a Uit dz w-ehM, u-an ’t Ï3&e£ r voorziet in een behoefte I I I ■T* Lfe' In onze bedden afdeling RECLAME DIVANBED «estantefi in vloerbedekking „öe peLikdón" „In de kerkbank” ^popje van de week Geschiedenis het Britse Imperium. van UIT DE KERKEN =J P€R tOURinqC&R I I G. A. GOLDSCHMEDING’s - -.Sr'-- van Lonöimum tot Lonöon. 24.50 32.75 34.50 54.50 66.00 76.50 146.00 Colaradokevers in Ritthem MH&l en JYlenna Blauwpunkt Radio „Riviera” Hoeveel weegt de baby KoaHc in, GEBRS. VAN FRAASSEN I I a Maandag 27 Juni 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 4 Ma; J Fantasie (en vermaan) van een dominee a met duizenden! E slee Alli Mü 2e 1 ziel N los je pod; en 1 ritte of E wor r: eg HOBO COMFORT ENGELS LEDIKANT HOBO-POPULAIR HOBO-JAVA-POPULAIR HOBO DE LUXE SCHUIMRUBBER MATRAS VILTZEIL KROMMENIE, LOPERS EN COCOS Gymnastiek op derde dag Souburgse sportweek Straaljager door brand vernield STEMMEN ten 1 I ’tl 5 fraaie moderne damast GOES r -■ 1» o brc Bo nji af Ci in ht ra -j naar Belgische Ardennen 35.p. p., De heer J. Wiltenburg te Middelburg slaagde voor het te Arnhem gehouden examen Waterbouwkundig Tekenaar. ge- de jaar naar al de de Di de of er IC zy lu 24 01 V ti< ei zi ïjiiiilillllllll Sm - ^iiiiiHil 1 f1 WlIHBSj. H Glai herl den Orl; de bry strf wa; in i ove S oefi voc bru etc. 3. i zee kei at< we nat zej fat mc ter ste vc w OPRIL GROTE MQRKT 15 GOES Een neger die enige tijd in Europa doorbracht, nam vanuit een van de pen sions waar hij logeerde een haarborstel mee. Toen de pensionhoudster, die de dief stal nog juist bemerkte voor de neger het huis verliet, hem vroeg waarom hij die borstel wilde meenemen, antwoordde deze; „Omdat ze thuis niet zouden geloven, dat er in Europa hout groeit met haar erop, als ik het bewijs niet zelf mee bracht.” GOES, 25 Juni. De laatste dagen spoelen honderden kevers aan op de zee dijk van de Westerschelde. Zo vond de scholier Jas. Ostie er 187 stuks. Alle ge vonden kevers werden onschadelijk ge maakt. p.eegsters, om naast de Bijbel daaruit aan de patiënten voor te lezen. Toch worden de zieken in deze stuk jes gelukkig niet voortdurend op hun ziek zijn aangesproken. Daarom zijn ze, zoals reeds gebleken is, ook ge schikt om in het gezin te lezen. De meditaties zijn over ’t algemeen uitstekend, waardoor dit boekje aan bevolen kan worden als stichtelijke lectuur van de beste soort. M. I I r :?S 4. Hier loopt weer doorheen, iets wat een buitenstaander uiteraard eer der en scherper opvalt dan een insi der, de sterke verworteling van het geloof in het Amerikaanse volksbesef. ■Wij kennen echter de gevaren van een „nationale kerk”, maar Amerika kent de zegen van het stoelen van de kerk op de wortel van het volksbesef. Daar om zijn de meeste kerken er vol, leeft de kerk mee met het volk en anders om het volk met de kerk ende Wereldraad van Kerken: deze was in het gesprek, in de pers en voor de radio, meer dan bij ons in Europa! Het is typerend dat in het week blad „Omhoog” van ’t r.k. aartsbisdom Utrecht de priester H. H. Scholtens ook al wijst op die hechte gemeen schap in de kerk van Amerika. In een beschrijving van de r.k. plattelands parochie troffen ons deze zinsneden: De pastoor van een plattelandsparo chie heeft het veel minder gemakke lijk dan zijn medebroeders in de grote stad. Zijn parochianen schen ken hem daarvoor rijke compensatie. Zijn mensen zijn voor hem meer dan parochianen. Zij zijn zijn beste vrien den. Zij arbeiden voor hem als er iets aan pastorie of kerk moet gebeuren. Zij houden hem hoog en zorgen voor hem met gulle gaven in natura, op brengsten van hun boerenbedrijf. Hij is het hoofd van het parochiegezin en zij oeschouwen hem zo. Zijn rei- zen en trekken langs hoofdwegen en binnenpaden wordt eerlijk gewaar deerd. tinge meende aanvanke lijk aan de verspreiding niet te moeten meewer ken, omdat zij het niet nodig vond de kerkgan gers voor de dienst deze service te verstrekken. Jongstleden Zondag ech ter hoorde de dominee, die een minuut te vroeg in de koorkerk was, zulk een geroezemoes in de kerk, dat hij verwonderd de ouderling vroeg: Zou den zij mij met applaus willen begroeten? Waar op de ouderling bloosde... Een en ander heeft er toe geleid, dat ook onze kerkeraad besloot met haar tijd mee te gaan en een massa-abonnement aan te vragen. De domi nee hoopt nu maar, dat voortaan, ook voor de dienst, in de kerk eer biedige stilte zal heer sen”. van Goudbrons staal met 15 jaar garantie, slechts het moderne divanbed, apart mo del, in goudkleur, 25 jaar gar. sleemodel, in fraaie reseda-kleur, 15 jaar garantie de voordelige binnenveringmatras met fraaie damasten, 15 jaar ga rantie, in 2-pers. ƒ84.50. Bijpas sende kapokkussens verkrijgbaar is de ideale uitvoering met kapok- afdekking, waardoor U een win- terkant aan deze voordelige bin- nenveer-matras heeft, 15 jaar ga rantie. In 2-pers. ƒ99.95. Bijpas sende kapokkussens verkrijgbaar is de binnenveermatras in buiten gewoon fraaie uitvoering met zeer modera damast, 15 jaar garantie aan 2 zijden beslaapbaar en zij kanten - ewatteerd en geborduurd, vormen een echte Koopjeshoek in onze zaak. U vindt er zeer voordelige coupons in Dr J. L. Koole. Het probleem van de canonisatie win het Oude Testament. Kok, Kampen f 1.25. De rede door schrijver gehouden bij zijn aanvaarding van het hoogleraars ambt aan de Theologische Hogeschool te Kampen. Betoogd wordt, dat er geen sprake is van een besluit van één of andere sy node, waardoor de 39 boeken van het O.T. het Heilige Schrift geproclameerd zouden zijn. Deze Heilige Geschriften zijn heilig krachtens hun eigen autoriteit. In tij den van nood en uitredding bewezen ze wat ze waard waren. Vanuit het N.T. gezien zijn deze Schriften heilig, omdat ze van Christus getuigen. Discussies in de oudheid gevoerd over de canoniciteit van sommige boeken bewijzen slechts dat ze canoniek wa ren. Een voor theologen interessante rede, die ook voor het theologisch ge ïnteresseerde gemeentelid goed is te volgen. Terloops spreekt de schrijver ergens over de zegengroet en zelfs over de groet zegen. Daarmee bedoe lend de groet uit de liturgie van onze eredienst, een bewijs, dat hij niet deze figuur, zoals die bij gebrek aan bezin ning geworden is, geen raad weet. De kerkganger spreekt van de „beginze- gen” en de „eindzegen”. Zou het niet beter zijn voortaan weer te spreken van de groet en van de zegen en dat bij de eerste dan ook niet meer „geze" gend” werd? M den op dit gebied aanbevelenswaardig. G. N. L. Zoek Mij en leef. Boekencen trum f 2.25 en f 3.50. Dit boekje geeft 120 korte overden kingen, alle van Diaconessenhuispre dikanten, waarmee voldaan is aan een vraag van besturende zusters, die zo’n boekje graag hadden voor de ver- Op de derde avond van de Sou burgse sportweek traden Astrow en De Zuidwesters met hun gymnasten op. Zij marcheerden gezamenlijk naar het sportveld, waar eerst de adspi- ranten hun kunnen toonden en daar na de senioren. De dames Borgden voor enkele fraaie nummers, zoals laag-brug, paardspringen, hoepel-, bal- en knotsoefeningen. Een keurig uitgevoerde vrije oefening vormde een waardig slot van haar optreden. De heren ‘deden uitstekend werk aan paard en de hoge brug. Keurturner Jac. v. d. Sande uit Vlissingen ver leende zijn medewerking en had door zijn klasse apart een groot aandeel in het welslagen van deze mooie sport avond. Ook deze avond maakte Vlijt en Volharding weer een muzikale rondwandeling. gr Koningin Anna heeft niet lang over Enge- OJ. land geregeerd. Zij stierf reeds in het jaar 1714. De Keurvorst George van Hannover werd met de steun van de Whigs tot haar opvolger ge kozen onder de naam George 1. Zijn bewind duurde tot 1727, toen George 11 aan het roer kwam tot 1760. In 1727 stierf Engelands grote geleerde, Sir Isaac Newton, de man, die de wet ten der zwaartekracht ontdekte. volg van laatpijp is brand uitgebroken straaljager van het type K 178, die deel nam aan de oefening „Carte Blanche”. Het toestel is bij Furstenberg ten Zuiden van Paderborn neergekomen. De piloot van de straaljager, die ge- kapitein J. W. van Es uit Scheveningen, stationneerd was op de vliegbasis Völkel, wist het toestel tijdig te verlaten en is behoudens enkele brandwonden, niet ge wond. De straaljager ging verloren. Het weeroverzicht zal nauw keurig worden bijgehou den, terwijl een nauw contact met De Bilt er voor zal zorgen, dat het weer de volgende week in onderling overleg ge regeld wordt. Een land bouwdeskundige zal de lezers op dit gebied nauwkeurig voorlichten. De jeugdrubriek „Ver kering” zal met foto’s en anecdotes worden verlucht. Mevr. Reis- graag zal een wekelijks verslag geven van haar tochten over ons eiland. Voorts zullen adverten ties komen met hun laat ste aanbiedingen waarbij aan kerkgangers 5 pet korting wordt toegezegd. Tot zover het bericht. De kerkeraad van Kloe- U kunt er echt van profiteren. Als bijzondere attractie wordt alle bij ons gekochte Cocos tot en met 30 Juni gratis omboord. Toen vorig jaar de Nederlandse afgevaardigden naar de assemblée van de Wereldraad van Kerken Evanston bezochten, hebben ze tege lijkertijd indrukken opgedaan van het kerkelijk leven in Amerika, spe ciaal in Chicago. Eén dezer afgevaar digden, dr H. van der Linde te Mid- de’burg, heeft zijn indrukken samen gevat. Wij vonden ze in de ,,’s-Gra- venhaagse Kerkbode”. 1. Men kwam sterk onder de in- d.uk van het verdorven, grootsteedse Amerikaanse leven, vooral bij de jeugd, die nu eenmaal minder vor ming en steun uit een goed gezins- leven vindt dan bij ons. Een angst wekkend probleem! 2. Daarnaast trof het kinderlijk naief, enthousiast en blijmoedig ka rakter der Amerikanen. Iemand had tegen spreker gezegd: „Men moet wel van de Amerikanen houden, want het I zijn kinderen!” Daar ligt een zekere I waarheid in, die ook in veel kerkelijke I buitenissigheden naar voren komt: ’n I kerkelijke dancinghall, een modeshow I (Easter-parade) van de kerk uitgaan de, zoals iemand mij ertelde e.d. 3. Maar daar staat tegenover, dat de beleving en beoefening van het gemeenschapsleven veel intenser is dan bij ons. Dreigt hier de kerk te ontaarden in een gehoorzaal (al is het dan voor de dienst des Woords), in Amerika weet men van de „volhar ding in de gemeenschap”. Daar heeft dan ook bijna elke kerk zijn „com- munity-hall” voor. „Carnaval”, Hans van Zuydveen, Uitgeverjj De Toorts, Haarlem. Hans van Zuydveen heeft met grote vaart en zelfs hartstochthet boek .Carnaval” geschreven. Drie dagen maakt En evenals hij amicaal omgaat met zijn parochianen, zo ook onderhoudt hij zelf een nauwe band van collegia liteit met zijn buurtpastoors, die bin nen hetzelfde dekenaat eveneens al leen zitten. Bij diverse gelegenheden komen de heerooms van de buiten parochies bij elkaar, en terwijl zij boven in conferentie samen zijn, ge nieten hun respectieve huishoudsters beneden van haar eigen gezellige ver gadering. Iedere parochieherder neemt zijn getrouwe gedienstige mee in zijn wa gen en op haar beurt brengt elke huishoudster een schotel mee voor het diner, dat zij met vereende krach- klaar maken. Ook daarin blijkt weer die blakende geest van christe lijke charitas, het gezinsverband, dat het parochieleven op het platteland ten goede komt. schenkt U alles wat U van een Perfect Radio toestel kunt verwachten. Een bijzondere aan bieding. Thans 458.— RADIOHANDEL, LANGE KERKSTRAAT 41 5S ËS |g ’s-GRAVENHAGE, 25 Juni. Als ge bet heetlopen van een uit- in eeh GOES, 24 Juni, In buurvrouw, waarbij te- het kerkblad van de Ned. vens de manier wordt Herv. gemeenten in de vermeld, waarop ze aan ring Goes Iaat ds P. geld is gekomen. Kloosterman onder de rubriek zijn fantasie (maar tevens richt hij een vermaan tot de ge meenteleden) werken en schrijft o.m.: „Naar wij vernemen hebben enkele Kerkera- den op ons eiland beslo ten gezarhenlijk een weekblad uit te geven, getiteld: In de kerkbank. De bedoeling is, dat dit blad de kerkgangers bij de ingang van de kerk zal worden overhandigd. Het blad wordt zeer doeltreffend opgezet en zal blijken in een behoef te te voorzien. Het bevat n.l. het laatste nieuws over geboorten en wicht van babies, laatste gegevens over de nieuwe mantel van de Tot de verouderde methoden in het evangelisatiewerk rekent men soms ook de straatprediking. De heer N. Baas, voorheen straatprediker in Am sterdam, blijkt in „De Bazuin”, or gaan der Theologische Hogeschool der Geref. Kerken te Kampen, deze oude manier van evangeliseren nog wel toe te juichen. Hij zegt: Zullen wij het nog eens proberen met de methode der pioniers? Zoek één of twee 'broeders, die enige ge schiktheid hebben en bereid zijn zich te geven. Zeg tot hen: Beste mensen, jullie doet niets anders, let hier voor al goed op, niets anders! dan het werk van de straatprediking en wat daar direct mee samenhangt: tractaatver- spreiding en huisbezoek bij de men sen uit je publiek, die daarom vragen. Bezoek alle mogelijke vergaderin gen: van de C.P.N., van de P. v. d. A., van het Humanistisch Verbond enz. om de gedachtengang van het volk te leren kennen. Lees hun kranten en hun boeken. Natuurlijk, dat is gevaarlijk; als je dat niet besèft, moet je het laten! Lees daarom bovenal je bijbel en je cathechismus en smeek God, dat Hij je gedachten rein bewaren wil. Maar overigens geldt wat een Vlaams evan gelist gezegd heeft: „Als wij er niet inkomen, komen zij er niet uit!” Als ge u zo aan de mensen gegeven hebt om Christus’ wil, ga dan straat- prediken. Het zal niet op een preek gelijken, maar ik heb hoop, dat ge op deze wijze op den duur een gehoor verzamelen zult. En niet alleen een gehoor, maar ook een groepje mede werkers. Mensen, die u steunen en met u strijden. Mensen, die eenvou dig van Jezus willen zingen zonder aan een concertzaal en een avond- japon te denken. QzC Minister Robert Walpole was de eigen- g OU. lijke leider in de regeringsperiode van H George II. In het jaar 1739 brak er een oorlog uit tussen Engeland en Spanje en in 1744 ontstond 3 er weer oorlog tussen Engeland en Frankrijk. In het begin van deze strijd liep de Britse vloot op- J vallend veel averij op. Het bleek, dat deze onge- vallen te wijten waren aan ongeregeldheden bij g de uitrustingen. Deze affaire had tot gevolg, dat g Walpole moest aftreden in 1742. De Whigs ble- ven aan het bewind. En nog dit berichtje uit het „Doops gezinde Weekblad”, dat ’n aardig' voorbeeld is van kerkelijke samen werking. Lumen, met deze naam werd te Enkhuizen het nieuwe kerkkoor ten doop gehouden. Het ontstond uit een fusie van het Lutherse met het Doops gezinde koor. Geen van beide was in staat the struggle for life zelfstandig vol te houden, De Lutherse predikant kwam op het waarlijk lumineuze idee het nieuwe koor die naam te geven. Lumen betekent licht, maar tegelijk zijn hier in de namen van LUther en MEno op sprekende wijze verenigd. Maar wrt zou Luther hiervan zeg gen, als hij de ogen nog eens kon op slaan om te ontdekken, dat Menno zijn alter ego (zijn ander ik) is ge worden; Menno nog wel een lid van die vermaledijde secte der weder dopers. En zou Menno zich niet even eens in zijn graf hebben omgekeerd? zelfs hartstocht geschreven. Drii de free-lance journalist, Kees Walraven, in opdracht van een krant het Oeteldonkse Carnaval mee. Hjj moet een reportage schrijven en voelt, als hij al dat Brabantse feestgedoe aan- zlet, een sterke aversie tegen zijn op dracht. Slechts langzaam leert hij de eerlijkheid in en de spontaniteit van dit volksfeest inzien. Treffend wordt ook de conversatietoon, die dikwijls tussen journalisten gebruikelijk is, getroffen. De vlotte verteltrant en de goede weer gave van de sfeer’ maken „Carnaval” aantrekkelijk. Maar eigenlijk handelt het boek pas in de tweede plaats over het carnaval. Kees Walraven is verloofd met Marijke en hij moet In die drie carnavalsdagen uitmaken of hij nu werkelijk van Ma rijke houdt of van Bianca, de persfoto grafe, met wie hij altijd in Amsterdam samenwerkt. Het draait erop uit, dat Kees de verloving met Marijke uit maakt. Omdat Bianca hem zo goed in zijn werk begrijpt, zo uitstekend past in het Amsterdams, wat gekleurd weer gegeven journalistieke milieu, en Ma rijke, het meisje uit Den Bosch, zijn werk niet begrijpt en eigenlijk conser vatieve, wat provinciale opvattingen heeft. Dit tenminste wordt In het boek gesuggereerd. Maar Hans van Zuyct- veen slaagt er niet in ons van de wer kelijkheid van het conflict, waarvoor Kees zich geplaatst ziet, te overtuigen. Bianca is een lief en edel meisje; dat kunnen we nog wel geloven. Maar wie Marijke precies is, wordt niet duidelijk. Zij blijft, hoewel ze een grote plaats in het boek Inneemt, steeds wat In het vage. Als dan eindelijk na afloop van het feest een gelukkig paartje wegwan delt en Bianca zegt, „dat dank zij dat démasqué-in-Oeteldonk. het geluk aan onze deur heeft gekloptvin den we dat wel prettig voor Kees en Bianca, maar we geloven er niets van. Dat geluk had met even veel goede wil, ondanks alle lange redeneringen In het boek, aan de deur van Kees en Marijke kunnen kloppen. Maar goed, om kort te zijn, „Carnaval” is een prettig lees baar boek en het te veel aan pretentie neemt men maar op de koop toe. De J. en AUTOREISBUREAU P. KRUGERSTR. 21 Telefoon 2175 VLISSINGEN VRAAGT ONZE REISPROGRAMMA’S 1955 Met 20 verschillende reizen met data en prijzen waaronder middag- en dagtochten; 2-, 3-, 5-, 6- en 7-daagse tochten. Gratis bij al onze verkoop-adressen verkrijgbaar. „Zeeuwsch Dagblad” telt zijn abonné’s Zijt Gij daar ook bü? Telefoon 2288. In VLISSINGEN: Sigarenmagazijn Ter Meulen. Wal- straat 34, Tel. 2341, 29 Juni, 6 en 12 Jui onze schitterende Drielandentocht door het Eifelgebergte naar Monschau en Aken. ƒ12.— p. p. Uit Goes ƒ11.50. 3, 8 en 13 Juli onze schitterende nieuwe dagtocht naar Belgisch Henegouwen en het Meer van Virelles, (La Petite Suisse: Klein Zwitserland) via Ron- se, Mons en Charleroi, 11.p. p. 12 en 14 Juli onze schitterende dagtocht naar Noord- Frankrijk, Calais, Kaap Gris Nez en Boulogne ƒ10.— p. p. Uit Goes ƒ10.50 p. p. en 16 Juli onze schitterende dagtocht naar de Val leien van de Maas en Moligné, Dinant en Abdij van Maredsous. 10.— p. p. Uit Goes 9.50 p. p. 6 en 17 Juli onze schitterende dagtocht naar de Grotten van Han. 11.50 p. p. Uit Goes 11.— p. p. 14 en 21 Juli onze schitterende dagtocht naar de Val leien van Vesdre, Amblève en Ourthe, via Luik en Spa. 11.— p. p. Uit Goes 10.50 p. p. 28, 29 en 30 Juni, 20, 21 en 22 Juli, 24, 25 en 26 Juli, 31 Juli, 1 en 2 Aug. Driedaagse tocht naar Duits land, via Keulen, Bonn, Eifelgebergte, Ahrdal, Zevengebergte, Drachenfels en Köningswinter, ƒ65.p. p„ alle hotelkosten inbegrepen. 20 en 21 Juli: Onze schitterende 2-daagse tocht Zuid-Limburg en r alle hotelkosten inbegrepen. 27, 28 en 29 Juli, 3, 4 en 5 Aug.: Onze schitterende 3- daagse tocht naar Luxemburg ƒ60.p. p„ alle hotelkosten inbegrepen. Van 25 tan. 29 Juli, van 8 t.m. 12 Aug.: Onze schitte- rende 5-daagse tocht naar de Vogezen en Zwit- serland 128.p. p., alle hotelkosten inbegrepen. Van 24 t/m 30 Juli, van 31 Juli t/m 6 Aug., van 17 t/m 23 Aug.: Onze schitterende 7-daagse tocht naar Oostenrijk (Tirol), Zwartewoud en Beierse Alpen J P- P-> alle hotelkosten inbegrepen. Van 8 t.m 13 Aug., van 29 Aug. t.m. 3 Sept.: Onze schitterende 6-daagse tocht naar Oostenrijk (Ti rol) en Zwartewoud 148.— p. p„ alle hotelkos ten inbegrepen. BESTELT TIJDIG UW PLAATSEN: In GOES: Sigarenmagazijn P. Schipper, Beestenmarkt 6. Telefoon 3133. Sigarenmagazijn C. Sinke, Grote Markt 26, Tel. 2760. In MIDDELBURG: Kapsalon J. Boom, Gravenstraat 14, - Uci’ maatschappij. Uitgave J. H. Kok, N.V., prijs f 13.50. Dit boek geeft een overzicht van de economische en sociale geschiedenis. De schrijver heeft de historische fei ten zó gegroepeerd, dat de ontwikke lingslijn van de oudheid tot onze mo derne maatschappij duidelijk gezien wordt. Allerlei interessante vragen komen aan de orde: Kenden de gil den geen sociale tegenstellingen? Is het Calvinisme de oorzaak van het moderne kapitalisme? Het boek over tuigt ons opnieuw van het feit, dat wij het heden niet kunnen verstaan zonder het verleden. Hier en daar hebben wij ons bij het lezen wel af gevraagd, of de schrijver niet té veel wilde geven; als hij in de laatste eeuwen ook fragmentarisch de sociaal- economische ontwikkeling in allerlei landen geeft, dan wordt de levendig heid van het boek wel geschaad, ter wijl de aanduidingen ook weer te sum mier zijn om de lezer een juist inzicht te geven. Dat in Matth. 16 1819 niet Petrus, maar zijn belijdenis als funda ment der kerk wordt bedoeld (pag. 19, 20), zal geen huidig theoloog meer toe geven. Met grote belangstelling lazen we hoofdstuk 17, waarin de schrijver een kort overzicht geeft van de geschiede nis der christelijk-sociale beweging. Wij hebben nu naast de publicaties van H. Diemer deze geschiedenis van Smeenk. In het laatste hoofdstuk be handelt de schrijver zeer duidelijk en kele actuele vraagstukken: werkloos heidsbestrijding, moderne problemen van de arbeid (massaficering!), onder nemingsraden, economische medezeg genschap, publiekrechtelijke bedrijfs organisatie, overheidsinmenging etc. Vooral wat het laatste punt betreft, zal het laatste woord nog wel niet gesproken zijn en we zijn het met Smeenk eens: er zal wel nooit een laatste woord over te zeggen zijn. Naast de beginselen gaf Smeenk ons nu de geschiedenis van het sociaal economische leven en we zijn hem daarvoor zeer erkentelijk! Hartelijk aanbevolen ook voor de bibliotheken, van onze jeugdverenigingen! Wat de jongeren betreft: Als het boek een tweede druk mag beleven, is een ver klarend register van moeilijke woor den en begrippen voor niet ingewij- R.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 4