B BLOEMEN EN KLEDERDRACHTEN OP MIDDELBURGS MOLENWATER opruiming BRAND IN VEILINGLOODS TE GOES WERD TIJDIG ONTDEKT Bunkers in Oostkapelse duinen worden opgeruimd s< B T-tckuai caitni 6^1 Socioloog kan in Zeeland uitnemend werk verrichten foor n Jaardag naar vaa/ DEKLERKeZM '(Jrenkenhvis seizoen- knaleffecten In< Onprettig geluid Bouwrijp make van gronden Fleurige ode aan folklore op zonovergoten dag Brandweer gehele dag en nacht in touw voor Ringrijderij met sjezen ïn feesttooi 66.90 Smeulende kurk, gevaar 300.000 kisten MULO-EXAMENS Samenwerking tussen Stichting Zeeland, het E.T.L en de P.P.D. is goed Van het puin worden toegangswegen tot het strand gemaakt Polder Walcheren sluit geldlening IMBH Vrijdag 22 Juli 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD Vrijd; Ged. Staten tot Prop. Staten de Polder Walcheren AANBESTEDING 1 39.80 129.80 ■K" een Kremer straat 11, BERGEN OP ZOOM. 35.90 48.80 KANTELBEDDEN NI Indis aanl< zich tot als ferer oorlc went te b ties missi stils! Voorstel in de winterzitting De plannen voor nieuwe veerboten ANJERCALVACADE OP DE MINIATUUR Geslaagden ,De Ruyterschcol Voorstel aan Vluchtelingenkinderen Verpachting jachtrecht bij Veere Een opruimingsparti; zonder iveerga! ENKELE VELOURS voor overgordijnen (met zeer kleine weeffoutjes) in een groot aantal kleuren. Deze uitzonderlijk mooie velours, 120 breed, van 1 5.50 per m. NU 7,90 Voorstellen aan Middelburgs raad VERENDE MATRASSEN met binnenwerk van prima conl- •che stalen veren, degelijke af dekking en prachtige damasttijk. De werkloosheid WOLLEN MACH. SMYRNA KARPETTEN met doorgeweven rug, In fraaie Perzische dessins. Karpetten van bijzonder mooie kwaliteit en Goede vooruitzichten voor oesterbroed Pagina Ingezonden Mededeling (adv.) een 160 310 x 225 (Adv.) Inse?' Mededel’» I (Dankje schalij 2 persoons NU LKERKSTR. en „Handelsbelangen’ de HH r« Vlissingen; A. J. de Witte, Zuidzande: T. S. Bril, Zuidzande; D. G. de Jager, Axel. ennaam, Souburg, 33; 14. A. van Dui- lelburg, 32; 15. K. de 16. Jac. van Wallenburg,_Middelburg, 30; 18. A._ v. a. zsrueiLe, OU uamens, ao, -ia. xvxvj. Baljeu, Middelburg, 28; 20. P. Polder- Bellamypark VLISSINGEN kt ge dc bt MIDDELBURG J5 jaar garantie V lltii dac wa: Ma pai re 8. IJ zv m gt Se va sc m Di W ui ki Het handige verplaatsbare opklap- bed. Degelijke uitvoering. Met versterkte splraalmatras en gemof felde buizen. 1 persoons NU 10 16 23 ra w OI ze IJ 21 b] gi bt le: 21 lei de wi ve in de Vi sti co na W' Vi nevi kin; nam gen mie: zich M hue bur rige J. I «las mid --o- MIDDELBURG, 21 Juli. Een lid van Prov. Staten heeft bij de behandeling van de jaarstukken van de Prov. Stoomboot- diensten gevraagd hoe het staat met de voorbereidingen voor de bouw van de ingezonden Mededeling (adv.) DAMESMANTELS vanaf ƒ19.75 is er welisaar niet, maar de geringe kosten die het maken daarvan vorde ren wettigen een proefneming. De kosten van het slopen van de verdedigingswerken, zo wordt meege deeld, worden, alsmede de afvoer van het puin, door het Rijk vergoed. De aanleg van de puinverhardingen en de bekleding van het duinbeloop blijven voor rekening van de Polder. Het is de bedoeling de werken open baar aan te besteden en met spoed uit te voeren. Beroepen te Oudemirum A. J. Con' dorp, cand. te Heemstede. invloed hebben op de aanneemsom voor verdere wer ken op de stranden. Niet al het puin zal op deze wijze kunnen worden benut; het is de be- IN EEN RAVIJN. Een van de deelne mers van de Adriatische Rallye, de Duitser Gustav Menz, is ernstig ge wond op het bergtraject bij Bajna Basta in West Servië, waar zijn D.K. W. in een bocht van de weg slipte en in een ravijn terecht kwam. gen-Breskens moeten gaan varen. Een lid van Ged. Staten heeft daarop geant woord, dat de ontwerpen in grote trek ken zijn gemaakt en dat het Ingenieurs bureau De Groot die plannen momenteel uitwerkt, opdat nog in de loop van dit jaar de aanbesteding zal kunnen plaats vinden. Het college van G.S. delen voorts mee, dat in de volgende zitting der Sta ten een voorstel kan worden verwacht over de bouw van de beide schepen. Allen getooid met een prachtige corsage, een rose of witte anjer tegen een tere achtergrond van asparagus plumosus hebben de bezoekers van „Miniatuur Walche ren” Donderdag deze wereld van het kleine verlaten. De Middelburgse bloemisten be reidden de bezoekers deze verras sing; door hen werden deze corsages vervaardigd van materiaal, dat be schikbaar was gesteld door de Ver eniging „De Nederlandse Bloemis terij”. Een geste, die door de „mini atuur gangers” zeer op prijs werd gesteld. VLISSINGEN, 21 Juli. Vc. stuurmansleerling, getuigschrift slaagden de volgende leerlingen „De Ruyterschool” te Vlissingen. W. H. M. Brueren, B. G. Coops, f R. Dekker, R. P. Keuris, H. Klip, j L. K. Lugtenburg, J. ReichgeK. Snelleman, H. A. J. van Hoepen er. Ras. Afgewezen werden 3 candidaiM Voor stuurmansleerling, getuigsen :- B.S. slaagden: J. W. Droppers, M. A. de Graca, L J. Pennarts, J. v. d. Ree, H. N. 1 Sluijsmans en A. J. Willemsen. GOES, 22 Juli. We hebben tij dens de blussingswerkzaamheden op het véilingterrein een onprettig ge luid gehoord. Enkele van de brand weermensen, die de gehéle dag hard gewerkt hebben, beklaagden zich erover dat hun werkgeverver toornd was over hun lange wegblij ven en dat zij kans liepen hun loon te derven. Dit is erg jammer. De mensen, die zich bereid hebben verklaard dag en nacht als het moet in touw te zijn om have en goed van anderen te redden, verdienen meer sympathie. Men kan toch moeilijk verwachten dat de brandweer alleen des nachts uitrukt omdat de mensen overdag door hun baas niet gemist kunnen worden. toer door de stad gemaakt, die onge- twijfeld veel kijkers naar het Molen- water getrokken heeft. Een groot aan tal belangstellenden had zich hier op gesteld, die getuige waren van een duizendvoudige weerkaatsing van de zonnestralen die bij dit folkloris tisch gebeuren geen verstek lieten gaan door de gouden versierselen van de orginiele klederdrachten, waar in de paren, feestelijk „opgedoft” ge stoken waren. De fraai enkele verrassend ar tistiek! met bloementooi versier de sjezen moesten het parcours elf maal afleggen, zodat iedere dame de heren, waaronder ringrijders van klasse, moesten lijdelijk toezien als hun dame miste! 55 keer moesten trachten het eindloze stukje metaal met de zware lans te doorboren. Maar de dames hebben zich van de ze lang niet gemakkelijke taak keu rig gekweten. In de „Schouwburg”, waar de schit terende prijzen tentoongesteld waren, maakte de heer D. J. Dronkers namens man, Vrouwenpolder, 28; 21. P. Duve- „Handelsbelangen” de uitslagen be-| kot, Grijpskerke, 21; 22. Jac. de Nood, De komst van de Oost-Europese vluchtelingenkinderen naar Schouwen is thans nader vastgesteld op Dins dag 2 Augustus. al, te oi lit w dc MIDDELBURG, 21 Juli. De heer H. A. Cranenburgh te Veere heeft de Polder Walcheren verzocht het jacht recht in het krekengebied tussen Vee re en Vrouwenpolder te mogen pach ten. Het dagelijks bestuur van de Polder is nader overeengekomen met de heer Cranenburgh, dat het hier een gebied van 44 ha zal betreffen. Het dagelijks bestuur stelt nu voor de percelen voor vijf jaar te verpach ten tegen een pacht van f 66.per jaar. Prachtige kwaliteit MIDDELBURG, 21 Juli. De bepaalt, dat leges ter zake van bemol ingen met het aanvragen of uitreik] van jachtacten niet meer mogen dragen dan 10,Het is daardJ noodzakelijk, dat ’t te Middelburg^ dende tarief van 15 tot tien gulóJ wordt teruggebracht, aldus schrijd B. en W. aan de raad. Een ander voorstel, dat op eerstvolgende raadsvergadering tafel wordt gebracht, betreft I bouwrijp maken van de grond J legen aan het Toorenvliedtwel Dit in verband met de toenemea vraag naar bouwgrond gesclj voor bungalowbouw. Dit en and percelen heeft de gemeente et jaren geleden aangekocht voor middeld 1.16 per vierk. m. DerrJ bedrijf aan de gemeente 7848 rJ bedrijfa an de gemeente 7848 rJ 1.16 is 9.103,68 verschuldigd:! De Stichting Concert- en Gehoord geniet jaarlijks een subsidie d 2000,Het bestuur van deze sfd ting verzocht dit bedrag met 10 pCil verhogen. B. en W. stellen voor J dit verzoek te voldoen. BESCHOEill Tijdens de in Maart gehouden v! gadering werd een crediet verles van 67.500 ten behoeve van de s: leg van een beschoeiing voor de Cca Bewerkingsvereniging „Peulvrucht centrum” Zuid-West Nederland 6] Nu het maken van deze bescheet door de Dienst van Gemeentewerk! nader is uitgewerkt, blijkt, dat ui kosten 94.500 zullen bedragen. B, W. verzoeken derhalve naast het rel verstrekte crediet opnieuw een crel te verlenen van 27.000. Tevens uil de bestaande beschoeiing worden lil steld, hetgeen neerkomt op 75.000] Ook hiervoor wordt een crediet I vraagd. De ten laste der gemeente blijver kosten zullen worden afgeschrt door te beginnen met de dienst 11 telkenjare 13.500 voor dit doel on] gewone dienst uit te trekken. Door ij inbrengen van een terrein. gelei aan het Toorenvliedtwegje. in Grondbedrijf is het noodzakelijk 0 terrein bouwrijp te maken, De u t] voeren werken bestaan uit het aanie] gen van een riolering en het aanbrl gen van een wegverharding in kil kers vanaf de Piet Heinstraat tot Koudekerkse weg. Aan de binnenzit van de weg komt over de gehele lei’.] te een trottoir. Bij de samenkomst el de Koudekerkse weg wordt over 1 lengte van 35 meter aan de buitel zijde van de weg eveneens een tro] toir aangelegd. Daarnaast is een trot toir gedacht langs de Koudekerksevj tussen de Z.L.M.-school en het Toork] vliedtwegje. De kosten van deze we: ken worden geraamd op 34000,—- en W. stellen daarom de raad voorn] laste van het Grondbedrijf een credit] te verstrekken van 34000, terreinen, zeker wat betreft de gJ dienstbeleving welke specifiek bë] ren tot de competentie der levens! schouwelijke organen voor soci" gisch onderzoek. MAATSCHAPPELIJK WeJ Er is door enkele leden van pt] Staten geklaagd, dat het maatschap] lijk werk bij de Stichting Zeeland] wat in de verdrukking komt. Zelf] opgemerkt, dat men voor het geld,] moet worden besteed voor het aantil ken van een socioloog, beter enj maatschappelijke werksters in dij kan nemen. G.S. nemen hiertegen stelling enJ zen er op, dat gedurende de eerste i ren vrijwel alleen aandacht is beste aan het maatschappelijk werk, $1 enkele jaren wordt er door de Stii ting Zeeland ook naar gestreefd vrj te geven aan de taak, die zij status op cultureel gebied heeft. BovenJ wordt in de culturele sfeer ook v«l dig aandacht besteed aan die cultuj activiteiten, welke van grote betekJ zijn voor het gemeenschapsleven ei] vrije tijdsbesteding. Wat het aanstel van maatschappelijk werksters bete wijzen G.S. er met nadruk op, dat principieel niet op het terrein van Stichting ligt. De Stichting Zeela heeft immers geen uitvoerende taal GOES, 22 Juli De gehele dag en afgelopen nacht is de brandweer van Goes met personeel van de veilingvereniging Zuid-Beveland bezig geweest om een brand te localiseren, die gisterochtend om half tien werd ontdekt in de emballageloods aan de overzijde van de spoorlijn en waar een gedeelte van zevenhonderd kubieke meter isoleerkurk was gaan broeien. In de loods staan ongeveer driehonderdduizend veilingkisten ter waarde van f 1,tot f 3,per stuk. Toen men de brand ontdekte, had een gedeelte van deze kisten reeds vlam gevat. De kurk, los materiaal en verpakt inde heer Takema, onderedt- Des mid- papieren zakken, is bestemd om in het J 1 ------ ftieuwe koelhuis te worden verwerkt als isolerende laag. De heer M. ontdekte de brand. Hij zag rook en hoewel hij reeds ver scheidene keren gealarmeerd was door rook van locomotieven, die door de open loods waaide, begaf hij zich ook nu in de loods, samen met nog een lid van het veilingpersoneel. Dit maal bleek de zaak werkelijk te branden. Uit de lading zakken steeg een vette walm op. Nadat men eerst zes brandblusapparaten had leegge- spoten waarschuwde men de brand weer die met twee ploegen uitrukte en onmiddellijk met vijf stralen water begon te geven. Het was echter een onmogelijk werk de lading kurk te blussen aangezien deze als het ware was ingebouwd tus sen de kisten. Men begon derhalve met het weghalen van een gedeelte der kisten. Hierbij vond men verscheide ne kisten, die reeds geheel of gedeel telijk in brand stonden. MOEILIJK WERK De sterke rookontwikkeling bemoei lijkte het blussingswerk ten zeerste en de gloeiende kurkdeeltjes die opwaai- den deden de huid van de mensen, die hier werkten, schrijnen. Desondanks werkte men stug door om de lading kisten, ongeveer 12000 gewone veiling kisten en 35.000 kleine druivenkistjes, op te ruimen. Voorts werd met vracht auto’s en kruiwagens, waarbij ook het personeel van de aannemer v. d. Poel meewerkte, de smeulende kurk weg gereden naar een weiland naast de loods. Burgemeester mr W. C. ten Kate, sloeg des ochtends het blussingswerk gade, dat geleid werd door de heer H. B. Pilaar, brandweercommandant en De grote moeilijkheden by het slopen van dergelijke werken is het vinden van bergplaatsen voor het afkomende puin. Daarvoor doet zich echter in dit geval een goede gelegenheid voor. De plaats waar de dit jaar te bou wen hoofden zijn geprojecteerd, is be trekkelijk gemakkelijk door de Duin weg te bereiken. Meer zuidelijk en meer noordelijk ontbreken echter vol doende toevoerwegen voor materiaal. Dit gebrek klemt hier vooral omdat grote hoeveelheden rijsmaterialen, damwandhout en asfalt per auto zul- len moeten worden aangevoerd, ter- - wijl het ook niet zeker is, dat de nodi- i ge hoeveelheden steen over water zul len kunnen worden getransporteerd. GOES, 21 Juli. Voor het Mulo- examen zijn vandaag geslaagd: L. J. Gilde, St Laurens; M. E. Caljouw, - - ouauu- Veere; M. J. Davidse, Middelburg; G. hoofden heeft dit plan echter verhaast. C. van der Weele, Colijnsplaat; M. M. Wiskerke en P. C. de Regt, beiden Kats; J. K. Willemsen, Zaamslag; E. M. Schuller en C. Vermeulen, beiden te Terneuzen; J. Arendse, Souburg; P. van Belzen, Arnemuiden; J. Blaauw, M. Westers en A. S. van Renen, allen Middelburg; F. H. van Eenennaam, Souburg; T. Gelderblom, ’s Heer Arendskerke; W. C. van Holthujjsen, Middelburg; W. C. M. Coumou, Zierik- zee; W. de Jonge en J. A. F. Konraad, beiden Middelburg; H. M. Modder- kreeke, ’s Heer Arendskerke; P. E. den Besten, Middelburg; S. M. de Reu, Yzendijke; E. M. Verploeg, Oostburg; M. L. F. van Veen, Oostburg; J. M. van Veldhoven en A. Schaap, Zierikzee; E. W. van der Meer, Zonnemaire; A. W. Moelker, Serooskerke, M. C. Meyers, Vlissingen; M. J, Pauwe, Souburg, A. A. Geurand, Vlissingen; J. M. Dattin, - -- de goede bereikbaarheid van ’t werk- terrein een gunstige i_.I„J MIDDELBURG, 21 Juli. De door de Stichting Zeeland voor Maatsch- pelijk en Cultureel Werk aan te stellen socioloog zal niet alleen het socil onderzoek ten behoeve van het maatschappelijk en cultureel werk diene^ verrichten. Daarnaast zal hij zijn diensten kunnen bewijzen in die geval], waarin dit gewenst wordt geoordeeld, ten behoeve van de sociologische a vulling en verdieping van het onderzoekswerk van Prov. Planologische Die> en het Economisch Technologisch Instituut. De voortreffelijke samenwerh tussen deze beide instellingen en de Stichting Zeeland, waarborgt naar mening van G.S. een goede gang van zaken. Met deze opmerkingen beantwoor den G.S. de vragen, die in de afdelin gen door Prov. Staten over deze aan gelegenheid zijn gesteld. Er is n.l. door G.S. een voorstel ingediend ter ver hoging van het subsidie aan de Stich ting Zeeland opdat een socioloog kan worden aangesteld AAN TWEE KANTEN Het mes snijdt dus aan twee kanten, aldus G.S. Enerzijds ten behoeve van het eigenlijke werkterrein der Stich ting, anderzijds tevens ten behoeve van P.P.D. en E.T.L, waarvan het onder zoek door de aard van deze organen primair sociaal-geografisch en sociaal- economisch is gericht .Hiermee wordt, naar het G.S. voorkomt, tegemoet ge komen aan de wens van het coördine rend werkzaam zijn op provinciaal ni veau. Naar een dergelijke coördinatie zal door de Stichting Zeeland ook wor den gestreefd met betrekking tot de onderzoekingen, die mogelijk door de landelijke levensbeschouwelijke orga nen voor sociologisch onderzoek in Zeeland zullen worden gehouden. Dat men met sociologisch onder zoek onvermijdelijk in conflict komt met de levensbeschouwingen kun nen G.S. niet inzien. De practijk wijst uit (en dit stemt overeen met de theorie) dat op vele terreinen ’t optreden van algemene instellingen, zoals de Stichting Zeeland, geen be zwaren oplevert. Uiteraard zijn er fleurige stoet, die via Branderijmolengang gestoken moest worden. Tevoren hadden de sjezen een rij-kend. Voordat hij hiertoe overging bracht de heer P. Brasser, de voor zitter van de Z.R.V. „Handelsbelang” dank voor de financiering van dit aan- Ner. Herv. Kerk Beroepen te Hoornaar K. E:.' cand. te Linschoten. Bedankt voor Veen L. Brasser 'e Voorthuizen. Geref. Kerk en dags kwamen ook enkele bestuursle den van de veiling alsmede collega’s- directeuren van andere veilingen een kijkje nemen. De schade, die geschat wordt op enkele duizenden guldens, wordt door de verzekering gedekt. De oorzaak is niet precies bekend. Men acht het echter niet onmoge lijk, dat op trekkend vocht uit de grond de lading kurk heeft doen broeien. Bij het opruimen van de kurk vond men in ieder geval kort bij de grond hele gangen vuur, dat zich door de lading een weg naar buiten had gezocht. Het plan is nu, het puin grotendeels te gebruiken voor het verharden van toegangen naar en door de duinen naar het strand. Uit de aard der zaak zal Veere, 20. Fraaist versierde sjezen (eigen werk) 1. A. van Eenennaam, Souburg; 2. B. I Arendse, Gapinge; 3. A. van de Broe- ke, St. Laurens; 4. J. J. Cevaal, Grijps kerke; 5. J. de Klerk, Nieuwland; 6. C. Stroo, Middelburg; 7. H. P. Janse, Kleverskerke; 8. K. de Witte, Zoute- lande; 9. A. de Visser, Vrouwenpolder. Door bloemisten versierde sjezen: 1. J. Maljaars, Oostkapelle (medaille mevr. Sandberg); 2. Jac. de Nood, Veere; 3. J. Wisse, Middelburg; 4. P. D. Lindenbergh, Wolphaartsdijk. Zoals uit de uitslagen blijkt, waren er voor de fraaist versierde sjezen twee geheel afzonderlijke klassen. De J beoordeling van deze versiering was in handen van een jury bestaande uit de dames mevr. M. J. Sandberg tot Essenburg-Hiebendaal, mevr. Ter- woert-Goedbloed, mevr. T. den Boer- Roelsema en mevr. Dronkers-Glerum en de heer J. Koole Dzn. De heer Dronkers dankte voor het vervullen van deze niet gemakkelijke taak. Tevens bracht hij hulde aan de gemeente Middelburg en het politie corps, voor de niet te onderschatten verleende medewerking. MIDDELBURG, 21 Juli. Het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren heeft aan de algemene vergadering, die op Donderdag 28 Juli a.s. des middags om twee uur bijeen zal komen, een voorstel voorgelegd om de bunkers in de duinen ten Noorden van Oostkapelle op te ruimen. Het puin zal worden ge bruikt voor de aanleg van toegangswegen naar het strand. Deze wegen kun nen prachtig dienst doen bij de aanvoer van materiaal voor de kustverdedi ging in dit deel van Walcheren. Het dagelijks bestuur vraagt een crediet van vier ton voor dit werk. Het Rijk zal ongeveer f 335.000. terugbetalen, zodat de last voor de Polders op f 65.000.wordt geraamd. Op en in de zeereep van de duinen doeling om van ’t overblijvende op en ten Noorden van Oostkapelle en op het kele zwakke plaatsen een bekleding strand aldaar bevinden zich een groot van het duinbeloop aan te brengen, aantal militaire werken en resten daar- zekerheid dat met deze bekleding een van, waarvan de aanwezigheid uit wa- redelijk resultaat zal worden bereikt terbouwkundig oogpunt zeer onge wenst is. Enkele ervan staan in de weg bij de aanleg van de geprojecteerde strandhoofden en zullen dus bij de uitvoering van deze werken in elk geval moeten worden op geruimd. Andere veroorzaken stromingen op het strand, die voor de natuurlijke en straks ook voor de kunstmatige verdediging van strand en duin on gunstig zijn. Een deel bevindt zich op de buitenkruin of het buitenbe loop van het duin en is de oorzaak, dat daaraan bij stormvloed meer schade wordt toegebracht dan anders het geval zou zijn. GOEDE GELEGENHEID Reeds lang was ’t de bedoeling de tussen de strandpalen 57 en 91 op het Noorderstrand van de Noordwatering aanwezige militaire werken op te rui men. De aanleg van de nieuwe strand- Een oprulmlngipartij 1 persoons NU 49.- Met langdurige garantie GOES, 21 Juli. Door het bestuur der Waterkering van de Calamiteuze polders Ser-Lippens, Nieuw-Othene, Margaretha, Kleine Huissens en Een dracht is aanbesteed de uitvoering der werken en leveringen tot verbe tering en onderhoud der zeewering. De inschrijvers waren: A. en J. F. Warrens, Ossenisse f36.500; G. en A. Sponselee, Kloosterzande f 36.850; W. van de Berg, Bruinisse f36.950; M. v. d. Velde, Bruinisse f36.980; K. Lu- casse en Zn., Walsoorden f37.100; L. van Popering, Bruinisse f 37.450. Het werk is, behoudens goedkeuring van G.S., gegund aan de fa. Warrens. GOES, 21 Juli. Volgens de ge gevens van het districtsbureau voor de Arbeidsvoorziening waren 907 mannelijke werkzoekenden ingeschre ven, onder wie 492 geheel werkloos, 190 werkzaam op objecten voor aan vullende werkgelegenheid en 225 te werkgesteld op gem. soc. werkvoorz. objecten. De aanvragen van werkge vers bedroegen 688. Vrouwelijke werkzoekenden waren ingeschreven 108. Veertig waren geheel werkloos. De werkgevers hadden 382 aanvragen ingediend. Een beperkte partij fantastisch oprulmlngskoopje 180 x 120 -o- MIDDELBURG, 21 Juli. Het da gelijks bestuur van de Polder Walche ren heeft voorgesteld een 30-jarige geldlening te sluiten tot een bedrag van f 190.000.Deze geldlening is noodzakelijk ter financiering van de aankoop van het materialenplein te Middelburg, een gedeelte van de her- bouwkosten van het Polderhuis te Middelburg en van de sluismeesters- woning te Vlissingen. De totale herbouw- en inrichtings kosten van het Polderhuis bedroegen f 438.805.95. Aan oorlogsschade werd een vergoeding van f263.909.36 ont vangen, zodat een bedrag van f 174.896.59 ten laste van de Polder blijft. Voor de herbouw van de sluismees- terswoning te Vlissingen moet de Polder nog f 11.906.29 bijpassen. Voor de aankoop van een materialenplein aan de Kleverskerkseweg te Middel burg is f 9895.50 nodig. Tenslotte zal de algemene vergade ring ook een voorstel behandelen om het crediet van f 1.200.000,— dat is verleend voo. de uitvoering van wer- nleuïr'e veerboten, die op de lijn Vlissin- ken aan de zeewering aan het Noor derstrand in de Noordwatering, te ^51 hogen met f 100.000.— 230 x BRUINISSE, 21 Juli. De tempe ratuur van het Scheldewater is opge lopen tot boven de 20 graden Celsius, juist nu de tweede grote oesterbroed- val de top bereikt heeft. Te constate ren uit het aantal grote en rijpe lar ven heeft ook van de eerste broedval een voldoende aantal larven de koe- ’i over leefd. Er mag gerekend worden op een gunstige uitslag van de oester- broedval. MIDDELBURG, 21 Juli Muzikaal opgeluisterd door Serooskerke’s in klederdracht gestoken fanfare „Eendracht Maakt Macht” die op de tent zetelde hebben Donderdagmiddag op het Molenwater te Middelburg 22 al of niet echtelijke paren deelgenomen aan de ringrijderij voor versierde sjezen, die jaarlijks georganiseerd wordt door de samenwerkende Zeeuwse Ringrijders Vereniging en „Handelsbelang” uit Middelburg. Het was een ei-rc ..s_ d jien Noordbolwerk langs de Schouwburgzijde van het Molenwater trok, waar vijfmaal achtereen de ring trekkelijke gebeuren. Zijn dank ging tevens uit naar de zonen en dochteren van het platteland, die deze ringrijde rij door hun daadwerkelijke medewer king mogelijk maakten. Aantal gestoken ringen, (55 beurten): 1. H. Langebeeke, Serooskerke, 43, (beker van gemeente Middelburg); 2. J. Wisse, Middelburg, 42; 3. H. P. Jan se, Kleverskerke, 42; 4. B. Arendse, Gapinge, 42; 5. J. J. Cevaal, Grijps kerke, 40; 6. P. D. Lindenbergh, Wol phaartsdijk, 39; 7. A. de Visser, Vrou wenpolder, 38; 8. Joh. Maljaars, Oost kapelle, 38; 9. Corn. Stroo, Middelburg 37; 10; G. Koppejan, Veere, 36; 11. A. de Nooijer, Gapinge, 35; 12. Jac. de Klerk, Nieuwland, 34; 13. A. van Een ennaam, Souburg, venvoorde, Midde Witte, Zoutelande, 32; d. Broeke, St. Laurens, 28: 19. Mej. lere perioden van begin Juli

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2