d voor Nieuwe grondslag Landbouwbeleid H-0 Tweede Kamer nu meer tevreden I over belasting- en huurvoorstellen Snelle jacht boven melkwitte wolken Britse Vampire in PUZZLE Nieuwe aanwinst voor de K.L.M. Een millioen A.C.S.LS. lii - Of Argentijnse minister vraagt ontslag Bijeenkomst van NAVO-parlementsleden Tien jaar N.J.G. Drieling te Bergen op Zoom Churchill doet het wat kalmer aan Hongerstaker in Haags pension Wfl Dertig minuten in een straaljager Na achtervolging en ver van L; Tijdelijke regeling voor in- en uitvoer; oprichting voedselvoorzienings in- koopbureau Prinses Beatrix gaat in Leiden studeren VANDAAG EENS I voor de hele dag Oranje-Groene Kruis te Utrecht bijeen I illllS? Critiek van Vereniging van Nederlanse Gemeenten Beroepsgroep Werk meesters N.C.B* bijeen 4'-- - i van Hunters, looping als toegift kruiswoordraadsel HORIZONTAAL: 1. Baan voor bal spel, 4. costuum, 7. dier, 9. weefsel, 10. hjkskeur, 11. plaats in Spanje, 12. Voorzetsel, 13. onmeetbaar getal, 14. Grieks, 16. aap, 18. rivier in Italië, 19. geheel de uwe, 21. ingenieur, 23. vreemde munt, 24. heden, 25. smerig, 29- voegwoord, 30. priem. ZEEUWSCH DAGBLAD Ponderdag 30 Juni 1955 pagina 3 t- iz imm 1 Landbotiivwet ingediend 2 h t n s havermout Het complete ontbijt! Huurcompensatie voor „moeilijke" groepen bepleit Magnifiek. - - Bejaardenzorg, belangrijke taak I Snelheid. - Russische diplomaten in Engeland teruggeroepen 'Wis, i Oplossing vorige puzzle: ?2?IZONTAAL: 1. Kwaad, 3. aap, 5. W Ingezonden Mededeling (Adv.) is [- 1 a 3 i ■i i W s' Hawker nunter straaljagers is een „looping the loop”. X i 1. e 3 Vz,; UITSLUITEND VERPAKT VERKRIJGBAAR Flight Sergeant Shrubsole zei ons het colbertjasje uit te doen, de das op zij te leggen en de kraag van het over hemd naar binnen te keren. „Anders wordt het misschien vuil In de crewroom, de verblijfplaats van de vliegers, werd de parachute even omgehangen en de vliegerkap met de Ingebouwde koptelefoon gepast. India heeft Indonesië de verzekering gegeven, dat het geen faciliteiten in havens of elders aan Westerling zal geven. DEN HAAG, 29 Juni. Bii de Tweede Kamer is vandaag ingediend de nieuws Landbouwwet; een wet, die moet dienen als een nieuwe grondslag voor het land bouwbeleid in de toekomst. De voortbrenging, de afzet en een redelijke prijs vorming van voortbrengselen van landbouw en visserij en de verzekering van de voedselvoorziening worden hierin geregeld. De oude landbouwcrisiswet 1933 wordt niet langer geschikt geacht om te dienen als grondslag voor het beleid. W- deren aan één bepaald lichaam of instel ling wordt toegestaan. COMMERCIEEL APPARAAT Het wetsontwerp voorziet in de instel ling van een voedselvoorzienings in- en verkoopbureau. Ook in de toekomst kan een commercieel apparaat niet worden gemist. Uit de verwarde internationale toestand en de grote spanningen, die zich daardoor onvoorzien kunnen voordoen, kunnen zodanige marktfluctuaties voort vloeien, dat bepaalde transacties een voor het bedrijfsleven onaanvaardbaar han- delsrisico zouden betekenen. In gen der gelijke situatie kan het een gebiedende eis van regeringsbeleid zijn, dat bepaalde aankopen niettemin doorgang vinden. Een vooruitziende politiek met betrek king tot de voedselvoorziening van ons volk brengt dan mede, dat eventuele on gunstige handelsrisico’s door de overheid worden aanvaard. Waar dit enigszins mogelijk is, wordt er naar gestreefd de normale handelstaak aan de vrije handel over te laten. «HEM» Koning Haakon, de 82-jarige Noorse vorst heeft een dijbeen gebroken bij een val. Hij vertoefde op zijn landgoed even buiten Oslo. Hij is in een zieken huis opgenomen. Straaljagervliegen is gevaarlijk zegt men. We geloven het niet zo erg meer. Het is een ongelooflijke gewaarwording als een meteoor langs het firmament te schieten en ons rest slechts één woord: magni fiek. We zijn een half uur ruimte- mens geweest. Voor een uiterst conjunctuur gevoelige bedrijfstak als de landbouw aldus de M. v. T., kan een. vrij intensieve overheids bemoeiing niet worden gemist en het stemt de regering dan ook tot voldoe ning dat de Sociaal Economische Raad (S.E.R.) het landbouwbeleid als juist aanvaardt. Nu het aantal productschappen en be drijfschappen (nieuwe stijl) inmiddels een feit is geworden, heeft de regering gemeend, op hef voetspoor van het advies van de S.E.R. in de wet zelf verdere waarborgen te moeten neerleggen, dat deze lichamen in het beleid een eigen plaats kunnen innemen. Met de raad ver trouwt zij, dat de bedrijfslichamen in die gevallen, waarin zij de mogelijkheid heb ben zelf op te treden, ook van hun ver antwoordelijkheid zullen doen blijken en krachtens hun autonome bevoegdheid de nodige maatregelen zullen nemen, waardoor bemoeienis der centrale over heid overbodig zal worden. IN- EN UITVOER. Een wetsontwerp t.a.v. de regeling van de in- en uitvoer en doorvoer kon, of schoon in vergevorderde staat van voor bereiding niet tegelijkertijd met het on derhavig wetsvoorstel worden ingediend; hierover zal het advies van de S.E.R. nog moeten worden ingewonnen. Daarom is in dit wetsontwerp een lijdelijke rege ling opgenomen. Men wil nu de in- of uitvoer afhanke lijk stellen van een door de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening te verlenen vergunning. Deze bewinds man kan zijn daartoe strekkende be voegdheid, evenals de aan hem toe te kennen bevoegdheid, terzake van de in- of uitvoer de verplichting op te leggen tot het betalen van een geldsom, over dragen aan een productschap of een be drijfschap. Van een monopolie zal in dit systeem alleen nog sprake zijn, wanneer de in- of uitvoer met uitsluiting van an- het al of niet toelaatbaar zijn van de 5 pet huurverhoging op grond van de staat van onderhoud van een woning. Ook de regeling der huurcommissies vindt geen instemming. De beslissin gen moeten worden genomen door B. en W. Het is ongebruikelijk en on gewenst, dat commissies besluiten ne men, welke liggen op het terrein der volkshuisvesting. Het inschakelen van adviescommissies dient aan het inzicht der gemeentebesturen te worden over gelaten. Vastgelegd dient te worden, dat het indienen van een verzoek om vrijstelling de betalingsverplichting niet opschort. Indien dë aanvragen om vrijstelling op grote schaal worden in gediend, zal dit de grootste moeilijk heden geven bij de diensten der ge meenten. Ook is niet duidelijk wat er gebeuren zal met de huren van de na 5 Mei 1945 tot stand gekomen wonin gen. MONTEVIDEO, 29 Juni. De Ar gentijnse minister van Binnenlandse Zaken, Angell Borlenghi, die wordt beschouwd als één van de leidende figuren in de strijd tegen de rooms katholieke kerk, heeft bij Peron zijn ontslag ingediend. Borlenghi gaf „gezondheidsredenen” op om zijn ontslag te motiveren. Ver der had de minister gezegd spoedig naar Europa te zullen gaan. De door Eisenhower gevraagde gel den voor de bouw van een door middel van atoomenergie voortbewogen koop vaardijschip zyn Dinsdag door de senaat geweigerd. Het Huis van Afgevaardig den had dit de dag tevoren ook gedaan. hart, jhr mr van der Goes van Naters, Korthals, Tilanus, mr Roosjen en Wel ter. ’s-GRAVENHAGE, 29 Juni. Door de voorzitter van de beide Kamers der Staten-Generaal zijn vijftien leden uit deze colleges aangewezen om de in Juli in Parijs te houden bijeenkomst van parlementsleden uit de Navo-lan- den bij te wonen. Uit de Eerste Kamer zijn dit de heren Reijers, jhr mr Ruys de Beerenbrouck, mr baron de Vos van Steenwijk, Tjalma en mr in ’t Veld, uit de Tweede Kamer mej. dr Klompé ende heren mr Blaisse, Fens, Goed- AMSTERDAM, 29 Juni. De Ne derlandse Jeugd Gemeenschap over- koepelingsorgaan van het Nederland se jeugdwerk onder bescherming van Koningin Juliana en Prins Bernhard zal op 2 Juli haar tienjarig bestaan vieren tijdens een bijeenkomst in het Provinciehuis te Arnhem. Het programma, dat voor vele geno digden zal worden uitgevoerd, ver meldt samenzang, declamatie en mu ziek van een jeugdorkest en een kort herdenkingswoord, uit te spreken door de voorzitter van de N.J.G., ds N. B. Steenbeek. Na afloop volgt een bijeenkomst op de grote Sonsbeekweide, waar onge veer 3000 jongeren uit Arnhem en omgeving worden verwacht. Hier zal o.m. een wagenspel „De drie burgers” van Ben Albach worden opgevoerd, De opgroeiende jeugd maar ook de ouderen hebben recht op een goed, degelijk, gezond ontbijt. Laat H-O havermout daarom op geen enkele ontbijttafel ont breken. BERGEN OP ZOOM, 29 Juni. Gistermiddag is in het jonge gezin van de familie De Bruin-Joosen, be staande uit man, vrouw en een 1-ja- rig zoontje, wonende aan de Korte Bosstraat, een drieling geboren. Het zijn drie meisjes, gezonde kinderen. Ook de moeder maakt het uitstekend. (Van onze §-redacteur) UTRECHT, 29 Juni. De bejaarden zorg ontwikkelt zich zodanig, dat niet alleen de wijkverplegingen, maar voor al ook onze prut, chr. ziekenhuizen met deze zaak te maken krijgen. Er moeten speciale consultatiebureaus voor be jaarden komen naast die voor t.b.c.-pa- tlënten en zuigelingen. Ook zouden we speciale klinieken en ziekenhuizen moe ten hebben voor bejaarden en als dat financieel niet mogelijk is, zouden ge riatrische afdelingen aan bestaande zie kenhuizen verbonden kunnen worden. De chronisch zieken onder de bejaarden dienen te worden opgenomen in inrich tingen, die tot nu toe verpleeghuis ge noemd worden, maar die ziekenhuis voor chronisch zieken zouden moeten heten, omdat te veel verpleeghuizen slechts opberginrlchtingen zijn. Dit machtige programma zal velen uwer een utopie toeschijnen, maar het zal in samenwerking met kerken, diaconieën en overheid verwezenlijkt moeten wor den. Dit pleidooi voor de bejaarden hield de Delftse arts D. P. Kok in de te Utrecht gehouden jaarlijkse bijeen komst van het Oranje-Groene Kruis, de bond van prot. chr. verenigingen voor wijkverpleging. Behalve over deze sec- tot van het plaatselijke kruiswerk sprak de heer Kok nog over twee andere sec toren, n.l. de voorlichting op voedlngs- gebied en de organisatie van de plaat selijke gezondheidszorg. De bevolking zal geleerd moeten worden om het huis houdgeld voor de juiste voedingsmidde len te besteden. Voorts hield hij een pleidooi voor gemeentelijke gezond heidsraden en voor districtsraden op het platteland als overkoepelende organen van overheids- en particuliere organi saties. In de door dr J. v. d. Spek gelelde ochtendvergadering werd besloten om In het najaar een conferentie te beleg gen met vertegenwoordigers der pro vinciale besturen. Het vereniglngsor- gaan zal worden omgezet in een maand blad en de heer R. Smits, de directeur van het bondsbureau, werd tot secreta- rls-generaal van het hoofdbestuur be noemd. Van de oefening Carte Blanche was op de vliegvelden weinig te merken, ook niet in Jever, een vliegbasis, die in Noord-Dultsland bij Wilhelmshafen ligt. Jever was het eerste vliegveld in West- Europa, Engeland uitgezonderd, waar de Hawker Hunter straaljagers werden gestationneerd. Er zijn nu twee Sabre en twee Hunter Squadrons. Enigszins verrast waren we dan ook, dat men helemaal niet zo afwijzend stond tegenover ons verzoek in een straaljager mee te vliegen. In Neder land levert dit nogal moeilijkheden op, maar de Britten zijn zeer toeschietelijk. Besloten werd, dat we mee zouden vliegen in een Vampire, een Britse straaljager, die markant is door zijn twe staartbomei: Een „Artists Impression” van de Vickers Viscount 800; een verkeersmachine, waarvan de K.L.M. er negen in Engeland besteld heeft. Het toestel kan 54 tot 70 passagiers vervoeren met een kruissnelheid van 512 km/u. De mo toren zijn zgn. „Turbo-Props”, Met deze aankoop is een bedrag van onge veer veertig millioen gulden gemoeid; de eerste machine wordt in 1957 in ons land verwacht. Hoofdzakelijk zullen de machines op de Europese lijnen dienst doen. (Van één onzer verslaggeefsters) DEN HAAG, 28 Juni. Zondag 3 Juli zal in alle prot. chr. kerken in Nederland die een zendingsterrein in Indonesië of Suriname hebben een col lecte worden gehouden onder het mot to: „Doe mee aan de A.C.S.I.S.” (Actie voor Christelijke Scholen in Indonesië en Suriname). Dit is de enige collecte die tijdens de duur van de A.C.S.LS. (tot Maart 1956) in de kerken wordt gehouden. Men hoopt, dat deze inter kerkelijke actie minstens één millioen gulden zal opbrengen, terwijl ook de Nederlandse scholen steeds belangrijke bijdragen leveren. De mogelijkheden op onderwijs- en evangelisatiegebied in Indonesië en Su riname zijn juist nu bijzonder groot, maar de middelen om deze mogelijk heden te benutten zijn lang niet toe reikend. Zo moeten in Indonesië de scholen vóór 1960 reeds goed draaien, willen ze voor subsidie in aanmerking komen en daarvoor is een belangrijk „stoot- kapitaal” nodig. Bovendien zijn er nieuwe schoolgebouwen, leermiddelen en onderwijzers nodig, terwijl vele wrakken en ruïnes gerestaureerd moe ten worden. Alle Christelijke en niet-Christe- lijke lagere scholen in Indonesië heb ben samen 6.300.000 leerlingen, terwijl de middelbare scholen door 400.000 leerlingen worden bezocht. Er is na tuurlijk een enorm aantal onderwijzers en leraren nodig. Het gouvernement verstrekt beurzen voor kweekscholen aap jongelui, die hun studie niet zelf kunnen bekostigen. Het is noodzake lijk, dat er ook van de zijde der zen dingsgenootschappen zulke beurzen worden verstrekt, daar anders de mo gelijkheid niet is uitgesloten, dat der gelijke jongelui, die het Chr. onder wijs zo nodig heeft, voor de Chr. scholen verloren gaan. Met ongelooflijke vaart snelde de Vampire de startbaan af. Voor ons gin gen vier Hawker Hunters, de nieuwste straaljagers in de Nato, waarmee ook een aantal Nederlandse squadrons zul len worden uitgerust. De Vampire, die een reputatie als snelle klimmer geniet, schoot in enkele minuten boven de wolken uit en daar begon de jacht op de Hunters. „Zullen we dichterbij gaan?” vroeg onze piloot. „Graag In een duikvlucht schoot de Vampire onder de Hunters door en bleef vlak onder de toestellen meevliegen. „Let op De flight sergeant beduidde met zyn ’s-GRAVENHAGE, 29 Juni. Verschenen is het verslag der commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer over de wetsontwerpen tot wijzi ging van de huurwet en de nota inzake het belastingplan 1955 in verband met de algemene huurverhoging. In het algemeen blijken deze ontwerpen de instemming te hebben, doordat zij evenwichtiger zijn dan de vorige voorstellen. Wel Is er een bezorgdheid over de compensatie voor de huur verhoging aan ouden van dagen en andere „moeilijke” groepen. Er wordt aangedrongen op een aanvullende compensatie. Ook wordt het niet juist gevonden, dat de omzetbelasting op lederen kleding wordt gehandhaafd en die voor textiel verdwijnt. Lederen kleding is dikwijls beroepskleding. Sommige Kamerleden menen, dat de regering niet ver genoeg is gegaan wat het tarief der Inkomstenbelasting voor ongehuwden betreft. Anderen drongen aan op vervroe ging der omzetbelasting op textiel tot 1 Augustus. Door de kopersstaking zal naar hun mening de inkomstenderving voor de schatkist weinig minder zijn. De gedachte wordt geopperd van even tuele huurb ij slagen aan „moeilijke” groepen bij verdergaande stijging der huren. Uitvoerig wordt ingegaan op de kwestie van de onderhoudsplicht. Sommige leden meenden, dat de straf, die wordt opgelegd, wanneer een eige naar het onderhoud van zijn woning zodanig verwaarloost, dat ze niet meer voldoet aan de eisen van bewoonbaar heid, niet bijzonder zwaar is. In zo’n geval wordt de eigenaar n.l. uitgeslo ten van de 5 pet. huurverhoging. Gevraagd werd welke eisen nu pre cies aan het onderhoud worden ge steld. Wat moet onder verwaarlozing worden verstaan? Soms kan deze ze ker niet aan de verhuurder worden verweten en daarom is het o.m. ge wenst te weten op welke wijze zal kunnen worden vastgesteld, dat deze verwaarlozing aan de verhuurder te wijten is. Kunnen de bestaande huur adviescommissies niet met het nagaan van de onderhoudsplicht worden be last? De technische diensten der ge meenten zouden dan hun medewer king kunnen verlenen. ADRES NED. GEMEENTEN. Intussen heeft de Ver. van Ned. Ge meenten in een adres aan de Tweede Kamer twijfel uitgesproken, of de taak, die aan de gemeentebesturen wordt toegedacht In het ontwerp tot wijzi ging der huren, technisch wel uitvoer baar zal zijn. De Vereniging heeft ern stige bezwaren tegen de criteria voor de beslissingen, die van de gemeente besturen gevraagd zullen worden over rond op de blauwe sen in zijn vijvers en kruimels voor de vogels. Intussen L -- J pz: nog zo actief, dat zijn groep secreta rissen werk genoeg heeft. Op de on verwachtste ogenblikken worden zij opgeroepen en worden vaak lange tijd achtereen gedicteerd. Zijn vrienden zeggen, dat hij zich gezond en geluk kig voelt.... LONDEN, 29 Juni. Volgens de „Daily Mail” heeft de Sowjet-Unie haar militaire attaché voor lucht- vaartaangelegenheden te Londen, ko lonel Vassili Koetsjoemow, alsmede diens plaatsvervanger, kolonel Tsjis- jow, teruggeroepen. Het blad neemt aan, dat zij betrokken zijn geweest bij een spionnage-affaire, waarbij het ge heimen gold van de vervaardiging van de Havilland- en Handley Page-toe- stellen. LONDEN, 29 Juni. Sir Winston Churchill doet het wat kalmer aan, zeggen zijn vrienden. In de vredige sfeer van zijn landhuis, Chartwell in Kent, brengt hij zijn dagen door met het schrijven van zijn boek „De ge schiedenis van de Engels sprekende volkeren”. Hier tussen door zwerft hij zijn landgoed, in zijn beken- sirenepak, voedert de vis- in zijn vijvers en strooit brood- 3cn is'de tachtigjarige zelf nu actief, dat zijn groep secreta- werk genoeg heeft. Op de on- (Van één onzer verslaggeefsters) UTRECHT, 28 Juni. Vandaag ver gaderde voor de tweede maal de Be roepsgroep Leidinggevend en Toezicht houdend Personeel in de Ned. Chr. Be- ambtenbond. De voorzitter, de heer T. Hokken, wees er In zijn openingswoord met nadruk op, dat de regeling van de rechtspositie van het leidinggevend per soneel niet alleen ’n zaak moet blijven van de werkgever. „Het personeel heeft er recht op te weten waar het aan toe is en de afhankelijkheid van weleer mag een voorbye zaak worden geacht”, al dus de heer Hokken, „ook de baas mag rustig kennis dragen van zyn rechten en plichten, welke zyn vastgelegd in een collectieve arbeidsovereenkomst”. De heer Hokken drong aan op sa menbundeling van krachten, daar zo de mogelijkheid van verdere uitbouw van de rechtspositie vergroot wordt. Hij vroeg om een activiteit in de plaat selijke afdelingen, even groot als vroeger het geval was. Een ander punt dat de voorzitter in zijn openingswoord aanroerde, was de doorvoering van de bedrijfstakgewijze organisatie in de bij het C.N.V. aan gesloten bonden, met name in de bouw- en metaalindustrie. Op de al gemene vergadering van de bedrijfs® groep textiel-rayon in September moet ook deze groep hieromtrent een beslissing nemen. Indien deze beslis sing dezelfde is als die van de groep metaal, zal dit een verandering in het bestuur van de Beroepsgroep Werk meesters met zich meebrengen. Vele werkmeesters zijn namelijk betrok ken bij de bedrijfstakgewijze organi satie en wanneer deze wordt doorge zet, zullen zij geen lid meer kunnen blijven van de beroepsgroep. DEN HAAG, 29 Juni. Donderdag avond zal de heer P. H. Tuinenburg ten bate van de in Indonesië gearres teerde Nederlanders een hongerstaking beginnen. Daar hij van zijn arts be richt heeft gekregen, dat opname in ’n ziekenhuis niet mogelijk is, zal hij zijn hongerstaking in zijn pension uitvoe- ren, waar hij iedere dag onder medi sche controle zal staan. Bovendien ver wacht hij dat de Indiase vertegen woordiger elke dag een arts zijn hon gerstaking zal laten controleren, daar hij een beroep heeft gedaan op de pre sident, Pandit Nehroe. De laatste twee weken heeft hij zich op zijn hongersta king voorbereid door alleen wat brood te eten. Tijdens zijn hongestaking zal hij alleen water drinken. rechterhand, dat de toestellen één voor één zouden afzwaaien. „Wat zullen we doen?” „Kunt U er naast gaan vliegen „Yes of course, I can De Vampire bleef ver boven het wit te wolkendak, dat door de zon tot iets onwerkelijk moois werd getoverd, rond cirkelen, totdat de Hunters de oude for matie hadden ingenomen. Een zachte druk tegen de stuurknup- pel en de Vampire vloog in de formatie van vier mee. De rechtervleugel was angstwekkend dicht bij die van de lin ker Hunter. Onze piloot hield de ogen niet van de rechterbuurman af en iede re beweging volgde hij op de voet. „Wilt U nog iets anders doen?” „Ja, kunt U deze beweging maken?” Met de hand beduidden we, dat we een duik met steile klim op prijs zou den stellen. „Oke We zaten zo stevig vastgebonden, dat we van alle capriolen geen enkele last hadden. „Nog iets anders?” wilde de piloot weten en vanachter zijn zonnebril keek hij of we nog in de goede positie waren. We voelden ons nog steeds goed en we vroegen dan ook om een looping. Hierbij gaat ’t toestel over de kop. Ook deze test verliep goed. Tijdens het draaien begrepen we echter niet pre cies wat boven en beneden was. Inmiddels hadden we een 25 minuten boven de wolken gespelevaard en plots dook de Vampire terug naar de trieste wereld beneden de wolken. Nog een snélle run en daarop terug naar de baan. SOESTDIJK, 29 Juni. Men meldt ons uit Soestdijk, dat H. K. H. Prin ses Beatrix het voornemen heeft na een geslaagd examen Gymnasium A aan de Leidse Universiteit te gaan studeren. Er wordt overwogen of de Prinses dan haar intrek zal nemen in het perceel Rapenburg 45, het voormalig huis van wijlen Prof. Tel lers, eigendom van het Leidse Uni- versiteitsfonds. Een definitieve beslis sing hieromtrent is echter nog niet genomen. (Van onze speciale verslaggever). JEVER BIJ WILHELMSHAFEN. Flight Sergeant William Shrubsole heeft een donkere snor en is zeer precies. Dl één van de crewrooms van de 2 ATAF basis Jeven staat hij wijdbeens en ziet nauwlettend toe. „Yes sir, die riem onder het been door. Kijk zó, niet zo vast.” „En deze „Hierin. Gaat U eens staan.” „Quite right?” „Yes De parachute wordt losgetakeld en achterin een wagentje geslingerd en wanneer we vanuit de crewroom naar de Vampire T. 11, een Britse straalja ger, stappen, vertelt de piloot nog, dat de kleine handle op de zuurstofkap, die de neus stevig omklemt, de microfoon aansluit, zodat contact met hem moge- lijk is. In de Vampier, waarin we naast de piloot en op de parachute zitten, worden ontelbare riemen vastgemaakt en slangen aangesloten en we beseffen, wanneer het toestel met een snelheid van over de 750 km per uur de start baan afsnelt, dat we met de hele uitrusting op de maan geen gek figuur zou den slaan. VERTICAAL: 1. Tak, 2. kledingstuk, telwoord, 4. gezinslid, 5. wilde ha- 6. photo, 8. lichtzinnig, 9. klei nheid, 13. voedsel, 15. knaagdier, 17. zangeres, 20. staatsgreep, 22. g los, 24. met gras begroeid duin, 26. bestaat, 28. tweeklank. Mant, 7. zode, 3. Knol, 10. lachend, Vv^g’ 13- toets- VERTICAAL: 1. Kaf, 2. dras, 3. an- nt\4' Praal, 6. nadelig, 7. zwerm, echt, 11. das. 7K VS

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3