VEILING MARKT BEURS DE DOOLHOF Nieuws uit de Provincie. de mond van de haven Crediet voor bouw schutsluis Chefarine A in Kleurloze markt Gunstig jaar voor Stoomvaartmij Zeeland Souburgse sportweek weer aan de gang Hondentivist Er komen weer volop aardbeien Ambtenarensportdag te Vlissingen Vrije bewerking van een Engels verhaal van Mrs Henry Wood, Middelburg Goes Zierikzee Veiling St Annaland en omgeving ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 (Voensdag 22 Juni 1955 FEUILLETON Raadsvergadering Zierikzee Vergadering Nutsdepartement Sport en spel Wetenschappelijk succes! N.W. EN ST. JOOSLAND POORTVLIET ST. MAARTENSDIJK YERSEKE Been gebroken tijdens werk zaamheden te Scherpenisse BERGEN OP ZOOM, 21 Juni. 'i' Piet Maas wint Ronde van Ossendrecht SCHEEPSTHDINGEN BAARLAND Gunning Eindexamen AXEL Ongelukkige val Onderwijsbenoeming Concert van „Excelsior” Bond Plattelandsvrouwen borssele BRLUNISSE kapelle Beroepingswerk 1015 228 458 „Excelsior” Ingezonden Mededeling (Adv.). M. J. TEGtN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 c< bij woont vrouw Ingezonden Mededeling (Adv.) kamer, (Wordt vervolgd.) 40114 400% 199% 200 426% 42514 14914 115 8814 124% 62 3414 50 53 44% 3014 35 166 88 46B 181 67% 142% 67 95 3014 13914 105% 256% 10% 27 52% 141 H. te te 10% 26% 52% 141 72 78% 125 104% 71% 119% 83% 38% 99% 2914 55% 89 12314 7714 62% 35 50 52% 170% 175% 17414 168 179% 227 408B 409 Bill. II rubr. 327 Dord. Petr. Dito 7 pr. iz. K. Olie ƒ1000 dan gevaar Als die zag, on- AMSTERDAM, 21 Juni. Het blijft kwakkelen op de Amsterdamse Effecten beurs. Reeds enige tijd moet de beurs het zonder buitenlandse belangstelling doen, het publiek laat eveneens verstek gaan en onder deze omstandigheden is het begrijpelijk, dat ook de beroepshan del er niet veel voor voelt iets te onder nemen. Het stemde echter tot voldoening dat ondanks de minieme affaire de markt goed weerstand bood en het niveau van gisteren vrijwel gehandhaafd bleef. Bij de internationale soorten was Kon. Olie vanmorgen licht gevraagd, wegens de hogere notering in New York. Voor het oliefonds werd 590% betaald, maar vanmiddag kon men niet door de 590 ko men. Slot 589, dus een puntje hoger dan gisteren. A.K.U. en Philips eigenlijk on veranderd, Unilever een puntje lager. Ook de scheepvaartsector toonde uiter mate weinig beweging. De voornaamste soorten bleven onveranderd tot een frac tie luier. K.N.S.M. echter één hoger. De cultuurmarkt had eveneens een zeer kalm verloop, maar was toch prijshoudend, uit gezonderd Amsterdam Rubber, die een fractie lager sloot. Guldensbeleggingen in feite onveranderd. De 4% procent obliga ties Naphtachimie werden geadviseerd op 103 a 103%. De beurs sloot lusteloos. Pro longatie 2% procent. Internatio Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting Bethl. Steel Anae. Copper 70% Chrysler Ford Canada 124% 103% 119% 93% Stand. Brands 38% 100 44% 30% Canadian Pac. 35% Onder voorzitterschap van de heer D. C. A. Lugt, hield het Nutsdeparte- ment een algemene vergadering in „Mondragon”. In de vacature-A. B. - Visser werd tot lid van de kascom missie benoemd de heer J. Roggeband. Tot bestuurslid werd in plaats van de heer R. Gerritsen (overleden) geko zen de heer H. C. J. Ribbens. Tot com missaris van de Nutsspaarbank (vaca- ture-Herritsen) werd benoemd de heer T. B. van der Straaten. In de bibliotheekcommissie werden herko zen de heren Dr J. C. Röhner en A. B. Visser, voor de tuingrondverhuur werd herkozen Notaris P. Heering. Bij de bespreking van het winterpro- gramma werd de wens uitgesproken hierin ook een culturele film op te nemen. Het bestuur zal dit onderzoe ken. POLITIETOURNOOI. Op 13 Juli wordt in de zaal van het Goese Lyceum een volleybaltournooi gehouden, waaraan zal worden deelgenomen door de ver tegenwoordigende zestallen van de Rijkspolitie uit de districten Middel burg, Leiden, Dordrecht en D Zaterdagmiddag 25 Juni a.s. aan <1„-1 „Niet in het minst, tenzij de man er voor uit zou willen komen. Maar waarom ook? U kunt er toch geen belang bij hebben, zou ik denken, wat en volstrekt niet voor Adarnl? het dan ook zij?” „Natuurlijk niet. Maar hij is op speurtocht in mijn baronetschap en ik ben bovendien nog vrederechter ook. Overigens is het van mij ook een tikje nieuwsgierigheid. Als je van zaken hoort, waarbij de geheime politie be trokken is, dan krijg je dezelfde be langstelling als bij het lezen van een spannende roman”, lachte Karl. „Ja, dat is zo,” zei de advocaat. Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen en griepI Dank zij ontdekkingen van geleerden is er nu een middel, dat inderdaad beter en krachtiger helpt. Een combinatie van geneesmiddelen - elk op zichzelf al we reldberoemd - blijkt namelijk nóg heil zamer dan kon worden verwacht. Zij doei werkelijk wonderen! 104% 254 261% 261% 144R 144 231% 230% 78% 149 116% gedachtengang brak af. Zou het ook kunnen zijn, Geslaagd. Voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde aan de Vrije Uni- versiteit slaagde de heer J. Joosse. De Rondweg. De aanleg van de nieuwe rondweg, die dezer dagen is aanbesteed is gegund aan de fa Sanders te Delft voor ƒ520.900,De nieuwe weg zal bij de landbouwer C. Bevelander bij het Oud- Kerkhof van de huidige Prov.weg afwij ken naar links en over de bestaande La- geweg worden gelegd. Van de hoek bij de Molenweg zal de rondweg schuin over steken naar de Zuidweg om zo weer de oude Prov. weg te volgen. De wég krijgt een breedte van zes meter. Met de aanleg hoopt men voor de aanstaande bietencam pagne gereed te zijn. Geslaagd. Aan de Hogere Textielschool te Tilburg slaagde de heer C. Hage voor de Manufacturencursus. Kreeftenvangst. Het is droevig gesteld met de kreeftenvangst. Op de veiling is er weinig kooplust als gevolg van de flinke aanvoer. De prijs van kleine kreeft is teruggelopen tot ƒ8,— per kg. Wedvlucht. De P.V. „De Noordster” heeft een vlucht georganiseerd vanuit Orleans. De uitslagen luiden; 1 C. Ver mast; 2 P. de Koeyer; 3 J. J. van Oeve- ren; 4 M. Mol; 5 P. Lindenberg; 6 en 7 E. Vermast; 8 E. Th. Zoetewey; 9 en 10 J. van Es. Tijdens werkzaamheden voor de her verkaveling te Scherpenisse geraakte Dinsdagmiddag de 23-jarige C. in de Weij uit de Kapelaan Molstraat te Hal steren met een been tussen een loco motief en een zandwagentje. Per taxi werd hij naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd waar bleek dat het been gebroken was. De jongeman werd ter verpleging opgenomen. KAPELLE, 21 Juni. Vandaag is de Duitse herdershond van de heer D. Ganseman als het ware verscheurd door twee Hongaarse herdershonden van mej. M. Lo- kerse. De heer Ganseman liep met zijn hond in de boomgaard toen de twee honden van mej. L. zich op de herder wierpen en ’t beest zwaar verwonden. De heer G. wist de twee honden te verjagen. Voor de herdershond liet hij de veearts nog komen maar deze kon geen hoop meer geven. Het beest moest worden afgemaakt. T KAPELLE, 21 Juni. Het moment waarop er overal weer volop aardbeien te koop zijn komt nu steeds nader. De ze week is overal in de Zeeuwse aard beiencentra de pluk van de vroege ras sen begonnen. In Kapelle was er Maandag een aanvoer van ruim 25.000 doosjes van 2 ons, tegen 8500 op Vrij dag j.l. Verwacht mag worden dat de aanvoer nu dagelijks gaat toenemen, vooral als het zonnig weer mocht wor den. Op het ogenblik wordt alles nog gekocht voor de binnenlandse markt en voor export maar wanneer het aan bod gaat toenemen zullen ook spoedig de fabrieken weer tot het inpulpen overgaan. Het laat zich nog steeds aanzien dat er veel aardbeien zullen komen. Wel zal het een kort seizoen worden zodat straks vele handen nodig zullen zijn om de oogst tijdig binnen te krijgen. De prijs die Vrijdag nog gemiddeld 60 ct per doosje was, liep bij het grote aanbod van Maandag terug tot gemid deld 35 ct per doosje. Dit is echter nog altijd f 1.75 per kg. 77) Karl haalde diep adem. Hij luister de met gespannen aandacht. „Wat kan die man hierheen voeren? Weet u dat?” „Volstrekt niet. Ik kan er zelfs niet naar gissen. Maar het betreft u niet en mij niet en dus kon ik het gerust vertellen. U zult er natuurlijk niet verder over spreken. Als hij onbe kend wenst te blijven en zich uitgeeft voor theologisch student - vrij zeker om gegronde reden zal ik niet uit bazuinen, dat hij een rechercheur is en daardoor misschien zijn spel beder ven.” In het brein van Karl warrelde van alles in niet geringe mate dooreen. Hij bracht de tegenwoordigheid van de politieman in verband met het bericht in de courant betreffende de ontsnap te misdadiger van Portland Island. „Zou er zou er ook een moge lijkheid bestaan, om te weten te ko men wat hij aan de hand heeft?” vroeg straat, wier woningen aan de achter zijde door een zes meter hoge muur zullen worden ingesloten. De voorzit ter zei deze bezwaren te kunnen delen, maar merkte daarbij toch op, dat de nieuwe fabriek van groot belang is voor Zierikzee en de uitbreiding van de industrie. Nadat de heer Van den Doel er nog op had gewezen, dat het voorschrift niet impliceert, dat ten op zichte van de hoge afscheiding mag worden afgeweken van de bouwveror dening, ging de raad ook met dit voor stel accoord. Bij de behandeling van het laatste voorstel (tot aankoop ran het perceel 'grond aan de Grachtweg) lichtte wet houder Den Boer (AR) toe, dat de ge meente bedoelde grond dringend no dig heeft, daar enkele particulieren aanvragen voor woningbouw hebben ingediend. Het bouwrijp maken ge schiedt vpor rekening van de gemeen te, die de grond doorverkoopt aan de gegadigden. BERGEN OP ZOOM, 21 Juni Vanmiddag werd te Ossendrecht voor de achttiende maal een wegwedstrijd verreden voor amateurs en onafhan- kelijken. P. Maas uit Pindorp won de wed strijd. J. Westdorp uit ’s Heerenhoek werd’ vierde. J. de Roo uit Schore plaatste zich negende. LINDEKERK 21 v. Aden n. Basrah. ORANJE 21 te Southampton. SIBAJAK pass. 21 Brisbane n. Surabaja. WILLEM RUYS 21 te Singapore. ANNENKERK 21 te Genua. MAASDAM 20 N.W. Fayal.n. Southamp ton. GROOTE BEER pass. 20 Finisterre n. RIJNDAM 20 Kaap Race n. Montreal. Antwerpen. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT pas. (Vervolg van pag. 2) De ambtenaren van de Invoerrech ten en Accijnzen van de Inspectie Vlis singen organiseren op Woensdag 29 Juni op de sportvelden aan de Bas- kenburgseweg te Vlissingen een amb tenarensportdag, waaraan wordt deel genomen door belastingambtenaren uit de inspecties Vlissingen, Terneu- zen, Roosendaal, Breda, Tilburg en Eindhoven. Het programma omvat een vier kamp athletiek (100 meter, hoog- en verspringen en kogelstoten)volley balwedstrijden; Zweedse estafette; discuswerpen; 1500 meter en een voet balwedstrijd tussen het Directie-elf- tal en het elftal van de Koninklijke Marine te Vlissingen. GOES, 21 Juni. Het passagiers vervoer op de schepen van de Stoom vaartmij. „Zeeland” bleef zich over het boekjaar 1954 gunstig ontwikke len, zo lezen wij in het jaarverslag. Het transitovervoer bereikte niet de hoogte van 1953, toen de Franse spoor wegstaking een tijdelijke extra Stij-’ ging ten gevolge had, maar was toch bevredigend. De voortgaande stijging van de boe kingen heeft de directie genoodzaakt voor het seizoen 1955 maatregelen te nemen, die, naar mag worden ver wacht, een spreiding van het vervoer tot gevolg zal hebben. Ook het goe derenvervoer steeg zeer sterk; de ge middelde opbrengst per ton was hoger dan in 1953. Het postvervoer steeg eveneens. De exploitatie-ontvangsten zijn door de gunstige ontwikkeling van het passagiers- en vrachtvervoer, in ver gelijking met 1953 beduidend geste gen. Als gevolg van de vergrote uit gaven voor reparatie, onderhoud, pro paganda, gages, lonen en sociale las ten zijn de exploitatiekosten belang rijk gestegen. Aan de reserve voor vlootvernieuwing werd een bedrag van f 1.000.000 toegevoegd. De dagdienst tussen Hoek van Hol land en Harwich is het gehele jaar onderhouden met de schepen Mecklen burg, Prinses Beatrix en Koningin Emma. De Oranje-Nassau werd voor de sloop verkocht. De vloot werd ge spaard voor ernstige averijen. VY CL L L1XJ C Den Haag. hij dromerig. zullen de Grotendam de Oostburgse veteranen elkaar opnieuw bekam pen op de fiets. Een commissie be staande uit de heren Kolijn, Schrier en Wesdorp organiseert een wed strijd op die dag voor deelnemers boven de 50 jaar, welke naar ge lang van de inschrijvingen in groe pen zullen worden ingedeeld. Fraaie geldprijzen en premies zijn beschik baar. Het zal deze kermismiddag weer spannen tussen de oudjes. Vo rige keer was de oudste deelnemer 81 jaar. „Zo, dus hij Jinks”, zei Karl achteloos, zich omke- rend, om te vertrekken. „Ja, bij vrouw Jinks. Hoe zou het onze vriend Cattacomb wel niet te moede zijn, als hij wist, dat er een geheime agent boven hem woont!” „We kunnen toch niet veronderstel len, dat die rechercheur voor hèm hier komt”, schertste Karl, waarop de ad vocaat in lachen uitbarstte. Hij bracht zijn bezoeker naar de deur, waar de sjees gereed stond, die hem elke morgen naar Basham bracht. Het was geen warm weer, eerder aan de koele kant, maar toch nam Karl op de terugweg herhaaldelijk zijn hoed af, om het zweet van zijn voor hoofd te vegen. Hij ging vrezen, dat de ontzettende ontknoping, die hij voor Adam steeds vreesde, onheilspel lend dichterbij kwam. „Zonder die verwenste Smith zou Adam misschien al weg geweest zijn, daar ben ik van overtuigd”, zei hij hardop. Zijn gedachtengang brak af. Smith werkelijk Salter’was,’hem niet Smith!.... Z— *--x -- 7 - - - dat die politieman naar hier was ge komen, om Philip Salter op te speren 184 68 179% 179% K. J.Ch. Pkvt. 171 N. B. K. Boot 174% 174% 168 N. Schyrt U. 180 Omm. Schvrt. 227 St.v.Mij. Ned. 181% 181% HèV.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden 30% Ver. Deli Mij. 139% Senembah Müller Co. A’dam Bank Esc. Bank Tw. Bank N. B. Aniem Overz. Gas Born. Sumat. Moeara Enim 1015 1020 A’dam Rubb. 124% 123% Band. Rubb. 167 Kend. Lemb. 88 O. Java Rubb. 46% De Oostkust Serbadjadi H. Am. Lijn Ned. 1953 Ned. 1947 Dolarlening ’47 98 Invest. Cert. 151: Ned. 1962-64 Grootboek ’46 99% Cultuurbank Nat. H.’bank secretarie, alhier. Wedvlucht. De P.V. „De Witpen” hield een vlucht uit Pt. St. Max. De uitslagen zijn: 1 W. Jacobusse; 2 A. Jongepier; 3 Th. de Putter; 4 C. M. de Putter; 5 L. Lavooy; 6 G. Remijnse; 7 P. Murre; 9 A. Huijzen en 10 N. Priester. Raad. Vanavond komt de raad bijeen en zal o.m. spreken over verhoging van het crediet voor de torenrestauratie met f3000. Collecte. De collecte voor het Rode Kruis heeft de som opgebracht van ƒ292,80. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. 103 103 100% 100% 08 101% 101% 101% De aanleg van een dam door de Ver- segracht is gegund aan de aannemer D. Rentier te Noordgouwe, als zijnde de laagste inschrijver. Van de zes candidaten van het Zie- rikzeese Lyceum, afd. R.H.B.S. A, heb ben vier het examen met goed gevolg afgelegd. De geslaagden zijn: mej. M. M. van der Stolpe te Ellemeet en de heren M. Krakeel, P. J. Raap, H. H. van der Wolf te Zierikzee. Geslaagd. Gisteren slaagde voor het examen gemeente-financiën de heer A. J. Fermont, ambtenaar ter gemeen- Dinsdagavond omstreeks zeven uur kwam het 9-jarige knaapje A. R. uit Middelburg in de Breestraat zodanig van zijn fiets te vallen, dat hij in be wusteloze toestand per ziekenauto naar het gasthuis moest worden overge bracht. Aanvankelijk werd het ongelukkige jongetje een woning binnengebracht, waar de heer D. van Belzen van de E.H.B.Ó. eerste hulp verleende. Dokter C. F. Frumau constateerde een hersen schudding. Bij beschikking van de Staatssecre taris van O., K. en W. is benoemd tot leraar in vaste dienst aan de afdeling H.B.S. van het Openbaar Lyceum en de daaraan verbonden Rijksmiddel bare school voor meisjes de heer J. W. Janitschek, tijdelijk leraar aan die school. Zaterdagavond om acht uur zal het muziekgezelschap „Excelsior” uit Kloetinge in het kader van een uit- wisselngsconcert met de plaatselijke vereniging „Hosanna” musiceren in de tent op de Markt. Het programma ziet er als volgt uit: 1. B.B. and C.F., mars, J. Ord Hu me; 2. Thetis, ouverture, J. Wattelle; 3. Souvenir D’Egypte, bugelsolo (so list Jan den Toonder), G. Gadenne; 4. Air Varie, tubasolo (solist L. Zwar- tepoorte), L. Montagne; 5. Orpheus in de Onderwereld, ouverture, Jac. Of fenbach; 6. Frei Weg-mars, C. Latann. Pauze. 7. Imperial Echoes, mars, A. Safroni; 8. Bandietenstreken, ouver ture, Fr. von Schuppé; 9. An den schonen blauwen Donau, wals, Joh. Strauss; 10. Selectie van Rossini, arr. J. Bauwens; 11. Jubelklange, mars, E. Uebel. De bekende voordrachtskunstenares mej. Aafje Top uit Amsterdam kan haar toehoorders intens boeien. Dit bleek ook weer gistermiddag in „De Prins van Oranje”, waar zij voor de leden van de afd. Zuid Beveland-West ondermeer voordroeg het bekende ver haal van Ernst Hemmingway getiteld „De Oude Man en de Zee”. Het was muisstil in de zaal. Na de pauze vertelde en demon streerde zij wat vrije expressie in woord en gebaar betekent. En zij toon de aan, dat ook de plattelandsvrouwen zelf deze schone kunst kunnen aan leren. Hij voelde even een nameloze ver lichting. Maar toen dacht hij weer aan de nachtelijke verspieder van de Doolhof en het daarop gevolgde mor- genbezoek. Zijn hoop daalde weer tot het vriespunt. Dat het dezelfde man was neen, daaraan viel niet meer te twijfelen. Thuisgekomen, in zijn kamer, peinsde hij verder, maar tot een con clusie kon hij niet komen. Het ene 295 295 318% 315 295% ZIERIKZEE, 21 Juni. In de he denavond onder voorzitterschap van burgemeester jhr mr J. Schuurbeque Boeije gehouden raadsvergadering werd aan B. en W. een crediet ver leend voor de bouw van een schuts- sluis in de mond van de haven. Het tweede punt van de agenda betrof een voorstel tot vaststelling van een bij zonder achtergevelrooilijn-voorschrift voor een perceel in de St Domusstraat. Dit houdt verband met een door de Kon. Zeelandia N.V. te Zierikzee in gediend plan voor de bouw van een fabriek op genoemd perceel. Ook dit voorstel werd aangenomen. Tenslotte werd besloten tot aankoop van een perceel grond aan de Grachtweg, ach ter de BLO school, opdat daar spoedig woningen kunnen worden gebouwd in het kader van het uitbreidingsplan. Voor het bouwen van een schutssluis in de mond van de haven is van rijks wege toegezegd een betaling van 80 pCt van het bedrag, benodigd voor de bouw. De gemeente zal de meerdere kosten dus voor eigen rekening moe ten nemen. Nadat de voorzitter er aan had herinnerd, dat reeds in Maart een beginselbesluit werd genomen, merk te de heer Van den Doel (AR) op, dat zoals het voorstel is ingediend het een uitgemaakte zaak zou zijn of er sector of puntdeuren komen. Spr. zou op dit punt enig voorbehoud willen maken. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. hierover eerst een rapport wensen en richtte een woord, van dank aan Ged. Staten voor de medewerking, die zij bij’voorbaat al gegeven hebben. De heer Simmers (KVP) verklaarde vervolgens geen bezwaren te hebben tegen het voorstel tot vaststelling van een bijzonder gevelrooilijn-voorschrift, maar bracht slechts enige bezwaren over van bewoners van de St Jan- r /I BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN EEN TABLET I Ontsmet uw huid met WsïlSHrifllS’ ?AAe.lder vloeibare S~ De ieuk be* MKLSSJ Vl> daart, de ziektekie» men worden gedood en de huid geneest. «NEESMIODEL IEGEN TOk ‘STfe HUIDAANDOENINGEN gBr Églff VLOEISTOF BALSEM ZEEP ST. ANNALAND, 21 Juni. Dezer dagen heeft de land- en tuinbouw vereniging „Veiling St. Annaland en Omgeving” de 25ste jaarvergadering gehouden onder leiding van de heer J. F. Brooymans. In zijn openings woord wierp hij een terugblik op het afgelopen verenigingsjaar. De exploitatierekening gaf aan in komsten en uitgaven een bedrag te zien van f 66.628.71. In 1954 bedroeg de omzet 7.740.113 kg. met een op brengst van f982.914.33. Uit de ge gevens van de administrateur, de heer L. P. Goedegebuure bleek, dat 5.118.409 kg aardappelen geveild wer den voor een bedrag van f 545.445.59. Voor uien luiden deze cijfers resp. 2.569.018 kg en f427.356.99. In het afgelopen jaar traden 12 nieuwe leden op, terwijl 13 leden de vereniging verlieten. Het ledental be draagt momenteel 371. In de plaats van de heer A. Ber gers, die zich niet meer als bestuurs lid herkiesbaar stelde werd gekozen de heer L. J. Breure. Wegens perio dieke aftreding van de heer A. D. Goe- degebuure als lid van de financiële commissie werd gekozen de heer J. A. Fase. De provisie werd vastgesteld op 4 pet. en het entreegeld op f 2.50. GOES, 21 Juni. Exportveiling: Kruisbessen 36.1037.80; Aardbeien: Mach. Fruhemte I 31—40; Mad. Mou- tot I 34—41; Mad. Lefebre I .34—38, II 2021; Climax I 3943; Deutsch Evern I 45; Bowa I 36. Alles per doos van 200 gram. Mach. Fruhernte 110; Mad. Moutot 120—210; Mad. Lefebre 120; Alles per kg. Groenten: Kropsla A II 4—5; Bloem kool A II 26—40, B I 16—18, Afw. 10— 26; Komkommers A I 3341, B I 29 36, C I 30-33; Rabarber 710; Spina zie 23—24; Postelein 40; Wortelen 53— 56; Kroten 32—39; Peulen 140 Dop erwten 78; Spitskool 15; Gr. Sav. Kool 18; Andijvie 35; Gr. Sjalotten 3—6; To maten 96103 Eerstelingen Grote 25 27; Drielingen 15—18. KAPELLE, 21 Juni. Exportveiling Groene Kruisbessen 38.80—39.30; Aard beien: Mad. Lefebre I 33—39, II 18 32; Climax I 33—39, II 21—38; Regina I 3446, II 2033; Machereauchs Rru- hernte I 35—44, II 20—32; Deutsch Evern I 41—50, II 24—32; Bowa I 42-» 45, II 25—32; Mad. Moutot I 31—39, II 2228; Soldwedel I 39, II 21; Senga I 31, alles per doos van 200 gram. In chips per kg I 1.26, II 76—119, afw. 60—85. ROTTERDAM, 20 Juni. Andijvie A 3451, B 3344; Bloemkool IA 16 —44, 2A 8—29, 1B 11—21, 2B 8—19, C 811; Bos Peen 1 4760, 2 3842; Waspeen IA 69—73, 2A 50—67; Bos Kroten 1 21—31, 2 20—21; Sla IA 5.60 —10.50, 2A 3.20—8.30, 1B 7.20; Stoof- sla 18—19; Spinazie 12—42; Spitskool 16—23; Rabarber 8—10; Dubb. Stam- princessen 200; Stamsnijbonen 150; N. Aardappelen gr. 26—31, p. 24—27, kriel 2123; Aardbeien A 5692, B 3861, p. kg 150—210; Rode Bessen 62—67 p. doosje; Tomaten A 105, B 101, C 102, CC 75; Perziken IA 3441, 2A 20— 30, 1B 26, 2B 23—24, IC 21. VISMIJN VEERE, 21 Juni. 3739 exp. garn. 76148; 857 schar 2231; 721 bot 16 21; 208 tong 127—198; 56 rog. 45—72; 19 wijting 2033. EIERMARKT. GOES, 21 Juni. Kipeieren 10.5; poeleieren 8; eendeieren 7; kalkoen en ganseieren 15. VEEMARKT. ROTTERDAM, 21 Juni. - Aanvoer in totaal 4446; Vette koeien en ossen 650; Gebruiksvee 1145; Vette kalveren 100; Graskalveren 296; Nuchtere kal veren 833; Varkens 205; Biggen 271- Paarden 135; Veulens 36; Schapen of lammeren 59; Weide-zuiglammeren 705; Bokken of geiten 11. Vette koeien 2.78—2.98, 258.-2.78, 2-20240; Vette kalveren 2.202.4o’, 2-002.20, 1.802.00; Graskalveren 450, 400, 300; Nuchtere kalveren 60, 52, 48; Biggen 50, 48, 40; Slachtpaar- den 2.25, 2.15, 2.05; Schapen 135, 125, 90; Lammeren 80, 70, 60; Kalfkoeien 1100, 950, 775; Melkkoeien 1100, 950, 775; Vare koeien 780, 680, 580; Vaar zen 880, 680, 580; Pinken 580, 500, 400. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM, 21 Juni. Aanvoer 11.000 kg. AA extra 2.15; AA I 1.86; A extra 2.18; A I 1.88; B extra 2.16; B I 1.85; C extra 1.83 C I 1.20; D I 1.07; E I 1.—; E II 1.—; F I 1.34: Stek 0.55; Asperges II 1.63. Ouden van dagen op stap. De ouden van dagen zijn uitgeweest naar België. De reis leidde over Vlissingen langs de kust tot Ostende en terug over Hulst en Perk- Polder. Het was een prachtige tocht. Bur gemeester Dominicus sprak een dank woord. Wedvlucht. Door de P.V. „De Bruse Trekker” is deelgenomen aan de wed vlucht uit St. Denis. De uitslagen zijn: A. J. IJzelenburg; 2 en 5 P. Zandijk; L. Nleuwersteeg; 4 C. J. Maas; 6 G. BaL 8, 9 en 10 C. Bal. Reparatie torenspits. Klein en nietig maf de begane grond zijn de mannen u‘e deze dagen rond de torenspits krui- 'jen. Men is daar namelijk bezig met Ue restauratie van de spits. Hiervoor s alles in de steigers gezet en als klei- ne poppen bewegen de werklui zich P Pun. 60 meter hoogte, bezig met ‘un hoge werk. I SOUBURG, 21 Juni. De jaarlijkse Sportweek te Souburg is weer aan de gang. De opening geschiedde door bur gemeester Stemerding op het sport veld, nadat alle Souburgse sportvereni gingen zich in optocht naar het veld hadden begeven, voorafgegaan door „Vlijt en Volharding” Burgemeester Stemerding zei in zijn openingstoespraak, dat het ge meentebestuur gaarne medewerking verleent aan deze jaarlijkse sport week. Hij wekte de ouders op, hun kinderen lid te laten worden van een der plaatselijke sportclubs! Hierna werd een 150-tal duiven gelost en konden de wedstrijden beginnen. De eerste overwinning was voor de A-ploeg van Animo, die de 3 x 225 m estafette won in 1.31, voor de Zuidwes ters en Astrow. Ook in de tweede se rie ging de zege naar Animo, ditmaal met haar B-ploeg in 1.35.1. Hier werd Zuidwesters eveneens tweede. In de fi nale won de A-ploeg van Animo ge makkelijk van haar B-ploeg in 1.42.9. De eerste estafette voor de dames (3 x 100 m) was bijzonder spannend en zowel voor Animo als de Zuidwes ters werd 1.52.7 afgedrukt. Derde werd Astrow. De tweede serie werd gewon nen door Animo B in 1.52.8, gevolgd door Zuidwesters en Astrow. In de fi nale werd Zuidwesters na veel span ning eerste in 1.51.3. Tweede werd Animo A en derde Animo B. moment dacht hij, dat het om Adam te doen was; het andere, dat Salter het doelwit was. Was het laatste het geval, bleef er toch ook groot voor Adam aan verbonden, slimme rechercheur hem daar was alles verloren. Het zou niet mogelijk zijn, dat de man Adam had gekend. Eén gedachte benauwde _hem en deed hem berouw hebben: als die ke rel op Salter aïgekomen was, moest hij Karl de aanleiding zijn ge- weest, hem daar te brengen. Zonder dat onaangename bewust zijn zou hij regelrecht naar Smith zijn gegaan, hem het gevaar verteld heb ben, waarin Adam verkeerde, en ge zegd hebben: hoe zullen we hierin handelen? Hoe hem beschermen? Maar nu durfde hij geen vin verroe ren, geen stap verzetten, die Smith met de rechercheur in aanraking zou kunnen brengen. Hij begreep niet, hoe het kwam, dat de rechercheur, als Villx-ilJLL. KJU1GCL WÖÖ, JLAC111 11J.CÜ reeds gegrepen had, hoewel het ook zou kunnen, dat Smith zich achter baks hield. Hij kwam er niet uit. Weer werden zijn zorgen vermeerderd. En dat zou blijven zolang Adam op de Doolhof was. Hij wilde handelen, maar wist niet hoe. De rechercheur aanspreken en hem vragen, wie of wat hij zocht, zou onzinnig zijn, althans op dit ogen blik: van alle mensen moest juist hij, Karl Andinnian, hem uit de weg blij ven. 101% 99% 63 65 173% 172% N. H.’del Mij. 228 A.K.U. 291% 291% Bergh’s J. 312% 313 Berkel’s Pat. 184% 183% Calvé Delft Fokker Gelder Zonen 290 Kon. Hoogov. 330% 33014 Ned. Ford 456 459 Ned. Kabelfr. 274% 273% Phil. Gloeil. Dito 6 pr. Unilever W. Fijenoord 233% 234% Bill. I rubr. 408B 409 327 614% 616% 613% 616% K. Olie ƒ100 587% 588 589% Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ruinerwold A. D. Huysman, vicaris te Tjalleberd; Makkinga-Elsloo, H. J. Bos, cand. Heemstede. Aangenomen naar Leiden (bijz. werk) W. J. H. Hubeek, voorganger vrijz. hervormden aldaar. Bedankt voor Stiens A. Faber te Boksum; te Eist L. J. Wësseldijk te Nijmegen-Hees; voor Lexmond en voor Ridderkerk J. van Wier te Putten. Geref. Kerken Beroepen te Bloemendaal W. van Boeyen te Eindhoven; te Den Haag- Moerwijk A. L. Bos te Katwijk aan Zee; te Fijnaart D. Bouwknegt, cand. te Nijeveen. Bedankt voor Ferwerd G. ter Steege te Vianen; voor Giessendam-Neder- hardinxveld H. van der Plaat te Oude- ga (W.); voor Emmeloord J. van de Berg te Ermelo. Geref. Kerken (art. 31) Beroepen te Scheveningen W. Schee le te Arnhem. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Driebergen G. Blom te Meerkerk en H. van Leeuwen te Zaam- slag; te Haarlem-Noord D. H. Biesma te Hoogeveen en W. Heerma te Gro ningen. Bedankt voor Murmerwoude Vlietstra te Eemdijk. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Utrecht M. Heybroek te Deventer. Baptisten Gemeente Beroepen te Nieuw-Weerdinge C. v. Wier te Hoogezand. Bedankt voor Pernis H. Ploeger te Borne. Kon. Pkvrt. Rott. Lloyd 17. Z ,7. Omm. Schvrt. 227 142% 67% 95 Chrysler Gen. Motors Intern. Nickel 72% Kennecott Rep. Steel .J. U.“s7steel North Am. C. 29% Cities Service 55% Cont. Oil Micont OU Phil. Oil Shell Oil Tidewater Baltimore Ches. Ohio Miss. K. Texas New York C. Pennsylvania

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5