MARKT VEILING BEURS Hieuws uit de Provincie DE DOOLHOF Gereformeerde diakenen bespraken hun ambtswerk AidA UIT ZEELAND'S STEDEN s in Goese Rode Kruis aan top der Zeeuwse steden Andrews Conferentie te Goes KERK KAMIL 22 ct. Bijna f 5500. bijeengebracht MictUelburg Vlissingen Vrije bewerking van een Engels verhaal van Mrs Henry Wood Goes 's Nachts nemen uw maag en ingewanden de nodige rust Prof. Diepenhorst lichtte hen in over de veranderingen ilets betere stemming '4 FEUILLETON Geslaagden Chr. Kweekschool Middelburg De sigaar die in een joedereuk staaf Middelbare Meisjesschool Middelburg Programma Vrijdagavond- concert COLIJNSPLAAT Gymnasium Middelburg Burgerlijke stand sb onze schepen*} ,-HEER ARENDSKERKE KLOET1NGE NIEUWDORP ;;7 MAARTENSDIJK O.- EN W.-SOUBURG Burgerlijke stand Geslaagd VEILINGBERICHTEN RH ZEEUWSCH DAGBLAD Donderdag 30 Juni 1955 pagina 5 Ingezonden Mededeling (adv.) 154 Aardbeien •M te Ingezonden Mededeling (Adv.) Waar zijn en n. L. R. Driedijk. (Wordt vervolgd.) Aan de Chr. Kweekschool te Middel burg behaalden de volgende dames de acte van bekwaamheid als onderwijzeres: A. C. Duvekot te Goes, S. J. Geelhoed te Hoek, D. Janse te St. Laurens, L. van Kleunen te Goes en G. de Lange en A. F. Munters te Middelburg. Voor het eindexamen der Rijkszui- velschool te Bolsward is geslaagd de heer J. Janse te St Laurens. 310 624% 624% 59814 164 Kon. Pkvrt. Rott. Lloyd 139 231 18314 59 92 28% 99% 254 267 139 23114 158 11314 25% 1014 52 70% 140% 80 124B 107% 71% 300 31814 3854 10314 2914 5414 88 12114 6344 34% 4814 5414 1614 4314 30 3554 werk. f. 1.65 per bus. GE ZONOHEIDSZ OUf GEZINSZORG. Een nieuwe taak, waarmee de diaco nieën zich bezig houden, is de gezins zorg. Mej. J. C. van der Meulen uit Amsterdam heeft er het één en ander over verteld. Ongetwijfeld een onder werp, dat steeds meer in de belang stelling komt. Door de ontwikkeling in de maatschappij is het familieverband losgemaakt. Als Christenen hebben wij ons te bezinnen op de vraag hoe we dit kunnen tegengaan. Een christelijk gezin is een gezin, waar Christus de leiding heeft en een goed gezin is een zegen voor de sa menleving. Gezinszorg omvat alle be moeiingen met het gezin, van welke aard ook en is niet los te maken van gezinsverzorging. Dit werk is gegroeid uit de nood. Uitvoerig stond zij stil bij de Rijksregeling, waarin het werk van gezinsverzorging omschreven wordt en besprak zij de opleiding tot gezins- verzorgster. Uit de drukke discussie bleek zeer duidelijk, dat vele diaconieën interesse hebben voor dit werk. 119% 85L 44L 180% 53 185 17414 174% 99% 303'4 303% 308 189 301 320 300 330% 500B 1 202% 409% 411% 240 88% 121% 77% 64% 35% 49% 55 26 10% 52 71% 142% 80% 12414 110 Intern. Nickel 72% 118% 119% i 30% Canadian Pac. 35% d.v. C. J. Breas en J. Verhoek; Catharina N., z.v. J. v. d. Parel en D. A. v. Nieu- wenhuijzen te Kruiningen; Henricus A., z.v. H. Capello en A. J. v. d. Borgt; Adri ana J. P., d.v. G. v. Riet en P. A. Staal; Het einddiploma van de Middelbare Meisjesschool te Middelburg werd be haald door de dames L. W. Best, W. A. Ie Fever, V. G. van Leverink, G. J. Mat- thijssen, A. Rijksen, allen te Middelburg en F. W. Hillebrand te St. Laurens. Twee candidaten werden afgewezen. Ned. Herv, Kerk. Beroepen te Veen L, Brasser te Voorthuizen; te Waddinxveen J. van Rootselaar te Wijk bij Heusden. Aangenomen naar de Prot. Kerk in Indonesië A. Weiland te Beemster. Geslaagd. De heer M. Ruster te Bors- sele slaagde aan de R.U. te Utrecht voor het propadeutisch examen. Geref. Kerken. Beroepen te Apeldoorn (vac, P. de Het programma, dat door het Middel burgs Muziekcorps, gedirigeerd door de heer Piet de Röoij, Vrijdagavond op het Molenwater afgewerkt zal worden, luidt als volgt: 1. Nieuw Walcheren, mars, P. de Rooij 2. Antigone, ouverture, F. Rousseaux; 3. Heinzelmanchens Wachtparade, K. Noach; 4. Au de Golfe de Napels, A. la Quardo, arr. Laruc; 5. Orphée aux Enfers, ouverture, J. Offenbach. Pauze. 6. The Gladiators, fare well, mars, H. L. Blankenberg; 7. Heure de Rêves, val se lente, I. Delmas; 8. Paraphrase, O Solo Mio, M. Oscheit; 9. Doornroosjes Bruids- vaart, M. Rhode; 10 Territorial Mars, ÜKUil\ iSbb Voetbalclub. In het Centrum is een vergadering gehouden van de voetbalver eniging „Volharding” onder leiding van de heer Nieuwersteeg. De wenselijkheid om deel te nemen aan de competitie, die door de combinatie Schouwen-Duiveland voor het Zaterdagvoetbal worden uitge schreven werd o.m. onder de loupe ge nomen. Nog steeds ontbreekt een geschikt terrein. De mogelijkheid om beurtelings de sportvelden van Oosterland en Nieu- werkerk te gebruiken zal onderzocht worden. Geslaagd. De heer P. G. van der Weele, hoofdbestuurslid van de Kon. Ned. Mid denstandsbond en voorzitter van de plaat selijke middenstandsvereniging is ge slaagd voor het propaedeutlsch examen in de faculteit der economische weten- heid voor subsidie onderzocht worden. Maar uit het oogpunt van zielszorg en pastoraat kan het gewenst zijn, dat de financiële hulp in kerkelijke handen blijft. „Ons huidige Geref. diaconaat is eenzijdig mannelijk”, aldus de profes sor. „Maar als het gaat om een a-soci- aal gezin tot de maatschappij te bren gen kan de man weinig uitrichten. Vrouwenhulp moet betrokken worden in het diaconaat, anders Is men niet bij machte afdoende op te treden. Een aantal bezoldigde diakenen is princi pieel niet onaanvaardbaar”. Het werk wordt niet gemakkelijk, maar dat mag geen reden zijn de han den in de schoot te leggen. Men moet de moeilijkheden overwinnen. „Wij zjjn strijdende kerk en dus een strij dend diaconaat. In de eerste plaats moeten we voor eikaars werk bidden” zo besloot prof. Diepenhorst. De huishoudelijke zaken hadden niet veel om het lijf. De penningmeester, de heer C. van Driel, meldde een na delig saldo van 28,42 en in het comi té werd herkozen de heer C. van Driel en gekozen de heer J. de Feyter te Terneuzen, betalen aan Is”, zo zei hij. BEJAARDENZORG Een probleem, dat rechtstreeks de diaconieën aangaat betreft de bejaar denzorg. „Als niet tijdig ingegrepen wordt, worden in de toekomst alle be jaarden in neutrale inrichtingen ge speeld”. Een bewijs hiervan leveren de ziekenhuizen. Hier staan we ontstel lend achter bij de neutrale en katho lieke inrichtingen. Deze achterstand is absoluut niet meer in te halen. „Maar heeft de diaconie hier mee te maken?” zo zal men zich afvragen. Muurvast staat, dat de kerk helpt, waar geen helper is. Het is echter niet alleen te betalen en daarom moet de mogelijk- „Daar ligt het gevaar”, bevestigde Karl. „Nu als de ogen van die man op de Doolhof gevestigd zijn en hij zal het wel dag en nacht bewaken, met behulp van collega’s misschien dan kun je alle hoop wel laten varen, dat ik hier wég kom.” meegedeeld tijdens een hedenavond in „Slot Ostende” gehouden bijeenkomst, waartoe alle medewerkenden waren uitgenodigd. Deze avond droeg een gezellig ka rakter en werd aangeboden dpor het personeel van het G.A.K. te Goes. Maar voordat deze G.A.K.-mensen, die met zang, declamatie en schets de ge nodigden gezellig bezighielden, hun programma konden afwerken, heeft de heer Van Liere allen, die hebben me degewerkt om deze campagne te doen slagen hartelijk dank gebracht. Tevens herinnerde hij er aan, dat vooral de opbrengst van de collecte was meege vallen. Zoals bekend werd deze maal af ge weken van de normale wijze van collecteren. De collectrices werden na melijk drie avonden bijgestaan door een geluidswagen of door de muziek vereniging „Euphonia”. De voorzitter van de afd. Zuid-Beveland-West van het Rode Kruis, de heer A. J. van Heel, heeft hierna alle medewerkers- (sters) dank gebracht. Vervolgens las hij een telegram voor van het hoofd bestuur, waarin dit zijn waardering uitsprak voor de buitengewoon goed geslaagde inzameling. Namens de af deling bood de heer Van Heel aan de heren-comitéleden een foto-album aan, terwijl de dames een Rode Kruis lepel in ontvangst mochten nemen. Bovendien kregen alleen nog een ver klaring van het hoofdbestuur. In de pauze heeft de heer A. D. Con- standse, de secretaris van de Kring Zeeland, het comité gefeliciteerd met het behaalde resultaat. Hij zei verder GOES, 29 Juni. De Rode Kruis Campagne 1955, die enige tijd geleden te Goes is gehouden, is buitengewoon geslaagd: de bruto-opbrengst bedroeg bijna 5500,—. Aan het Ned. Rode Kruis kon hiervan 4364,47 worden af gedragen. De collecte bracht op 2579,63, de verloting 1243,en de bazar 1663,30. Dit heeft de voorzitter van het Campagne-comité, de heer C. van Liere, o.m., dat Goes een buitengewoon goe de beyrt heeft gemaakt en alle andere Zeeuwse steden heeft overtroffen, het geen ook blijkt uit de opbrengsten van Vlissingen, Middelburg en Terneuzen, die resp, f2700, f3000 en f 2400 bedra gen Voor het toelatingsexamen van het Gymnasium te Middelburg slaagden de volgende candidaten: Ronny van Amerongen, Hendrik Jan ter Bals, Ronald Fukken, Huib Ghij- sen, Jos van Hooydonk, Arnold Klok ke, Sonne Reneman, Kees Ringeling, Wouter Scheltens, Marlien van Wijk, Ada Rutgers v. Rozenburg (allen Mid delburg); Hans Gelderblom (Nieuw- dorp), Marlies Gosses (Goes), Jan Geu Grootenhuis (’s Heer Arendskerke), Pieter Haandrikman, Iman Sprenger (Oostkapelle). Drie candidaten werden afgewezen. Geboren: Jan C„ z.v. P. L. Stroo en E. de Rijke; Arie J. Th., z.v. J. den Arend en F. J. J. v. d. Endt; Gerda, d.v. J. Kwantes en H. de Nooijer; Anna M., d.v. M. Holowacki en C. Verheul; Hen- drikje, d.v. P. Schaart en H. Henning; Grethe M., d.v. J. Pels en J. C. v. Ingen Schenau. Ondertrouwd: J. W. Gabriëlse, 26 j. te I O. W. Souburg en P. Gilde, 21 j.; H. Boutens, 21 j. te Middelburg en A. Rui- zendaal, 19 j.; H. Kiewiet, 42 j. en A. Le- febèr, 39 j. Gehuwd: W. Th. Wijnen, 29 j. en M. Dingemanse, 24 j.; J. Tijmstra, 34 j. en J. H. Menkveld, 25 j. Overleden: L. de Nooijer, 64 j., echtg. AALSDIJK 28 te New York. AARDIJK p. 29 eiland Abaco Bahamas n. New Orleans. AMSTELPARK 29 te Amsterdam. AMERSKERK p. 28 Quessant n. Duin kerken. ARENDSKERK 29 te Hongkong. BLOMMERSDIJK 29 te Calcutta. DELFLAND p. 27 Quessant n. Las Pal mas. DUIVENDIJK 28 v. Panama n. Los An gelos. EEMDIJK 28 v. Lissabon n. Havanna. ËLMINA 29 te Rotterdam. ENGGANO 29 te Priok. haalde. Je bent toen onvoorzichtig ge weest, Adam. Je hebt je laten zien. Nu heeft die vrouw Chaffen gebabbeld. Zij moet óf een echte heer óf een spook gezien hebben. Strange is ook achter dat verhaal gekomen,, maar die gelooft nu eenmaal niet aan spoken. Voor hèm houdt zich hier iemand schuil.” „En dus bespiohneert men de Dool hof?” „Precies. Hij zoekt Salter. Niet jou.’ Adam zweeg, terwijl Rose, die inge spannen had zitten luisteren, Karl be tekenisvol aanstaarde. „Is het wel zeker, dat Salter hier niet in de omtrek is of geweest is?” Karl begreep de vraag onmiddellijk: Adam! Als het gevaar geweken is, zij dacht aan Smith! „Heel zeker, Rose. Het denkbeeld was niets dan ’n misverstand. Je ziet dus de man, voor wie je zo bang bent, Ivoor hém al een grote concessie, volstrekt niet het spoor van Adam1 volgen, daar wordt niet eens aan ge dacht, maar hij verbeeldt zich, op dat van Salter te zijn.” „Het ene spoor kan tot het andere leiden”, zei Adam. „Door naar een an- schappen aan de Leuvense Universiteit. Hij kreeg de toekenning „met onderschei ding”. Collecte. De collecte, gehouden voor de reis van de ouden van dagen heeft in de gemeente 1345,85 opgebracht. Ver deeld over de vier dorpen was de op brengst: ’s Heer Arendskerke 368,10; ’s Heer Hendrikskinderen ƒ260,50; Lewe- dorp ƒ349,Nieuwdorp ƒ368,25. Concert. Vrijdagavond a.s. half acht hoopt de muziekvereniging .Excelsior” tot 9 uur een concert te geven in de tent op het Marktveld. Hierna worden de schoolkinderen die deze dag hun jaar lijks reisje maken door .Excelsior” aan de kom der gemeente met muziek opge wacht. Opgegraven. Door de Gravendienst van het Ministerie van Oorlog zjjn drie stof felijke overschotten van Duitse militai ren opgegraven, die destijds op de alge mene begraafplaats ter aarde besteld zijn. De Gravendienst zal ze overbrengen naar de centrale begraafplaats te IJssel- stein. Bevordering. De wachtmeester der Rijkspolitie, de heer A. Hogesteger alhier, is m.i.v. 30 Juni bevorderd tot wacht meester le klasse. Kring Walcheren Zuid M.V.’s. In de vergadering van de Kring Wal cheren Zuid van de M.V. op G.G., die te Souburg gehouden werd, heeft de M.V. uit Vlissingen het onderwerp „Wij en de hedendaagse maatschappij” behandeld. Meisjesplicht uit Middelburg zorgde na de pauze voor een vrolijke noot met een paar stukjes proza in dialect. Tenslotte werd afscheid genomen van de presiden te, Jeanne de Kam. De nieuwe presidente. Mien van Damme sloot deze gezellige avond. A. Schipper te Yerseke. Ondertrouwd: F. W. Nobels, 26 j. W. G. Geijssen, 19 j. Gehuwd: P. Poelman, 28 j. en Baarends, 26 j.. Overleden: J. Acda, 70 j., echtg. v. C. 1 v. G. de Rijke. Geboren: Suzanna K. D„ d.v. J. Mesu en D. C. L. v. Liere; Geertruida J., d.v. I. J. Sinke en A. G. Brasser; Maria C„ SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Internatio Am. Radiator Am. Motors Am. Smelting Anae. Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada Gen. Motors „Wees dag en nacht op je hoeóe. Zorg, dat je, op welke tijd ook, nooit onvoorbereid bent, als er soms een huiszoeking wordt verricht. Strange sprak daar al van. Als het kan, zal ik je wel van te voren waarschuwen, der te zoeken, vindt hij misschien mij.” Maar zeker is dat niet. Je moet elk ogenblik, van de dag en de nacht er op rekenen, dat je vijand komen kan.” „Een vrolijke toestand”, bromde Adam. „Ik wou, dat ik hier nooit ge komen was!” „Ja, had je het maar nooit gelaan,” zei Karl. Geen wonder dat zij ’s morgens niet direct uw tempo kunnen volgen. Help ze een handje met Andrews bruisend Gezondheidszout, twee lepeltjes op een glas water, direct bij het opstaan - nog vóór u zich wast. Andrews bevat - in smakelijke en pret tige vorm - de geneeskrachtige stoffen die u nodig hebt om storingen in de spijsvertering op te heffen. U zult geen last meer hebben van een op geblazen gevoel, nare smaak, be slagen tong en oprispingen die er op wijzen dat onverteerde voedselresten zich ophopen in maag en ingewan den. Gun u geregeld ’s morgens vroeg even tijd voor een heerlijk bruisend glas Andrews. Dan func- tionneert van binnen alles weer vlot en gaat u met méér plezier aan het werk. f. 1.65 per bus. GOES, 29 Juni. Aan. het Goese Lyceum slaagden voor het eindexamen gymnasium A de heer P. J. G. van der Hoeven te Goes en voor afdeling B: P. A. Verbrugge te Kruiningen en H. M. van der Weele te Colijnsplaat. Mej. T. Mol alhier is geslaagd voor het eindexamen van de Chr. Middel bare Meisjesschool te Zeist. „Voor het ogenblik kun je niets an ders doen dan blijven, waar je bent”, I stemde Karl toe. „Ik heb je dit alles ‘verteld, opdat je dubbel waakzaam en voorzichtig zult zijn. Je bent een roe keloze waaghals, anders zou ik je deze onrust bespaard hebben.” „AI zou die man mij kennen, tien tegen één, hij zou mij niet vinden”, peinsde Adam hardop. „Met mijn voorzorgsmaatregelen zou het een uiterst moeilijke taak zijn, dat weet je wel, Karlo.” „Ja, maar je gebruikt die voorzorgs maatregelen niet altijd. Dat je nu bij ons zit in avondcostuum is verkeerd. Doe het toch voortaan niet meer, en dat zal eenmaal wel, kun je weer zien en je oude gewoonte aannemen.” „Ik zal zien”, zei Adam. Dat was dame Moutot 90.90. THOLEN, 29 Juni. Eerstelingen gewone 20.95, idem poters 15.54, idem kriel 14.54 p. 100 kg. Aanvoer 714 ton. EIERMARKT. GOES, 28 Juni. Kipeieren 10.5; eendeieren 7; poeleieren 8 en gans en kalkoeneieren 15. GOES, 29 Juni. De Gereformeerde diakenen hebben vandaag tijdens de 28ste Zeeuwse Diaconale conferentie in de Geref. kerk terdege de gelegen heid gehad te spreken over de amhtelijke dienst. Prof, mr I. A. Diepenhorst te Amsterdam heeft tijdens de middagbijeenkomst op duidelijke wijze ge sproken over de zaken, die voor de diaconie veranderd zijn en gaf tevens enkele wensen door, waarmee de diakenen in de toekomst rekening kunnen houden. In de ochtendvergadering is een geheel nieuwe taak besproken: de gezins zorg, ingeleid door mej. J. C. van der Meulen te Amsterdam. „Wat veranderde er voor de diaco nie?” was het onderwerp van prof. I Diepenhorst. Hij wijdde allereerst vele woorden aan de toestanden in het buitenland en merkte op, dat dit de diaconieën niet onbewogen kan laten. „Wij hebben ons rekenschap te geven van de problemen in grotere omvang”. Hij noemde enkele karaktertrekken, waarmee het diaconaat rekening heeft te houden: snelheid van de tijd; massa- vorming. Wist U, zo zei hij, dat het ge heel niet ondenkbaar is, dat over 20 jaar de ruimte tussen Haarlem en Am sterdam volgebouwd is? De kerk in die plaatsen heeft grote moeite de leden bij elkaar te houden, vooral des Zon dags. Als derde punt noemde hij de cultuurspreiding. Verbreiding van ken nis en mogelijkheden zich te verrij ken met geestelijke kennis zijn te over. Machtsgroepering en uitbreiding van de techniek roerde prof. Diepenhorst eveneens aan. Mechanisatie neemt toe met het gevolg: minder arbeiders en inkrimping van de arbeidsuren. Wat doen de mensen met hun vrije tijd? Hoe kan de kerk dit aan? Vra gen, die het diaconaat met zorg moe ten vervullen. De totaal gewijzigde fi nanciële omstandigheden zijn even eens een punt van belang. De belas tingen vragen veel. In eerste instantie hebben daar de philantropische instel lingen onder te lijden. Voor het diaco naat is van belang de overheidsbe moeiing. „Overheidssteun is nodig en AMSTERDAM, 29 Juni. Aanvanke lijk zag het er vanmiddag naar uit, dat de markt een kleurloos verloop zou heb ben met overwegend lagere koersen. Bij opening was de stemming mat en vele actieve soorten noteerden iets lager. Nog voor half twee echter sloeg de stemming om en bewogen de koersen zich in op waartse richting. Vooral Philips was ge vraagd en werd op grote schaal voor bui tenlandse rekening gekocht. Het lam penfonds steeg hierbij van 409 tot 412. Ook Unilever iets beter op 437% (436). A.K.U. gold onveranderd 30314. Kon. Olie kon moeilijk meekomen en bleef net be neden de zesmaal pariprijs hangen tegen gisteren 602. Cultures openden wederom gedrukt, waarbij H.V.A. de kroon spande met een verlies van 5 punten. Later op de middag volgde echter een behoorlijk herstel tot 139 (140). Amsterdam Rubber per saldo prijshoudend en Verenigde Dell een frac tie hoger. Op de scheepvaartsector ging maar weinig om. De actieve soorten no teerden een fractie luier zonder markan te verschillen. Van Ommeren opnieuw gevraagd, geadviseerd werd 236 tegen een vorige notering van 234. Guldensbeleg- gingen stil en beter voor de conversiele- ning 1947. Prolongatie 2% procent. Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarlening Invest. Cert. Ned. 1962-64 Cultuurbank N. H.’del M. Nat. H.’bank Grootboek ’46 A.K.U. Bergh’s J. Berkel’s Pat. 188% Calvé Delft Fokker Gelder Zonen 299% Kon. Hoogov. 334 Ned. Ford 490B Ned. Kabelfr. 274% 273% Unilever 435% 437% Dito 6 pr. 201 Phil. Gloeil. C2% W. Fijenoord 239 Bill. I rubr. Bill. II rubr. 315% Dord. Petr. 628% Dito' 7 pr. 627% K. Olie 100 600 Band. Rubb. 165 Kees, z.v. A. v. Frankenhuijzen en G. J. Rietkerk; Jan M., z.v. J. M. Pilaar en J. J. Melse; Jan D., z.v. W. de Bruijne en Kennecott Rep. Steel Stand. Brands 38% U. S. Steel 105% North Am. C. 29% Cities Service 55% Cont. Oil Micont. Oil Philips Oil Shell Oil Tidewater Baltimore Ches. Ohio Miss. K. Texas 13% New York C. 45 Pennsylvania 84) „Om je tot meer dan gewone be hoedzaamheid te vermanen”, ant woordde Karl, na enige aarzeling en een blik op Rose slaande. „Zeg het maar, al is Rose er bij.” En Rose knikte. „Nu dan, je weet al zo half en half, dat die bewuste man een geheim agent is. Ik weet nu zeker, dat hij een rechercheur van Scotland Yard is. Hij is hier om een ontsnapte gevangene op te sporen. Niet jou, Adam, maar ’n zekere Salter.” „Een zekere Salter?” herhaalde Adam gemelijk. „Wie is Salter? Woont die in Foxwood?” „Scotland Yard schijnt te vermoe den, dat die man hier is en nu is die man, Strange noemt hij zich, hier. Salter is echter nergens te vinden en er is geen twijfel aan, of het vermoe den is uit de lucht gegrepen. Maar on gelukkig genoeg heeft Strange achter docht op de Doolhof gekregen en doet dus nasporingen.” „Naar mij?!” riep Adam uit. „Neen. Aan jou wordt niet gedacht. Maar hij verbeeldt zich, dat hier iemand verborgen is en denkt, dat die iemand Salter is.” „Maar hoe in vredesnaam komt hjj er bij, om de Doolhof te verdenken?!” vroeg Adam, driftig wordend. „Dat hebben we te danken aan Moore, die de baker hier in huis Bruyn) L. J. Boeyenga te ’s-Graven- zande; te Zonnemaire J. Snoey, cand. te Waddinxveen. Bedankt voor Nijkerk J, Verlare te ’s-Gravenzande. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.), Beroepen te Gouda K. Drost Veendam. Geref. Gemeenten. Beroepen te Borssele, Wageningen en Middelharnis A. Elshout, cand. te Rotterdam. 102% 102% 100% 100% 98% 98 101% 101% 101% 101% 60 222% 221% 174% ETREMA (t) 28 v. Vittoria Braz n. Cura cao. HOOGKERK p. 28 Kaap Guardafui Mombasa. JAGERSFONTEIN 29 te Las Palmas. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT r --o--"'-6 - MATARAM 29 te New York. ZZv. Port Said n. Genua ORESTES 28 te La Union. POORTVLIET 28 te Ipswich. RIJNDAM 28 300 M. O.N.O Kaap Race n. Southampton. SCHIE 28 v. Amsterdam n. Hamburg. SIBAJAK 28 te Surabaja. STAD SCHIEDAM 28 v. Gibraltar n. Bagnoli. WOENSDRECHT 28 te Aden. DE VOORZITTER. Voorzitter A. de Poorte heeft in zijn openingswoord eveneens aandacht ge schonken aan de veranderingen van het werk der diaconieën. „Het werk verlegt zich enigszins”, zo zei hij, waarom? Omdat er eenvoudig geen „wanneer het getij verloopt moet men op tijd de bakens, ook de diaconale, verzetten”. Tevens voegde hij er de waarschuwing aan toe, vast te houden aan de lijn der Geref. vaderen. „We moeten onze broeders en zusters hel pen in de nood, zodanig, dat ze niet van ons vervreemden, maar blijven in de kring der gemeente van Christus. Geen vrome praat, maar vrome daad, is een gebiedende eis”, aldus de voor zitter, die herinnerde aan de gelijkenis van de Barmhartige Samaritaan. Het werk bestaat niet alleen in het geven van financiële hulp. Noodzake lijk is, dat wij ook op de hoogte zijn van de sociale wetten. Het is van be lang, dat wij weten wat zich in de diaconale kring af speelt. „Soms stel ik de vraag”, aldus de heer de Poorte, „of het wel zin heeft een dag vrij te maken voor het be spreken van de .diaconale problemen. Gezien de opkomst (er waren afge vaardigden van 45 diaconieën) is het toch duidelijk, dat ik deze vraag be vestigend kan beantwoorden. Wat is immers het doel van deze bijeen komst? De ambtsroeping zo goed mo gelijk te vervullen.” ROTTERDAM, 28 Juni. Andijvie A 620; Bloemkool IA 9—29, 2A 8— 23, B 8—13; Bos Peen 2349; Was peen 4968; Bos kroten 511; Kro ten kg 20—28; Snijbonen 99—1.38; To maten A 88; Aardappelen gr. 1822; poter 13—19, kriel 10—14; Peulen 63 98; Rode Kool 2123; Aardbeien per kg IA 77—133, 2A 57—122, B 43 78; p. doosje IA 2842, 2A 2533; Sla A 2.509.50; Stoofsla 10; Spinazie 1322; Spitskool 811; Rabarber 8 —12; Sjalotten 10—18; Selderij 3—7; Dubb. Stampr. 1.13—1.50; Tuinbonen 2738; Tomaten C 84; Komkommers IA 29—41, 2A 25, 1B 36, 2B 25—32; Doperwten 70—92; Rode bessen A 53. 71 p. doosje; Pruimen 801.90; Per-’ ziken IA 22—38, 1B 17—22, IC 12—13. ASPERGEVEILING i BERGEN OP ZOOM, 29 Juni. Aan-; voer 4500 kg. AA extra 1,75; AA I 1,20; A extra 1,65; A I 1,20; B extra 1,61; B I 1,65; C extra 1,17; C I 0,82; D I 0,47 E I 0,55; E II 0,51; F I 0,88; stel^0,21. GOES, 29 Juni. Expot- en Indu- strieveiling: Mad. Moutot 97.80—99.20, afw. 59.90, Jucunda 97.40, afw. 55.10, Slimax 98.40. Aardbeien in kratten per doos: Soltwedel I 27, Fegina I 26, Mad. Mou- tot I 22, Mach. Frühernie I 22, Climax I 27—35. Aardbeien per kg: Soltwedel I 101, i II 1891, Regina II 91, Mad. Moutot 1 105—113, II 81—105, Mach. Frü- hernie I 91, Climax I 104—105, II 91 —93, Kersen: Eearly Rivers II 110— i 111, III 76, Perziken 619. KAPELLE, 29 Juni, Industrievei- ling van aardbeien: Mad. Moutot 1 en 2 102.30; afw. 75.10; Jecunda 1 en 2 104.60; afw. 80 Climax 1 en 2 104.60, afw. 80; Macherauchs Fruhernte II 88.50; Regina II 57.20—76.70, Deutsch Evern 1 en 2 103.10. Gewone veiling: Aardbeien in kratten per doos Climax I 3239, II 1633, Mad. Moutot II 20 —23, Deutsch Evern I 25—32, II 16— 21, Regina I 2734, II 26. Macherauchs Fruhernte’ II 19—22 Bowa I 30—38, II 15—28, Mad. Lefebrê I 2223, II 1618, Soldwedel I 29, Ydun 29; II 25; Aardbeien per kg in chips, diverse rassen I 99124; II 72 —104; afw. 50—72. Kersen: Early Ri vers I 104—91, II 72—78, 111 12—39, Elton II 47, Rode bessen: Jonkheer v’ Tets II 3452, per doos van 2 ons. Ap pels: Golden Delicmious 23—44, Groen tenveiling; Aardappelen grote 1619, drielingen 9—11, kriel 5—7, Kropsla 2,56; sjaloten 49, Bloemkool 837, Radijs 6, Boskroten 4,5—6,5; Spinazie 36, Bospeen 29, Spitskool 12—14, Ra barber 3,59,5, Doperwten 50, Andij vie 11, J KRABBENDIJKE, 29 Juni. In- dustrie-aardbeien: Jecunda 96,40, afw. 45. Gewone veiling: Climax I 2224 p. doosje, II 14—26 p. doosje; Dutch Evern II 916 p. doosje; Jecunda I 21 p. doosje, II 14 p. doosje; Mach. Frü- hernte II 21 p. doosje; Mad. Moutot II 1622 p. doosje, II 6984 p. kg. MIDDELBURG, 29 Juni. Groen ten: Bloemkool A 12—32, B 10—25, C 4—13, Sla per stuk A 2—5; Komkom mers A 19—30, Bil—26, C 11—23, D 13—15, Dubb. Princessen 131150, Boskroten 2—10, Sawoyekool 4—14 Spitskool 6—16, Tuinbonen 27—33* Bospeen 1851, Spinazie 3241, Pos telein 1338, Doperwten 4765, An dijvie 2141, Waspeen 4754, Rabar ber 4—9, Snijbonen 121—147 Peulen 57—145, Zilveruien 15—43, Bosradijs 817, Fruit: Perziken per stuk 328 Aardbeien per doos 27—42, Aardbeien per kg 92136. Tomaten A 9294, B 8385, C 74, Rode bessen per doos 60 —62, Aardappelen: Grote en drielin gen 12—25, Kriel 5—14. TERNEUZEN, 29 Juni. Sla 2.50 —7.80 per 100 st. Bloemkool A 921, B 913, Witte Komkommer» B 30— 38, C 2731, alles per stuk. Peen 30 —46, Kroten 7—17, Uien 2—11, alles per bos. Doré I 16—20, II 12 Kriel 10—15, Eerstelingen I 1826, H 12— 16, kriel 10—12, Andijvie 25—34, Kas snijbonen 1.32, Saxa 1.71, Doperwten 50—53, Peulen II 80—92, Sav. kool 8 13, Rabarber 1415, Tomaten A 84— 90, B 82—84, C 75—80, Poste lein 34. Aardbeien: Dutch Evern II 81—90, afw. 71, Madame Moutot II 951.19* afw. 811.02, Jucunda II 841.08^ Climax I 1.03—1.06, II 88, Regina I 1T031a^es per kg. Kersen 1.02 De op Dinsdag 28 Juni geveilde vataardbeien noteerden resp. voor jUSun<la 94.10, Climax 93.90 en Ma- Moeara Enim 1033 1037 K. Olie 1000 601% 598% A’dam Rubb. 119% Kend. Lemb. 85L O. Java Rubb. 45L De Oostkust Serbadjadl 50% Holl. Am. lijn 185 K.J.Ch.Pkvt. 171% N. B. K. Boot 183% 182% 174 172 169% 168 N. Schvrt U. 175% 175% Omm. Schvrt. 234% 237 H.V.A. 139% 138% St.v.Mij. Ned. 184 Java Cult. 58 N.I.S.U. 94 Vorstenlanden 30 Ver. Dell Mij. 134% 136% Senembah 99 Müller Co. 250% A’dam Rubb. 266 Esc. Bank Rott. Bank N. B. Aniem Overz. Gas Born. Sumat. 114L 28 n. Diego-Garcia op weg n. Fremantle. MUIDERKERK 29

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5