e Nieuwe brandweerkazerne te Goes Staatssecretaris mej. dr A. de Waal heropende Technische School Verordening op straatbe lasting werd uitgebreid KOUDEKERKE WEET ZIJN BADGASTEN STEEDS MEER TE TREKKEN S wordt Zaterdag in gebruik genomen kazerne worden geopend. En in Maart van het vorige jaar kon met het hei werk worden begonnen. I Jhr 1 i 'chwkznhuis de Casembroot voelde mr niets voor ontwapening «Mwm W Mijnha rill's tabletten i Zomerwoningen-, kampeerhuttenterrein kampeerboerderij en Zoor He/n Goese groentenhandelaren in het zilver Op zomerwoningenterrein is de 32e woning al in aanbouw Baily wordt beton te Retranchement Tholen wil helpen bij herverkavelingsproblemen naar Mulo-examens Bemonstering van gronden in herverkavelingsgebied De vacantie tegemoet met Spencer te - --- ZEEUWSCH DAGBLAD Donderdag 7 Juli 1955 pagina 2 o Raadsvergadering Anna Jacoba Polder Stichting gemeenschap - Een lang gekoesterde wens gaat in vervulling t> n Prijswinnaars schrijf-, teken en kleurwedstrijd tjg Grote belangstelling belangstelling om hier een Nuttige handwerken Chr- Kweekschool W2. Plaats voor 80 huizen jW/Ail |i rp 11 'Tü m Mi ji H d'H nw Een fraai gebouw te Terneuzen Kampeerhuttenterrein Kampeerboerderij ■kmhpmhi ■I UBKH8KH Ingezonden Mededeling (Adv.) aK»' a 4 Al te Insezonden Mededeling (adv.) Ingezonden Mededeling (Adv.). zamenlijk te kunnen bepalen. L.KERKSTR 80 Over 1 J Spencer zitten 20 van de beste sigaretten ter wereld Qïïrma^) TOBACCO COMPANY M.V. CVt het L.DELFT MIDDELBURG GRAPJE. De Commissaris doelde hier op het predicaat „Technische School”, waar Vroeger het thans verouderde begrip van en de particuliere eigenaren gefinancierd zullen worden. h< ri u to P' n g h li Ti a in br pr co er de as vs ve de D d< te te ti< fc s e f; hi v< m rl k n rr v. Eén goede raad: gaat V naar het buitenland, vergeet dan Uw Spencer niet. V wilt immers een volmaakte vacantieEn hoe zou dat kunnen ■wanneer V het edele product van de beste Virginia traditie zoudt moeten missen Welnu “x ©VeR DE KLEINE GeVoEGeRS DES L-EVEN3 MIDDELBURG, 6 Juli. In de natio nale schrijf-, teken- en kleurwedstrijd, uitgeschreven door het Verbond voor Veilig Verkeer te Utrecht behoorden Cor rie Jacobse en Kees Jacobse, leerlingen van de vijfde klas van de Chr. Burger school te Middelburg tot de provinciale prijswinnaars. Ze wonnen resp. de eerste en de derde prijs (resp. 50,en 15, De tweede prijs (ƒ25,was voor Abram Maipauw, leerling Herv. school te Kou- dekerke. y GOES, 6 Juli. De grootste wens van de Goese brandweer zal Zaterdag in vervulling gaan, zo vertelde ons vanavond de commandant, de heer H. B. Pilaar, met gerechtvaardigde trots. Dan zal de nieuwe brandweerkazerne officieel worden geopend. Inderdaad met trots, want dit nieuwe gebouw aan de Brouwersgang is niet alleen aange past aan de eisen des tijds, maar kan de toets der critiek ruimschoots door staan. Men heeft hier iets moderns ge creëerd, dat zich architectonisch toch geheel aan de omgeving aanpast. Een lange lijdensweg is aan de bouw vooraf gegaan. Daar kan de heer J. Oranje, directeur van Gemeentewer ken, van meepraten. Reeds voor 1949 bestonden er plannen, maar door al lerlei moeilijkheden konden toch pas twee j aar later de debatten over de Het zomerv’oningenterrein is prach tig gelegen in het Vebena-bos. Waar om dit zo heet? Wel, in 1947 schonk de Vebena aan de Stichting „Nieuw Walcheren” een gift van f 23.000. welk bedrag door de Stichting werd bestemd voor het bouwrijp maken en het beplanten van ’n zomerwoningen terrein aan de kust van Koudekerke. De Herverkaveling wees het gehele terrein toe aan de gemeente en deed er later nog een stuk bij, zodat het nu ongeveer 814 ha groot is. De be planting doet het voortreffelijk. Wie er een bezoek brengt, zou niet ver moeden, dat de struiken en boompjes pas in het voorjaar van 1948 werden geplant. Het is een genot om er een wandeling te maken enom er te wonen. In elk doosje STAVENISSE, 6 Juli. In de de zer dagen onder voorzitterschap van de heer L. A. Verburg, burgemeester van Stavenisse, gehouden vergadering van het algemeen bestuur van de Stichting Gemeenschap Eiland Tholen is de mogelijkheid onder ogen gezien om in de toekomst de helpende hand te bieden bij de oplossing van verschil lende problemen, welke het gevolg zijn van de herverkaveling op het eiland Tholen. MIDDELBURG, 6 Juli. Aan de Chr. Kweekschool werd de acte Nut tige Handwerken behaald door de da mes A. C. Duvekot te Goes, S. J. Geel hoed te Hoek, D. Janse te Sf Lau rens, L. van Kleunen te Goes, G. de Lange, C. J. J. Voogd en A. F. Mun ters te Middelburg en W. P. Varel te Ritthem. Niemand werd afgewezen. RETRANCHEMENT, 6 Juli. Tij dens de in gebruikname van de zuive ringsinstallatie te Retranchement, waarvoor verscheidene personen waren uitgenodigd, heeft de wnd. dijkgraaf van Het Vrije van Sluis de heer A. Cambier medegedeeld, dat het water schap besloten heeft de bailybrug (een obstakel in het internationale verkeer) aan het eind van de Nieuwstraat te vervangen door een betonbrug. Dit is in het kader van het tertiair wegen- juiste basis van het komende werk ge- plan. Na een inleiding van de heer van de Kerkhof van de Cultuurtechnische Dienst kwam men tot de conclusie, dat het noodzakelijk is te achten, dat de Stichting _o spoedig mogelijk de zo genoemde nazorg in het herverkave- lingsgebied ter hand neemt. Besloten werd het algemeen bestuur zodanig te reorganiseren, dat de gehele streek daarin vertegenwoordigd is; met name wordt ook gedacht aan de gemeente en polderbesturen. KOUDEKERKE, Juli. De animo om de geneugten van het bad- en strandleven in Koudekerke te ondergaan, neemt met het jaar toe. En dat is geen wonder: deze Walcherse gemeente biedt „elck wat wils”. Wie er, tussen de jonge bossen vlak achter de duinen, een zomerhuis wil neerzetten, kan als hij over een ruime beurs beschikt terecht. Maar ook de man, wiens middelen niet verder reiken dan de aanschaf van een houten kam- peerhut, vindt hier een mooi terrein. En degeen, die van kamperen houdt in een tent, een woonwagen of een caravan kan terecht op de kam peerboerderij. Een flink aantal pensions kan bovendien vele gasten her bergen. En wie niet meer tijd en geld heeft dan om zomaar eens een dagje naar het strand te gaan, zal hier een strand vinden, dat via brede over- gangen gemakkelijk te bereiken is, beschut op het Zuiden is gelegen en waar geen hinderlijke schelpen de voeten verwonden. Wat moet men eigenlijk nog meer wensen? Koudekerke vervult een recreatieve functie van de eerste orde en het ziet ernaar uit, dat de betekenis van deze gemeente als badcentrum nog aanmerkelijk zal toenemen.' De riolering van de Anthonisstraat zal uitgevoerd worden door de fa. Gebr. Everaers-Van de Berg te Steen bergen voor f 6690. In dit bedrag is ook verwerkt het volspuiten van de oude riolering met zand. Uit het verslag van de commissie voor wederopbouw bleek, dat het cre- diet van f 10.000, dat de raad beschik baar had gesteld voor aankoop van krotten, is besteed. Zij acht het ge wenst ook een crediet beschikbaar te stellen voor de sanering van het Kar- reveld. De riolering en bestrating van de Commandostraat zal openbaar worden aanbesteed. Tijdens de rondvraag verzocht de heer Bolier de mogelijkheden onder? ogen te zien om een commissie in te stellen voor evacuatie bij een even tuele ramp. Voorts zou hij gaarne zien, dat van gemeentewege hiervoor autobussen beschikbaar zouden worr den gesteld. GOES, 6 Juli. Voor het toela tingsexamen aan de Rijks H.B.S. te Bergen op Zoom slaagden Maddy Beu kelaar uit Tholen; Daan Bijl uit Schcr- penisse; Piet Dansen uit Rilland-Bath; Joop van Gorsel uit Tholen; Jan de Graaf uit Stavenisse; Maja de Jcrg uit St. Maartensdijk; Marien Kakr - beeke uit Rilland-Bath; Jan Quist uit Oud-Vossemeer. GOES, 6 Juli. Voor het Mulo-di- ploma B slaagden vandaag: H. Mom- maas, J. W. Mijnsbergen en G. F. De- wasme 'te Vlissingen; S. L. Meerman, Hoek; A. J. Wieles, Terneuzen; J, S. Klap, Waarde; M. I. Platschorre, Kort- gene; D. L. Huissoon, ’s-Gravenpolder; C. A. v. d. Kamer, M. J. de Jager en N. P. Littooij, Middelburg; J. G. de Klerk, Souburg; M. J. de Jager, Wil- helminadorp en A. M. Rombout te Goes; afgewezen 2 eandidaten. Het diploma A werd behaald door: C. G. Vogelaar, Krabbendij ke, J. F. Zeilstra en H. Kasten te Vlissingen; D. Tazelaar, Knts; W. J. A. Verburg, Kort- gene; F. C. Swels en S. T. Schieman, Axel; E. J. Tjebbes, Sluiskil; J. E. Rie- mens en C. M. v. d. Peijl, Terneuzen, C. H. Huiszoon en J. F. Noteboom, Wol- faartsdijk; J. Hoogstrate, Kapelle; M. v. d. Weele en A. M. v. d. Visse te Goes; M. Ph. Melieste, Sas van Gert; J. F. C. Ocké, Hoek; C. Krijger, Drie wegen; J. J. Ie Grand, Kloetinge; J. M. M. Kok, L. J. Keseling, J. Bijlevelt en J. P. van Riel te Middelburg. Afge wezen 2 eandidaten. leerlingen. Hij deelde verder mee, dat de voorbereidingen voor de verbou wing, die met de nieuwe installaties ƒ910.000,kost, vijf jaar vergden. Hij pleitte voorts de U.T.S. die zoals bekend te Middelburg, Vlissingen, Goes of Terneuzen zal komen in Zeeuwsch-Vlaanderen te plaatsen. Eerst nadat de directeur, de heer A. de Nie die o.m. als variatie op het gezegde „Een gezonde geest in een ge zond lichaam”, „Goed onderwijs In een goed gebouw” gebruikte en het gehele personeel van de school in de lof be trok, die hem door de voorzitter was toegezwaaid kreeg jhr mr A. F. C.. de Casembroot, de Commissaris der De kosten van dit heiwerk 20.000) zijn wel iets tegengevallen, hoewel de totale bouwsom 85.000) is meege vallen. Het gebouw bestaat uit een be- tonspanconstruetie met stenen tussen- bebouwing. Bovendien heeft men zo veel mogelijk hout vermeden, met het gevolg, dat deze kazerne geheel brand vrij is. De garage biedt plaats aan vier een heden en is dermate diep gemaakt, dat de trailer in het gebouw achter de wagen kan worden gekoppeld. In de ze garage bevindt zich voorts een vijf en twintig meter lange slangengoot (voor het schoonmaken en controle ren der slangen). Ook bevinden zich daar speciale (door het personeel zelf vervaardigde) rekken voor de uitrus tingen. De garage geeft toegang tot drie vertrekken, nl. de manschappenkamer, de waszaal en de toren. Deze toren (17 meter hoog) heeft twee functies. In de eerste plaats dient hij voor het drogen der slangen (door ventilatie) en in de tweede plaats om de man schappen het springen-aan-een-lijn te leren. Op de benedenverdieping zijn voorts een centrale meldingspost tevens bu- reauruimte voor de commandant en een wachtplaats. Op de bovenverdieping bevindt zich een ruime zeer aantrekkelijke instruc- tiezaal, een magazijn en een berg ruimte, die is ingericht als piketka- mer. De instructiekamer is centraal ver warmd, evenals de garage, waar een gasverwarming is aangelegd, omdat men uiteraard in deze ruimte minder lang verblijft. Voor belangstellenden is de kazerne Zaterdagavond van 7 tot 9 uur te be zichtigen. TERNEUZEN, 6 Juli. Terneuzen’s Technische School is heropend. Niet zomaar door het openen van de deuren en een „jongens kom er maar la!” maar door mej. dr A. de Waal, de Staatssecretaris van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Vele autoriteiten waren verzameld In een localiteit van het fraaie gebouw, toen de Staatssecretaris Woensdag middag de openingsspeech afstak. Terneuzen beschikt thans over een Technische School, die fraai ingericht en aesthetisch volkomen verantwoord is. Vooral aan dit laatste is uiter aard kreeg de factor „opdoen van vakkennis” de grootste aandacht veel zorg besteed. De lokalen zijn uitgevoerd in moderne, lichte tinten, die een weldaad voor het oog zijn. Zo zal het thans voor de leerlingen prettig toeven worden in deze ruimten, waarvan sommige zelfs verrijkt werden met een mozaïk. Dit gebeurde door de heer A. Zweerts uit Amsterdam. Mej. dr De Waal zei, dat het eigen lijk een dubbel feest is voor de Ver eniging „De Technische School voor Terneuzen en Omstreken”. Bij de vreugde over de heropening van de vernieuwde en aanmerkelijk uitgebrei de school zou men haast voorbijlopen aan het feit, dat 35 jaar geleden, op 24 Juni 1920 de school werd ge opend. Zeer belangrijk achtte zij het feit, dat de school zowel voldoet aan de technische als aan de aesthetische eisen. „Dat laatste is zeer belangrijk”, zei de staatssecretaris, en vervolgde „Er zal een tijd komen, dat wij dit niet bijzonder vinden”. Aan de aesthetische verantwoordelijkheid van het gebouw hechtte mej. dr De Waal grote waar de, omdat dit de plaats is, waar de leerling zijn vorming ontvangt. Het is belangrijk, dat dit in een verantwoor de omgeving gebeurt, aldus de Staats secretaris. Technische ontwikkeling noemde zij zeer belangrijk, in verband met de toenemende industrialisatie in Nederland, waardoor geschoolde vak lieden zeer van node worden. Het bij brengen van vakkennis zonder meer achtte zij niet voldoende. De opvoe ding tot verder gaande persoonlijk heidsvorming is een urgentie van de eerste orde geworden. Daarom valt het licht te begrijpen, dat de 2-jarige cursus vervangen wordt door een 3-jarige, zodat niet alleen aan de beroepskennis, maar ook aan de algemene vorming de nodige aandacht besteed kan worden. „De leerlingen zullen over twintig jaar komen te staan in een maatschap pij, die wij ons nauwelijks kunnen Voorstellen”, zei mej. dr De Waal en wees er voorts op, dat de leerlingen welke groep zij, hoewel niet aan wezig, geluk wenste paraat in staat zullen zijn de problemen van die tijd op te lossen. „Ouders kunnen hun kinderen met een gerust hart naar deze school toesturen”, vervolgde zij en wenste ook de directeur en de docenten „Gezamenlijk tot het doel te komen, dat zij zich hebben voorgesteld” geluk met de heropening. Met de wens, dat de continuïteit in de school bestendigd zal mogen blijven en de school hieraan steeds zal blijven beantwoorden, verklaar de zij het gebouw voor heropend. U.T.S. PERIKELEN. Hierna gaf de voorzitter van het Schoolbestuur, de heer J. F. de Klerk, een overzicht over de nu voorbije pe riode. Hieruit bleek, dat de 38 jaar geleden opgerichte vereniging, het on derwijs begon met twee leraren en 43 Koningin in Zeeland, de kans het chauvinisme van de heer De Klerk wat bij te schaven. Hij deed dat op zijn eigen, sublie me wijze en bekeek de zaak eerlijk en vooralprovinciaal. Hij zei al veel gebouwen en ook scholen ge opend te hebben. Maar nog nooit had de Commissaris het meegemaakt dat bij de opening van een school reeds over een andere school ge sproken werd! Er moesten er twee komen, vervolgde jhr De Casem broot en hij voelde er verder weinig voor, ongewapend in Vlissingen, Middelburg of Goes te komen. „Mo ge spoedig één of twee U.T.S.’en in Zeeland verrijzen”, besloot hij. Tevoren had hij opgemerkt, dat we in zekere zin in een tijd van inflatie leven. i GOES, 6 Juli. In hotel „De Ko renbeurs” werd onder voorzitterschap van mr A. J. v. d. Weel de maande lijkse vergadering van de Herverkave- lingscommissie gehouden, tijdens wel ke beraadslaagd is over een voorstel om alle gronden in het herverkave lingsgebied te bemonsteren en te voor zien van een bemestingsadvies. Dit project, dat zich zal uitstrekken over 5 jaar, houdt in, dat er plm. 34000 monsters zullen moeten worden geno men. Dit jaar zal reeds met de uitvoe ring worden begonnen in die gebieden, waar de cultuurtechnische werken zo ver gevorderd zijn, dat de gronden in de nieuwe toestand zijn gebracht. Na het ruimen van de eerste gewassen (eind Juli) zal onmiddellijk begonnen worden met de monstername opdat de bemestingsadviezen gereed zijn vóór het volgende seizoen. In totaal zal dit jaar nog plm. 4050 ha bemonsterd worden: plm. 850 ha in de Polder Waarde; plm. 30 ha in de Coudorpepolder; plm. 170 ha op Tho len, tenslotte 2500 ha in de Polder Vierbannen van Duiveland en 500 ha in het gebied van de Hoge en Lage secretaris zijn. Op het terrein is plaats voor onge veer 80 zomerwoningen. Er wordt niets gebouwd, voordat de architect ir A. Rothuizen de plannen heeft be keken op de eisen, die er niet in de laatste plaats uit aesthetisch oogpunt aan dienen te worden gesteld. Zo is een der voorwaarden, dat alle wonin gen een dak van rode pannen heb ben. De beplanting staat onder supervisie van de landschapsarchitect C. P. Broerse, die ook een lijst heeft samen gesteld van de bloemen en planten, welke de bewoners in hun tuintje mogen hebben. De totale investering, die het zomerwoningenterrein vergt, is rond een ton, met inbegrip van de gift van f23.000.Tot heden is de Stichting geheel self-supporting: de gemeente heeft er nog geen cent op moeten toeleggen. Er bestaan thans herbouwplicht werd gerea-I plannen tot de bouw van autoboxen, ZENUW. HOOFDPIJN-LAXEER ANNA JACOBA POLDER, 6 Juli. De raad heeft besloten naast de hef fing van straatbelasting van 6 pet. op bebouwd eigendom, ook 3 pet. te hef fen op de onbebouwde eigendommen. De opbrengst wordt daardoor ver hoogd met f 3000 tot f 5600. Van de heer A. van Nieuwenhuyzen te Mijnsheerenland zullen twee krot woningen worden aangekocht voor f 10.000 per stuk. Aannemer C. J. van Schelven te St. Philipsland zal daar voor twee nieuwe woningen in de ge meente bouwen. Bovendien werd be sloten veertien erfpachtsrechten aan te kopen aan de Zuiddijk. De woning van de erven W. Kunst zullen onbewoon baar verklaard worden. De heer J. P. Kramer wil dit kopen voor pakhuis. Hierdoor krijgt de gemeente bouwvo lume. Aan de heer D. Kaashoek zal bouwgrond verkocht worden n.l. 227 vierk. m. voor f 7.45 per vierk. m. Door de gemeente werd garantie ver leend aan de Bouwkas voor Noord Ned. Gemeenten voor de woningen van L. Bolier en L. v. d. Velde. De paspoortleges werden verlaagd van f 7.50 tot f 6.50. Medegedeeld werd dat de commissie voor landschapschoon een subsidie heeft verleend van f 8.052.22. Vijf en zeventig pet. werd reeds ontvangen; de rest zal worden overgemaakt als gebleken is, dat de beplanting goed onderhouden wordt en in leven is. Het Ministerie van Financiën heeft vergoeding toegezegd van de schade aan de plaatsnaamborden (f 186.49). Van de directeur van de reinigings dienst Schouwen en Duiveland was ’n schrijven ingekomen met de medede ling, dat de vuilnisauto eerstdaags zal arrivieren. Het wordt wenselijk ge acht, dat ook St. Philipsland deel neemt. „Ambachtsschool” prijkte. „Want”, zo zei hij, „ik heb evenveel eerbied voor s ambacht als techniek” en hij wees op de werkelijk prima ambachtslieden uit vervlogen eeuwen. „Want”, besloot hij dit goed bedoel de grapje met een vraag, „wat moeten wij, als we zo doorgaan over honderd jaar voor een chic woord gebruiken?” Tenslotte zei jhr De Casembroot: „Ik'hoop niet, dat U mij dit kwalijk neemt!” en sprak zijn respect uit te genover directeur en docenten. GOES, 6 Juli. Met een receptie en een feestavond heeft de afdeling Goes van de Nederlandse Bond van Detail handelaren in aardappelen, groenten en fruit vandaag het 25-jarig bestaan gevierd. De receptie, die in de met vele bloe men versierde zaal van „De Land bouw” is gehouden, is druk bezocht. Gelukwensen werden aangeboden door burgemeester mr W. C. ten Kate, het bestuur van de vereniging „Handels belangen en het dagelijks bestuur van de Ned. Bond van Detailhandelaren, bestaande uit de heren J. D. Mol, voor zitter, J. C. van de Draai, penning meester en S. Hokke, secretaris. Tijdens de feestavond in Slot Osten de heeft de voorzitter, de heer M. Wal- rave een historisch overzicht gegeven. De landelijk voorzitter, de heei’ Mol, betrok in zijn toespraak speciaal de secretaris van de Goese afdeling, de heer C. Oele, die een der mede-oprich- ters van de afdeling is geweest en 25 jaar bestuurslid. Daarna was er een gevarieerd pro gramma, verzorgd door het gezelschap Leon Pekaar uit Yerseke. zomerhuis neer te zetten heeft de Stichting Vebenabos bepaald niet te klagen. Pas in 1952 kon het eerste huis worden gebouwd en nu is de 32e woning al in aanbouw. Bovendien is er grond voor 20 andere huizen in optie, w.o. een zestal voor het Perso- neelsfonds van P.T.T. Uit het gehele land zijn de eigena ren afkomstig, maar vooral industri ëlen uit Brabant hebben hier hun „tenten” opgeslagen. De directeur van Schokbeton laat momenteel op het terrein een royale pre-fab woning neerzetten en wil zijn huis aan vrien den en relaties tonen als voorbeeld van wat er met zijn product ook op het gebied van landhuizen te bereiken is! Deze huizen zijn en worden geheel in de vrije sector gebouwd, met uit zondering van een gering aantal, waar voor een herbouwplicht werd gerea- liseerd. I die naar mag worden verwacht door Zoom onder Renesse-Haamstede. De voorzitter deelde mee dat op Schouwen-Duiveland een onderzoek zal worden ingesteld naar het voorko men van krotwoningen; Van de resul taten van het onderzoek zal afhangen of ook hier mogelijkheden zijn voor de krotopruiming in herverkavelingsver- band. J In Turn-Top Etui Voorts werd besloten, dat op korte termijn contact zal worden opgeno men met de Commissaris der Koningin in Zeeland en het bestuur van de Stichting Zeeland voor Maatschappe lijk en Cultureel werk, teneinde de Dit jaar trekken 1.468.917 Neder landers met vacantie naar het buitenland. Waar U ook heengaat, naar de Noorse fjorden of naar de Zwitserse meren, per Rheingold Expres of per brommer: wij wensen U goede reis. Is er een heerlijker traditie dan die om er één keer per jaar eens helemaal uit te breken Het terrein is geheel van riolering voorzien. Ook ligt er waterleiding en zijn de woningen aangesloten op het electrisch net. Momenteel is men be zig met de bouw van een zuiverings installatie aan de rand van het ter rein. Deze installatie heeft een vol doende capaciteit om daarop heel Dis hoek aan te sluiten. De kosten bedra gen f 30.000.De gemeente neemt daarvan f 10.000.voor haar rekening en schenkt dit bedrag aan de Stich ting Vebenabos. die zoals bekend het gehele terrein exploiteert en waarvan burgemeester J. L. Dregmans en gemeente-secretaris L. A. Splunder respectievelijk voorzitter Op het kampeerhuttenterrein, dat wat meer naar het Zuiden is ge legen, is ruimte voor 35 hutten, die er ook allemaal staan. Zojuist is er een ruime centrale badgelegen heid met toiletten gereed gekomen, die geheel ten dienste staat van de terreinbewoners. De beplanting groeit best. De houten gebouwtjes moeten uiter aard aan bepaalde voorschriften vol doen en ook is voorgeschreven, dat zij gedurende de wintermaanden moeten verdwijnen. Zij kunnen worden weg gehaald of als het terrein wat meer begroeid is worden afgebroken en op het terrein blijven. Tenslotte de kampeerboerderij, waar van ook steeds meer gebruik wordt gemaakt. Rond de grote schuur en de woning ligt een uitgestrekt terrein, waarop de liefhebber zijn tent of caravan kan neerzetten. Er is een wasgelegenheid en er zijn toiletten, terwijl de oude koestal een metamor fose heeft ondergaan en nu dienst kan doen als opslagplaats van woon wagens enz. gedurende de winter maanden. Er ligt een betonnen vloer en des zomers kunnen hier de fietsen worden neergezet. Er is bovendien ’n verdieping aangebracht, waarop als het erg druk is kampeerders kun nen slapen. De boerderij staat onder toezicht van de Ned. Kampeerraad. Wanneer wij dan nog vertellen, dat er in de afgelopen winter tus sen het zomerwoningen- en kam peerhuttenterrein een parkeerplaats voor 60 auto's is aangelegd en een groot gedeelte van de zandweg onderaan de duinen is verhard, dan zal ieder moeten concluderen, dat men in Koudekerke niet stil zit, maar al het mogelijke doet om het de badgasten naar de zin te maken. Ji ji

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2