RUIM 6.000 NOODWACHTERS MOLOTOF LAAT WESTEN demonstreerden in Rotterdam IN HET ONZEKERE herden- van eisen zeven Verkeersongelukken doden Zeeuwse B.B.-colonne maakte goede beurt tijdens sterrit naar Rotterdam Slotverklaring kingsbijeenkomst van de Ver. Naties Blij ft paraat* zegt de minister Rusland slechts gissen Men kan de bedoelingen van m Mijnramp eist veertien doden neergestort Vliegtuigbotsing boven Duitsland Russen betuigen hun spijt Boelganin naar Midden*Oosten Vier-jarig kind te Kortgene verdronken Pakhuisbrand Zaandam Britse „Sabre” Traject van Goes naar de Maasstad werd stipt op tijd gereden Nehroe in Wenen Snelle melding van ongeval Engelsman was „blind en lam" Geneeskundig team uit Zeeland bij de prijswinnaars Auto in Muidertrekvaart: drie personen verdronken PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Minister Beel: „Blijft paraat" 1 Migs beschoten Amerikaans toestel DE BILT ZEGT: Droog Droeve balans van een weekeinde Schade: anderhalf millioen ZEEUWSCH DAGBLAD lie JAARGANG No. 8128 (Zie pagnia 3) is hen MAANDAG 27 JUNI 1955 Directeur: JACQ DE SMIT Abonnementsprijs 0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad” Giro 274289. Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 (b.g.g. voo- redactie 2435, voor advert. enz. 2970), Kantoren: Vlissingen: Nieuwstr. 68. Telef. 326; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- ueuzen: Dijkstraat 26-28. Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes B.O.-ers zag het gebeuren en stopte. Er was dus spoedig hulp ter plaatse en toen ook nog een passerende arts hulp kwam verlenen, begreep de co- lonnecommandant Zeeland, de heer J. Smit uit Terneuzen, dat er mel ding moest volgen. De melding werd eveneens opgevangen door de mobi- lofoonwagen van de colonne Lim burg, die derhalve terugkeerde naar de plaats van het ongeval. Deze snelle melding was een goede beurt voor de Zeeuwse colonne en hoe wel men enkele minuten vertraging had geboekt kwam men toch nog als eerste te Rotterdam aan. EINDHOVEN, 27 Juni. Toen Zon dagmiddag een F 86 Sabre-straaljager van de Britse luchtmacht van de vlieg basis Eindhoven wilde opstijgen, kon de piloot het toestel niet op de ge wenste hoogte krijgen. De machine viel terug waarna de straaljager in brand vloog. Men slaagde er in de pi loot uit het toestel te halen. De piloot, die is overgebracht naar het R.K. Bin- nenziekenhuis te Eindhoven, was gis teravond om negen uur nog steeds bui ten kennis. Bij Agra in India zijn twee Indische militaire vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen. Negentien militairen kwamen om het leven. GELSENKIRCHEN, 26 Juni. In de mijn „Nordstern” in Gelsenkirchen heeft zich Zondag een ontploffing voorgedaan, waarbij veertien mijnwer kers om het leven zijn gekomen. Hoe wel het reddingswerk onmiddellijk be gon heeft men geen van de mijnwer kers, die werden ingesloten, tjjdig kunnen bereiken. De ontploffing deed zich voor tij dens ondergrondse werkzaamheden met ontplofbare stoffen. BONN. 26 Juni. Nabij Bitburg in West-Duitsland zijn Zondag een Britse Lincoln-bommenwerper en een Ame rikaanse F 86-straaljager tegen elkaar gevlogen. Vijf van de zes inzitenden van de bommenwerper zijn bij dit on geluk om het leven gekomen. De pi loot van de straaljager wist met zijn valscherm veilig de begane grond te bereiken. De zesde inzittende van de Britse bommenwerper wordt nog ver mist. De toestellen namen deel aan de N.A.V.O. oefening „Carte Blanche’.”. SAN FRANSISCO, 26 Juni. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotof, heeft aan zijn Ameri kaanse collega, Dulles, een nota over handigd, waarin de SowjeLregering haar spijt betuigt over het beschieten van een Amerikaans vliegtuig door Russische jagers boven de Bering- straat. Volgens het Amerikaanse departe ment van Buitenlandse Zaken is de So wj et-regering van oordeel, dat het Amerikaanse toestel zich in het Rus sische luchtruim bevond. Door de at mosferische toestand is echter een vergissing met betrekking tot de juiste plaats van het incident moge lijk, aldus de nota. De Russen hebben voorts toegezegd, de helft van de geleden schade te zul len vergoeden, doch minister Dulles heeft Molotof meegedeeld, dat dit aan bod minder is, dan de Ver. Staten ei sen. Van de elf bemanningsleden van de Amerikaanse vliegboot zijn zeven ge wond geraakt. Het toestel maakte een routinevlucht en was slechts licht be wapend. De piloot zag kans met een in brand geschoten motor een noodlan ding te maken op Amerik_aans gebied. Voorts zijn Zaterdag in Amsterdam nog twee personen, die bij ongelukken, die Vrijdag gebeurden, waren betrok ken, aan hun verwondingen bezweken. digers van de N.A.V.O. besprekingen zullen voeren met vertegenwoordi gers van het communistisch blok in Oost-Europa over de mogelijkheden van een der gelijk stelsel. Eisenhower zou voornemens zijn drie punten op de conferentie van Genéve ter sprake te brengen. Allereerst de hereniging van Duitsland, vervolgens de Sowjet-overheersing in Oost-Euro pa en in de derde plaats het drijven van het internationale communisme. Molotof zou bezwaar hebben tegen de beide laatste punten, doch hij zal ver moedelijk president Eisenhower niet kunnen beleten dat hij zijn mening hierover kenbaar maakt. SLOTVERKLARING De voorzitter van de herdenkingsbij eenkomst van de algemene vergade- DE BILT, 27 Juni. Droog en zon nig weer, maar in het Noorden van het land tijdelijk wat bewolking. Zwakke tot matige wind tussen Noord en West. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. READING, 26 Juni. Een 51-jarige Engelsman, Charlie Dunford, die veertig jaar ten onrechte als blind en verlamd werd beschouwd, heeft in een ziekenhuis te Reading leren lopen en manden, dassen en kleed jes maken. Toen deze man op achtjarige leeftijd mazelen had gehad, dacht zijn moe der, dat hij te zwak was om met an dere kinderen te spelen. Hij bracht van die tijd af zijn leven door in een invalidenwagentje of in bed. Bo vendien bevond hij zich altijd in een verduisterde kamer met lapjes voor zijn ogen. Nadat zijn ouders overleden waren, werd de hulpeloze Dunford in een ziekenhuis opgenomen, waar artsen ontdekten, dat hem niets mankeerde. Zaterdag werden details over de po gingen om deze man tot het leven terug te brengen gepubliceerd. VERTREK Des morgens om tien over negen was de Zeeuwse colonne uit Goes ver trokken, uitgeleide gedaan door de Commissaris der Koningin jhr mr A. F. C. de Casembroot, de provinciaal adviseur der B.B. in Zeeland mr L. A. Kakebeeke, het K.H.B.B., de heer H. B. Pilaar, en de burgemeester van Goes, mr W. C. ten Kate. Onder com mando van de heer Smit reed, deze colonne, samengesteld uit een verbin- CAIRO, 26 Juni. Volgens het Egyptische blad „Al Akhbar” zal maarschalk Boelganin, de Sowjet-Rus- sische premier, als hij in de komende herfst een bezoek brengt aan India, ook de hoofdsteden van de Arabische landen in het Midden-Oosten bezoe ken. In officiële Egyptische kringen en op de Russische ambassade in Cairo heeft men dit bericht kunnen bevesti gen noch tegenspreken. TOKIO, 26 Juni. Door overstro mingen op het Japanse eiland Honsjoe zijn ten minste elf personen om het leven gekomen. In het Noordoostelijke deel van het eiland zijn de rivieren door hevige regens die sedert Vrijdag vallen, buiten haar oevers getreden. Het dorp Akita is het meest getroffen. Baar staan 12.000 huizen onder water. De weg-, spoorweg- en telegraafver bindingen zijn verbroken. Op het eerste gezicht zal een. bui tenstaander vol ontzetting denken, dat er een derde wereldoorlog is uit gebroken of dat er een vreselijke ramp heeft plaats gehad. De „slacht offers”, in werkelijkheid enkelen van de meer dan 6000 B.B.-ers die aan de grote manifestatie deelne men, vallen geen enkele keer uit hun rol en die spelen zij meesterlijk. Hun wonden, die nagebootst zijn met vleeskleurige klei en een rood vloeistofje, zien er griezelig „echt” uit. In het kunstmatig fabriceren van afzichtelijke hoofdwonden, af- gerukte armen en gebroken benen, zjjn de B.B.-ers in de schminktent werkelijk meesters, maar ja, sommi gen hebben hierin al een bijna 20- jarige ervaring. Al met al vormen de wedstrijden van de geneeskun dige groepen en teams op deze ma nier wel een van de meest spreken de onderdelen van de manifestatie. Even buiten de Veemarkthallen staat de uit vier grote wagens bestaan de keukentrein, waar met man en macht gewerkt wordt aan de maaltijd, die de duizenden noodwachten des avonds voorgezet zullen krijgen. In vier uur en een kwartier worden de benodigde 6800 kg aardappelen door de enorme schrapmachine van hun jasjes ontdaan. Verder verwerkt dit continubedrijf, waar ook een kantoor ruimte, een energiewagen en een wa gen met douches en toiletten bijhoren, 2400 kg andijvie, 638 kg vlees, 425 kg tomaten, 1700 kg uien, 100 kg spek en 170 kg margarine! HOE WARM HET WAS.... Een half uur duurt het ’s middags, voordat de stoet van de 3000 deelne mers aan de wandelmarsen langs de minister van Binnenlandse Zaken, prof, dr J. L. M. Beel, en vele andere autoriteiten gedefileerd is. De zon brandt onbarmhartig op de zware hel men en dikke politie-uniformen. Maar de vrolijke marsmuziek van „Excel sior” uit Boskoop en de aanblik van de in rode uniformen en witte laarsjes ge stoken majorettes, geven vele wande laars weer nieuwe moed, om de rest van him 15 of 25 kilomers uit te lopen. Een uur later staat hetzelfde hoge gezelschap op het bordes van het stad huis een schier eindeloze stoet van vol- Tedig bemande motoispuiten, reddings ploegen en mobiele geneeskundige teams uit alle provincies en nog 30 be- ring van de Ver. Naties, mr E. N. van Kleffens, heeft een slotverklaring uit gegeven, die op verzoek van alle dele gaties is opgesteld en door hen is goedgekeurd. De verklaring bestaat uit vier pun ten. Allereerst wordt geconstateerd, dat alle delegaties uitdrukking hebben ge geven aan hun gemeenschapelijke wens om de komende generaties de gesel van de oorlog te besparen. Te vens hebben alle leden er nogmaals uitdrukking aan gegeven, dat zij trouw willen blijven aan de doelstelling en beginselen van van het Handvest der Ver. Naties. Zij hebben, aldus de ver klaring, opnieuw bevestigd, dat zij be reid zijn de geschillen te regelen op de wijze, zoals het Handvest voor schrijft. Tenslotte hebben allen plech tig beloofd voort te gaan op de weg, die moet leiden tot een ontwapenings- overeenkomst, die een grotere mate van veiligheid garandeert en die het gevaar van vernietiging met atoom wapens van de wereld wegvaagt. KORTGENE 26 Juni. Te Kortge ne is Zaterdagmiddag het vierjarig zoontje van ds G. van Schuppen bij het spelen in de spuikom gevallen en verdronken. Behalve een speelkame raadje heeft niemand het ongeluk zien gebeuren. Omdat dit ventje pas na enige tijd tegen een ouder broertje over het gebeurde sprak, was men pas na een uur ter plaatse, waar men het jongetje op de bodem van de spuikom zag liggen. Hoewel men nog kunstmatige adem haling heeft toegepast, bleken de le vensgeesten reeds te zijn geweken. ZAANDAM, 27 Juni. Zondagmid dag is een grote brand uitgebroken in het drie verdiepingen hoge pakhuis „Accra” te Zaandam. Het vuur vond gretig voedsel in de grote voorraden cacaoboter en palmoliepitten, die in het pakhuis waren opgeslagen. Het ge bouw is geheel uitgebrand. De schade beloopt ongeveer anderhalf millioen gulden. Omstreeks kwar over twaalf zagen omwonenden rook uit het pand op stijgen. Zij waarschuwden de brand weer, die met groot materiaal uitruk te. De tweede en derde verdieping wa ren door de rookontwikkeling onbe reikbaar. Met vijftien stralen werd het vuur urenlang bestreden, doch omstreeks drie uur begaven de muren het en stortten in. De brandweer slaagde er dank zij miststralen in een nabijgele gen pakhuis te behouden. dingswagen uit Terneuzen, met een brandweerwagen onder commando van de heer F. Sollevelt te Hulst, een wa gen met Opruim- en reddingsdienst, onder commando van de heer De Vries uit Sas van Gent en een wagen met een Mobiel Geneeskundig Team onder commando van de heer F. J. van Es uit Terneuzen, in totaal 43 man via Bergen op Zoom, Roosendaal, Dor drecht naar de Maasstad. Het was de bedoeling, dat de colon ne vanuit de Commandopost te Mid delburg tot Bergen op Zoom geleid zou worden, doch na Goes had men geen verbinding via de aether, zodat men tot Bergen op Zoom via speciale in structies reed. Vanaf Bergen op Zoom kreeg men echter uitstekend contact met Breda, een contact dat goed bleef tot vlak bij Rotterdam. Het was buitengewoon interessant de mobilofoongesprekken te volgen. Men hoorde om de vijf minuten Bra bant en daarna ook Limburg met Bre da in gesprek. Het Limburgse team had al gauw met achterstand te kampen en ook Brabant kampte even met moeilijk heden, doch tot de eer van Zeeland en van de begeleidende mannen van de Verkeersgroep uit Middelburg moeten we zeggen, dat Zeeland op de minuut af zijn traject heeft gere den. Om drie minuten voor twee stond de Zeeuwse colonne op het veemarkt-terrein te Rotterdam, en terecht zei chauffeur Van Belois met een tevreden lach: „Ik geloof dat we het aardig gefixt hebben” (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, 25 Juni. Kreunend van pijn en met verwrongen gezichten liggen de gewonden in de Veemarkthallen. De zachte hand van een B.B.-ster en de vaardige handen van dokters en verplegers ver zachten hun lijden echter al spoedig. Met de grootste zorg worden bloe derige wonden gereinigd en verbonden. In de urgentiehokjes worden armen en benen geamputeerd en bij patiënten met erg veel bloedverlies wordt vakkundig reeds tijdens het vervoer een bloedtransfusie toege past. Op brancards worden de gewonden af en aan gedragen en na hun behandeling in gereedstaande ambulances gebracht. s-GRAVENHAGE, 27 Juni. Voor zover bekend heeft het zomerse week einde een zware tol geëist. Zeven mensen zijn bij verschillende verkeers ongelukken omgekomen. Het ernstigste ongeval deed zich voor op de weg AmsterdamMuiden waar Zondagmorgen door voorbijgangers een auto in de Muidertrekvaart werd aangetroffen. Toen men het voertuig op het droge had gehaald, bleken er drie personen in te zitten. Zij waren verdronken. Hoewel de politie in de nacht van Zaterdag op Zondag ter plaatse was ge weest, omdat aangifte was gedaan van een aanrijding tussen een andere auto en een onverlichte wagen, had men niets ontdekt. Het ongeluk moet omstreeks half een in de nacht van Zaterdag op Zon dag zijn geschied. Een Amsterdamse meubelfabrikant kwam met zijn ver loofde uit de richting Muiden aanrij den, toen hij in botsing kwam met een wagen en waarbij zijn eigen auto flin ke schade opliep. Hij hield een passe rende auto aan, waarin een Amster damse arts zat, die de verloofde mee nam naar het politiebureau te Diemen, waar aangifte van het ongeluk werd gedaan. De agenten troffen ter plaatse slechts de meubelfabrikant en zijn au to aan. Men neemt thans aan, dat de andere wagen slechts enkele meters verder in de trekvaart lag. Het was ter plaatse pikdonker, zodat men niet heeft bemerkt, dat een wiel boven wa ter uitstak. Dit werd pas zes uur later door voorbijgangers opgemerkt. ONVERLICHT Aangenomen wordt, dat de onge lukkige auto bij de aanrijding een duw heeft gekregen, waardoor de chauffeur het stuur niet kon houden. Een wandelaar, die zich kort tevoren ter plaatse bevond heeft verklaard, dat hij een onverlichte auto had zien staan. Een motorrijder, die op dat moment passeerde kon nog tijdig een aanrijding met dit voertuig voorkomen. De drie verdronken per sonen waarvan twee waren gehuwd, waren allen uit Amsterdam afkom stig. Zij brachten een militair naar de legerplaats te Weesp. NOG VIER Zondagmiddag om half drie is in dë gemeente Weesperkarspel een ongeluk gebeurd, waarbij een negentienjarige Amsterdammer het leven verloor, ter wijl zijn verloofde zeer ernstig werd gewond. De Amsterdammer wilde met grote snelheid op zijn motor een auto passeren en reed daarbij pardoes tegen een wagen, die uit tegenovergestelde richting kwam. Toen Zondagmiddag om vier uur de 74-jarige S. B. uit Laren (N.H.) plot seling per fiets de Hilversumsestraat- weg overstak, werd hij door een auto gegrepen. Hij overleed korte tijd later in het ziekenhuis. Om acht uur Zondagavond stak een voetganger de rijksweg te Haren (Gr.) over Hij bemerkte vermoedelijk de uit de richting Assen komende motor rijder niet, werd gegrepen en op slag gedood. De motorrijder viel en liep een schedelbasisfractuur op. Zijn verloof de, die op de duo zat, werd licht ge wond. Een tweejarig meisje werd Zater dagmorgen te Amsterdam door een electrische lorrie overreden. Zij over leed aan de verwondingen. (Van een onzer verslaggevers) „Hallo commandopost Breda, Hallo commandopost Breda. Hier is de co lonne Zeeland. Wij bevinden ons op het ogenblik op de Rijksweg bij Ridder kerk, even voorbij het viaduct. We hebben enkele minuten vertraging ge kregen door een verkeersongeval, waarbij een van de begeleidende motor rijders van de verkeersgroep der Rijkspolitie gewond is geraakt. Hij heeft een gecompliceerde onderbeenfractuur opgelopen en wij zouden U willen ver zoeken om vanuit Dordrecht een ambulance te laten sturen. Over” De kleine luidspreker kraakte even. Toen kwam uit Breda de stem terug „Wij hebben Uw bericht begrepen, wij hebben Uw bericht begrepen. Dank U voor de snelle melding. Weet U de naam van de betrokken politieman? Over „Hallo Commandopost Breda. Hier Zeeland. Ja, de naam van de politie ambtenaar is Schellings uit ’s-Hertogenbosch. Hij begeleidde de colonne Lim burg. Over „Dank U Zeeland, wij zullen het doorgeven. Over en uit!” In de mobilofoonverbindingswagen is het smoorheet en de heer F. Clem- minck, hoofd van de verbindingsdienst te Terneuzen en nu bezig om de ver binding te onderhouden met Breda wist zich het zweet van het voorhoofd. Het is ernst nu. Uit alle delen van het land rijden B.B.-colonnes naar Rotterdam, waar de Bescherming Bur gerbevolking zal demonstreren. Ook de Zeeuwse colonne is op weg vanuit Goes draadloos geleid via de mobilo- foonverbindingen. Zoëven hebben wij de colonne uit Noord-Brabant ontmoet in Zevenbergschenhoek en even later, om 13.24, zagen we de colonne uit Limburg voorbij snorren. Doch van de begeleidende mannen van de Rijks- verkeerspolitie is de achterrijder, toen hij het verkeer regelde op de gevaar lijke splitsing naar Gorinchem door een bus met toeristen aangereden en tegen het wegdek gesmakt. In de colonne Limburg groten deels uit zijn verband, trachtend ne gentien minuten verloren tijd in te lopen, merkte men het ongeluk niet, alleen de achterste wagen met E.H.- SAN FRANCISCO, 27 Juni. Molotof, de Sowjet-minister van Buitenlandse Zaken, heeft er het Westen over in het onzekere gelaten, wat de bedoelingen van de Russische regering wel zijn bij de komende viermogendhedenbesprekingen, die midden Juli in Genève zullen wor den gehouden. Hoewel de Westelijke ministers hem een plan hadden voorgelegd en hij na ontvangst daarvan had verklaard er op het eerste gezicht weinig bezwaren tegen te hebben, is het niet verder gekomen dan vage toezeggingen ten opzichte van duur en agenda der conferentie van Vier. Overigens is bekend geworden, dat Amerika en met name president Eisenhower een plan wil uitwerken, waarbij het mogelijk zou zijn, dat een Oost- en een West-Europese alliantie wederzijds ver dragen sluiten, waarbij agressie uitgesloten zou worden. Molotof heeft op een persconferen tie te San Francisco gezegd, dat de staatshoofden zelf maar moesten be slissen over de duur van de besprekin gen in Genéve en over hetgeen er be handeld moet worden. Men heeft in Westelijke kringen stoeds het stand punt ingenomen, dat men het tevoren eens moest zijn over de duur presi dent Eisenhower heeft gezegd slechts een week naar Genéve te komen en dat er geen agenda moest zijn en dat geen pogingen gedaan moesten worden om overeenstemming te berei ken over belangrijke kwesties. Molotof wil de Grote Vier bij het begin der conferentie hierover zelf een beslissing laten nemen, waardoor het mogelijk wordt, dat men niet direct tot „zaken doen” kan over gaan, en de besprekin gen in een langdurig debat over pro- cedurekwesties zouden verzanden. In Franse kringen wijst men er op, dat het kennelijk de bedoeling van Mo lotof is de conferentie zonder tijdsli miet te houden. Wanneer er dan van een mislukking sprake moet zijn, wel nu, dan kunnen de Russen het Westen de schuld geven, omdat zij de tijd te kort hebben gesteld, aldus redeneert men in Franse kringen. DE PLANNEN. „The New York Times” weet te melden, dat de Ver. Staten overwe gen een beveiligingsstelsel voor ge heel Europa aan te bevelen. Dit stel sel zou moeten worden gebaseerd op uitwisseling van waarborgen en be perkingen. Volgens berichten zou men een Westelijk voorstel aan pre mier Boelganin van de Sowjet-Unie willen doen, waarbij vertegenwoor- drijfszeifbeschermingsafdelingen gade. De sterrit en de soms in mooie unifor men gestoken bedrijfsbeschermers vor men een fleurig geheel en de talrijke toeschouwers uiten hun bewondering zo nu en dan met een hartelijk ap plausje. Tegen half vijf stuiven vier bom bardementsvliegtuigen gierend over de Nieuwe Maas waar een zestal sche pen, onbeschermd voor de bommen, in het water drijft. De vliegtuigen komen kennelijk een beetje onverwachts, want de bommen die zij z.g. uitwer pen, ontploffen pas als de vliegtuigen alweer uit het gezicht verdwenen zijn! Maar dan ontstaat er op de schepen een heftige rookontwikkeling. Geluk kig hebben 60 brandspuiten uit de pro vincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht al een voorgevoel van deze laffe aanslag en zij staan klaar langs de Maasoever om met hun 240 spuiten het hevige vuur te bestrijden. De branden zijn spoedig geblust, hetgeen ook geen wonder is, daar er (nadat een behulpzame wegenwacht de on willige motor van de Volendamse brandspuit heeft „behandeld”) 130.000 liter water per minuut verspoten wordt. Hierna demonstreren 60 brandweer- eenheden, hoe zij een brandend hui zenblok insluiten. Er wordt gewerkt met poederschuim en koolzuursneeuw, terwijl natuurlijk ook weer de nodige liters water de strijd tegen de vlam men moeten opnemen. Als eindelijk de 6000 noodwachters ge zeten zijn aan de lange tafels op de Veemarkt, worden zij hartelijk toege sproken door minister Beel (wiens re de op pag. 3 staat vermeld). Terwijl daarna de dames van de Dienst Sociale Verzorging van de B.B. de duizenden borden vullen, worden de prijzen bekend gemaakt. De wissel- beker en medaille, uitgeloofd door H. M. de Koningin, zijn gewonnen door blokploeg A-gebied Limburg en de wisselbeker en de medaille die Z. K. Prins Bernhard ter beschikking heeft gesteld, zijn veroverd door blokploeg B-gebied Noord-Brabant III. Van de reddingsploegen A-gebied sleepte Terneuzen de vierde prijs, een bronzen medaille van het gemeentebe stuur van Vlaardingen, in de wacht. Ook het mobiele geneeskundige team Zeeland I behaalde een vierde prijs, een bronzen medaille van de Bond van E.H.B.O.-verenigingen in Rotterdam e.o. Waarnemend-hoofdredacteur Prof. Dr J. J. de Jong Medewerkers: J. A. van Bennekom Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huüssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Ds J. Kwast, Vlissingen; J. Laport Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moli, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zuidema, Goes. WENEN, 26 Juni. De Indische premier, Nehroe, is Zondagochtend uit Warschau in Wenen aangekomen. Hij zal op uitnodiging van de Oos tenrijkse regering twee dagen in deze stad blijven en vervolgens naar Salz burg gaan voor een conferentie met Indische ambassadeurs en gezanten uit geheel Europa. Nehroe werd begroet door leden van de Oostenrijkse regering onder wie Kanselier Raab en minister van Bui tenlandse Zaken Figl, en buitenlandse diplomaten.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 1