MARKT BEURS VEILING UIT ZEELAND'S STEDEN Me. McuMexi ïligMw-tjeJ v-cun. i geen van J. C. B. SIMONS In September reeds inzaai koolzaad Raad van Bruinisse wilde i onderwijzer benoemen Automatisering van de telefoon wordt bij voorrang behandeld Kalme markt» ZEEUWSCH DAGBLAD 1955 rVrfldag 29 Iul1 voor Beroepingswerk J. w. weer NAGEKOMEN ADVERTENTIE Si Werk in Callandpolder verloopt vlot Gewijzigd Vlissings elftal voor Bromley Intrede vic. H. W. Buitink te Noordgouwe Onderscheiding schoolhoofd VROUWENPOLDER WEST KAPELLE YERSEKE Bezoek Jhr De Casembroot Bestrating havenplateau Mosselseizoen weer aan de gang Geslaagd Bondstrainer Peute in Zeeland KAMPERLAND Zeeuwse jeugdkampioen schappen zwemmen te Breskens -0- aardigheidsproeven „Swift” Koudekerke AXEL BAARLAND HAAMSTEDE Amsterdam Rubber gevraagd VEILINGBERICHTEN I KAPELLE KRUININGEN LEW EDO RP ST ANNALAND Ging schoolhoofd buiten zijn boekje? Nederlandse scheidsrechters 1 voor Belfast” voorgedragen DEN HAAG, 28 Juli. Naar aan leiding van het verzoek van de Eu ropese Voetbal Federatie heeft de KNVB drié scheidsrechters voorge dragen, uit wie de federatie de refe ree zal kiezen voor de wedstrijd tus sen de vertegenwoordigende ploeg van Gr. Brittannië en het Continentale elftal op 13 Augustus a.s. te Belfast. Deze scheidsrechters zijn: J. Bronk- horst, Velp; Leo Horn Jr, Bentveld en Karei van de Meer, Den Haag. De Vierdaagse te Nijmegen en Apeldoorn Derde dag kenmerkte z*ch door buiïg weer NIJMEGEN, 28 Juli. De derde dag van de Vierdaagse té Nijmegen heeft zich gekenmerkt door buiig weer, afgewisseld met momenten van broeiend hete zonneschijn. Vier en zeventig tippelaars waren niet aan de start verschenen, zodat er 10.238 in de jnorgen op pad gingen. Voor 43 van nen waren de beproevingen te zwaar; Z|j lieten de Vierdaagse voor wat ze was en probeerden met wagens naar Nijmegen terug te keren. Ook nu wa ren er weer enkelen, die probeerden m de kortst mogelijke tijd de afstand at te leggen. Om 2 uur liepen er reeds enige in Nijmegen. De meesten lieten zich echter niet verleiden tot zo’n overdreven tempo en toonden dat zij beter begrepen waar het bij de Vier daagse om gaat. Middelburg Bejaarde wielrijdster aangereden Vlissingen „Proefmarkt” Zierikzee Examens Lagere Technische school 7 holen pagina 7 525 84% Senembah Op I der i 99% 66)4 679% 643% 24454 25354 83% 170 Kennecott Rep. Steel 13354 79 maanden zijn varkens pi-3 brengen. 201% 316% 336 328 348 515L 308 66% 98 33% 160% 111 138% 177% 10% 25% 5254 70% 158 8934 H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. 60% 31% 54% 53% 1974 50% 30 35% ARTS, van 1 tot en met 8 Augustus AFWEZIG. 176 10% Born. Sumat. 135 Internatio Am. Motors Am. Radiator 25% Am. Smelting 53% Anae. Copper 71% - 159% 88% 135 133% Bethl. Steel Chrysler Ford Canada Gen. Motors nletrn. Nickel 78% 123% 121% 47% 40 U. S. Steel North Am. C Cities Service 55% Cont. Oil Micont. Oil Phil. Oil Shell Oil Tidewater Baltimore 61% 31% 52 Ches. Ohio 53% Miss. K. Texas 19% New York C. 49% Pennsylvania Stand. Brands 40 110% 108% 28% 55 84% 123% '1 30% Canadian Pac 35% -o- Ds J. C. Koningsberger legerpredikant ’s-GRAVENHAGE, 28 Juli Ds W. Rijnsburger, legerpredikant bij de staf van de 4e divisie te Harder wijk, is belast met de functie van se- nior-legerpredikant bij de staf van de 5e divisie te Schalkhaar. In zijn plaats is te Harderwijk tewerkge steld de reserve-legerpredikant ds J. C. Koningsberger, Ned. Herv. predi kant te Amsterdam. Ds A. Pynacker Hordijk is als reserve-legerpredikant in het genot van groot verlof ge steld. Als zijn opvolger bij de lucht macht technische school te Deelen is geplaatst de reserve-legerpredikant, ds J. Th. van Veenen. Ds S. Euver- --O- VLISSINGEN, 28 Juli. Het Vlis- singse voetbalelftal, dat op Zaterdag 20 Augustus in Engeland tegen de Bromley FC zal uitkomen, zal nog al wat wijziging moeten ondergaan. Alle spelers van de VC Vlissingen, die in dit elftal waren gekozen, hebben zich namelijk teruggetrokken. ZIERIKZEE, 28 Juli. De heer H. W. Buitink, vicaris te Overschie, hoopt Zondag a.s. in de namiddag- dienstoefening zijn intrede te doen bij de Herv. gemeente te Noordgouwe, na des voormiddags door prof. H. W. Ob- bink te Utrecht te zijn bevestigd. 's-GRAVENHAGE, 28 Juli. Bij Kon. Besluit is de eremedaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, verleend aan de heer J. J. de Vogelaar, hoofd van de Openbare Lagere School te Biervliet. Ingezonden Mededeling CAdv.j UKDOORNSwoS Weg met onhandige Ukdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 40 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaine. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van 1.1.35 bespaart U veel ellende. (56) Wonder boven wonder liep alles goed af M. Geuze, 1, 6, 7 en 9; J. Quaak 2, 3 en i. 4; M. C. Verwijs, 5 en 8; A. Fonteyne, 10. Met oude duiven is de uitslag van Limo ges, afstand 677 km als volgt: 1 Faasse- i van Dommelen; 2 A. Fonteyne; 3 en 4 I J. C. Verwijs. N.C.V.B. Tijdens de maandelijkse bij- eenkomst van de N.C.V.B., die onder lei ding stond van mevr. Jager heeft mej. Schut uit Den Haag op interessante wijze verteld over het werk van de Milva. Zij lichtte een en ander toe met enkele films. Mevr. - Maljaars bracht verslag uit over de landdag in Axel. Muziekuitvoering. Ten gerieve van de talrijke badgasten heeft de muziekvereni ging „Ons Genoegen” een concert gege ven bij de theeschenkerij van de heer Duvekot. Een der badgasten vertolkte de dank van allen in een korte toespraak. Lampionoptocht. Heden, Vrijdagavond, om ongeveer 9 uur zal een lampionop tocht worden gehouden voor de jeugd. Muzikale medewerking verleent de ac- cordeonclub van mej. Buttner uit Breda. Zaterdagmiddag wordt een strandfeest gehouden, waarvoor geen inleggeld wordt gevraagd, daar de prijzen, die beschik baar zijn, door de club van mej. Buttner zelf zijn vervaardigd. Zaterdagavond om zeven uur is er op de Markt een demonstratie van de gym-1 nrstiekclub en wordt een korfbalwed- strijd gespeeld tussen „Vedo uit Vlis singen en „Stormvogels”. De opbrengst is voor „Sport Steunt Zonneveld”. Duivenvlucht. De P.V. „De Zwaluw” nam met 101 jonge duiven en 11 oude duiven deel aan een vlucht vanuit Vil voorde. Afstand 97 km. De uitslag was als volgt: Jonge duiven 1 en 9 P. Slab ber; 2 en 5 W. Minderhoud; 3 L. A. Lie- vense; 4, 13 en 15 H. v. Sighem; 6 en 12 W. Lievense; 7 A. Huibregtse; 8 L. Min derhoud; 10 R. Minderhoud; 11 en 14 K. de Vos. Uitslag oude duiven: 1, 3 en 4 I P. Slabber; 2 A. Huibregtse. Eerste mosselen. Donderdagmorgen zijn twee ladingen mosselen van de Wadden voor de handel aangekomen. Het waren de eerste ladingen. Leveranciers waren I de gebr. Bom. De kwaliteit was goed en' het visgewicht bedroeg 26 kg. lijk onderwijzer 2, C. F. Steketee Goes. Woensdagmorgen bracht de Commissa ris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Ca sembroot een officiéél bezoek aan deze gemeente. Nadat hij aan enkele ingezete nen audiëntie had verleend, bezichtigde hij de restauratiewerken aan de Ned. Herv-. Kerk. Er is deze week een begin gemaakt met het bestraten van het havenplein en het plaatsen van verschillende nieuwe meerringen en -palen. De laatste weken heerst er bij de haven een grote bedrij vigheid in verband met de aanvoer van materialen, nodig voor de aanleg van de nieuwe wegen in het kader van de her verkaveling op het eiland. behandeld, in verband met de nood zakelijke verplaatsing van het P;T.T.- kantoor. Het voorstel tot aankoop van een lilliput-baggermachine wordt door B en W in verband met de haven plannen ingetrokken. Het voorstel tot aankoop van een zolderschuit en dit vaartuig te verbouwen tot onder- losser, wordt aanvaard. Een en an der tot opluchting van de raadsleden, omdat de havengelden nu niet behoe ven te worden verhoogd. Door de aankoop van de zolderschuit kan op korte termijn de modder uit de ha ven worden verwijderd. Het vaar tuig wordt voorzien van een stalen mast en een giek, hetgeen een effi cient gebruik in de hand werkt. Tot commies ter secretarie werd benoemd de heer De Grood te Nieuwerkerk a.d. IJssel. Deze week zijn de eerste mosselen aan gevoerd voor de verzending naar het buitenland. Ook in de loodsen is men be gonnen met de inmaak van dit zeeban ket. Over het algemeen genomen is de kwaliteit, gezien het beginstadium, rede lijk te noemen. De heer A. Jansen Dzn slaagde te Bergen op Zoom voor het praktijk- examen Moderne Bedrijfsadministratie. neren. De heer van ’tWesteinde heeft thans 50 ha in cultuur gebracht. Binnenkort zullen nog 10 ha volgen, wanneer de kreken dichtgegooid zijn. Wat de kwaliteit van de grond be treft, deze is over het algemeen goed, hoewel blijkens de grondmonsters het zoutgehalte nog hoog is. Het doorzettingsvermogen en initia tief van de heer Van ’t Westeinde zal ruimschoots beloond worden. Straks zal, waar eens schorren en kreken la gen, het koolzaad groeien. '9!jt GOES, 28 Juli. De werkzaamheden in de Calandpolder in het Noord-Sloe schieten op. De laatste tijd is er veel veranderd. Het werk is thans zover ge vorderd, dat bijkans de gehele polder omgeploegd is. En de heer J. van ’t Westeinde, die, zoals bekend het initia tief heeft genomen tot indijking van de Calandpolder hoopt in September met de inzaai van koolzaad te begin nen. Ja, er is veel werk verzet. Draglines en bulldozers hebben dag in dag uit grond versjouwd. De dijk van 3500 meter lengte, die de polder moet be schermen is grotendeels op de gewens te hoogte gebracht. Ongeveer 1200 me ter zal nog opgespoten moeten worden. De heer van ’t Westeinde heeft inmid dels vergunning tot het zuigen van zand gekregen. Rond de polder komt een bermsloot, die als afwatering dient en uitkomt in de sluis. Met de werkzaamheden aan de sluis is het vlot verlopen en reeds begin Juni kon deze in werking wor den gesteld. De egalisatiewerken, uitgevoerd door de Grontmij, zijn ook ver gevor derd. De kleine sloten zjjn dicht. Vol gend jaar hoopt men de polder te drai- GOES, 28 Juli. De bondstrainer van de KNZB, de heer Peute, vertoeft reeds enkele dagen in Zeeland, waar hij bij de verschillende clubs trai- ningsavonden verzorgt. Vandaag Vrij dag, geeft hij in het kanaalbad te Vlissingen een centrale training als slot van zijn eerste tournee door Zee land. On 8 Augustus keert de lieer Peute weer naar Zeeland terug. Op die dag traint hij te Breskens, op 9 Augustus te Vlissingen, op 10 Augustus te Sou- bu’g en op 11 Augustus (voor de laat ste maal) te Mildelburg. -o-- JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 28 te Tj. Priok verw. ZUIDERKRUIS 28 te Walvisbaai. BONAIRE 27 Georgetown-Paramaribo. BOSCHFONTEIN 27 580 M. van Mom basa. GROOTE BEER 27 New York-Southamp ton. waaraan de K.V. „Zeemeeuwen.” mede werking verleent. Zaterdag 6 Augustus wordt de winkelweek gesloten. Dan ko men de harmonie en drumband „Concor dia” en „De Markiezen” uit Bergen op Zoom tesamèn 110 man. Des middags wordt een rondwandeling gemaakt en des avonds wordt een taptoe op de speel weide gegeven. Gevaarlijke sprong. Dinsdagmiddag reed een landbouwwagen van de firma Schipper door de Veerweg. De 13-jarige Wim Elenbaas uit Zaamslag, die op het voertuig méeréed, sprong er plotseling af. Hij keek niet goed uit en kwam op de kap van de auto van de heer S. van Langeraad, die juist passeerde, terecht, voorde. Afstand 80' km. De uitslag is: GOES, 28 Juli. Zaterdagmiddag worden in het zwembad te Breskens de Zeeuwse jeugdzwemkampioe<;- schappen gehouden, waaraan kan Worden deelgenomen door jongens en meisjes tot en met 17 jaar. De volgende nummers zullen wor den verwerkt: 50 meter rugzwemmen, 50 meter vrije slag, 100 meter school slag, 3 x 50 meter vrije slag estafette, alles zowel voor jongens als voor meisjes. man, reserve-legerpredikant, is even eens in het genot van groot verlof gesteld. Als zijn opvolger is bij het regiment geneeskundige troepen te Amersfoort tewerkgesteld de reser- ye-legerpredikant ds H. de Moor, Geref. predikant te Enschede. ^OES, 28 Juli. Een aantal leden ioudXg^miiastiekvereniging Swlft te Ijo- kerke legde de vaardigheids- tond uitVHan^het K^GV at De jury be- Ult de heren C. van Loo uit Mid- ■eslaa£6n K°ole uit Vlissingen. De jaagden waren: TC- Reinierse; T. Hillebrand; talse' a’ L CTyvat; K- Wielemaker; M. 'yvat’- t' Luteyn; J. Westerbeéke- V R J' Koppejan; M. C. v. d. Voor- t’Hovïynekp; c 5rouw.er; S, ,Bf?sser; ions- i t van Doorn; L. Si- loonê- MJ'vZaa,1; J- M- Koole; D. C. 'raauwMAVireeke W Jobse; J’ c- de chipper.A' JanSe; M’ v' Zaal en H. J. Geslaagd. De heer J. C. de Feij- ter slaagde te Rotterdam voor het exa men sterkstroommonteur V.E.V. Wedvlucht. De P.V. „De Witpen” hield een wedvlucht uit Doornijk. De uitslagen waren: P. Murre, 1; A. Jongepier, 2; L. Lavooy, 3 en 8; F. Paulusse, 4; C. de Beste, 6; Gebr. Smallegange, 7 en 9 en N. Priester, 10. Winkelweek. De gezamenlijke midden standers in Haamstede en Burgh organi seren dit jaar weer een winkelweek en wel van 28 Juli tot en met 6 Augustus. Donderdag 28 Juli stond een taarten- en rolladeralley op het programma, georga niseerd door de Harmonie „Witte van Haemstede” in samenwerking met de Middenstandsvereniging te Burgh-Haam- stede. Zaterdag wordt een dergelijke ral- ley gehouden in de muziektent te Haam stede. Dan concerteert de Harmonie Kunst en Eer” uit Zierikzee en wordt een muzikale rondgang gemaakt. Maandag wordt een optocht gehouden van de deel nemende winkeliers met muziek, waarna de kinderen getracteerd worden. Dinsdag 2 Augustus wordt een ballonnenoptocht gehouden en worden de ballons losgela ten, waarna „Witte van Haemstedê” een concert geeft te Burgh. Aan de ballonnen wedstrijd zijn mooie prijzen verbonden voor de verstkomende enz. Woensdag wordt de kleurenserie „Schouwen’s Schoonheid” door de heren v. d. Berge en Boot vertoond. Vrijdag wordt een ge- AMSTERDAM, 28 Juli Ook van daag is het weer kalm toegegaan op de Amsterdamse Effectenbeurs. We derom richtte de belangstelling zich in de eerste plaats op de cultuur waarden. Amsterdam Rubber was de favoriet. Gestimuleerd door de zeer hoge prijs voor het product rubber trok de koers onder behoorlijke be langstelling, mede uit het buiten land, aan van 131 tot 134%. H.V.A. was circa 2 punten beter op 152%. Verenigde Deli prijshoudend zonder meer. Van de internationale soorten valt eigenlijk weinig opmerkelijks te ver tellen. Met uitzondering van Kon. Olie bleven de prijzen van gisteren nagenoeg gehandhaafd. Olies brok kelden af van 647% tot 64414. De handel had weinig om het lijf. De scheepvaartsector, die gisteren klei ne verliezen had te verwerken, toon de vandaag een behoorlijk herstel. Hier ging KNSM voorop met een stij ging van 5 punten tot 21614. Scheep vaart Unie kwam van 205 op 20714. Voorts ontwikkelde zich een open hoek in aandelen Simau, die 7 pun ten hoger noteerden op 52. Guldens- beleggingen stil en opnieuw een fractie luier. MIDDELBURG, 27 Juli. Aardappe len en fruit: Aardbeien 25-140; Rode bes sen 54-87; Witte bessen 25-73; Kruisbes sen 7-60; Perziken p. st. 6-38; Pruimen p. st. 7-15, p. kg 129; Kersen 106-111; Toma- Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarlening Invest.ó Cert. 101% 101% Ned. 1962-64 101% 101% 99% 67% 163% 240 Rott. Lloyd Kon. Pkvrt. N. Schvrt U. Omm. Schvrt. 265L St.v.Mij. Ned. 209 15G% 152% 66 97% Vorstenlanden 33% Ver. Deli Mij. 159% Senembah 111 Muller Co. 285% 280 A’dam Bank Esc. Bank Rott. Bank Tw. Bank N. B. Aniem Overz. Gas SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V„ GOES. 1080 134% 165B 85 55% 195% 63 237 205 216% 196% 191% 207% 269 212 door sprake gebracht en indien B en W niet onmiddellijk maatregelen zouden nemen, zich met een brief tot de minister van Volks gezondheid te richten. De andere raadsleden wilden daar met aan en meenden, dat de betrok kene gelegenheid moet krijgen een ander hok voor zijn varkens te zoe ken. Met de stem van de heer De Ko- ning tegen besloot de raad de be trokkene op te dragen binnen drie maanden zijn varkens pi-3— q onder 282% 283% 136% 137 244 253 82% of. WERKLIEDEN En was de heer v. d. Berg geble ken, dat gemeentewerklieden wel eens karweitjes opknappen voor particulieren en dit was hem niet naar de zin. Hij meende, dat de meerderheid van de werklieden van de gemeente zijn plicht verzaakt en noemde het invullen van werk- briefjes een wassen neus. Nadat enkele mogelijkheden zijn genoemd tm verbetering in de toestand te brengen, werd besloten, dat de rklieden en de gemeente-opzich- t< zullen worden opgeroepen voor Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Lopikerkapel Groenenboom, cand. te Rotterdam. Aangenomen de benoeming tot vi caris te Overschie J. Korpershoek, cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Berkel-Rodenrijs Baas te Urk. Geref. Gemeenten. Tweetal te Zeist, J. W. Kersten te Genemuiden en W. C. Lamain te Grand-Rapids; te Scheveningen J. W. Kersten te Genemuiden en A. F. Hon- koop te Goes. 102% 102% 101% 101% 98% 9841 en kwam de jongen met de schrik vrij. Concert. Zaterdagavond zal de mandolineclub „De Flierefluiters” een concert geven op de tent. Wedvlucht. De P.V. „De Vrijheidsduif” nam deel aan een vlucht uit Arras. De uitslagen waren als volgt: Oude duiven: H. Dek, 1 en 2; K. Tjarks, 3. Jonge dui ven: P. A. Kakebeeke, 1; M. Blok, 2 en 5; J. Oele, 3; A. Boone, 4; M. Christocho- witz, 6; G. de Bruine, 7; M. Eckhardt, 8; M. Poley, 9 en K. Tjarks, 10. Geslaagd. Te Rotterdam slaagde voor het examen hoofdacte tweede deel de heer C. Ruitenbeek, onderwijzer aan de Chr. school, alhier. Aardappeloogst. Over de aardappeloogst in St. Annaland kan men dit jaar ten volle tevreden zijn. De kwaliteit laat niets te wensen over, terwijl de prijzen ook meevallen. Ook de aanvoer is de laatste dagen niet gering. Niet minder dan 150 ton aardappelen van de thuisgroep en 50 van de groep Scherpenisse werden er per dag aangevoerd. De St. Annalandse aardappel is dan ook in het gehele land gewild. Zelfs vanuit Friesland komen er kopers. Ook de weersomstandigheden werken tot nog toe mede, zodat de aard appeloogst tot nog toe wel geslaagd ge noemd kan worden. Zilveruien. Momenteel is men in de costumeerde Jcorfbalwedstrijd gespeeld, polders rond de gemeente Sint Annaland druk bezig met het oogsten van de zilver uien. Tientallen uit deze en ook velen uit andere gemeenten vinden hier werk, terwijl er ook een aardig centje verdiend wordt. Ook van dit product zijn de prij zen en het schot zeer goed te noemen, terwijl ook de kwaliteit van deze uitjes weer bijzonder, goed is, mede dank zij de gunstige weersomstandigheden. ST MAARTENSDljK Geslaagd. Onze oud-dorpsgenoot de heer Joh. Hage slaagde te ’s-Gravenhage voor het rijksdiploma boekhouden. ST PHILIPSLAND Wedvlucht. De P.V. „De Reisduif” hield een wedvlucht met jonge duiven van Vil- Phil. Gloeil. Dito 6 pr. 211 Unilever W. Fijenoord Bill. I rubr. Bill. II rubr. 346% 344% Dord. Petr. 683% 679% Dito 7 pr. 683% K. Olie 100 646 K. Olie 1000 647% 644% „UINISSE, 28 Juli. De gemeenteraad van Bruinisse heeft Dinsdagavond - een nieuwe onderwijzer voor de Openbare Lagere School te be- i’ne raad heeft de voordracht, die was opgemaakt, voor kennisgeving met vier stemmen voor en drie tegen. De heer De Koning avrHh")" klaagde erover, dat de suggesties, die hij in dit verband in de vorige (rfsvergadering had gedaan, niet zijn opgevolgd. Hij veroordeelde ook de r dine van het hoofd van de school. Vroeger was het gebruikelijk, dat de 11011 en voordracht voor onderwijzer te plaatsen persoon zich voorstelde aan gemeenteraad. De raadsleden konden zich op die manier een indruk ^orinen over d« candidaat. die zii zouden stemmen. Dit is nu niet gebeurd en I daarover was ne burgemeester- en. de beide wet- n„ders' trachtten de argumenten van raadsleden te weerleggen en we- I m er op, dat bij de benoeming af gaan wordt op de adviezen, die van Snpcde zijde worden gegeven. B en handhaafden dan ook hun voor- sloten bijeenkomst I L De heer Van de Berg (Arb.) telde daarop voor de voordracht ,„nr kennisgeving aan te nemen. Hij "nd steun bij de heren De Koning, Srerheijde (A.R.) en Van Gilst (S. m Bruinisse bjj voorrang zal worden GP) De heer Van Vessem (Vrijh.) deinde met de beide wethouders te gen dit voorstel. Nu de raad de voor dracht voor kennisgeving heeft aan- p-genomen, zullen B en W van hun be- noemingsbevoegdheid gebruik ma ken Tegen deze gang van zaken te kende de heer De Koning evenwel protest aan. Hij zei, dat als de werk zaamheden van de raad worden be- I lenunerd of zoals in meerdere geval- I jen de adviezen van de raad niet op- I «evolgd worden, het geen zin meer I heeft als raadslid de vergaderingen I bij te wonen. I Daarmee werd het incident geslo- I ten. De voordracht, die door B en W was ingediend, luidde: 1. B. P. Hol- lestelle te Yerseke thans reeds tijde- aan de O.L. school), en 3. J. Boogaard te ten A 35-53, B 36-51, C 32-46; Frambozen p. doos 12-41; Frankenthalers 223-225; Meloenen 61-151; Aardappelen: Bonken 13-18, Groten 10-16.10, Drielingen 6-14, Kriel 2-8; Aanvoer aardappelen 45.000 kg; Groenten: Bloemkool A 8-29, B 8-11, C 8-10; Sla per st. A 3-11, B 3-8; Komkom mers A 16-23, B 10-21, C 10-15, D 8-11; Dubb. Princessen 41-79; Snijbonen 46-96; Tuinbonen 16-22; Postelein 37-53; Rode Kool 4-5; Savoyekool 4-7; Bospeen 22-47; Andijvie 6-9; Bos Kroten 2-5; Kroten p. kg 5; Waspeen 35-52; Rabarber 4-12; Bos Uien 5-8; Doperwten 26-41; Spitskool 3-6; Augurken A 68-81, B 26-71, C 26-49. ROTTERDAM, 27 Juli. Andijvie 68; Bloemkool A 834, B 822; Aardappelen gr. 9.6013.70, poters 2 3.50, kriel 1.503; Bos peen 11; Was peen 1018; Tuinbonen 718; Kroten 5.5010; Komkommers IA 1621, B 11—20; Uien 5—14; Sla A 3—7.10; Spitskool 46; Dubb. Stampr. 4256; Stoksnijbonen 6498; Stamsnijbonen 4863; Doperwten 2643; Aardbeien z. d. 76.30; Rode Bessen A 4078; Zw. Bessen I 2 16—2.38, II 2.15; Kruisbes sen 36—67; Perziken AA 34, IA 27, IIA 22; Pruimen: Golden Jap A 1.381.57, B 1.34—1.43; Tomaten IA 45—47, IB 4344, IC 4150; Frambozen 1.44 1.48; Tomaten ICC 21; Zilveruien 48; Augurken 4385; Selderij 6; Rabarber 8—9. GOES, 28 Juli. Export- en In- dustrieveiling: Jucunda 68.70, afw. 45, Frambozen in kratten exp. 221, industrie 195, Zwarte bessen 224.20 226, afw. 213.20, Duitse zure 64.50 65.20, Dubb, Pr. bonen I 4949.70, II 45.10 15.70 Kersen: Klerken II 119127, Krie ken II 93100, VIeeskersen II 77 94, III 38, Zoete Morellen III 58—63, Oranjepruimen II 32—43, F. 20—26, Ruth Gerstetter I 5358, Rode bessen 74—79, Kruisbessen I 50—51, II 29— 44, Frambozen per doos 54, Perziken per stuk 18—24. KAPELLE, 28 Juli. Industrie en exportveiling: Aardbeien: Jucunda 70.95; Rode bessen II 68—68.40, III 55.40; Zwarte bessen exp. 222.60223; afw. 200; Frambozen industrie 200.95; Dubbele bonen I 47.6048.90, II 46.40 47; Grote aardappelen 12.20; Gewo ne veiling: Aardbeien 6783, afw. 45; Kersen: Klerken I 127—136, II 110— 119; Krieken I 74—94, II 77; VIeesker sen I 7991, II 7581; Varikse zwarte I 89; Hedelfinger 151152; Zure mo rellen I 8994; II 72; Zwarte blanche I II 57; Abesse de Mouland II 72; Zuur tjes 50; Frambozen in kratten per doos I 5678, II 4154; Rode bessen in kratten per doos I 19; per kg I 8285; II 5878, III 58; Witte bessen I 11 per doos, II 3337 per kg; Kruisbessen I 4655, II 1641; Pruimen: Oranje pruimen I 3654, II 2935; Ruth Ge- stetter I 84, II 38—44. BERGEN OP ZOOM, 28 Juli. Zw. bessen 2.152.33; Rode Bessen 6268, Frambozen 1.19—1.34; Aardbeien 68. Stamboon dubbele Prine. A I 57, A It 33, Erwten 2737, Aardappelen 1015. MIDDELBURG, 28 Juli. Zwarte bessen I en II 228.70231.90, afwij kend f 1.01. Aanvoer 19.000 kg. KRABBENDIJKE, 28 Juli. Indus- trie-veiling: Jecunda I en II 67.70; Zw. bessen I en II 235.30, afw. 199.30; Ge wone veiling: Rode bessen Prolific II 7288, Duitse zure II 50,Kruisbessen rijp 4151, Orange Pruim I gr. 51, II I 31; Dubb. Princ. bonen I 45.1047.50, II 44.20—45.80. ST. MAARTENSDIJK, 28 Juli. Eer stelingen I 13.60-12.80, Drielingen 13, Bintjes I 15-15.20, Bonken 16.60, Drielin gen 3, Voer 2.70. Aanvoer 1500 kisten. ST. ANNALAND, 28 Juli. Eerste lingen Bonken 10.51, Gewone 13.12-14.05; Bintjes Bonken 17.10-17.38, Gewone 13.16- 14.05, per 100 kg. Aanvoer 90 ton. SCHERPENISSE, 28 Juli. Eerstelin gen Bonken 10.06, Gewone 11-12.48, Bint jes Gewone 12.79; Doré Gewone 14.82, per I 100 kg. Aanvoer 33 ton. I THOLEN, 28 Juli. Doré Bonken 15, Gewone 15,38; Bintjes Bonken 19,Ge- I wone 15.50; Witte Eigenheimers 10.50- 12.90. Aanvoer 34 ton. VISMIJN. VEERE, 28 Juli. -1667 export- garnalen 205—239; 865 schar 16—27; 122 bot 16—18; 197 tong 176—296; 6 rog 1622; 26 schol 1636; 3 tarbot 82106; 4 ongesort. vis 35. -o- NOG EEN KWESTIE Bij de rondvraag wees de heer v. d. Berg (arb.) op de onhoudbare toestand, die voor de omwonenden is I ontstaan, wegens het houden van varkens aan de Deestraat, in de schuur de Koekkoek. Deze kwestie is reeds meer door dit raadslid ter hij dreigde thans, iv APELDOORN, Welgeteld 584 andelaars(sters) gingen vanmorgen 6 Apeldoorn van start om de omge- rag in Hoog-Soeren. Assel, Uddeler- eer of Ugchelen te verkennen. Het "a? ®en prachtige tocht, zodat men bijzonder weinig aantrok van de genbuien, die nu cn dan de zonne- *™amen afwisselen. Uiteraard L, ei? de E.H.B.O. mensen het weer ‘jzonQer druk: er moesten heel wat iaiuU worden doorg.-prikt. D«ch uit- 'ai erswaren er slechts twee. Het to rn™ aardaï uitvallers is hierdoor ge- tMnen op elf. Moeara Enim 1080 A’dam Rubb. 131% Band. Rubb. 165 Kend. 'Lemb. 84 O. Java Rubb. 55% De Oostkust 195 Serbadjadi 61% Holl. Am. lijn 232 K.J.Ch.Pkvrt. 203 N. B. K. Boot 211 194 190 205 Grootboek Cultuurbank Nat. H.’bank 164 N. Handel Mij. 240 A.K.U. 337% 338% Bergh’s J. 312% 312L Berkel’s Pat. 201 Calvé Delft 317 Fokker Gelder Zonen 325 Kon. Hoogov. 353 Ned- Ford Ned. Kabelfr. 300 449% 449% 212% 467% 467% 268% de kruising Seisweg-Stommes- weg-Schotelweg werd dezer dagen de 71-jarige wielrijdster R. W. H. uit Middelburg tengevolge van een aan rijding ernstig gewond.. Mevrouw H. wilde de Seisweg van de Schotelweg oversteken naar de Stommesweg, toen een auto over eerstgenoemde weg na derde. Zij had deze wagen voorrang moeten verlenen, maar deed dit niet met het gevolg, dat de auto, die werd bestuurd door C. G. uit Oostkapelle, haar raakte. Dokter M. Reijerse uit Middelburg, die eerste hulp verleen de, constateerde een hersenschudding en een gecompliceerde beenbreuk. Mevrouw H. moest naar het Gast huis worden overgebracht. De collecte voor „Het Hoogeland” heeft opgebracht 868,14. Zaterdag a.s. des namiddags om half drie zal de „proefmarkt” welke zal worden gehouden op de Oude Markt te Vlissingen, op bescheiden wijze offi cieel door B. W. worden geopend. Zoals bekend zal bij slagen „proefmarkten” een permanente Za- terdagmarkt worden ingesteld. Aan de lagere technische school alhier werd het schoolexamen afge nomen voor leerling-monteur, uit gaande van de Stichting V.A.M. (Vakopleiding Automobiel- en Mo- torrijbedrijf) te 's-Gravenhage. Voor het volledig diploma slaagden: J. M. op den Brouw, Ellemeet; J. van Dij- ke, Oosterland; H. J. Hage, Noord- welle; A. M. Hubregtse, Scharendij- ke; C. A. Manni en J. K. Slager, te Haamstede; L. Smalheer, Noordwel- le; J. M. van der Werf, Dreischor. Voor het practijk-gedeelte slaagden: C. H. Bakker, Ouwerkerk; C. G. Heijboer,Zierikzee; J. Steenland, Dreischor. Afgewezen: 4. geweigerd jcemen. - a9ngen01?«n Hsvergadering had gedaan, niet zijn opgevolgd. Hij veroordeelde ook de 2 Vinof/T vqn dp cnhnnl Vrnpirpr was hpf. t/phriiikpliJIr. daf dA ’voordracht voor onderwijzer te plaatsen persoon zich voorstelde r. - - - - -- - de candidaat, dié zij zouden stemmen. Dit is nu niet gebeurd en de meerderheid van de raad gebelgd. een vergadering, die heden. Vrij dagavond, zal wordën gehouden. BESLUITEN Voor de openbare vergadering begon had ir Drok uit Terneuzen in een be- een uiteenzetting gegeven van de vorderingen van de havenplannen. De voorzitter kon bij ’t begin van de vergadering meedelen, dat de automatisering van de telefoon

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 7