Afscheid P van SPANNING c van van Dertig gulden voor val negen meter OPGRAVINGEN HOUDEN AARDENBURG IN Verontrustend tekort aan scheidsrechters Diploma-uitreiking landbouwhuis- houdschool van Kruiningen de heer L. Heymans te Middelburg Lezen, sdirijven en rekenen... Hoe is de plaats ontstaan kunstenaar en Lexikon 80 voor,, Haar "naar e Olivetti RUYS’ HANDELSVEREENIGING N.V. Schoolsportdag te Goes Motormaniak maakte Heinkenszand Ni „Si Rechtsgeding tot onteigening Inbreker te Vlissingen gesnapt Mulo-examens En 21 getuigschriften Raad Baarland onvei’.ijl MIDDELBURG, 13 Juli De werkgever van de chauffeur W. J. de L. uit. Kamperland kwam Woensdagmorgen voor de Middelburgse Kantonrecht er, H mr A. Veenhoven, de belangen van zijn employé verdedigen, die op 6 April van dit jaar op de Rouaanse Kade op zulk een ongelukkige wijze met rijn J vrachtauto achteruit reed dat hij een handkar raakte, welk laatste verveer- j middel de ladder van de 18-jarige schilder L. D. uit St Laurens omstoo.e De schilder maakte hierdoor een val van negen meter hoogte maar kv.ejn wonder boven wonder met de schrik vrij. Het 6-jarige meisje B. S. kreeg de I ladder op haar hoofd, waardoor zij een hersenschudding opliep. Een onderaardse gang? ■I Done AGBLAD iillWS(.i Docent AANBESTEDING Kantonrechter Middelburg looi LE nodic verhc verze daar zekei maak huisa ging ties de v: zekei vand onde Hartekreet K.N.V.B., afd. Zeeland: pagina 1 Hoofdkantoor ’s-Gravenhage, Lange Voorhout 1 7, Tel. 1841 60 VESTIGINGEN DOOR GEHEEL NEDERLAND o.a. ROTTERDAM, Eendrachtsweg 4, Tel. 117110 GOES, Vlasmarkt 14, Tel. 2674 B. en W. van Goes stellen voor: BENOEMINGEN BIJ WATERSCHAPPEN CJ.M.V. Middelburg en V.V.V. houden Zomerfeest te Vrouwenpolder Het begin Nog dieper E.H.B.O.-examens Door burgemeester J. Vader Eerste prijs voor Hervormd Kerkkoor te Kloetinge Rijksktveekschool nam Leden agrarische subcommissies Schouwen en Tholen Versterking dijk Nieuw - N oordbevelandpolder Waar zijn si onze sc rgj'V't t i S3 9D Ingezonden Mededeling (Adv.) er- waren Ingezonden Mededeling (adv.) JR» -r - T 13 hij onmiddellijk naar huis rende daar de gestolen goederen tegen grond kwakte! GOES LKERKSTR. en tot M enig over kom 1955 een! Ziel het arts per f9.5 Met geling slagen men verva' ven 6 zullen Donderdag 14 Juli 1955 Voorlopig graaft men dus verder en de vondsten by de bovenlagen zijn al tijd mooi meegenomen. Maar voordat men aan de onderste laag toe is of eventueel de onderaard se gang heeft ontdekt zullen nog we ken voorbijgaan. Zolang zal men in Aardenburg nog geduld moeten heb ben, zo lang zal men nog moeten wach ten alvorens men iets naders weet over Aardenburg tijdens het begin van onze jaartelling. Wetenschappelijk bezien zijn de opgravingen in Aardenburg van belang, niet in het bijzonder voor de plaats zelf, maar ook in het alge meen. van A red het geh krij eni; ling de en non 194! likl pro- riev keli looj pro De begrij de o kortir de ko Bij rning dat d lige v verhoi een Een e ring v jaar ontvingen: I. Zuidweg, N. San- dee, S. van der Jagt, F. van der Jagt, C. Sinke, A. Nieuwdorp, Tannie de Groene, Ineke Verhage, mej. Ruissen- Willemse, M. en C. Komejan, D. Ha- melink, M. van de Cingel, A. Mieras, T. Dagevos, Koos Kodde, J. van der Jagt en M. Kodde. Na afloop werden enige films ver toond en dankte de wnd. directrice, mej. Lammers voor de opkomst. L. D. was met zijn broer J. D. ter zitting aanwezig, teneinde een civiele vordering in te stellen. Dit moest ech ter tot later datum worden opgeschort, omdat J. D. geen machtiging van een der ouders bezat. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie, mr T. Lebret sprak een manier van rijden, die grote volgen gehad zou kunnen hebben. had inderdaad een mensenleven kun nen kosten” zei hij en vroeg f 40. boete subs 8 d. hechtenis. Mr Veen hoven vonniste f 30.of 5 d. NEEM MAAR EEN BROMFIETS Zonder rijbewijs, achterlicht, en ver licht kenteken had de 25-jarige C. P. V. uit Heinkenszand op 24 April een motor bereden en had niet gestopt na sommering door de rijkspolitie. Kort daarop, op 8 Mei maakte hij te Kloe- tinge ongeveer dezelfde overtredingen. V. beriep zich erop, dat men hem geen oefenvergunning had kunnen verstrek ken, omdat hij op de grens van twee gemeenten woont. „Men is daar in Heinkenszand zeker niet op gebrand aan U een oefenver gunning te verstrekken!” zei de Kan- ning te horen uitspreken en het be drag der schadeloosstelling te horen bepalen. In verband hiermee stellen B. W. aan de raad voor te besluiten het voeren van een rechtsgeding. GOES, 13 Juli. B. en W. van Goes delen aan de raad mee, dat het er Tezen, middelen gevonden die ^B^rscludiven en rekenen, tot een waar r "ta*1 •kanaken. Lezen, schrijven en ^aJjtervolgen leder mens ijn PRILLE JEUGD teatste dag. Gelukkig DEN HAAG, 13 Juli. Bij K.B. zijn met ingang van 12 Juli j.l. benoemd tot voorzitter van de Waterkering van het calamiteuze waterschap „Tienhonderd en Zwarte”, de heer J. Risseeuw te Cadzand en tot gezworene van het waterschap „De Breede Watering bewesten Yerseke”, de heer J. van Overbeeke te Kapelle. INDRAPOERA 13 Genua-Port Said. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT Kaap Howe-Sydriey. MAASDAM 12 New York-Cobh. NIEUW AMSTERDAM 13 Le Havre-New York. NOORDAM 12 Fayal-New York. RIJNDAM 12 Kaap Race-New York. WATERMAN 12 Kaap Race-Quebec. WILLEM RUYS 12 Port Said-Napels. ’s-G Colleg enkele arbeid ters- goedgi noodzr ring v drjjfst indelii Ionen. In drie, indelii bij c overet voor drijve Het naar - taalbe gieter; beterii we 1< maxin geven, afhanl tatievf Ove zigde 'vaarii GOES, 13 Juli. Zaterdagavond a.s. zal op het Gemeentelijk sport terrein te Goes een liefdadighGds- voetbalwedstrijd worden gespeeld tus sen Goes I en Hulst I. De baten zijn voor „Sport Steunt Zonneveld”. VLISSINGEN, 13 Juli. Een inbre ker van klein formaat een zekere R. heeft maar weinig vreugde beleefd aan zijn gestolen spulletjes. Want, ter wijl hij op weg naar huis was, liep hij reeds tegen de lamp, dank zij de gro te oplettendheid en activiteit van een Vlissingse politieman. Op zijn nachtelijke ronde door de uitgestorven straten kwam deze agent m de nacht van Dinsdag op Woensdag èen man tegen, die emaille borden en éen grote glazen schaal torste. Daar de uitverkoop nog niet was begonnen èn het tijdstip om met borden te gaan Sjouwen de agent vreemd voorkwam, sommeerde hij de man te stoppen. De ze had hiernaar geen oren, en was ver dwenen in het nachtelijk duister. Het baatte hem ecliter niet, want korte tijd later werd hij opgehaald. Bij verhoor bleek, dat hij de emaille bor den en glazen schaal had ontvreemd uit een pakhuis. Zonder veel moeite kon hij hierin komen, doordat de eige naar vergeten had de deur af te slui ten! Toen hij door de agent werd ont dekt, was hij zodanig geschrokken, dat en de GOES, 13 Juli. Ruim achthonderd leerlingetjes van negentien lagere scholen uit Goes en omstreken hebben vanochtend deelgenomen aan een schoolsportdag. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat in de morgenuren gesport zou worden voor het school diploma lichamelijke geoefendheid, terwijl ’s middags slagbalwedstrijden tussen de schoolploegen gespeeld zou den worden om een drietal wisselbe- kers en een estafetteloop. Tengevolge van de regen konden echter alleen de wedstrijden om het diploma doorgang vinden. Het wedstrijdprogramma omvatte hoogspringen, balgooien, evenwichts- balk en zestig meter hardlopen. Naar gelang de prestaties kon een A, B, C, D of E-diploma behaald worden. Voor het minst moeilijke A-diploma slaagden 250 leerlingen, voor het B- diploma 275, voor het C-diploma 150, voor het D-diploma 81, terwijl 12 leer lingen het tot een E-diploma wisten te brengen. Een en vijftig leerlingen wer den afgewezen. De sportcommissie be stond uit mej. C. A. M. Karhof, onder wijzeres aan de R.K. Jongensschool en de heren B. van der Lelie, onderwijzer aan de Jan Ligthartschool te Goes en H. Rol, hoofd van de Chr. Nationale school te Goes. De wedstrijden werden bij gewoond door de heer S. J. Klompe consulent lichamelijke opvoeding te Goes. het afdelingsbestuur. Alle clubs en scheidsrechters schitterden door afwezig heid. Is het wonder dat straks de compe titie op Schouwen in het gedrang zal komen wegens gebrek aan leiders? Niet alleen op Schouwen kampt men echter met een tekort. Ook elders. En het is te hopen voor het Zeeuwse la gere voetbal dat hierin spoedig ver andering ten goede kan worden ge bracht. Het is hoogtijd. legen. Zo worden op de wallen b.v. veel Romeinse munten gevonden, mun ten die daar terecht zijn gekomen, toen Prins Maurits deze wallen aan legde en het zand van andere plaatsen liet aanvoeren. Interessanter is, dat op de plaats waar nu gegraven wordt, vroeger tot 1820 een kerkhof lag. Een aantal ske letten is dan ook blootgelegd, die wor den opgestuurd voor een nader onder zoek uit welke tijd ze precies dateren. Verder heeft men resten gevonden van een zware fundering, vermoedelijk van een bouwwerk uit de dertiende of veertiende eeuw. GOES, 13 Juli. De C.J.M.V., af deling Middelburg, organiseert Zater dag a.s. in samenwerking met de V.V.V. te Vrouwenpolder voor inwo ners en badgasten een groot Zomer feest op het terrein van de heer Maas. Het programma voor des middags behelst kinderspelen van 6 tot en met 14 jaar. Hiervoor zijn vele prij zen beschikbaar en tevens zal aan de deelnemers een gratis consumptie worden verstrekt. Des avonds om half acht volgt dan een feestelijke rondgang door het dorp met het tamboers- en pijpers- corps „Juliana”. Het ligt in de bedoe ling om tijdens deze rondgang voor het nieuwe gemeentehuis een „extra nummertje” weg te geven. In deze optocht lopen ook de ge- costumeerde elftallen van de Badgas ten en C.J.M.V. mee, die om 8 uur een voetbalwedstrijd zullen spelen. Omstreeks half negen vermeldt het programma: feestpolonaise, volksdan sen, zang en kampvuur. Rond half elf voert „Juliana” dan tot slot een tap toe uit. De vorige week is men aan de Zuidzijde van de St Baafskerk gaan graven. Dat is niet zo maar wille keurig gedaan. Oude kaarten wetti gen'namelijk de veronderstelling, dat de plaats waar nu de kerk staat een Romeins Kamp is geweest. Dus Aar denburg moet ontstaan zijn uit een oud Romeins legerkamp? De opgra vingen onder leiding van de heer J. van Hinte uit St Kruis kunnen mis schien uitsluitsel geven. In de richting Noord-Zuid wordt nu een sleuf gegraven. Wanneer ergens belangrijke vondsten worden gedaan, wordt direct een nieuwe sleuf lood recht op de vindplaats gegraven. Vindt tnen niets belangrijks dan wordt toch éen sleuf loodrecht opgezet en het ein delijk verkregen vierkant zorgvuldig „afgeschilferd”. De Noord-Zuid sleuf is nu op een diepte van 1% meter gereed. In de bovenlaag heeft men reeds tal van scherven en munten gevonden. Maar deze vondsten zijn niet zo belangrijk, Die'scherven en munten kómen in cte regel dan ook op andere plaatsen naar boven als zij oorspronkelijk hebben ge niet gelukt is bij minnelijke schikking de eigendom te verkrijgen van de percelen in bouwplan Oost, die toe behoren aan mevr, de Wed. G. G. E. Kakebeeke-Holsheimer en aan E. J. M. Beman Kakebeeke. De raad besloot op 15 Juli 1954 tot onteigening van deze percelen over te gaan. Als gevolg hiervan zullen thans de eigenaars voor de arrondissements rechtbank te Middelburg gedagvaard moeten worden, teneinde de onteige- BERGEN OP ZOOM, 13 Juli. Voor de Woensdag gehouden mulo-examens slaagden voor het diploma Mulo B.: H. M. J. Dorst en J. M. v. Egmond uit Tholen. Tevreden is de Rijksdienst voor Oudheidkundig onderzoek nog niet. Want men spoort naar de oorsprong van Aardenburg en daarom moet die per worden gegraven: tot 4 meter toe. De volgende berekening ligt aan dit plan tot grondslag. Aan de oppervlakte bevindt zich een 2 meter dikke hu- muslaag met resten van het oude kerkhof. Daaronder moet een kleilaag liggen van onbekende dikte en nog dieper verwacht men een veenlaag. Eerst in deze laag hoopt men de niet- verplaatste resten te vinden van de be wuste Romeinse nederzetting. De ne derzetting, die een legerkamp of een handelscentrum moet zijn geweest. WEMELDINGE, 13 Juli. Twee-en- dertig diploma’s en 21 getuigschriften heeft burgemeester J. Vader van Krabbendijke vanmiddag als voorzit ter van de commissie landbouwhuis- houdscholen der Z.L.M. tijdens de eindles van de landbouwhuishoud- school te Kruiningen, tijdelijk gehuis vest te Wemeldinge, uitgereikt. Burgemeester Vader onderstreepte nogmaals wat de huishoudschool bete kent voor meisjes. Hij hoopte, dat zij op de ingeslagen weg zullen voortgaan. Vervolgens reikte hij de diploma’s en getuigschriften uit. MIDDELBURG, 13 Juli Voor het diploma E.H.B.O. (keuzevak van leer lingen van het derde leerjaar van de Chr. Kweekschool) werden door dr D. N. van Gelderen geëxamineerd de da mes A. van der Leek te Kapelle, A. van Oost uit Wilhelminadorp, H. Hu- ser te Middelburg, F. Streefkerk te Veere, W. de Jager te Nieuwdorp ën de heren A.van Moort. te Wemeldinge. Bruyne te Middelburg. Alle candida- ten slaagden. GESLAAGDEN Degenen, die twee jaar de cursus hebben gevolgd ontvingen een diplo ma. Dit zijn: Jannie Hollestelle, Adri Flipse, C. M. Janse, A. Kole, D. Krijn- se, M. de Leeuw, J. Lokerse, Dien van Marei, Jannie Schrier, S. Snoek, Nellie Schrier, W .Verhage, Maatje van de Kreeke, E. Westveer, Koos Evertse, Nellie Dronkers, A. Hartog, T. Hartog, Adri Jobse, Nellie Hoogesteger, Marie Kodde, E. Meyaard, M. Moelker, B. Pekaar, Ina Staal, Jannie Buteyn, I. Hartog, M. van der Kreeke, B. Paau- we, J. Schouwenaar, Hannie van Wee- le en J. Vleugel. Getuigschriften voor het eerste leer linge het woord. De inspecteur van het lager onder-| wijs, de heer A. Leenhouts, moest kennen, dat het tekenonderwijs op del lagere scholen vooruit gegaan is, se-H dert de heer Heymans de a.s. onder-1 wijzers en onderwijzeressen dit aparte! vak doceerde. Een oud-collega, de heer C. J. Bak-ll ker sloot tenslotte, als „medegepen-l sionneerde” de rij van sprekers. Op zijn eigen wijze heeft de heetl Heymans dank gezegd voor deze har-l telijke woorden. Doorkruid met gees-l tige opmerkingen schilderde hij del sportieve, joviale geest, die hij steeds! bij de Rijkskweekschool heeft aange-l troffen. Tot de heer Bakker, die hem bij del gepensionneerden indeelde zei hij: ,,Ik| ben al aan het oefenen geweest. Ik| ben met mijn vrouw op een bankje; op het Bolwerk gaan zitten”. Deze woorden moeten echter in twijfel ge-l trokken worden, want de heer Hey-| mans zal zich nu geheel gaan wij den J aan de kunst, die hij zo lief heeft. Tenslotte dankte hij de leerlingen] voor het betoonde begrip en bood de beide concierges een geschenk aan. De heer Heymans werd zelf ook overladen met geschenken, waaronder talrijke, zeer waardevolle boeken. Voor zijn echtgenote waren er bloe men. Een langdurig applaus na zijn dankwoord zette een dikke streep on der de erkentelijkheid van de Rijks kweekschool, voor het vele werk, doo: hem voor dit instituut verricht. Ruim 34 jaar is de heer Heymans aan deze school verbonden geweest. De scheidende mocht van de hoofd-! inspecteur, de heer P. Tazelaar, een telegram in ontvangst nemen met de volgende woorden: „Mijn hulde en respect”. KLOETINGE, 13 Juli Op het na tionaal zangconcours dat vandaag te Hoog-Soeren is gehouden heeft het Herv. Kerkkoor uit Kloetinge, onder leiding van de heer H. Mennes te Mid delburg, in de klasse Uitmuntendheid met 371 punten een eerste prijs be- haald. Benodigd waren 300 punten. Het koor kreeg terecht een pluimpje van de jury vooral ook omdat het maar enkele punten minder had dan de winnaar van de wisselbeker, een mannenkoor. GOES, 13 Juli. Het is geen geheim, ken, werd bezocht door.... het lid van dat de KNVB afdeling Zeeland, ondanks onvermoeide pogingen van de scheids- rechterscommissie daarin verbetering te brengen, met een verontrustend tekort aan scheidsrechters te kampen heeft. Wanneer hierin geen verandering ten goede wordt gebracht valt te vrezen dat binnenkort meerdere wedstrijden geen doorgang zullen vinden wegens gebrek aan leiding. Dat hierdoor een normaal competitieverloop ten zeerste zou worden geschaad behoeft nauwelijks betoog. Zon der scheidsrechter kan nu eenmaal niet worden gespeeld. Wanneer men weet, dat het totaal aantal scheidsrechters in Zeeland 89 bedraagt, waarvan er bovendien nog 24 tevens KNVB-scheidsrechter zijn, die dus veelal niet beschikbaar zijn voor het leiden van afdelingswedstrij- den, mag inderdaad wel van een ver- ontrustene toestand worden gespro ken. De scheidsrechterscommissie doet al het mogelijke daarin verbetering te brengen. een taak: oud-spelers op te wekken te gaan „scheidsrechteren”. Vele oud-spelers zouden zich op deze wijze nuttig kunnen maken. Het is voor de voetbalsport in het algemeen en voor de Zeeuwse iit het bijzonder te hopen dat deze noodzakelijke actie vruchten zal afwerpen. OVERDUIDELIJK BEWIJS. Dat ook de meest belanghebbenden niet steeds doordrongen zijn van de grote moeilijkheden waarvoor de scheidsrech terscommissie bij het aanwijzen van ar biters wordt geplaatst bleek onlangs overduidelijk. Een oproep gericht aan alle verenigingen en scheidsrechters op Schouwen Duiveland, waar een bespre king met de Commissie zou worden ge houden om de moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden en waarvoor de scheidsrechterscommissie zijn vrije tijd offerde om de reis naar Schouwen te ma- directeur, de heer A. de Jonge en hij! memoreerde, dat de scheidende de ga.: ve bezit, zijn pupillen het bijzondere’ in het gewone te laten zien. Namens de collega’s voerde de heer E. Mos het woord. De heer Maandag! de opvolger van de heer Heymans -! zal het werk van de vertrekkende! voortzetten en de heer Mos vond dat| erg prettig. „Want”, zo zei hij, „U bent een Zondagskind”. Namens de oud-leerlingen sprak de heer A. van de Pol; mej. F. Vaarzen-1 Morel deed dit als voorzitster van de leerlingenvereniging „Concordia”, de heer J. Jansen als oud-president van deze schoolclub en mevrouw H. Sie gers te Bergen voerde als oud-leer- DEN HAAG, 13 Juli. Bij beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening zijn benoemd: als lid van de agrarische subcommissie Schouwen van de Herverkavelingscom- missie Zeeland de heer M. Steenpoorte te Oosterland en als lid van de agrarische subcommissie Tholen de heer N. M. Klip- pel te Stavenisse. GOES, 13 Juli. De wielerronde van Yerseke om „De Grote Mossel- prijs” is thans definitief vastgesteld! op Woensdagavond 20 Juli a.s. De start is om 6.30 uur. Verschillende prominente amateurs en onafhankelij ken hebben voor deze wedstrijd ingeschreven. GOES, 13 Juli Het bestuur van het Waterschap Oud- en Nieuw- Noordbeveland te Colijnsplaat heeft vandaag aanbesteed het verhogen en verdedigen yan de buitenberm aan de Nieuw-Noordbevelandpolder, het ver dedigen van het waterbeloop met be tonblokken en het slaan van een sta- ketpaalrij op de buitenberm. Voor deze aanbesteding slechts twee inschrijvingen binnenge komen n.1. L. J. Dekker, Vlissingen 348.600 en de Fa. P. A. Remeeus Zn, Kats 277.700. ’s-G Neder’ ring v deelt i De in het ben in aanbre op ree schapp tabelle De i overge met di wachti brenge handh; De d rekeni: zover i ven v< ingaan kend e De schapp geUjkti zins, d schapp: zullen 'oaatsc. ig u «Vonden die lezen, yot een waar ge- 1 Lezen. schrijven) 4gen teder mens Iz^n prille jeugd /LAATSTE DAG. \ddelen gevonden Ihrtjven en reke- Lenoegen maken, fven en rekenen. Xeder mens vanaf ieugd tot aan zijn jlukklg ZIJN ER gevonden DIE LEZEN, SCHRIJVEN EN BEKENEN TOT EEN WAAB GENOEGEN MAKEN. Lezen, schrijven en rekenen achtervolgen leder mens BAARLAND, 13 Juli. De raad van Baarland vergaderde Dinsdag avond in het verenigingsgebouw on der voorzitterschap van burgemeester W. N. van Liere. Besloten werd over te gaan tot rui ling van bouwterrein, waarbij de heer Nieuwenhuijse een bouwterrein krijgt voor het zetten van een huis aan de Nieuweweg. De gemeente krijgt het terrein van ds heer Nieuwenhuijse aan de Raadhuisstraat. Aan de heer Nieuwenhuijse zal op grond van de Premie en Bijdragen regeling Woningbouw 1953 een premie ontvangen van 15 procent van de rijkspremie op de te bouwen woning. De heer Nieuwenhuijse heeft zich be reid verklaard tot afbraak van de oude woning over te gaan. De heer Bosman is bereid een over blijvend strookje grond van de ge meente over te nemen. Alle deze za ken, vervat in voorstellen van B. en W. werden na korte discussie aan vaard. B. en W. hebben voorts voorgesteld bezwaar te maken tegen de beslissing van de Pensioenraad een pensioen grondslag vast te stellen voor de heer C. J. Mol, die van 1 December 1949 tot 16 Mei 1952 is opgetreden als loco- burgemeester. Er zou volgens de Pen sioenraad een bedrag van f 320.be taald moeten worden. Besloten wordt bezwaar aan te tekenen tegen de be slissing van de Pensioenraad. Op voorstel van B. en W. werd be sloten aan de Commissie Schoolsport- dag 1955 een subsidie van f 0.50 per deelnemende leerling toe te kennen. Er hadden zich 13 leerlingen voor deze schooldag opgegeven. Van de Centrale der Ka th. Militaire Tehuizen en van de Stichting Militaire Tehuizen van het Humanistisch Ver bond waren verzoeken om subsidie ingekomen. Op voorstel van B. en W. werden deze afgewezen. MIDDELBURG, 13 Juli Zoals acht dagen geleden aan het Stedelijk Gym nasium afscheid werd genomen van de docent en kunstenaar L. Heymans, zo was dit Woensdagmiddag het geval aan de Rijkskweekschool. In vele toon aarden is hem ook hier, in de gymna stiekzaal, waar directeur, leraren, leerlingen en verdere belangstellenden zich verzameld hadden, lof toegezon gen. „Niemand heeft ooit gedacht: Hey- 1 mans begint oud te worden” zei de tonrechter. Deze laatste wist voorts nog, dat het motorrijwiel nog niet be taald was. „Breng dat motorrijwiel te rug naar bedroeg in totaal f 146. „Dat kan ik niet betalen” zei V, „Koopt U maar een bromfiets” zei de Kantonrechter, „grote snelheid is nlotsB voor U!” Mr Veenhoven veroordeelde:.'» V. hierop tot f 72.subs 20 d. hetgeen volgens hem niet in verhouding was met de ernst van de feiten. De expediteur A. Z. uit Rilland- Bath was met zijn vrachtauto op 26 Februari een heel eind naar links gezwenkt, toen hij rechtsaf wilde af- i slaan. J. van der H., die met zijn be- 1 stelauto achter hem reed kon een botsing niet voorkomen. A. Z. hoor- de f 25.subs. 5 d. tegen zich von- I nissen. De 19-jarige P. L ,C. uit Middelburg was met zijn meisje achterop zijn bromfiets aan het toeren, toen hij in de Dorpsstraat te Biggekerke tegen een personenauto bestuurd door W. W. uit Westkapelle opreed. De bromfiet- I ser vloog daarbij door de ruit van de autocabine en brak een sleutelbeen, het meisje kwam met de schrik vrij- De Ambtenaar noemde zijn rijden roe keloos en vroeg tegen C. f 25.of 5 d. Conform de eis werd hij veroordesid. LEVENSMOEHEID „Was U levensmoe?” vroeg mr Veenhoven aan W .den H. uit ’s-H- Arendskerke, die op 24 Juni veel haast had en onder gesloten ovr- wegbomen van de spoorweg deer- M ging. Die haastige spoed kwam hem nu op f 15.of 6 d. te staan. „U is door het oog van talloze naal den gekropen” kreeg de bouwkundig opzichter A. V. uit Middelburg tee antwoord, toen hij beweerde, al ander- half jaar zonder bel op zijn bromt ets gereden te hebben. Het ging hem niet om de knikkers, maar om het spe z hij. De Kantonrechter vond dat spel wel f 4.of 2 d. waard. an de St Baafskerk in Aardenburg V naar de z.g. Kloosterweide moet ’n geheimzinnige kloostergang lopen. Dat veten de oude Aardenburgers te ver- ellen. Maar het hoe en wat is niet be land. Lang geleden In 1827, zo ver- ellen deze Aardenburgers (zij zijn er zelf niet bij geweest) ontdekte men reeds afzonderlijk overwelfde kelders Waarvan men in één een Maria-beeld- je vond met de inscriptie: Ave Maria Mater Dei. Later is men in Aardenburg meer dan eens tijdens het graven op een groot gemetseld geweld gestoten. Zouden die oude Aardenburgers dan toch gelijk hebben? De onderaardse gang houdt de ge moederen in Aardenburg reeds lang bezig. Maar de laatste tijd is die ge heimzinnige gang plotseling actueel geworden, toen een groepje arbeiders van de Nederlandse Heidemaatschap pij verscheen en de spaden in de grond zette. Toen de eerste sleuf was gegra ven steeg de spanning. Wat zou het resultaat zijn? Geen onderaardse gang misschien. Maar dan zijn er nog de fundamenten van de Mariakerk, de houten pallisaden, munten en scher ven, die gevonden kunnen worden. Itfaar het belangrijkste is wel, dat er dingen aan het licht kunnen komen, die van belang zijn voor het weten schappelijk onderzoek naar het ont staan van Aardenburg. De bodem zal stellig geheimen prijs geven en Aardenburg en de Rijks dienst voor Oudheidkundig Bodemon derzoek niet in het minst wachten af LEZEN, SCHRIJVEN EN RE- Lezen, -schrtjven en rekenen KENEN achtervolgen ieder mens ACHTERVOLGEN IEDER MENS vanaf ztfn prille jeugd tot aan vanaf zijn prille jeugd tot aan zjjn laatste dag. Gelukkig zijn er zijn laatste dag. Gelukkig zijn er middelen gevonden die lezen, middelen gevonden die lezen, schrtjven en rekenen tol genoegen maken LezaJ rekenen achtervol; VANAF ZIJN prili aan zijn laatste da er middelen gevonj schrijven en rek#* waar genoegen rekenen achter^ vanaf zijn prille j TOT AAN ZIJN1 Gelukkig zijn er nj den die lezen, scht nen töt een waart Lezen, schrijven achtervolgen ieder zijn prille jeugd tot laatste dag. GELUKKIG MIDDELEN GEVONDEJT'V^ lezen, schrijven en rekenen tot èen waar genoegen maken.Lezen, schrflvep en rekenen achtervolgen ieder mens vanaf zijn prille jeugd BUYS’ HANDELSVEREENIGING BIEDT U EEN KEUR UIT DEZE MIDDELEN. ^/Geschenken huis t

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2