Zullen Duitse krijgsgevangenen uit Rusland terugkeren? p1 wf "O Zwols museum PUZZLE j VANDAAG EENS I „B.B. heeft eigen plaats in Nederland veroverd” Het verdwaasd humanisme bergt Egyp tische konings-mummie i.T Sü Nieuwe Frans-Canadese postzegel £te ïladia Kindervisite bij de Koningin F K- ió a£ tuaó yeAatneiz voor Minister Beel: &teng£ and Een punt op Adenauers programma Moskou Grote waardering voor het reeds verrichtte werk Ir* A* B* J* de Koning verlaat Zeeland Massa-emotie heeft Spaanse arbeiders stellen eisen I I MC FRAN CE-CAWÖS Eerste oesterlarven verschenen grote gevaren Waarschijnlijk uit periode 1200 tot 800 jaar voor Christus 7 O Uk ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Maandag 27 Juni 1955 1 n Het onderzoek wees uit: Billy Graham: t W<' -- - L* Benoemd tot directeur gemeentewerken Zwijndrecht Brits journalist uit Argentinië gewezen ^ttiswoqrdRAADSHL Oplossing vorige puzzle la 1 4. f 3 ii e e i. dezer wereldwijze humanisten. we- en 9 >«8» I a '3 1 i l 1 1 1 e i i re ken één over die landse samenleving dat zij in staat is J j MADRID, 25 Juni. Op het tot 16 Juli a.s. te houden congres W-s De Franse P.T.T. zal binnenkort deze nieuwe postzegel uitgeven, met een waarde van 30 francs (ongeveer 30 cent). De voorstelling op de zegel is van een oude zeilboot de „Cap rics” en wordt in blauw-groen en blauw uitgevoerd. Hij is getekend en ge graveerd door M. Decaris en zal m.i.v. 11 Juli 1955 op de brieven verschijnen. dedigingswil van de vrije wereld in druk gaat maken, moeten wij ervoor zorgen, dat wij niet verslappen, maar integendeel onze paraatheid handha ven en zo hoog mogelijk opvoeren, net zo lang totdat vaststaat, dat men niet alleen vrede preekt, maar vrede wil. Hij acht het waarschijnlijk, dat de mummie afkomstig is uit de periode van het nieuwe rijk. Dr Stricker vindt een datering tussen 1200 en 800 jaar vóór Christus wel aannemelijk. Deze conclusie komt overeen met de slot som, waartoe de Britse Egyptoloog en mummie-deskundige 'dr Warren R. Dawson, na bestudering van de foto’s van de mummie is gekomen. Hij is nl. van mening (zijn onderzoek geschied de geheel onafhankelijk van dat van dr Stricker), dat de Zwolse mummie een koningsmummie is, die afkomstig moet zijn uit de 18e, 19e of 20ste dy nastie. Deze dynastieën waren in Egypte aan het bewind resp. van 1558 Zij hebben ervoor gezorgd, dat de organisatie, hoe jong ook nog, krachtig is en haar eigen plaats in onze Neder ig heeft veroverd, hulp te bieden bij rampen, maar ook in staat is haar taak te vervullen, wanneer, in geval van oorlog, aanvallen zouden worden gedaan op de bevolking. Het ziet er naar uit, zo vervolgde hij, alsof het oorlogsgevaar in de laatste tijd wat is teruggeweken. „Het ziet er naar uit” en zonder uitzondering hopen wij al len, dat dit ook inderdaad zo is en dat voor de tegenstellingen, de on rust, de achterdocht van nu in de plaats zou kunnen treden een samen leving van samenwerking en naasten liefde, die de Koningin een week ge leden zo aangrijpend heeft geschetst. VERSCHIL. Bittere ervaringen moeten ons in tussen ermee doen rekenen, dat er verschil kan wezen tussen „ernaar uit zien” en „zijn”. Te gemakkelijk zijn velen geneigd, om dit verschil uit het oog te verliezen. Meer dan ooit is het making van Schouwen-Duiveland. Per 1 Januari 1954 volgde zijn benoeming tot districts-ingenieur voor de Beve lenden te Goes. Ir de Koning is ver der voorzitter van de C.H.-jongeren- organisatie in Zeeland. Maar het hielp niet. Het humanisme leert nooit. Nauwelijks was het natio- naal-socialisme met geweld van wape nen neergeslagen of het humanisme stond weer klaar met zijn oude theo- riën van de goede kern in de mens en het verhief zich hoogmoediger dan ooit te voren. In San Fransisco schreef men in het statuut van de „Verenigde Natiën”, dat het fundament der „rech ten van de mens” het „droit humain” zou vormen. Aan God en aan Zijn rechten werd geen moment gedacht. Zelfs het noemen van de Naam Gods kon geen genade vinden in de ogen ROTTERDAM, 25 Juni. Minister Beel, vanmiddag sprekend tot de ver zamelde B.B.ers uit het gehele land, constateerde, dat de deelnemers aan deze B.B.-manifestatie voor hen die het nog niet wisten, hebben bewezen, dat de bescherming bevolking bestaat. Deze jonge nationale organisatie is tot stand gekomen, aldus de minister, doordat de noodwachters en nood- En sindsdien gaat er opnieuw een golf van dat verblind humanisme over de Westerse wereld. En alle nadruk begint nu te vallen op het begrip „we reld”. Er moet een wereldvrede ko men, een wereldwelvaart. Er moet ge lijke verdeling van productie en con sumptie over de gehele aarde komen. Men spreekt van een „wereldstaat”, een „wereld-school”, een „wereld-eco- nomie”, een „wereldbeschaving” en door dit alles van een „wereld-geluk”, een wereld-humanisme. Maar het staat alles buiten God en buiten de erken ning van Zijn Souvereiniteit over heel deze wereld. De mens is in zichzelve goed en zijn humanisme zal deze reld voeren tot de gelukstaat. Het is de oude torenbouw van Ba- bel. Men heeft niets geleerd. En ter wijl in het Oosten Azië bezig is te ontwaken en de wereld meer dan ooit m stukken gescheurd wordt, men spreekt van een „ijzeren gordijn”, de angst ieders hart bekruipt over een verkeerd aanwenden van de atoom energie, bindt men zichzelf het blind doek voor en prevelt nog steeds: de jnens is innerlijk wel goed. Gaat men m de leer b5 de Franse encyclopae- msten, een Rousseau, die in zijn aller gevaarlijkst sofisme, de wereld heeft voorbereid voor het optimistisch hu manisme. GESLAAGD. „Wat ik zelf heb mogen zien van uw verrichtingen en wat ik daarover heb mogen horen van vele deskundi gen uit binnen- en buitenland”, zo ver volgde minister Beel, „dit alles maakt maar één conclusie mogelijk: u hebt deze eerste nationale manifestatie van de B.B. prachtig doen slagen”. En hij besloot zijn rede: „Uw pres taties van vandaag moeten velen aan het denken hebben gebracht, aan het denken omdat zij hebben moeten zien, dat hun twijfel „of er van die B.B. nu wel ooit iets terecht kon komen” niet gemotiveerd is geweest. Er zijn in tussen nog meer kastanjes, die wach ten om aangepakt te worden door de 60.000 mannen en vrouwen, die nog aan de organisatie mankeren. Dat zij zich melden. En dat over hen vaardig moge worden dezelfde geest van vaart, durf en vertrouwen, die uw werk zaamheid in de afgelopen jaren heeft beheerst”. emand heeft eens gezegd: als ik in mijn eigen hart kijk en dan eens rondom mij zie in de wereld, dan valt zij mij altijd mee. De humanist spreekt precies anders om. Hij zegt: waren alle mensen zoals ik, dan zou de wereld een paradijs kunnen zijn. De humanist gelooft, dat hij in zijn kern en wezen goed is en het goede doen kan. Hij blijft volslagen vreem deling aan eigen hart. En dat is ook niet anders mogelijk, omdat hij wei gert de schijnwerper van Gods onfeil baar Woord op de diepte van dat ei gen hart te richten. En omdat hij ge looft in de goede kern in eigen we zen, gelooft hij ook aan de mogelijk heid de wereld te verbeteren en te humaniseren. In dat geloof is hij on verbeter lijk en wonderbaarlijk hardnekkig. In het begin dezer eeuw was ge heel West-Europa doortrokken van het humanistisch optimisme. De mens zou bij het licht van zijn eigen ver stand de wereld verbeteren en be woonbaar maken. En het Haagse „Vre despaleis” was een internationaal sym bool van de wil tot vrede. Bovendien was daar de machtige „Internationale” van het socialisme, die doordrongen was van haar macht. Immers „heel het raderwerk der maatschappij staat stil wanneer haar machtige arm dat wil”. Maar toen in 1914 de wereldoorlog uitbrak, lagen al die mooie humanis tische idealen aan gruzelementen. De socialistische internationale was met één slag van de aardbodem wegge vaagd en de socialisten van West-Eu- ropa lagen in de loopgraven in Frank rijk met een hart vol dodelijke haat tegenover elkaar. Na de wereldoorlog kregen we de periode van de „gebroken geweertjes”. Het pacifisme vierde hoogtij. Het so cialisme had tot slagwoord genomen: geen man en geen cent voor de weer macht. En het oproer op de „Zeven Provinciën” werd luide toegejuicht. Het humanisme kwam weer sterk op de voorgrond en kreeg zelfs een reli gieus aspect. „Nieuw Nederland” liep Van stapel. Zo kon men op grote span doeken lezen en er zou een jeugd wor den opgevoed, die het goede in de mens zou cultiveren en tot ontwikke ling brengen. Opnieuw klonk de „in ternationale” over de aarde. Westduitslands souvereiniteit bevocht, maar ook nog als de man, die de ge vangenen terughaalde. Zoveel vriende lijkheid verwacht men hier van de Rus sen niet, vooraleer de Bondskanselier zich bereid heeft getoond concessies je gens de Russische behoefte aan veilig heid te overwegen. ENIGE BEWEGING. De weinig opvallende actie van het Duitse Rode Kruis heeft Intussen reeds het succes geboekt, dat er enige bewe ging in dit vraagstuk is gekomen. Reeds In 1953 hebben de Russen tien duizend gevangenen naar Duitsland te ruggestuurd. Interventies van de pre sident van het Duitse Rode Kruis, dr Weltz, bij zijn collega in Moskou en bij de Russische autoriteiten in Berlijn zijn gevolgd door geregelde transporten van kleine groepen, variërende van vijftig tot tweehonderd man per maand. Het geldt daarbjj in hoofdzaak civiel geïn terneerden, die indertijd uit de Ooste- lijke Duitse provincies naar Rusland zijn overgebracht en daar soms al jaren een half-vrij bestaan hebben gevoerd, De berichten der teruggekeerden spreken er overigens van, dat in de laatste tijd de Duitse gevangenen zijn samenge bracht in een kamp bij Swerdlofsk in de Oeral. De Duitsers schijnen in elk geval reeds bevrijd te zijn van het werk in de zeer beruchte kampen in het ge bied binnen de Poolcirkel. Bovendien spreken alle berichten van een grote verbetering van de levensomstandighe den in de kampen. Alles bijeen meent men in Duitsland reeds enige tijd in deze tekenen van de goede wil der Russen te zien om het probleem uit de wereld te helpen. De Tsjechen en Polen zijn hen daarin ove rigens gevolgd en ook daarvandaan zijn in de laatste tijd enkele honderden Duitsers teruggekeerd. Bondsdag over driehonderduizend man gesproken. Thans beschikt het Rode Kruis over zekere aanwijzingen van rond twintigduizend man. Daarbij zijn 7500 krijgsgevangenen. Het aantal ci viele gevangenen wordt belangrijk ho ger geschat. Velen daarvan moeten een practlsch vrij bestaan leiden, wanneer men afziet van het feit, dat zij niet de mogelijkheid hebben naar hun land te rug te keren. Onlangs keerde een 75-jarige vrouw naar Duitsland terug, die tien jaren lang als huishoudelijke hulp vrij In Rusland leefde en die pas kans zag om reisdocumenten te krijgen toen zij toevallig hoorde, dat er in Moskou een ambassade van de Oostdultse Re- i publiek bestaat. YERSEKE, 25 Juni. De aller eerste oesterlarven zijn verschenen, maar zijn nog zeer gering in aantal, n.l. ongeveer 5 -stuks per 100 liter water. Bovendien kunnen de larven zich door de lage watertemperatuur (ongeveer 16 graden Celsius) niet voldoende ontwikkelen, zodat zij niet tot ontwikkeling kunnen komen. Deze maand behoeft dan ook niet meer op oesterbroedval te worden gerekend. Oesterzaad zal vermoedelijk pas op 30 Juni of 1 Juli worden uitgezet. An dere jaren gebeurde dit reeds op 24 of 25 Juni. HOEVEEL? De actie van het Rode Kruis heeft er ook toe geleid, dat de bestaande kan sen op terugkeer binnen reeële grenzen worden getaxeerd. De tijd, waarin mas sale cijfers over nog in Russische kam pen werkende Duitsers als propagandis tische wapens in de koude oorlog dien den, schijnt voorbij. Eens werd in de GOES, 25 Juni. Naar wij verne men zal ir. A. B. J. de Koning, dis- trictsingenieur van de Prov. Waterstaat voor Noord- en Zuid-Beveland te Goes, binnen enkele maanden naar Zwjjn- drecht vertrekken, waar h(j door de gemeenteraad is benoemd tot directeur van de dienst gemeentewerken. Ir de Koning werd op 1 November 1922 te Rotterdam geboren, ontving aldaar een H.B.S.-opleiding en werd in 1950 student aan de Technische Hogeschool te Delft. In 1948 behaalde hij het diploma civiel ingenieur. Daar na was hij twee jaar in militaire dienst, welke hij verliet als reserve eerste luitenant. Direct na zijn dienst tijd kwam hij in 1950 naar Zeeland, waar hij op het bureau van de Prov. Waterstaat in Middelburg belast werd met leidinggevend werk voor de al gemene dienst. Hij ontwierp o.m. bruggen in Zeeuwsch-Vlaanderen en na de ramp van 1 Februari 1953 deed hij o.a. belangrijk werk voor de droog- BONN, 25 Juni. De komende rechtstreekse besprekingen van Bondskanselier Adenauer met de Russische leiders hebben in West- Duitsland de hoop doen herleven, dat binnen niet al te lange tijd de nog in Rusland gevangen gehouden Duitsers naar hun land zullen kun nen terugkeren. Berichten volgens welke Adenauer de terugkéer van deze gevangenen als voorwaarde zou willen stellen voor het aanknopen der besprekingen worden in bevoegde kringen in Bonn ontkend. Het wordt vanzelfsprekend genoemd, dat dit vraagstuk één der eerste zal zijn, dat zal worden aangesneden, doch van voorwaarden wordt In Bonn niet gesproken. Niettemin toont het feit, dat het lot der gevangenen mede onder werp Is van de voorbesprekingen, die in Parjjs tussen de Russische en Duit se ambassadeurs worden gevoerd, dat men aan Duitse zijde de hoop koestert de Russen bij voorbaat tot een geste te bewegen, die de sfeer voor de ko mende onderhandelingen zonder twijfel zou verbeteren. Intussen staat men In Bonn nog zeer sceptisch tegenover de mogelijkheid om zulk een geste nog voor de Moskouse besprekingen te verkrij gen. De Russen zullen zich er namelijk, zo overweegt men hier, wel van bewust zijn, dat zij daarmee Adenauer een po litiek succes zouden bezorgen, dat een enorme indruk zou maken. De positie van Adenauer in het bin nenland zou nog aanzienlijk worden versterkt, wanneer hjj niet alleen zou kunnen paraderen als de man, die ’s-GRAVENHAGE, 25 Juni. Billy Graham, die enkele bijeenkomsten in Zwitserland heeft geleid, is deze week ontvangen op het secretariaat van de Wereldraad van Kerken te Genève, waar hij werd verwelkomd door de secretaris generaal dr W. A. Visser ’t Hooft, aldus het persbureau van de Ned. Herv. Kerk. Daarna werd een bezoek gebracht aan het Oecumenisch Instituut te Bossey. Hier heeft hij met prof, dr H. Kraemer en met de toekomstige directeur van het instituut dr Hans Wolf gesproken zijn eigen evangelisatie-arbeid en van de kerken. Billy Graham wees erop, dat er meer team-werk nodig is tussen de massa- evangelist en de plaatselijke predikanten. Sprekende over zijn eendaagse cam pagnes in Frankrijk, Zwitserland, Duits land en Nederland merkte hij op, dat hij persoonlijk de waarde hiervan in twijfel trok. Hij verblijft liever langere tijd in eenzelfde plaats, zodat er de mogelijkheid is van nazorg. Verder zei hij, dat hijzelf en zijn medewerkers zich steeds meer bewust waren geworden van de grote ge varen, die er gelegen zijn in het gebruik maken van massa-emotie. „Ik tracht steeds sterke emoties te vermijden en mijzelf niet in het middelpunt te plaat sen, zodat de mensen heel eenvoudig naar voren kunnen komen omdat de rest toch door de Geest van God wordt ge daan.” DINSDAG 28 JUNI. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws, weerber. en kath. nieuws. 8.15 „Dat heb ik nooit geweten”. 8.20 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 8.35 Waterstanden. 9.40 „Lichtbaken”, caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.45 Lichte muz. 14.00 Ge- var. muz. 15.00 Schoolradio. 15.30 Licht progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zi lof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Bei 17.45 Regeringsuitz.: Rjjksdelen o. W. A. L. van Doorenmaalen: „Het 1. lands als voertaal in Nieuw Guinea”. „Dit is leven”, caus. 18.15 Gram. Sportpraatje. 18.30 Promenade or., solist. 18.57 „Dat heb ik nooit gewt 19.00 Nieuws. 19.10 Lichte muz. Avondgebed en lit. kal. 19.45 Gram. Gram. 20.37 „Dat heb ik nooit geweien 20.40 Act. 20.55 Gram. 21.00 „Uit het Boex der Boeken”. 21.15 Ork conc. 21.45 Gram. 22.00 Mil. rep. 22.10 Radio Philh. ork. en solist. 23.00 Nieuws. 23.15 Viool en clave- cimbel. 23.50-24.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Kookpraatje. 11.30 Sopr. en piano. 11.55 Gram. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gr. 13.20 Amus. muz. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 1500 Pianorecital. 15.30 Mannenkoor. 15.45 „Is er een nieuwe Duitse literatuur?”, caus. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Musette ork. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Gram. 18.50 Rep. Tenniskampioenschappen in Wimbledon. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Gram. 19.15 Koorconc. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Journ. 20.15 Gevar. progr. 21.00 Holland Festival 1955: Hon gaars Strijkkwartet. 21.25 „Ontmoeting der levensovertuigingen”, discussie. 21.50 Holland Festival 1955: Hongaars Strijk- kwart. (verv.). 22.30 Gram. 22.40 Orgel en tenor. 23.00 Nieuws. 23.15 New York Cal ling. 23.20 Sportrep. 23.25-24.00 Gram. BRUSSEL (324 m.) 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15, 14.00, 14.45, 15.10 en 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Orgelspel. 16.30 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Kamermuz. 17.30 Tafelmuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Caus. 18.30 Voor de soldaten. 19.40 Gram. 20.00 Ork. cci.c. 21.00 Ork. conc. 21.25 Gram. 21.30 t" ork. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 22.1 Nieuws. ZWOLLE, 25 Juni. Men meent weer een stapje nader gekomen te zijn tot de waarheid omtrent de herkomst van de mummie in het Overijssels museum te Zwolle. De Leidse deskundige, dr B. H. Stricker, conservator van het Rijksmuseum van Oudheden, heeft een onderzoek ingesteld en is tot de conclusie gekomen, dat de mummie duidelijke resten vertoont van een vroegere beschildering met Egyptische motieven en hieroglyphen. tot 1315, van 1350 tot 1085 en van 1085 tot 950 voor Christus. De mummies uit dit tijdvak zijn in een verzamel- graftombe bijeengebracht tijdens de 21ste dynastie en werden daar de vo rige eeuw ontdekt. Toen is aan het licht gekomen, dat plunderaars de mummies reeds grondig onder handen hadden genomen. Zij roofden talloze waardevolle sieraden, die zich in de mummies bevonden. Bij de restauratie van de mummies zijn wel eens vergissingen gemaakt, zodat het wel is voorgekomen dat van sommige beenderen dubbele exempla ren in de mummies terechtkwamen. Röntgenonderzoek toonde, zoals be kend, aan, dat in de Zwolse mummie vier benen zitten. Ook andere been deren in de mummie zijn verre van compleet. Reeds eerder was aan het licht gekomen, dat de mummie niet van een vrouw is. Dr. Dawson meent, dat de mummie dateert uit de 19e of 20ste dynastie. H. M. koningin heeft vorige week een groepje kinderen uit het vluchte lingenkamp Spital an der Drau ont vangen. In het Paleis te Soestdijk werd een poppentheatervoorstelling gegeven, waarna de gasten onthaald werden op een stevige portie ijs. Onze fotograaf knipte het groepje bij het soldaat maken van de koude lekkernij een bezigheid, die in een minimum van tijd geschiedde. Maar toen Hitler in Duitsland op gang maakte, keerde weer het getij! En zoals vlak na het gereed komen van het Haagse vredespaleis de eerste wereldoorlog uitbrak, zo gaf God op nieuw een streep door de rekening van het humanisme. Want juist op het mo ment dat de Volkenbond zo ongeveer was voltooid en uitgebouwd tot wat het zou moeten wezen, brak de tweede wereldoorlog uit. Opnieuw lag het kaartenhuis van het humanisme tegen de vlakte. De mensheid ging, om met Churchill te spreken, door een don kere tunnel van bloed en tranen en precies het tegendeel van alles wat net humanisme beleed dat in de mens aanwezig was, kwam tot brute open baring. Nooit heeft de wereld zoveel beestachtigheid aanschouwd als in de jaren 1939—1945. LONDEN, 25 Juni. „Daily Mail” schrijft, dat Christopher Lucas, een spe ciale correspondent van het blad, uit Ar gentinië is gewezen. Lucas was Woens dag in Argentinië aangekomen met een tijdelijk visum. De autoriteiten weiger den hem eea verblijfsvergunning en ge lastten hem zo snel mogelijk via Uru guay het land te verlaten. Bemoeiingen van de Britse diplomatieke en consulaire dienst bleken vruchteloos. Tegelijk met dit bericht drukte de „Daily Mail” een telegram van Lucas af, waarin deze melding maakt van de ge ruchten als zou president Peron her trouwd zijn met de 19-jarige Laura Gon zalez Del Solar. HORIZONTAAL: 1. Vruchtenmoes, 3. vrucht, 5. gehoororgaan, 6. drank, 9. voorzetsel, 11. edelgesteente, 15. zang- noot, 16. vervoermiddel, 18. vreemde munt, 19. deel van een geweer, 20. be stemming. VERTICAAL: 1. Kweekschool, 2. straf, 3. vaartuig, 4. sabel, 7. nevel achtige damp, 8. vis, 10. peulvrucht, 12. melkschaap, 13. insect, 14. nimmer, 16. gezond, 17. waswater. 1—5 dosis, 59 slang, 912 garf, 12—17 floret, 17—21 tonen, 21—26 narwal, 26—29 lans, 29—33 slons, 33 38 stekel, 3843 lekker, 4348 roer, 4648 ras. SIGARENAANSTEKER. van 11 van de Spaanse vakbeweging, het eerste se dert 1951, zal gedebatteerd worden over eisen als: minimumloon voor alle arbei ders, nationalisatie van de Spaanse Bank en toezicht op de vijf grote banken, rechtstreekse bemoeiing van de arbei ders en technici met de leiding der In dustrieën gekoppeld aan een plan voor aandeel in de winst en het opheffen van monopolies. De te bespreken resoluties zijn het resultaat van elf regionale con ferenties. Zeshonderd afgevaardigden, als vertegenwoordigers van negen mil- lioen arbeiders, leden van de onder re- geringstoezicht staande sindicatos nacio- nales, zullen over die resoluties beslis sen. De tweehonderd-duizend voormannen van de vakbeweging worden aangewe zen bij verkiezingen in fabrieken en op kantoren: personen die zich tegen de re gering hebben uitgelaten komen niet voor candidatuur in aanmerking, maar voormalig lidmaatschap van een Marxis tische organisatie vormt geen beletsel, mits de betrokkene kan aantonen, dat hij alleen als vakverenigingslid en niet politiek actief is geweest. De vijftig hoogste leiders worden echter door de regering aangewezen. De Schaakkring „De Tempeliers” te Nieuwpoort in België organiseert op Zaterdag 9 Juli een internationaal tournooi voor tientallen, waaraan zal worden deelgenomen door „Cambrai uit Frankrijk, „De Zonnestraal uit Antwerpen, „Het Volk” ts Gent, „De Pion” uit Tielt en de „S.V. uit Mid- deDeUXiAzet van het tournooi is een prachtige zilveren beker, terwijl lede- deelnemer een persoonlijk aanden- ontvangt. Iedere speler zal slechts partij behoeven te spelen. wachtsters hebben ingezien, dat de B.B. nodig èn nuttig is. Daarom zijn zij niet teruggedeinsd voor de tijd die zij moesten geven, voor het ongerief, dat zij zich op de hals haalden, voor de offers die zij moesten brengen. onder deze omstandigheden geboden duidelijk te doen blijken hoezeer het ons ernst is met onze verdediging. Juist nu het in onze dagen erop be gint te lijken, dat de vastberaden ver- a ti VERWIJDERD MET w’^POORNS WONDEROLIE VaarlnUo onhandige llkdoornringen en ge- tolddei Een nieuw vloeibaar 60 second x£CORN, neemt de pijn weg in 8chrornn^n- EeltP1ekken en eksterogen ver ver dG I?.et wor*el en al. Bevat gezui- bsnzo.r* ?odium en het pijnstillende •eotlïrh Te.\ Pen flesl« NOXACORN Antl- C ’«el ellenda°<>rnn’lddel van f’1-35 beSpa66) geen ander. Wie --t op smart te vrezen. Chr-18 ^1°Pen) dat de Kerk van ovJ vS op aarde antithetisch tegen- verdwaasd humanisme blijft epn 'n^ nemen, want alleen zij is nog hpiri P'aar en vastigheid der Waar- m deze verleugende wereld. MARNIX. En wat kunnen wij nu verwachten? Wie zijn Bijbel kent en gelooft, weet oat God zich Zijn eer nooit laat ont- °ven. Hij laat de verdwaasde mens- do ?aalï: een tijd zijn gang gaan en J? blaast Hij in het spinsel, dat hij W ln Z'jn- verdwazing gemaakt heeft. w abt. Die in de hemel woont lacht Jv al dit humanistisch gedoe en Hij tonen te regeren. Beeft, gij volken doI aarde. Want Hij geeft Zijn ere aan suj^t ail^er’ Wie Hem negeert heeft Het ÏW

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3