Ongekend feest in zonneschijn Bo t RECORD VAN 544 DEELNEMERS van KeJiJk en PU Goese padvindsters kwamen definitief het bezit van de wisselbeker Provinciale Bonsdag M.V/s te Zierikzee I V in KAVEEWEE Dank zij de Goese pijpers geslaagde mars door de stad over en d* Meulen winnaar v* Goes En nu voor de klas Eindexamen M*M*S> Goes Chr. k Ds G. Heyennan nam afscheid van Wolfaartsdijk Opening „Vier Eeuwen Markiezaat” op 15 Juli Afscheid van de heer van Dijk Eénmans~mars van rijkslandbouiv consulent te Kruiningen Ds P. van Strien refereerde „Tijd en taak’’ Weer drie nieuwe koplopers ZEEUWSCH DAGBLAD Maandag 4 Juli 1955 pagina 2 Maand. Nis In naar WIELERSPORT De uitslagen. w GEZOND ROKEN Ff Het groeide, uur het startbureau Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Gere/. Kerk Op horizc dier, 7. 14. zaag VERTIC 4. romp, zool, 12. Marokkaanse voor lederwaren Chr. onderwijzers bijeen hè M AXEL Gemeentesecretarieën als controleposten I» Oude getrouwen. Nagekomen Advertentiën KORFBAL. ZEEUWSCH DAGBLAD-MARS W.S.V. tijdens het défilé het Tngezonden Mededeling (adv.) Ingezonden Mededeling (Adv.). in de sloot terecht. De drie inzittenden werd beschadigd. onzer r reeds vanaf 15 ct. Stationschef H. P. v. d. Veen uit Goes mankeert nimmer op het appèl. Hier zien we hem met z’n hondje „Tjappie” op weg naar de rust in Kapelle. Foto Zeeuwsch Dagblad. GOES, 2 Juli Aan het Goese Lyceum zijn vofcr het einddiploma Middelbare Meisjesschool alle candidaten geslaagd. Het zijn Ida Beenhakker te Kloetinge, Corrie Droogendijk en Joke van Zee te Goes en Bien Schuurbeque-Boeij te Zie- rikzee. Mathot, Van der Meulen, Van der Horst, Verhuist, Schipper en Van der Hout. De GOES^a»a L.KERKSTR. Domburg, Kloetinge, 2 Juli 1955. Middelburg. DELFT MIDDELBURG Beroepen te Tholen, C. J. var. de Broek te Meieren. DEN onder genoot vorige i lijke co schappe der bep in de r: organis: weren. De 15 kilometer wandelaartjes van de W.S.V. „Kruiningen” passeren bordes van het stadhuis te Goes. Foto Zeeuwsch Dagblad. In de derde klasse C versloeg Kats Togo III met 6—0. Hierdoor veroverden de Noord-Bevelanders de leiding. In de derde klasse D zag Blauw Wit II zich met 11—0 door De Poel II verslagen. Elto maakte korte metten met Scampolo III (61). Met dezelfde cijfers ging ook Olympia II tegen Luctor II ten onder (1—6). Adspiranten A: Swift B—Swift A 0—7; De Poel—Tjoba 0—17. C: Blauw WitOlympia 06. D: Animo BSwift Vlug 03. MIDDELBURG, 2 Juli Voor het toe latingsexamen der Rijks H.B.S. te Mid delburg slaagden: Jan Bierma, Ben Brug- geman, Koos Biondina, Leuntje Catsman, Fiepko Coolman, Kees Dingemanse, Aleid Fortgens, Guus Froijen, Ferdi de Konink, Bert Koops, Herma van Liere, Jan de Lugsanet de la Sablonière, Frans Minder- houd, Ben Malipaard, Marius Meulen- berg, Herma Petiet, Hans Potteboom, Leendert Parent, Judy Portier, Koos Scherphuis, Lex van Selms, Attie Vader, Sjane Verhage, Co Visser en Wim de Vos, allen te Middelburg; Kees Brakman en Hans Janse te Nieuw- en St Joosland, Marcel Donze te Sint Laurens, Jaantje den Hollander te Oostkapelle, Kees Lou- werse te Souburg, Jan van Rooijen te Westkapelle, Aartje Steur, Michiel Vaan drager eh Rita van de Velde te Dom burg, Madeleine Simons te Zoutelande en Leida Wielenga te Veere. Twee candida- MIDDELBURG, 2 Juli. Aan de Chr. Kweekschool voor Zeeland te Middelburg werd de onderwijzersacte behaald door de heren A. P, Meulen- berg (Kamperland), P. Minderhoud (Gapinge), E. P. D. van Ooijen (Mid- dc’burg), H. M. van de Putte (Sou burg) en T. van de Veén te Waalwijk. Geen enkele van de candidaten be hoefde te worden afgewezen. Deze r is gewo ties toe de ere. straft li waarscl boete, t missie van de drijf (B B(! ni zelfs n een zg hetgeen trokken goedere BSB a: laren. maakt, ganlsat code zi Als 1 code w Het bij of ee len j omtr een s Het ns gunn het gen i van men mogs met gen Tot ons leedwezen overleed on- g verwachts onze zeer geachte pa- troon, de Heer P. SCHEELE. Zijn nagedachtenis zal bij ons In ell den, die men, ir vormen vakje e< Van 1 noot, 3- taal, 5- drank - in ere blijven. HET PERSONEDL. Biezelinge, 4 Tuli 1955. De Vereniging van Chr. onderwijzers, afdeling Zuid- en Noord-Beveland, hield Zaterdagmiddag een vergadering onder voorzitterschap van de heer J. Jonkheer. De heer J. van Belle te Heinkenszand hield een referaat over „Bezinning op de positie van en onze taak in de Chr. school”. Hij constateerde een zekere moe deloosheid en twijfel aan de noodzaak van Chr. onderwijs. De Chr. scholen zijn niet gesticht om ons volk te verdelen, maar om vanuit ons isolement het gehele volk tot Chris tus te brengen. WOLFAARTSDIJK, 3 Juli Onder zeer grote belangstelling heeft vandaag ds G. Heyerman, Geref. predikant te Wol faartsdijk afscheid genomen van zijn ge meente, die hij drie en een half jaar heeft gediend. Hij vertrekt naar Nijver- dal. Bij zijn afscheid deelde hij mede, dat in zijn plaats cand. Bouwknegt uit Nije- veen zal komen, die Wolfaartsdijk koos uit zes op hem uitgebrachte beroepen. Als afscheidstekst had de predikant ge kozen Handelingen 20 vers 32. Na de pre dicate heeft ouderling J. Katsman de scheidende predikant en diens echtgenote toegesproken en hen dank gebracht voor het vele dat zij voor de gemeente hebben gedaan. Hij liet hen toezingen Psalm 119 9. Namens de Classis voerde dr Stam uit Goes het woord en namens de Herv. Kerk ouderling C. v. d. Schraaf, die een brief voorlas van de door uitstedigheid verhinderde Herv. predikant ds Ponsteen, een brief, die getuigde van de warme vriendschap tussen beide predikanten. Namens het gemeentebestuur sprak VEERE, 2 Juli. Op Vrijdag 15 Juli a.s. des middags om 4 uur hoopt de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, de officiële ope ning te verrichten van de historische tentoonstelling „Vier Eeuwen Markie zaat” in het Schotse Huis „Het Lam metje”, welke tentoonstelling wordt georganiseerd door het bestuur en de culturele commissie der Stichting „De Schotse Huizen”. burgemeester S. A. N. van Oeveren een hartelijk dankwoord. Na dit afscheid hebben de velen nog eens persoonlijk de predikant en zijn echtgenote dank ge- SCHOONDIJKE, 2 Juli Zeeuwsch- Vlaanderen heeft afscheid genomen van de heer L. van Dijk, die zoals bekend met pensioen gaat. Dertig jaar is hij werkzaam geweest voor het landbouw onderwijs en thans acht hij de tijd ge komen zijn functie als directeur van de Rijkslandbouwwinterschool neer te leg gen. In welk aanzien de heer Van Dijk stond is Zaterdagmiddag tijdens de afscheidsreceptie aangeboden door boe ren, oud-leerlingen, verenigingen en organisaties, zonneklaar gebleken. Een groot aantal sprekers heeft de verdien sten van de heer Van Dijk niet onder stoelen of banken gestoken. Tot onze spijt kunnen wij door gebrek aan ruimte niet nader ingaan op het gesprokene van deze receptie, maar morgen hopen wij een uitvoerig verslag te geven. Diefstal. De politie heeft Zaterdagmid dag de 12-jarige O. aangehouden. De knaap had kort tevoren uit een Belgische auto een banknoot van 1.000 francs weg genomen. van zijn baas een foto maakten. We vergaven het hem gaarne. En dan waren daar de mannen van de Nationale Reserve weer. Ook zij ontbreken nimmer op het appèl. Even min trouwens als hun drumband die zowel in Goes, als in ’s Gravenpolder en Kapelle voor een keurige begelei ding zorgde. Zeeland kan met recht trots zijn op deze drumband. In Hotel „De Zwaan” te Kapelle ge noten de deelnemers van een welver diende rust en kon het Rode Kruis, dat ook op onze marsen steeds paraat is, aan de slag. Het aantal van blaren voorziene liefhebbers bedroeg hier twaalf, die echter, toen zij vakkundig waren geholpen, weer opgewekt ver der marcheerden. In de rust hebben wij met verschei dene deelnemers een babbeltje ge maakt. „Een prachtig parcours” von den zij eenparig. Vooral het stuk tus sen ’s Gravenpolder en Kapelle-Bieze- linge bood de natuurliefhebber en welke wandelaar is dat niet? veel te genieten. Het feit, dat de weg, soms met veel kleine steentjes, voor enkelen op gymnastiekschoentjes moeilijkheden opleverde, nam men gaarne op de koop toe. De jury, bestaande uit de heren C. J. van Weele, C. W. Vervest en W. Leijs had geen gemakkelijke taak doch zag toch kans om per auto de parcour- sen driemaal af te rijden. Zij stelden zich soms verdekt op en noteerden menig foutje. Op zeker ogenblik stelden zij zich voorzichtig op in een tuin. Toen zij daar even stonden kwam de bewo ner naar buiten. Niet zonder schroom naar later bleek. De man dacht n.l., dat zij controleurs waren, die eens kwamen kijken of hij wel had vol daan aan de verplichtingen inzake de aardappelmoeheid. Toen hij hoor de dat het om de wandelsport te doen was lachtte hij opgelucht Om half negen vond in de grote zaal van het Schuttershof de prijsuitreiking plaats. De heer De Smit dankte hier aller eerst de „ziel” van de organisatie, de heer A. C. Veenis uit Goes, die steeds de algemene leiding op zich neemt. „Hij heeft eens gezegd, dat duizend wandelaars niet bij elkaar te brengen zij in Zeeland”, aldus de heer De Smit. „Laten we eens bewijzen, dat het wèl kan”Hij kreeg een daverend ap plaus. Dankwoorden kregen ook de Goese Pijpers, de Nationale Reserve-Drum- band, de jury, het Rode Kruis en de politie. De heer De Smit had een voor som mige deelnemers teleurstellende me dedeling: de medailles waren op. Zij, die er nog geen mochten ontvangen, krijgen dit versiersel echter komende week franco thuisgestuurd. Toen kwam de heer Vervest aan het woord om de prijzen uit te reiken. Hij begon bij de laagst geklasseer- den en voerde zodoende de spanning met de minuut op. Het indianengehuil, dat iedere keer opsteeg, overstemde bijna het concert in de Schuttershof - tuin waar de pijpers optraden. De wisselbeker is er nu uit. Doch voor elke volgende mars zal een even grote beker beschikbaar worden ge steld!! GOES, 2 Juli. Dr ir C. W. C. van Beekom, de Rijkslandbouw- consulent is een enthousiast wan delaar, die ook de wandeltochten van het Zeeuwsch Dagblad niet gaarne laat schieten. Aan de hedenmiddag te houden wandeltocht kon hij echter door onvoorziene omstandigheden niet deelnemen. Maar toch heeft hij zijn medaille voor de 25 km tocht verdiend! Vrijdagmiddag heeft hij namelijk het parcours gelopen. Hij startte om 2 uur vanaf ons bureau in de Lange Vorststraat, waar hij zijn contrölekaartje en de routebeschrijving ontving. Welgemoed ging hij op stap. Zijn eerste controle was te ’s Gra venpolder en wel in het gemeen tehuis, waar men ter secretarie zijn kaart af stempelde evenals op de gemeentesecretarie te Kapelle- Biezelinge, het volgende controle punt. Een dankwoord voor de medewerking, die men ons op deze secretarieën verleende, spre ken we hier gaarne uit. Uiterst voldaan keerde deze eenzame wandelaar ’s avonds weer terug in Goes. In zijn woning aan de Bergweg hebben wij hem om het maar eens netjes te zeggen de „versierselen opgespeld”. Over het parcours was de heer Van Beekom enthousiast. Vooral het stuk tussen ’s Gravenpolder en Kapelle-Biezelinge was bijzon der mooi, vond hij. ’s-HEER ARENDSKERKE. Op de Nieuwe Rijksweg deed zich ter hoogte van de Kerkweg een ongeval voor. Een uit de richting Goes komende personen voor de boeg ontsnapten Van der Pluym, wagen stopte, teneinde enkele meegelif te militairen de gelegenheid te geven tot uitstappen. De auto werd ingehaald door een andere personenwagen, bestuurd door B. uit Vlissingen. De chauffeur Francien Oostdijk verwelkomde de afgevaardigden van Arjos, C.J.V.F. en J.V.’s. Jannie Lobbezoo, die hierna haar inleiding hield begon te zeggen: „We zijn hier niet gekomen om elkaar over de rug te aaien” en ieder kréég een lik. Eerst stelde zij de vraag: „Zien wij onze verantwoordelijk heid ten opzichte van de eenzamen?” Vervolgens wees Jannie op het ver schil tussen liefvinden en liefhebben. Haar pleidooi kwam hier op neer, dat we toch wel iemand lief kunnen hebben, zonder dat we die persoon liefvinden of zelfs maar sympathiek vinden. Dat er pit in de M.V.’sters zit werd wel bewezen bij het stellen en beant woorden van vragen. Eén der meisjes voerde aan, dat een studerend lid op haar vereniging nooit een gedegen in leiding zal kunen houden. Een ander meisje weerlegde dit met een rake en scherpe repliek, „In een inleiding van een half uurtje zit soms meer, dan in een inleiding, waaraan een hele avond gewerkt isi” Nadat mej. M. Stoutjesdijk enkele ernstige verzen o.a. Okke Jager’s „Worden als een kind” gezegd had, werd op zeer originele wijze het jaar verslag uitgebracht. Als betrof het een gewone vergadering, zo zat het be stuur rond een tafel geschaard, èn er werden treffende dingen gezegd. In de middagvergadering refereerde ds Van Strien over „Tijd en taak”. De meisjes, die straks Christen-vrou- wen zullen zijn, aldus de predikant, moeten het karakter van hun tijd ver staan. Deze tijd is eigenlijk een tijd van geestelijk en zedelijk verval, waar in men langs de Here Jezus heen gaat leven. Er is in Nederland een geslacht op gegroeid, dat God de rug toegekeerd heeft en dat bezig is ons christelijk le ven te vernielen. Deze mensen vormen c.'. een politieke macht, die het chris telijke leven proberen weg te werken. Gelukkig is dit in Nederland nog niet het geval, zei ds Van Strien, maar wel in de communistische landen. Gelukkig werken er ook nog andere krachten, en de predikant wees hier op de Kracht van het Koninkrijk Gods. „En dat is nu jullie taak in de we reld. Dat is jullie roeping!” en blij de wisselbeker dit défilé de aandacht van de dui- die het gadesloegen, nog zou worden op de ROT Bond ringsbi bureau in hel Haag, taris, i hoofdk werd Donde: congre bureau sponta f 1000 De t gericht jarig 1 naar R gres ir Een de Ka ring bondst tuele tuur lij! tieve ke en densta ring ei len m de W zaak i keken Veel tegen volgen plichte scholei ganen reau t van d werd t voor d noodza opvolg uitgehi hun di Toen om twee in „Het Schuttershof” werd geopend stonden reeds talrijke wandelaars te wachten. En de stroom groeide en groeide. Uit alle delen van Zeeland en zelfs daarbuiten kwamen zij: „Kun nen wij ons nog laten inschrijven?”... Wij schreven ons de blaren op de vingers, doch met plezier. Want we deden het voor al die enthousiastelin gen die zelfs de blaren op de voeten niet tellen In tegenstelling tot vorige jaren werden de wandelgroepen nu opge steld in de tuin van het Schuttershof. Zonder het verkeer te hinderen kon den zij nu aan de achterzijde vertrek ken om zich op de Koepoort bij de Pijpercorpsen aan te sluiten. De mars door de stad en het défilé liep voortreffelijk. Op de splitsing VoorstadOostsingel scheidden zich de wegen van pijpers en wandelaars. Want laatstgenoemden gingen door de Voorstad over de Rijksweg en de spoorlijn het „vrije veld” in. Mede dank zij de uitstekende voorbereidin gen die de gemeentepolitie had getrof fen, konden zij veilig en ongehinderd de Rijksweg passeren. Aan de tien-kilometertocht, die via de ’s Gravenpolderseweg door het pol derland naar Kloetinge voerde en van daar weer terug naar Goes namen zes groepen deel. Voor de 15 km trip, die tot kort hij ’s Gravenpolder voerde en Vandaar door de polder over Dijkwel en Kloetinge weer terug, meldden zich zeven groepen. Voor de 25 km tocht telden we acht groepen van samen 117 personen en voorts nog 59 individuelen. Zij wan delden van Goes over ’s Gravenpolder via Kapelle-Biezelinge en Kloetinge. We zagen weer heel wat ouwe ge trouwen, wandelaars die geen en kele tocht overslaan en ook regel matig aan de Zeeuwsch Dagblad- marsen meedoen. We begroeten hen altijd als oude vrienden. Zo ontbrak de heer H. P. v. d. Veen, de Goese stationchef ook ditmaal niet. Deze vierdaagse-vete- raan tippelde weer rustig mee, sa men met zijn hond „Tjappie”, die met hondentrots de vierdaagse-me- daille van zijn baas aan zijn hals band droeg en ietwat verstoord naar onze broekspijpen hapte, toen we Vijfhonderd vier en veertig wandelaars; het is een record. Maar, zo zei de heer Jacq de Smit, directeur van het „Zeeuwsch Dagblad”, na afloop, ~we gaan naar de duizend toe. Er zijn nog genoeg wandelaars in Zeeland. Laat ze allemaal komen. Het Zeeuwsch Dagblad wil gaarne medewerken aan de propaganda voor de mooie wandelsport. Het tamboer- en pijpercorps „Ex celsior” te Goes, dat Zaterdag jubi leerde, verdient onze grote dank. Het voorstel om ter gelegenheid van de „Zeeuwse Pijpersdag” samen met de uitgenodigde corpsen deel te ne men aan het défilé op de Grote Markt, hebben wij gaarne aanvaard. We waren niet alleen blij zo een steentje te kunnen bijdragen aan de feestvreugde, maar wisten, dat door dit J-J—J- J’-; zenden eens gevestigd wandelsport. Le Cointre N.V. en medaille; 3 Vre derust Dames, 53.16, Lauwertak en medaille Redactie Zeeuwsch Dagblad; 4 Vrederust Verplegers, 51.90; 5 Gym- nastiekver. „D.O.K.”, Oostkapelle, 49.53; 6' W.S.V. Kruiningen, 49.2; 7 Zuid-Westers, Souburg, 48.3; 8 Vrede rust heren 46.3. Alle groepen ontvingen een groeps- medaille, terwijl de leden persoonlijk nog een herinneringsmedaille in ont vangst mochten nemen. Van deze uitstekend geslaagde wan deltocht werd voor het Zeeuwsch Dag blad een kleurenfilm vervaardigd. Wij hopen deze film te zijner tijd voor de wandelsportliefhebbers te kunnen draaien. Hier zullen dan nog nadere mededelingen over volgen. Laten we besluiten met de hoop uit te spreken, dat ook volgend jaar een dergelijk evenement zal kunnen plaats vinden. Het is dan onze lustrumtocht. We gaan daar iets heel speciaals van maken. En we verwachten dan een dubbel aan tal deelnemers!! KRUININGEN, 2 Juli Onder zeer grote belangstelling is Zaterdag de jaar lijkse wielerronde van Kruiningen ver reden. De 75 nieuwelingen, die aan de start verschenen, gaven vooral na half- koers een spectaculaire strijd te zien, wat tenslotte uitliep op een overwinning van C. van der Meulen te Badhoevedorp. Hij maakte een tijd van 2 uur en 3 minuten over 78 kilometer. De Zeeuwse favoriet Piet Rentmeester had weer met pech te kampen. In de 12e ronde kreeg hij stukken. Weliswaar kreeg hij een andere fiets, maar zijn mak kers hadden inmiddels een voorsprong van een halve minuut. Rentmeester be gon aan een moedige achtervolging en na acht ronden had hij weer aansluiting bij het peleton. Toen bleef het geruime tijd rustig. Met nog 30 ronden (er moes ten 65 ronden gereden worden over 1200 meter), sloeg Sijthoff een gat in het pe leton, maar spoedig kreeg hij gezelschap van vier renners. Achttien ronden voor het einde wist Piet Rentmeester, aange- moedigd door de premies met zijn fa vorieten een fusie met de kopgroep tot stand te brengen. Met nog zes ronden bloemen waren uiteindelijk voor Van der Meulen. De uitslagen zijn: 2. Mathot, Haarlem; week uit met zijn wagen, slipte en kwam 3. A. van der Pluym, Dussen; 4. C. van der Horst, Standaardbuiten; 5. H. Schip- werden licht gewond en moesten zich on- per, Koog aan de Zaan. Piet Rentmeester der dokterbehandeling stellen. De auto eindigde op de tiende plaats. ZIERIKZEE, 2 Juli. De enigszins onstuimige diep grijsblauwe Ooster- schelde, die Zaterdagmorgen door een groot deel van de meisjes, die naar de Provinciale Bondsdag van de afd. Zeeland van M.V.’s op Geref. Grondslag, werd overgestoken, was een voorbode van het enthousiaste en diepzinnige be toog, dat ds P. van Strien van Delft over het onderwerp „Tijd en taak” ’s middags in de Geref. kerk hield. De kerk was, evenals ’s morgens, toen Jannie Lobbezoo „Jij en ik, ieder een lik” inleidde, bijna geheel gevuld. Samenzang, muziek en declamatie ’s middags door Corrie van der Maas - smeedde de diverse punten van het Bondsdagprogramma aaneen. Ds Tiemersma van Zierikzee sprak het slotwoord. Een deel van de meisjes maakte in bussen nog een rondrit over het eiland. Heden overleed zacht en kalm onze "c chte zwager DIRK ADRIAANSE, in de ouderdom van 81 jaar. Familie ZANDEE. W 1 Tot ons leedwezen overleed ge heel onverwachts onze zeer ge- waardeerde Heer P. SCHEELE. Gedelegeerd commisaris vennootschap. Zijn nagedachtenis zal door ons steeds in hoge ere worden ge- g houden. Bank voor Zeeland N.V. De Raad van Commissarissen. Goes, 2 Juli 1955. Tien kilometer. 1 Goese Kabouters 57.40 punten, Beker Fabery de Jonge, Goes; 2 „Kas- porgo”, Goes, 56,3, Lauwertak Redac- i tie Zeeuwsch Dagblad; 3 Welpen Ja- cob Valckegroep, Goes, 56,2, Lauwer tak Directie Zeeuwsch Dagblad; 4 W andelsportvereniging, Kruiningen, 52.57; 5 Jongensclub „Obadja”, Kapel- e, 48.10; 6 Chr. School, Kruiningen, 42.83. Vijftien kilometer. 1 „Kasporgo”, Goes, 56.43 punten, Beker en medaille Stichting Zeeuwsch Dagblad; 2 O.K.K., Goes, 55,50, Lau wertak Stichting Zeeuwsch Dagblad; „Tuni”, Nieuwdorp, 50.57, Lauwer- rk; 4 W.S.V. Kruiningen, 50.30; 5 Chr. School, Kruiningen, 47.83; 6 W.S.V. Hansweert, 46.86; 7 S.V. „Atlas”, Sou burg, 45.26. Vijf en twintig kilometer. 1 Goese padvindsters 58,16 pnt Wissel beker Directie Zeeuwsch Dagbl., Beker Dosterbaan Le Cointre N.V., medail le; 2 Nationale Reserve District Zee land, 55.70 punten. Beker Oosterbaan GOES, 2 Juli Ook vandaag hebben zich weer drie nieuwe koplopers aange meld. In de tweede klasse was het Luc tor, dat Vitesse de leiding ontnam. In de derde klasse C kwam Kats „op de troon” en bjj de adspiranten C nam Olympia door een beter doelgemiddelde de kop. In de eerste klasse klopte Togo De Poel met grote cijfers: 92. In de tweede klasse A plaatste Elto zich bij de kopgroep (Swift H en Vopo) door een formidabele 120 zege op Een dracht. Swift III behaalde op Top een benauwde 23 zege. In de tweede klasse B veroverde Luctor door een 70 overwinning op Zuidwes ters de leiding. Scampolo II werd op eigen veld door Animo met 05 versla gen. In de derde klasse A boekte B.K.C. twee kostbare overwinningen n.l. tegen Atlas (211) en A.K.C. (111) Animo II zag zich twee maal verslagen: A.K.C. (72) en Atlas (70). Stormvogels en Madjoe deelden (3—3). In de derde klasse B verstevigde Swift V zijn positie door een 32 zege op Zuidwesters H. Swift II bleef goed volgen door Top II de kous op de kop te geven (84). X 7 IJF HONDERD VIER EN VEERTIG vrolijke en enthousiaste wandelaars en wandelaarsters tippelden V Zaterdagmiddag op uitnodiging van het Zeeuwsch Dagblad door zonnig Zuid-Beveland. Het is een on gekend feest geworden deze Zeeuwsch Dagblad-mars, Want het zonnetje scheen vrolijk en vergoedde daar mee dubbel en dwars de teleurstelling van de 4e Juni toen het door de slechte weersomstandigheden niet verantwoord was om te wandelen. En hoe feestelijk was ook de mars die de honderden, eer zij Bevelands groene dreven introkken, door Goes maakten samen met de defilerende pijpercorpsen. Maar het feestelijkst voelden de Goese padvindsters zich: zij droegen triomfantelijk mee naar huis. Zij hebben die trophee definitief gewonnen! f'V?' i;

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2