H< UNIEK RINGRIJDERSFESTIJN OP MOLENWATER TE MIDDELBURG HET EILAND THOLEN EN HET DELTAPLAN Dertiende etappe: zege voq Daan de Groot A In BALASTORE Laboratorium Grond- en Gewasonderzoek te Goes ontving 100.000ste monster Aangereden knaap tui melt voor remmende bus ^oornHerentas naar Onv eisl tuinbouw ZEEHONDEN MAAL! IJD OP TEXEL... 1 banen starten zes 231 deelnemers Grote wens: Vaste verbinding met Midden-Zeeland H Kapitale schuur te Ossendrecht afgebrand Est in de groene trui MULO-EXAMENS Ernstige aanrijding bij Bergen op Zoom Luctor en Bruinvis Betekenis voor land- en bewezen Lezing van drs M. C. Verburg Nederland ivon ook ploegenklassement Wim van ponded ZEEUWSCH DAGBLAD In zeven jaar Ter gelegenheid eerste lustrum Z. R. V. Woning, werkplaats, school, kantoor... alles schreeuwt om Donderdag 21 Juli 1955 Verkeersongeval te Goes e Britse elftal voor wedstrijd; tegen „Rest van Europa LONDEN, 20 Juli. Het Britse d tal voor de voetbalwedstrijd tegen r. continentale elftal „De Rest van E ropa” op 13 Augustus te Belfast, is a volgt samengesteld: Oorzaak: bijvullen tractor „De grote Mosselprijs” Veiling St Annaland en Omstreken Motorrijder in zorgwekkende toestand in ziekenhuis opgenomen BENOEMINGEN BIJ WATERSCHAPPEN De waterpolocompetitie Beslissende strijd tussei HI MMIIIII Illi III Pagina op Ingezonden Mededelin (Adv.) als uit or-l Ingezonden Mededeling (adv.) Bij 2 THOLEN Sprekend over Tholen noemde drs Verburg ook de dam Yerseke-Goris- hoek. In provinciael verband wordt 0 3 3 2 2 1 1 3 4 2 10 9 3 2 6 Geslaagd. Voor het diploma Weg- en Waterbouwkunde slaagde aa nde M.T. S. te Dordrecht de heer A. de Bruin te Middelburg. I t s 2 stand 6 7 7 6 6 32—11 15— 11 14 6-11 16- H I der Ooi var Wa tac zul I dig ges Wl va re le: pl he Wi O v< k< A vore voei keu: Ir Ond sing alle Vri mei (Br (O] kee Wa op nis: dit GOES, 20 Juli, -r Op de hoek bij café Jacobs is vanavond de 16 jarige N. van Muiswinkel te Goes, die op zijn rijwiel over de overweg kwam en de Voorstad wilde inrijden, aangereden door de motorrijder Bekker, eveneens uit Goes. Zowel de motorrijder als de jongen tuimelden over de straat, waarbij v. M. vlak voor een gelukkig krachtig rem mende bus bleef liggen. De jongen had een tweetal diepe vleeswonden in het been en de motorrijder een hersen schudding. Beiden zijn in de nieuwe ziekenauto van de heer Van Strien naar het zie kenhuis St Joanna vervoerd. BUEI arresten drie ho; na Bue Argenti ning vi Infalim Dr I dag va regerir arreste meer 1 Deze daal d leid te eaten apothe regerii stellen DOORZICHTIGE ZONGORDIJNEN Hel wust< le ve: zen i van i unifi de 0 de I wetti verzi Zo de n tewe hogii rige dagl Te zet t gehe Wer’ ze 1: het zeke eniging reeds 453 leden. In 1950 ontstonden de „drietallen”, die toen alleen maar in de eerste klas se uitkwamen. De behoefte aan een tweede klasse was sterk merkbaar. In 1953 kwam het zelfs zover, dat hieraan tevens nog een derde klasse moest worden toegevoegd. De Z.R.V. telt 21 afdelingen, waar van er twee met meer dan veertig le den, n.l. Domburg en Koudekerke. De ze mogen in de wedstrijden steeds met twee drietallen uitkomen. TWEE FINALES Op de morgen van de jubileumdag zullen alle deelnemers 20 beurten moe ten maken. De rijders, die hiervan tien keer de ring steken naar schatting zullen dit er 65 a 70 zijn komen in de grote finale, die ’s middags om kwart over twee op twee banen bij de Schouwburg en bij de Muizektent ver reden zal worden. De finalisten begin nen met een „schone lei” en zullen strijd georganiseerd en het ledental I tien keer trachten de lans door het be steeg toen tot 300. Thans telt de ver-1 geerde metalen ringetje te drijven. blijkt: 5 3 1 0 2 De heer de Haan, conservator van het Texels Natuurhistorisch Museum in Den Burg, en zijn echtgenote, hebben zich kortgele den ontfermd over twee, door het moederdier verlaten, naar schat ting acht dagen oude zeehondjes, die zij „Pinni” en „Phoca” hebben gedoopt en waaraan zij sinds de „adoptie” menig uurtje hebben be steed, eer de beestjes, waarvan „Pinni” erg verzwakt was, hun ge wone levendigheid terugkregen en aan hun nieuwe omgeving en nieuwe voeding begonnen te wen nen. maken in hoeverre de percelen in het voorjaar nog met verschillende gewas sen konden worden ingezaaid. Er zijn dan ook na de ramp 36.000 zoutmon- sters ingezonden en onderzocht op het zoutgehalte. Dit aantal is niet inbe grepen bij de 100.000 monsters voor het bemestingsonderzoek. Om een indruk te geven van het aantal bepalingen, noemen wij het cij fer van ruim één millioen, die in deze zeven jaar in het laboratorium te Goes zijn geanalyseerd. Een uitgebreid con- tróle-apparaat zorgt er voor, dat de analysen zo nauwkeurig mogelijk ge schieden. In die oprichtingsvergadering lieten zich 65 leden inschrijven. Op 30 Sep tember van het oprichtingsjaar werd te Koudekerke de eerste grote wefl- aan deze mogelijkheid gedacht. Of het door zal gaan is een tweede. Schouwen bijvoorbeeld heeft veel meer belang bij een verbinding Colijnsplaat-Zierik- zee dan Tholen bij een verbinding met Zuid-Beveland. Drs Verburg noemde de brug, die het eiland sinds 1928 met Brabant verbindt een sprekend be wijs. Want ondanks die verbinding is er weinig nieuws op het eiland tot stand gebracht. Er moeten nieuwe mo gelijkheden geschapen worden op in dustrieel gebied en hij bepleitte dan ook een hechte samenwerking tussen Overheid en particulier initiatief. De kwestie van de landbouwhavens op het eiland is ook van belang. Een goed geoutilleerde haven, die snel de goederen kan verwerken is voor het gebied absoluut nodig. Vele kleinere havens zullen verdwijnen en hij vroeg derhalve begrip voor de beslissingen die hierover genomen zullen worden. Voor de recreatie zag hjj op het Wes telijke puntje van Tholen mogelijkhe den. Het ontwikkelingsplan dat naar minister Zijlstra is gezonden is eveneens van belang voor het eiland Doel: Kelsey (Arsenal); Achter: S let Chelsea 1 en McDonald .,<Sunö^ land); Midden: Blanchflower, aanvod der. (Tottenham), Charles (Leeds; 1 Peacock (Glasgow); Voor: MatM (Blackpool), Jonstone (Manches!: city), Bentley (Chelsea) en Melk: (Burnley) en Liddell (Liverpool). GOES, 20 Juli Drs M. C. Verburg, directeur van het Economisch Tech nologisch Instituut in Zeeland heeft vandaag voor de Vereniging van Burge meesters en Secretarissen op Tholen een causerie gehouden over het Delta plan en daarbij speciaal de problemen belicht, die Tholen bezig houden. Hij heeft de Thoolse gemeentebesturen gewezen op de taak, die hen, in samen werking met andere instanties, zoals de Stichting Zeeland, de kerken en het particulier initiatief, wacht. Er kwamen na zijn lezing ook wensen naar voren. Vooral bleek hieruit het verlangen naar een vaste verbinding tussen Tholen en Midden-Zeeland. Burgemeester Verburg van Stave- nisse, die deze vergadering, welke in de stad Tholen werd gehouden, open de, wilde niet verhelen, dat noch in het Eerste-, noch in het Tweede Inte rimrapport veel aandacht aan het eiland Tholen is geschonken. Drs Verburg behandelde eerst de voor- en nadelen van het gehele Del taplan, dat, zoals hij zeide totaal 2690 millioen gulden zal gaan kosten, doch volgens berekeningen 2470 millioen gulden zalopleveren, een tekort dus van 220 millioen gulden dat echter heel wat minder zal blijken te zijn dan het tekort dat, bij niet-uitvoering van het Deltaplan (dus bij dijksverho- ging), 1290 millioen gulden zal bedra gen. Men kent de voordelen. Zij zijn in vele lezingen opgesomd. De veiligheid weegt het zwaarst. Daarna komen pas de betere verkeersverbindingen, het voordeel voor de landbouw en pok voor de Waddeneilanden, wier indij king immers zonder het Deltaplan als zoetwaterreservoir in achterband wei nig zin zal hebben. En tenslotte zijn daar de recreatiemogelijkheden en de mogelijkheden voor industrievesti ging. Openlijk, besprak ook drs Verburg de nadelen, die het plan voor de visse rij betekent. Voor de overige rijders, die ’s mor gens afvallen is er ook een kleine finale, die eveneens tien beurten omvat. Voor beide groepen, de „prominen ten” en de „minderen” die echter ook hun ringetje wel zullen weten te steken! zijn er prachtige ere-prijzen, bekers, lauwerkransen, enz. De hoofdprijs voor de winnaar van de grote finale zal uit een schilderij bestaan hetwelk beschikbaar is gesteld door het Provinciaal Bestuur van Zee land. Wellicht zal deze persoonlijk door jhr mr A. F. C. de Casembroot, de Commissaris der Koningin in Zee land, worden uitgereikt. Op het ter rein bij de muziektent zal deze uitrei king plaats vinden. Deze ruimte is trouwens gereserveerd voor rijders en genodigden, onder welke laatste groep zich vele schenkers van fraaie prij zen zullen bevinden. Voor zover dit mogelijk is, zullen de schenkers hun prijzen persoonlijk uitreiken. Het is een goede gedachte van het bestuur van de Z.V.R. geweest om de derde klasse rijders, die immers op deze dag om het kampioenschap moeten steken, in de gelegenheid te stellen normaal aan de grote Jubi- leumwedstrijd deel te nemen. Waar in zij ook terecht komen, in de grote of in de kleine finale, hun gestoken ringen totaal maken zij 30 beur ten tellen in elke baan door. Want dat is nu juist zo prettig: de banen zullen alle precies gelijk zijn, zowel wat lengte van de loopruimte voor (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM, 20 Juli Door het bijvullen van een landbouwtrac- tor, is vanmiddag een grote brand ont staan op de boerderij van de heer Sneep te Ossendrecht. Twee brand weercorpsen hebben met man en macht de brand bestreden, maar kon den niet voorkomen dat de schuur, waarin o.m. 5 ton veevoeder lag opge slagen, geheel afbrandde. De schade wordt op ongeveer twee ton geschat. De heer Sneep had juist met zijn tractor gereden. Hij vulde deze bij en door de hitte vloog het voertuig in brand. Het vuur sloeg over op de ge teerde deuren van de schuur en vond ook in het rieten dak gretig voedsel. De brandweer van Ossendrecht werd direct gealarmeerd, maar kon niet uitrukken, daar de brandspuit met ’n lekke band stond en verder enkele de fecten vertoonde. Ook werd een be roep gedaan op de brandweer van de vliegbasis Woensdrecht en van de ge meente Putte. Het bestrijden van de vuurzee was echter onbegonnen werk en daarom beperkten de spuitgasten zich tot het nat houden van de in de naaste omgeving liggende huizen en schuren. GOES, 20 Juli. Het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Gewas-onder- zoek te Goes heeft dezer dagen het 100.000ste grondmonster ontvangen, op naam gesteld van de heer A. Marinussen te Wissekerke. In zeven jaar tijds (het laboratorium is in Juli 1948 tot stand gekomen) heeft het zijn betekenis voor de land- en tuinbouw in het Zuid-Westelijk zeekleigebied terdege .be wezen. Steeds meer landbouwers en tuinders raken overtuigd van het nut van het grondonderzoek. Nadat in Goes in 1948 het laborato rium van de Dienst. Landbouwherstel vrij kwam, werd op verzoek van de landbouworganisaties een afdeling van het Bedrijfslaboratorium, dat reeds ge vestigd was in Oosterbeek, Groningen en Geldrop in dit gebouw gehuisvest. Deze laboratoria zijn eigendom van de landbouworganisaties, dus in feite van de landbouwers zelf en verrichten het ondezoek naar de bemestingstoestand van de grond, waarna aan de hand van de analysecijfers de Rijkslandbouw- of Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst de verslagen voorziet van een bemestings- advies. In de loop der jaren heeft dit onder zoek een grote vlucht genomen. In ve le gevallen kunnen aanwijzingen ver strekt worden, die voor de landbou wers en tuinders of besparing op de aankoop van kunstmest of door meer doelmatige bemesting hogere gewas opbrengsten oplevert. Deze groei bleek ook in Goes, want nadat in 1948 gestart was met een capaciteit van 180 monsters, moest al spoedig, om de onderzoekduur van het grondmonster binnen redelijke tijd te houden, de capaciteit ver hoogd worden tot 300 monsters per week. Het grondonderzoek is dan ook voor een rationele bedrijfsvoering een on misbaar hulpmiddel geworden. Zeer belangrijk werk heeft het labo ratorium na de ramp van 1 Februari 1953 verricht. Een groot gedeelte van de akkers was overstroomd met zeewater, waardoor deze gronden na het droogvallen ver- zilt waren. Een onderzoek van de grond op korte termijn kon hier uit- YERSEKE, 20 Juli. De wieler ronde te Yerseke „Om de Grote Mos- selprijs”, die vanavond is verreden heeft een overwinning opgeleverd voor C. van Aanraat uit Fij naart. Tweede werd Van Meel uit Wouw, derde J. de Jager uit Hoogblokland. De Yerseke- nakr J. Huissoon eindigde pp de 20ste plaats. ALBI, 20 Juli Wederom heeft een Nederlander lauweren geoogst in de Tour de France. De 22 jarige Amster- dammeh, Daan de Groot, heeft het ge- presteerd om de dertiende etappe van i Milau naar Albi (207 km) met niet minder dan 20 minuten voorsprong op het peleton, waarin bijna alle kop stukken zaten, te winnen. Deze etappe leverde dubbele winst op, want ook het ploegenklassement werd voor de Fransen door onze landgenoten gewonnen. De gele trui bleef om de schouders van Rolland, maar het groene shirt verwisselde van eigenaar, maar het blijft in Nederlandse handen, want Van Est mocht bij aankomst het trico lore om zijn schouders trekken. Ten slotte kreeg Daan de Groot ook de prijs voor de strijdlustigste renner. Zes en zeventig renners gingen van morgen van start. Bij de klim van de Baraque de Jean, en de twintig kilometer verder gele gen col van Lagarde, een bergje van de derde categorie, waar Caput de pre mie won voor Darrigade en Ruby, viel het peleton in twee moten uiteen. Even later vond een hergroepering plaats, maar het duurde niet lang of Daan de Groot ontsnapte, en van dat ogenblik af werd de etappe geken merkt door zijn solovlucht. Na 60 km had hij twee minuten voorsprong en hij liep steeds verder uit, ook toen Lauredi, Nolten en nog enkele ande re renners voor de passage van St. Come achter hem aan gingen, het ver schil met dit eerste groepje bedroeg daar ruim 5% minuut, en met de hoofdgroep 6 min. 10 sec. De achter volgers van wie de Nederlanders het tempo gedrukt hadden werden spoedig ingehaald en geabsorbeerd het peleton dat evenwel steeds meer terrein verloor op onze landge noot. Te Rodez (113 km), waar de Zwitser Meili voor goed afstapte, lag hij al bijna 9 min. voor. De Groot bleef in een regelmatig tempo doorgaan, en aangezien het pe- GOES, 20 Juli. Vandaag zijn ge slaagd voor het mulo-examen: voor A: A. P. Steendijk, Kats; L. J. H. van de Berge, Wemeldinge; S. D. Deurloo, Middelburg; M. E. Wisse, Vlissingen; C. J. Tange, Souburg; W. L. Joziasse, Vlissingen; M. van Schijndel, Vlissin gen; J. C. van Sluys, Souburg; P. de Regt, Kortgene, J. A. Schippers, Kam perland; E. H. Abrahamse, Kortgene; M. C. Anthonisse, Kortgene; N. van der Wekken, Brouwershaven; J. W. Bolkenbaas, Zierikzee; J. G. Boot, Brouwershaven; L. C. de Kraker, Bres- kens; J. H. Leenhouts, Aardenburg; J. A. Scheele, Groede; P. Janse, Kruinin- gen; C. J. de Oude, Brouwershaven; J. H. van den Ouden, Bruinisse; J. Klink, Oosterland, C. J. van Vessem, Zierik zee; A. U. van den Berg, Axel; C. de Vos, H. Antheunisse en A. van den Dool, allen Middelburg; F. J. Glerum, Biezelinge; J. L. Koets en E. J. W. van Muiswinkel, beiden Goes; J. J. Hey- boer, Kattendijke; M. M. Adriaanse, Goes, J. P. N. Bazen, Kloetinge; M. L. Kok, Vlissingen; P. E. A. A. Kort, E. Pleyte en A. W. Post, allen Vlissingen. Vijf candidaten werden afgewezen. ROME, lijke zijd eiland h ders gey hagel vi: zijn om ten van getroffer 6 Te Po1 64-jarige fen en g twintig de bliks In Nc personei aanrakii ningskal wind o] waren. *■-. ST. ANNALAND, 20 Juli. De land- en tuinbouwvereniging „Veiling St. Annaland en Omstreken” heeft in een spoedeisende vergadering het voorstel behandeld tot de aankoop en plaatsing van een loods voor het op bergen van aardappelen en kisten. Voorgesteld wordt een loods te bou wen van 40 meter lengte en 11 meter breed. Vier luchtkokers voor de ven tilatie zullen geplaatst worden. De kosten komen op f 14.000. Het ligt in de bedoeling 1 Augustus a.s. met de bouw te beginnen. In de toekomst zal een aardappelsorteermachine met een fllinke leesband aangeschaft worden. Spr. had goede moed dat de minis ter een voor het eiland gunstige be slissing hierover zal nemen. Geen gemeente zal hier te kort worden gedaan en het plan is dan ook eigen lijk te beschouwen als een afsluiting van de herverkaveling. Op maatschappelijk terrein zal het Deltaplan veranderingen brengen. De ze ontwikkeling zal men als het ware moeten steunen. De kerken zullen hier ieder op eigen terrein doch soms nauw samenwerkend veel kunnen doen om de taak der Overheid te verlichten. Maatschappelijk werk, jeugdwerk, ge zinsverzorgingen, de zorg voor de be jaarden, vormingswerk, het zijn alle maal problemen die wachten en die tot oplossingen kunnen worden ge bracht in goede samenwerking. De discussie bracht, zoals reeds ge zegd, vooral de wens naar voren dat een vaste verbinding met de rest van Zeeland nodig is voor het eiland. Men bepleitte ook landaanwinning om de kleinere bedrijven te steunen. Drs Verburg gaf tenslotte de vra genstellers de raad al deze wensen nog eens te beschouwen en ze, samenvat tend, als „wens van Tholen” naar vo ren te brengen. Men was het daar mee eens. Wie zwijgt wordt nu eenmaal vergeten. de paarden, als de hoogte van i. ring betreft. De rijders zullen óf geheel in het w1 óf geheel en dan ook volkomen or gineel in nationaal costuum aan start verschijnen. Het boerencostuu® kon niet langer verplicht gesteld wor den, omdat in de eerste plaats de ri ders het ringsteken zelf als een spot beschouwen en in de tweede p.aats velen het boerencostuum óf helemaal niet meer, óf slechts gedeeltelijk bé zitten. Om niet geheel van het natio nale costuum af te stappen is beslok» dit zal ongetwijfeld de folklorist' sche waarde van deze typisch Walc?.d- se sport ten goede komen! het sportpak ook niet verplicht te steller maar de keus aan de deelnemers z:< over te laten. Zo zullen Donderdag 28e Juli vijf Westkapellaars tussen °e touwen verschijnen, die de kleder dracht trouw zijn gebleven. Dit gebeuren belooft iets unieks de geschiedenis van de ringrijder i lf worden. Enthousiast zuilen de r - op hun ongezadelde paarden het srf perk betreden. En de toeschom s zullen een ringrijderij te zien kr S o- die in ’n tempo afgewerkt word: «al zelden is vertoond. In twee minuten moeten op cil- baan n.l. vijf beurten gemaakt won1- Dat betekent dus dat elke 24 sic11!! den op elk van de zes banen een ri der op de ring afstormt. Dat bete f11 tevens, dat op Donderdag 28 Juli om vier seconden een juichkreet „Mis, mis!” over het Molenwater ZJ klinken. leton zich weinig om zijn vlucht J kommerde was het verschil op 45 -® lometer voor de finish aangegroeid-: I 14 min. Daarmee stond zijn zege Op het laatste stuk van het parcoJI reden eerst Darrigade, Gay en Schn® der, en vervolgens Caput, Barozzi Van Breenen zich los uit het peleL I Zij rangschikten zich in deze volgoj® met ongeveer 21 minuten achterste* 1 op de winnaar Daan de Groot. De uitslag van de dertiende etar-J 1 luidt: 1. Daan de Groot (Ned.) 5.52.41;B Darrigade (Fr.) 6.13.12; 3. Gay (Z. z.t. 4. Schneider (Gem. ploeg) z.t.® Caput (He de Fr.) 6.13.26; 6. Bare- .1 (It.) z.t.; 7. Van Breenen (Ned.: 2® 8. Poblet (Sp.) 6.13.50; 9. Ockers 1'® z.t.; 10. Van Est (Ned.) z.t.; 11. Steenbergen (B.) z.t.; 12. Hins^H (Ned.) z.t.; 13. Het grote peleton r® o.a. Nolten, Wagtmans, de gebroed: 1 Bobet en Rolland, die zijn gele heeft behouden, allen in dezelfde9 als Poblet. Het ploegenklassement van de tiende etappe luidt: 1. Nederland (De Groot, Van Brr® nen, Van Est) 18.18.57; 2. Franki.® (Darrigade, L. Bobet, J. Bobet) li-| 1 22; 3. Gem. ploeg, 18.40.52; 4. Ex aec 1 Italië, 18.41.06; lie de France z.t.:- -1 Ex aequo Zuid Oost, 18.41.30; West® Het algemeen klassement luidt r; I 1. Rolland (Fr.) 83.04.46; 2. L. bet (Fr.) 83.09.39; 3. Fornara (It.)fl 11.04; 4. Brankart (Belg.) 83.15.30:9 Astrua (It.) 83.17.30; 6. Van Est (Ne® 83.17.36; 7. Vitetta (Z. Oost) 83.18,® 8. Gaul (Gem. ploeg) 83. 18 49: I Close (Belg.) 83.23.27; 10. Gemini® (Fr.) 83.24.05; 19. Wagtmans (Ne® 83.50.40; 33. Hinsen (Ned.) 84.19:, I 34. Van Breenen (Ned.) 84.31.09: I Nolten (Ned.) 84.32.35; 37. De GrJ I (Ned.) 84.34.18. Het puntenklassement luidt: 1. Van Est (Ned.) 227 pnt.; 2. W® mans (Ned.) 231; 3. Ockers (B.) 2® 4. Poblet (Sp.) 245; 5. Bauvin Of Centrum) 285. Het algemeen ploegenklassemc luidt: 1. Frankrijk, 247.23.17; 2. Italië, f® 15.59; 3. België, 249.04.56; 4. Nederig 249.45.25; 5. Noord Oost Centraal. 51.47; 6. Spanje, 250.36.15; 7. Zuid 0® 250.47.05. BERGEN OP ZOOM. 20 Juli. - Even buiten Bergen op Zoom op de weg naar Roosendaal vond vanavond een ernstige aanrijding plaats tussen een auto, bestuurd door T. uit Amsterdam, komende uit de richting Roosendaal en de motorrijder A. Jacobs uit Roosen daal, die met de blinde-harmonica- speler Ko Tielen, een bekende ver schijning op de wielerkoersen op weg was naar huis. Ten Oosten van café „De Bloem kool” wilde Jacobs een auto passeren, doch tegelijkertijd kwam van tegen overgestelde richting de auto aangere den, waarin T. en zijn echtgenote za ten. De motor vloog bovenop deze au to en zowel de motorrijder als diens passagier werden tegen het wegdek gesmeten. De auto ging over de kop, maar de inzittenden kwamen er slechts met lichte snijwonden van af. Jacobs liep een schedelbasisfractuur, zware inwendige kneuzingen en een beenfractuur op. Hem werd zowel ge neeskundige als geestelijke bijstand verleend. De duo-passagier had een hersenschudding en een gebroken dij been benevens een zeer ernstige hoofd wonde opgelopen. Beiden werden naar het ziekenhuis vervoerd. -o- ’s-GRAVENHAGE, 20 Juli. Bij K.B. zijn benoemd: in de provincie Zeeland: tot dijkgraaf van de Willem- Adriaanpolder J. J. Vogelaar te Kort gene, tot gezworene van het water schap Kruiningen J. Sinke Jzn., te Kruiningen, met ingang van 1 Augus tus, tot lid van het bestuur van het waterschap voor de uitwatering door de Sluis in de Piet, C. Goense. te Le- wedorp, ui terlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden De waterpolocompetitie in de 34 klasse N heeft een zeer verrassen verloop. Nadat aanvankelijk Luctor e Baronie de leiding hadden, zag Bi ronie zich verdrongen door TZV1 uit Tilburg. De laatste dagen echter: Bruinvis aan een fantastische ein- spurt begonnen. Achtereenvolg: werd Surea II met 25 en 60 g klopt, waarna Baronie er twee nw met niet minder dan 71 aan moe geloven. Hierdoor heeft Luctor, ondanks es 30 zege op Surea II, de leiding mo( ten afstaan aan de Sassenaren, die t één punt meer hebben uit een v.s strijd minder. Vanavond, Dondentó wordt in het zwembad te Middeltui de wedstrijd LuctorBruinvis 9 titel brengen. Zij hebben daartoe aj speeld en deze kan de Sassenaren cl een gelijk spel genoeg, zo als uit oaj derstaande Bruinvis Luctor Baronie Surea II T.Z.V. II MIDDELBURG, 20 Juli. „Het zal vol zijn op het Molenwater” zei de voorzitter van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging Woensdagmorgen op een persconferentie en hij doelde daarmee op de Jubileum-Ringrijderij, die Don derdag 28 Juli as. ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Z.R.V. te Middelburg wordt georganiseerd. Op niet minder dan zes banen zullen 231 rijders elkaar bekampen, aantallen, die in de geschiedenis van de ringrijderij in Zeeland nog niet zijn voorgekomen. „Het wordt de grootste ringrijderij- demonstratie aller tijden” voegde de heer Brasser die ruim 41 jaar actief aan het ringsteken deelneemt hier nog aan toe. Geheel onopgemerkt zal hieraan tevens een kampioenschap verbonden zijn: dat der 3e klasse. Het aantal ringen, dat de rijders, die in deze klasse uitkomen zullen steken tijdens deze jubileum-manifestatie, zal de kampioen aanwijzen en als richtsnoer die nen bij de bepaling van de volgorde. Deze jubileum-wedstrijden zullen ’n waardige afsluiting van deze periode vijf jaar worden. Het zal een ma nifestatie worden van de snelle groei van de Z.R.V„ die in Juli 1950 werd opgericht. 1:%

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2