PITTIG Tekort aan voor DE DOOLHOF VAN NELLE 85 Gymnastieklokaal B.L.O.-school Middelburg zal in behoefte voorzien Critiek van aandeelhouders op bestuur van de „Zeeland” personeel op „Vrederust baart veel zorg Eind September derde fokveedag voor Walcheren Se. ïlcuLia De Middelburgse Nutsspaarbank Haven van Vlissingen de derde van Nederland VLISSINGEN, 2 Juli. De haven van Vlissingen heeft over 1954 de positie be^ College van beroep voor het bedrijfsleven Goese wielerclub wordt Drie scholen zullen HALF ZWARE SHAG j Aanvragen afgewezen onó Vrije bewerking van een Engels verhaal van Mrs Henry Wood. Alleen voor in Ned. Rundvee Stamboek ingeschreven runderen Vervanging van de „Mecklenburg” vraagt 15 millioen gereorganiseerd er van profiteren ZEEUWSCH DAGBLAD 1955 Dit najaar gereed FEUILLETON Hoogte van het dividend ter sprake Aspergeseizoen afgelopen Jaarverslag verschenen RAAD OVEZANDE Een wachtlokaal aan de ’s Heerenhoeksedijk Bouw postkantoor in voor bereiding pagina 5 Maandag 4 Jul* Ingezonden Mededeling (adv.) het wer- waarvoor voor ver- 87) er Nws. 20.00 De melkkoeien zullen in veertien rubrieken worden ondergebracht al naar leeftijd en tijd van afkalven. nog een ingrijpend 1 name- BERGEN OP ZOOM, 1 Juli. Gis teren is het aspergeseizoen beëindigd. Niettegenstaande de lang aangehouden koude wordt de totale opbrengst al leszins bevredigend geacht. Ongeveer 400.00 kg asperges werden tot op he den aan de veiling aangevoerd, vorig aar werd 411.500 kg. geveild. De as perge is een van de belangrijkste ar tikelen van de Bergen op Zoomse tuinders, daar de opbrengst van dit product alleen ongeveer een kwart vormt van hun totale inkomsten. NOG GEEN EMISSIE. Desgevraagd deelde het bestuur ver der mee, dat de maatschappij nog niet aan een aandelenemissie toe is. Mocht het evenwel zover komen, dan kunnen de aandeelhouders verzekerd zijn van een redelijke en behoorlijke behande ling. Op een andere vraag werd mee gedeeld, dat er in de balanspost cre diteuren, die ruim 4.7 millioen gulden GOES, 2 Juli. Volgens de ge gevens, ontleend aan het jaarverslag over 1954 van de Nutsspaarbank te Middelburg bleef de aan inleggers vergoedde rente in 1954 pp 2.4 pet. gehandhaafd, tot een maximum be drag van f 10.000. Het inleggerstegoed steeg met niet minder dan f 1.611.351.42 en door bij boeking van de rente over 1954 met f255.886.74. Er werden 1510 nieuwe boekjes uitgereikt en 763 ge heel terugbetaald, zodat thans 12.737 inleggers staan ingeschreven met een totaal tegoed van f 11.781.009.77. Door toevoeging van het winstsal- do, na enkele 'afschrijvingen werd het reservefonds verhoogd met f 67.138.80 en bedraagt thans f 505.049.79. In to taal bedragen de reserves thans f 1.063.145.20, dat 9 pct. van het in- leggerskapitaal uitmaakt. Ook dit jaar vertoonde de rentevoet neiging tot dalen. De verlies- en winstrekening geeft een winstsaldo aan van f 69.085.35 (v. j. f64.344.37). BERGEN OP ZOOM, 1 Juli. Dankbaarheid en weemoed. Deze twee woorden worden op de voorgrond ge steld In het jaarverslag van de Ver eniging tot Chr. Verzorging van Gees- tes- en Zenuwzieken in Zeeland, die op Woensdag 27 Juli de jaarvergade ring zal houden op de inrichting „Vre derust”. Dankbaarheid, omdat de vereniging in het afgelopen jaar het 50-jarig be staan mocht herdenken en weemoed, daar de voorzitter, ds J. de Vries, zijn werk heeft neergelegd. In het jaarverslag wordt veel aan dacht besteed aan het personeelvraag- stuk. Het tekort baart het bestuur veel zorg. Op 1 Januari waren in de afdeling 312 mannen en 282 vrouwen aanwe zig. Het totaal aantal verpleegdagen voor mannen bedroeg 174.967 en voor vrouwen 159.637. De gezondheidstoe stand was over het afgelopen jaar goed te noemen. Per 31 December waren op de stich ting werkzaam 69 verplegers en 117 verpleegsters. Het heeft de grootste moeite gekost de bezetting op peil te houden. Welis waar was het niet nodig over te gaan tot het sluiten van afdelingen, maar voor de verpleging van de patiënten in verband met de nieuwere inzichten, was een ruimere personeelsbezetting toch gunstiger geweest. Voorts moes ten ook dit jaar plaatsaanvragen wor den afgewezen. Niet geringe deining ontstond, toen twee keer kort achter elkaar brand uitbrak. De schade is gelukkig mee- HOOFDSTUK XXXII. Het was weer een zeldzaam zaichte, heldere morgen, de dag daarop. Weer scheen de zon aan de hemel en 'bla kerde Foxwood Court, de^ harten der bewoners verkwikkend, op enkele uitzonderingen na. Sir Karl Aridin- nian was te zeer van zijn zorgen ver vuld, om zich in de zon te verlusti gen. En nog veel sterker was dat het geval met lady Andinnian. Na een half slapeloze nacht stond Lucy moe op en belde Aglaé, om haar behulpzaam te zijn, zoals steeds. De bewegelijke Franjaise praatte druk, wat een karaktertrek van haar was, maar ook om haar meesteres afleiding te bezorgen. Want zij had diep mede lijden met haar lady, die weer scheen te vervallen in de oude toestand van vóór haar huwelijk. Zij begreep er niets van. Sir Karl, dat kon ieder 'zien, was toch een liefhebbend echtgenoot en zij hield toch ook wel van hem. Maar nu vermagerde zij weer; was steeds moe; had een slecht uiterlijk; was lus teloos. Lucy liet haar eenvoudig praten; zij luisterde niet eens naar het gesnap; was in gepeins verzonken. Het stak haar, dat Karl de vorige dag plotse ling naar Londen was gegaan zonder feitelijk te zeggen, waarom. Na zijn terugkomst had hij iets gegeten, maar was vrijwel onmiddellijk weer ver dwenen, vrij zeker naar de Doolhof, want Therese was laat thuisgekomen, streng en stug van uiterlijk, maar medelijdend vriendelijk tegen haar. Mogelijk had zij Karl er weer In zien gaan. Maar zij had niets durven vra gen aan Therese. Zij waren blijven handwerken tot Karl thuis kwam, ’t Was toen half twaalf. Zo laat was het DINSDAG 5 JULI 1955. HILVERSUM I (402 m). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.45 Gram. 9.30 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenw. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Gram. 11.15 V. d. huisvr. 11.30 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.35 Twee piano’s. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade orkest. 13.55 Koersen, 14.00 Omr. ork. en solist. 15.00 „Zo zien zij ons”, gesprek. 15.15 Piano recital. 15.45 Gram. 16.30 V. de jeugd. 17.20 „De dierenwereld en wij”, caus. 17.30 Mondaccordeontrlo. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 „Paris vous parle”. 19.05 Gram. 19.15 Dansmuz. 19.45 To- neelbeschouwing. 20.00 Nws. 20.05 Act. 20.15 Gevar. progr. 21.15 Orgel en viool. 21.45 Dlsco-caus. 22.30 Claveclmbeldu- etten. 23.00 Nws. 23.15 New York cal ling. 23.20 Gram. 23.25—24.00 Idem. HILVERSUM II (298 m). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. vrouw. 9.40 „Lichtba ken”, caus. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11,30 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert”, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.15 Zon newijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.30 Koorzang. 13.45 Gram. 14.00 Strijkkwar tet. 14.50 Amus. muz. 15.10 Dansmuz. 15.30 „Ben je zestig?” 16.00 V. d. zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. b.e^a^t’J^?3211®..^S“\e_vY5"°nge' reikt van derde haven van Nederland. De toename èn van de zeeschepen èn van de tonnage maakte dit feit mogeljjk, zo staat in het verslag der N.V. Haven van Vlissingen te lezen. Over 1954 is een saldo overgebleven van 190.550, 57. Na de afschrijvingen is een winstcijfer bereikt van 208.474,90. Daar over 1953 een onverdeeld winst saldo over is gebleven van 486,15 moet men een bestemmingswaarde zoe ken van 191.036,72. De Raad van Com missarissen stelt voor over 1Ö54 een di vidend uit te keren van 7,5 procent; èen rekening „Reserve voor Belastingen”; te openen met een saldo van 132.900 en op de nieuwe rekening over te brengen een bedrag van 11.72. Het aantal zeeschepen vermeerderde aanzienlijk en is het grootste, dat sinds 1934 werd bereikt. Ook de totale tonnage nam beduidend toe. In 1954 maakten 2112 zeeschepenmet een gezamenlijke tonnage Van 4.537.112 en lossende schepen, bunkerden er 21, zo- van de haven gebruik. Van de ladende dat over 1954 het aantal schepen, dat bun kerde steeg tot 1354. Als bijzonderheid wordt vermeld, dat op 1 Juni het ms. „Himalaya”, een schip van 28.000 ton in de Haven binnenliep om 288 emigranten te vervoeren. Het aantal binnenschepen liep belang rijk terug: van 1022 tot 748. Dit is hoofd- zakelijk te wijten aan de mindere 1 acti viteit in het bouwbedrijf. Het toeristenverkeer tussen België en Vlissingen per schip was in 1954 weer minder dan het jaar daarvoor. In totaal arriveerden 70 schepen met 11.169 passa giers. In 1953 waren deze aantallen resp. 88 en 16.104. ’s-GRAVENHAGE, 1 Juli. Minis ter Donker heeft in het gebouw van de Hoge Raad het college van beroep voor het bedrijfsleven geïnstalleerd. De minister sprak een rede uit, die door de voorzitter van het college, mr H. Bogaardt te ’s-Gravenhage, werd beantwoord. De reeds ingestelde bedrijfslicha- men, die verordenende bevoegdheid hebben gekregen in het raam der Publ. Bedrijfs Org., aldus de minister, zullen straks van die bevoegdheid ge bruik kunnen maken in de weten schap, dat, bij verschil van mening over de uitvoering van een verorde ning, de geadministreerden de toe gang geopend vinden tot een admini stratieve rechter, die met begrip, enerzijds voor de behoefte der admi nistratie en anderzijds voor de rech ten der geadministreerden, het sluit stuk op de regelgevende bevoegdheid vermag aan te brengen. nog nooit geweest. Als verontschuldi ging had hy op luchtige, onverschil lige toon gezegd, dat hij met Smith aan het praten was geraakt en niet aan de tijd had gedacht. Maar dat loog hij, had zij vermoed, want op dat zelfde moment had zij gezien, hoe Therese haar lippen vast op elkaar drukte en hem een honende blik toe wierp. „Heeft mylady er aan gedacht, sir Karl te vragen, of hij dat vermiste boek ook heeft weggelegd?” „Wat? Wat boek?” „Wel, mylady. „O ja, ik weet het al. Neen, ik heb het hem nog niet gevraagd. Misschien heb ik het gister zelf wel mee naar beneden genomen.” „Welke japon, mylady?” „Het kan mij niet schelen. Wat jij denkt, dat mij goed staat maar.” „Dan natuurlijk het gebloemde ne teldoekje riep Aglaé uit. „Dat staat u doddig. Ik heb sir Karl eens horen zeggen, dat hij u daar graag in ziet” Lucy reageerde er niet op en was blij, toen Aglaé klaar was en haar verliet. Zij las enkele minuten in haar bijbel en zegde enkele gebeden op uit een boekje, dat zij van Margaret Sum- nor had gekregen. Zij vond er altijd veel vertroosting en opbeuring in. Daarop stond zij voor het raam, dat een prachtig panorama bood; de om geving van Foxwood was mooi en het Court, zoals het daar lag, was er een schone parel in. Aanvankelijk had zij het steeds meer bewonderd, maar zij kon er nu niet meer van genieten. Want haar hart was gebroken. Zij had aanvechtingen, om te vluchten en haar huwelijk te verbreken, nu zij, naar zij meende, zo bedrogen werd, maar kwam er dan onmiddellijk weer van terug: hem, Karl, niet dagelijks meer OVEZANDE, 1 Juli. In de ge houden vergadering van de gemeen teraad werd besloten aan enkele per sonen een vergoeding toe te kennen voor de buskosten van hun kinderen die de Ulo-school te Goes bezoeken. Op een verzoek van een aantal in woners van de Hollestellepolder, Kor te Noordweg en Noordweg om een wachtlokaal voor buspassagiers te plaatsen aan de ’s-Heerenhoeksedijk werd na enige discussie besloten daar een eenvoudige wachtgelegenheid te plaatsen. Tevens werd bepaald, dat dit de enige wachtgelegenheid zal zijn, die in dit buurtschap geplaatst zal worden. Voor de schoolsportdag te ’s-Hee- renhoek werd een subsidie toegekend van f 0.50 per leerling uit de gemeen te, die aan deze schoolsportdag deel neemt. MIDDELBURG, 1 Juli. - Wan- neem het thans in aanbouw zijnde gymnastieklokaal van de „Prinses Ireneschool” voor Chr. Buiten gewoon Lager Onderwijs op ’t Zand voltooid zal zijn, dan is daarmee in een grote behoefte voorzien. Men streeft er naar het gebouw eind October a.s. in het najaar van 1954 werd met de bouw begonnen in gebruik te nemen. Inderdaad een voorziening in een grote behoefte: de geestelijke ontwikkeling van de kinderen, die de B.L.O.-School bezoeken, staat in nauw verband met de lichame lijke ontwikkeling. Spierbeweging bevordert de geestes- activiteit. Een ander, zeer belangrijk punt is de verbetering van de hou ding en bewegingen, dat thans de vol le aandacht gaat krijgen. Dezelfde onderwijzer, die de kin deren de gehele dag met raad en daad bijstaat, zal hen ook in de nieuwe gymnastiekzaal tot een gids zijn, want alle leerkrachten, die aan de Prinses Ireneschool verbonden zijn, bezitten hiervoor de acte. NIET MEER AFHANKELIJK. Toen in 1938 met het B.L. Onder wijs in Middelburg gestart werd in een gebouw in de Singelstraat, kon van de gymnastiekzaal van de in dezelfde straat gehuisveste Herv. school gebruik worden gemaakt. te zien, zou een nog veel groter kwel ling zijn. - Zij liep naar beneden, zoveel moge lijk de treurigheid uit haar gelaat ver bannend; wenste Hewitt, die de ont bijttafel verzorgde, als altijd, vriende lijk goeden morgen en nam haar plaats aan de tafel in, Hewitt order gevend, sir Karl te roepen, die met de tuin man in gesprek was. Op Therese Blake werd de laatste tijd niet meer gewacht. Die kwam op zulke ongeregelde tijden uit de vroegmis van St. Jerome. „Goeden morgen, Lucy. Het is heer lijk weer.” „Goeden morgen”. Zij keek even op, maar sloeg de ogen weer onmiddellijk neer. Hoe innemender hij er uit zag en innemend zag hij er altijd uit hoe grievender haar leedgevoel was. „Wat mag ik je geven?” „Een ei alsjeblieft.” „Maclean denkt, dat die denneboom dood zal gaan.” „Welke denneboom?” „Die grote bij de varens. Hij wil hem vellen en er een bloemperk aan leggen. Wat denk jij er van?” ,,’t Is mij hetzelfde, wat er mee ge beurt. De koffie zoet genoeg?” „Ja.” Hewitt kwam met de post binnen; enkele couranten; twee brieven voor juffrouw Blake én een voor Lucy, die direct begon te lezen, verheugd over de bezigheid, die zij daardoor had, want zij speelde maar wat met haar ontbijt, daar zij geen eetlust had. „Hij is van mama”, zei de zij. „Zij gaat bij tante in Londen logeren. Je bent gister zeker niet bij lady Southal geweest?” „Ik? Neen.” „Je hebt me toch een poosje geleden beloofd, dat je het zou doen.” (Wordt vervolgd.) DE PENNINGMEESTER. Uit het verslag van de penningmees ter bleek, dat 1954 in financieel op zicht niet gelukkig is geweest. De re kening van de inrichting laat een na delig saldo zien van 56.794,10. De verbetering van de lonen en ar beidsvoorwaarden voor het personeel hebben het bestuur genoopt de ver- pleegprijs per 1 Januari 1955 te ver hogen tot 6.29 per dag. De verlies- en winstrekening sluit, nadat het nadelig saldo van de inrich ting is overgebracht met een nadelig saldo van 25.488,61. Met dankbaarheid kan vermeld worden, dat de contributies, collecten en giften gestegen zijn ƒ3.794,60 in het afgelopen jaar tot een bedrag van 18.050,19. President Soekarno, die in Djakarta is teruggekeerd, heeft een vaandel uitgereikt aan de staatspolitie ter ge legenheid van de „dag van de politie”. Soekarno noemde de politie het sym bool van standvastigheid van de geest. In verscheidene delen van Italië hebben Woensdagavond zware onwe- ders gewoed. Door de bliksem wer den vijf personen dodelijk getroffen en drie gewond. MIDDELBURG, 2 Juli. Een commissie van veehouders, onder supervisie van de Rijksveeteeltconsulent is begonnen met het maken van de voor bereidingen voor de jaarlijkse Walcherse fokveedag, die op Donderdag 29 September a.s. zal worden gehouden. Gezien de sterk toegenomen deelname aan de fokkerij van Stamboekvee op Walcheren, zullen alleen in het Ned. Rundvee Stamboek ingeschreven runderen aan deze fokveedag deelnemen. Evenals vorige jaren zal eveneens met stieren ondergebracht in vier leeftijds-rubrieken kunnen worden deelgenomen. Voor vaarzen en kalf- vaarzen staat eveneens de inschrijving in diverse rubrieken open. Evenals van de stieren zullen slechts dieren worden toegelaten, die geboren zijn vóór 1 Januari 1955. De jongvee-rubrieken vormen belangrijke collecties, koop en export een toenemende belangstelling bestaat. De productieklasse zal weer een keurcollectie vormen van de beste melkdieren op Walcheren. Hieraan worden zeer hoge eisen gesteld, n.l. drie opeenvolgende melkstaten, die ge zamenlijk hoogstens 1020 melkdagen tellen, minimaal 3.60 pet. vet en al naar de leeftijd een vetproductie per lactatieperiode variërende van 150 240 kg. Voor de koeien met een gemiddeld vetgehalte van 4.25 pet. of hoger wordt bovendien een melkproductie vereist variërend van tenminste 3550 kg. melk op een leeftijd van ca. 2 jaar tot 5650 kg. melk op zés en half jaar en oudere leeftijd. Slechts die koeien, die in de eigen rubriek tenminste een 3e prijs halen voor exterieur, worden in de productieklasse geprimeerd. Afzonder lijke opgave voor deze klasse is niet mogelijk. Bij de groepen is inschrijving moge lijk voor: acht afstammelingen van één stier, die al dan niet nog ter dek king staat; fokgroepen van vijf stuks vrouwelijk rundvee ouder dan één jaar van één eigenaar en voor dezelf de groepen van drie stuks rundvee. Voorts kunnen ook koeien met mins tens drie directe afstammelingen el kander bekampen. Zoals gebruikelijk, zullen zowel van de stieren als de koeien kampioenen Worden aangewezen. De kampioenen van vroeger gehouden fokveedagen kunnen hierbij niet meer meedingen, maar wel ter opluistering verschijnen. Bij de koeien zijn ook zgn. R.-dieren van het kampioenschap uitgesloten. Gezien de gunstige resultaten van de beide vorige fokveedagen (in 1952 en 1954), mag verwacht worden, dat deze derde fokveedag voor Walcheren aan de liefhebbers van goed vee weer heel wat zal bieden. De dag zal weer het bewijs leveren, dat Walcheren een fokveegebied van betekenis is. gevallen. Het ledental van de Vereniging be droeg per 31 December 11223 leden (V. j. 11092). Het aantal corporaties breidde zich maar weinig uit. Ook dit jaar werd veel gedaan aan de ontspanning. Wat de gebouwen betreft is de meest op de voorgrond tredende ge beurtenis de modernisering van het hoofdgebouw. Ook verschillende paviljoens den opgeknapt. De resultaten van de boerderij sta ken gunstig af bij die van het vorig jaar. ’s GRAVENHAGE, 2 Juli. In de algemene vergadering van aandeel houders der Stoomvaart Mij. „Zeeland” N.V. is de kwestie van de hoogte van het dividend ter sprake gekomen. Van de zijde der aandeelhouders werd uiting gegeven aan ontevredenheid over het beleid van het bestuur bij de exploitatie van het bedrijf, maar men vroeg zich af, of het dividend, dat volgens de voorstellen van het bestuur voor de gewone aandelen 8 pet. en voor de preferente aandelen 7/j pet. zal bedragen (v. j. resp. 7 en 6>/2 pet.) niet wat hoger zou kunnen zijn. Men vestigde er in dit verband de aandacht op, dat het voor de dividend uitkering benodigde bedrag (f274.140) nog kleiner is dan de van de beleggin- gen gekweekte rente en de uit koers- verschillen voortvloeiende beleg- gingswinst, die tezamen f291.524 be dragen, zodat de aandeelhouders feite lijk geen deel hebben in de exploita- tiewinst. Het bestuur deed echter op merken, dat de beleggingsinkomsten slechts door de sterke liquidatiepositie mogelijk zijn geworden die toch ook een resultaat is van de exploitatie. Deze inkomsten zullen bovendien ver- dwijnen, zodra de maatschappij tot de aanschaffing van nieuw varend mate rieel overgaat. Overigens werd er de aandacht op gevestigd, dat de grote liquiditeit de balanspost kas, kassiers en schatkist- papier bedraagt bijna 15 millioen gul- den slechts in schijn „rijkdom” is. Voor de aanschaffing van een nieuw schip zal 15 a 16 millioen gulden no dig zijn en het zal reeds binnen en kele jaren nodig zijn tot deze aan- schaffing over te gaan. Dit is ook de reden, waarom de liquiditeit ruim moet blijven. Het schip, dat vervangen moet worden is de „Mecklenburg”, maar ook de beide andere schepen, de „Koningin Emma” en de „Prinses Bea trix” zijn reeds van middelbare leef tijd. 17.15 Idem. 17.40 Koersen. 17.45 Rege- ringsuitz.Nederland en de Wereld. 18.00 V. d. jeugd. 18.20 Tour de France. 18.30 Metropole orkest en solist. 19.00 Nws. 19.10 Avondgebed en liturg, kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20.55 Gram. 21.00 „Uit het Boek der boeken”. 21.15 Kamerork. en solist. (In de pauze: Ra- dio-bromfietscursus). 22.15 Zang en harp. 22.35 Orgelconc. 23.00 Nws. 23.15 Mannenkoor en Maastrichts Stedelijk ork. -met soliste. 23.30—24.00 Holland Festival 1955: Hongaars strijkkwartet. BRUSSEL (324 m). 11.45 enlZ.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 en 14.00 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Orgelspel. 16.30 Gram. 16.40 Kinderliederen. 17.00 Nws. 17.10 Ork. conc. 17.50 Boekbespr. 18 00 V. d. jeugd. 18.30 V. d. sold. 19.00 19.40 Gram. 19.50 Syndicale kron. V. o. vrouw. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Zang en plano. 22.5523.00 Nws. Op- en ondergang van Zon en Maan: 'nsdag: Zon op 4.25 u., onder 21.01 Maan op 21.06 u., onder 4.37 u. igt. veer 2.5 millioen gulden schuilt. Op een vraag naar de waarheid van geruchten over een fusie met de N.V. Wm. H. Müller en Co. werd gezegd, dat hierop niets meer kon worden meegedeeld dan dat de directie der vennootschap in handen is van de N.V. Müller en Co. en dat de relaties tus sen de beide vennootschappen van strikt zakelijke aard zijn. In verband met het feit, dat in 1958 het contract met de British Railways afloopt, zal voordien het gehele ver keer met Engeland moeten worden herzien, maar over deze aangelegen heid kunnen nu uiteraard nog geen nadere mededelingen worden gedaan. Voor zover het aan de hand van de tot dusverre verkregen resultaten kan nagaan, verwacht het bestuur, dat het jaar 1955 niet minder goed zal zijn dan het afgelopen jaar. Met betrekking tot de 4% pet. winst- delende preferente aandelen, waarvan er slechts 33 onder het publiek uit staan en de rest in handen van de staat is, waardoor het moeilijk is note ring hiervan ter beurze te verkrijgen, zegde het bestuur op aandringen van een aandeelhouder toe, dat nagegaan zal worden, of het in overleg met de regering en de Vereniging voor de Ef fectenhandel niet mogelijk is alsnog tot beursnotering te komen. De vergadering keurde de jaarstuk ken en het dividendvoorstel goed. Zij besloot tot herbenoeming van de aan de beurt van aftreden zijnde commis saris, prof, dr mr F. de Vries. GOES, 2 Juli. Tijdens de gister avond gehouden. ledenvergadering van de Goese wielerclub „De Locomotief” werd besloten de clubnaam te ver anderen in R.T.C. „Theo Middel kamp”. De heer Middelkamp Zeeuw van geboorte die voor de eerste maal in de annalen van de na tionale wielersport een wereldkam pioenschap op de weg bij de profs veroverde n.l. in 1947 te Rheims, zal gevraagd worden of hij hiermee ac- I coord gaat. Voorts was besluit: het gehele bestuur had lijk wegens drukke werkzaam heden gemeend en-bloc te moeten aftreden. Nadat de voorzitter, de heer I. J, Mondeel, deze zaak nader onder de loupe had .genomen, werd een nieuw bestuur gekozen. Als voorzitter zal voortaan fungeren de heer A. G. Verhuist en als secretaris, de heer D. C. Kaan. Het penningmeesterschap werd voorlopig opgedragen. De voor zitters van de sport.- en wedstrijd- commissies zullen het bestuur comple teren. Tot voorzitter van de sport- commissie werd benoemd de heer C. A. van Loon. De heer C. Zwarte- poorte werd benoemd tot voorzitter van de wedstrijdcommissie, maar deelde echter mede deze functie niet te kunnen aanvaarden. De heer Ver huist zal nu tijdelijk het voorzitter schap bekleden. Op het programma staat o.m. een ledenwerfactie. De vereniging is voor nemens in de toekomst ook tourtoch ten te organiseren (vandaar de nieu we naamaanduiding Race- en Tour club). Maar sinds de ingebruikneming in 1952 van het overigens schitterende gebouw op ’t Zand was dat afgelo pen. Alleen bij gunstig weer kon den op de speelplaats gymnastiek lessen gegeven worden. Binnenkort zal men hiervan niet meer afhanke lijk zijn. De door de leerlingen uit te voeren oefeningen zullen vrijwel gelijk zjjn aan die, welke op de lagere scholen gedaan moeten worden. Het streven zal er voornamelijk op gericht zqn houding en bewegingen van de pupillen te verbete ren. De richtlijnen hiervoor worden ge geven door de consulent voor lichame lijke opvoeding van de hoofdinspectie. De Herv. en de O.L. school, die in het „Zandse scholencomplex” zeer na bij liggen, zullen eveneens van het gebouw kunnen profiteren, zodat deze gymnastiekzaal wel zeer intensief ge bruikt zal worden. De muren van het gebouw de zaal wordt 18 (heter lang, 9 meter breed en 5% meter hoog staan reeds overeind. Spoedig zal de B.L.O.- school Walcheren op een fraaie gym nastiekzaal kunnen bogen. Tevens zal het twee andere scholen ten dienste zijn. Momenteel telt Zeeland vier scho len voor Bijzonder Lager Onder wijs. Deze staan te Goes, Middel burg, Terneuzen en Zierikzee. West- Zeeuwsch-Vlaanderen mist dus tot heden een dergelijke onderwijsin richting. Wel bestaan er plannen tot de oprichting van een dergelijke school in dit gebied te komen. LAAMSLAG, 1 Juli. In de ver gadering van de raad, die Donderdag bijeenkwam, heeft burgemeester H. D. Trimpe de 'wee nieuwe raadsleden, de heren I. M. C. de Jonge en J. N. F. Serrarens, de eed afgenomen. B. en W. werden gemachtigd de bouw van een postkantoor voor te bereiden. Op een subsidieverzoek van de Centrale van Kath. Militaire Tehui zen werd afwijzend beschikt. Het verzoek van de heer J. de Regt, het voetpad naar de Steenovens aan het openbaar verkeer te onttrek ken, werd aangehouden.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5