VAN EEN DOCHTER, meer mans teuke. eict^e-iwk wt uw d&ckte-c ONDER JONGE OGEN At BAAYENS met melk DIE NIET THUIS WILDE BLIJVEN IV. k Opn s fyt£$t kei Met veel veegde tn&edecs taak te vediMen'? PRAKTIJKEXAMEN BRIL Kruiswoord-Puzzle B17 I J Bert en zijn kleine kameraad I5 B21 25 IB RESA-HILVERSUM Met een ijzersterke’ rugzak op stap il Een brief, waarop het antwoord niet gemakkelijk is 11 Voor de vrouw Compromis? De speciaalzaak voor uw Wijze van bestellen Eens vliegen ze uit Stichting Ingezonden Mededeling (Adv.) V I T.rr T-'asssyj Cc f-xiC' Oosterb 7;: Ingezonden Mededeling (adv.) (Bekende Schriftelijke Cursus) vrolijk op uit de Ingezonden Mededeling (adv.) alles 4 6 19 10 13 15 19 23 26 22 woon- 1 van EEN niel LOT kije h deeld, Tsjech Engels laten. Zij w: waaksi land. 1 elf jas 1950 1 grens kreeg moest van d Engel: autori dat d( den bi vrouw worde DJ? sche radio de co het le drie t In i niette stand problt Inrr zoeke: Pakisf verse dent zal a Egypt zij zélf ook wat nuchterder geworden, waardoor ze weet, dat al die hoogdra vende plannen van eerst toch op niets zouden zijn uitgelopen en zal ze gaan zoeken naar een werkkring, die haar misschien geen opzienbarende roem zal brengen, maar wel een prettig bestaan met veel nuttig werk. BUE scheids ken h( kathed toging die gel De l volksli ve Arj De i politie, wierp, straler Enki zich n vloot in op: hier n Tien steerd wondi: Bij commi agent Vijf hechte aandacht aan hem besteden. Zodra hij een ondragelijke honger krijgt, zal hij heus vanzelf wel beginnen met eten, ook al duurt dit soms twee of meerdere dagen. U begrijpt wel, dat u deze taktiek consequent moet volhouden. Indien er werkelijk geen merkbare resultaten zijn, kunt u beter even met hem naar de dokter gaan. LOI roep waari gevoli menir deze j De de vr van eventi zal wi plotse langzs bindir Rus gestel schuw stein’s plan i Zev Nobel essore bert (Polei Powe] (Gr. pan). Skobc loog Bohr (Gr. 1 wilier op an een C In den i; vange meent nomei uit de ‘•ik 28 29 Publicatie Nederlands Zulvelbureau, Gravenhage TRAPROEDEN. Wij zijn pas verhuisd en hebben zo veel mogelijk geprobeerd al ’t oude ook in het nieuwe huis nog te ge bruiken. Zo ook met de traproeden. Ze passen wel net, maar eigenlijk zijn ze een ietsje te kort, zodat ze voortdurend uit de oogjes schieten. Een veel voorkomend euvel, óók bij wel passende roeden. Misschien heeft u nog wel een oud kraan- slangetje of zoiets. Snij daar kleine ringetjes van (ongeveer 1 cm.) en doe die op de uiteinden van de roe den, nadat u ze door de oogjes ge haald heeft. Met liefst maakt u ze natuurlijk van kleurloze rubber. CYCLAMEN. Uw cyclamen kunt u nu in een koele kamer zetten, tot de nieuwe bloei weer begint. Weinig gieten en ook geen kunstmest geven. Begin Juni verpot u de plant en zet hem liefst in de tuin op een half-beschaduwd plekje. Begin October haalt u hem weer binnen. Niet ineens in de war me kamer zetten, maar langzaam laten wennen. U zult zien, dat hij het volgend seizoen weer bloeit. i\ Puzzeltje te Bruinisse. Ach nichtje, wat heb ik met jou te doen gehad. Je hebt heel wat meegemaakt. Het lijkt me erg, dat je alles bij bewustzijn moest ondergaan. Hoe gaat het nu met je? Nee, ik heb geen zwemdiploma’s, m r toch spartel ik maar wat graag in het water, alshet niet te koud is. Maar goed, dat die paardestaart er af is, want ik kan die dingen niet be wonderen. Paardestaarten moeten we bij paarden laten, vind je ook niet. Welke kleur heeft je nieuwe zwem pak? Vlindertje te Biezelinge. Heb ik goed gekozen voor je? Natuurlijk mag je geregeld met ons meedoen. Graag zelfs. Vind Ina het wel leuk, dat ze naar school gaat in September? Jij hebt al een heel stuk van de school tijd achter de rug. Wat ga je later doen? Nu hebben we een poosje va- cantie met de raadsels, want de zo mer is de tijd van buitenspelen hé, maar daarom mag je toch wel schrij ven hoor. Aantwoord komt er van mij altijd. Heb je gezien, dat ik voor re gendagen toch nog een werkje heb Er is voor jónge meisjes, die zelf nog van alles moeten leren, ook hoe ze zich tegenover het leven moeten houden, pracht werk in de gezinnen van ande ren, maar voor het ouder geworden meisje vind ik het hard. En die kansen beloopt ze toch, als ze thuis wordt ge houden en niet trouwt. NEEM PER MAN DRIEKWART KAN 21 In haar kasteel te Stratford-on- Avon, de stad van de grote Shakes peare, zit het zeer deftige huisgezin van Lord Bugglejuweth in het salon aan de thee. Het is erg ruw weer en plotseling treedt de rivier de Avon buiten haar oevers. Als de eerste golfjes de deur van het salon bereiken, doet de stijlvolle buttler deze met een hierlijke zwaai open en kondigt met neergeslagen ogen aan: „De Avon”. En nuaan het slot, schiet me opeens te binnen, dat ik drie jonge meisjes gekend heb, die geheel vrijwil lig en met volle overgave, toen ze een maal het besluit genomen hadden en kele jaren in het ouderlijk huis veel vreugd en licht hebben gebracht, door dat ze moeders taak hielpen verlichten endie zjjn nog jong, echt gelukkig getrouwd, hun werk thuis aan een jon ger zusje overlatend, die hiertoe bereid was geworden, omdat ze zag hoe mooi het kan zjjn. Mijn beste nichtjes en neven, Is er al een van jullie aan het werk getrokken voor de vacantieprijsvraag? Het zou natuurlijk wel vlug wezen, maar het zou toch best kunnen ge beuren, dat je ineens zin kreeg om te gaan schrijven. Nou als ik zelf ook mee mocht doen, wat zou ik schrij ven over de vacantie, als ik. er op uit getrokken was. Maar misschien ver tel ik er toch wel wat over in ons hoekje, al zal ik dan heus niet mee dingen naar de prijzen, want dat zou niet eerlijk zijn, hé? Doch eerst moet ik vacantie gehad hebben, anders kan ik niet over mijn avonturen schrijven. Ik heb wel ge merkt dat er heel wat van jullie de schoolreis eerst nog te goed hebben. Dat is toch wel fijn. Ik hoop, dat die reizigers een heel mooie dag zullen hebben. Van de ouderen hoorde ik, dat er echt al verre reizen op het pro gram staan. Ik hoop er van te horen, of liever over te lezen. En nu stapels groeten van jullie tante Truus. opgegeven, vorige week? Dat is voor jou, die zo goed brievenschrijft, vast niet te moeilijk. Huishoudstertje te Middelburg. Nee, ik ben vroeger niet op een Huishoudschool geweest. Ik zou er haast spijt van krijgen, want ik lees dikwijls in de brieven van mijn nichtjes, die wel op zo’n school gaan, hoe fijn het daar wel is en hoeveel daar- geleerd wordt, waarvan je later een berg gemak hebt. Het is voor jou een voorrecht, dat je de hele cursus mag aflopen. Hoelang duurt dat dan nog? De groeten thuis terug. Hoofdka 90, Tel. 2435. v< Kantore 68. Telei Noordsti 2009, T neus LEEG HUIS? Wij weten ook, dat een leeg huis meer opbrengt dan een verhuurd huis. Het is begrijpelijk dat u uw huis zo duur mogelijk wilt verkopen. Maar het zal u niet lukken, vrezen wij, de huurders uit de woning te krijgen alleen omdat u het huis leeg wilt verkopen. De dienst van Volks huisvesting zou daar zeker een stokje voor steken, eventueel door vordering ten behoeve van de huur der. Het is bovendien de vraag of u de kantonrechter aan uw zijde zoudt vinden. Daar twijfelen wij sterk aan. Wij hebben en terecht met een man te doen, die eerst eigen zaken heeft gehad, maar door tegenslag ge dwongen is geworden, bij anderen in loondienst te treden. Het valt dan toch maar niet mee, zegt men, om eerst eigen baas te zijn geweest en dan te moeten doen wat anderen je voorschrijven. Dat vind ik ook een heel ding, maar bij meisjes, die eerst in het ouderlijk huis op de duur toch eigen baas zijn geworden, met zekere soepelheid de oudjes natuurlijk hun gang laten gaan, dan later bij ande ren ondergeschikt te worden. Boekh. Ned, Fr, Dulti, Eng, en Spaant De kortste en voordeligste opleiding Plak nooit meer dan voor 1.aan postzegels extra op een briefkaart, w-nt wat meer wordt geplakt is waardeloos. Bestellingen onder rem bours worden niet aangenomen. De patronen worden niet geruild. De redactie heeft geen patronen in voorraad. Persoonlijk komen afhalen heeft dus geen zin. nze dochters willen ook heel graag meedoen met de mode en al kijkt papa wel eens zorgelijk (u weet waarom!), hij vindt het toch heus wel best, dat zijn dochters eruit zien om door een ringetje te halen. En let u maar op: zo’n ètagejurkje vinden zij buiten gewoon mooi en graag zouden zij er ook zo één willen hebben. Voor al één van leuke nylon is een harte- wens. Is het meisje zo’n jaar of elf, dan is er aan stof nodig 2,25 meter a 90 centimeter breed. Ook een aardig katoentje geeft een schattig effect. Het lijfje met het kort aan geknipte mouwtje is zeer eenvou dig, evenals het openstaande bob- bed-kraagje. Voor enige ruimte werking zijn er een paar plooitjes in de taille gelegd. Twee zakklep- jes worden los opgezet. Het rokje is heel ruim. Patronen zijn beschik baar voor de leeftijden 7, 9 en jaar. Een simpel handwerkje in stro wordt met veel gratie gedragen als een strandhoedje door deze Milanese aan het Como-meer in Italië. De creatie van de Milanese ontwerpster „Anny” een kleinbeetje gelijkend op de hoed van een koelie, werd getoond tijdens een modeshow op de oever van het beroemde meer. fleurige niemendalletjes van chintz bijvoorbeeld en in de winter heeft u ze van een dikke stof en een warme kleur. INFORMATIE. Dai; een firma informaties neemt bij de buren is op zichzelf niet abnor maal. Maar als die firma alleen op die informaties afgaat is het wel raar. Want buren zijn zelden be trouwbare bronnen. Immers, is er „kift”, dan is de informatie niet ob jectief, maar als men goede vrien den is, evenmin. In uw geval vragen wij ons af, of de firma weet hoe het is gegaan. Het kan toch geen kwaad u nog eens met de firma te verstaan en dan uiteen te zetten wat er ge beurde. U kunt dan eventueel ver tellen, dat u met die buren „niet goed” is en waarom niet. Eventueel kunt u de firma vragen eens een informatie te trekken via een be kend informatiebureau. DE GELDSCHIETER. De geschiedenis van die geldschiet- bank is ons wel bekend. Het be drijf bestaat nu niet meer. Dat ont heft u evenwel niet van de ver plichting tot betaling. Vergeet u één ding niet: U heeft een geldle ning gehad. Het feit, dat deze in stelling in moeilijkheden raakte en dat de justitie heeft ingegrepen, ont heft u niet van de verplichting om uw schuld terug te betalen. Wij ra den u dan ook aan om tot een rege ling te komen. Want als er een Het enige lijkt me een soort com promis te vinden en wel zo, dat de dochter gedurende enkele jaren thuis blijft, zodat er na die periode thuis toch nog kansen overblijven zich een levenspositie te veroveren, die haar bevredigt en die mogelijkheid biedt voor werk, waarin ze zich gelukkig kan voelen. Anders staat het als een meisje uit gesproken neiging en begaafdheid tot studie heeft. Dan moet men wel tot het uiterste proberen, of er mogelijk heden zijn, dat ze die richting kan uit gaan in het leven. Je kunt op dit terrein niet kort en krachtig zeggen: Zo moet het en niet anders. Elk geval moet weer anders bezien worden. Zoals bovengenoemde moeder de zaken voorstelt, zou ik niets voelt, die kan best een paar ja- zeggen: de dochter daar, die niet meer heeft dan een Ulodiploma en voor verdere studie niets, maar dan ook ren van haar leven aan het ouderlijk huis geven. Na die paar jaren is er wellicht een jongere broer of zus, die, of in de huishouding of in de winkel haar werk kan overnemen en dan is procedure uit voort komt, zult u deze zeker verliezen en, behalve de hoofdsom, nog veel extra kosten krijgen. Een kleine vraag: als u ’n vordering op deze firma had, zou u die toch ook trachten „binnen” te krijgen? MEISJE LOOS. Uw dochter heeft het nu eenmaal in haar hoofd gezet om te gaan varen, maar helaas heeft zij niet de ge schikte opleiding genoten om voor stewardes in aanmerking te komen. Wel, ze kan toch als juffrouw in de linnenkamer gaan, of, als zij diplo ma huishoudschool heeft, als hulp in de keuken. Informeert u maar eens bij de scheepvaartmaatschap pijen voor passagiersvervoer. KOKEN. Wij raden u niet aan, om een hele nieuwe electrische kookuitzet aan te schaffen, zeker niet, nu u altijd op gas kookt en al een gasfornuis heeft. De omschakeling zal nogal prijzig zijn en het staat te bezien, of het u wel zou bevallen, omdat electrisch koken wel enige ervaring vereist. Bovendien weet u niet, of het goed koper is dan gas. Dat zou u dan eerst eens bij de gemeente moeten informeren. SLECHT ETEN. Wij begrijpen, dat het moeilijk voor u is. om uw slechtetend zoontje hon ger te laten lijden. Maar heus, dit is de enige methode. Als u hem gaat verwennen met allerlei lekkere hapjes en vreselijk moeite doet om hem toch maar iets te laten eten, zal hij het nooit leren. Begint u maar met hem drie korte maaltijden pèr dag te geven. Vooral niets ex tra’s klaarmaken, maar gewoon la ten eten wat de pot schaft. Tussen de maaltijden door mag u hem ab soluut niets geven, geen snoep en dergelijke. Wel mag hij iets te drin ken hebben. Als hij niets wil eten gedurende deze maaltijden moet u zich daar niet over opwinden. Haal zijn bordje weg en laat nóch u nóch de andere leden van het gezin enige HORIZONTAAL: 1. jongensnaam, 7. slede, 8. ontkenning (Eng.), 10. pers, voornaamwoord, 12. spijsbereider, 14. lidwoord, 15. houten bakje. 17. meis jesnaam, 18. plaatsje in Italië, eertijds haven van ’t oude Rome. 19. knaag dier, 21. jongensnaam, 23. lengtemaat, 24. zwaardvis, 26. heden, 27. bijwoord, 28. voedsel, 30. stadje a. d. samenvloei ing Ahr en Rijn. VERTICAAL: water in N.-Brab., o. Noord-Holl. eilanden, 4. opening ener fuik, 5. meisjesnaam, 6. toren van een moskee, 9. graaf van Gelre, verloor de beroemde Slag bij Woer den, 11. volksnaam voor de kauw, 13. marterachtig roofdier, 14. inhouds maat, 16. vaatwerk, 17. vis, 20. tel woord, 22. voegwoord, 24. familielid, 25. wig, 27. voornaamwoord, 29. dat is (afk. Lat.). Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten het fran keerzegel, het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en adresseer deze aan de Redactie van het Zeeuwsch Dagblad, Lange Vorststraat 90, Goes. Aan de andere zijde ver meldt u uw naam, adres en plaats, maat en nummer (194) het gewenste model. BEDBRIL. Een lezeres, die een lig -kuur moet doen, klaagt erover, dat zij zich zo vermoeit met lezen, omdat zij eigenlijk plat moet blijven liggen en zodoende altijd haar boek in de hoogte moet houden. Lezeres zou zich een bedbril kunnen aanschaf fen, die door een speciale construc tie mogelijk maakt, om te lezen, zonder dat zij het hoofd moet op lichten of het boek in de hoogte moet houden. Wij vrezen echter, dat deze brillen nogal duur zullen zijn. GORDIJNEN. Uw idee, om twee stel gordijnen in gebruik te hebben is nog zo gek niet. U geeft uw kamer een ander aan zien, de gordijnen gaan langer mee en u zit nooit met kale ramen, als u ze met de seizoenopruimingen wilt wassen, ’s Zomers neemt u van die Zij, die graag door bos en veld trekken om hazen en konijntjes te verschalken of om andere diep menselijke redenen zullen het wtl leuk vinden, als hun rugzak weinig weegt en toch „ijzersterk” mag he ten. Wel, de perlon-fabrieken zijn al enthousiast bezig om voor hun ple zier een grote voorraad rugzakken te naaien, die maar 250 gram wegen en ongevuld in een jaszak meegenomen kunnen worden. Er zitten dubbel- sterke draagriemen aan, die in geen geval draaierige allures zullen verto nen en op minstens 18 kilo ballast be rekend zijn. De bruikbaarheid van bedoelde zakken is uitvoerig bewezen door de Duits-Oostenrijkse Karakorum-Hima laya expeditie van vorig jaar, die er mee was uitgerust op kosten van de fabrikant. Ze bleven soepel, scheur den nergens in en konden na thuis komst eenvoudigweg uitgewassen worden om er weer als nieuw uit te zien. ligt al twee weken een brief, die wacht op beantwoording. Als ik durfde, schoof ik dat epistel nog een weekje verder weg, want het ligt zwaar op mijn maag. Nee, het is geen boze brief, waarin ik er van langs krijg, maar er wordt om raad gevraagd en die weet ik niet. Lees zelf eerst de vraag. „Beste Maja. Ik neem aan, dat ik U zo huiselijk noemen mag. Met opzet gebruik ik dit opschrift, want daardoor krijg ik moed om bij u met mijn vraag voor de dag te komen. Ik zou graag willen, dat u eens in de krant schreef over de houding van het jonge meisje tegenwoordig. Wij zitten met deze moeilijkheid. Onze oudste dochter heeft diploma Ulo gehaald vorige zomer en nu wil ze met alle geweld van huis en wij hebben haar zelf zo nodig, want we hebben een zaak, waarin mijn man en ik allebei hard moeten aanpakken en nu zou het zo vertrouwd zijn als (ik zal de dochter hier maar een andere naam geven) Suus nu in de huishouding bleef. Als ze dat wilde, zou ik zelf op de duur liever in het gezin blijven, als zij dan mijn werk in de winkel ging overnemen. Maar niets wil ze. We hebben het geprobeerd, maar ik voel wel, dat het niet gaat. Heel de stemming in huis lijdt onder haar kribbigheid. Nu heeft ze allerlei fantastische plannen, waarvoor we geen toestemming willen geven. Als ze dan beslist weg wil in een andere omgeving, in vredesnaam dan, maar we moeten weten waar ze is en wat ze doet. Ze is nog veel te jong voor al die buitenissig heden. En nu vraag ik u: schrijf daar eens over, want wij zijn heus de enige niet, die met deze moeite zitten. Het is er net mee, als je kiespijn hebt, dan ontmoet je in die tijd alleen maar mensen, die het zelfde hebben en zo horen we nu ook uit verschillende huishoudens, waar ze er net zo voor staan. Bij één is zelfs de moeder altijd ziek, maar de dochter trekt er vrolijk op uit en laat het huis totaal in het honderd lopen Er staat nog meer in de brief, waar in een moeder haar hart uitstort, maar wat ik hierboven overnam is wel de kern van het geval. En wat hierop te antwoorden? Je kunt niet eenvoudig decreteren: zus of zo moet het, want elk geval ligt weer anders. Laat ik direct toegeven, dat ik, wanneer ik klaagzangen beluister van moeders, die overkropt zitten met het werk, vaak denk: waarom houden ze dan hun dochter niet thuis? Maar ik weet innerlijk al te goed, dat misschien voor dé moeder de zaak dan opgelost is, maar niet voor de doch ter. Ja, als we eens in de toekomst Konden kijken en zien, dat het meisje trouwen zou, dan, ja dan was de zaak eenvoudig genoeg. Terwijl ik dit schrijf, kruip ik even in elkaar alsof ik nu al kreten van verontwaardiging van de jongere generatie hoor. „Als of dat ons één en al zou zijn”, en nog meer. Toch laat ik het maar rustig staan, want dat is immers wel het ver langen van elk normaal meisje. Daar schuilt ook niets vernederends in, want God richtte zo Zijn Schepping in. Vernederend is het wel, om eerste de beste jongeling in de armen te vliegen, zonder dat je nog tijd genomen hebt om te zien, of hij wit, zwart of rood haar heeft, want daardoor wordt het huwelijk als dat op die vlucht in mannen armen volgt van al zijn luister beroofd. Doch laten we nu eens aannemen, dat we in de tijd vooruit konden zien en weten, dat de dochter een goede man zou vinden, ook al bleef ze thuis, dan was er een heel deel van de te genwoordige vraagstukken op dit ge bied opgelost en menige moeder kreeg vrijwillig haar dochter thuis. En dat zou een zegen zijn voor het gezin, want dan volgt ontspanning over heel de linie, als moeder kan bekomen en er tijd komt, ook voor de meer ge zellige kanten van het leven. Maar stel dat een meisje, dat kans heeft op een aardig baantje, d'it eraan geeft, omdat thuis haar krachten zo nodig z\jn; hoe lang moet dat meisje zich aan het gezin bljjven geven? De praktyk is, dat als ze eenmaal thuis is, ze dan ook thuis blijft, indien ze niet trouwt. Daar kan ze wezenlijk wel vol doening vinden in dit werk, indien de moeder haar niet laat versloven. Maar eens komt de tijd, dat alle vo gels het ouderlijk nest zijn uitgevlogen en tenslotte wordt door de dood der ouders het vertrouwde tehuis opgebro ken. En wat dan? Hoevelen beschikken dan over genoeg geld om dan onbe zorgd verder te kunnen leven? Dan rest zo’n meisje niets anders dan op latere leeftijd bij anderen in dienst te treden en dat valt dan niet meer mee. i Het is al aardig laat geworden en dan is het altijd heel stil in de lanen. Dat is nu wel gemakkelijk, want dan kun je alle ongewone geluiden goed horen. Moeder luistert en luistert, maar J nee, niemand van de zoekers is ncj l in de buurt. Zelfs Mientjes hoge stem, die telkens Wolletjes naam gilde, ij I niet meer te horen. Eindelijk, ja, daar hoort moeder I stemmen. Zou.... Even later zijn vader, Freek en Hans binnen, zonder Wolletje. „Het helpt niets om zo in de buurt te blijven lopen en zoeken. Vader en Hans kunnen beter binnen blijven, ik pak m’n fiets en ga wat verder uit de buurt”, zegt Freek. Je kunt het zo maar aan hem zien, dat hij het land heeft. Vader gaat moe in zijn gemakkelijke stoel zitten. En Hans moet, al pruttelt hij nog zo tegen, naar bed. Het is eerlijk waar, maar die grote, sterke, knappe vader zit een beetje verdrietig te kijken. Hij denkt aan een klein hondje in die donkere avond en aan zijn kleine jon gen in bed, die gelukkig nu nog van niets weet. Ze zijn allebei stil, vader en moeder. Terwijl moeder heel stil een lekker kopje koffie voor vader klaar maakt, om hem een beetje te troosten, horen ze ineens allebei in de tuin bij de keukendeur een paar korte scherpe blafjes. „Wolletje,” zegt vader opge- lucht. „Wolletje”, horen ze ineens Hans van boven schreeuwen. Vader en moeder zijn allebei gelijk bij de keukendeur en daar zien ze eer. grauwig Wolletje, vol stof en met een bebloed oortje. Er is niet veel wits meer aan hem te zien. Het is echt waar, dat je goed kunt zien, dat Wol letje diep ongelukkig, vragend naar moeder kijkt. Die pakt de ondeugd gauw op en zegt: „Dat wordt een bad op de late avond, Wolletje.” Het schijnt dat Wolletje nu goed vindt, terwijl hij anders gaat zitten bibberen, als hij het woord bad maar even hoort, of ziet dat zijn teil wordt klaargezet. Het duurt geen paar minuten, of Mientje is ook thuis. „Ik heb ’m ge hoord”, zegt ze in de keuken binnen komend. Ze loopt meteen door naar de bijkeuken om Wolletjes teil te ha len, want ze heeft ook met één oog opslag al gezien, wat er eerst nodig is. Vader denkt dat Wolletje eerst een beetje met een grotere hond heeft gespeeld, die later kwaadaardig is gaan bijten en dat Wolletje in zijn schrik eerst op de loop is gegaan en naar een heel verkeerde kant is gelo pen. Moeder en Mientje nemen de vuile wegloper onderhanden in een teil vol lekker warm sop. Anders is er met Wolletje in bad geen huis te houden, maar nu is hij zo mak als een lammetje. Het schijnt wel of hij het toch ook niet lekker vindt om zo vol onder het stof te zitten. Hij geeft een kinderachtig gilletje als moeder aan zijn oortje komt. Maar Wolletje is altijd kleinzerig, dat weten ze wel.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 10