E 55 bekeken en door een vrouw H OUDER JONGE OGEN D UIT MIJN KLAS! besch reven <1 meer mans WINTER h n,'1 met melk "f h t ons en BABYDERM POEDER kijken, waar groot toont Conclusie: „Ga eens kleine land zich „Een arme van geest Ingezonden Mededeling (Adv.) Het is bepaald de moeite waard Voor de vrouw Zc Kiuiswoord-cirkel-puzzle 1 voc COI COI en reit gev wa< Z< Etn I is h en k< F aj z< 9 is d n o 9 r B Oplossing vorige puzzle ALS IK GEMEUBILEERD VERHUUR? I ZOON VOORKEUR. a: Vz NIJMEGEN gtichtii X T r I l Ooster Ingezonden Mededeling (Adv.). Baby's huidje altijd gaaf met 3) 4) 1 i kei rin het pui de 1 OVI de vai vei OVI vai vai 2) Voorts ontvingen wij nog van J. Wolters te Groningen de volgende schj uitgaven: Jean Anouilh ANTIGONE, door dr H. Boulan. Gilbert Cesbron LES INNOCENTS PARIS, door dr A. L. A. Mooij. Jean Anouilh LE BAL DES BOLEIJ door dr H. R. Boulan. Boekjes, in handig formaat, uitstekt technisch verzorgd, voorzien van br« voerige woordenlijst. Ze zullen hun zeker vinden. i vo» uit dej de dei ligl hai om sen I #1 i -L li - i i) [NIJMEGEN^ eze uitermate geschikt volslanke figuren en wel tot haar recht komen als maakt wordt van een dun stofje, als wel van een nee dan kocht ik geen schip en ging niet varen langs de ree, maar ik schaf te me een hele electrische huishoude lijke installatie aan, waardoor de huis houding puur een pretje zou worden. Enfin, ik zal het u maar kort en goed zeggen, in een verborgen hoekje keek ik eens de stand van mijn effecten na en zag dat ik niet rijk was, dus.de Horizontaal: 1. schijf vis, 3. buisvor mig ingewand, 6. voorzetsel, 7. boom, 10. telwoord, 11. muzieknoot, 14 grove linnen zak, 15. vlug. Verticaal: 1. kreupel, 2. rund, 4. spil van een wiel, 5. nevel, 8. zijtak Donau, 9. langwerpig blok hout, 12. heeft een schip, 13. voorzetsel. In de cirkel van buiten naar binnen: 1. wild zwijn, 2. insectenetend zoog dier, 3. akelig, 4. juffrouw, 5. deel van een fornuis, 6. verfstof, 7. zuiver 8. in wendig lichaamsdeel, 9. denkbeeld, 10. broedplaats voor vogels, 11. metalen hoofddeksel, 12. slot, 13. zwak, 14. niet gesloten, 15. tegenstelling van west, 16. genoeg gekookt. Bij juiste oplossing vormen de be ginletters van 1 tot 16 een zegswijze. HORIZONTAAL: 1. Baarn, 5. tenor, 9. ora, 10. eer, 12. era, 13. kasteel, 17. steel, 19. lam, 21. ham, 23. ons, 24. pro, 25. tot, 28. rat, 30. stier, 35. portret, 38. e^>, 40. Eist, 41. oer, 43. karos, 44. sterk. VERTICAAL: 1. bot, 2. ar, 3. aak, 4. nest, 5. tree, 6. nel, 7. o.r., 8. ras, 11. eten, 14. as, 15. el, 16. la, 18. ra, 19. lat, 20. mot, 21. hor, 22. mat, 26. Ob, 27. bits, 29. al, 30. s.o., 31. tres, 32. erts, 33. re, 34. rek, 35. por, 36. toe, 37. ark, 39. ga, 42. er. rest vat ge wel. We zetten de zaak maar op de oude voet voort, niet zo gemakkelijk dus, doch niet minder ge lukkig. Dat helpt nogal. Toch lijkt me de E 55 wel een les, voor ons vrouwen, voor de toekomst te geven. Wie zich nog inrichten moet, zal goed doen, wat luxe prijs te geven, om zich door tech nische hulp, als machine, ijskast, elec trische mangel enz. het leven gemak kelijk te maken. Een grote hap van onze tijd heb ik verorberd in de hal, waar maquettes te zien waren. Vanzelf heb ik die van Zeeland, waar het Deltaplan, was uit gebeeld, extra bestudeerd. Wat zal ons gewest, als dat plan verwezenlijkt wordt, veranderd zijn. Ja, dat moest elke Zeeuw en Zeeuwse eens gaan be kijken. Weet u, wat ook vooral voor ons, bewoners aan de zeekant, interes sant is om te zien? De doorsnee van een dijk. Er ligt in die hal zo maar een echt stuk dijk. Wat een werk om die daar te maken. Om ons nu eens goed te laten zien, hoe zo’n stuk werk nu in elkaar zit, is de dijk zo gemaakt, dat het net is, alsof een reus met een broodmes er een sneedje heeft afgesneden, zodat we tegen een et is na de vacantie eerst weer even burgeres te zijn. Vat dit „gezeten” want dan bent u er Publicotie Nederlonds Zulvelbureau, 's Gravenhoge vallen te zien. Wat heb ik daar een poos staan piekeren. Als die oude ste nen eens konden vertellen. Vanzelf leeft nu die oude geschiedenis van de Nassau’s weer voor me. Dat is nog eens een prachtige manier om de vader landse geschiedenis te leren! t Ja.... als ik nog eens heel rijk werd, dan liet ik heel mijn raadselfamilie op reis gaan om zo aardrijkskunde, geschie denis en nog veel meer te leren. Dat zou nog eens een pretje worden. Help me dus maar wensen om rijk te wor den, dan trekken we er met z’n allen op uit en ver ook. Zo nu heb ik mijn belofte, om jullie van mijn vacantie ervaringen te ver tellen, ingelost. Nu is het jullie beurt om te vertellen. En dan hebben jullie daarbij de kans, dat je een prijs wint in de wedstrijd. Die heb ik niet eens. Dat is toch eigenlijk niet eerlijk hoor. Ik ga toch eens eindigen met mijn praatje. Enkel nog even vertellen, dat er een stapeltje brieven van jullie ligt te wachten op mijn antwoord. Dat komt, hoop ik volgende week in orde. Tot zolang dus nog geduld. Heel veel groeten nu van jullie TANTE TRUUS jjoofdk 90, Tel. 2485, &antoi 6& Tel Noords 2009, nei DE OVERWEGEN Uw vraag, lezer, inzake de spoorweg overgangen kunnen wij niet beter beantwoorden dan over te nemen lid 2 van artikel 11 van hoofdstuk 11 van het Algemeen Reglement voor de Dienst op de Spoorwegen, dat kracht van wet heeft en als volgt luidt: Het is verboden overwegen met voertuigen of motorrijtuigen, als be doeld in artikel 1, punt 1, der Mo tor- en Rijwielwet, te naderen met een snelheid groter dan van twintig kilometer in het uur tussen het aan de zijde van de overweg, vanwaar men nadert, geplaatste waarschu wingsbord of merkpaal en het begin van de overweg. De bestuurder van een motorrijtuig, als bedoeld in de Motor- en Rijwielwet (als voren), is verplicht bij het naderen van een overweg, totdat hij zekerheid ver kregen heeft, dat hij dien overweg zonder gevaar over kan rijden, met geen grotere snelheid te rijden dan die toelaat het motorrijtuig nog voor de overweg tot stilstand te brengen. onze lezeres zijn veroorzaakt? U mag boenen, maar niet zo dat hierdoor ongelukken kunnen ont staan. het maakt helemaal of u gemeubileerd ■- TI-X onderhuur met alle gevolgen daar van. Wij weten wel, dat de opvat ting nog steeds leeft: wanneer je maar gemeubileerd verhuurt is er niets aan de hand. Ook dan is ver gunning nodig, ook dan kunnen de huurders zich op de huurbescher- ming beroepen, ook dan moogt u het verhuurde niet betreden enzo voort. als huurder laten machtigen, zelf bepaalde herstellingen te mogen laten verrichten, te verrekenen met de huur. CEMENTEN VLOER. Een cementen vloer achten wij, zeker in de slaapkamer, nu niet direct „je van het”. Het is niet alleen koud, maar op deze vloer condenseert alle vocht, met als gevolg een onaan gename sfeer. Wij zouden dan ook maar met de eigenaar overleggen, dit anders te doen. Trouwens.... bespreekt u deze kwestie eens met de gemeente. Krijgt de eigenaar vergunning voor zo’n cementen vloer daar in die kamer? DE GLADDE GANG. De visite van een lezeres viel onlangs bijna met mat en al van de trap. Het liep nog goed af, maar er ont stond een gesprek uit. De visite beweerde, dat ze recht zou hebben op vergoeding van alle schade, wan neer ze werkelijk gevallen was. Want het kwam door de gladheid van het zeil onder dat matje. Is dat zo? Inderdaad is dat zo. Want de val partij zou immers door schuld van Mijn beste nichtjes en neven, Ziezo, daar zit ik weer als gewoonlijk in mijn schrijfboekje in de kamer. Een paar weken op stap geweest en nu weer thuis. Jullie zien dus, dat mijn vacantie er weer op zit, terwijl van de meesten van mijn krantenkroost de tijd van vrijheid nog beginnen moet. Het is jullie toch van harte gegund hoor, al is voor mij de tijd van vrijheid en niets doen alweer voorbij. Stuur me maar lange brieven en inzendingen voor onze wedstrijd, dan heb ik toch weer een goede tijd. Denk nu niet, dat ik jullie helemaal vergeten was, als zat ik een aardig eindje uit de buurt. Doordat ik nogal eens aan mijn uitge breide raadselfamilie dacht, keek ik in het buitenland vanzelf eens extra naar het jonge geslacht daar en.... naar hun scholen. Mensen, wat een verschil met de gezellige, lichte scholen in ons land. Eigenlijk zouden jullie allemaal eens een heel rijtje van die scholen moeten zien, dan zou je eens gaan be grijpen, dat het toch maar heel wat fijner is in een mooi licht lokaal les te krijgen, dan in een donker, dus som ber vertrek te moeten zitten. Wat zou ik me daar opgesloten gevoelen. Zo zie je, als je bij je „buren”, al wonen die dan niet naast de deur, bin nen kijkt, dan leer je weleens wat. In dit geval wel een beetje dankbaarheid, omdat in ons land alles zo goed is in gericht voor allen, die naar school gaan. Weet je wat ik ook gedaan heb in mijn vacantie? Weer heel wat geelerd. Wel denken jullie, dan is het geen va cantie geweest. Toch wel hoor en fijn ook. Maar ik heb echt niet veel met mijn neus in de boeken gezeten. Daar voel ik in de vacantie net zo min veel voor als jullie. En toch geleerd? Ja, op een heel gezellige manier. Vroeger heb ik, net als jullie nu, ook heel wat jaartallen moeten leren en aardrijks kunde. Daar kun je op zitten zwoegen. Vooral jaartallen hé. Dan stopte ik mijn vingers in de oren ook al zat ik moederziel alleen in mijn kamertje, en dan maar opdreunen, net zo lang tot er geen regel meer was, die uit mijn geheugen zou wegslippen. Nu die aard rijkskundeles is al heel pleizierig als je van de ene plaats naar de andere trekt. Je wilt dan toch graag weten, hoe je er komen moet, dus.... grijp je naar de kaarten om de weg eens te bekijken en.... voor je er zelf erg in hebt, slik je een aardige portie aard rijkskunde naar binnen. En het plei- zierige van deze manier van leren is, dat je er geen letter meer van vergeet. Maar nu die vaderlandse geschiedenis. Dat ging ook zomaar. We liepen in een vreemde stad langs een heel-heel oud huis. Er stond een bordje op. Je mocht het bekijken. Daar voelde ik altijd veel voor, dus wij naar binnen. Laat nu in dat huis eens Karei de Vijfde gelogeerd hebben. Prompt ging ik in gedachten eens ’t leven van Karei de Vijfde na. Wat ik ervan vergeten was, heb ik bij mijn thuiskomst, zomaar voor mijn pleizier, gauw even in mijn oude geschiedenis boek nagezien. Nou, dat vergeet ik ook niet meer. Het is verwonderlijk, maar als je in zo’n huis ronddwaalt en je denkt, hier liep ook eens die machtige vorst dan lijkt heel die geschiedenis van zijn leven zoveel werkelijker ge worden. In een andere stad, weer wat verder uit de buurt, waren heel veel herinneringen aan Maximiliaan van Oostenrijk. Dat moest ik toch allemaal eens bekijken en nu heb ik het gevoel, of ik die deftige en machtige heerser haast zelf gekend heb. Op onze terug reis kwamen we in de buurt van het heel oude stamslot van de Nassau’s. Je weet wel, het geslacht waaruit onze Koningin stamt. Er is nu enkel maar een ruïne van over. Natuurlijk ben ik de hoogte opgeklauterd pm die bouw- gedistingeerde japon is voor de kan zo- ze ge- een dun zomer- van een mooie winterstof. Leuk is de lijn in dit model, daar deze in de taille onder broken wordt door een iets afge ronde lijn, waarop een paar kno pen als garnering. De ingezette driekwartmouw is strak gehouden. Dit patroon (No. 195) is verkrijg baar in de maten 44—46 en 48 (maat 50 op bestelling) en kost ƒ0,95. Benodigde stof 4.50 m a 90 cm breed. WIJZE VAN BESTELLEN Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten het fran keerzegel het verschuldigde bedrag aan postzegels en adresseer deze aan de Redactie van het Zeeuwsch Dag blad, Lange Vorststraat 90, Goes. Aan de adreszijde vermeldt U Uw naam, adres en woonplaats, maat en nummer van het gewenste model. Plak nooit meer dan voor f 1.— aan postzegels extra op een briefkaart, want wat meer geplakt wordt is waar deloos. Bestellingen onder rembours worden niet aangenomen en de patro nen worden niet geruild. De Redactie heeft geen patronen in voorraad, ’t persoonlijk komen af halen aan ons bu reau heeft dus geen zin. vreemd om een „gezeten” niet in financiële zin op, vernaast. Ik wil alleen maar zeggen, dat je na veel trekken er weer aan moet wennen om zetelvast genoeg te zijn om achter de schrijfmachine een vrouwenpraatje te schrijven. Ik zit dus weer rustigjes in mijn schrijfboekje. Het is kostelijk als men er eens een poosje op uit kan trekken en ik kom altijd als een brokje dankbaarheid weer terug. Dankbaar voor al wat ik heb mogen zien en ook dankbaar om het hervinden van al de dierbare huiselijke schat ten, in welker omgeving je je zelf toch weer echt thuis voelt. We waren er een aardig eindje op uitgetrokken, maar besloten de terug reis langs een omwegje te maken om zo onze grote Nederlandse tentoonstel ling de E 55 te kunnen bekijken. Dat ben je toch als een goed Nederlander en Nederlandse wel verplicht. Als ge me vraagt, of ik de E 55 nu ook gezien heb, kan ik ja en nee tegelijk antwoor den. Natuurlijk heb ik er een stevig stukje van gezien, maar alles.... lang niet. Dan had ik een dubbele portie vacantie moeten hebben. Voor een en kele dag is het eigenlijk te verbijste rend. Enfin, ik heb alles maar niet af gedraafd en toch genoeg gezien. Wilt u wel geloven, dat ik een hele poos in een geweldige hal met machineriën heb doorgebracht, terwijl ik er totaal geen verstand van heb. Beklaagt ge me omdat ik misschien mijn heer en meester hierin terwille moest zijn? Ge hebt het mis, want die weet er precies net zoveel van als ik, behalve dan van zijn schrijfmachine. In die machinehal dan kwam ik op de gedachte, dat elke man eigenlijk, terwille van zichzelf, zijn vrouw moest verrassen met een treinkaartje plus bewijs van toegang voor de tentoonstelling, op voorwaarde natuurlijk dat zij persé die hal eens met aandacht moest bekijken. Mensen wat heb ik daar een respect gekregen voor het „mannendom”. Het is dan toch maar een prestatie zulke ingewik kelde machineriën in elkaar te tove ren, zodat de meest d 'ferente moei lijke of zware karweit, s zo maar met een handomdraaien v orden gedaan. Natuurlijk is niet elke man zo tech nisch aangelegd, maar het genus man heeft hier dan toch maar de hand in. id Ik keek met nog meer eeroied aan gewoonlijk eerst naar mijn eigen heer en meester en naar al die mijnheren, die daar zo maar koelbloedig bij ston den en van allerlei toverachtige ver richtingen te voorschijn riepen. Maar ik dacht ook, wat zijn mannen toch bescheiden, want zo thuis zou je het dikwijls niet zeggen, dat het zulke tovenaars zijn. U weet dat allemaal wel. Als er eens een knoop van het pak losbandig is, komen ze dat met zo’n desolaat gezicht zeggen, dat je hart er van ontroerd wordt, want het gezicht zegt duidelijk, dat ze met zó’n probleem geen raad weten. En ja dan denken wij in onze hoogmoed, stumper dat je toch bent. Van die hoogmoed, een lelijke trek van ons, komen we dus op slag af, als je ziet, wat ze met die handen, die geen knoop op zijn plaats weten te brengen, toch maar tot stand weten te brengen. Nee, ik sla nu een heel andere toon aan tegen al wat mannelijk is. Ge ziet, dat ik wel onder de indruk ben gekomen. Dat ben ik, nu zonder grappen, ook wel, want het is geweldig, wat daar tentoonge steld is. Een pracht prestatie. Ik zou geen vrouw zijn geweest, als ik niet met open mond (vat dat alstublieft niet al te letterlijk op) en ogen langs een afdeling ben gegaan, waar je kon zien, op welke manier het in ons vrou wenbestaan door machineriën gemak kelijk gemaakt kon worden. Ach ja, ik heb daar (zo maar zacht jes voor me zelf) dat oude liedje ge zongen „O jongens als ik rijk was”. zijn vrouw meenemen. Maar dat wil zijn vrouw niet. Die blijft liever daar. Nu wil hij weten of zijn vrouw ook Nederlandse is gewor den. Ja, door haar huwelijk met hem is zij dat inderdaad. En ver der wil hij weten of hij haar ver plichten kan, op deze grond, hem te volgen. Nee, dat kan hij niet. Als zij daar blijven wil, dan kan niets haar verplichten met onze lezer naar Nederland te komen. Zijn kinderen zal hij misschien wel kunnen meenemen. KAN IK DAT HUIS ZO AANVAARDEN? Mij is een huis aangeboden, dat er verschrikkelijk uit ziet. Wij zijn na tuurlijk blij iets te kunnen krijgen. Maar als we er zo intrekken, zijn wij bang, dat de eigenaar er hele maal niets meer aan zal doen. Er zijn lekken, uit sommige deuren zijn alle krukken etc. Wel, wij zouden u aanraden om de woning maar te aanvaarden. ALS de huurovereenkomst tot stand is gekomen, is de eigenaar verplicht het verhuurde in goede en bruik bare staat te brengen. Eventueel kunt u zich door de kantonrechter LIEVER JEUGDHERBERG. Indien wij zouden moeten kiezen, lezeres, zouden wij die twee meis jes van omstreeks 16 jaar maar liever langs de jeugdherbergen la ten trekken, dan met een tent. Voor die laatste sport vinden wij hen nog wel een beetje te jong, al geven we direct toe, dat het natuur lijk weer sterk afhangt van de per soonlijkheid van deze meisjes. Maar 16 jaar is nog wel erg jong. WEL ER BIJ? Waarom, lezeres, maakt u toch zo’n gewetenszaak van de kwestie, of u wel of niet mee naar het huwe lijk van uw stiefzoon zult gaan. En uw echtgenoot en alle kinderen hebben het u gevraagd. Dan speelt het toch geen rol meer, wat nu wel of niet regel zou zijn. Nu men uw aanwezigheid kennelijk zo op prijs stelt, doet u het toch zeker. KAMPEERP ASPOORT. Nee, lezer, een kampeerpaspoort wil helemaal niet zeggen dat u zo maar ergens uw tent moogt neerprikken. U heeft wel degelijk toestemming nodig van de eigenaar van het ter rein. A ch dat Chrisje van ons. Ik zeg ZA het met een diepe zucht. Nu ver- wacht ge misschien, dat ik u ga verhalen, wat streken een kleine rebel uithaalt, waardoor soms mijn hele ko ninkrijk aan de rand van revolutie komt. Het zal u wel wat vreemd aan doen, als ik nu zeg, was dat maar waar, want dan kon ik er wel wat mee beginnen. Het zou toch al raar moeten gaan, als ik zo’n jeugdig on verlaat) e niet tot orde kon roepen. Met een hartig woord en een boze blik ver schrompelt bij mijn onderdanen al gauw elk spoor van opstandigheid. De zorg om Chrisje gaat over iets anders. Ik herinner me nog wel, dat, toen zijn moeder hem 1 April bij mij bracht, ze wat temide zei: „Hier is Chrisje, juf frouw. Veel leren is er niet bij, denk ik”. Ik ben er intussen wel achter ge komen dat er helemaal geen leren bij is. Maar wie zal het ’n moeder kwalijk nemen, dat ze bij zo’n mededeling de zaak een beetje gunstiger voorstelt, dan die werkelijk is. Natuurlijk vind ik het altijd spijtig, als ik moet constateren, dat er een peuter bij is, die totaal niet leren kan, waardoor de B.L.O. school het aange wezen instituut wordt, waar zo’n kind toch nog elke kans krijgt om althans nog iets te leren, maar in dit geval be treur ik het dubbel. Ik heb er met de baas over gesproken en we hebben be sloten, dat ik eens met de ouders zou gaan praten. Daar zie ik als een berg tegen op. Het zijn zulke eenvoudige fijne mensjes en Chrisje is hun enige - - zoon te midden van vier dochtertjes, ®evawe' en Chrisje zelf is een kind, waarvan je NEEM PER MAN DRIEKWART KAN 23 moet houden. Hij is o zo gemakkel: Alles wat hij doet, volbrengt hij in grootste ernst. Ondanks veel ei beurtjes, ook in het speelkwartier, het me nog niet gelukt, hem verder brengen, aan de vierde bladzijde in: eerste leesboekje. Toch geef ik hem: de leesles altijd het boekje, waan we bezig zijn. Chrisjes vinger reist trouw vliegensvlug langs de regels,: of hij meeleest en zijn kopje draait links naar rechts in het zelfde rhytrJ als zijn vinger over de bladzij heenl weer gaat. Met rekenen kan ik 4 minder resultaat boeken. En tochl er wel enig begrip, dat hij niet kan. Ge begrijpt, dat ik zo'n kl nooit daarover een hard woord I zeggen. Maar net treft me soms dl noe hij zo hunkerend naar me kaal Kijken, net alsof hij van mij verwal dat ik hem zó zou kunnen nelpen.l nij met de anderen kan meedoen, il voel ik me zo machteloos. Gelukk] er één lichtpuntje. Wat hij met I knuistjes kan doen, lukt vrij goed.il schrijven is werkelijk goed, maar] is ook niet meer dan natekenen, «1 nij kent geen enkele letter, die hi.il scnrift brengt. Ik zou hem net zo gl Chinese lettertekens kunnen laten 1 tekenen, gesteld dan, dat ik die :1 kende. En zijn tekenschrift staat tl niet achter bij dat van de anderen uit zijn verhalen kan ik wel opmak! dat hij thuis ook altijd met een of J aer werkje in de weer is. Het doet! minstens evenveel pleizier als Ciul zelf, als ik hem voor zijn schrijver! tekenen een reuzenpluim geef. Oei: doe dan wel wat dikker hierover <1 bij de anderen, maar dat mag in 1 en al glans. Doch met schrijven en] kenen alleen kunnen we hem cl school niet doorsturen. Zo zat er rJ anders op, dan dat ik eens ging pral met de ouders. Dat is nu gebeurd. Chrisje blijft nog een poosje bij d Ik ben gezwicht, hoewel het toch licht voor de kleine jongen beter zijn als hij direct maar Kon begin: op de manier, die voor hem het te] is. Heel voorzichtig en met veel voor Chrisjes karaktertje, heb ik va:, en moeder de Korte er op gewezen. - het op een gewone school met Ch. niet zal gaan. Moeder kreeg trailer, de ogen en vader zei eerst niets. W zei hij langzaam: „Het valt niet juffer, als je maar één jonchie hel Moeder zei tenslotte, dat ze best tl begrijpen, dat het niet ging, maarl vond hem toch nog zo’n klein keitel om hem elke dag met de bus weg] laten gaan en dat wel voor een t] dag haast. Ze keek me zo smeke] aan en vroeg, of ik het nog niet e] poosje zo wilde proberen. Toen ging] vertellen, dat Chris toch nog wel vil goeds volbracht. Hij knutselde te] wat aan elkaar en hij kon heus te] meehelpen als ze het druk had 1 Die lichte kant greep ik aan om 1 zeggen, dat ze juist hiermee op die -I dere soort school meer konden re-] nen, dan ik op de gewone school zoveel leerlingen. Moeder knikte ij’] rig instemmend, maarvroeg oï I Chrisje tóch nog „een poosje wou he we”. Ik wil wel, want last geeft tel kind nooit, maar het is niet tot te] bestwil. Vanmorgen blijkt me wel, dat Chr] heeft vernomen, dat ik op bezoek I geweest. Hij zegt met blij gezii I „Juffrouw uwes heb vanavond bij 1 geweest!” Ik kan niet anders doen C'J] het beamen. Het kind weet natuur’.] niet, wat het trieste doel van het tI zoek was. Hij is „vereerd” dat ik I zijn huis was. Zijn dankbaarheid ta hij door me te verzekeren, dat hy ,,1' I mooi kissie voor me zal timmere'tel die belofte kijkt hij me zo strak -■ aan, of hij me een koninkrijk offre--| In eens ben ik eigenlijk blij dat I nog een poosje bij ons blijft. Zo'n k I ne arme van geest kan toch I vreugde bereiden en voor hem zelf S-l Christus rijke beloften. -^1 RIJKE LADING, grote verte]J van heinde en ver. Een bundel J halen voor het onderwijs aan I 16-jarigen. Door K. v. d. Geest C. J. J. Wledhaup. GeïllustrJ door Hugo Frahl. Uitgave J, Wolters te Groningen. Een uitstekend samengesteld boej dat op geanimeerde wijze de jeugd] kennis brengt met „grote vertellers'.] verhaal is voorzien van „opmerking! en vragen, die de leerling aan het den'! zet en medewerkt tot een goed begrl van het gelezene. Bovendien zijn de J halen op goed geslaagde wijze verlui met goed bij de tekst aansluitende uJ ningen. Scholen, die nog geen kennis natl van deze uitgave stellen zich er eens] op de hoogte. Ook voor gebruik thuis! nemend geschikt. Lezer, heus, geen verschil verhuurt of leeg. Het is en blijft Indien er, lezer, geen testament is, wordt de nalatenschap gewoon ver deeld. Dat wil zeggen, dat dus de oudste zoon geen rechten kan laten gelden op de zaak, alleen omdat hij nu de oudste zoon is. Laat u deze nalatenschap liever af werken door een notaris. DE BUITENLANDSE VROUW. Een landgenoot vond enkele jaren ge leden in het buitenland, ver uit de buurt, in een warm land, zijn bruid. Nu wil die landgenoot terug en geweldig heeft afg nieuwe plak kunnen aankijken. Als je dan in Zeeland woont, en, wel na de ramp, dan bekijkt je dit werkstuk ook met dubbele belangstelling. Eigenlijk kun je nog niet begrijpen, dat zo’n walletje in vergelijking met de haast eindeloze zee al dat water kan tegen houden. Ik heb die dag nog wel meer gezien, maar ik kan er niet over vertellen, want anders kijken de andere mede werkers aan ons Weekend met boze ogen naar me en daar kan ik beslist niet tegen. Ik zou zeggen, laat voor de ze enkele keer ons vrouwenpraatje aan uw heer gemaal lezen. Na afloop van het lezen krijgt ge wellicht het door mij, voor u aangevraagde kaartje, en kunt ge zelf gaan kijken, wat ons land weer weet te presteren. Dan zult ge, net als ik trots er op zijn, dat dit klei ne land toch zo iets groots heeft tot stand gebracht in een tijd, die toch nog niet zo heel ver na de oorlog is. Maar als ge het kaartje hebt ge kregen en ge komt weer thuis, moet ge niet al te veel treuren, dat ge niet alles kunt kopen, wat er op ons vrouwelijk terrein ligt, want dat zou weer niet leuk zijn voor de gulle gever. Zeg enkel maar, dat mannen toch knap zijn om zulke geweldige machines te maken. Als er weer eens een tentoonstelling is, kan u dat ten goede komen. O ja, als ge nog even tijd over hebt, besteed die dan om de prach tige maquette van het oude Rome eens goed en grondig te bezien, want in die oude wereldstad speelt zich ook een stukje Bijbelse ge schiedenis af. Ge ziet, de E 55 heeft veel, en zeer verschillende kanten. Ons land maakt een goede beurt. (6x6 V V ,1-H jW 9 e' 6

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 10