Veerhaven De Val eind 1956 begin 1957 gebruik? in Wie stal halsketting in Goese winkel? ONDERZOEK WEES UIT: WATER VOOR 100 pCt. IN ORDE! Maatschappelijke werksters namen afscheid van Zeeland Maatschappij tot gasvoorziening Midden-Zeeland (G.M.Z.) in oprichting Aanspraken van Goes zijn gerechtvaardigd H den, zome tieke jaar, weer heeft komt de si trokl H geve eers dez« V kin; gint gen te 1 huk alle vooi den, H bij i afzo zelf: wer kinj heic a.s. iö ’n- iieAxiad! van Aanbesteding waarschijnlijk September I z I (Aan in Mulo-examens l/bor'/i Service naar Geruchten rond zwembad Middelburg de kop ingedrukt Oostkapelse wijkverpleegster kreeg auto Rolschaatsentournooi te Vlissingen Examens H.B.S Zevenjarig jongetje te Sluiskil verdronken Fusie tussen plaatselijk bedrijf en dat der provincie Directeur dient er te wonen, hoofdboek houding moet er zijn gevestigd Wild-West toneel na veroordeling op Balans te Middelburg Oostkant Noord-Beveland in studie haven aan SCHEEPSTIJDINGEN ELASTIEKEN Oorklachten hebben andere oorzaak Ged. Staten over de fusie der gasbedrijven Gasnota aan Goese Raad SPATADERKOUSEN Bethelkoor zingt op Schouwen-Duiveland Politierechter Middelburg ARTSENDIENST APOTHEKEN Aanleg van Intrede dr J- H. Becker te Nieuwerkerk Zaterdag 9 Juli 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Zate 8 zee echter niet alleen. Het moderne Ingezonden Mededeling (adv.) Insezonden Mededeling (adv.) UW W. v. d. Doel, j ADRES VOOR Van Zierikzee te worden geleid. Het is een verouderd standpunt om dit toch te willen dwingen. Aan de Vrije Universiteit slaagde voor het candidaatsexamen wis- en na tuurkunde de heer C. van de Repe, te Baarland. ^^CDEIFT MIDDELBURG Al werl Chr. lieke listis vere is g welv de i deel der, moe toon bese vele med kom D< staa dele keni loon fess daai zigii syst ove; bep den bim zij di den H dat voei bez) oorl min digh re l wen 1 Je lijke loon med naai woo: mee; driji W than werl ten zeer N.V. of n tijds piek de Si van zen, scho legd. haar loom bests Te kunr wooi orgai meer stelli nieui den gen i werk wijze wel I een j vraaj D ecoi den moe om dus; van mee der d« i schi met prijs W van van toe! GOES^^^ UKERKSTR. ZIERIKZEE, 8 Juli. Het bekende Amerikaanse koor van Bethel-college uit North Newton (Kansas U.S.A.), dat deze zomer een tournee door Europa maakt, zal ook op Schouwen en Duiveland twee concerten geven en wel op Woensdag 13 Juli a.s. te Nieuwerkerk in de Ned. Herv. kerk en op Donderdag 14 Juli te Zierikzee in de Grote Kerk. Het Bethelkoor be staat uit 25 leden en zingt regelmatig voor de Amerikaanse radio. Het re pertoire bestaat uit godsdienstige lie deren van Europese en Amerikaanse afkomst en negrospirituals. Het koor blijft twee weken in Nederland en zal één en twintig keer in verschillende plaatsen optreden. MIDDELBURG, 8 Juli. De geruchten, die in Middelburg de ronde deden over het water van het zwembad, dat door toevoeging van het ontsmet tingsmiddel de oorzaak zou zijn van oog- en oorklachten zijn door de uitslag van „Utrecht”, in welke plaats watermonsters uit genoemd bad werden onderzocht, volkomen de kop ingedrukt Want het water werd voor 100 procent in orde bevonden. Weliswaar hebben zich onder degenen, die van het zwembad gebruik gemaakt hebben, enkele gevallen van oorontste king voorgedaan, maar dit heeft een andere oorzaak. „ISRAËL is een ons boven het hoofd hangend zwaard”. Dit zei gisteren de Egyptische premier Nasser tot een grote menigte in een rede. „We zul len niet toelaten, dat het ons ver- GOES, 8 Juli. Voor het Mulo- diploma B slaagden vandaag: L. W. Groote, Hoek; Ph. J. Masel, Terneuzen; C. E. de Smidt, Axel, J. Traas, Nieuwdorp; W. Walraven, Goes; J. Polderman, W. C. Rubè, W. F. Flo- russe, D. Hardenberg en J. H. Caste- leijn te Vlissingen; W. v. d. Doel, Brouwershaven. Afgewezen vier candidat^n. Het ontsmettingsmiddel heeft dus geen invloed en zal in het water wor den gehandhaafd. Bijna iedere dag wordt het water ververst. Het zwem bad telt twaalf toiletten. Waadbak en douche moeten gepasseerd worden, eer de baders zich te water kunnen bege ven. Er is dus niets aan de hand. Alleen het springen dus niet het duiken van de hoge wip is beslist af te raden. BONAIRE 8 te Funchal. ORANJE 7 te Port Said. ORANJEFONTEIN 7 Kp Blanco-Kaap- stad. WATERMAN 7 Le Havre-Quebec. BLIJDENDIJK 8 te New York. ENA 7 Port Carson-Buenos Aires. INDRAPOERA 7 Gibraltar-Marseille. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT Albany-Melbourne. MAASDAM 7 Halifax-New York. MIJDRECHT 8 te Tampico. NIEUW AMSTERDAM 8 te Southampton PRINS ALEXANDER 8 te Quebec. Ten aanzien van de bedrijfsvorm zijn Ged. Staten van oordeel, dat dit een vrijwel uitsluitend academische kwestie is. De N.V.-vorm biedt vele voordelen. De algemene vergadering van aandeelhouders wordt gevormd door vertegenwoordigers van de Sta ten en le gemeenteraad. OOSTKAPELLE, 8 Juli. Het was vandaag een belangrijke dag voor het Groene Kruis en inzonderheid voor zr M. C. K. v. d. Slikke, de wijkverpleeg ster. Hedenavond vond de overdracht plaats van een kleine Renault t. b. v. naar werk. De voorzitter van de afd. Oostkapel le, de heer J. A. Alewijnse, sprak zijn Vreugde en dankbaarheid uit, dat dank zij offervaardigheid van beide gemeen ten het is gelukt dit resultaat te be reiken. Hij droeg de auto aan de zuster over jnet de wens, dat zij er lang gebruik Van zal mogen..maken ten behoeve van de gemeente, de zieken, de behoeftigen in Oostkapelle en Grijpskerke. Burgemeester H. U. Bouwman van Grijpskerke, bestuurslid van de afde ling, feliciteerde de zuster met dit ge schenk. Met hartelijke woorden van dank aan de bevolking van beide gemeenten en de besturen nam de zuster de auto in ontvangst. MIDDELBURG, 8 Juli. Niet min der dan vier maatschappelijk werk sters, die de laatste jaren in Zeeland hebben gewerkt namen vandaag af scheid. Maatschappelijk werksters, die door diverse Stichtingen aangesteld, in dienst stonden van de Herv. Kerk in Zeeland. Maar niet alleen deze vier mej. L. Bunt te Axel, mej. C. Hesse- link te Bruinisse, mej. K. Keuchenius te Brouwershaven en mej. H. van Schaick te Renese vertrokken, ook zij, die met de supervisie belast is van alle maatschappelijk werksters, mej. M. James nam afscheid, omdat zij er dit werk niet langer bij kan doen. Zij werkt n.l. in Amsterdam. En alsof dit alles nog niet genoeg was, het Prov. Herv. Kerkcentrum te Middelburg verliest ook de bu- reau-secretaresse, mej. J. Rot, die gedurende de laatste drie jaar haar beste krachten heeft gegeven aan het werk van de Prov. Kerkverga dering en haar commissies. Mej. Rot vertrekt binnenkort naar Genève, waar zij een betrekking zal aanvaarden op het bureau van de Wereldraad van Kerken. TOESPRAKEN. Het afscheid heeft plaats gehad tij dens een bijeenkomst van alle maat schappelijk werksters in Zeeland, die vandaag in het Kerkcentrum werd ge houden. De afscheidstoespraken wer den gehouden tijdens een gemeen schappelijke koffietafel. Allereerst sprak ds F. S. Klooster- Op- en ondergang van Zon en Maan: 'ondag: Zon op 4.30 u„ onder 21.01 Maan op 22.45 u., onder 10.30 u. VLISSINGEN, 8 Juli. Hedenavond zijn de finales verreden van het twee de rolschaatsentournooi ten aanschou- we van honderden belangstellenden. Na afloop heeft de heer G. W. Os kamp, directeur van de Prov. V.V.V., de prijzen in het A.N.M.B.-gebouw uit gereikt. De prijswinnaars waren: jongens 67 jaar: T. Allewijnse en W. de Vries; meisjes 67 jaar: Jannie Hui zinga, Joke Klink en Tineke de Groot; jongens 8, 9 en 10 jaar: H. Sanders, P. Vierhout; C. Prins; J. Leer; J. But; K. van Yk; J. Prins; Tj. de Groot; L. Dingeman en R. de Jager. Meisjes 8, 9 en 10 jaar: J. Buys; Sj. Swint; G. de Klerk; A. Kuyper; I. Letser; G. van Eenennaam; P. van den Berg; M. Goedhart; J. de Outer en F. Hirdes. Jongens 11, 12 en 13 jaar: T. Kuyper; W. Vermeulen en M. Hollander; meis jes: E. Oehlers; J. Letser; R. van Sei zen; A. Verdonk; G. Ventevogel en N. van der Linden. Schoonrijden jongens: T. Kuyper. Meisjes: G. de Greef, H. Vermeulen en W. de Munck. De 15-jarige Corrie Hofstede gaf buiten mededinging een demonstratie en ontving daarvoor een aardige herinnering. Uil II De lage temperaturen van de laatste dagen hebben vele van de baders vooral die, welke het ene moment in het water en het volgende ogenblik op de kant zijn een fikse verkoudheid bezorgd. Voeg daarbij het feit, dat thans ook door de jongeren een druk gebruik wordt gemaakt van de „hoge” wip. Vooral de jongeren ge bruiken deze wip niet als duikplank, maar springen loodrecht in het water. Het valt licht te begrijpen, dat hier door een enorme druk op oren en neus ontstaan en het water met kracht naar binnen wordt geperst. SPRINGEN FUNEST. Combineer deze feiten in bad pak blijven lopen-verkoudheid-druk op de verstopte neus- en oorklachten en de oplossing is gevonden. Er zal thans op worden toegezien, dat de kinderen niet meer van de hoge wip springen. Watjes in neus en oren zou ook een oplosing zijn. Nu rijst natuurlijk de vraag: waarom deed dit zich niet voor bij het zwem men in l.et kanaal de oude zwem school had toch ook een hoge wip? Ook dit is gemakkelijk te verklaren. Het water onder deze wip was zo ondiep, dat alleen geoefende zwemmers, de kunst van het duiken machtig, hiervan gebruik konden maken. Let wel: dui kers. Bij het duiken glijdt men veel meer door het water, dus deden zich geen moeilijkheden voor. jaren verlopen, voordat aan de Prov. Staten uitgewerkte plannen kunnen worden voorgelegd. Dit delen Ged. Staten mede op vragen, die in de afde lingen der Staten werden gesteld naar aanleiding van het voorstel tot in richting van de zgn. Val onder Zierikzee tot veerhaven. Zij voegen hieraan toe, dat het zolang de plaats van de inloophaven aan de Oostkust van Noord-Beveland nog niet vaststaat voorbarig is om met zekerheid vast te stellen, dat met bestaande schepen in de toekomst een uurdienst kan worden onderhouden. GOES, 8 Juli. Zodra B. en W. van Goes van het college van Ged. Staten een verklaring hebben ontvangen, dat de directeur in Goes zal wonen en de hoofdboekhouding eveneens in deze gemeente zal worden gevestigd, zullen zij een voorstel aan de raad doen om over te gaan tot fusie van het gemeen telijk gasbedrijf met dat van de pro vincie te Vlissingen. Bovendien zullen Prov. Staten de leden van de raad van bestuur moeten aanwijzen. Een en ander wordt mee gedeeld in een nota, die B. en W. van Goes aan de gemeenteraad hebben ge zonden. In deze nota wordt een opsomming gegeven van de onderhandelingen, die er tussen de Provincie en de gemeente zijn gevoerd om tot deze fusie te ko men. Zij stemmen overeen met hetgeen G.S. enige tijd geleden aan de leden van Prov. Staten hebben meegedeeld in een voorstel om tot deze fusie te ge raken. Er is een overeenkomst opgesteld, waarin de financiële aangelegenheden van het bedrijf zijn geregeld en van het in dienst zijnde personeel. De Koers, P. de Kraker en G. E. Snip, allen te Middelburg; P. J. Cevaal en A. C. Wieland te St. Laurens. MIDDELBURG, 7 Juli. Voor het eindexamen H.B.S. B slaagden de vol gende heren, leerlingen van de R.H.B. S. te Middelburg: R. R. Auugstijn, S. D. de Bree, F. W. Germing, W. J. hadden gekregen met de verdac De verdachte beweerde op haar beurt echter, dat de eerste getuige de jongedame E. J. C. de ketting gestolen had. De 27-jarige L. C. bevestigde de ver klaring van haar zuster. Hierop zei de verdachte, dat deze jongedame er zelfs niet bij geweest was! Mr Van Empel vroeg zich af, of het verhaal van de beide getuigen nu wer kelijk waar was of dat er na de twist gezegd was: „we zullen haar er eens lekker bijlappen!” De Officier, mr J. L. Andreae, was van mening, dat dit feit aan het licht komt, omdat men kennelijk wraak Tenslotte wordt ook meegedeeld, dat het bedrijf in Yerseke door de G.M.Z. in oprichting zal worden overgenomen. Het plaatselijke gasbe drijf zal gesaneerd worden op kosten van de gemeente Yerseke. Voor de tijd, dat het Yersekse bedrijf zal zijn stilgelegd, wordt overgeschakeld op Sluiskilgas. Na de sanering zal de gasvoorziening door de G.M.Z. kun nen geschieden. De dienst van de artsen is Zondag als volgt: Middelburg: Ruiter, Gortstr., tel. 2771; Vlissingen: M. J. A. Bil, Singel 74, tel. 619; Goes: Bruijnzeel, J. Valckstraat 3, tel. 2375; Borssele, Driewegen, ’s Heeren- hoek, Lewedorp en Nieuwdorp: M. Kie viet, tel. K 1105-203 en W. H. C. J. Lu cas Luycks, ’s Heerenhoek, tel. K 1105- 282; ’s Heer Arendskerke, Heinkenszand en Wolfaartsdijk: A. Zonnevjjlle, ’s Heer Arendskerke, tel. K 1106-202; Kapelle, Biezelinge, Kloetinge en Wemeldinge: H. W. ter Haas, Biezelinge, tel. K 1102-500; Hoedekenskerke en Kwadendamme; Th. J. de Boo, Kwadendamme, tel. K 1194- 270; Koudekerke, Westkapelle en Zoute- lande: dr Huijgens, Westkapelle, tel. K 1185-231; Hansweert, Kruiningen, Krabbendijke, Rilland-Bath: P. Allewijn pe\ïenistroóskerke66énbvfer^ °p J °Bom autonome sfeer enel’ gemeente is ge- e 1. J. Bom, f/rneifl aan aan andpr liphaam nvar Oostkapelle, tel. K 1188-276; Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer, Nieuw Vos meer en St. Philipsland: L. D. A. Looij- sen, Tholen, tel. 49 en L. C. Renes, Oud-Vossemeer, tel. 19. In de week van 9 tot 16 Juli zijn de volgende apotheken voor nachtrecepten geopend: Middelburg: Van der Harst. Vlissingen: W. J. Plinsinga. Goes: La Porte. MIDDELBURG, 8 Juli. De toekomstige veerhaven aan de Oostkant van Noord-Beveland heeft de volle aandacht van Ged. Staten. De aansluitende wegen op de dammen in Veerse Gat (iets ten Oosten van Vrouwenpolder) en in Zandkreek (iets ten Westen van de steiger van Katseveer) zijn nog in studie. Dit geldt ook voor de inloophaven. Er zullen zeker nog wel enkele Het A-diploma werd behaald door: I. Boot en A. Boeij, Kortgene, E. F. Eekhout, D. C. Wallemassy, W. Theu- ne, J. W. Sorgedrager en C. J. Danc- kaerts te Vlissingen; C. P. v. Kleunen, Goes; A. v. Riel, Middelburg; K. Bruinooge, Borssele; J. M. Oggel, Axel; H. Schikker, Bruinisse; J. L. Jonker, Haamstede; M. J. Kok, J. Tramper en C. Sonke, Krabbendijke; M. P. A. Dierkx, M. C. Moens en S. D. Bergs- ma, Oostburg; S. Luteijn, Yzendijke; C. M. Bolijn, Zierikzee en J. N. Pau- lusse, Hoek. Afgewezen drie candidaten. Voor het Middenstandsdiploma slaagde M. de Braai. Goes. De opmerking van één der Sta tenleden, dat hier de kool en de geit zijn gespaard, achten Ged. Staten ge heel onjuist. De kwestie van de zetel van het bedrijf heeft Goes kunnen la ten varen en de oplossing is nu zoda nig gevonden, dat deze te Middelburg zal worlen gevestigd. SLUISKIL, 8 Juli. Gisteravond is de zevenjarige Johan Federmann te Sluiskil in het kanaal verdronken. Toen de knaap ongeveer half zes nog niet thuis was, gingen de ouders het kind zoeken. Het ergste werd ge vreesd en daarom werd ook de poli tie gewaarschuwd, die onmiddellijk in het kanaal ging dreggen. Na be trekkelijk korte tijd werd het lichaam pje van het kind opgehaald. De plaatselijke arts heeft nog getracht met kunstmatige ademhaling en met een zuurstofapparaat de levensgees ten op te wekken, doch zonder resul taat. DUIVEN. De heer L. te ’s Heer Arendskerke had moeilijkheden gekregen met en kele duivenhouders, die beweerden dat hij hun duiven vergiftigde. Voor de Officier stond het wel vast, dat de doodsoorzaak van de duiven, die van het land van de heer L. af kwamen, paratheon was, want zowel in de kroppen van de duiven als op het land waren korrels aangetroffen, die in deze stof gedrenkt waren. Hij requireerde daarom 25,subs. 5 d. hechtenis. De raadsman, mr M. Vlaming, zei, dat men de duiven vaak laat uitvlie gen, zonder dat ze goed gevoederd zijn. Uiteraard vliegen ze dan regelrecht naar het land, om daar hun kostje op te scharrelen. Deze korrels waren echter gestrooid om muizen te verdel gen. Mr Van Empel sprak hierop de heer L. vrij. groeid, aan een ander lichaam over te dragen een grote mate van zelfbeper king en tevens inzicht in de verander de omstandigheden eist. Dit is zeker >t niet uitsluitend in de eerste plaats gelegen in de mentaliteit van de ge meentebestuurders. Wanneer op inter nationaal gebied een wijze zelfbeper king en inzicht in veranderde omstan digheden wordt getoond als waarvan het Gemeentebestuur van Goes voor dit geval blijk heeft gegeven, zal de integratie van West-Europa b.v. een zeer belangrijke stap zijn gevorderd”. Het college herinnert ook aan de uit spraak van de raad om de zetel van het bedrijf 'n Goes te vestigen. Boven dien woonde de direc eur reeds in ZIERIKZEE, 8 Juli. mei, dié het beroep naar Nieuwerkerk De toezegging wordt gegeven, dat ge- worden gevoerd. Daarin staat Zierik- streefd zal worden naar een zo - groot mogelijk aantal vaarten. Niet uit doorgaande verkeer is in het algemeen het oog mag worden verloren, dat het niet geschikt om door kommen als die autopark sterk toeneemt en dat het -*--- --1 vervoer straks zeker het drievoud zal bedragen. Hoe het zij: Ged. Staten wensen met alle krachten en hun ten dienste staande middelen de economi sche ontplooiing van Schouwen-Duive land, ook met het oog op het Delta plan, te bevorderen. Dat hiervoor moet worden prijs gegeven de vaart door het havenkanaal en de ligplaats in Zie rikzee, gaat ook Ged. Staten aan het hart. „Men kan evenwel de ontwikke ling niet bereiken door conservering van het bestaande”, zo wordt gezegd. Bovendien moet worden bedacht, dat de huidige situatie door de bouw van een schutsluis in het havenkanaal toch verandering zal ondergaan. De veer boot moet dan ook worden geschut, waardoor wat de verkeersfrequentie zowel als de tijdsduur van de over tocht aangaat een zeer belangrijke stap terug wordt gezet. Ged. Staten geven toe, dat het niet voor Zierikzee bestemde verkeer in de toekomst niet meer door de stad zal ZIERIKZEE, 8 Juli. Dr J. H. Becker, Geref. predikant te Den Bom- heeft aangenomen, hoopt op Zondag 17 Juli a.s. zijn intrede te doen, na in de morgendienst door ds D. Bremmer te Numansdorp (voorheen te Bruinisse) te zijn bevestigd. OOK MIDDELBURG? Wat een eventuele toetreding van Middelburg betreft wordt medege deeld, dat daaromtrent nog niets be kend is. De statuten laten de mogelijk heid daartoe open. Indien deze toetre ding een feit wordt, zal de gasvoorzie ning van Midden-Zeeland zijn gecen traliseerd. Verder wordt nog gezegd, dat, aangezien de technische werk zaamheden het voornaamste deel van de dagtaak van de directeur zullen uitmaken, het hoogst gewenst is, dat de directeur in Goes woont. Waar de directeur is, behoort ook de hoofdboek houding te zijn, omdat de directeur elk ogenblik van de dag moet kunnen be schikken over de centrale en statisti sche gegevens. Het is dus ccn bedrijfs- en een boekhoudkundig belang, wan neer de directeur in Goes woont. „TREURIG RECORD”. De 39-jarige veehandelaar F. D. uit Terneuzen reed op 19 Januari van dit jaar met zijn auto door de Zoutestraat te Hulst. Niets bijzon ders, ware het niet, dat hij gebruik maakte van het linker gedeelte van de rijweg, slingerde en bij bochten telkens tot stilstand, kwam. Hij voerde tot zijn verdediging aan, dat de ruit bevroren was en hij daar door slecht kon zien. „Zelfs zo, dat U zonder licht reed”, kaatste mr Van Empel terug, die verdachte nog kende van enkele vorige veroordelingen. De getuige, de wachtmeester bij de Rijkspolitie J. J. M., zei dat de verd. vrij normaal liep bij het verlaten van de auto, wel iets öp had, maar toch weigerde een bloedproef te laten ne men. De wachtmeester achtte D. daar op niet direct dronken, maar toch niet in staat een auto te besturen. Mr Van Empel sprak van een „treu rig record van dronkenschap” met een onlangs uitgesproken voorwaardelijke veroordeling, die nog loopt. Verdachte beloofde hierop beterschap. Mr Andreae voelde niets voor een voorwaardelijke veroordeling en vroeg twee weken met ontzetting voor de tijd van drie maanden. De verdediger, mr W. H. Vermaas, voerde aan, dat verdachte nooit een aanrijding veroor zaakt had. Mr Van Empel veroordeelde D. con form de eis van de Officier. DE WEG. Naar aanleiding van opmerkingen als zou de ontworpen weg naar de veer haven uit verkeerstechnisch oogpunt niet bijster gelukkig zijn gekozen, wordt gezegd, dat de aansluiting aan de Rijksweg ruim zal worden gelegd. Het verkeer naar Duiveland en in de toekomst mede - in de richting van Flakkee bevindt zich direct op de juiste weghelft. Ten aan zien van de coupure wordt gezegd, dat alleen bij uitzonderlijk hoge water standen, die gemiddeld nog niet eens de twee .aar voorkomen, op het pla teau zeer tijdelijk en zeer gedeeltelijk water kan komen te staan. Het is niet gewenst het plateau zó hoog te leggen, dat dit onder alle omstandigheden wa- tervrij ligt. Daardoor zou de laad- en losbrug b:j lage waterstanden onder een veel te steile helling komen te lig gen. Bi' nadere overweging kan de hoogte van de bodem der coupure wor den opgevoerd van 3.90 tot 4.50 plus NAP. De kosten zullen weinig stijgen. STREEFDATA. Verder zijn Ged. Staten van mening, dat de plaats voor het station met restauratie juist gekozen. Het komt te liggen in de onmiddellijke nabijheid van de toekomstige inrichting voor koplading en -lossing. De schepen va ren in een rechte lijn op de haven. Moeilijkheden met de radar zullen zich niet voordoen. De grond voor de aan te leggen weg enz. wordt in het kader van de herverkaveling aan de Provin cie toegewezen. Naar het zich laat aanzien zullen de in het havenkanaal uit te voeren wer ken voor de schutsluis belemmerend kunnen zijn voor de goede uitvoering van de veerdienst. Mede daarom is het van belang, dat de werken in de Val zo spoedig mogelijk worden uitgevoerd. Vermoedelijk zal de aanbesteding daarvan omstreeks September a.s. kun nen geschieden. Zo mogelijk zal de veerhaven omstreeks de jaarwisseling 19561957 in exploitatie worden ge nomen. nieuw op te richten Naamloze Ven nootschap zal de naam dragen van Maatschappij tot gasvoorziening Mid den-Zeeland (G.M.Z.). Meegedeeld wordt nog, dat van het aandelen-kapi- taal tweederde zal worden volgestort, voor de ene helft door de provincie voor de andere helft door de gemeente Goes. Een derde der aandelen wordt in portefeuille gehouden, waardoor het mogelijk wordt, dat ook het Middel burgse gasbedrijf in de toekomst toe treedt. De moeilijkheid, die zich daar bij voordoet, dat de Middelburgse ge meentebedrijven onder een éénhoof dige leiding staan en een centrale boekhouding hebben. MIDDELBURG, 8 Juli. Het voorstel van Ged. Staten met betrekking tot de fusie van de gasbedrijven der Provincie en van Goes heeft de Staten leden wel uit hun tent gelokt, blijkens het verslag der afdelingen. Het was te verwachten, dat men het onderling bepaald niet eens zou zijn over de vorm van het nieuwe bedrijf, volgens het voorstel een naamloze vennoot schap. Zeer critische woorden zijn bovendien gesproken over het voornemen, dat de hoofdboekhouding en de woonplaats van de directeur in Goes zullen worden gevestigd. Maar Ged. Staten zeggen duidelijk, dat zij zich buiten de sfeer van de gevoeligheden wensen te houden. Het zou h.i. niet goed zijn, van welke partij ook, enig chauvinisme te laten spreken! Uit het zeer uitvoerige verslag blijkt o.m., dat de privaatrechtelijke vorm is gekozen met het oog op de bezwaren van Goes, dat meende bij de publiek rechtelijke vorm in een zwakke posi tie te verkeren. Naar het oordeel van Ged. Staten zijn de aanspraken van deze gemeente gerechtvaardigd. Goes had een goed bedrijf, van ongeveer gelijke omvang als dat der Provincie, terwijl in tijden van nood, als de gas voorziening van Sluiskil zou uitvallen, te Goes gas wordt geproduceerd met de door de Rijksdienst aldaar gestich te installatie. De bediening daarvan is aan Goes opgedragen. ZELFBEPERKING. „De Prov. Staten”, aldus schrijven Ged. Staten, „zullen zeer wel kunnen verstaan, dat de bereidheid om een bedrijf, dat met zorg en moeite in de MIDDELBURG, 8 Juli. Vrijdagmorgen stond de echtgenote van C. uit Goes, M. M. L., op het matje bij de Politierechter, mr P. van Empel, die zitting hield in het gebouw van het Kantongerecht op de Balans. Zij was „aangebracht” door de getuigen E. J. C. en L. C., fabrieksarbeidsters uit Goes, die haar ervan beschuldigden in Februari in de winkel van Van B. te Goes een halsketting te hebben ontvreemd. Het was een vrij duffe geschiedenis, want het bleek, dat de getuigen ruzie hadden gekregen met de verdac en haar hierna hadden verraden. wilde nemen. Het is een diefstal, die maanden tevoren is gepleegd. Theore tisch is het voorts mogelijk, aldus de Officier, dat de getuigen de schuldigen zijn. Het bewijs achtte hij niet voor honderd procent geleverd, gezien de wraakhouding van de getuigen. Hij requireerde vrijspraak. Mr Van Empel veroordeelde de verdachte echter tot 20,boete subs. 4 dagen hechtenis. OOG OM OOG. De echtgenoot van de verdachte, de heer C., die de zitting als belangstel lende bijwoonde, was het hier kenne lijk niet mee eens. Toen het gezelschap getuigen en verdachte buiten gekomen was, trachtte hij een fikse domper op de wraakneming van de Goese jonge dames te zetten. Met zijn snelbrom- mer reed hij op de gillende getuigen in, die gelijk kakelende kippen het Kantongerechisgebouw binnenstoven. De Goese schonen, een bezwijming na* bij, werden hier door de parketwacht wat opgekikkerd, waarna het hele stel aan de gemeentepolitie werd overge leverd. Vrouwe Justitia zal de ene partij wellicht zeer binnenkort opnieuw op haar geduldige stoel moe ten zetten. man, de huidige voorzitter van de Prov. Kerkvergadering in Zeeland. De heer A. W. Strubbe te Middelburg, voorzitter van de Prov. Diaconale Commissie sprak vervolgens een dank woord. Ds W. C. F. Metz, voorzitter van de Culturele Commissie, richtte zich in het bijzonder tot mej. Rot en dankte haar voor het werk, dat zij voor vele commissies heeft gedaan. De maatschappelijk werkster, mej. Bouman, bracht mej. James dank voor de wijze, waarop zij leiding heeft ge geven aan het werk van de maatschap pelijk werksters in de provincie. Ten slotte spraken ook de maatschappelijk werksters de dames Sinke en Sybran- da. Mej. James kreeg als aandenken een Zeeuwse broche aangeboden. Voor mej. Rot waren er als blijk van waar dering enkele Zeeuwse etsen.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2