BEURS MARKT VEILING DE DOOLHOF \Vagtmans bleef te Bordeaux de traditie getrouw Ziekenhuisverpleging Walcheren” blijkt veilige haven voor velen Nieuws uit de Provincie Lichtverdeeldestemmiiig cultures gevraagd „Nijmegen” telde 107 uitvallers Aardbeienseizoen practisch afgelopen Komt er nieuwe kleuterschool Vrije bewerking van een Engels verhaal van Mrs Henry Wood, Nederland won ook ploegenklassement Ledental voor diverse verzekeringen stijgt nog steeds pagina 5 ZEEUWSCH DAGBLAD 28 Juli 1955 Jaarverslag 1954 laat gunstig geluid horen ii iSjl sa FEUILLETON Ml 101 Raadsvergadering Ellewoutsdijk Kapelle gaat op terrein van Kattendijke voetballen Heden onze I wd 4|.’ Tijdelijk onderwijzeres AXEL KAMPERLAND KOUDEKERKE OVbZANDE VEERE WEMELDINGE Waar zijn i onze id Fransman Sitek koerste 150 km alleen WOLPH AARTSDIJK WEER APPELS VOLGENDE WEEK De Apeldoornse wandelaars haalden allen de finish Wijzigingen in Continentale elftal voor Belfast NAGEKOMEN advertentie VE1LINGBER1CH TEN 123% 86% 5 is WW ei 26 II (Wordt vervolgd) -o- KAPELLE, 27 Juli. De voetbal vereniging Kapelle heeft thans over eenstemming gekregen met Katten dijke om de komende competitie te spelen op het sportterrein in Katten dijke. Dit in verband met het feit dat er tot het volgend najaar geen sport terrein in Kapelle is. t 312% 201 346% 683% 683% 646 244 83 171 28211 135% 203 211 190 194 209 265B 150% 66 97% 33% Bethl. Steel Chrysler Ford Canada Gen. Motors 78% 123% 40 110% 55% 84% do? >.60 i!i ;lfl Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarlening Invest. Cert. Ned. 1962-64 Grootboek Cultuurbank Nat. H.’bank 75% 61% 32% 52 53% H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. 111 285% 282% 136% 253 244 82% 178 10% 25% 135 176 10% 25% 53% 71% 159% 88% 135B 101% 99% 66% 164 240 1 194 4 199% Van Breenen) 15.55.42; 2 Noord Oost Centraal Frankrijk 15.57.24. 325 353 525 300 451% 449% 211 470% 467% Pand. Rubb. Kend. Lemb. O. Java Rubb. 56% De Oostkust Serbadjadi DELFSHAVEN 26 Santos-Sint Vincent. MAASDAM 26 Southampton-New York. BOSCHFONTEIN 26 Guardafui-Mombasa. PRINS ALEXANDER 26 Rotterdam-Mon treal RAKI 26 Port Said-Halifax. HECTOR 26 Quessant-Nordenham. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT Surabaj a-Semarang. SIBAJAK 26 Gibraltar-Rotterdam. Pennsylvania 30% Canadian Pac. 35% Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. Nationale school alhier is be noemd mej. G. J. Balk te Haarlem. Geslaagd. De heer Th. Mei slaagde voor het Unie-practijk-examen machi- neschrijven. Concert op Stroodorp. Dinsdagavond gaf het muziekgezelschap „Ons Genoe gen” een concert op Stroodorp bij Kam perland. Op de hofstede van de heer M. Bakker werd het concert uitgevoerd. Hiervoor bestond grote belangstelling. Nieuwe wijkzuster. Het bestuur van de Groene Kruisvereniging verleende aan zuster M. J. Koster eervol ontslag als wijkverpleegster, wegens voorgenomen huwelijk, ingaande 15 September 1955. In deze vacature is benoemd zuster L. van den Bent, verpleegster in de psy chiatrische inrichting Stichting Vogelen zang te Bennebroek. Haar standplaats is Koudekerke. Middenstands-actie. De middenstands- actie, die door de plaatselijke midden stand is georganiseerd, is’ begonnen met de optocht „handel en industrie”. Aan deze optocht nam deel een aantal wagens, voorstellende de producten, die men bij de plaatselijke middenstand kan kopen. Op landbouwgebied reden enige tractoren en nieuwe landbouwmachines in de op tocht mede. De plaatselijke fanfare ver leende medewerking. Na afloop van de optocht heeft burgemeester Andriessen de actie officiéél geopend. Hij prees de activiteit van de middenstand en hoopte, dat door krachtige samenwerking nog meer tot stand zal komen. Zeer velen toonden belangstelling voor de verschil lende stands. Verkoping. Ten overstaan van notaris mr P. Loeff werd geveild het huis met schuur te Veere.aan de Warwijksestraat A 108. Koper werd de heer P. J. Maljers voor 7800, Ouderavond Chr. School. Dinsdagavond had in de Chr. School de ouderavond plaats welke onder leiding stond van het hoofd der school de heer C. Philipse. KAPELLE, 27 Juli. De Zeeuwse aardbeienoogst behoort weer bijna tot het verleden. Van het ras Jucunda is thans nog een enigszins redelijke aanvoer maar van de overige rassen is de pluk reeds voorbij. In Kapelle waren in het drukst van het seizoen dagaanvoeren van 50 tot 60 ton en Maandag was het totale aan bod reeds teruggelopen tot 10 ton. •De vorige week bedroeg het totale aan bod van aardbeien in Kapelle 105 ton tegen 240 ton in de voorgaande weken. Wel een bewijs dus dat het nu snel min der wordt. De prijs is ook gedaald want deze ligt thans rond 75 ct. per kg. voor de industrie-aardbeien terwijl tijdens de topaanvoeren rond 1,per kg. werd betaald. De oorzaak van deze prijsdaling is de kwaliteit. Deze wordt nu namelijk snel minder als gevolg van het vergevor derde seizoen. Dé aardbeienteelt is dit jaar een goede teelt geweest. De kilo- opbrengst was goed, zij het niet bijzonder hoog en de prijs was best. De binnenlandse conservenfabrieken hebben een groot gedeelte van de aard beienoogst ingepulpt. Daarnaast werden steeds belangrijke kwantums verladen naar conservenfabrieken in West Duits land. Vanuit Kapelle gingen in het begin van het seizoen vele doosjes aardbeien naar de binnenlandse groothandel. Voor deze aardbeien voor verse consumptie lag de prijs rond 1,50 per kg. Ondanks deze hoge prijs konden er toch grote kwantums worden afgezet voor dit doel. Maandagavond kwam de raad van Elle woutsdijk onder voorzitterschap van bur gemeester Van der Hoop van Slochteren bijeen. Een adres van de gemeente Baarland betreffende de uitvoering van herverka- velingswerken in de Zak-van Zuid-Beve- land, alsmede een schrijven van de ge meente Bolsward over de autonomie der gemeenten, werden voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd aan de Dorpscommissie een subsidie van 250,toe te kennen ter dekking van het exploitatietekort. Tevens werd een subsidie van 5,toe-i gekend aan de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heiligen Naam. Een verzoek van het Humanistisch Thuisfront om subsidie werd voor kennis geving aangenomen. Vastgesteld werd een verordening be treffende de organisatie en het beheer van de brandweer, zulks ingevolge de Brandweerdienst. Besloten werd premie beschikbaar te stellen voor 4 gevallen van woningverbe tering t.w. van M. Looij, L. Traas, Jac. Meulenberg en J. C. W. Zoeter. Nadat besloten was tot incorporatie van de bezoldigingsverbetering van het ge- meentepersoneel per 1 Juli 1955, werd aangenomen een besluit tot overname van de woning van A. van Eijkeren, zulks in het kader van krotopruiming. Tevens werd besloten al het mogelijke te doen om te komen tot afbraak van een pakhuis in de Marktstraat, hetwelk ge vaar oplevert. Voorts zal getracht wor den grond aan te kopen voor de bouw van een kleuterschool en gymnastieklo kaal en voor de plaatsing van een wacht- lokaaltje voor buspassagiers. I 1955 afwachten, temeer, daar de AA- verzekering een behoorlijke reserve heeft en de premie zo laag mogelijk zal worden gehouden, omdat de zie kenfondsverzekerden voor meer dan 70 procent hiervan lid zijn. Van enige activiteit in de afdelin gen is nauwelijks sprake. Het bestuur overweegt de instelling van een le denraad, waarin van ieder dorp een lid zitting neemt en uit de steden twee of drie. Uit die ledenraad kan dan het bestuur worden samengesteld. DE CIJFERS Het aantal opnamen in het zieken huis te Middelburg bedroeg in 1954 225 tegen 252 in 1953. Voor Vlissin- gen waren deze cijfers resp. 177 te gen 206 en elders werden nog 28 per sonen opgenomen tegen 36 in 1953. Het aantal verpleegdagen was over eenkomstig lager dan in 1953 (6279 tegen 6655). Het aantal personen, dat een A- verzekering heeft gesloten liep van 7556 per begin 1953 op tot 7784 einde 1954. Voor de AA-verzekering waren deze cijfers 16060 tot 17.036 en voor de B/C-verzekering 7333 tot 7927. Voor de sanatorium-verzekering waren 2497 personen ingeschreven. [jonderdag minuut. Twintig kilometer voor de fi nish werd hij ingehaald door de twee de prijs voor de meest in ontvangst 108) „Hoe was zijn jjaam? Komaan, vrouw Hopley.” „Dat heb ik u al gezegd, ik weet het niet. Die heb ik niet gehoord. Hij kwam onverwachts hier, anders zou ik die misschien van te voren wel ver nomen hebben, Mevrouw noemde hem George. Anders heb ik niet gehoord. Ik heb menen te begrijpen, dat hij een bloedverwant van haar is.” „Ik ben benieuwd, wat Hopley mij hiervan zou kunnen vertellen”, merk te Strange op, haar scherp aanziende. „U moogt het hem gerust gaan vra gen, mijnheer. Maar hij kan u er hele maal niets van vertellen, want hij heeft, voorzover ik weet, die mijn heer George niet eens gezien en ik heb hem er niets van gezegd. U kunt hem vragen, maar u weet, dat ik u moet helpen; u zoudt anders wel een dag nodig hebben, om u te doen ver-, staan”. „Waarom hield je dat bezoek voor je man geheim? Wel vreemd, vind ik”. „Geheim? Ik heb niets voor Hop ley geheim te houdenzNu ja, dit heb ik hem niet verteld. Ik was gister avond doodop en ik kan u verzeke ren, dat het heel wat inspanning kost, om Hopley iets te doen verstaan. U weet: je kunt met hem niet praten, zoals met iemand, die een goed ge hoor heeft.” Dit was inderdaad juist. Strange was vreselijk uit het veld geslagen. Deze vrouw scheen eerlijk en op recht en tóch, hij vertrouwde het zaakje niet. Instinct, gevoel, voorge voel of hoe men het noemen wil, zei hem, dat de man zich onder het be- genoemde renners, bij wie zich inmid dels Wagtmans, Bauvin en Schellen berg gevoegd hadden. Hl eW A1 e 15.56.42 en Italië z.t.; 4 15.57.18; 5 Zwitserland 1 Ockers (B.) 290 punten; 2 Poblet (Sp.) 337; 3 Wagtmans (Ned.) 358; 4 Van Est (Ned.) 398; 5 Bauvin (N.O. C.) 407; 19 Nolten (Ned.) 712. Hans Dekkers, in i»oo jan nuiieu en in 1954 Henk Faanhof, die in deze ville de vin” met de bloemen gingen i'trijken. Het grote peleton kwam kort daina binnen. Hierin zaten bijna alle overige Nederlanders, met het gevolg, jat Nederland ook beslag wist te leg- £en op de ploegenoverwinning. 6 Sitek was het avontuur begonnen in je buurt van Astis (17 km). Zes kilo meter verder had hij een bres geslagen van 45 seconden, en daar hij zonder te verflauwen stug bleef doorrij den ter- v.ijl het peleton een afwachtende hou ding aannam, werd het verschil gelei delijk groter. Bij Sarron (36 km) was het 2% minuut, bij kilometer 45 be droeg het 3 min. 25 sec. en bij St. Gein (63 km) 7 minuten. De hoofdgroep re ageerde nog steeds niet zodat darri- gade en Buchonnet, die bandenpech hadden gehad, in enkele kilometers weer aansluiting konden krijgen. En de voorsprong van Sitek groeide car der aan, tot bijna 12 minuten. Bij kilo meter 100 viel Nolten verder aan, tot bijna 12 minuten. Bij kilometer 100 viel Nolten, die last had van buik krampen, terug uit het peloton. Maar Hinsen en De Groot zorgden ervoor dat hij spoedig zijn plaats weer kon innemen. Na Captieux (115 km) begon Sitek te verslappen en bij Barsac (155 km) was zijn voorsprong op Barozzi en Gauthier, die de achtervolging hadden ingezet, geslonken tot minder dan IV2 overleed, zacht en kalm, 5,’ Beefde Vrouw, Moeder, behuwd- en Grootmoeder Mevrouw JOHANNA KOLE, Echtgenote van de heer Abraham Geelhoed, ouderdom van 85 jaar en AMSTERDAM, 27 Juli. De stem ming ter beurze is vandaag licht ver deeld geweest. De internationale soorten, die sinds het begin van deze maand steeds zijn gestegen, markeer den even de pas en lagen vrij ver waarloosd. Voor Cultures daaren tegen bestond er behoorlijke belang stelling en de drie leidende soorten werden in een flinke hoek vrij druk verhandeld. Niet alleen de beroeps handel, maar ook het publiek scheen wat meervertrouwen te hebben in de toekomstige ontwikkeling al is er nog niets bekend over een nieuw te vormen regering in Indonesië. Am sterdam Rubber en H.V.A. noteerden aanvankelijk ruim 2 punten beter, doch moesten later hiervan iets prijs geven. Het slot kwam voor beide fondsen toch nog iets boven gisteren. Verenigde Deli sloot 15914 tegen gis- teréii 159%. Hoewel de internationale soorten iets lager noteerden was de onder toon hier toch niet ongunstig. Kon. Olie had de leiding met een daling' van ruim 5 punten tot 647)4. Men bracht dit in verband met de lagere resultaten van de Shell Oil in het tweede kwartaal. Philips, Unilever en AKU per saldo circa 2 punten lager bij kalme handel. De scheep- UITSLAGEN. De uitslag van de 19e etappe luidt: 1 Wagtmans (Ned.) 5.15.38; 2 Schel lenberg (Zw.) z.t.; 3 Bauvin (N.O.C.) z.t.; 4 Barozzi (It.) z.t.; 5 Gauthier (Fra.J z.t.; 6 Sitek (West) z.t.; 7 Dar- rigade (Fr.) 5.20.32; 8 Fantini (It.) z.t.; 9 Caput (He de France) z.t.; 10 Bu chonnet (N.O.C.) z.t.; 14 Nolten (Ned.) z.t.; 18 Van Breenen (Ned. z.t.; 19 Hinsen (Ned.) z.t.; 23 Van Est (Ned.) 5.20.53; 29 De Groot (Ned.) 5.21.3. Het ploegenklassement van de 19e etappe luidt: 1 Nederland (Wagtmans, Nolten, Moeara Enim 1090 A’dam Rubb. 130 165B 86 Anna Hopley verdween zonder de zin af te maken. Want zij vernam ge rucht. Juist op tijd, zonder dat iemand haar bemerkt had, had zij het ver trek verlaten. Met veel lawaai pompte zij in de bijkeuken water op de bloemkool. Twee minuten later klopte Strange - - -TH - ✓r» reik van zijn hand bevond wanneer hij die hand maar in de goede rich ting kon uitstrekken en hem grijpen. Met gebogen hoofd liep hij enige schreden het grasveld op en Anna Hopley, die hoopte, dat hij met haar klaar was, ging met haar bloemkolen naar de keuken. Zij legde de kolen neer en keek nauwlettend naar bui ten. De politieman stond te praten met de twee, agenten. Van die gele genheid maakte zij gebruik, om snel haar mevrouw op te zoeken, die weer in de kleine kamer was. „Mevrouw, die vent heeft mij hon derd vragen gedaan”, zeide zij vlug en fluisterend. „U moet weten, wat ik gezegd heb voor het geval u ook wordt ondervraagd. U moet hetzelf de Zeggen als ik”. Snel verhaalde zij, terwijl Rose nog steeds beangst en bleek van schrik, aandachtig luisterde. „Ik heb het begrepen, Anna. Ga maar gauw naar de keuken. Men moet je hier niet vinden”, zei Rose vol angst. „Kom, u moet u goed houden, me vrouw. Ik zal u een geklutst ei bren gen met wat wijn er in. En, me vrouw, u zou kunnen zeggen, dat hij uw broer was of uw zwager. Wees maar niet bang. Ze snappen mijnheer niet. Tweemaal zijn ze op een meter <¥aïXnaar ^Bordeaux6 SA Pe '1* ongeveer 20 kilometer voor de "aSk de etappe van de Franse regio- ,in> Henri Sitek, die na een solovlucht l>sal “jm 150 kilometer achterhaald va% in de laatste fase van de strijd 'v urh tenslotte met de zesde plaats «“eden moest stellen. Het is voor de fransman in ieder geval een grote ^Vnemen. MIDDELBURG, 27 Juli. Naast de beide ziekenfondsen op Walcheren, waarmee steeds nauw prettig wordt samengewerkt, neemt de Vereniging Zie kenhuisverpleging op Walcheren een eervolle plaats in en is zij een veilige haven gebleken voor hen, die geen lid van een ziekenfonds meer kunnen zijn of willen zijn, als voor de ziekenfondsverzekerden, die zich aanvullend willen verzekeren, hetzij voor een meerder aantal dagen, hetzij voor de meerdere kosten bij tweede klasse opname en behandeling in een ziekenhuis. Tot deze conclusie komt de secretaris-penningmeester van de Walcherse Ziekenhuisverpleging, de heer L. Onderdijk, die in het jaarverslag over 1954 een optimistisch geluid kan laten horen over de sociale functie van deze vereniging. De vereniging heeft in 1954 grote groepen verzekerden los moeten la ten, omdat dit in hun belang was. Maar daardoor traden ook de resul taten van de eigen verzekeringen duidelijker aan de dag, daar door de reorganisatie, de vereniging nu uit sluitend optreedt voor herverzeke ringen. Dit zowel voor de verplicht- als de vrijwillig verzekerden. Voor het overige kon over de gehele linie een gestadige vooruit gang worden geboekt en vooral de beide aanvullende verzekeringen AA en B/C vertoonden een wel zeer grote vooruitgang die het be wijs levert, dat de organisatie, on danks alle moeilijkheden met stij gende uitgaven en als gevolg daar van hogere premie, het volledige vertrouwen van de bevolking van Walcheren heeft behouden. DE PREMIES De financiële uitkomsten over 1954 bleken bij een voorlopige berekening, zodanig, dat het bestuur het aandurf de om zelfs verbeteringen voor te stellen en de premie onveranderd te laten, althans per 1 Januari 1955. Helaas bracht 1 Januari 1955 de drastische verhoging van de tarieven der ziekenhuizen tengevolge van de nieuwe verpleegsterssalarissen, die het bestuur noodzaakten althans voor de A-verzekering de premie met ingang van 1 Juli j.l. te verho gen. Voor de verzekeringen AA en B/C wilde het bestuur de uitkomsten van jclluchtigste rennner Bij die vijf ren ners, die Sitek achterhaalden be vond zich oïtèe landgenoot Wout Wagtmans. Hij presteerde het om e Bordeaux de eindsprint te win- len en bleef zo doende de tradi tie getrouw; hij is de vierde Neder lander die in suc cessie een zege te Bordeaux boekt. In 1952 was het al-,3 Dekkers, in 1953 Jan Nolten en £“1954 Henk Faanhof, De heer Philipse zeide dat de leerlin gen aan het einde van ieder schooljaar verlangend zijn naar het einde, zo is het ook ru. 14 meisjes en 6 jongens, allen met het getuigschrift, namen met een handdruk van het hoofd der school af scheid. Een der leerlingen dankte voor het ge noten onderwijs en overhandigde de heer Philipse een cadeau. Ds J. G. van leperen dankte voor de kinderen en het Onderwijzend personeel van de school voor het ontvangen en ge geven onderwijs. Collecte. De A.V.O.-collecte, die alhier werd gehouden, heeft 71,82 opgebracht. -o- KAPELLE, 27 Juli. Naar wij ver nemen zal volgende week het nieuwe appelseizoen in Zeeland weer begin nen. De Provinciale afzetcommissie voor fruit zal namelijk met ingang van 1 Augustus de aanvoer van Yel low Transparant, grote maat, weer toestaan. Het vorig jaar begon de nieuwe appeloogst in Zeeland op 23 Juli. in de 9 maanden. Anna Jacoba Polder: ABR GEELHOED J. GEELHOED c w. GEELHOED- u VAN LUUK. w Arendskerke: M. GEELHOED. GEELHOED-BOOGERT. a„„ Pn Kleinkinderen. 27a/?-COba Polder. Juli 1955 ^amersPoider' 3 hebben NIJMEGEN, 27 Juli. Op de twee- I de dag van de vierdaagse te Nijmegen I hebben 97 deelnemers verstek laten I gaan, zodat in de vroege morgenuren I tussen 4 en 5 10.419 tippelaars op mars zijn gegaan door het gebied I van Maas en Waal, via Druten en het vierdaagse centrum Wychen. Honderd I «n zeven wandelaars hebben Nijmegen I niet gehaald, zodat vandaag (Donder- I dag) 10.312 wandelaars mogen starten. I De tweede dag vergde heel veel van f de wandelaars. De bewolkte hemel I maakte dat het drukkend was en wan- I neer de zon ook maar even door de I wolken brak, priemde zij onbarmhar- I tig de vierdaagse-lopers. De Genees- I kundige Dienst werd dan ook met I werk overladen. f APELDOORN De stemming on- I der de 588 wandelaars, die Woensdag F nier van start gingen, was bijzonder I goed. Het parcours leidde o.m. naar I Hoenderloo, Beekbergen en Loenen, oen tamelijk zware tocht. De mooie natuur maakte echter alles goed. Ook nu weer hadden de blarenprikkers op de diverse E.H.B.O.-posten druk werk, br waren echter geen uitvallers. I -o- PARIJS, 27 Juli. De Italiaan Bo- niperti en de Zuidslaviër Vukas zijn I wigewezen als vervangers van de ‘Ongaren Kocsis en Puskas in het -ontmentale elftal, dat op 13 Augustus I iS' j ®e^ast tegen de vertegenwoor- pl°e8 van Groot-Brittannië utkomt. Verder is de Belg Van Brandt LKozfn a^s linksachter in de plaats t,ln.,de Duitser Kohlmeyer, die zich 1 K t teruggetrokken. Van Brandt omt tegenover Matthews te staan. KLASSEMENTEN. Het algemeen klassement luidt thans: 1 L. Bobet (Fr.) 114.37.17; 2 Rolland (Fr.) 114.43.21; 3 Gaul (Gem. ploeg) 114.45.00 4 Brankart (B.) 114.45.02; 5 Geminiani (Fr.) 114.47.38; 6 Astrua (It.) 114.50.28; 7 Fornara (It.) 114.52.13 8 Ockers (B.) 114.59.49; 9 Close (B.) 115.02.02; 10 Quentin (West) 115.05.29; 16 Wagtmans (Ned.) 115.43.29; 19 Van Est (Ned.) 115.47.40; 22 Nolten (Ned.) 115.57.15; 27 Van Breenen (Ned.) 116.22.27; 38 De Groot (Ned.) 116.52.19 45 Hinsen (Ned.) 117.11.37. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1 Frankrijk 341.31.59; 2 Italië 342.36.13; 3 België 343.29.57; 4 Neder land 344.53.14; 5 Noord Oost Centraal 345.17.42. Na de 19e etappe luidt het punten klassement: 61% 31% 52 53% 19% 49% 30% 35% KRABBENDIJKE, 27 Juli. In- dustrieveiling. Jecunda II 73.30 p. 100 kg; afw. 45 per 100 kg; Zwarte bessen I en II 2.39 per kg; afw. 1.87 per kg. Gewone veiling: Yellow Transpar. val 1837 per kg; Rode bessen: Pro lific II 54 per kg; Kruisbessen rijp 31 per kg; Dubb. Prinsessebonen I 48.80 per kg; idem II 45.20—45.60. BERGEN OP ZOOM, 27 Juli. Andijvie 1112; bloemkool 1942, komkommers 1934, sla 311, bos peen 1322; waspeen 8.527; toma ten 3847; kroten 4 5—9; rode kool 5,57; savoye Kool 7—11; stamboon dubbele princessen 35 —49; wagenaar 2633; kassnij nonen 961.39; stam snijbonen 7489, rataroei 415; peu- 1.17; prei 13- -31; tuinbonen 12 22, krombekken 70--71; erwten 22 22; krombekken 7071; erwten 22 35; aardappelen 717; Zwarte bessen 2.202.38; rode bessen 4595; kruis bessen 2045; frambozen 1.471.66; kaspruim 10—13; kasperzik 738; kersen 5498; netmeloen 491.17. KAPELLE, 27 Juli. Industrie- en Export: Aardbeien z dop: Jecunda II 76.80—81,40; Mad. Moutot II 77.10; Rode hessen II 69.80, III 63.30; Duitse Zure II 68.6070.50; Zwarte bessen Export 236.50238.70, afw. 220; Fram bozen in kratten I—II 175.40; Dubbele Princ.bonen 47.80—49.10, II 46.20 47.80; Grote aardappelen 12.1012.40. Gewone veiling: Aardbeien I 121, II 92; Kersen: Klerken I 126140,’ II 80 —124; Krieken I 98—107, II 67—75; Morellen I 110; Zure morellen I 64 97; Hedelfinger II 123; Markiezen I 151; Meikersen I 123; Zwarte Blanche II 76; Wilhelminakers I 89; Vleesker- sen I 68—87, II 61—67; Zuurtjes I 52, II 4349; Reine Hortense I 87; Fram bozen in kratten p. doos I 4763, II 3243; Rode bessen in kratten per doos I 22 per kg; I 8593, II 6789, III 60; Witte bessen in kratten per doos I 20, II 14 p. kg: II 29—61. Kr. bessen I 47—58, II 2042; Loganbes- sen I 42 per doos; Pruimen: Ruth Ge- stetter I 5769, II 2842; Oranjepr. I 38—49, II 24—41. Groenten: Aardappelen grote I 9,5 13, II 9—9,5, driel. 4,5—7, kriel 2—2,5; Tomaten A 3645, C 2728; Bloem kool 817; Kropsla 317; Komkom mers A I 1924, B I 1519; Augur ken I 8994, II 3675; Groene bo nen 2939; Kroten 5,5; Savoye kool 1012; Doperwten 1920; Andijvie 10; Uien 11; Rabarber 10; Sjalotten 12; Gele bonen 11; Bospeen 2931, II 16; Waspeen 20; Spitskool 8,5; Snijbonen A I 55. ROTTERDAM, 26 Juli. Waalhaven Andijvie 6-7; Bloemkool IA 19-30, 2A 8- 28, B 8-17; Aardappelen gr. 7-13, p. 3.10- 9.30, kr. 1.90-3.Bos peen 10-18; Was peen 10-21; Kroten 5.50-14; Tuinbonen 7-21; Dubb. Stampr. 57-88; Stoksnijbonen 65-1.04; Stamsnijbonen 57-78; Spitskool 4- 5; Rode Kool 5%-7; Uien bos 4-8; Uien kg 6-21; Rabarber 6-8; Sla A 3.6.20; Kom kommers IA 18-23, 2A 13-19, B 13-24; Zil- veruien 36-47; Augurken 33-90; Aardbeien met dop 1.04-1.18, zonder dop 75.70-85.50; Zwarte Bessen I 2.09-2.43, II 2.23; Rode Bessen IA 62-88, 2A 39-81; Kruisbessen 32-65; Perziken 1AA 28-43, IA 21-35, 2A 19-24, B 9-23; Pruimen: Golden Jap. A 1.32-1.42, B 1.25-1.34; Ontario A 12-14, A 1.48, B 1.08-1.43, J. Blood A 1.13, Selderij 5-6; Tomaten IA 37, IB 33, IC 30-42, ICC 20; Frambozen 79-97; Doperwten 33; Sjalotten 12-21. GOES, 27 Juli Exportveiling: Jucunda 74.80, afw. 50; Frambozen in kratten 182185; Zwarte bessen 236. 40—238.30, afw. 220.15; D. zure 68.30 70; Dubb. Pr. bonen I 46.9050.85, II 41.50; Kersen: Zoete morellen II 62—65, III 60; Klerken II 118—126; Vleeskersen II 6886; Kruisbessen I 50, II 1941; Oranje pruimen I 46, H 3137, F. 3-30; Frambozen p. doos I 43—52, H 27; Rode bessen II 63—79; Druiven 210220; Groenten: Krop sla 37; Komkommers 1220; Bl.- kool 926; Tomaten 2541; Dubb. Pr. bonen 3851; Saxa bonen 2134; Tuinbonen 1521; Boskroten 5.50 7; Bospeen 3133; Bosuien 10; An dijvie 68; Postelein 69; Doperw ten 1824; Meloenen 94113; Augur ken 30104; Eerstelingen 1112, id. bonken 14, id. kriel 910. ST. ANNALAND, 27 Juli Doré gew. 14.31, Bintjes I 13.40—13.42, II 12.3012.99, bonken 17.10, Engenhei- mers I 11.83—13.05, II 10.02—11.51; driel. 3.06—5.00, bonken 9.60, voer 2.82. Aanvoer 150 kg. Stambonen 54 ct per kg. SCHERPENISSE, 27 Juli. Doré gew. 14.5914.64, Bintjes I 11.50 12.30, bonken 17—17.27, Eigenheimers I 8.57—10.68, driel. 2.85, bonken 9.51. Aanvoer 50 'kg. ST. MAARTENSDIJK, 27 Juli. Eigenheimers I 11.24-12.60; Bintjes I 13.60 -13.94; Bonken I 17; Kriel 2.70. Aanvoer 2350 kisten. THOLEN, 27 Juli. Doré Bonken 13, Gewone 14.70, Poters 3.34, Kriel 2.52; Emtje Bonken 17, Gewone 14.13; Witte Eigenheimers 11.25-12.33. Aanvoer c-4 ton. EIERMIJN. BERGEN OP ZOOM, 27 Juli. De A.V.M. eiercommissie heeft de consumptieprijs voor de eieren vanaf Vrijdag 29 Juli a.s. als volgt samen gesteld: prijsklasse I 0.18; idem II 0.17; idem III 0.16; idem IV 0.15. op de deur van het zitvertrek. Het kind sliep, terwijl mevrouw Grey in een tijdschrift bladerde. In werke lijkheid las zij natuurlijk geen letter. „Mevrouw, het spijt mij, maar ik moet u enkele vragen stellen”. „Ga uw gang”, zei Rose, bevend en zo bleek als een laken. Maar zij had toch haar positieven goed bij elkaar en had het lesje van Anna Hopley goed onthouden. Enkele bijzonderhe den moest zij verzinnen, want zijn vragen waren nauwkeuriger dan die, welke Strange tot de dienstbode had gericht. Zijn naam? Grey. Wat voor na bestaande? Een zwager. Wat was hij komen doen? Afscheid nemen vóór hij naar Australië onder zeil ging. Waar zou hij uitzeilen? Dat wist zij niet; vergeten; wacht eens, o ja, zij meende van Gravesend. Kwam hij haar dikwijls bezoeken? Neen. Hij bleef nooit lang op dezelfde plaats; hij was altijd reizende en trekkende. Mm. Maar was hij wel in staat om te reizen? Dat wist zij niet. Zij had wel gevonden, dat hij er slecht uit zag en hem verzocht, nog een dagje te blijven, maar hij zei, dat het niet kón; anders liep hij het schip mis. Was hij met de trein naar Foxwood gekomen? Ja, natuurlijk. En ook met de trein vertrokken? afstand van hem geweest, maar....” Zeker. De trein van even acht uur. Anna Hopley kwam binnen, ’t Is tijd voor mevrouw, haar ei te ne men”, zeide zij, het glas met het ge klutste ei op de tafel zettend. „Ik denk, dat zij daar wel permissie voor hebben zal”. Born. Sumat. 139% Internatio Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting 53% Anae. Copper 71% 90 135% 134% 133% Intern. Nickel 76% Kennecott Rep. Steel Stand. Brands 39% U. S. Steel 109% North Am. C. Cities Service 55% Cont. Oil Micont. Oil Phil. Oil Shell Oil Tidewater Baltimore Ches. Ohio Miss. K. Texas 19% New York C. 50% Pennsylvania Calvé Delft Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogov. 360 Ned. Ford Ned. Kabelfr. 307 Phil. Gloeil. Dito 6 pr. 211 Unilever W. Fij enoord Bill. I rubr. Bill. II rubr. 347% Dord. Petr. 687 Dito 7 pr. 687 K. Olie 100 651% K. Olie 1000 653% 647% vaarthoek, die de laatste weken zeer vast is geweest, had vandaag van winstnemingen te lijden. In de mees te gevallen bleven de verliezen be perkt tot 1 a 3 punten. K.N.S.M. no teerde 5 punten lager op 214)4. Gul- densbeleggingen blijven verwaarloosd, waarbij investeringscertificaten en de conversielening 1947 een fractie ver loren. Prolongatie 2)4 pet. 102% 102% 101% 101% 98% 98% 101% 101% 101% 99% 66% 164% N. H.’del Mij. 240 A.K.U. 339% 337% Bergh’s J. 314 Berkel’s Pat. 204% 317% 317 SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V„ GOES. 1080 131% 165 84 55% 195 60% 61% Holl. Am. lijn 230%. 232 K.J.Ch. Pkvrt 206 N. B. K. Boot 219 4 Kon. Pkvrt. Rott. Lloyd N. Schvrt U. 208/i 205 St.v.Mij. Ned. 212 Omm. Schvrt. 270 149% 66 97% Vorstenlanden 33 Ver. Deli Mij. 159% 159% Senembah Muller Co. A’dam Bank Esc. Bank Tw. Bank Rott. Bank N. B. Aniem Overz. Gas

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5