns e vereniging, nooit gelegenheid j de denbaar gemaakte bezwa- ten nader toe te lichten. zelM°J jde kandelsagenten «Jfstandig werkzaam zijn mPnt!!nW.oordigers die de len de Provisie moeten beta- ver’mi^ek?nt de tariefsverhoging een in nv» ennS van inkomsten, die niet re?priJeenstemm'nS is met de door de de Sevolgde prijspolitiek. Zo zei- fel" Luvoorzitter van „St. Christof- aeer P- 6e Graaf. Er is wel 8en?h?rwegraad’ doch die heeft vol- de ge.Gn enkele bemoeiing met tentenn’+Ntde .oorloK ziJn de abon- Puntpn k1 do.cd al °P verscheidene klein- Perkt, zodat bijv, een aantal bunnen ,atloas daarmee niet bereikt 116 voorziH°rden' Naar de mening van -oor dpdteT Van ”.St- Christoffel” zijn zer WenselijkPerltingen comPensaties sterven er van hen aan de der atoomstraling, waaraan hebben gestaan. De herdenking werd begonnen met stil gebed, waarna gods dienstige plechtigheden en processies plaats vonden, ’s Avonds werd er ge ïllumineerd en ’n vuurwerk ontstoken. TEGEN BOOM Op ae noenderloseweg onder Apel doorn reed gisteren de heer F. J. van Huizen uit Amsterdam met zijn auto in volle vaart tegen een boom. Zijn echtgenote kwam tengevolge van deze botsing om het leven, de be stuurder en zijn schoonzuster, wer den zwaar gewond en zijn in het Juliana-ziekenhuis te Apeldoorn op genomen. De wagen is waarschijnlijk geslipt op een langs de rijbaan aan gebrachte sliprand en vervolgens doorgegleden op een mengsel van grint en leem, dat door de aanhou- In Genève heeft Hammarskjoeld, secretaris-generaal der Verenigde Na ties de tentoonstelling „Atomen voor de Vrede” geopend, die tot 20 Augus tus zal Laren. Deze tentoonstelling, waaraan negen landen deelnemen, houdt verband met de huidige confe rentie van de Verenigde Naties over de vreedzamr aanwending van atoom energie. In het Stedelijk Museum te Amster dam heeft de werkcommissie van de onafhankelijke contactcommissie voor vredeswerk een bijeenkomst gehou den ter herdenking van het feit, dat tien jaar geleden de eerste atoombom op Hirosjima werd geworpen. Op deze samenkomst sprak de vlieger-schrijver A. Viruly. Hij zeide dat de jongste ont wikkeling der bewapening de ogen van de wereld heeft geopend voor de verschrikkingen van de oorlog. De re sultaten van de bewapeningswedloop hebben de mensen laten zien dat oor log een volstrekt ontoelaatbare mis daad is, aldus spreker. Als beste vre- despropaganda noemde hij een actieve bezinning op het leven en eerbied er voor. In dit verband herinnerde hij aan de woorden van Koningin Juliana Rome toen zij de jeugd toesprak. 1 Bordeaux MOSKOU, 7 Aug. Maarschalk Boelganin, de Russische premier, heeft Zondagde hoofden van alle buiten landse diplomatieke vertegenwoordi gingen in Moskou op zijn landgoed „Datsja” ontvangen. Ongeveer 250 gasten waren aanwezig, onder wie de hoofden van 43 buitenlandse diploma tieke vertegenwoordigingen en een aantal permanente buitenlandse corre spondenten in Moskou. De maarschalk bood zijn gasten op zijn landgoed, dat vroeger heeft toebehoord aan Kathe- rina de Grote, een uit zes gangen be staande lunch aan en onthaalde hen op een concert. Van Russische zijde waren ook aan wezig de secretaris van de communis tische partij, Nikita Chroesjtsjef, en enkele- andere communistische leiders. Het is de eerste maal dat een Russi sche premier buitenlandse diplomaten op zijn landgoed’heeft ontvangen. De sfeer was de gehele dag zelfs onge dwongen. „Ik ben van mening”, zo zei Boelga nin, „dat onze bijeenkomst van van daag een weerspiegeling is van de al gemene wens van de volkeren van de wereld om in vriendschap en even prettig als we hier vandaag zijn bij eengekomen, te leven, en op deze ma nier moeten we ook leven”. De dag op het landgoed bracht voor de diplomaten vele prettige verrassin gen. Er was een roeiwedstrijd tussen Mikojan en de Amerikaanse ambassa deur, Charles E. Bohlen, die door de laatste werd gewonnen. De familie van ambassadeur Bohlen maakte een ritje in de auto van de Russische premier. De Zuidkoreaanse regering be schuldigt de Poolse en Tsjechische leden van de Koreaanse bestands- commissie in een brief, waarin zij hun vertrek eist, van „spionnage”. Verklaard wordt dat de betrokke- I nen er „ernstige gevolgen” van zul len ondervinden, indien zij niet vóór genoemde datum zijn vertrokken. Aan generaal Parks, leider der de legatie van de Verenigde Naties bij de bestandscommisie is een afschrift van het schrijven gezonden. AL LANG IN DE PEN De regering van Zuid-Korea heeft, als destijds gemeld, reeds verscheidene tialen de eis gesteld, dat de neutrale «tandscommissie ontbonden zou wor- LONDEN, 7 Aug. Volgens de di plomatieke medewerker van de „Sun day Times” zal de te Genève door de ministers van buitenlandse zaken der „Grote Vier” te houden bijeenkomst zeker niet voor 24 October a.s. begin nen. SEOEL, 7 Aug. De Zuidkoreaanse regering heeft aan de Poolse fn Tsjechoslowaakse leden van de neutrale commissie van toezicht op de naleving van 13 Augustus het land verlaten. Ook van de commissie is de eis gesteld laten. MAASTRICHT, 8 Aug. Op initiatief van de leider van het internationale vrijgezellencongres te Grevenbicht, de heer G. Greyn, heeft zich onder diens leiding een comité gevormd dat de mogelijkheden wil onderzoeken om te komen tot een vrijgezellenolympiade met internationaal karakter. Deze olympiade wil diverse takken van sport op naar program nemen maar zal ook tentoonstellingen en acties op het gebied van beeldende kunst, mu ziek en, literatuur omvatten. Het ligt in de bedoeling deze olympiade eventueel afgescheiden te doen zijn van het vrij gezellencongres dat ondanks an dersluidende berichten in de ko mende jaren normaal zal blijven door gaan te Grevenbicht. De vrijgezellen olympiade zal dan echter niet in Gre venbicht worden gehouden, ook al om het feit dat deze plaats de noodzake lijke accommodatie voor een dergelijk gebeuren onmogelijk zou kunnen op brengen. I de inspectieploegen van de internatio- nale bestandscommissie. Zij kregen bajonetsteken toen zij probeerden de wachten te passeren voor een gebouw waarin zich leden van de inspectie ploegen bevinden. -o- BELGRADO, 7 Aug. Te Belgrado is opzien verwekt door een artikel van Veljko Vlahovitsj, lid van het centrale comité van de Zuid-Slavische commu nistische unie en een der bekendste theoretici van de partij, waarin voor opheffing van de Kominform wordt gepleit en gezinspeeld op de oprich ting van wat een nieuwe „socialisti sche internationale” genoemd zou kun nen worden. Het artikel kant zich te gen de „voogdij van een enkel land over de arbeidersbewegingen in de wereld”. Volgens het artikel zijn de Marxis- tisch-Leninistische theorieën niet meer voldoende om een verklaring te geven van ’n aantal nieuwe verschijnselen in de huidige ontwikkeling van de maat schappij en de sociale betrekkingen. Anderzijds hebben de ontwikkeling van de atoomenergie en de snelle toe neming van productiemethoden tenge volge daarvan het ontwikkelingspro ces van de sociale productieve krach ten en de socialistische krachten on dersteboven geworpen. Vlahovitsj stelt, dat het socialisme zich niet slechts op een enkele manier ontwik kelt hij wijst daarbij op „de Chinese en Zuidslavische revolutie” en hij meent, dat het beginsel, volgens het welk de wereld in twee blokken (het kapitalistische en het socialistische) is verdeeld, terzijde gesteld moet wor den. den, doch zij heeft daarvoor tot nu toe nimmer een datum gesteld. Te Seoel en in de havens Poesan en Intsjon, waar zich inspectieploegen van de commissie bevinden, is Zater dagavond gedemonstreerd. De demon stranten, voor het merendeel oud strijders, verzamelden zich in grote ge tale voor de gebouwen, waarin de commissieleden zijn ondergebracht en eisten hun vertrek. Te Poesan raakten betogers in bot sing met Amerikaanse wachten voor deze gebouwen, waarbij vier demon stranten warden gewond. Aan de demonstratie te Seoel is door tienduizend personen deelgenomen. Er werd ook betoogd ter ondersteuning van Rhee’s eis tot teruggave aan Zuid- Korea van gebieden ten Zuiden van de 38ste breedtegraad, die vóór de Koreaanse oorlog onder Zuidkoreaans gezag stonden. Uitgave: „Zeeuwsch Dagblad” Giro 274289. «jijgntoor: Goes, L. Vorststr. ftel 1438 (b.g.g. voo - redactie "-voor advert. enz. 2970), wren: Vlissingen: Nieuwstr. 326; Middelburg: Korte Jjctr 35- Tel. administratie S Teï redactie 2347; Ter- *euzen: Dijkstraat 26-28. Exploitatie: Oosterbaan ^Le^ Cointre N.V., J. Moll HIROSJIMA, 8 Aug. Zaterdagmorgen werd door tienduizend Ja panners, uit alle streken van het land naar Hirosjima gekomen, de her denking begonnen van het feit, dat tien jaar geleden de eerste atoom bom, die tegen mensen werd gebruikt, op deze stad viel, waardoor toen naar schatting 100.000 inwoners om het leven kwamen en woningen werden vernield. De huidige bevolking van Hirosjima, dat 380.000 zielen omvat, bestaat me rendeels uit mensen die na de oorlog zijn binnengekomen, een 90.000 maak te reeds deel uit van de 4.000.000 oor spronkelijke bewoners op de noodlots- dag van tien jaar geleden. Nog steeds BEVESTIGING Het Zuidkoreaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bevestigd, dat de regering een ultimatum heeft gezonden aan het hoofdkwartier van de neutrale inspectieploegen te Pan- moendjon met de eis Zuid-Korea tegen 13 Augustus te verlaten. Volgens het hoofdkwartier van de Zuidkoreaanse politie zijn zes Kore aanse oudgedienden gewond geraakt bij botsingen met Amerikaanse be wakers te Seoel in een betoging tegen PARIJS, 6 Aug. De Franse regering heeft Zaterdag besloten het Marok kaanse vraagstuk te verwijzen naar haar speciale coördinatiecommissie in zake Noord-Afrika, die tegen Donderdag a.s. is bijeengeroepen. Het Kabinet nam dit besluit nadat het zich de gehele dag had beziggehou den met het bespreken van rapporten van de minister voor Tunesische en Marokkaanse zaken, Pierre July, en van de nieuwe resident-generaal in Marokko, Gilbert Grandval. In het middelpunt van de gedachtenwisseling stond een plan van Grandval voor een oplossing van de crisis in het protec toraat, welke voornamelijk een gevolg is van de steeds krachtiger wordende druk van nationalistische zijde om de twee jaar geleden verbannen sultan Mohammed Ben Joessef in zijn waardigheid te herstellen. Naar verluidt, houdt het plan van Grandval in, dat de nieuwe sultan Mohammed Ben Arafa, aftreedt en zijn voorganger van zijn aanspraken op de troon afstand doet. Daardoor zou de weg geëffend zijn voor een regering, waarin alle partijen en groeperingen in Marokko zouden zijn vertegenwoordigd. Deze rege ring zou later een religieuze leider tot sultan kunnen kiezen. CRITIEK KWAM LOS Hoewel de inhoud van Grandval’s voorstellen officieel nog niet bekend is, is er al veel critiek tegen gerezen, o.a. van de anti-nationalistische pasja van Marrakesj, El Glaoui, die de hui dige sultan, die met zijn steun aan de macht is gekomen, op de troon wil zien gehandhaafd. Waarnemers te Parijs achten het moeilijk voor premier Faure om zijn coalitieregering bijeen te houden, als hij het plan van Grandval als geheel zou aanvaarden. Volgens bepaalde kringen zal de resident-generaal, die volgende week zelf zijn voorstellen in de hoofdstad zal komen verdedigen, evenwel aftreden als zijn plan niet ge accepteerd wordt. STRENGE STRAFFEN In Marrakesj zijn Zaterdag 146 Ma rokkanen door een rechtbank van de Pasja tot gevangenisstraffen variërend van een maand tot twee jaar veroor deeld wegens hun aandeel in de jong ste ongeregeldheden. L>tc de elf Amerikaanse vliegers die door de regering van communis tisch China in vrijheid zijn gesteld, na hun aankomst in Hongkong. A

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 1