van SPORT BEHENDIGHEID IN VROUWENPOLDER EISENHOWER, zorgenkind Amerikaanse Geheime dienst Stageverordening gedeeltelijk vernietigd 1 wil Uitgebreid programma met interessante ontmoetingen Hel opcrl ©r® in kei toet Aanbesteding Veiligheid der Grote Vier in Geneve vraagt heel wat de van Zeeuwse korfbalcompetitie na evenementen Chn Schoenmakers patroons vergaderden in Artis Voorzieningen aan het Middelburgse zwembad Tweede avond van Souburgse sportweek gaat zich in Veere naar de eerste klasse spelen Mensenmassa’s moeten uit de buurt president blijven Tjoba- heeft zware ontmoeting Verschuivingen in bij- alle afdelingen pagina 5 ZEEUWSCH DAGBLAD Vrijdag 24 Juni 1955 L v-U -SV&?y-i x ...y» x 71 MOTORSPORT van A’ Waar kocht ze die nu weer? Natuurlijk bij de zaak met de grootste collectie exclusieve modellen. Basiliek te Hulst krijgt nieuwe toren Tiende ronde van Oostburg Geknipt voor UI Geknipt voor de zomer! Oriënteringsrit MAC „Scheldegouwen” De waterpolocompetitie begonnen Indeling waterpolocompetitie WIELERSPORT Oudjes van Oostburg gaan fietsen WEDVLUCHTEN OrleansMiddelburg, 418 km Wees pessimist! Zaterdagvoetbal Belangrijke wedstrijd te Goes Eisenhower: het zorgenkind Uit de buurt SCHEEPSTIJDINGEN „Trials" van „De Zeeuwen" zijn Zomeravondvoetbal al ze „De Zeeuwen”, het en HULST, 22 Juni. Met het herstel van de toren van de Hulster basiliek, die tijdens de bevrijdingsdagen in Septem- ber 1944 werd kapot geschoten zal bin nenkort worden begonnen. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen heeft zijn goedkeuring gehecht aan de uitvoering van het vierling-torenont- werp van architect Brouwer. MIDDELBURG Maandag' wordt te Oostburg de tiende ronde op het Kroonwijkparcours verre den. De kern van de Nederlandse en Bel gische amateurs zal aan de start verschij nen. Voor een geslaagd geheel naar: Wij hebben deze rayon- mantels in verschillende modellen en tinten. Ook Uw smaak is erbij. VOLLEYBAL. Op de vliegbasis Woens- drecht werden de volleybalkampioen schappen van de eerste divisie van de Kon. Marechaussee gehouden tussen de brigades Terneuzen, Breda en Ber gen op Zoom. Laatstgenoemd team won de beker door twee sets in winst om te zetten. Breda won van Terneu zen. Beide teams ontvingen een me daille. Deze elegante mantel die k tegen onverwachte reaen- buten kan. GOES, 23 Juni. Aan het vorige maand te Middelburg geopende nieuwe zwem bad zullen nog enkele voorzieningen wor den aangebracht. Nog dit seizoen zal men het bad afschermen door rietmatten, zo dat de zwemmers en zwemsters zowel voor de wind als voor spiedende ogen beschut zullen zijn. Voorts zal bij da in gang over de verkeersweg een oversteek plaats voor voetgangers worden aange geven. Besloten werd om voor het volgend jaar een tweede verdieping kleedgelegen- heden aan te brengen en een plankier naar het kanaal, zodat bij grote drukte ook in het kanaal kan worden gezwom men. Tenslotte wordt ernstig ove wogen, om voor het volgende seizoen een zuive ringsinstallatie aan te brengen. FUSIE. De fusie tussen de Vlissingse voetbalclubs E.M.M. en De Zeeuwen is een feit. Tijdens een gezamenlijke gehouden ledenvergadering werd be sloten als eerste naam aan de K.N.V.B. voor te leggen „Zeeland Sport”. De nieuwe vereniging zal naast voetbal ook dameshandbal en athletiek gaan beoefenen. Overwogen wordt ook een handbalafdeling voor heren in het le ven te roepen. GOES, 23 Juni. De tweede avond van de Souburgse Sportweek begon met hondendressuur, verzorgd door de Poli tiehondenvereniging Walcheren. De heren J. Castel met Doesco, Babijn met Robbie en Net met Brestom lieten zien, wat met dressuur te bereiken is. Het opsporen van gevonden voorwerpen, het aanhou den van smokkelaars en het overwinnen van metershoge hindernissen was voor deze dieren slechts een kleinigheidje. De demonstratie werd dan ook door het pu bliek op hoge prijs gesteld, getuige het gulle applaus. Het tweede gedeelte van de avond stond in het teken van de bokssport. DOS uit Vlissingen gaf een aantal demonstra ties, nadat de heer Nieuwpoort eerst het een en ander van deze sport had ver teld. Rinus Riteco kreeg een groot aan tal clubgenoten tegenover zich in de ring en dwong ieders bewondering af door lichaamsconditie en incasseringsvermo gen. Ook de tweede avond mag volkomen geslaagd genoemd worden. De MAC Scheldegouwen houdt Zater dagavond een oriënteringsrit door Wal cheren, welke meetelt voor het kampioen schap. De start is ’s avonds om half acht bij het restaurant Westduin in de Dis hoek, waar ook de finish zal zijn. Na af loop van de rit volgt in genoemd restau rant een gezellig samenzijn. De deelname staat open voor iedere motorrijder, scoo- terrijder en automobilist. Voor de Zeeuwse waterpolocompetitie Werden de eerste wedstrijden gespeeld. de dames behaalde Luctor een 2-4 overwinning op Schelde. Bij de heren zag Bruinvis 2 zich met niet minder dan 0-7 geklopt door Zeehond. Voor de landelijke competitie (3e klasse waarin Luctor en Bruinvis uitkomen, rnoest TZV 2 in Tilburg de eer laten aan Ba. mie uit Breda (1-2). Race n. Halifax. HOOGKERK 22 nm te Port Said. wel eens een puntje moeten afstaan. In de 3de Klasse B. wordt niet gespeeld, maar in de 3de klasse C gaat Tjoba 2 haar positie versterken door een zege op het bezoekende Zeelandia 2. Voor Togo 3 ligt er in Kloetinge bij Blauw Wit een nederlaag te wachten. Volharding 2 heeft in de 3de klasse D niet veel gevaar te duchten van het be zoekende Luctor 2. Elto 2 gaat bij Vitesse 2 de volle buit opeisen, maar Blauw Wit 2 zal bij Olympia 2 wel aan het kortste eind trekken. Voor de wielerwedstrijd voor nieuwe lingen, die op Zaterdag 25 Juni a.s. in Goes wordt verreden en georganiseerd wordt door de wielerclub „De Locomo tief”, bestaat grote belangstelling. Reeds ongeveer 70 renners hebben zich doen inschrijven, onder wie cracks als Sijthoff, Kreukniet, Suijkerbuijk en de Zeeuwen Rentmeester, Verstrate e.a. GOES, 23 Juni. De indeling van de Zeeuwse waterpolocompetitie is thans Inreed. Er zal worden gespeeld in een wdeling 1ste klasse heren en een afde- dames. De volgende zeventallen zul- dit seizoen de strijd aanbinden: 1ste klasse heren: Bruinvis 2, Luctor BZV, Schelde, Scheldestroom, Zeehond en Zeehond 2; dames: Luctor 1, Luctor SZV, Schelde, Scheldestroom, Zeehond en Zeehond 2. judo, Bergen cp Z Oranje Band DEN HAAG, 21 Juni Bij K.B. van 11 Juni 1955, is, na advies van de Raad van State, de stageverordening van de Nederlandse Orde van Advocaten we gens strijd met het algemeen belang gedeeltelijk vernietigd. Geschrapt is het verbod voor stagiai res om bezoldigde nevenwerkzaamhe den te verrichten. Het besluit over weegt, dat dit verbod onmogelijk zou maken, dat de stagiaire zonder toe stemming Kamerlid, Gedeputeerde of wethouder werd, en dat het bovendien in het algemeen de financiële minder draagkrachtige jonge advocaat zwaar der treft dan zijn in gunstiger om standigheden verkerende collega. Ook het examen als sluitstuk van de stage is geschrapt, omdat de ver- de examenstof geeft. Daardoor zou het ordening vage aanduidingen omtrent mogelijk worden de exameneisen zo hoog mogelijk op te voeren, dat vele de balie zien afgesloten, omdat bij niet juristen zich in feite de toetreding tot slagen voor het examen de stage (en dus ook het toezicht van de patroon en het verbod van nevenwerkzaamheden) blijft doorlopen. De gebrekkige exa menregeling zou dus als sluiting van het beroep gehanteerd kunnen wor den. Een dergelijke sluiting zou als zjj al wenselijk was toch in ieder geval bij de wet moeten geschieden. Tenslotte is de stagetermijn voor hen, die wel en die niet op een kantoor van een oudere advocaat werken ge- Zaterdagmiddag zullen de oudjes van Oostburg wederom de strijd aanbinden in een wegwedstrijd op de Grotendam. De oudste deelnemer is 81 jaar, terwijl ver scheidene „zestigers” van de partij zul len zijn. Vele Oostburgers hebben nu reeds een premie geschonken. Om vier uur zal de eerste groep starten. Het bestuur van het Water schap Oud- en Nieuw-Noord- beveland te Colijnsplaat zal o p Woensdag 13 Juli 1955, des voormiddags te 11 uur, in hotel „De Patrijs” te Colijnsplaat, volgens het Reglement van Openbare Aanbesteding, behoudens nadere goedkeuring, in het openbaar trachten aan te besteden: Het verhogen en verdedi gen van de buitenberm aan de Nieuw-Noordbeve- landpolder, het verdedi gen van het waterbeloop met betonblokken en het slaan van een staket- paalrij op de buitenberm, een en ander volgens be stek no. 10. Het bestek is verkrijgbaar de ontvanger-griffier genoemd waterschap, WESTKAPELLE: De P.V. „De Zwa luw” nam deel aan een wedvlucht vanuit St Denis (afstand 230 km). Uitslag: 1, 5 en 7 W. Minderhoud; 2 en 6 L. A. Lie- vense; 8 H. van Sighem; 4 L. Minder houd; 8 W. Lievense. BAARLAND: P.V. „De Witpen”. Wed vlucht vamjit Orleans, waaraan werd deelgenomen met 80 duiven. Afstand 425 km. Uitslag: 1 D. Melio; 2 A. Jongepier; 3 P. J. Clarijs; 4 W. Jacobusse; 5, 9 en 10 Jac. de Jager; 6 A. Huijzen; 7 P. Maat; 8 D. v. d. Poel. KORTGENE: P.V. „De Blauwe Doffer”. Orleans. Uitslag: 1 G. Eikenhout; 2 J. v. d. Maas; 3 J. S. Versprille; 4 W. Fili- us; 5 C. P. J. Gast. De P.V. „De Telegraaf” te Middel burg hield een wedvlucht vanuit Orleans (Frankrijk) over een afstand van 418 k.a. De duiven werden met N.W. wind gelost om 6.30 uur. De eerste duiven arriveerden van 1521 uur. De uitslag was: 1. Chr. de Graaf, 2. M. Korstanje. 3, 5, 6 en 9. W.M. Walraven. 4. A. de Bue. 7. F. Klaaijssen, 8. R. Dirven. 10. A. v. Schaik. De Z.C.F.-wissel- beker werd voor 1955 gewonnen door Chr. de Graaf. Wedvlucht. De P.V. „De Witpen” hield een vlucht uit Chateauroux. De uitslagen luiden: 1, 2 en 7 L. Lavooy, 3 M. van Hekken, 4 D. Melio, 5 H. Jon gepier, 6 W. Jacobusse, 8 J. de Jager en 3 A. Huijzen. nen komen, nauwkeurig onderzoeken en bewaken. Geesteszieken die de autoriteiten bekend zijn moeten, zelfs al zouden ze tot de hoogste kringen behoren, vèr van de president gehou den worden. En natuurlijk moet de politie in het bijzonder het oog houden op misdadigers, anarchisten en andere gevaarlijke personen. De Amerikaanse Geheime Dienst heeft, zoals trouwens ook de collega’s van de andere deelnemende landen, ’n woordje mee te spreken waar het de keuze van de ruimten voor de confe rentie en verblijf betreft. Deze ruim ten moeten in het bijzonder worden onderzocht op brandgevaar. Bijzondere ambtenaren zullen toe zicht houden op de keuken waar het eten van de president en de overige gasten wordt toebereid. Zoals in oude tijden een bepaald iemand aan het hof de spijzen en de dranken eerst moest proeven, die voor de ko- ning bestemd waren, zal dat nu een geheim ambtenaar doen. Het menu wordt samengesteld in overleg met de lijfartsen van de verschillende regeringshoofden, want diplomaten mogen tijdens moeilijke beraadsla gingen niet te zwaar eten. Het is de eerste taak van de ambte naren van de Geheime Dienst om pes simist te zijn. Van het eerste moment van de conferentie af moeten zij reke ning houden met aanslagen en mogen zij de president geen seconde uit het oog verliezen. En naast deze persoon lijke beveiliging moet in samenwer king met de hele internationale politie de veiligheid van de samenkomst zelf worden verdedigd tegen eventuele in ternationale samenzweringen. Anderzijds mag president Eisenho wer, evenals de overige deelnemers aan de conferentie, niet eenvoudig her metisch van de buitenwereld worden afgesloten. Tijdens de conferenties in oorlogstijd was dat gerechtvaardigd maar toen correspondenten en publiek bij de Bermudaconferentie in 1953 door een hoog ijzeren hek gescheiden bleken te zijn van Eisenhower, Chur chill en Laniel ontlokte hun dat bitte re critiek. Uiteindelijk moet de confe rentie van de Grote Vier een demon stratie van goede wil worden; er zul len ontvangsten zijn en rondritten door de stad, en hier en daar zullen ook de mensenmassa’s de vreemde gasten van een veilige afstand mogen begroeten. Daarbij zal het werpen van bloemen streng verboden zijn er zou iemand met een bom tussen het publiek kunnen staan En uiteindêlijk heeft het land, dat de gasten zal ontvangen, nog een moeilijke taak: het zal de wensen en eisen van al de Geheime Diensten van alle deelnemende landen met elkaar in overeenstemming moeten brengen en aan elkaar aanpassen en al deze diensten moeten tijdens de conferentie samenwerken. bij van Hoofdstraat 21 te Kortgene tegen overmaking per post wissel van 5.per exem plaar. Aanwijzing der werken op Donderdag 30 Juni a.s., des n.m. te 2 uur. °laats van samenkomst, Ha ven Oesterput. Inlichtingen te verkrijgen bij de Waterb.-ambtenaar van genoemd waterschap, de heer G. SINKE te Co lijnsplaat. tel. 312-01199. Het bestuur van het water schap Oud- en Nieuw- Noordbeveland, M. W. VAN ARENTHALS, Dijkgraaf. J. VAN DE LINDE, Ontvanger-Griffier. GOES, 24 Juni. Twee uitermate be langrijke wedstrijden staan voor morgen op het programma. Kapelle en Wolf aarts dijk gaan elkaar te Goes bekampen om uit te maken, welke club het volgend seizoen weer in de eerte klasse zal mo gen uitkomen. Zonder ook maar iets van de capaciteiten van de Wolfaartsdijke- naars af te doen, geloven we toch, dat Kapelle deze wedstrijd gaat winnen. In Veere zal het er morgen al even spannend aan toe gaan. Hier komt A.Z.V. V. in het veld om een greep te doen naar het eerste klasserschap. Zelfs bij een gelijkspel staat de promotie reeds vast. De Zeeuwsvlamingen zullen zich deze kans niet laten ontgaan. Verder staan de volgende vriendschap pelijke c.q. nederlaagwedstrjjden op het programma: Wissekerke IIWolfaartsdijk II; Beren I—Kloetinge Comb.; Yerseke II— Kloetinge I; Domburg I—Ambone zen. heid, beheersing van de motor en intelligentie zijn de factoren, waar het op aan komt. Een rustige, doch zeer attractieve tak van mo torsport, waaraan prettig deelnemen waarnaar het prettig kijken is. Voor deze ui termate geslaagde „trial” bestond reeds een goede belangstelling. Het behendigst waren: 1. T. Hakkenbrak 55 straf- punten; 2. L. de Klerk 110; 3. J. Geldof 135; 4. F. de Visser 205; 5. P. Baan 220; 6. H. Leer 225; 7. B. Melse 235; 8. I. Gebraad 270; 9. P. den Hollander 275; 10. S. Jongepier 280. ■JAGERSFÖNTEIN 22 420 M ONÓ Sint Helena n. Las Palmas. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 23 v. Aden n. Fremantle. MAASDAM 22 480 M E Landsend naar Southampton. PRINS ALEXANDER 22 nm v. Hamburg n. Montreal. RIJNDAM 23 Quebec verw. WATERMAN 22 nm te New York. WILLEM RUYS 23 te Tj. Priok. ZUIDERKRUIS 22 90 M O Aden naar Suéz. (Van onze correspondent in de Ver. Staten.) WASHINGTON, Juni. De Amerikaanse Geheime Dienst is reeds begonnen met de plannen voor de geweldige problemen, die zul len worden opgeworpen door de reis van president Eisenhower naar Europa. Sedert het einde van de oorlog heeft geen Amerikaanse pre sident het Westelijk halfrond verlaten en zelfs in Amerika zelf was het niet altijd eenvoudig het leven van de president te beschermen de aanslag van Portoricaanse nationalisten op president Truman was in die pogingen een dramatisch hoogtepunt. Nog voordat vast stond in welke neutrale stad de vier regeringschefs elkaar in Juli zullen ont moeten, werd door de Geheime Dienst al contact opgenomen met de regeringen en de politie van de diverse in aanmerking komende landen. Naderhand werd bekend, dat de conferentie in Zwitserland zou worden gehouden. President Roosevelt had gedurende de oorlog ontmoetingen met zijn geal lieerde bondgenoten in Casablanca, Teheran en Yalta, president Truman ging naar Potsdam maar deze con ferenties waren betrekkelijk onge compliceerd wat de veiligheid betreft. Overal stonden troepen gereed en de plaats der onderhandelingen werd tot op het laatste moment geheim gehou den. Vaak ook hoorde men eerst iets over de conferenties, wanneer ze al lang achter de rug waren. In vredestijd liggen de zaken an ders. Voor geen enkele andere confe rentie wordt zoveel propaganda ge maakt als voor deze, en in de stad waarop uiteindelijk de definitieve keus valt, zal zich niet alleen de eigen be volking van die stad bevinden. De regering van het betrokken land zal de accrediteringen van duizenden correspondenten van pers, radio en te levisie moeten onderzoeken. Daar komt nog bij, dat de conferentie wordt gehouden in het reisseizoen en dat de ze grote gebeurtenis derhalve talloze nieuwsgierige toeristen zal aanlokken. De andere landen sturen hun pre miers, maar Eisenhower is tegelijker tijd hoofd van de staat en baart de mannen van de Geheime Dienst in de- rol grote zorg. Zij zien de wereld en in het bijzonder de wereld bui ten de V.S. als een dreigend mon ster, vol mensenmassa’s die men op een gegeven moment niet meer de baas zou kunnen blijven, vol van po tentieel gevaarlijke personen, vrij rondlopende geesteszieken en andere duistere elementen. En de Geheime Dienst heeft een nieuw schokkend bericht ontvangen: President Eisenhower heeft gesproken over de mogelijkheid, dat hij mis schien niet alleen de neutrale stad zal bezoeken, die voor de conferentie wordt vastgesteld, maar ook nog an dere Europese hoofdsteden. Deze mo gelijkheid heeft de zorgen van de vei- ligheidsambtenaren verveelvuldigd. Ze moeten dus de reis van de presi dent niet ontwerpen voor één stad, maar voor verschillende steden en landen. Hoe zal deze veiligheidsdienst func- tionneren? De democratische regerin gen hebben het niet zo gemakkelijk als dictators, die voor de tijd van zo’n be zoek eenvoudigweg alle mensen die hun niet bevallen in de gevangenis stoppen. De president zal een paar in burger geklede lijfwachten meebren gen, maar voor het overige vertrou wen op de veiligheidsdienst van het betrokken land. En de eisen, die de Geheime Dienst nu aan de collega’s in de betrokken landen stelt, zijn on geveer de volgende: Mensenmassa’s moeten uit de buurt van de president en zijn auto worden gehouden. Het vliegtuig van de presi dent moet worden bewaakt door Ame rikaanse ambtenaren. De politie van de stad, waar het vliegtuig zich be vindt, moet alle mecaniciens, die met het vliegtuig in aanraking zouden kun- lijk gemaakt. ALMDIJK 22 v. Tampico n. Houston. ANNENKERK 23 v. Genua n. Port Said. ARNEDIJK 22 v. Balboa n. Los Angelos. BLOEMFONTEIN 22 420 M NtO Sint Helena n. Kaapstad. COTTICA 23 te Trinidad. DUIVENDIJK 22 v. Bermudas n. Cris tobal. GOES, 24 Juni. De Zeeuwse korfbal- compstitie heeft tot nu toe een vlot ver loop. Ook morgen is er weer een uitge breid programma vastgesteld met een aantal interessante ontmoetingen. In de 1ste klasse zal Scampolo zich wel in de kopgroep handhaven nu Zeelandia te gast is. Tjoba gaat in Yerseke bij Vol harding een zware opgave tegemoet en nwt een gslftk spel mag het reeds tevre den zijn. Swifi zal in eigen huis wel geen moeite hebben met De Poel. In de tweede klasse A. kan TOP het tegen het bezoekende Vios 2 wel tot een •oed einde brengen. Elto zal in Middel burg tegen Swift 3 revanche willen ne men voor de thuis geleden nederlaag en helemaal onmogelijk is dat niet. In de 2de klasse B. zal Vios alle moeite doen om de opmars van Luctor te stui ten en zelf op het fluweel te komen. Voorlopig heeft Luctor echter iets betere papieren. Vitesse stuurt Dios wel met lege handen naar huis. DERDE KLASSE. In de 3de klasse A. staat Atlas hoger genoteerd dan het bezoekende Madjoe '55. Ook BKC kan de winst in eigen huis houden door Stormvogels met lege han den over de Schelde terug te sturen. Swift 4 mag bij KVL in Koudekerke op een warme ontvangst rekenen en kon A LS ER EEN TAK van motorsport is, die zonder op het sensationele afgestemd, zowel voor de deelnemer als toeschouwer aantrekkelijk Is, dan is dat de „trial”. Woensdagavond, in het duingebied^van motorsport in GOES, 23 Juni. In de zomeravond- voetbalcompetitie is men nu ongeveer op de helft gekomen. In het rayon Middelburg werd in de afgelopen week slechts een wedstrijd ge speeld. Ingelaars haalde bij Stavast de beide punten weg (2-4) en klom daar door naar de tweede plaats. De stand is nu: VSV 5-10; Pingelaars 5-7; Boele en Van Eesteren 4-4; Stavast 6-4; EMVVV PGZ 3-1; PZC Comb. 3-0. In het rayon Vlissingen verspeelde in afdeling A het leidende COAL een pun tje, want het moest tegen VAW met een 1- 1 gelijk spel genoegen nemen. De steen koolmensen moeten nu de eerste plaats delen met GPC, dat een 7-3 overwinning bevocht op WW. SBLV zag zich met niet minder dan 1-9 geklopt door PVS en bleef dus hekkensluiter. De stand is hier: COAL 8-12; GPC 8-12; Uiterton 8-9; VAW 6- 8; PVS 8-6; WW 7-4; VST 8-4; SBLV 7- 3. In afdeling A van het rayon Goes had de Keuringsdienst weinig moeite met Comb. NS 2 (7-3), waardoor de stand als volgt werd: Veteranen Goes 4-8; Typo’s 4-6; Keuringsdienst 5-6; WZB 3-0; Comb. NS 2 4-0. In afdeling B bleef Gemeente werken ongeslagen en zonder verliespun- ten aan de kop door een stevige 1-8 over winning op De Zon. Comb. NS bleef goed volgen, want SC Ford moest er met 1-5 aan geloven. Euphonia haalde het eerste puntje binnen door een verdienstelijk 2- 2 gelijk spel tegen PTT. De stand is: SC Ford 5-5; PTT 6-5; De Zon 4-1; Gemeentewerken 6-11; Comb. NS 6-9; Euphonia 5-1. In het rayon Sas van Gent tenslotte veroverde ONA da leiding, dank zij een 6-1 zege op Sasse Boys. De stand is: ONA 6-8; CBS 4-7; SAS 4-4; Sasse Boys 5-2; SVG 8-1. Aan de sportschool Janssens te i op Zoom slaagden voor de -DouJ Judo W. de Jonge te v Kruiningen, J. Snoep te Yerseke, J. GROOTE BEER 22 540 M ONO Kaap Steketee, A. de Kok en P. de Roos te Goes. AMSTERDAM, 22 Juni. Op de jaar vergadering van de Chr. Bond van Schoenmakerspatroons, die in Amster dam werd gehouden, wijdde de voorzit ter, de heer M. Tiemens uit Groningen, een belangrijk deel van zijn openings woord aan het bedrijfschap, dat 1 Maart j.l. werd opgericht. Er zijn nogal wat moeilijkheden gerezen rond een wetsar tikel, waarin wordt bepaald, dat degenen die lid zijn van een vrije organisatie, en die aan hun verplichtingen hebben vol daan, een deel van hun contributie mo gen aftrekken. De heer P. Dondorp, die de Chr. Mid denstandsbond vertegenwoordigde, ver klaarde, dat de Middenstandsbonden, do Landbouworganisaties en de Werkge versverenigingen allen het artikel niet gewijzigd willen zien, al is een aanvul ling betreffende het percentage dat van de contributie mag worden afgetrokken wel gewenst. In ieder geval geldt de af trek van één derde voor de schoenma kers dit jaar nog wel. Ondanks het feit, dat de Bond reeds 750 leden telt, hebben vele schoenmakers patroons zich nog niet georganiseerd. De voorzitter wekte dan ook een ieder op intensiever propaganda te voeren. Een voorstel van de afdeling Ridderkerk-Ba- rendrecht om de propagandist wegens de hoge kosten van zijn functie te ontheffen, werd met overgrote meerderheid ver worpen, evenals het voorstel van Den Haag om de secretaris, de heer J. Har denbol, te benoemen tot ambtelijk se cretaris. Alle aftredende bestuursleden werden herkozen. Men besloot de volgende jaar vergadering, waarop de Bond het 35- jarig bestaan hoopt te herdenken, in Utrecht te houden. duin op, duin af. Alles komt dus op de behendig heid aan. Want de voeten mogen de grond niet ra ken: dat kost strafpunten. Voor het stilvallen van de motor en het buiten de touwen rijden geldt het zelfde. Snelheid en „stoer- doenerij” zijn bij een „tri al” bepaald geen verdien sten, want furieus rijden betekent alleen strafpun ten halen. Tact, behendig- Vrouwenpolder, organiseerde de Middelburgse M.C. „De Zeeuwen”, die deze vorm van motorsport in Zeeland introduceerde, voor de derde maal in korte tijd een dergelijk evenement. Vijfentwintig deelnemers startten op een moeilijk parcours, dat vier maal, waarvan één maal in te genovergestelde richting, genomen moest worden. Toch was er maar één, die de strijd moest staken. De rijders moesten tus sen „de touwen blijven” rijgedeelte hoogstens twee meter breed! en daarbij tal van bochten nemen,

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5