Q Langeviele Er komt een nieuwe Binnenbrug UIT ZEELAND'S STEDEN I G19 tus gehoude In de meeste afdelingen is het pleit reeds beslecht Ke PU WRIGLEY heerlijk - verfrissend Louison Bobet verdiende 3,6 millioen francs Geneesheer-Directeur Gast huis ook Gemeente-arts Nederlander leidt Engeland-Cootinent van voor een KERK Zierïkzee Middelburg Vlissingen Middelburg koopt schilderij van Hans Heeren Swift stevent weer op de titel af Ernstige bezwaren tegen eventuele demping van gedeelte gracht Hij zal tevens optreden als politie-arts straat-ongevallen Charly Gaul heeft nu ook aardig spaarpotje Gaul, die alleen aan bergpremies 1,2 millioen francs verdiende, blijft met een totaal van 3,4 millioen niet ver bij Bo bet achter. Het Korfbaloverzicht Uitvoerige discussie in Middelburgse raad houdt u in topvorm ending M RUSSEN VESTIGEN NIEUW RECORD a.. Zilveren jubileum bij de Fa F. D. G. Prins en Zonen Concours handboogsociëteiten KAuW Beurs in de Vleeshal Benoeming Goes JUBILEUM BIJ DE P.Z.E.M. Geref. Jeugdmeeting te „Oranjezon” Vlismarterrein wordt opgespoten Geslaagd voor Coupeuse en Costumière Nieuwe installatie in het slachthuis De Zeeuwse Muziekschool Combinatie van functies te Middelburg V reemdelingenverkeer 9 8 J 8 J Geslaagd aan de K.M.A. Geslaagd Subsidie van 3000,voor Fruitcorso? Tyoensda ZEEUWSCH DAGBLAD Woensdag 3 Augustus 1955 PaSitia; betere we Pied wist te behalen, terwijl ook A.K.C. Ingezonden Mededeling (Adv.) V'. -J in 11,6 M ■K a.s. 8 9 8 9 9 7 8 6 4 4 4 5 2 1 0 0 2 3 1 2 2 2 2 2 1 1 0 0 0 0 1 1 4 5 5 7 6 0 3 3 4 4 5 7 14 10 9 9 8 4 2 59-19 42-23 32-30 28-26 38-30 18-37 10-67 10 8 10 8 9 8 8 11 9 10 10 7 8 9 8 9 8 8 8 9 7 8 9 7 8 8 8 7 7 5 4 2 2 0 6 5 3 3 4 2 2 0 7 5 5 4 3 1 0 9 6 5 5 4 2 1 1 0 2 3 2 0 1 1 1 1 0 1 2 3 1 1 0 0 2 1 2 0 0 0 1 1 1 1 o o 2 1 3 3 5 5 6 10 0 3 3 4 4 7 1 2 3 3 3 5 8 0 4 4 1 3 6 7 8 9 9 7 6 7 7 8 7 9 5 4 2 1 0 3 2 1 1 3 4 5 6 On gram tend 3 1 oor, 4 krin; ‘een ge z o nd e gewoonte 19 d 10 sJ 9 it 6 d 5 !d i ld tij lil tewerken. De heer J. van Akkeren vierde gis teren zijn zilveren jubileum in dienst van de Firma F. D. G. Prins en Zonen. Hij werd met zijn zuster, mevrouw Meeusen gistermorgen door directie en personeel gehuldigd. De heer F. D. G. Prins feliciteerde in zijn toespraak de jubilaris en schets- Ho 12. Ii 21. k 27. g Ve P.S.; laror 22. e GOES, 1 Aug. De schietvereniging „Soranus” te Oostkapelle hield haar jaar lijkse wedstrijd. De uitslag luidt: 1 P. de Visser 97 pnt.; 2. J. Cijsouw 94; 3. F. C. de Roo 93; 4. A. Joziasse 93; 5. C. Francke 93; 6. Janis Cijsouw 92; 7. Jasp. Riemens 87; 8. A. de Kam 86. De heren F. C. de Roo en P. de Visser legden beslag op de prijzen van de vrije baan. Aan het jaarlijks concours van de hand- boogsociëteit „Zorgvliet” te Ellewoutsdijk werd door 84 schutters van 19 verenigin gen deelgenomen. De prijzen werd als volgt behaald: hoofdvogel: A. Stouthamer, „Zorgvliet”; le klep: I. van Wyngen, „Zorgvliet”, 3e klep: C. Verheijke, „Zorg vliet”; 4e klep: C. Lous „Edele Hand boog”. De zijvogels werden geschoten door M. Looy en C. M. Stouthamer; de hoofdkal len door W. M. van Liere (Edele Hand boog) en F. J. Claijs (Edele Handboog); kleine kallen: P. Verheijke en C. Bliek, Jacoba van Beieren”, Goes. -o- DEN HAAG, 2 Aug. Bij K.B. is ver leend de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in brons, aan de heer W. Moerman, lid van de vrijwil lige brandweer der gemeente ’s-Heer Arendskerke, te Nieuwdorp. zijn auto. Voor de gemeente kan deze oplossing dus maximaal 6 mille meer aan uitgaven meebrengen, waartegen over echter zeer belangrijke voordelen staan. In het najaar zal bij wijze van proef de Vleeshal van het Stadhuis beschik baar worden gesteld voor het houden van beurs. Momenteel wordt die op de Markt in de open lucht gehouden. B. en W. namen dit besluit naar aanlei ding van een onlangs door het raadslid M. Wattel gestelde vraag. De heer H. Michels, werkzaam bij de Centrale Dienst Bevelanden te ’s-Heer Y Arendskerke, is benoemd tot opzichter- ierstel der"bestaande beschoeiTng'/ln tekenaar le klasse bij de Dienst Gemeen- Het lijstje voor de ver- de eerste ziet er als 16 14 14 10 8 5 4 1 KLAjjJ eerste 10 7 7 9 9 9 10 9 20 12 10 7 7 6 4 4 18 M 12 3M 11 ffi 9 M 9 3M 5 ikl 2 2 2W I sterk afhankelijk zijn van de weers gesteldheden is nu nog niet te bepalen, wanneer het opspuiten van het terrein gereed zal zijn. In ieder geval mag worden aangenomen, dat de nieuwe jachthaven nog dit jaar in gebruik kan worden genomen, zij het dan als win ter-stalling voor de boten. MIDDELBURG, 2 Aug. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer A. J. Kruidenier te Vlissingen, hoofdboekhou der en chef van de afdeling Statistiek en Bibliotheek der P.Z.E.M. bij dat bedrijf in dienst trad. De jubilaris werd in zijn huis hij is met ziekteverlof door de directeur der P.Z.E.M., ir T. Michielsen, hartelijk gefeliciteerd met het bereiken van deze mijlpaal. Spr. hoopte nog vele jaren van de krachten van de jubilaris gebruikt te mogen maken en overhan digde hem de gebruikelijke enveloppe. Ook de secretaris der directie, drs J. K. de Jong bood zijn gelukwensen aan. Na mens de personeelsvereniging bood de heer J. Huser bloemen aan. 15 d 10 3:J io d io d 7 3iJ 4 214 0 211 GOES, 2 Aug. Zaterdagmiddag 6 Augustus zal te „Oranjezon” de jaarlijkse openluchtbijeenkomst worden gehouden van de Geref. Jeugdverenigingen op Wal cheren. Ds L. J. Boeyenga van ’s-Gravenzande zal spreken over: „Kun je nog zingen, zing dan mee!” Voorts zal ds H. M- Dercksen van Oost kapelle de sluiting verzorgen. -o- De collecte voor het Ned. Rode Kruis heeft te Oosterland opgebracht 359,—. Goes." z-^4 ehe MIDDELBURG, 2 Aug. Burge meester Bolkestein deelde in de raads vergadering mede, dat B. en W. heb ben besloten tot aankoop van de jonge Middelburgse kunstschilder Hans Hee ren van een schilderij „Scheepswerf De Zeehond”, dat momenteel te be zichtigen is in de Burgerzaal, waar de Zeeuwse Tentoonstelling van Beelden de Kunst is ondergebracht. zich aangediend Vedo (v.h. Madjoe dat negen punten uit zeven wedstr H wist te behalen, terwijl ook A.K.C. I niet geheel kansloos is. Ook hier is Wethouder A. J. Berenpas antwoord de, dat de gevolgen vooreerst niet zo groot zullen zijn. Blijft de zaak lopen zoals thans, dan behoeven de aange sloten gemeenten niets te subsidiëren, omdat de werkplaats zichzelf bedruipt. Tot nog toe waren er geen Schelde- opdrachten, omdat voor de uitvoering daarvan nodige machines niet in het gebouw geplaatst kunnen worden. Bin nen afzienbare tijd zal een gebouw vrijkomen, waarin plaatsing van zwa re machines wel mogelijk is. De wet houder geloofde niet, dat Schelde- opdrachten alleen aan Vlissingen ge geven zullen worden, mede omdat de Provincie nu in samenwerking met de A.V.O. iemand heeft aangesteld, dié- het werk der werkplaatsen ijl 6 heel Zeeland bekijkt en eventuele opdrach ten ook zal verdelen. De raad koos in het bestuur van de Stichting de wethouder van Sociale Zaken, de directeur yan Maatschappe lijke Zorg en het raadslid L. A. Schenk. Tijdens de rondvraag verzocht de heer Kaland de Stoomtram Walche ren te vragen ook Dishoek in het ver- keersnet op te nemen in het belang van de Middelburgers, die naar het strand willen gaan. Dit zal geschieden. Drs Westerhout verklaarde zich be reid na afloop van de raadsvergade ring op 6 September a.s. het één en ander te vertellen over zijn werk en te in korte, geestige bewoordingen hoe hij vroeger reeds voor de oprich ting van de zaak op prettige wijze met de heer Van Akkeren samen werkte. De heer S. Prins sprak als bedrijfs leider en roemde de heer Van Akke ren als een goed vakman en betrouw bare kracht. Namens de directie werd een rooktafel met rookstoel aangebo den, terwijl tevens een reis naar een der modernste glasfabrieken in België in het vooruitzicht werd gesteld. Voor mevrouw Meeusen waren er bloemen. Namens het personeel sprak de heer N. de Regt, die de heer Van Akkeren prees als een goed collega. Hierna bo den twee der personeelsleden een mand fruit en een kist sigaren aan. De heer Van Akkeren dankte hierna voor de attenties. Rijkswaterstaat zal op 16 Augustus een begin maken met het opspui ten van het voormalige Vlismarter rein, waar, zoals bekend, de nieuwe jachthaven zal komen. De haven zelve werd reeds op diepte gegraven en de perskaden op hoogte opgeworpen. Voor dit opspuiten zal men onge veer 80.000 m3 zand nodig hebben, wat men aan zal voeren uit de Sar- DEN HAAG, 2 Augustus Bij K.B. is benoemd tot dijkgraaf van de Zuid- Kraayertpolder ir A. E. Bruijning te Uit ger de gre, kin naa Wa ten gev hel crit PARIJS, 2 Augustus De Neder landse scheidsrechter J. Bronkhorst.: Velp zal de voetbalwedstrijd fuse Groot-Brittannië en het Continents elftal, die op Zaterdag 13 Augustus a te Belfast zal worden gespeeld, leiden Als grensrechters zijn aangewezen heren Helgs uit Denemarken en li steen uit België. De Zater toen prof. Colli) lezin; den. preel ding deze in M name litair gen oorlo brac! kath drie als 1 heid ster! volk Met dr Nol Congre in een dat e« Congre woord, logisch doch gegaai ioofs- hebbei gestel, de Br kandei mens i py va Na de vc welko Duitse voor door bard (Indo Hie arbeic MIDDELBURG, 2 Aug. Bij het Mo devak- en Kunstnijverheidsinstituut „En- said” te Breda slaagden voor coupeuse de dames S. P. Cevaal en M. B. Breas te Middelburg; voor costumière slaagden: J. N. Florisse, E. M. van Oosten, R. Boo gaard te Middelburg, J. M. Wielemaker en W. Janse te Koudekerke, T. de Jager en C. Davidse te Nieuwland en J. Cor- .nelisse, M. Klaasse en J. Baayens te Ar- nemuiden. Zij werden opgeleid door mej. T. Davidse te Middelburg. RIGA, 2 Aug. Bij wedstrijden te Bin heeft een Russische ploeg de 4 X meter estafette gelopen in 7 min. 21* sec., wat een nieuw wereld- en Europe record betekent. Het oude record stond met 7 min. 2il sec. op naam van een ploeg van de cen trale club van het Russische leger vil Moskou. deerden, dat er in het door het school bestuur naar voren gebrachte plan tot grondige restauratie toch wel wat zit. B. en W. zullen hieromtrent nu aan de raad eerst advies uitbrengen. WERKPLAATSEN WALCHEREN. Na enige discussie werd besloten tot wijziging der statuten van de Stich ting Werkplaatsen Walcheren. De heer M. A. L. Hubregtse (P.v.d.A.) betreur de het, dat Vlissingen zich terugtrok en sprak de hoop uit, dat dit niet door plaatselijk chauvinisme is ingegeven. De consequentie is echter, dat er nu twee werkplaatsen op Walcheren ko men, met twee werkmeesters en twee aparte administraties. Bestaat niet het gevaar, dat opdrachten, die aan een bepaalde tijd zijn gebonden, niet kun- nen worden uitgevoerd, doordat er te ervaring in Pakistan. in uw werk en bij sport niet zijn door Nederlandse firma’s voor etappe-overwinnin- gen ter beschikking wa ren gesteld. De schraal ste oogst haalde de En gelse ploeg binnen, n.l. ongeveer 55,000 francs. Slechts vijf maal viel ’n Engelse renner in de etappe-prijzen. dienste van vijf ploegen volgt uit: Frankrijk lioen francs, weinig mensen zijn en met name de Vlissingse arbeiders ontbreken? zo wilde hij weten. Krijgt de werkplaats voor Walcheren ook geen Schelde-op- drachten meer? sidie gevraagd. B. en W. zijn van oordeel, dat de gemeente aan dit evenement moet medewerken en stelt daarom voor een éénmalige subsidie te verlenen van f 3000. Het ligt in de bedoeling dit corso ook volgende jaren te houden, maar B. en W. zijn de mening toegedaan, dat voor volgende jaren de kosten door belanghebbenden en bedrijfs leven dienen te worden gedragen. De koelinstallatie in het slachthuis is versleten en bovendien voor de huidige behoefte te klein van capaci teit om met warm weer in de koeling te voorzien. Het is noodzakelijk dat een nieuwe compressor met koel- agregaat wordt aangeschaft. Deze in stallatie moet bij nieuwbouw of uit breiding ook nog gebruikt kunnen worden. B. en W. stellen de raad voor een crediet beschikbaar te stel len van f 16.000,voor de aanschaf van de nieuwe installatie. Het aantal leerlingen, dat in Goes muziekonderwijs ontvangt aan de Zeeuwse muziekschool bedraagt op het ogenblik 234. In September zal dit aantal vermoedeljjk niet ver van de 400 liggen. Daarom vindt de di recteur van de Zeeuwse muziekschool een derde piano wel nodig en stellen strijd om de onderste plaats zo goea 1 beslist. De stand: K.V.L. Swift IV Vedo A. K.C. B. K.C. Stormvogels Atlas Animo II PARIJS, 2 Aug. Voor de jongste Ronde van Frankrijk was in to taal een bedrag van 36.685.000 francs (onge veer 296.000 gulden) aan prijzen beschikbaar. Hiervan heeft de Fran se nationale ploeg, met Louison Bobet als win naar van de ronde (2 millioen francs) en de eerste plaats in het ploe- genklassement (3 milli oen francs) bijna een derde gedeelte opgeëist, namelijk 11,6 millioen francs. Bobet’s aandeel wordt becijferd op 3,6 millioen bedragen, waarbij dan nog een bedrag francs (ong. f29.000). De van f 2500.komt als vergoeding voor Luxemburger Charly GOES, 2 Aug. Was het vorig jaar zo, dat het Middelburgse Swift heeft moeten vechten om de Zeeuwse korfbaltitel te behalen, dit jaar stevenen de hoofdstede lingen regelrecht op het kampioenschap af. Slechts de strijd om de tweede plaats en die tussen de degradatle-candidaten kan nog even de spanning doen oplaaien, maar daarmee is voor wat de eerste klas se betreft, dan ook alles gezegd. Geluk kig, zowel voor toeschouwers als deelne mers, geeft de stand in verschillende an dere klassen, een ander beeld te zien. In de Swift Togo Scampolo Tjoba Volharding Olympia Zeelandia De Poel Scampolo II hadden ties verwacht. De stand: Luctor Vios Vitesse Animo Scampolo II Zuidwesters Togo II Dios klasse luidt de 10 6 4 2 3 2 1 1 MIDDELBURG, 2 Aug. Binnen afzienbare tijd zal er een nieuwe Lange viele binnenbrug over de gracht liggen. Na een uitvoerige discussie heeft de raad hiertoe vanmiddag besloten met de stemmen van de heren P. H. Geers (Arb.) A. J. Kaland (CH), J. S. Hoek en M. Wattel (beiden AR) tegen. In de discussie werd veel aandacht besteed aan de opmerkingen van de commissie Van financiën, die o.m. de gedachte had geopperd van een overkluizing van de gracht tussen de Zandstraat en de plaats van de oude brug. Vooral de burgemeester, mr dr Bolkestein, verzette zich heftig tegen deze suggestie, waardoor aan het aesthetisch aanzien van dit stadsdeel voorgoed en onher roepelijk schade zou worden toegebracht. Een eveneens door de commissie van financiën gesuggereerde doorbraak via de Korte Geere naar Plein 1940 werd ook druk besproken en men was het er wel over eens, dat afgezien van een mogelijke verkeersverbetering de sanering van dit deel der stad noodzakelijk is. Het bleek overigens, dat B. en W. het gehele vraagstuk van de sanering der oude stadsgedeelten in studie hebben en dat ook zij niet af wijzend staan tegenover het aantrekken van een bevoegd stedebouwkundige. De bezwaren en opmerkingen van de commissie van financiën (ook om trent de afmetingen van de nieuwe brug en de blijvende verkeersproble men) waren voor de burgemeester aanleiding tot een vurig pleidooi voor het behoud van het stadsschoon. De Langeviele is inderdaad smal, maar in de toekomst zal éénrichtingverkeer zeker tot de mogelijkheden behoren. Inderdaad is een doorbraak vanaf de Zandstraat over het water naar de Korte Geere en zo naar Plein 1940 mogelijk, maar er zal daarvoor heel wat afgebroken moeten worden. Deze oplossing is zeer kostbaar (de huizen moeten worden aangekocht en zonodig onteigend) en vraagt vele jaren. Afgezien daarvan is een groot be zwaar, dat deze nieuwe verkeersstraat op een erg ongelukkige plaats (via de Korte Geere n.l.) op Plein 1940 zal uit komen, juist op een punt, waar ook het verkeer uit de Gortstraat het plein bereikt. ERNSTIGE AANSLAG. De oude brug is veel te smal en foei lelijk. Hier moet een nieuwe komen. De burgemeester zou demping van de gracht tussen Zandstraat en de plaats van de oude brug een zeer ernstige aanslag op het stadsschoon vinden. Dit zou waarschijnlijk ook van hogerhand niet worden toegestaan. Vlakbij staat het militair hospitaal. Dempt men dit gedeelte, dan gaat alle harmonie ver loren en ontstaat hoogstens een klun gelig pleintje, aldus de burgemeester. Wij moeten nooit vergeten, dat de schoonheid van de oude stad de men sen hierheen trekt, zo vervolgde hij. Dat is heus niet alleen het Stadhuis, maar de hele sfeer van bruggen en grachten. Het moderne verkeer zullen wij terwille moeten zijn, zoveel mo gelijk, maar als de bussen snel willen rijden, dan zullen zij een moderne stand moeten opzoeken. „Als wij als Middelburg onze schoonheid weg- gooieiï* dan worden wij een heel wil lekeurig provinciestadje”. DISCUSSIE. Met deze woorden was de heer B. A. Hesselink (V.V.D.) het volkomen eens. Z.i. mogen de eisen van het ver keer niet prevaleren boven het behoud van de schoonheid. Drs Th, J. Wes terhout (P.v.d.A.) wilde zoeken naar een synthese en drong aan op het in schakelen van een geschoold stede bouwkundige, die moet nagaan zowel de schoonheid als het verkeer kan worden gediend. De heer I. van Loo (P.v.d.A.) verklaarde zich tegen dam men in de gracht en de heer Kaland had geen overwegende bezwaren tegen de doorbraak. Het hoeft z.i. geen mo derne brede straat te worden: één richtingverkeer is voldoende. Hij vond sanering van dit oude stadsdeel drin gend noodzakelijk. GEDEELTELIJKE OPLOSSING. De heer Hoek achtte het onjuist een nieuwe brug te gaan leggen, die niet kan de eisen van het verkeer kan vol doen. In de gedachte der commissie Van financiën wordt er geen gracht gedempt, maar ontstaat er slechts een bredere brug. Wat nu wordt voorge steld is maar een gedeeltelijke oplos sing en houdt geen rekening met de toekomst. Ook de heer Wattel was van oor deel, dat er een Incidentele beslissing wordt genomen, als het voorstel wordt aanvaard. Hij achtte het bij demping Ontstaande plein al uit een oogpunt - yan ruimte voor het verkeer noodza kelijk en verzocht tenslotte het voor stel terug te nemen. Burgemeester Bolkestein antwoordde in tweede in stantie, dat de Korte Geere bovenaan Staat op da lijst van sanering. Ook iheende hit, dat in de keuze van een stedebouwkundige al een zeker voor uitlopen op het advies is gelegen. Voorts vond de burgemeester, dat overkluizing alleen maar een ander woord is voor demping. Aesthetisch maakt het geen enkel verschil. Hij deelde nog mede, dat er weer onderhandelingen met Alberts aan de gang zijn over vertrek naar het grootindustrieterrein. Gaat dit door, dan komen er langs Achter de Hout tuinen grote terreinen vrij, welke wellicht voor het verkeer kunnen dienen. MIDDELBURG, 2 Aug. De geneesheer-directeur van het Gasthuis, de arts L. J. H. Brongers, heeft in verband met het bereiken van de 60-jarige leeftijd per 1 November a.s. ontslag gevraagd uit zijn functie. Voorts zal de gemeente-arts, de heer P. C. J. v. d. Slikke, die vorig jaar 65 werd, binnen kort de gemeentedienst gaan verlaten. Beide feiten zijn voor het college van B. en W. aanleiding geweest in een bespreking met het bestuur van de Gods huizen aan de orde te stellen de wenselijkheid van het in de toekomst combi neren van beide functies. Genoemd bestuur is voorstander van deze combi natie. Op deze wijze kan men komen tot de aanstelling van een vol-ambtelijke geneesheer, die in een verdere toekomst misschien ook de leiding kan krijgen van het uit te bouwen medisch centrum van Middelburg. Het ligt tevens in de bedoeling bedoelde medische functionaris te belasten met de functie van politie-arts. Deze belangrijke mededelingen wer den vanmiddag aan het eind der raads- vrgadering gedaan door de burgemees ter, mr dr N. Bolkestein, die op de plannen de principiële instemming van de raad vroeg en verkreeg. De arts, die uiteraard nadat over de persoon overeenstemming is verkregen tussen bestuur der Godshuizen en het ge meentebestuur zowel geneesheer-di recteur als gemeente-arts zal niet wor den toegestaan nog een particuliere praktijk uit te oefenen. De burgemeester wees erop, dat nog altijd geen goede oplossing is gevon den voor de behandeling van de z.g. straat-ongevallen. Tot voor enige tijd verrichtte een particulier arts de func tie van politie-arts, maar aangezien hem dit vooral door de aanwezig heid van een mobilofoon-installatie in zijn auto niet beviel, legde hij dit werk neer. De gemeente-arts nam het toen over, maar dit werd een teleur stelling, doordat hij vaak afwezig was. De situatie is thans zo, dat men bij on gevallen op straat altijd maar moet zien een dokter te pakken te krijgen. Door de nieuwe vorm verandert dit en er wordt ook mee bereikt, dat bepaalde wrijvingspunten tussen de medici ver dwijnen. Deze oplossing brengt voor de ge meente enige financiële consequenties mee. Momenteel wordt voor de drie functies ongeveer f 13.500.betaald. Wil men een jonge vooruitstrevende arts aantrekken, dan zal zijn salaris van f 15.000.tot f 17.000.moeten Aan hef eind van het tweede kwart:-' werden door hotelhouders en inworf-• als logé aangemeld: 42 Belgen (4), 3 1 nen (3), 1 Zweed (5), 1 Amerikaan G- 1 Hongaar (0), 4 Zwitsers (2), 14 FK sen (10), 9 Duitsers (8), 2 Engelsen 2 Canadezen (0). Verder werd de gemo te gedurende dit kwartaal bezocht o1’1 888 Nederlanders (144), die bij de divo-' hotelhouders logeerden. De tussen hak jes geplaatste getallen hebben betrek^11' op het 2e kwartaal ’54. de extra-premies opgenomen welke Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Workum (toez.), J. L. Brummelkamp, Westervoort; k Hilversum wijkgem. A (vac. ds Loos), P. P. de Geeter, Deventer. Aangenomen naar Loenen aan de Vecht, R. C. van Putten, Oud-Vose- meer; Oud-Loosdrecht, F. J. Góethals, Zwaagwesteinde. Bedankt voor Waddinxveen, J. val1 Rootselaar, Wijk bij Heusden. Geref. Kerken. Beroepen te Hijken, A. Trap®”, cand. te Ottoland; te Vlagtwedde, M. Kamper te Wierden. gen, met uitzondering van Swift v, J reeds (ongeslagen) kampioen werd, J twee wedstrijden spelen. De spannij|l dus al geweken en de hekkensluiter kend. Stand: Swift V 10 Swift VI 8 Zuidwesters II 8 Animo III Top II Zuidw. III In de derde klasse C. is het pleitJ goed als beslecht. Kats gaat hier weer J de eer strijken, tenminste als de NooJ Bevelanders in de resterende drie m strijden goed op hun tellen passen. Zd landia II is er nog steeds niet in geslij een punt te behalen, zodat deze ploeg j] gelederen wel zal sluiten. De stand is hier: Kats Tjoba II Vopo II Blauw Wit W.K.V. Togo III Zeelandia II Ook in de derde klasse D. zal de tel pioen (Volharding II) niet lang mee::: zich laten wachten. De Yersekenarenhd ben een ruime voorsprong en nog g j enkele wedstrijd verloren of gelijk d speeld. Blauw Wit II en Scampoled moeten uitvechten, welke ploeg de lantaarn” zal moeten dragen. De stand: Volharding II Olympia II Elto II Luctor II x) De Poel II Vitesse II Blauw Wit II Scampolo III BESCHOEIING. Na een vrij langdurige besloten zit ting verleende de raad een crediet van t 102.000,voor aanleg en herstel der beschoeiing voor het grootindustrieter- rsin. De heer Hoek was tegen. De kos ten yan aanleg bleken ƒ27.000,— hoger liggen en 75.000,is nodig voor ae vacature van de heer J. L. van der Harst als lid der commissie woonruim- tewet benoemde de raad de heer B. A. Van Verre. Besloten werd tot inbreng yan gronden aan het Toorenvliedtweg- Je in het grondbedrijf en tot het ver enen van een crediet van 34.000,— Voor het bouwrijp maken daarvan. Ten aanzien van het voorstel om trent de Herv. school aan de Zuidsin- gel deelde de burgemeester mede, dat B, en W. na te zijn voorgelicht conclu- De Fransman Antonin Rolland kwam op een totaal van ongeveer 2 millioen francs waarvan 1,2 millioen aan 12 dag prijzen voor de drager van de gele trui. Wat de verdiensten van de ploegen aan prij zen en premies aangaat is al gemeld dat de Ne derlandse ploeg, buiten de gegarandeerde gages om, ongeveer 3,5 mil lioen francs verdiend heeft, in welk bedrag stand: 132-22 52-18 32-26 46-53 34-60 40-65 38-73 26-83 TWEEDE KLASSE. In de tweede klasse A. zal de strijd om de titel eveneens een Middelburgse af faire worden. De papieren van Swift II staan hier namelijk uitermate gunstig. Slechts Eltö, dat in een van de laatste wedstrijd zijn meerdere in het zwakke Eendracht moest erkennen, zou nog roet in hef eten kunnen gooien. Door die twee kostbare punten heeft Eendracht overi gens zijn positie aanzienlijk verbeterd. Voor Vios II, dat het er dit jaar lelijk bij laat zitten, zal deze Thoolse uitspat ting ongetwijfeld een stimulerende wer king hebben. De stand: Swift II Elto Swift Hl Top Vopo x) Vios II Eendracht In de tweede klasse B. daarentegen heeft Vios I zich aangediend als een van de meest serieuze candidaten. Een kans maken de Krabbendijkenaars ongetwij feld, hoewel Luctor en Vitesse de titel niet cadeau zullen geven. Dios zal wel gedoemd zijn als laatste te eindigen. Van schikbaar te stellen voor de aankc:? van deze piano. 12 12 5 lil 5 M 1 iJ In de derde klasse B. moeten alle J In en Swift IV, die de toon aangeven. Btl negen wedstrijd 12 punten behaald en de Koudekerk] naars leiden slechts door een beter fcl gemiddelde. Als derde candidaat hd Geslaagd voor het eindexamen aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda, de heer A. J. de Lange, die met ingang van 1 Augustus is benoemd tot 2e luite nant der Koninklijke Luchtmacht. Voor het examen ter verkrijging van het diploma sterkstroommonteur V.E.V. slaagde de heer H. Verhage. De kosten voor het organiseren van een fruitcorso in de maand Sep tember a.s. worden begroot op f 10.000, aldus heeft het betreffende werkcomité van de Evenementscom- missie aan B. en W. medegedeeld. Voor dit doel is door belanghebben den reeds een belangrijk bedrag ge schonken. Met de reeds gedane toe zeggingen worden de uitgaven echter niet geheel gedekt. In verband hier- dijngeuk Daar deze werkzaamheden mee wordt aan de gemeente een sub- B. en W. de raad voor de gelden be ll,6 mil- België 5,5 millioen, Italië 5,1 milli oen, Gemengde ploeg 4 millioen, Nederland 3,5 millioen. 0 0 0 0 0 1 0 1 DERDE de derde klasse A. zijn hei ternatiöi tv aio jjedoelin plaats t< delen v< Congres Het is dat juist houden dat in d de R°or heid vo testantei tage vai de enig! meerder West-Di tiende meerder eiland r invloed met stei lieke ir Voor een kle land b zijn) h bijzondi testreeh ploegen hebben uit

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2