Werk van LOUISON BOBET: nemen over fusie van Goese raad zal besluit Ziekenhuisverpleginj breidt zich uit gasbedrijven Jonge gymnasten deden hun best te Krabbendij ke T SAS’’ organiseert groots opgezet zwemfeest Nieuws uit de Provincie de derde maal voor Tour-winnaar in successie ■n E A Piet van Est: winnaar te Oud-Vossemeer Mulo-examens over Van Est best- geplaatste Nederlander Engelse klanken op Miniatuur Walcheren Zieftkzee Ruim f 181.000.- uitgekeerd te Zoutelande Vhssingen Overeenstemming met Yerseke leverantie van Torenvliedtwegjel Mary Kok. Aty Voorby en Leni de Nijs zullen festijn luister bijzetten gas Intrede vic. Buinink te Noordgouwe Maandag 1 Augustus 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagia Laatste etappe leidde Parijs naar W. willen a.s. 1 Industrie- voor tx Geslaagd oprichting N.V. bespoedigen Algemene Vergadering Schildersexamens O.- EN W.-SOUBURG WOLPHAARTSDIJK Onder grote belangstelling Concours-Hippique zelinge; MP. Leys, Schore; J. Dron- „Proefmarkt officieel qeopcni kers. Kanelle: .1 van .Tol? Klooster- J Middelburgs financiële coil missie is het niet geheel eet] Geen bungalows aal Geslaagde adspirantendag Op Zaterdag 13 Augustus B. en Landbouwdemonstratie-ten- toonstelling te Sluiskil KAMPERLAND KAPELLE Evangelisatie op het strand VROUWENPOLDER, 30 Juli - initiatief van de kerkeraad van Geref. Kerk te Vrouwenpolder is- terdagmiddag op het strand een o:< luchtdienst gehouden. Ds O. sprak over „De deur viel dicht betoog kwam in het kort hierop dat als we Christus niet kennen i deuren dichtvallen en wanneer Christus ontmoeten, alle deuren o?’ gaan. B VEILINGBER1CH1 Nagekomen Advertentie’ ■mm Frankrijk 389.10.14. Italië 1 sbl deuren o- - 1 1 werking. kers, Kapelle; J. van Jole, Klooster- zande; M. C. Kodde, Veere; W. Reyn- hout, Goes. ke, 93 pnt; 6. J. Cijsouw, 92 pnt; 7. J. Riemens, 87 pnt; 8. A. de Kam, 86 pnt. De prijzen van vrije baan drie hoogste series 296 pnt met 11 rozen vielen ten deel aan F. C. de Roo en P. de Visser. te ai 8 o te b f v s d e t d Aan de Huishoud- en school te Breda slaagde van Droffelaar. feest heeft genomen, onderlinge wed strijden voor juniorenleden organise ren. Naast Jan Stender zal ook aanwezig zijn de bondstrainer A. Peute, door wiens bemiddeling een en ander tot stand is gekomen. Medewerking ver lenen voorts de gemeenten Goes en Kattendijke, de „Wilhelminapolder”, die toestemming hebben gegeven op die dag het terrein af te sluiten, en niet te vergeten de Goese Evenementscom- missie, die een groot deel van de kos ten, die uiteraard niet gering zijn, voor haar rekening zal nemen. Het feest zal ongeveer drie uur in beslag nemen en om half drie aanvan gen. De mogelijkheid is niet uitgeslo ten, dat voor de toeschouwers een ver binding van Goes naar het Sas tot stand gebracht zal worden. GOES, 30 Juli Te Utrecht slaag den voor het gezel-diploma V.V.A. de volgende cursisten van de schilders- cursus der Goese Ambachtsschool: J. P. Bentschap-Knook te Wemel- dinge; A. J. Dijkwel, Yerseke; C. Harthoorn, Nisse; J. J. Hoekman, Bie- Rectificatie. Niet Donderdag a.s. maar morgen, Dinsdag 2 Augustus, zal het echtpaar De Rijke-Meliefste zijn gouden bruiloft vieren. Geslaagd. Voor het B-gedeelte hoofd- acte slaagde de heer E. van Pelt. In de driekamp meisjes behaalde Olympia IV de eerste prijs; Wilhelmi na de tweede; Olympia III de derde en Thor de vierde. In de driekamp jongens was Vol harding nummer één: Olympia I twee; Sparta drie en Olympia II vierde. Hindernisloop meisjes: Volharding eerste; Olympia IV tweede en Wilhel mina III derde. Hindernisloop jongens: Thor II eer ste; Thor I tweede en Volharding II derde. Estafette jongens 9 tot 11 jr: Wilhel mina I eerste; Rilland II en Wilhel mina II tweede en Olympia III derde. Meisjes 9 tot 11 jr: Olympia II eer ste; Olympia I tweede en Volharding II derde. Jongens 12 tot 15 jr: Olympia I eer ste; Olympia II tweede en Olympia III derde. Meisjes 12 tot 15 jr: Wilhelmina I eerste; Volharding tweede en Thor I derde. GOES, 30 Juli. Onder voorzitter schap van de heer Mr Dr A. J. J. M. Mes te Heinkenszand is Zaterdagmid dag in het Schuttershof de algemene vergadering gehouden van de Vereni ging voor Ziekenhuisverpleging in Z. en N. Beveland. Na een openings- en welkomstwoord van de voorzitter bracht de secretaris penningmeester, de heer A. de Lange het jaarverslag over 1954 uit. Daarin herinnerde hij aan de diverse verho gingen van de tarieven in de Zieken huizen, waardoor 19a4 niet gerekend kon worden tot de normale, rustige ja- ren voor verenigingen voor Z.H.V. Toen in de tweede helft van 1954 bleek, dat een verlies moest worden verwacht, ontwierp het Bestuur een voorstel tot verhoging van de premies voor diverse verzekeringen en tot ver hoging van de uitkeringen in de A-ver- zekering. In de bestuursvergadering van 30 Maart werd op hartelijke wijze af scheid genomen van de 2e voorzitter, de heer J. H. Klooster te Ellewouts- dijk, die van de oprichting af deel had uitgemaakt van het Dagelijks Bestuur. In zijn plaats werd benoemd tot 2e voorzitter de heer J. Vader te Krab- bendijke en tot bestuurslid voor Ooste lijk Zuid-Beveland de heer J. J. Pie per te Waarde. Als lid van de Contró- le-Commissie trad af de heer H. A. Minnaard te Baarland. In zijn plaats PARUS, 30 Juli De 22ste en laat ste etappe van de ronde heeft over eenkomstig de verwachtingen een alm beloop gehad. De hinderlijke wind droeg er het zijne toe bij dat het peloton gegroepeerd bleef rijden. De Belgen en de Fransen gingen door gaans aan het hoofd en controleerden de strijd. Tot Maintenon y/erd geen enkele ultlooppoging ondernomen. Het gezel schap reed zonder zich in te spannen, en bij Chartres (138 kilometer) be droeg de achterstand op het tijdsche ma al 50 minuten. Pas bij Maintenon, TO kilometer voor de finish, begonnen (fe demarrages, doch zonder dat een positief resultaat werd bereikt. De be slissing voor de overwinning in deze etappe viel op de heuvel van Bievres, toen men nog slechts 14 kilometer voor de boeg had. Dacquay ontsnapte uit het peloton, met Gauthier en Van Breenen aan zijn wiel. Het trio werd $Chter achterhaald, waarna onmiddel- lijk Poblet er van door ging. Er werd Jacht op hem gemaakt, maar de Span jaard sloeg de aanvallen af en arri veerde als eerste in de Pqrc des Prin ces met 14 seconden voorsprong op het peloton. Voor de tweede plaats versloeg Dar- rigade in de sprint Fantini en Ockers. Louison Bobet. die zich zevende plaatste voor Van Est, bleef in het eindklassement en behaalde voor de derde maal in sucessie de overwinning in de tour. io- ZOUTELANDE, 30 Juli. Een ter rein aan de Bosweg te Zoutelande was Zaterdagmiddag het domein van tach tig paardenhoeven en vierhonderd be langstellenden, welke laatste groep de prestatie gadesloeg van de twintig rui ters van de rijvereniging van Vrou wenpolder en Nieuwland, die hier on der auspiciën van de „Hotelcombinatie Zoutelande” frappante staaltjes van hun hippisch kunnen lieten zien. Onder leiding van de instructrice van de Nieuwlandse ruiters, mevr. Van de Bos werd dit concours hippique, waarop de organisatoren met genoe gen terug kunnen zien, geopend met ’t uitvoeren van verschillende al of niet klassieke figuren. Een aantrekkelijk intermezzo vorm de hierna een wedstrijd met vetkaar sen, waarvoor de ruiters hun galop moesten onderbreken, teneinde uit een met water gevulde emmer met de mond een vetkaars te halen. De paar den keken welhaast hoogmoedig toe op hun berijders, die door de knieën gingen. Bij het hinderrijden kwam in de N- klasse (nieuwelingen) de heer Nieu- wenhuisen op Piet Hein met de minste strafpunten uit de bus. In de B-klasse (beginnelingen) was dit mej. Van Strien op Sampo. Dokter P. C. J. van der Slikke deed het in de L-klasse (lichte klasse) op Etcetera het beste. De hoogste sprong (1.45 m) werd ge maakt door de heer Reinhout op Max. UITSLAGEN. De uitslag van de laatste etappe luidt: 1. Poblet (Sp.) 6 uur 38 min. 25 sec. 2. Darrigade (Fr.) 6.38.39; 3. Fantini (It.) z.t. 4. Ockers (B.) z.t. 5. Monti (It.) z.t. 6. Caput (He de France) z.t. 7, Louison Bobet (Fr.) z.t. 8. Van Est (Ned.) z.t. 9. ex aequo. Het grote pe loton, waarin de overige Nederlanders De Groot, Hinsen, Nolten, Van Bree nen en Wagtmans, allen dezelfde tijd als Darrigade. Het ploegenklassement van de laat ste etappe luidt: 1. Spanje 19.54.43; 2. Frankrijk 19.55.27; 3. ex aequo alle andere ploe gen 19.55.57. MIDDELBURG, 30 Juli De tal rijke bezoekers, die Zaterdagavond Miniatuur Walcheren overstroomden, hebben het sprookje even het sprookje gelaten en geluisterd naar de ver scheidenheid van klanken, die het be roemde Engelse stafmuziekcorps „The King’s Own Hussards” over deze we reld van het kleine strooide. De orkestleden in zwarte, goudbe- stikte uniformen gestoken,' toonden zich zeer veelzijdig. Bijzonder aardig was het, dat het orkest enige Neder landse liederen speelde, die door het publiek werden meegezongen. Het re pertoire van dit orkest, dat zich in verschillende formaties liet horen, was zeer gevarieerd. Het ene moment speelde een zeer uitgebreide harmonie een goede mars, het volgende ogenblik ontlokte een virtuoos doedelzakmuziek aan een ac cordeon, zodat er voor alle en dat waren er veel! belangstellenden wel „wat wils” geweest zal zijn. 7. Astrua (It.) 130.47.39. 8. Ockers (B.) 130.56.39. 9. Close (B.) 131.00.36. 10. Mahé (Fr.) 131.05.53. 15. Van Est (Ned.) 131.34.16. 19 Wagtmans (Ned.) 131.39.42. 21. Nolten( Ned.) 131.51.11. 27. Van Breenen (Ned.) 132.19.15. 36. De Groot (Ned.) .132.54.24. 41 Hinsen (Ned.) 133.05.42. Het eindklassement voor de ploegen luidt: 1. Frankrijk 389.10.14 2. Italië 389.57.47. 3. België 391.04.21. 4. Neder land 392.21.56. 5. N.O.C. 392.57.02. 6. Spanje 393.45.52. Het eindpuntenklassement luidt: 1. Ockers (B.) 322 pnt. 2. Wagtmans (Ned.) 399 pnt. 3. Poblet (Sp. 409 pnt. 4. Van Est (Ned.) 415 pnt. 5. Bauvain (N.O.C.) 483 pnt. Het eindklassement voor de meest strijdlustige renner luidt: 1. Gaul (Gem. ploeg) 256 pnt 2. L. Bobet (Fr.) 220 pnt. 3. Hassenforder (N.O.C.) 114 pnt. 4. Brankart (B.) 112 pnt. 5. Stablinski (N.O.C.) 107 pnt. 7. Nolten (Ned.) 96 pnt. 14. De Groot (Ned.) 61 pnt. OUD-VOSSEMEER, 30 Juli Piet van Est, de jongere broer van Wim, heeft Zaterdag in Oud-Vossemeer be wezen dat ook hij uit het goede wie- lerhout gesneden is en een belofte in houdt voor de toekomst. Dank zij een fraaie solo-race in de slotfase van deze uiterst spectaculaire course kon Van Est de bloemen mee naar Fijnaart nemen. Onder de 64 gestarte amateurs en onafhankelijken bevonden zich vele prominenten. Van Wijchen, Nijdam, Heeren, Roks en Westdorp waren de „gangmakers” van het eerste uur, maar toen we na 20 van de 60 te rijden ronden de ba lans opmaakten had nog niemand een beslissende voorsprong kunnen nemen. Van de 64 gestarte renners lagen er toen maar 40 meer in de strijd. Het slechte wegdek op een gedeelte van hgj; parcours deed n.l. vele bandjes sneuvelen. Nadat een uitlooppoging van Nijdam en Heeren was mislukt gingen Roks, V. d. Wiel, Konings, V. d. Borst en Westdorp op de pedalen staan en wis ten een kleine bres te slaan maar na een felle jacht kreeg het peloton toch weer aansluiting. Inmiddels verdwenen Westdorp en Rusman van het toneel wegens pech terwijl Aanraad en Nijdam in de ach terste gelederen terug vielen. Pas 10 ronden voor het einde scheen de be slissing in zicht. Piet van Est demar reerde en kreeg Van Glerum en Roks aan. zijn wiel mee. Van Glerum moest echter wegens een lekke band van fiets verwisselen wat funest bleek voor de man uit Wil- lebrord. Heeren hield Van Est nog een poosje gezelschap maar werd toen door laatstgenoemde letterlijk van het wiel gereden. In de resterende ronden bewees Van Est over welke grote kracht hij be schikt en gaf niemand meer de kans de fusie tot stand te brengen. Bij het ingaan van de laatste ronde toen de allersterksten positie kozen voor de overige ere-plaatsen kwam de Zeeuw Jo de Roo met een verrassende demar rage voor de dag die hem een eervolle tweede plaats opleverde. De uitslag luidt: 1. P. van Est (Fij naart) 100 km in 2 uur 36 min; 2. op een halve minuut J. de Roo (Schore); 3. L. v. d. Pluym (Dussen); 4. W. Hee ren (Roosendaal); 5. P. Maas (Pin dorp); 6. J. Looyen (Steenbergen); 7. K. Kepers (Roosendaal); 8. H. van Glerum (St Willebrord); 9. C. Pay- mans (Tilburg); 10. J. Konings (Bre da). werd gekozen de heer A. Mulljj Kamperland. Door de Zeeuwse verenigingen t I Z.H.V. is een studie-commissie in'r“ leven geroepen, die de mogelijd van samenwerking tussen deze vetj gingen zal ondrzoeken. In deze tJ missie werd als vertegenwoordigen deze vereniging benoemd de hee de Lange. Zaterdagmiddag heeft de wnd. bur gemeester, de heer M. A. van Popering, op de Oude Markt de daar nu al enige weken gehouden „proefmarkt” offi cieel geopend. De markt, die met en kele kramen is begonnen groeide uit tot een markt met 36 kramen, waarbij dan nog enkele standwerkers komen. In zijn toespraak wees de heer Van Popering erop, dat het karakter der huidige weekmarkten in het algemeen geheel anders zijn dan in vroegere tij den. Na zijn historisch overzicht verklaar de de heer Van Popering, dat het ge meentebestuur het op hoge prijs stelt, dat enige kooplieden het initiatief heb ben genomen voor het herstellen der markt, waardoor deze proefmarkt tot stand kwam. Bij het slagen van deze proefmarkt zullen B. en W. een defi nitieve Zaterdagmarkt instellen. De voorzitter der organisatie van Markt-, Rivier- en Straathandel dankt het gemeentebestuur voor de samen- GOES, 30 Juli. Op Zaterdag 13 Augustus a.s. organiseert de Goese Zwemvereniging „Sas” in samenwer king met de Kring Zeeland van de K. N.Z.B. een groots opgezet zwemfeest in het Goese Sas. Niemand minder dan de wereldrecordhoudsters Mary Kok, Aty Voorbij en Leni de Nijs, die wor den vergezeld van hun trainer Jan Stender en verscheidene andere leden van de Hilversumse zwemclub „De Robben” zullen dit festijn luister tij zetten. Bovendien komen de Rotter damse vereniging O.D.Z. en „Icaris” met resp. een kunstzwemploeg en een schoonspringploeg. Tevens ligt het in de bedoeling twee waterpolo-teams uit te nodigen om een demonstratie te ge ven. Het gehele programma draagt trou wens een demonstratief karakter. Zo zal Jan Stender zijn pupillen zijn trai ningsmethode en de verschillende zwemslagen laten demonstreren. Voordat met dit programma een aanvang zal worden genomen zal de 600 leden tellende zwemvereniging ,,’t Sas”, die het initiatief tot dit zwem- de in oprichting zijnde N.V. maat schappij tot gasvoorziening in Mid- den-Zeeland zijn gevoerd met de ge meente Yerseke om gas aan deze ge meente te leveren, hebben tot over eenstemming geleid. Met het gemeen tebestuur van Yerseke is overeenge komen op welke voorwaarde de over namen van het plaatselijke gasbe drijf en de verdere gasvoorziening wordt geregeld. Uit deze voorwaarden blijkt, dat het gasbedrijf van de gemeente Yer seke zal worden overgenomen tegen de boekwaarde, welk bedrag door deze gemeente in tien-jaarlijkse an- nuitieten, berekend naar een rente voet van drie procent, zal worden te rugbetaald. Verder zal de gemeente Yerseke zolang de overeenkomst duurt, jaarlijks het verschil tussen de kapitaalslasten van de sanering van het bedrijf en de verdere investerin gen, de distributiekosten en de kos ten van gasinkoop enerzijds en de op brengst van het in de gemeente Yer seke geleverde gas anderzijds, betalen. Het totaal van deze leverantie is vastgesteld op 250.000 kub. meter. Indien meer dan dit totaal wordt ge leverd, zal de gemeente Yerseke bij passen. De Rijksdienst voor de Gas voorziening is reeds begonnen met ’t leggen van een transportleiding naar Yerseke voor rekening van de Staat. ANDERE VOORSTELLEN. B. en W. stellen verder aan de raad voor te besluiten tot het verlenen van subsidie aan de verenigingen, die mi litaire tehuizen exploiteren. De Ned. Militaire Bond „Pro Rege” krijgt 90, de Centrale van Katholieke Militaire Tehuizen en de Stichting Militaire Te huizen van het Hum. Thuisfront elk 25. Medewerking zal worden ver leend voor de aanschaf van schoolmeu- belen voor de nieuwe U.L.O.-school op Geref. grondslag. De school wordt in September geopend. Voor de eerste klasse hebben zich 36 leerlingen aan gemeld, voor de tweede klasse 11. De kosten van aanschaf van leermiddelen bedragen 11.500. Tenslotte wordt voorgesteld het pand Opril Grote Markt 3 onbewoonbaar te verklaren. BAlJ Het aantal leden van de A-vJ kering bedroeg per 1-1-55 17.01(1 verzekering 1972, C-verzekerjJ 6567, Aanvullende verzekering j;| het Sanatoriumfonds 1844 en del dividuele verzekering voor San=| rium-verpleging 10.314. Het totaal-verlies op alle verzJ ringen samen bedroeg f 29.810,7,1 uit de reserve werd gedekt. De aftredende bestuursleden, del ren C. Douw, A. de Lange en J. S.'J scher werden herkozen, terwijl I plaats van Dr J. L. J. Bruijnzeeil zich niet herkiesbaar had gesteld, J gekozen de heer A. J. Heijboer tel sekerke. Tot lid van de contróleJ missie werd in de vacature-G, j Jager gekozen de heer M. J. v. d. J ge te Kruiningen. Besloten werd de conV'1 vlies oJ wijzigd te laten. Het aantal verpleegdagen, J voor ten hoogste per jaar uitkd word’t gegeven, werd met ingang] 1 Augustus 1955 van 60 op 701 bracht. Wanneer de mogelijklJ daartoe blijkt, zal het aantal dal waarvoor aan de Aanvullend vel kerden, uitkering wordt gegeven! 158 op 180 worden gebracht. Indien het mogelijk is en hietl onder de leden voldoende belang! ling bestaat, zal aan de vereniging! verzekering tegen de kosten van J klinische behandelingen in een zie! huis, zonder dat een opname nocj kelijk is, worden verbonden. Heil stuur zal hiervoor de nodige voel reidingen treffen. -o- MIDDELBURG, 30 Juli. De missie van financiën uit de raad is] niet geheel eens met het voorstel! B. en W. om gronden aan het Too] vliedtwegje, die geschikt zijn tl bungelowbouw, in het grondbedrijl te brengen. Zij meent, dat toevoed van het gehele als cultuurgrond d devolle terrein met een kostprijs f 9100.aan Toorenvliedt de voord verdient boven deze inbreng en dd volgende bebouwing. Het wordt dan ook betreurd, reeds grond voor bebouwing is ui] geven, vooruitlopend op een beslis] van de raad om dit terrein voor galows te bestemmen. Gezien het ringe bouwvolume en gelet op noodzaak van bouw van arbeiders] ningen wordt gemeend, dat behoud binnen acht jaar niet wel mogelijk| zijn. Bovendien zijn er nog uitgebr] bouwterreinen aan de Lageweg. D] om wordt het aannemen van het vi stel ontraden. B. en W. hebben hierop geantwd dat zich reeds gegadigden melt voor de aan het Toorenvliedt® ontworpen bouwterreinen en dat: schillende percelen in optie we» gegeven. De gemiddelde kostprijs; perceel lag, tengevolge van de bei ting de rstraat enz. aan één zijde,’ hoog, maar door enkele andere kar in het plan te betrekken, kon de j met ongeveer f 1000.per per: worden verlaagd. In het uitbreidii plan was bebouwing hier niet vt zien. Daarom waren B. en W. plan, nadat de raad met de inbrer.i percelen in het grondbedrijf acw was gegaan, een wijziging van het breidingsplan voor te stellen. Aan het park Toorenvliedt wordt door de bebouwing geen eri schade toegebracht. Van een voort lopen op een beslissing van de raai I geen sprake. De uitgifte van de P I is geschied overeenkomstig het i I de raad vastgestelde uitbreiding;? Het is nu al zo, dat acht van de t kavels in optie zijn gegeven en ia H om is de verwachting gewettigd. I alle kavels ruim binnen de geraan W termijn zullen zijn bebouwd. KRABBENDIJKE, 30 Juli Ter ere van het 45-jarig bestaan van de gym nastiekvereniging „Sparta” te Krab- bendijke is aldaar de jaarlijkse adspi- rantendag van de Zeeuws-Brabantse turndag gehouden. „Sparta” had voor een goede organisatie gezorgd en het stralende zonnetje heeft niet weinig bijgedragen kleur en fleur te geven aan dit turnfestijn op het fraaie sport veld. Ook de belangstelling was groot. Honderden hebben des middags de prestaties van de jonge gymnasten ga degeslagen en in de avonduren het op treden van „Sparta” en het dames- en herencorps van de Z.E.B.R.A. bewon derd. Nadat met de deelnemende vereni gingen, „Olympia”, Kapelle, „Wilhel mina”, Middelburg, „Volharding”, Goes. „Thor”, Sas van Gent, „Rilland” en „Sparta” met de plaatselijke mu ziekvereniging „Concordia” een wan deling door het dorp was gemaakt be gonnen de wedstrijden o.l.v. de heer P. Sturm te Goes. Fel, maar sportief, is door de jongelui gestreden in de driekamp meisjes en jongens, hinder nisloop en de estafette. Na afloop reik te de voorzitter van „Sparta”, de heer S. G. Nooteboom, de prijzen uit, be staande uit vaandellinten. GOES, 30 Juli. De Goese raad zal Vrijdagavond een beslissing nemen over de fusie tussen het gasbedrijf van de gemeente en dat der Provincie. B. en W. delen aan de raad mee, dat zij ’t gewenst achten, dat de N.V. Maat schappij tot gasvoorziening Midden-Zeeland zo spoedig mogelijk wordt opge richt en zij stellen de raad dan ook voor om niet te wachten tot Prov. Staten op 3 Augustus a.s. een beslissing in deze zaak hebben genomen. Bovendien krijgt de raad een voorstel te behandelen voor de levering van gas en aan de gemeente Yerseke. Zoals bekend hebben B. en W. aan Ged. Staten gevraagd de garantie te geven, dat de hoofdboekhouding van de nieuwe naamloze vennootschap in Goes zou worden gevestigd en dat ook de directeur daar zijn woonplaats zou hebben. Het voorstel om tot fusie over te gaan zal dan ook worden genomen onder voorwaarde, dat na het besluit van Prov. Staten de door B. en W. van Goes verlangde verklaring wordt af gegeven. B. en W. stellen verder voor de le den van hun college aan te wijzen om zitting te nemen in de raad van bestuur. Terstond na het passeren van de oprichtingsacte zullen zij hun zetel ter beschikking stellen, tenein de de raad in de gelegenheid te stel len middels de vertegenwoordigers in de algemene vergadering van aan deelhouders, de gewenste personen in de raad van bestuur te benoemen. GAS VOOR YERSEKE De onderhandelingen die namens NOORDGOUWE, 31 Juli Candi- daat W. H. Buinink, voorheen vicaris te Overschie en ’s-Heer Abtskerke, heeft Zondag zijn intrede gedaan als predikant bij de Ned. Herv. gemeente van Noordgouwe. Hij werd in de morgendienst door prof. H. W. Obbink uit Utrecht, die tot tekst voor de predikatie had geko zen Matth. 11 vers 30b: „Mijn juk is zacht enMijn last is licht” bevestigd. Aan de handoplegging werd behoudens door prof Obbink deelgenomen door de consulent ds M. J. van Wijk uit Zonne- maire. Na bevestiging zong de gemeen te Gezang 104 vers 4. Ds Buinink deed in de middagdienst :jn intrede met een predikaB» over salm 37 vers 5: „Wentel uw weg op de Heere”. Na de dienst werd de nieuwe predi kant toegesproken door ds J. Sperna Weiland uit Brouwershaven namens de Classis, door ds Van Wijk als consu lent, door wethouder C. M. Janse na mens de burgerlijke overheid, alsmede door een afgevaardigde van de Herv. gemeente van Overschie. Ook een af vaardiging uit ’s-Heer Abtskerke was aanwezig. Ouderling Janse, die als laatste namens de kerkeraad een woord van welkom sprak liet ds Bui nink toezingen Psalm 121 vers 1 en 4. nieuwe predikant sprak tenslotte ~t dankwoord. EINDKLASSEMENT. Het‘ eindklassement luidt: 1. Louison Bobet (Fr.) 130.29.26. 2. Brankart (B.) 130.34.19. 3. Gaul (Gem. ploeg) 130.40.56. 4. Fornara (It.) 130.42.10. 5. Rolland (Fr.) 130.42.44. 6. Geminiani (Fr.) 130.44.27. BERGEN OP ZOOM, 30 Juli. Voor het Mulo examen diploma A slaagden: M. Hallegraaff; I. Kalle; N. Kavelaars; T. Steel en R. Vervaeck uit Terneuzen; J. Beis, J. Deliene, A. Go vers, A. Heijdens, M. Maas en L. de Poorter uit Goes; Th. Vermeirssen, E. Bogers, M. Manselo, M. van Broekho ven, E. van Reijk, H. Vlamings en J. de Weert uit Goes; J. de Blok, St. de Nijs, R. Ornek, F. van Pejjl, S. van Sneppen, G. Tacq en A. Vermeenk uit Goes; J. v. d. Riet, H. Uitterhoeve, P. v. d. Vaart, M. v. d. Zee, uit Terneu zen; Voor het diploma B slaagden: H. J. Hoefejjzers, C. Kool en R. Caurijs uit Terneuzen. AXEL, 30 Juli. Dit jaar zal weer een tentoonstelling worden gehouden waaraan door vier landbouwinstanties wordt medegewerkt, t.w. de studie clubs, de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst, de Commissie van het Land bouwschap voor Zeeland en de Werk tuigencommissie Zeeuwsch-Vlaande- ren. De demonstratie, die ditmaal de aardappelrooimachine betreft zal ge houden worden op het terrein van de heer A. Ramonde in de Blikstraat te Sluiskil en wel op 1 September a.s. De demonstratie draagt een tweeledig ka rakter. Naast de technische mogelijk heden zal ook de toestand van de grond worden onderzocht. Bovendien zal de verpleging van het gewas be licht worden. De demonstratie-tentoon- stelling zal in een viertal vakken ver deeld worden: de werp-, zeefrad-, ketting- en zakkenrooiers. Ziekenhuisverpleging. De afdeling Zie kenhuisverpleging van Noord- en Zuid- Beveland heeft de jaarvergadering ge houden onder leiding van dr V. ’t Hart. Na afhandeling der huishoudelijke zaken bracht de voorzitter dank aan drie leden, die 25 jaar een bestuursfunctie hebben vervuld, t.w. de heren A. Mullie, H. Meu- lenberg en J. Verburg. Zij ontvingen een geschenk. Bij acclamatie werden in het bestuur gekozen de heren H. Meulenberg en J. Verburg en tot contróle-lid de heer C. Looyen. Blijkens het verslag van de penningmeester was er in kas een saldo van 323,55. Het ledental bedraagt mo menteel 1500. Wedvlucht. Met 57 oude duiven nam de P.V. „O.W.T.B.” deel aan een wed vlucht uit Arras. De uitslag was: A. A. van Driel, 2, 3 en 7; J. C. Nijsse, 1, 11 en 13; J. van Liere 4; B. Ridderhof, 5, 8 en 10; M. Jeremiasse, 6; J. van de Wey- de 9. Ook vlogen uit Arras 143 jonge dui ven. Hiervan was de uitslag: J. Mol, 1; P. D. de Boe, 2 en 10; C. Hundersmarck, 3; M. Pieterse, 4; J. van de Weyde, 5; J. Ridderhof, 6 en 7; B. Ridderhof, 8; A A. van Driel, 9; J. C. Nijsse, 11 en 12. OOSTKAPELLE Schietwedstrijd. De schietvereniging „Soranus” heeft dezer dagen haar huis houdelijke vergadering gehouden. De uit bet slag was als volgt: 1. P. de Visser, 97 pnt; examen Kinderverzorging mej. A. A. 2. Jan Cijsouw, 94 pnt; 3. F. C. de Roo, 93 pnt; 4. A. Joziasse, 93 pnt; 5. C. Fran- Coöp. Veilingsver. „Walcheren MIDDELBURG ZWARTE BESSEN. Dinsdag en O derdag a.s. laatste veilingen. Aan'- tot uiterlijk 9.30 uur. 1 De Dir^ Voorts verleende een kinder»1 medewerking. Opmerkelijk was, 1 vele badgasten spontaan meezon? Het ligt in de bedoeling, in de; komst meer van deze openlucht^ sten, waarmee men in de eerste p>: 11 de badgasten tracht te bereiken, houden. - - MIDDELBURG, 30 Juli I bessen 1 en II 200.30 tot 201.70: - 99. Aanvoer 13.000 kg. A. W. BOERWINKEL ARTS SINT LAURENS wegens ziekte AFWEZIG. Middelburgse artsen nemen waa"' W-'ll

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2