Hel iSperft vijftig jaar van Geslaagd Landaanwinningsnummer Zeeuws Tijdschrift E E Ritthem’s „O.N.D.A" 31 aMselicr 4 Sh a.s. aan Dubbel feest op Zaterdag 13 Augustus De landbouwsector gaf vele handen werk DE KLERKeZN Belg Roger Moens laat wereldrecord sneuvelen Rijwiel-driedaagse door Tholen Broeiende hooimijt Zesjarige knaap dodelijk aangereden R Wereldrecordhoudsters Vï van Nederlanders van naam gaven hun visie op betekenis van het Deltaplan Gering aanbod van vrouwelijk personeel I3.98 2O.90 31.90 39.90 28.90 33.90 DE LAATSTE KOOPJES 5.90 Vrijdag 5 Augustus 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 1 Vrijd; (een eigen muziektent) realiteit Arbeidsvoorziening in Zeeland Breed van opzet, uitwerking van veelzijdig Het programma. Oorlogswee. Shirley in vorm Bobet ziek ontboezemingen Verspringen dames 800 meter in 1 minuut 45.7 sec. Melbourne Hink-tap-sprong Vurige wens Dilemma I Geen races meer Driedaagse Wandeltocht Glorietijd. BELLAMY PARK VLISSINGEN 8$.A SLAAPKAMER- KLEEDJES HAARVELOURS KARPETTEN r „STER” COCOS- KARPETTEN f "7^ er ver- Ten- een dat be- Hoogwater Zaterdag 6 Augustus: Vlissingen: 3.28 u. 2.24 m., 15.34 u. 2.24 m. Tferneuzen: 3.52 u. 2.37 m., 16.04 u. 237 m. Wemeldinge: 5.13 u. 1.82 m., 17.26 u. 1.69 rrr. Zierikzee: 5.02 u. 1.56 m., 17.08 u. 1.43 m. honderd-procent-voorstanders van het Deltaplan. Van een geheel ander genre men zou kunnen spreken van literaire do cumentatie is het artikel van drs L. Lockefeer over „Schoon Saeftinghe, land wachtend op herleving”, met een historische schets, waarin de legende is verweven. Met een receptie in het verenigings gebouw „Ons Dorpsleven” van half drie tot half vier zal de viering van jubileum en opening geopend worden. Van vier uur tot half zes is er die Zaterdagmiddag een openingsconcert op de nieuwe „tent”, die tevoren door de burgemeester zal worden geopend. Om zes uur is er voor leden en ge nodigden een koffiemaaltijd, ’s Avonds van gouden concert. zang van til dc BERGEN OP ZOOM, 4 Augustus De rijwielvierdaagse, georgansieerd door de V.V.V. is vanmorgen begon nen. De eerste tocht voerde over ver scheidene dorpen op het eiland Tho len en is 70 km lang. Bijna 400 per sonen zijn de tocht begonnen. De oud ste deelnemer is de 79-jarige Opa Berkhouwer uit Stolwijkersluis. De twee verstkomenden zijn afkomstig uit Steenwijk. MIDDELBURG, 4 Aug. Vandaag omstreeks het middaguur zagen de bewoners van een noodboerderij aan de Oude Vlissingse weg van de heer W. J. rook uit de hooimijt komen, die sleehts luttele meters van de hof stede met rieten dak! staat. Bij het onderzoek bleek, dat de ge hele kern van de mijt reeds zwart was. Dertig ton hooi moet vrijwel geheel als verloren worden beschouwd. De waarde van het hooi bedroeg ongeveer 2.500,De eigenaar was ten dele verzekerd. Des avonds heeft men met man en macht vele buurt bewoners reikten de helpende hand de mijt uit elkaar getrokken. De ge alarmeerde brandweer heeft lange tijd de wacht betrokken bij het totaal on bruikbaar geworden hooi, dat, zoals bekend, snel kan ontbranden wanneer er lucht bij komt. De allesbehalve fris se geur van het bedorven hooi was tot ver in de omtrek te ruiken. noodzakelijk zal zijn. Niemand minder dan minister Alge- rara schrijft in dit nummer een voor woord, waarin hij niet slechts zijn gro te bewondering uitspreekt voor de prestaties van de Zeeuwen, maar ook wijst op het nieuwe tijdperk, dat zich straks zal aankondigen. Een gedegen oriënterend overzicht van wat er aan cultuurgrond in het Zuidwestelijk Del tagebied kan worden gewonnen is van de hand van de heer P. W. Kalkwijk te ’s-Gravenhage, technisch ambtenaar le klasse van de Rijkswaterstaat. Hij behandelt ook de verschillende metho den ter bespoediging van de landaan winning en bespreekt achtereenvolgens een tiental gebieden, die vroeger of la ter kunnen worden ingepolderd. Dit artikel is van overzichtelijke kaartjes en foto’s voorzien. Zeer interessant is het volgende ar tikel, een samenvatting van een dis cussie over de sociaal-culturele veran deringen door het Deltaplan. Daaraan werd deelgenomen door een dame en zeven heren, die allen een functie in Zeeland bekleden. De conclusie was wel, dat er con creet nog heel weinig over te zeggen valt en dat er zeker geen sprake zal zijn van een plotselinge omwente ling, maar van een versnelde evolu tie van hetgeen al aan de gang is. CKITIEK AAN HET WOORD Het was van de redactie een voor treffelijke gedachte in dit nummer ook het woord te geven aan burgemeester A. C. Willemsen van Yerseke, die hoe zou het anders kunnen! de „plannenmakers” zijn critiek of beter die van de oester- en mosselkwekers niet spaart en met een keur van argu menten verschillende hooggestemde opvattingen over de goede gevolgen van het Deltaplan voor Zeeland be strijdt. Het is een artikel, dat niet zal nalaten indruk te maken, ook op de oorlogsjaren kon geen activitei- wereldrecord bleef en het Europese record van Fanny Blankers Koen evenaarde. HET DELTAPLAN In een volgende bijdrage geven ne gen Nederlanders van naam hun me ning over het Deltaplan, elk voor het terrein, dat zij het beste kennen. Het zijn mr dr L. N. Deckers, voorzitter van nestor en mede-initiatiefnemer bij de oprichting, de heer A. Schout, de gróte trom slaan; zijn 72 jaren heb ben hem nog steeds niet kunnen doen besluiten het corps te verlaten. kwam in het nummer vèr- springen tot 6.27 meter, waarmede zij met twee cen timeter het Europese record van Fanny Blankers Koen verbeterde, dat sedert Sep tember 1943 op 6.25 meter stond. Het wereldrecord Is in het bezit van Yvette Willi ams (Nleuw-Zeeland) met 6.286 meter en het werd op 20 Februari van het vorige jaar gemaakt. Shirley Strickland liep de 100 meter voor dames In een BERGEN OP ZOOM, 4 Augustus Donderdagmiddag omstreeks kwart voor vijf stak het zesjarig zoontje C. A. op onvoorzichtige wijze met zijn step de rijbaan Zuid-Zijdezoom over. Hij werd gegrepen door een bestelauto, bestuurd door A. S. uit Roosendaal en liep zeer ernstige verwondingen aan het hoofd op. In allerijl is het knaapje naar het Burgergasthuis vervoerd, waar het kort daarna overleed. -o- nemen aan de hier te hou den Olympische Spelen In tijd van 11.5 sec., waarmede 1956. De organisatoren ge- z(j slechts 0.1 sec. boven het loven wat het aantal deel nemende landen betreft dicht bjj de 70 te zullen ko men en dat ondanks de ex centrische ligging en de ho ge reiskosten, een nieuw „re cord” zal worden gevestigd. Na afloop van de zware Ronde van Frankrijk was de winnaar Louison Bobet zeer vermoeid, lichamelijk en geestelijk. Hij zou het liefst acht dagen rust nemen, maar er staat hem nog een eveneens zwaar programma van wedstrijden overal in Frankrijk te wachten. En aangezien hij de voornaam ste trekpleister is van die programma’s, en er kans is, dat de wedstrijd geannuleerd Dit zijn de twee Hilversumse zwemstertjes Atie Voorbij (rechts) en Mary Kok, die het zwemfeest, dat Zaterdag 13 Augustus a.s. in het Goese Sas zal worden georgani seerd, luister komen bijzetten. Deze foto werd gemaakt, toen beiden de 100 yards vlinderslag beneden de tijd van 9 seconden, door de F.I.N.A. als limiet gesteld voor de vestiging van het wereldrecord op dit nummer, had den gezwommen. de ANVV. („toeristisch bezoek zal een grote vlucht nemen”); Anton v. Duin kerken, letterkundige („het zal de ei landen cultureel ontsluiten”); ir F. Q. den Hollander, president-directeur der N.S. („geen spoorwegen over de dam men”); monseigneur J. P. Huibers, bis schep van Haarlem („de kerk zal waakzaam moeten zijn”)dr P. J. Meertens, directeur Dialect-bureau Kon. Academie van Wetenschappen („geen gevaar voor nivellering op gro te schaal”)H. D. Louwes, voorzitter Landbouwschap („zout water is volks vijand no 1”)dr J. P. van Praag, voor zitter Humanistisch Verbond („kernen van bezinning en bezieling”); T. 1 Twijnstra, voorzitter Verbond van Ned. Werkgevers („betere industriële mo gelijkheden”) en ds H. J. F. Wessel- dijk, voorzitter Ned. Herv. Synode („hier ligt een taak voor de kerken”). Een bonte staalkaart van meningen, een bont mozaïek! Van de heer A. de Visser, bodem- kundig opzichter van de Stichting voor Bodemkartering, is een artikel opge nomen over de bodem en zeespiegel- beweging in Nederland en onder het pseudoniem „Van der Zee” geeft ..een Zeeuw” zijn ((speelse) ontboezemin gen over „Het Deltaplan, de Zeeuwen en ik”. een ging mer vooi fina inri< óp': zegt wer r. besl ben den’ den de ovei onn hak A om ginj gav ten her’ woe wet bep ter< gek wei bat, noo was ook of ma: voo B der De dep een invi ton. om een gin elk mei enk din, con ver uitf goe va a cf van con leid dat in van der con da a Sta Zee Z besl wil] het Hai Car voo get: leef Har ren len war ting ring Zee een beg tuig In 1952 namen in Helsinki 68 landen aan de spelen deel; in 1949 (Londen) waren er 48 en te Berlijn, in 1936, waren ploegen uit 49 lan den vertegenwoordigd. De Russische athlete Gali na Vinogradova heeft te Warschau eveneens een fraaie prestatie verricht. Zij RO' scheid manif park6 Euroi E 55 bedri derin instal van c Men Neste Comi groef ze v< reine Vel dat i tot d hoort een De je ding: origi: derei alle i de schei bouv dat i scha] het i netel De i circa leen ook siasr reld, ruin' spro M land ears’ vooi tiev< de 1< figu: van duet boel Tijdens „O.N.D.A.” lied”. Een fakkel- en lampionoptocht zal deze blijde dag besluiten. Op Donderdag 18 Augustus a.s. pre senteren de muzikanten zich in een andere gedaante: dan geven zij voor leden, donateurs en inwoners van Ritthem een feestavond, die zij ge heel zelf o.a. met hun boeren kapel zullen verzorgen. „Vlijt en Volharding” uit Souburg zal de tent op 27 Augustus a.s. bespelen. slotte zal „O.N.D.A.” zelf nog zomeravondconcert verzorgen. Zaterdag 13 Augustus zal voor de jubilerende vereniging èn voor Ritthem een blijde dag worden. Met dit dubbele feest zal „O.N.D.A.” dat thans gedirigeerd wordt door de heer J. A. Vlekken uit Middel burg, de financiële noden, waarmee vrijwel ieder corps door de hoge kosten, die de aanschaf van instru menten met zich brengt, te kampen heeft, even vergeten. Het zal een waardige viering zijn, van de afslui ting ener periode, die wordt geken merkt door drie belangrijke perio den: de opbloei onder de heer Meijers, de terugslag door de oor log en. het gevecht om de begeerde plaats in de ere-afdeling te herove ren. Wanneer men het enthousias me beziet, waarmee de leden iedere vrije avond en Zaterdagmiddag aan de totstandkoming van hun eigen, echte „tent” gewerkt hebben, dan moet men constateren, dat „O.N.- acht “eg®" uur’ g-e^, het D A.” ook op muzikaal gebied zich m „O.N.D.A.” een jubileum- t -j :rt. Hierna is er tot half tien binne* afzienbare tijd weer m de het plaatselijke koor „Ons rijen der besten zal kunnen scharen. strijd in staakte. Reeds geruime tijd werd jacht gemaakt op het histo rische record van de Duit ser Rudolf Harbig, die het vestigde op 15 Juli 1939. Moens werkt op het bu reau kaartregisters van de justitiële politie te Brussel, is lid van de Brusselse Ra- cing-club en maakte in 1951 voor het eerst deel uit van de Belgische Nationale ploeg voor de 4 x 400 meter esta fette. In 1952 bracht hij het Belgische record voor de 400 meter op 48.6 sec. In het zelfde jaar liep hij een 800 meter in 1.52.6. Meer dan een jaar voor de aanvang hebben al 58 lan den aan Melbourne officieel bij de metaal- 'bevestigd, dat zij zullen deel- niet-varend transportpersoneel. Opmerkelijk is de toeneming van het aanbod, welke de bedrijfsklasse bouwnijverheid, in vergelijking met een jaar geleden, te zien geeft. De vraag naar mannelijke arbeidskrach ten, welke op 31 Maart j.l. bestond uit 805 openstaande aanvragen, nam gedurende dit kwartaal af met 131 en bestond op 30 Juni uit 674 open staande aanvragen. Ook het aantal aanvragen voor de landbouw liep vrij belangrijk terug. Een vermeerdering van betekenis van het aantal openstaande aan vragen kwam voor 1 nijverheid, het scheepvaartpersoneel, het niet-varend transportpersoneel en de overige bedrijfskiassen en groepen. Het aanbod van vrouwelijk perso neel heeft in de kwartaalsperiode een zeer belangrijke vermindering onder gaan: op 31 Maart waren 234 vrouwen en meisjes ingeschreven, maar eind Juni nog slechts 45. De daling van dit aanbod wordt voor verreweg het grootste deel te ruggevonden bij de bedrijfsklasse landbouw. In deze bedrijfsklasse ver minderde het aanbod van 166 tot 8. Andere dalingen van betekenis van het aanbod deden zich voor bij de bedrijfsklasse voedings- en genotmid delen en bij de handel. De wijzigin gen bij de overige bedrijfskiassen en groepen zijn over het algemeen van geringe omvang. Het aantal openstaande aanvragen om vrouwelijk personeel heeft gedu rende dit kwartaal een vrij belang rijke stijging ondergaan. Terwijl op 31 Maart 1920 aanvragen werden ge noteerd, was dit aantal op 30 Juni tot 349 toegenomen. De grootste toene ming van de vraag heeft zich voor gedaan bij het kantoorpersoneel. Daarnaast is ook bij kleding, handel en huishoudelijk personeel de vraag belangrijk toegenomen. Bij het hotelpersoneel en personeel in algemene dienst is de vraag afge nomen. Bij voedings- en genotmidde len en landbouw was in het geheel geen vraag. Het aanbod van mannen had aan het eind van het kwartaal betrekking op 10 van de mannelijke beroeps bevolking. In Warschau verbeterde de Rus Tscherbakov het Euro pese record hink-stap-sprong. Hij bereikte een afstand van 16.35 meter. Het oude record stond op zijn naam met 16.23 meter. Het oude Europese record van 16.23 meter heeft ook geruime tijd gegolden als wereldrecord, totdat de Bra ziliaan Da Sllva tijdens de Pan-Amerlkaanse spelen te Mexlco-city (Maart j.l.) een afstand bereikte van 16.56 meter. Belangwekkend en dat niet all«® voor de ingewijden op dit gebied B het artikel van de heer A. de Visset over het herstel der wilde planten groei in geïnundeerd gebied. De schrij ver geeft hier zijn ervaringen en restu- taten van onderzoekingen, die hij als enthousiast flora-amateur-expert ver richtte. MIDDELBURG, 4 Aug. Met enige spanning hebben wij uitgezien naar het onlangs reeds aangekondigde speciale landaanwinningsnummer van het Zeeuws Tijdschrift en laten wij, nu het in een omvang van zestig pagina’s is verschenen, maar direct zeggen: het is een goed nummer geworden, breed van opzet en veelzijdig van uitwerking. Dat de sympathie tot vèr buiten de pro vinciegrenzen voor het streven van de redactie van het Zeeuws Tijdschrift groot is mag worden afgeleid uit de bereidwilligheid, waarmee vele bekende en op hun terrein zeer deskundige Nederlanders zijn ingegaan op het verzoek een bijdrage te leveren of hun gedachten over de betekenis van ’t Deltaplan voor Zeeland op schrift te stellen. O.i. zal deze artikelenreeks kunnen bijdra gen tot een bredere opinievorming over de buitengewoon ingrijpende vraag stukken, welke in de komende jaren in onze provincie aan de orde worden gesteld en voor de oplossing waarvan de medewerking van iedere Zeeuw zou moeten worden als m I niet uitkomt, waardoor I kameraden gedupeerd zoi. I den worden, staat Bobet vooi I het dilemma of hij al (jaa I niet rijden zal. I Dezer dagen Is hij, ziek en I koortsig, gestart voor I criterium van Amiens, I na uitbundig gehuldigd te I zijn en enkele ronden gens I den te hebben, moest hij I strijd staken en tersluiks het I circuit verlaten. „L’Equipe' I vreest, dat Bobets deelne. I mlng aan de wereldkampi. I oenschappen in Italië In ïe_ I vaar zal komen, tenzij I rust neemt. Maar daar I schrikt de wielerkoning orn I bovengenoemde redenen v«t I terug. I Nadat reeds in verschelde. I ne Europese landen soortge- I lijke beslissingen waren ge. I nomen, heeft thans de Aine- I rikaanse Automobielclub be. I kend gemaakt, dat zij zich voorlopig niet meer met het organiseren van autoraces ij de V.S. zal bezighouden. De ramp te Le Mans, waar, zo- als bekend, 82 mensen d«t een exploderende racewagen werden gedood en het veron gelukken van de in Amerfte zeer populaire coureur Vuto vlch tijdens de 500 mrjlen- race te Indianapolis, werden als voornaamste redenen ge. noemd voor dit besluit. De eerste dag van de rij. wieldriedaagse, die wordt ge- organiseerd door de Bergen op Zoomse V.V.V. gaat na een tocht door West-Brabant naar Nieuw-Vosmeer en dan gaan de deelnemers per pont over naar Oud-Vossemeer, Vanuit deze plaats maken lij de gehele rit over het eiland via St. Annaland, Staventsse, St. Maartensdijk, Scherpents- se, Poortvliet naar Tholen. hebben zich 350 wielrijders (sters) voor deze tocht aan gemeld. Op Zaterdag 27 Augusta a.s. wordt door de wandel- sportvereniging „Vlug” van de inrichting „Vrederust" wandeltochten georganiseerd resp. over een afstand van 15 km en 25 km. Het ver- trekstein wordt om drie uur bij het ontspanningsgebow van de inrichting gegeven. de nagenoeg ten aan de dag leggen. Er was geen lokaliteit om te oefenen en velen hadden Ritthem reeds verlaten. Toen kwam het water, dat een enorme chaos teweeg bracht. Toch heeft men in Ritthem door gezet. In 1946 werd een bescheiden begin gemaakt met de repetities en in 1948 kwam men weer op de concoursen in de tweede afde ling uit Als het over de mentaliteit van de corpsleden gaat kan de heer Schout slechts een „Vroeger was het anders” opbrengen. Maar men hoopt op een nieuwe bloeiperiode. „Misschien over tien jaar; met studie is veel te be reiken”, laat de voorzitter hierop volgen. Het zoontje van de heer Schout, de negenjarige Arie, blaast bugel al dapper mee in het corps. En naast zijn zoon baritonsax. en zijn kleinzoon zal op 13 Augustus a.s. de GOES, 5 Augustus, de visserij, het hotelpersoneel en het Uit het overzicht van het tweede kwartaal 1955 van het Districtbureau voor de arbeidsvoorziening in de pro vincie Zeeland blijkt, dat op 31 Maart het aanbod van mannen uit 1488 per sonen bestond. Nadat dit aanbod in de maanden April en Mei was ge daald, onderging het in Juni weer een lichte stijging, zodat op 30 Juni nog 891 personen stonden ingeschre ven. Van dit aantal waren er 684 ge heel werkloos en 207 op aanvullende werken geplaatst. De daling van het aanbod gedu rende beide eerste maanden van het tweede kwartaal moet vooral worden toegeschreven aan seizoensinvloeden. De lichte stijging gedurende Juni is grotendeels een gevolg van het af lopen van de werkzaamheden in de landbouwsector. De belangrijkste dalingen van het aanbod zjjn voortgekomen bij de land bouw, h personeel in algemene dienst en de bouwnijverheid. Dalingen van vrij grote omvang waren er ook bij Ir A. G. Maris, directeur-generaa van de Rijkswaterstaat, bespreekt o taak en de opleiding van waterbouw kundige ambtenaren. Hij vertelt ojn. dat 25% van het aantal technische wa terstaatkundige ambtenaren Zeeuws zijn en dat er voor vele Zeeuwse 1° gelui in dit vak prachtige toekoms mogelijkheden liggen. Tenslotte K spreekt de heer L. W. de Bre® vraag: „Zeeuw-, Nederlands- of n bants-Vlaanderen?”, ook weer in licht van het Deltaplan, waar» Zeeuwsch-Vlaanderen niet rechtstip is betrokken. Ziedaar in grote trekken de inhoiid van dit landaanwinningsnummer, ook wel Dettanummer had kunnen ten en dat eigenlijk elke Zeeuw lezen, omdat ieder belang heeft J grootse projecten, die binnen me lange tijd tot uitvoering zullen K E RITTHEMSE aether zal Zaterdag 13 Augustus a.s. gevuld worden met de feestelijke klanken van het gouden „Oefening na den Arbeid”. Dan wordt n.l. het feit gevierd, dat op 5 Augus tus van het jaar 1905 vandaag dus precies vijftig jaar geleden deze Ritthemse fanfare werd opgericht. Tevens zien de leden en alle Ritthemers! dan een vurige wens, het bezit van een eigen muziektent, in vervulling gaan. Door de gemeente werd een oude woning in de Dorpsstraat aangekocht. Met subsidie van de gemeente hebben de leden van „O.N.D.A.” deze naar het voorbeeld van West- kapelle gemetamorphoseerd tot een moderne „muziekhal”. De ere voorzitter van „O.N.D.A.”, burgemeester P. Daniëlse. zal de „tent” op de dag van de viering officiéél openen. Het gebouw zal dan tevens aan de gemeente worden overgedragen. Een dubbel feest dus. dat een mijlpaal in de geschiedenis van Ritthems fanfare betekent. „Iedereen moest het leren”, zegt de heer J. J. Schout, die wij als voor zitter van de gouden fanfare bezoch ten, en hij spreekt hier over de vijf tien pioniers, die in 1905 de basisvoor „O.N.D.A.” legden. Het aantal corpsleden is thans ver dubbeld en gezien het hoge percen tage jonge krachten, dat zich hier onder bevindt, behoeft men zich in Ritthem over het voortbestaan van „O.N.D.A.” geen zorgen te maken. „In 1930 begon het” vervolgt de heer Schout, wanneer het over de glorieuze periode van het corps gaat. Toen ging de heer P. Meijers, wiens naam in Ritthem nog steeds een goe de klank heeft, zich met „O.N.D.A.” bemoeien. Van de vierde afdeling van de „Zeeuwse Bond” klom men alras naar de eerste afdeling. En nog was de opmars niet te stuiten, In de jaren 193435 blies men zich in de afdeling uitmuntendheid om in 1939 In ere-afdeling B via ere-afdeling in 1936 en 1937 en ere-afdeling A in 1938 te eindigen. De tweede oor log zette een streep onder deze glorie periode, die velen zich zullen her inneren als de goede jaren, toen de corpsen van Wissekerke en Ritthem tot de beste van Zeeland gerekend werden. oger Moens, de bekende Belgische middenafslandlo per, heeft het wereldrecord op de 800 meter tijdens wedstrijden te Oslo verbeterd. Hij Uet een tjjd afdrukken van 1 min. 45.7 sec., waarmee hij het zestien jaar oude record van Rudolf Harbig met 0.9 sec. verbeterde. Hier mede heeft Moens een van de oudste en meest begeerde ojoabous iircpii spioaoapfOjoM n. De wedstrijd werd gelopen bij mild zomerweer en onge veer 13.000 mensen waren er getuige van. Zij juichten de 25-jarige Belg geestdriftig toe toen deze, na weerstand te hebben geboden aan de verwoede eindspurt van Boy sen en als eerste door de finish te zijn gegaan, een extra rondje liep. De Belg gaf zijn prijs aan de Noor Larsen, die als gangmaker gefungeerd had, maar die de de tweede ronde Ingezonden Mededeling (Adv.) 140 NU 230 160 NU 300 200 NU van 49.90 NU 320 220 NU 140 VAN ONZE OPRUIMING Een kleine restant-partij voor exceptioneel lage prijs Opruiming van een partij van bijzonder sterke kwaliteit, in frFsse moderne dessins. 280 x 200 NU 90 Op onze afdeling tafelkleden een restant-partij zuiver wollen MOQUETTE TAFELKLEDEN (B-keus)’ in warme Perzische dessins, grote maat, 170 x van 39.75 NU Restanten originele ijzersterke karpetten in leuke dessins 180

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2