Zeeuwse Muziekschool heeft haar plaats al veroverd i Fraai raadhuis annex verenigingsge bouw: Vrouwenpolder kan pronken! Wandelmars door Goes, begeleid door Pijpercorpsen Middelburgse rechtbank hield zitting in Raadszaal opengesteld voor het aantal leer- van Bijna de helft lingen krijgt piano-lessen! Reinigingsdienst Duiveland Middelburg krijgt studiecommissie het verkeer Door jhr mr A. F.C.deCasembroot stad thans gewijzigd maar uur Van Drs Th, J. Westerhout 22 Juli terug uit Pakistan De heer J. A, Viergever te Goes verlaat bet Rode Kruis Bananendag” Vlissingen Route door de start blijft: Schuttershof 3 Thoolse mosselvissers van rechtsvervolging ontslagen Raad St Laurens vergaderde een bepaald systeem in niet veel overgebleven Zeeuwse kinderen op bezoek bij mevr. Coty Zeeuivsch Dagblad-Wandeltocht met muziek Blijde harten in feestelijk dorp ^ócdschaptas na3r conclusies Interessante cijfers en in D< ff Veilig Verkeer vergaderde Ongeval op ’s-Gravenpolderse straatweg Sterritten van „De Bromvlieg te Goes Concerten op verjaardag van de Prins De heer A. Filius te Kamper land wordt chauffeur 101-JARIGE IN OOSTBURG De Vierschaar herleeft Geslaagde Fokdag te Goes Tosca van Monnikenhof werd kampioene een v lns< de i 81, molen Handig zo 'n tas! NOG GEEN TON Het gebouw kost alles by elkaar nog geen ton. „Zo zijn we voor een de en dat de regeling van het verkeer meer malen moeilijkheden geeft en weinig overzichtelijk is door het grote aan tal borden van allerlei soort, welke in de loop der tijden moesten worden v S1 GOES'^^Ï L.KEBKSTR. MIDDELBURG foi 12. VI !ei o] o< N J< E d< g' ei H si rl vc G: ge vi 27 Vj 3. ve ni ge er be o s e e s r i v d v s: g d; si si 18 rr he A' Wi g< de W w w b£ d< GOES, 29 Juni. De heer J. A. Viergever te Goes, tweede luitenant bij het Rode Kruis Korps en instruc teur van de colonnes op Zuid- en Noord-Beveland heeft per 1 Juli ont slag aangevraagd bij het R.K.K. In de 35 jaar, dat de heer Viergever het Rode Kruis heeft gediend, waarvan vanaf Maart 1947 te Goes, heeft hij de aan zijn zorg toevertrouwde colonnes op uitstekende wijze geïnstrueerd en de prestaties weten op te voeren. De heer Viergever, die in 1921 in Haarlem actief Rode Kruisman werd, werd in 1932 sergeant. Hij werkte hierna van 19371947 in Amsterdam en kwam vervolgens naar Goes, waar hij in 1947 tot sergeant-majoor en in 1952 tot tweede luitenant werd bevor derd. Het besluit is in Rode Kruiskrin gen met teleurstelling ontvangen. GOES, 29 Juni. Dat de ’sGraven- polderse straatweg voor fietsers geen eldorado is werd vanmiddag weer be wezen toen op deze weg nabij de hof stede van de heer Testers de 12-jarige Corrie Poortvliet uit Kwadendamme door een achteropkomende vrachtwa gen werd gegrepen. Het meisje reed op de fiets, vergezeld van haar moe der in de richting Goes. De vrachtwa gen bestuurd door J. van L. uit Kloe- tinge reed haar achterop terwijl uit de tegenovergestelde richting een Volks wagen naderde. Toen de vrachtwagen uitweek werd het rijwiel van het meisje geraakt. Het kind viel en brak een arm. Zij werd naar het ziekenhuis St Joanna vervoerd. Het raakt wel zo langzamerhand tijd, dat naast deze drukke straatweg eens een apart fietspad komt. de scholen zijn gevestigd. Gaat men de verhouding na tussen taal piano leert spelen! Er zijn hier voor nl. niet minder dan 494 leerlin gen! Algemeen vormend muziek-onder- wijs ontvangen 243 leerlingen. De an dere cijfers zijn dan: orgel en harmo nium 108, blokfluit 94, viool 30, solo zang 24, violoncello 15, guitaar 1 trompet 8, muziektheorie 6, kornet a piston 2, trombone 2, tuba 2, directie 1 en muziekgeschiedenis 1. DE TOEKOMST Er moet rekening worden gehouden met het feit, dat de klassen voor het algemeen vormend muziek-onderwijs in Middelburg en Vlisingen, in af wachting van de beslissingen inzake samenwerking met de Middelburgse Zangschool van de Kon. Ver. „Uit het VolkVoor het Volk” en de Vlissingse Zangschool dit jaar niet werden ge- 28 en 29 September a.s. te Middelburg zal beleggen en gaf ook een toelich ting op de wijziging der statuten van het Verbond, o.m. inhoudende de in stelling van districten. Daartoe zal ’t ook in Zeeland moeten komen, maar door de moeilijke geografische ligging dezer provincie zullen hier wel drie of vier districten gesticht moeten wor den, zo meende men. Onder applaus nam men kennis van de mededeling, dat de voorzitter, de heer Visscher, was benoemd tot vice-voorzitter van ’t landelijke Verbond. In hun brief deelden B. en W. mede, MIDDELBURG, 29 Juni. Naar wjj vernemen zal drs Th. J. Wester hout, die begin Maart naar Pakistan vertrok op uitnodiging van het minis terie van Maatschappelijk Werk, op Vrijdag 22 Juli a.s. op Schiphol terug keren. Hij heeft in Pakistan zij» krachten gegeven aan de opbouw van het maatschappelijk werk en trad in het kader van de internationale hulpverlening aan minder-ontwikkel- de gebieden op als adviseur der Pa kistaanse regering. De dirigentencursus start eerst bij vol doende deelname. De enige directieles betreft individueel onderwijs. Leerlin gen meldden zich ook aan voor fluit, hobo, clarinet, fagot en sopraan-saxo- foon. Zy kunnen worden geplaatst na de benoeming van leerkrachten voor deze instrumenten. Deze benoemingen zijn per 1 September a.s. te verwach ten. In aanmerking genomen, dat een aan tal Zeeuwse adspirant-musici bij de opening van de school reeds een op leiding buiten de provincie volgde, is de belangstelling voor vakstudie niet onbevredigend te noemen. De animo van de zijden der harmonie- en fan farecorpsen is naar verhouding uiterst gering. foto van het Vorstelijk Huis volgen. „Als we nu maar voldoende bouwvo lume voor deze stoelen krijgen” zei de burgemeester in zijn dankwoord. ANDERE SPREKERS De gemeente-secretaris, de heer A. T. den Boer bood een schilderij aan. Namens de badgasten sprak E. Visser en offreerde eveneens een schilderij. Burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke sprak namens de Ver. van Burgemeesters en Secretarissen. Ten slotte voerde ir Rothuizen namens de bouwers het woord. FRAAI GEBOUW Hierop begaf zich het gemeentebe stuur naar buiten, waar jhr mr De Casembroot de voordeur opende. Bij de bezichtiging van de beide afdelin gen gemeentehuis en verenigingsge bouw werd het gezelschap gecon fronteerd met de smaakvolle en prac- tische inrichting van het complex, waarvan wij reeds eerder een uitvoe rige beschrijving gaven. Zo heeft Vrouwenpolder dus nu zijn dorpshuis met een schitterende raadzaal waar burgemeester, wet houders, raadsleden en bevolking met recht trots op kunnen zijn. „De Bromvlieg” te Goes nam met 11 leden deel aan de Sterrit naar De venter en bracht weer verschillende prijzen mee: een beker voor de verst- komende Bromfietsclub en een beker I voor op één de meeste Club KM. Er werd gezamenlijk 2980 KM afgelegd. De echtparen Hollestelle en Wijs kre gen beiden een prijs als verstkomend echtpaar. Mevrouw Hollestelle kreeg tevens een Gelmok Bromfietsmantel voor de meeste K.M. door een dame gereden. De heren Vuijk, Temmer man en Hollestelle, kregen nog enkele kleine prijsjes. Een groep van 14 leden reed verder ihee in de Sterrit naar Zierikzee. Ook deze groep bracht een beker mee als grootste Bromfietsclub. GOES, 29 Juni. In verscheidene dorpen zijn gisteravond concerten ge geven ter gelegenheid van de verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard. In Kloetinge maakte „Excelsior” een mu zikale rondwandeling. Het pijpercorps „Jonge Kracht” deed hetzelfde te Bie- zelinge en „Ons Genoegen” concerteer de in Kapelle. ZIERIKZEE, 29 Juni. Tijdens de dezer dagen in het „Wapen van Zee land” gehouden vergadering van de Reinigingsdienst Duiveland is op nieuw gesproken over de gang van zaken, betreffende de aflevering van de vuilnisauto. Men had gehoopt dat deze per 1 Juli in gebruik zou kun nen worden genomen, maar de wagen zal pas half Augustus klaar zijn. In besloten zitting werd gesproken over de diverse candidaten, die zich hebben aangemeld als chauffeur. Na stem ming bleek, dat de heer A. H. Filius te Kamperland 12 stemmen op zich verenigde. Zes stemmen werden uit gebracht op de heer G. Slabbekoorn te Hansweert. De leiding berustte bij burgemeester Vermeulen van Drei- schor. OOSTBURG, 27 Juni. De oudste inwoner van Oostburg, mevr. d’Hont, welke momenteel verblijft in het St. Anthonius Gesticht aldaar vierde Woensdag haar 101ste verjaardag. Deze gebeurtenis ging niet onopge merkt voorbij. Vooral van Aarden- burgse zijde (zij is ere-burgeres van deze gemeente) was de belangstelling zeer groot. VROUWENPOLDER, 29 Juni. De striemende regen, die Woensdagmid dag neerkletterde, kon de feestelijke stemming, die er in Vrouwenpolder heerste daar werd het verbouwde raadhuis annex verenigingsgebouw door de Commissaris der Koningin in Zeeland, jh mr A. F. C. de Casembroot, officieel geopend niet verdrijven. Vrolijk wapperde van de nieuwe ge meentehuis het driebanige dundoek, want het was voor Vrouwenpolder een dubbele feestdag, zoals burgemeester A. de Kam het zei, omdat tevens de verjaardag van Z.K.H. de Prins der Nederlanden gevierd werd. In zijn ope ningswoord stelde burgemeester De Kam dan ook voor, een telegram met de volgende inhoud naar Z.K.H. te sturen: „Het gemeentebestuur, in vergadering bijeen, tengevolge van officiële opening van het nieuwe gemeentehuis, biedt zijn gelukwensen aan bij de viering van Uw geboortedag”. Het voorstel werd, hoe kon het anders! zonder discussie aangenomen. Een groot aantal genodigden had zich in het vergaderlokaal van het „verenigingsgedeelte” verzameld. Op het podium hadden naast de Commis saris der Koningin, B. en W. en de raad van Vrouwenpolder plaats geno men. De burgervader van het in feest stemming verkerende Vrouwenpolder dankte de schenkers en de verdere medewerkers bij de totstandkoming van het gebouw. „Op verrassende wij ze werd geholpen” ging hij voort en betrok vooral in zijn dank de „Lions clubs”, de raad, het college van Gel. Staten, de provinciale dienst voor de wederopbouw, ir Rothuizen, de archi tect, die zich volgens de heer De Kam had gekweten”, diens assistent, de heer de bouwer, de heer Versluys en zijn uitvoerder, de heer Schuit. Voorts richtte hij zich in het Engels tot enkele Amerikaanse gasten. Jhr De Casembroot bracht hulde aan ir Rothuizen, die in het ontwerp geen loket opgenomen had, waardoor de ge moedelijke sfeer bewaard blijft. „Een echte opening” zei de Commissaris, toen hij het gebouw voor geopend ver klaarde, want morgen trouwt hier reeds het eerste paartje. Het oudste raadslid, de heer J. Jan- se (A.R.), dankte namens de raad. Hij bood burgemeester De Kam een fraaie voorzittershamer aan. Wethouder S. de Visser bood mevr. De Kam bloemen aan. Namens de „Lions clubs” sprak mr A. J. Roest-Crollius, district governor Netherlands Lions International: „Ons geld had niet beter besteed kunnen worden”. De start en finish voor alle drie de tochten is het Goese Schuttershof en we beginnen om drie uur. Dé route door de stad is, in ver band met de mars die de aan de Pijperdag deelnemende pijpercorpsen door Goës maken, enigszins gewijzigd. De wandelaars zullen opgesteld worden in de tuin van het Schutters hof en niet, zoals bij de vorige toch ten op het voorplein. Door de tuin komen zij dan uit in de Wijngaard straat. Hier worden zij „verdeeld” on der de pijpercorpsen en marcheren dan als volgt: Wijngaardstraat, Opril Beesten markt, Magdalenastraat, Opril Grote Markt, Markt Noordzijde, Markt Oostzijde, Markt Zuidzijde. Voor het stadhuis defileren zij en slaan dan de Korte Kerkstraat in. Via Singelstraat lopen zij over de Kreukelmarkt, door de Boudewijn de Wittestraat en Jacob Valckestraat naar de Voorstad. Aan het begin van de Voorstad zullen de VLISSINGEN, 29 Juni. - We hebben een prettig bericht voor de deelnemers aan de „Zeeuwsch Dagblad-Wandeltocht”, die zoals bekend op 2 Juli a.s. gehouden wordt en waarvoor reeds een deelname bestaat van meer dan 400 wande laars. Op 2 Juli is het n.l. „pijperdag” in Goes en dank zij de grote mede werking van het Goese Tamboer- en Pijpercorps „Excelsior” zullen de wandelaars, begeleid door de deelnemende Pijpercorpsen, een mars door de stad maken. verenigingsgebouw èn een gemeente huis nog voordelig uit!” deelde de heer De Kam mee. Een commissie uit de gemeente bood bij monde van de heren A. P. Wouters (Gapinge) en M. van der Broeke (Vrouwenpolder) twee „trouwstoe- len” aan. Morgen zullen daar als eer sten de 24-jarige J. J. van de Velde en J. Corbijn (23) in plaats nemen. Als tweede geschenk zal nog een staatsie- MIDDELBURG, 29 Juni. De Middelburgse Arrondissementsrechtbank heeft vanmorgen in verband met de verbouwing van het gebouw aan het Hofplein voor het eerst zitting gehouden in de Middelburgse raads zaal. Daarmee keerde men terug naar ongeveer dezelfde plaats waar in vervlogen eeuwen de Vierschaar zetelde. Het was wat roezemoezig in de zaal, waar de belangstellenden door het ongewone zich niet zo gauw een plaatsje wisten aan te meten. Doch deurwaarder Van Maaren’s zware stemgeluid: „Willen de heren plaats nemen, sigaren uit!” klonk net als anders en zijn aankondiging „De rechtbank!” deed weer iedereen netjes opstaan en zwijgen. „We zullen ons wat moeten behel pen”, zei mr C. R. F. van Roggen, de president, die overigens in zijn nopjes bleek te zijn met de telefoon in de „advocatenkamer”. Zo’n luxe kende men in Vrouwe Justitia’s wo ning aan het Hofplein niet. De president zwaaide wat verlegen met zijn hamer, die hij hier niet kan gebruiken omdat de tafels met glas af gedekt zijn. Doch met vastberaden tred stapte men over deze moeilijk heid heen. Achter de ruggen van Vrouwe Justitia’s dienaren prijkte in forse lottcx-o de wandspreuK: „Wie sal ’tmaecken, dat niemant ’t kan laec- ken”. De balie in toga, hoewel dat in het stadhuis eigenlijk niet hoeft zit met het gezicht naar deze spreuk gekeerd en dat deed de president kennelijk goed. „Wan neer de balie eens een enkele keer aan deze spreuk wil denken”, zei hij, „dan zal dat prettig zijn.” Tevoren waren de wachtmeesters bij de rijkspolitie, de heren De Regt uit Elkerzee en Verweijs uit Burgh door de president beëdigd, waardoor zij thans op zullen kunnen treden als onbezoldigd rijksrechercheur. Tevens werd de nieuwbenoemde kantonrech ter te Middelburg, mr W. J. E. Crom- melin te Domburg, de eed afgenomen. UITSPRAKEN. Voorts werden enkele uitspraken gedaan. De slager P. M. V. uit Ter- neuzen, die op 19 Maart van dit jaar met zijn auto de 62-jarige bromfiet ser de M. uit België had aangereden, was schuldig bevonden en kreeg een boete van f50.— subs. 10 d. h. Het vonnis van de kantonrechter te Terneuzen, 2 geldboeten van f 20. subs. 2 x 10 dagen hechtenis, tegen de grossier J. B. uit Hulst, die de drankwet had overtreden door zon der vergunning met drank te laten venten, werd bevestigd. De mosselvissers J. S. en C. S. uit Tholen, die door de kantonrechter te Zierikzee gestraft waren met resp. f 60.— subs. 30 dagen en f 40.— subs. 20 dagen, werden van rechtsvervolging ontslagen. Het vonnis van de kanton rechter werd verworpen. Zij werden er van verdacht in December van het vorig jaar, mossels gevist te hebben op de Waddenzee, op een perceel van de. heer J. uit Bruinisse. GOES, 29 Juni. Ondanks de min der gunstige weersomstandigheden is de vandaag te Goes gehouden Fokdag van de Bond van Zuid Bevelandse Paardenfokkers bijzonder goed ge slaagd. De aanvoer was zeer groot en de kwaliteit van de voorgebrachte die ren zeer goed. De Zuid Bevelandse paardenfokkerij heeft deze dag ge toond een hartig woordje mee te spre ken in de Nederlandse koudbloedfok- kerij. Kampioene werd het dier Tosca van Monnikenhof van de Fa. D. A. Timmerman en Zn te Kattendijke. Re serve kampioene het dier Castoriene van Francien van de heer A. J. Boone te Kruiningen. Aan deze fokdag was tevens wedstrijd hoefbeslag verbonden. De uitslag van deze wedstrijd was als volgt: 1. Jac. van Boven, Kruiningen, 2. Jan van Boven, Kruiningen, 3. A. Scheele, Hoedekenskerke, 4. J. F. Stoker, ’s Heerenhoek, 5. P. Slabbekoorn, Kloetinge, 6. J. Slabbekoorn, Kloetin ge, 7. P. W. Butter, Biezelinge, 8. K. Lokerse, Wilhelminadorp, 9. H. Bu- teijn, Wilhelminadorp. (Op de keuringsuitslagen komen we nog nader terug, evenals op de uitslag van de merrie-premiekeuring van de afd. Zld van de Kon. Ver. „Het Neder landse Trekpaard”) wandelaars verder marcheren volgens de uitgestippelde routes. De pijper corpsen lopen dan over de Oost- singel. Nog steeds komen meer aanmel dingen voor deelname aan de wan deltocht binnen. Laten we hopen, dat het weer niet zoals op de 4e Juni de honderden noopt tot thuis blijven. MIDDELBURG, 29 Juni. Leerzame en interessante cijfers zijn bekend geworden van het aantal leerlingen, dat de Zeeuwse Muziekschool telt in de zeven gemeente, waar een afdeling is gevestigd. Belangwekkende conclusies zijn bovendien te trekken uit de spreiding van de leerlingen over de provin cie en niet minder over de meer of minder belangijke centrumfunctie, welke de diverse gemeenten, waar een afdeling der Muziekschool is gevestigd, ver vuilen. Het ovezicht van het leerlingental loopt tot het einde van het cursus jaar (1 Februari tot en met 31 Augusus 1955). Er zijn 1040 leerlingen in geschreven en de specificaie luidt als volgt: Middelburg 253, Goes 234, Oost burg 147, Vlissingen 135, Zierikzee 102, Tholen 100 en Hulst 69 leerlingen. Daarbij zijn inbegrepen de leerlingen, die niet wonen in de gemeenten, waar het aantal leerlingen, dat uit genoem de gemeenten zelf en uit de omliggen de buitengemeenten afkomstig is, dan blijkt het volgende: Middelburg 205 en 48 (dus resp. afkomstig uit eigen ge meente en omliggende gemeenten), Goes 168 en 66, Oostburg 66 en Vlissingen 135 en 0, Zierikzee 86 en 16, Tholen 52 en 48, Hulst 38 en 31. Hieruit blijkt, dat althans wat de spreiding van het muziekonderwijs be treft Oostburg de belangrijkste rol van verzorgingscentrum vervult, op de voet gevolgd door ^holen en Hulst. Zierikzee betrekt een niet onaanzien lijk aantal leerlingen uit de Westhoek van Schouwen. De oprichting van een afdeling in dit gedeelte zou wel ge rechtvaardigd zijn. Opvallend is, dat Vlisingen voor de omgeving geen rol speelt. Een andere vraag- van betekenis is op welke instrumenten al die 1040 leerlingen nu les krijgen. Het opval lende is, dat bijna de helft van het to- ST. LAURENS, 29 Juni. Bij aanvang van de hedenochtend gehou den raadsvergadering sprak burge meester W. Baas t.g.v. de jaardag van Prins Bernhard een hartelijke geluk wens uit. Goedgekeurd werd de verpachting van een perceel gemeentegrond naast de dokterswoning voor f 17.70 per jaar aan de heer Jac. Pieterse. Besloten werd tot verkoop van een strookje ge meentegrond naast het gemeentehuis aan de heer J. W. van ’t Hoff voor f 50.—. De wijzigingen van de gemeentebe grotingen 1954 en 1955 werden goedge keurd. Omtrent de laatste waarop een bedrag van f2500 voorkomt voor het plaatsen van wachthuisjes voor bus passagiers, sprak de heer Riemens (A. R.) zijn waardering uit aan het college van B. en W. voor de voortvarendheid waarmede aan de in de vorige raads vergadering geuitte wens gevolg is ge geven. Op een desbetreffende vraag deelde weth. Boon (A.R.) mede, dat het door aankoop van een drietal lig- hallen en andere voorzieningen moge lijk zal zijn om behoudens goedkeuring van Ged. Staten wat de wijziging van de begroting betreft, wachthuisjes te plaatsen bij de grens van Middelburg; bij de Schotelweg, te Brigdamme op het parkeerterrein; in de omgeving van de Boerenleenbank en bij de Noorddorpsweg. De heer Marinissen (A.R.) vroeg of een en ander geschieden moet na aan besteding. De voorzitter merkte op dat de uitvoering van de afzonder lijke objecten het bedrag van de in dertijd hiervoor vastgestelde som niet zal te boven gaan en dus de aannemer welke dit jaar voor de gemeente werkt, met de uitvoering zal worden belast. In de rondvraag vroeg de heer rraneke (C.H.) wanneer wordt de lan taarn geplaatst bij het kruispunt Le- liendaalseweg—Noordweg. Dit zal ge schieden wanneer met de herbestra- ting ook de wijzigingen in de gevaar lijke bocht zullen worden aangebracht. De heer Riemens (A.R.) vroeg naar de controle op de brandblusapparaten en waarom de woning bij de steeds maar onbewpond blijft. Weth. Koole (C.H.) zei de bedoelde apparaten worden geregeld gecontro leerd. De voorzitter deelde mede, dat by de eigenaar van de bedoelde wo ning steeds op spoed wordt aangedron- VLISSINGEN, 29 Juni. Tenge volge van de staking in Antwerpen heeft het Zweedse schip „Paraguay” de lading bananen in Vlissingen moe ten lossen. Als een lopend vuurtje ging het door de Scheldestad, dat er in de buitenhaven een schip met ba nanen gelost werd en dat talrijke overrijpe banen ten deel vielen aan de toevallige voorbijganger. Al spoedig wemelde het op de Westzijde van de haven van kinderen, die speurende blikken wierpen naar het Portugese schip, waarop ijverige mannen bezig waren duizenden trossen bananen te lossen. Rond de gereedstaande wagons, waarin de bananen geladen werden, krioelde het van jongens en meisjes, die zich naarstig bezig hielden met het opvangen van trossen overrijpe bana nen, die over boord gegooid werden. Later bleef het niet alleen bij kinde ren en verschenen huismoeders op het terrein van de N.V. Haven van Vlis singen, die daarna met uitpuilende tassen vol bananen huiswaarts togen. Een klein gedeelte van de bananen was door de overrijpe toestand niet ge schikt voor vervoer naar België, Duits land en Oostenrijk, voor welke landen de vracht bestemd was. De bananen kwamen uit Equador. Zoals bekend starten we voor drie parcoursen, n.l. een tien-kilometer parcours dat voert via de ’s-Gra- venpolderseweg en Kloetinge; een 15 km parcours dat via de ’s-Gra- venpolderseweg tot vlak bij ’s-Gra- venpolder voert, daar links af gaat en door het mooie polderland in de richting Kapelle en dan terug via Kloetinge loopt en tenslotte een 25 km tocht, die loopt vanuit Goes, over ’s-Gravenpolder, Biezelinge, Kapelle en Kloetinge. SPECIFICATIE Hoe tenslotte de spreiding van de leerlingen wat betreft de instrumen ten ligt, blijkt uit het volgende over zicht: Piano. Middelburg 136, Goes 150, Oostburg 30, Vlissingen 94, Zierikzee 10, 35, Tholen 13, Hulst 36. Algemeen vor- mend muziek-onderwijs. Goes 25, Oostburg 95, Zierikzee 51, Tholen 59, Hulst 13. Orgel en harmonium. Mid- I delburg 41, Goes 25, Oostburg 17, Vlis-I singen 18, Zierikzee 1, Tholen 3, Hulst 3. Blokfluit. Middelburg 40, Goes 13,1 Vlissingen 11, Zierikzee 6, Tholen 24. Viool. Middelburg 6, Goes 8, Oostburg 2, Vlissingen 6, Zierikzee 4, Tholen 1, Cello. Middelburg 10, Goes 3, Vlissin gen 2. Trompet. Middelburg 1, Hulst 7, Guitaar. Goes 3, Oostburg 1, Vlissin gen 1, Zierikzee 4, Hulst 1. Kornet a piston, trombone en tuba in Hulst van vormd. Met het ballet-onderwys zal in elk 2. Muziektheorie. Middelburg 3, September pas worden begonnen en Oostburg 1, Vlissingen 1, Zierikzee 1. de vacature voor solo-zang in Zierik- Muziekgeschiedenis. Middelburg 1. zee zal per 1 September worden bezet. Directie. Goes 1. MIDDELBURG, 29 Juni. B. en W. van Middelburg hebben besloten een commissie in het leven te roepen, die het gehele verkeersprobleem in de stad zal gaan bestuderen teneinde te komen tot een zo goed mogelijke, meer systematische verkeersregeling. Dit werd medegedeeld in de bestuursver gadering der Vereniging voor Veilig Verkeer Middelburg e.o. Verzocht werd een vertegenwoordiger dezer vereniging in de commissie aan te wijzen. Men benoemde als zodanig de voorzitter de heer E. Visscher. In deze vergadering was aanwezig de secretaris van het Verbond voor Veilig Verkeer, de heer C. J. v. Wijn gaarden van Rees. Hij vertelde het één en ander over het programma van de congresdagen, welke het Verbond op I aangebracht. Ook door de vele tussen- tijdse herzieningen als gevolg van de herbouw en van het toenemende ver keer is er van een bepaald systeem niet veel overgebleven. Daarnaast ko men verschillende besluiten op het ge bied van het verkeer op 1 Januari 1956 te vervallen krachtens een overgangs bepaling van het Wegenverkeersregle ment. Voorzitter dezer commissie-ver- keer zal zijn de burgemeester, mr dr N. Bolkestein, terwijl als secretaris zal optreden de heer J. F. Bastiaanse, chef der tweede afdeling ter gemeente-se- cretarie. PARIJS, 29 Juni. Mevrouw Coty, de echtgenote van de Franse presi- went, heeft vandaag in het Elysee een groep van 24 kinderen ontvangen, af komstig uit een aantal van de klein ste gemeenten uit het voormalig ramp gebied van Schouwen-Duiveland. De kinderen waren in Parijs op de terug weg van een verblijf in een Frans va- cantieoord (even over de Franse grens op Zwitsers gebied), dat hun was aan geboden door de vereniging France- Hollande. Een van de kinderen, de elfjarige Cato Hansen heeft voor me vrouw Coty namens haar reisgenootjes een klein speech je gehouden, waarbij zij een boeket bloemen aanbood, die bijeengehouden werd door linten met de Nederlandse en Franse kleuren. Op verzoek van mevrouw Coty zongen de Zeeuwse kinderen enige oud-Neder- landse liederen. De aan mevrouw Coty aangeboden bloemen waren vanmorgen in Neder land geplukt en per vliegtuig naar Parijs verzonden.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2