het C.N.V. TOCHT MET „DE HOOP” KONINGIN MAAKTE EERSTE Verklaring van Het Kamer accoord met vijf procent huurverhoging Communistische aanval op Laos Zeeuwse tentoonstelling te Middelburg geopend Expositieruimte in de Abdij, maar het geld is er nog niet Nieuw stadhuis van weer Europa Peron s ‘vredesoffensief vindt weinig weerklank Brussel krijgt een wolkenkrabber van veertig verdiepingen Staking duurt voort in Antwerpen in Vlissingen Verlaging prijspe 1 verdient steun gehele vakbeweging Vroeger in V.V.D. verliet boos de zaal een zes, maar nu een acht jfi PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Een historisch moment... faa 8 'T - ons meedelen, RN Nieuwe C. A. O. voor het grafische bedrijf Alle amendementen (op één na) kansloos TWEE DODEN IN MAROKKO 25 gr. 29 25 16 24 19 25 27 23 25 22 18 24 23 14 17 13 26 EN IN ONS LAND: Warmer Schending van Indo-Chinese bestand UTRECHT, 9 Juli. Een algemene loonronde op dit moment is niet in het belang van het Nederlandse volk en daarom evenmin van de Nederlandse werknemer. Aldus het verbondsbestuur en de verbondsraad van het Christelijk Na tionaal Vakverbond in een vanmorgen vroeg uitgegeven verklaring over het vraagstuk van lonen en prijzen. Met dit vraagstuk hebben de bestuursorganen van de Chr. vakbewe ging zich de laatste tijd bezig gehouden. Hun opvattingen hierover kunnen, zoals zij als volgt worden omschreven: „Mag jij niet mee, Yvonne?" ZEEUWSCH DAGBLAD Stichting lie JAARGANG No. 8134 Waarnemend-hoofdredacteur Prof. Dr J. J. de Jong (ZIE PAGINA 9) Algemene loonronde thans uit den boze P Tngezonden Mededeling (adv.) een DE BILT, 9 Juli. De weersrappor- ten van gisteravond 7 uur luidden als an en ZATERDAG 9 JULI 1955 Directeur: JACQ DE SMIT en rd de an ar Abonnementsprijs 0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord AMERIKAANSE toeristen hebben in 1954 een lieve duit uitgeven in Eu ropa en het gebied van de Middel landse Zee, nl. een bedrag van 352 millioen dollar. de zo en og nd )S- tet ijn nWfrffK ONBEPERKTE GARANTIE I s I OP DE VERINo. HAZETFABR IEKEN TE ZEVENBERGEN onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt geheel bewolkt onbewolkt half bewolkt licht bewolkt licht bewolkt regen zwaar bewolkt licht bewolkt motregen zwaar bewolkt regen licht bewolkt Deze foto geeft het moment weer, waarop de Koningin „Ome Jan” van Zutphen, de grote bestrijder van kanker en T.B.C. de hand drukt. BRUSSEL, 8 Juli. Het Belgi sche Kabinet heeft vandaag beslo- te tot de bouw van een reusachtige regeringszetel in het cent urn v.n Brussel, waarin ongeveer 10 i. ,ii- steries moeten worden onderge bracht. Het gebouw zal er een van 40 verdiepingen moeten worden, met een ondergrondse garage voor 5000 auto’s. Vijf hectare grond is er voor nodig en de kosten van het project worden geraamd op 1400 millioen frank, De Belgische rege ring wil 1000 kamers in de wol kenkrabber bestemmen voor be zoekers van de Brusselse wereld tentoonstelling van 1958. DE NEDERLANDSE pluimveestapel is sinds vorige jaar met ruim een millioen kippen verminderd. Dit vertelde gistermiddag de voorzitter van de Ned. Pluimveeteeltorganisa- tie, de heer J. Vergaay, in de alge mene vergadering, die te Utrecht is gehouden. De consumptie van de ei eren loopt niet achteruit, zo consta teerde hij tevens. EEN VROUWENKOP van steen, die naar men schat 25 eeuwen oud is, is door een Britse expeditie gevon den in Griekenland. Russische on derzoekers vonden te Stalingrad niet minder dan 520 graven, daterend van drieduizend jaar voor Christus. volgt: Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Berlijn Frankfort München Wenen Innsbrück Rome De Commissaris der Koningin, jhr mr de Casembroot prees het genomen initiatief van de Zeeuwse kunstenaars kring. De kunstenaars moeten zelf or ganiseren. Maar herinnerend aan enkele peri kelen en moeilijkheden die de Kring reeds had ontmoet wilde de Commis saris der Koningin niet nalaten open hartig een woord van waarschuwing te laten horen. Wij zijn eigenlijk ook wat verlegen met de problemen die zijn gerezen, zo zei de Commissaris. Ballotage, hoewel noodzakelijk is altijd een pijnlijke zaak. Dat is heel erg moeilijk. De grens naar beneden is altijd heel moeilijk te vinden. „Ik wens (Van een onzer verslaggeefsters). IJMUIDEN, 8 Juli. „O, wat een mooie bloemen, zijn die voor mij?”, vroeg Koningin Juliana vandaag aan de 7-jarige Yvonne de Rog. Yvonne, het dochtertje van de gezagvoerder van het nieuwe hospi- taal-kerkschip „De Hoop”, dat door de Koningin in dienst gesteld zou wor den, was helemaal niet verlegen. Ze had haar buiginkje al een paar keer gerepeteerd, ook al om een beetje warm te worden, want een dun nylon jurkje is nu eenmaal niet de meest practische dracht op een koude en winderige kade. De Koningin vond het BEDRIJFSPANDEN. Meer succes had de heer Van Vliet (k.v.p.). Zijn amendement om wette lijk te regelen dat eigenaars van be drijfspanden nog kunnen profiteren van de huurverhoging van 1 Januari 1954 werd aangenomen met 63 tegen 3 (al weer communistische) stemmen. Minister Witte had er geen principieel bezwaar tegen. Hij wees er op, dat de eigenaars van deze panden ook krach tens het Besluit Bijzondere Huurprij zen de vorige huurverhoging nog kun nen binnenhalen. Daar hij geen prin cipiële bezwaren had koos de Kamer tenslotte de meest elegante weg. Verder valt er van deze dag eigen lijk niet veel te vertellen. De commu nisten handhaafden hun voorstellen, die alle werden verworpen. Ook de v.v.d. had geen succes. Nu er toch niets te bereiken viel kwam de heer Oud (v.v.d.) boos verklaren niet meer aan de stemmingen te zullen meedoen. De rol van „spek en bonen” wenste hij niet te vervullen. De v.v.d.-ers pakten hun tas en verlieten boos de vergaderzaal. Dat was dan het enige incident tijdens deze belangrijke de batten. schendbaarheid van het koninkrijk te verzekeren. Het berggebied van Moeong Peun, in de provincie Sam Neua, in Noord Laos, is een bolwerk van de Phatet Lao. Dit gebied grenst aan het door de communistische Vietminh beheers te Noord-Vietnam. Sinds het sluiten van de Indo-Chinese wapenstilstands- overeenkomst hebben zich van tijd tot tijd kleine schermutselingen voorge daan, doch vandaag zijn die schermut selingen ontbrand in een grote aanval van de communisten op de door de regeringstroepen bezette stellingen. TELEVISIETOESTELLEN staan er thans driemaal zoveel op de wereld als twee jaar geleden, zo heeft de Unesco uitgerekend. In 38 landen zijn er 570 T.V.-zenders waarop 42 millioen ontvangtoestellen kunnen worden afgestemd. 5 van Zutphen”, die ondanks zijn 92 ja- ren zijn lange grijze baard nog vrolijk liet wapperen in de wind. Op het zon nedek wachtten vele autoriteiten, o.a. minister Mansholt, de Commissaris der Koningin, dr M. J. Prinsen en de di recteur der Visserijen, ir G. L. Lie- nesch. De enige buitenlandse gast was dr P. G. Deshmukh, minister van Landbouw en Visserij van India. De heer M. C. van Hall, voorzitter van de Ned. Vereniging ten behoeve van Zeelieden van elke Nationaliteit, dankte de velen die hebben medege werkt aan de bouw van het schip. Nadat hij allen een behouden vaart en Gods zegen had toegewenst, hees de Koningin de vlag met de letters H.K.S., waarmee zij het schip zijn be stemming gaf. Nagewuifd door de bevolking, zette „De Hoop” koers naar de Noordzee. Pas buitengaats zou kunnen worden besloten, of het schip verder zou va ren, of na een half uur weer terug moest keren. Ondanks de storm en de bewolkte hemel besloot Hare Maje steit de tocht voort te zetten naar Scheveningen, waar het gezelschap te gen half zes arriveerde. Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. «missen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Ds J. Kwast, Vlissingen; J. Laport Goes; J. Lodder, Vlissingen. J. Moli, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zuidema, Goes. ging om een rechtvaardige verdeling van onze nationale armoede, in het al gemeen goed gewerkt. Thans is veel meer het probleem van een rechtvaar dige verdeling van onze nationale wel vaart aan e orde. In deze omstandig heden dient het rechtvaardige deel van de werknemers op andere wijze veilig te worden gesteld. Het systeem van de naoorlogse loon politiek heeft zichzelf overleefd. Bij de voortgaande ontwikkeling zal het ac cent van de loonvorming dan ook be langrijk meer dan tot nu toe het geval was, verlegd moeten worden naar het bedrijfstaksgewijze overleg. Hierbij dient voorts zeer in het bij zonder rekening te worden gehouden met de omstandigheid, dat algemene loonronden als regel ernstiger gevolgen voor de prijzen hebben dan de resul taten van bedrijfstaksge wijs overleg. De verschuiving van algemene loon maatregelen naar bedrijfstaksgewijs overleg is geenszins strijdig met het belang van de Nederlandse werkne mers noch met een goed begrip van de solidariteit tussen hen. De werknemer heeft er recht op, dat in de hoogte van zijn loon zijn aandeel in het rendement van onderneming en bedrijfstak tot uitdrukking komt. Een systeem van uniforme loonbe- paling heeft de strekking het alge meen loonpeil af te stemmen op de slechts renderende bedrijfstak. Dat is met een systeem, waarbij bet bedrijfstaksgewijze overleg meer bete kenis verkrijgt, niet het geval. Een versterking van het bedrijfstaks- gewijze overleg heeft de strekking, de slechts renderende ondernemingen en bedrijfstakken te prikkelen tot grotere efficiency, zodat ook deze in staat gesteld worden een hoger loon te be talen. Dit is in het belang van de on derneming, van de bedrijfstak en van het gehele Nederlandse volk”. (Zie ook hoofdartikel le kolom pag. 3) Tegen de leerlingen die school verlieten zei ik altijd, vertelde de heer Heymans in zijn toespraak: „Jongens, als jullie in het volle leven staan, doe dan al les wat je kunt voor de kunst. „Een van die leerlingen staat nu tegenover mij, zo ging de heer Heymans verder. Op school kon ik hem maar een 6- geven voor tekenen, maar nu heeft hij toch zeker een 8 verdiend, voor alles wat hij gedaan heeft. Onze kunst minnende Commissaris der Ko ningin, want hij was de oud-leer- ling, wimpelde op zijn beurt deze lof beleefd af en merkte op dat die 6- vroeger toch mild was toe bedeeld. ^5 AMSTERDAM, 8 Juli. Naar ons van de zijde van het Centraal Bureau voor de grafische bedrijven wordt me degedeeld is thans overeenstemming met het college van rijksbemiddelaars over een aantal wijzigingen in de C.A.O. voor het grafische bedrijf be reikt. De onderhandelaars van werk- vers en werknemers zullen thans hun leden van het bereikte resultaat op de hoogte stellen, die zich dan in hun on derscheidene beslissende instanties over de uiteindelijke aanvaarding zul len hebben uit te spreken. Het ligt in de bedoeling aan het o vereen gekome- ne terugwerkende kracht te verlenen tot 30 Mei jongstleden. (Van onze parlementaire redacteur). DEN HAAG, 8 Juli. Na de vrij vlakke debatten van Vrijdag was het nauwelijks nog te verwachten, dat de nieuwe huur- en belastingvoorstellen ingrijpend veranderd zouden worden. De Tweede Kamer koos de wijste weg. Zonder al te veel te morren gaf zij zich gewonnen. Een andere keus was er trouwens niet. Zo ging de Kamer met 61 tegen 3 (communistische) stem men accoord met de algemene huurverhoging van 5 procent. Het artikel dat over de onderhoudsplicht gaat ontmoette iets meer bezwaar. Deze onder houdsplicht werd aanvaard met 56 tegen 10 stemmen. Tegen waren de v.v.d., k.n.p. en s.g.p. Zij vinden deze plicht een iribreuk op het eigendomsrecht. bestuur moet uitmaken of een huis onbewoonbaar is. Dit moet dan ge schieden na ingewonnen advies van de inspecteur van de volkshuisvesting. Mochten beide instanties het niet met elkaar eens zijn dan is er altijd nog beroep op de minister mogelijk. Dit amendement werd verworpen met 32 35 stemmen. Voor stemden de p.v. d.a. en c.p.n. CASABLANCA, 9 Juli. Bij aan slagen in Marokko zijn Vrijdag twee personen om het leven gekomen en verscheidene gewond. Op de markt te Afi ontplofte een bom onder een auto, waardoor een Marokkaan gedood werd en verschei dene personen verwondingen opliepen. In de nieuwe wijk van Casablanca werd een Marokkaan gedood door re volverschoten en in de oude wijk werd een man ernstig gewond door schoten van de politie, toen hij door te vluch ten een aanhouding dacht te ontlopen. DE BILT, 9 Juli. Weersverwach ting geldig tot hedenavond: - Droog weer met flinke opklaringen. Matige, tijdelijk vrij krachtige Noord- Uostelijke wind. Warmer dan gisteren. PARIJS, 8 Juli. Verscheidene ba-, aanval, maatregelen treffen om de on- taljons communistische troepen eenheden van de „Phatet Lao”, bond genoten van de Vietminh hebben een aanval uitgevoerd in het bergge bied van Moeong Peun, waarbij zij een vooruitgeschoven stelling der re geringstroepen wisten te veroveren. Regeringsvalschermtroepen zijn bo ven het terrein van actie uitgeworpen en er zijn thans hevige gevechten aan de gang. De regering van Laos heeft bekend gemaakt, dat de aanval de heftigste is, die sinds het sluiten van het Indo- Chinese bestand werd uitgevoerd. De aanval betekent een schending van de overeenkomsten van Genève en van de op 9 Maart 1954 uitgegeven ge meenschappelijke verklaring, waarin de partijen plechtig beloofden eind te zullen maken aan alle uitda gende acties en vijandige daden. De regering van Laos zal, gezien deze BRUSSEL, 8 Juli. De havenar beiders te Antwerpen hebben in hun hedenmiddag gehouden vergadering vrijwel eenstemmig besloten de sta king voort te zetten. De door het stakingscomité belegde vergadering werd door ongeveer 2000 havenarbeiders bijgewoond. De leider der beweging, Benoy, gaf een uiteen zetting van het verloop van het con flict, waarna het communistische oud- kamerlid Van den Brande er op aan drong, dat aan de haven stakingspos ten zouden worden uitgezet. Hij oefende critiek op het besluit van het comité tot het houden van een geheime stemming en zei dat de vergadering zelf over de wijze van stemming moet beslissen. De vergadering sprak zich daarna uit voor openbare stemming en met vrij wel algemene stemmen werd tot voortzetting van de staking besloten. Tevoren hadden enige havenarbei ders verklaard dat men bij het afkon digen van de staking een termijn in acht had moeten nemen. Na afloop van de vergadering trok ken de stakers door het centrum van de stad. Intussen werkten vandaag ongeveer 1200 vrij in dienst genomen arbeiders en 450 soldaten in de haven. MIDDELBURG, 8 Juli. „Ik hoop, dat de Zeeuwse Kunstenaars kring moge toenemen en groeien op de juiste wijze en er toe moge bij dragen de Zeeuwse kunst nader te brengen tot de Zeeuwen”. Met deze woorden opende de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot vanmiddag in de Burgerzaal van het stadhuis te Middel burg de Zeeuwse tentoonstelling voor beeldende kunst. Voor de onlangs opgerichte Stichting ,,De Zeeuwse Kunstenaarskring” was dit een ge wichtig ogenblik, want op dat moment trad zij voor het eerst officieel naar buiten. De nestor van deze kring, de heer Louis Heymans, sprak dan ook in zijn inleidend woord van een historisch moment en een be langrijke gebeurtenis in het Zeeuwse culturele leven. De heer Heymans dankte voor het feit, dat de Zeeuwse kunstenaars kring onderdak was verleend in de Burgerzaal. Wij hebben geen mu seum Zeeland waardig, aldus de heer Heymans. Ons ideaal is een eigen museum met een eigen directie en een eigen verantwoordelijke staf. Dit zullen we met alle mogelijke midde len trachten te bereiken. Wijzend op de enquête-formulieren die aan de bezoekers van de tentoon stelling worden uitgereikt, noemde de heer Heymans als andere doelstelling van de Zeeuwse Kunstenaarskring de kloof tussen de kunstenaar en het pu bliek te overbruggen. U veel sterkte bij het betreden van dit pad”, zo zei jhr mr de Casembroot, welk pad hij verder griezelig en glib berig noemde. Wij slaan de weg die U gaat met argusogen gade en wij hopen dat U slaagt. Het opgeworpen balletje van de heer Heymans opvangend, zei de Commis saris der Koningin, dat deze spreker eigenlijk een open deur had ingetrapt. In ’t Abdijcomplex is uitgekeken naar een zaal waar de Zeeuwse kunstenaars hun producten kunnen vertonen. Maar alleen het geld is er nog niet. Onder luid applaus verklaarde de Commis saris der Koningin de expositie ten slotte voor geopend. (Voor een bespreking van de ten toonstelling zie met het „Zeeuws Weekend”.) De heer Bommer (arb.) had op het laatste moment nog twee amendemen ten ingediend. Zij werden beide ver worpen. Een van zijn voorstellen had de bedoeling om de 5 procent huur verhoging ook te onthouden bij „ver waarlozing” van het woningbezit. Nu is dit een vaag begrip. Volgens het wetsontwerp wordt de verwaarlozing gebonden aan twee criteria: de in standhouding van de woning en de bewoonbaarheid. Als aan deze twee voorwaarden niet wordt voldaan, kan men dus vragen of men geen 5 pro cent huurverhoging behoeft te beta len. Alleen de socialisten en commu nisten waren voor dit amendement. Wel zeiden verschillende sprekers, o.a. de heer Van Vliet (k.v.p.), dat bij een volgende huurverhoging bekeken kan worden of er nog meer waarborgen voor de huurders te vinden zullen zijn. KROTWONINGEN. Het andere amendement van de heer Bommer bepaalde dat het gemeente- kennelijk jammer, toen Yvonne na haar vraag: „Mag jij niet mee, Yvon ne?”, heftig nee schudde. En toen Yvonne later op de arm van haar moe der de vertrekkende „De Hoop” na wuifde, kreeg zij een extra knikje van onze landsvrouwe. Voordat de „De Hoop” officieel in dienst werd gesteld, onthulde Hare Majesteit het door de beeldhouwer H. M. Wezelaar vervaardigde Vissersge- denkteken aan de kop van de Vissers- haven in IJmuiden. Wanneer er een heftige storm heeft gewoed, verkeert heel IJmuiden in ongerustheid. Dan is er ineens het gerucht, dat enkele vis sersboten de thuishaven nooit meer zullen bereiken. Fluisterend worden dan namen genoemd, zoals in de laat ste jaren die van de „Alkmaar”, de „Catharina Duyvis”, de „Jonge Jo chem” en de „Hendrika”. Het nieuwe monument is opgericht ter nagedachtenis aan alle IJmuidense vissers, die op zee zijn gebleven. Het gedenkteken is een bronzen beeld van drie meter hoog, dat een visser in een olie jas voorstelt, die in zijn rechter hand een stormlantaarn houdt. Alle in. en uitvarende schepen passeren het monument op korte afstand. Nadat Koningin Juliana aan de voet van het beeld een krans had gelegd, onderhield zij zich enige tijd met de nagelaten betrekkingen van de vissers die sedert 1951 bij het vergaan van IJmuidense schepen zijn omgekomen. „DE HOOP” KREEG ZIJN BESTEMMING. Duizenden en nog eens duizenden inwoners van IJmuiden en omliggen de plaatsen hadden uren lang een gu re wind en een druilerige motregen getrotseerd, om een blik van hun ge liefde Koningin op te vangen. Toen Hare Majesteit zich van het stand beeld naar „De Hoop” begaf, werd zij enthousiast toegewuifd met rood-wit- blauwe vlaggetjes, gezwaaid door meisjes met grote oranje strikken in hun haar en jongetjes met een sjerp om hun middel. Nadat zij een praatje had gemaakt met Yvonne en haar moeder, begaf Koningin Juliana zich aan boord van „De Hoop”, waar zij werd voorgesteld aan enkele gasten, onder wie „ome Jan Uitgave: Zeeuwsch Dagblad” Giro 274289. Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. Noordstr. 35. Tel. administrate 2009, Tel. redactie 2347. Ter neuzen: Dijkstraat 26-28. Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes „De bestuursorganen van de Chris telijke vakbeweging blijven van oor deel, dat de loon- en salaristrekkenden in een stijging van de welvaart betio- ren te delen. De wijze waarop dit delen in de welvaart verwezenlijkt wordt, is ech ter een zaak, welke de Christelijke Vakbeweging niet onverschillig is. De beste weg daartoe is een verlaging van het prijspeil, mede omdat daarvan ook de zogenaamd vergeten groepen profi teren. Daarom verdient een politiek, welke gericht is op verlaging van het prijspeil, de steun van de gehele vak beweging. Daaruit volgt, dat maatrege len die een prijsverhogende werking hebben, zoveel mogelijk vermeden die nen te worden. Tot zodanig, ongewens te maatregelen behoort op dit ogenblik een algemene loonronde, die thans moet worden geacht niet in het belang van het Nederlandse volk en daarmee evenmin van de Nederlandse werkne mers te z’üi. Dat wil geenszins zeggen, dat alge mene loonronden in het vervolg altijd vermeden dienen te worden. Er staan nog enkele zeer urgente sociale voor zieningen op het programma: de ouderdomsverzekeringen, de verbete ring van de invaliditeitsverzekering en het weduwen- en wezenpensioen. Ver der is dringend noodzakelijk de oplos sing van het huurvraagstuk. Voor deze en dergelijke algemene voorzieningen passen algemene maatregelen. Vooral zal er op gelet moeten wor den, dat voor de financiering van deze algemene voorzieningen, welke de sociale positie van de werknemer ver sterken, de nodige middelen beschik baar zijn op het moment van invoe ring. RECHTVAARDIGE VERDELING. Het systeem van de algemene loon ronden heeft in het verleden, toen het BUENOS AIRES, 8 Juli. Het „vredesoffensief” van president Peron vindt weinig weerklank bij de Argen tijnse oppositiepartijen. De radicale partij heeft verklaard geen onderhandelingen met de rege ring te zullen beginnen over de vreed zame samenleving van alle Argentij nen” waartoe president Peron deze week opriep, omdat de autoriteiten ge weigerd hebben aan de radicalen, die de voornaamste oppositiepartij vor men, radio-zendtijd bes'’;,'’'~.ar te stellen. De twee andere oppositiepar tijen, de conservatieven en de socialis ten, bestuderen de toestand nog, 'doch men verwacht dat zij het voo.l _-d van de radicalen zullen volgen. De oppositie is het er over eens, dat geen verzoening mogelijk is zonder ab solute vrijheid van pers, propaganda en radio en opheffing van de staat van binnenlandse oorlog, die aan de autoriteiten het recht geeft arrestaties te verrichten die de regering wense lijk acht.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 1