biedt Goes iSpc**t 31 aMt el* er 4 Pijperdag aan een p Provinciale dag Herv. vrouwen op herstellend Schouwen Goese volksdansgroep maakt reclame voor Zeeland in Oostenrijk en Duitsland Bli Cl Subsidie mogelijk voor de kosten van vergroting der bedrijfsgebouwen Jubilerend «Excelsior» Wielerwedstrijd op gewone fietsen trok veel belangstelling aanvoer De Munck en v. d. Hart candidaten Normale aanvoer op Goese paardenmarkt GOES, 21 Juni. De aanvoer op de jaarlijkse paardenmarkt die vandaag op de Beestenmarkt te Goes is gehouden was, gezien de teruglopende aanvoer op andere markten zoals te Numansdorp en Den Bosch, normaal te noemen. De kwaliteit was goed. 2schenkj2nhuis ,,Kasporgo~groep” vertrokken Vakmanschap van V erkeersdiploma voor 132 leerlingen te Axel VLAGGEN LUI OP 2 ILILI Kat veroorzaakte ongelukkige val VLISSINGEN, 21 Juni Vanavond werd in het Bellamypark een wieler wedstrijd voor jongens op gewone rij wielen gehouden. Dichte drommen toeschouwers hadden zich opgesteld langs het parcours en moedigden de vele „coureurs” van harte toe. Drie wedstrijden werden er verreden, n.l. voor jongens van 8 tot 11 jaar over 10 7? Jaardag naar ra goes* L.KERKSTR. Gemeente Veere gaat rechtsgeding voeren Mevr. Vanderpoort-Wierts van Coehoorn „Gooi de har te vensters open!” Zo is de stand bij de korfbal Burgemeester van Wenen krijgt ets van Goese burgemeester Woensdag 22 Juni 1955 ZEEUWS CH DAGBLAD Pagina j Op Zaterdag 2 Juli a.s. de partij zijn Herverkavelingscommissie geep uiteenzetting In het kader van de Vlissingse Zomershoiv Meer dan duizend deelneemsters Groot Brittannië-Continentaal elftal «Jubal» uit Dordrecht zal ook Geslaagd Nieuwe Boerenleenbank te Oosterland Ineke v. d; Berg kreeg ereplaats Over de plaats voor geschon ken porcelein verzameling ■HI \Voensd Er VAN 1 0 0 6 4 i Ingezonden Mededeling (Adv.) Karei italt 7 6 5 6 6 6 7 7 6 8 5 4 6 4 5 5 7 5 6 6 6 8 3 2 2 1 1 4 4 2 2 1 4 5 2 2 2 1 0 5 5 3 2 2 2 0 1 1 3 3 3 5 5 0 3 1 1 3 3 1 2 10 10 8 5 4 4 1 9 8 5 5 4 1 19—16 26—10 18—16 15— 9 15—21 13—34 9 28—18 8 21—18 8 26—14 6 25—32 5 28—26 4 15—16 0 10—29 CNV-li organis Haalbo beuren 4 5 2 2 1 1 0 1 1 2 1 1 0 0 1 0 1 2 3 3 4 18—13 23—10 18—22 10—22 7—45 33— 9 35—19 18— 9 15—13 17— 18 14—21 18— 26 12—47 D mer Chr kun gen wel Zov van stee bew krai ste mar 41—21 7— 4 18—19 9—10 12— 19 8— 19 13— 26 HERBOUW. Bij de herbouw van verwoeste of be schadigde bedrijven zijn twee mogelijk heden te onderscheiden. In de eerste plaats is er geen verplaatsing of vergro ting in het geding. In dit. geval verloopt de herbouw-financiering geheel volgens de normen van de Wet op de Watersnood- schade. Het tweede punt, waar het om gaat, Is de vraag, of de verwoeste of be schadigde gebouwen moeten worden ver groot dan wel verplaats. Dan gaat de Wet op de Watersnoodschade voort. boerderijen in het herverkavelingsgebied kunnen zich gevallen voordoen, waar de betrokkenen in de regel geen raad mee weten. Het gaat voornamelijk om de ge vallen: verplaatsing van onbeschadigde gebouwen, vergroting van gebouwen in verband met de sanering en de herbouw van verwoeste of beschadigde bedrijven. Voor elk dezer gevallen gelden enige speciale regels. Indien in het belang van een goede uit voering van de herverkaveling wenselijk is, dat bedrijfsgebouwen worden ver plaatst, kunnen de gelden voor de bouw GOES, 21 Juni. Nu ter gelegenheid van het zilveren jubileum van het Goese Tamboers- en Pijpercorps „Excelsior” op Zaterdag 2 Juli de grote Zeeuwse Pjjper- dag wordt gehouden, verzoekt het bestuur van de jubilerende vereniging de burgerij van Goes op deze dag de vlag uit te ste ken. De marcherende corpsen zullen fleur en kleur in de stad brengen en door het uitsteken van de vlaggen kan men hier ook toe bijdragen. 2 0 2 1 1 0 0 5 GOES, 21 Juni. Bij de bouw van van het nieuwe pand door de Herverka- velingscommissie worden voorgeschoten. De eigenaar treedt op als bouwheer en moet de waardevermeerdering betalen, die het nieuwe gebouw ten opzichte heeft van het oude. Deze waarvermeerdering wordt vastgesteld op basis van de normen in de Wet op de Vervreemding van Land bouwgronden. 5 5 5 6 6 5 0 7 0 0 5 0 1 1 1 2 1 0 2 10 28—18 10 5 4 2 2 2 1 10 41—15 10 37—27 6 5 5 2 0 UTRI van we van vo tot opri nijverh geborer de standenlijsten volgt uit: 1STE KLASSE. Swift Togo Scampolo Volharding Tjoba De Poel Zeelandia Olympia 2DE KLASSE A. Swift 2 Vopo Elto Swift 3 TOP Vios 2 Eendracht 2E KLASSE B. Luctor Vitesse Vios Animo Zuidwesters Togo 2 Scampolo 2 Dios 3E KLASSE A. Swift 4 KVL AKC BKC Madjoe ’55 Animo 2 Stormvogels Atlas 3DE KLASSE B. Swift 5 Swift 6 Zuidwesters 2 Animo 3 TOP 2 Zuidwesters 3 3E KLASSE C. Kats Tjoba 2 Blauw Wit Vopo 2 WKV Togo 3 Zeelandia 2 3E KLASSE D. Volharding 2 Olympia 2 De Poel 2 Luctor 2 Elto 2 Vitesse 2 Scampolo 3 Blauw Wit 2 is nog een tweede verzoek van „Excelsior”. De kosten, die gemaakt moeten worden zijn zeer hoog. Men organiseert geen collecte, „Excelsior” wil er zelf voor werken. Reeds enkele avonden is het corps op pad geweest vergezeld van een vrachtauto, waarop oud papier kon worden geladen. Wel nu, door het afstaan van oud papier aan de jubilerende vereniging, maakt iedereen het mogelijk, dat deze Pij perdag tot een groot-succes kan wor den. TALENTEN GEBRUIKEN. Hierdoor gaan goede kansen, om licht en blijdschap te brengen in het gezin, verloren. De Zuidhollandse presidente wees hierbij op de Bij belse vergelijking van de talenten. „Er is geen mens zonder één talent!” riep zij’ uit, „de Heer eist, dat met de ontvangen talenten gewoekerd wordt!” Zij verstrekte hierna enige richtlij nen voor de bepaling van de interesse op geestelijk terrein. „Wie werkelijk Christen wil zijn, moet de harteven- sters wijd openstoten en zo de talen ten gebruiken! Dat is een plicht, die God ons oplegt”. Tenslotte liet zij nog een ernstig vermaan horen tegen het roddelen en de bemoeizucht. REACTIE. ’s Middags werden de vrouwen in twee groepen verdeeld. Het ene deel maakte de tocht naar het aan natuur schoon zo rijke gebied, de Westhoek van Schouwen, per boot, de „Minister C. Lelij”, het andere deel per bus. Bij de terugreis werd dit omgewisseld. Eerbiedig stil was het, toen ’s avonds na de terugkeer Coos van Hoboken „Het Heksenlied” en „Strijd” declameerde. Om de beurt treden daar de corpsen weer op met speciale nummers. Bovendien rteden de Tirolergroep en anderen, die aan de geslaagde feestavond van „Excel sior” medewerking hebben verleend, tij dens dit tuinfeest op. Aangezien „Jubal” weer vroeg naar Dordrecht terug moet, kan dit corps het tuinfeest niet tot het einde meemaken. Daarom zal de grote taptoe, die tot slot van deze Pijperdag wordt gegeven, worden uitgevoerd door de Zeeuwse corpsen. maakt voor vreemdelin genverkeer in Zeeland. Hun eerste optreden vindt Woensdagavond plaats in Dusseldorf in de Rheinhalle. De vol gende dag is Würzburg aan de beurt. Vrijdag ar riveren zij in Wenen. In deze stad aan de „Blau we Donau” zullen zij Za terdags in het Rathaus officieel door de Ober- Bürgemeister ontvangen worden. Bij deze ontvangst zal de heer Vervest aan de eerste burger van Wenen een ets van het Goese stadhuis overhandigen, aangeboden door B. en W. van Goes. Des mid dags volgt dan een be zoek aan het Prater, het vermaakcentrum van Wenen, en wordt een tocht gemaakt naar de Kahlenberg. ’s Zondags volgt een bezoek aan de beroemde VERGROTING GEBOUWEN. Bedrijven, die bij de definitieve toede ling over enige jaren vergroot zullen worden (d.i. gesaneerd) zullen in het al gemeen ook vergrote bedrijfsgebouwen nodig hebben. Indien deze vergroting aanzienlijk is, zodat het bedrijfspand van karakter verandert, is het mogelijk, dat in de kosten van deze vergroting een sub sidie wordt verleend. Kleine verbouwin gen vallen niet onder de subsidieverle ning. De Herverkavelingscommissie be oordeelt deze gevallen in samenwerking met de Dienst voor Wederopbouw en Volkshuisvesting. De subsidie kan maxi maal 40 pCt bedragen van de kosten der begroting. Een de hon fusie-v schonk nisatie de in C.N.V. afgewz voorzi! Bouwt tie tol ganisa ze we van b het ni voorst gram hanke gezow in Ni in C: beste van c Ver van gens H. C Chr. Gewe courc de Bi en B< van zijn lens” de o achte geka: I we on< Ge de set va sei zij- mc sir rij N. vr de ur za I? va de lo ge ac „Velen gaan nog met gesloten harte- vensters door het leven!” zei zij. Soms zijn dit uitstekende huisvrou wen, die staan voor hun werk. „Maar toch kon de sfeer, die deze om zich schept, weinig fleurig en zonloos zijn” vervolgde mevrouw Valderpoort, „om dat het hartevenster gesloten is”. Deze vrouwen gaan wel geregeld naar de kerk, sturen hun kinderen naar een Zondagschool en naar de ca techisaties, maar de worsteling om de geestelijke waarden kunnen zij in de ze chaotische wereld niet aan. Zij heb ben geen interesse voor de grote pro blemen en nemen ook niet de moeite zich daarin te verdiepen. De kinderen worden meegesleurd in het leven, maar geestelijke steun krijgen zij niet. Dit soort vrouwen „zo zijn er thans nog duizenden” zei mevrouw Valder poort zorgt alleen voor de uiterlijke verschijning van hun kinderen. Bij de handelspaarden jonger dan 3 jaar won de heer A. Viergever te Goes de eerste prijs. De uitslag van de rubriek handelspaar den boven drie jaar was le prijs en eer volle vermelding W. Geus, Heinkenszand, le, 2e en 3e prijs A. Viergever, Goes ter wijl ook de heer S. van Hoeve te Goes een eerste prijs behaalde.' Bij de inzending Slachtpaarden behaal de de heer Viergever te Goes een eerste prijs en een eervolle vermelding en de heer S. van Hoeve een eerste- en een tweede prijs. Kampioen bij de inzending slachtpaar den werd het dier van W. Geus te Hein kenszand, dat werd aangekocht door de volksslagerij J. de Kok te Goes. De Burgemeester van Goes, mr W. C. ten Kate, heeft in zaal Krijger met enkele toepasselijke woorden de wisselbeker aan de heer W. Geus uitgereikt. Deze beker is beschikbaar gesteld door het gemeen tebestuur. Voorts waren er luxe sigaren dozen en verscheidene medailles. Tennissen is toch gemakkelijket dan u denkt dat bewijst hier de Oostenrijkse tenniscrack A. Hu ber, die driemaal door de camera werd verrast tijdens zijn wedstrijd tegen de Brit G. L. Ward op de eerste dag van de Wimbledon Lawn Tennis kampioenschappen te Londen. Foto boven: „Gemak kelijk en Efficiënt, die bal is weer weggewerkt”Missen „Oei, dat was maar op het nipper tje”.... Onder: „Even een klein beetje acrobatiek, een halve hand stand en dan heb je alweer tijd om een beetje te glimlachen”.... 6 3 6 3 6 2 5 5 Aan het Moller Lyceum te Bergen op Zoom slaagde o.m. voor het eind examen H.B.S., afdeling A, H. Heezen uit Tholen. PARIJS, 21 Juni. De bekende Hon gaarse voetballeider Gustav Sebes is belast met de samenstelling van het Continentale elftal, dat op 13 Augus tus te Belfast tegen Broot Brittannië zal spelen. Reeds is van de zijde van de Europese Voetbal Federatie een aantal maatregelen genomen met de bedoeling een overzicht te verkrijgen een V woe naa ven met gaa ter uit Bij twe naa mei ian; boe: lacl (6), (5), <8), VAN VROUW TOT VROUW. Mevrouw Valderpoort begon met te zeggen, dat het tegenwoordig voor de hand ligt, dat de vensters geopend zijn. Vroeger was de vrouw bang voor „tocht” en bleven de vensters geslo ten. Zij zagen in hun huis een ko ninkrijk, „maar hol en somber waren de kamers!” De Zuidhollandse presi dente gaf grif toe, dat dit tegenwoor dig anders is. De kamers zijn lichter, vrolijker en gezelliger. Figuurlijk gesproken leven er echter nog veel mensen, zoals de letterlijke toestand van de huizen vroeger. In verscheidene steden zullen zij, als boertjes en boerinnetjes verkleed, volksdansen uitvoeren. Voorts zullen negen dames rhythmische taal oefeningen tonen. Don derdag 30 Juni keren zij weer terug, ongetwijfeld met prettige ervaringen en in de zekerheid, dat zij een aardig stukje re clame zullen hebben ge- ZIERIKZEE, 21 Juni In het door de stormvloed van 1 Februari 1953 ge heel verwoeste Oosterland is vandaag door burgemeester S. W. A. Laurense, de nieuwe Boerenleenbank officieel geopend. De plannen tot de bouw wa ren reeds lang voor de ramp gemaakt, maar de watersnood verhinderde de uitvoering. De omzet van deze instel ling, in 1914 gesticht, steeg van 25.000 tot 5.500.000 gulden. AXEL, 21 Juni Vanmiddag vond in de raadszaal de uitreiking plaats van Veilig Verkeers-diploma’s aan 132 leerlingen van de hoogste klassen der vier lagere scholen. Naast de afgevaardigden van de Veilig Verkeers-commissie waren hier bij o.m. aanwezig de districtscomman dant der Rijkspolitie, maj. W. H. van Ballegoyen de Jong, kapitein I. Stoor vogel te Hulst, de groepscommandant te Axel, opperwachtmeester L. A. Fluit en de hoofden der diverse scho len. De uitreiking van de diploma’s geschiedde door de voorzitter, dr Schiltman te Axel, die de best ge slaagde candidate, Ineke van de Berge (zij had nul fouten) naar voren riep en haar op grond van deze buitenge wone prestatie een ereplaats aanbood. De oorzaak, dat ongeveer een vijf de deel zonder diploma naar huis moest, aldus de heer Schiltman, ligt wel in de omstandigheid, dat het de candidaten ontbrak aan routine bij de posten verkeersagent en ver keerslichten. Hij besloot met te zeg gen: „Verkeersonderricht is zeker geen sinecure. De vele dodelijke on gelukken zijn een afdoend bewijs hiervan”. Majoor Van Ballegoyen de Jong sprak de geslaagden eveneens toe. Hij wees op de taak van de politie met betrekking tot het verkeer en wijdde verder speciale aandacht aan het fat soen, dat men moet hebben ten aan zien van zijn medeweggebruikers. De slagzin „Wees een heer in het verkeer” geldt nog steeds en zal blij ven gelden. Deze spreker bracht ook nog de intensiteit van het wegver keer naar voren en wekte tenslotte de geslaagden op steeds paraat te zijn en een juist gebruik te maken van het behaalde diploma. HO 9. c tuk wee VR, 6. f PUg 2. 2 0 0 2 1 0 0 2 0 0 2 0 4 1 4 1 0 1 0 0 0 0 2 5 4 0 0 2 3 4 4 7 VEERE, 21 Juni In de heden avond wegens uitstedigheid van de burgemeester onder voorzitterschap van de heer S. Kodde gehouden raads vergadering gingen verschillende Ka merstukken vlot onder de hamer door. Hierbij bevond zich o.m. een voorstel tot het voeren van een rechtsgeding en tot het aanwijzen van een procu reur inzake de door de erfgename van de familie, die indertijd een belang- wekkènde porceleinverzameling aan Veere heeft geschonken op voorwaar- de, dat deze verzameling in het stad huis zou worden tentoongesteld. Na verkregen toestemming van de inmid dels overleden mevrouw Richel werd deze verzameling overgebracht naar het museum „De Schotse Huizen”. Hier komt de verzameling volgens de erfgename niet goed tot haar recht. Besloten werd tot toekenning van een subsidie ten bedrage van 315, in de kosten van restauratie van een antieke voorgevel aan de markt, die door de eigenaresse van het pand, de vereniging Hendrick Keyser te Am sterdam, in de oorspronkelijke staat wordt gebracht. De raad besloot voorts tot aankoop van een oud huis in de Warwijkse- straat voor de som van 565,— met de bedoeling dit pand ter zijner tijd in restauratie te nemen. Dit in het ka der van het plan om door restauratie van verwaarloosde panden het cachet van de stad te behouden. 24—23 20—31 29—31 19—69 3 33—49 2 26—57 14 87—13 10 42—16 7 5 5 4 INTERLAND. Op 30 Juni vindt te Mid delburg weer de jaarlijkse sportont- moeting plaats tussen de C.O.A.K. en de Centrale Administratieve Dienst te Mechelen. Het programma van deze militaire landenontmoeting is nog niet definitief vastgesteld. Mulo examens. In de week van 11 tot en met 16 Juli a.s. zullen te Bergen op Zoom de Mulo examens voor Zee land en West Brabant afgenomen wor den. 12 50— 7 8 20—16 7 21—13 7 18—10 6 19—31 4 16—35 2 22—33 0 1—32 welke spelers voor het Contineta I elftal in aanmerking komen. Zo behoren De Munck als I dediger en Cor van der Hart a’s half ook tot degenen, die s0"/c naar een plaats in de continet I ploeg. De Europese Federatie I beide Nederlandse spelers oP lijst van candidaten staan. .„.cioteir I De mogelijkheid is niet uitg fwE( I dat een oefenwedstrijd tusse I ploegen, samengesteld uit ”m0?„,, rder I voor de Continentale ploeg, n(1< I vastgesteld. Maar Gustav SeW ^j.1 niet gereed met zijn plan de c I zodat hieromtrent nog geen o inlichtingen te verkrijgen zun- 6 7 3 4 2 4 5 1 5 0 ZIERIKZEE, 21 Juni. Een eivolle boot heeft vanmorgen een groot aantal Hervormde Vrouwen van Katseveer naar Zierikzee gebracht, waar ’s morgens in de Grote Kerk de Provinciale dag van de Hervormde Vrouwengroepen van de C.J.V.F. in Zeeland welke dag ditmaal op Schouwen-Duiveland gehou den werd geopend is. De dames ruim duizend! toefden de gehele morgen in dit imposante kerkgebouw (tot de laatste plaats bezet!): met aandacht hebben zij geluisterd naar het hoofdbestuurslid en presidente van de Provinciale Commissie Zuid- Holland, mevr. J. C. Valderpoort-Wierts van Coehoorn uit Rotterdam, die sprak over het onderwerp „De vensters open”. Na het gebruiken van de kof fiemaaltijd brachten de dames een bezoek aan de schitterende Westhoek van Schouwen. Een ander hoogtepunt was toen de middag reeds plaats ge maakt had voor de avond het optreden van Coos van Hoboken. Helder en krachtig klonk bij de ope ning en liturgie door mevrouw A. H. van de Graaf-Lammerink, de presi dente van de Provinciale Commissie Zeeland, Psalm 95. De Zeeuwse presi dente sprak een opwekkend woord tot trouw, n.a.v. Hebr. 12 1 tot 15. Stephansdom en rondgang door het kei zerlijk paleis. De groep, I die in het hotel Keizer-1 park in Schönbrun zal 1 logeren zal voorts optre den in de Weense Turn- halle. ’s Maandags vangt de terugreis weer aan. In Salzburg treedt men Maandagavond op. Dins- dagavond in Neurenberg, i Woensdag in Mainz. Donderdagavond de 30ste Juni keert men in Goes terug. De heer Vervest ver telde ons, dat hij ook voor het volgende jaar grote plannen heeft; hij wil dan in Augus tus volksdansgroepen uit Oostenrijk, Duits- land, Frankrijk en Bel gië hier laten optreden. Het zou een aardige uitwisseling kunnen gaan worden, zo meent hij terecht. 6 6 8 4 0 4 4 3 4 3 7 3 0 4 7 2 0 5 7 10 0 0 4 ronden, voor jongens van 12—14 M over 20 ronden en tot slot jongens van 15 jaar en ouder over 3s ronden. In de laatste wedstrijd gescheld! er een ongeval, dat bijzonder geluk! kig is afgelopen. De jongen L. Boel kwam ter hoogte van het StedelM Museum te vallen, doordat een op j geschrikte kat tussen zijn wielal raakte. Steil op zijn hoofd kwam hl op straat terecht; naar men voorloj pig constateerde kreeg hij schremj wonden aan het hoofd en een Ml bloeduitstorting. Onprettig deed Ml aan, dat géén Rode Kruis-persooMI of E.H.B.O. onmiddellijk ter be-l schikking was. Men schijnt deze iM| te hebben uitgenodigd. Uitslag jongens van 811 jaar: 1. Nico Wijgman; 2. Tommy KuipeM 3. Huib Lacor; 4. Sjaak Lammers; M Herman Mastenbroek. Jongens van 1214 jaar: 1. Jan Roodenburg; 2. Karel I Nooyer; 3. Rienus Swenne; 4. M I van 'Wezel; 5. S. Sinke. Jongens van 15 jaar en ouder: I 1. A. C. van Overbeeke, Souburg. >1 J. Korstanje; 3. J. de Hollander; 4.1 I de Vrieze; 5. H. Bauer. Voor deze aantrekkelijke we^s.t1^,| waarvoor zeer grote belangstel I bestond had de Vlissingse Zomer-1 show talrijke waardebonnen besw I baar gesteld. Bovendien waren er I rijke aantrekkelijke premie’s 8‘nI; gekomen, beschikbaar gesteld Vlissingse Middenstand etc. wij n J men o.a. een reis naar AmsterdamI bezoek aan Artis, een reis naar I teling of de E-55, bonnen voor 2o I benzine etc. Dit alles maakte, U ‘^1 met veel animo werd gestreden I de beste plaats én de sprint-ove. l ningen! DE PIJPERDAG. Op Zaterdag 2 Juli zal „Jubal” een bezoek brengen aan Miniatuur Walche ren. ’s Middags om drie uur begint dan de pijperdag, waaraan behalve het jubi lerende „Excelsior” en „Jubal” ook deel nemen de corpsen uit Middelburg („Ju liana”), Kamperland („Nicoleen”) en Biezelinge („Jonge Kracht”). Er wordt begonnen met een groot dé filé, waaraan een korte mars door de stad vooraf gaat. Het défilé wordt op het bordes van het stadhuis afgenomen door het college van B. en W. en diverse auto riteiten. Na een rondwandeling komt men terug op de Markt, waar ieder corps ge heel zelfstandig een demonstratie gaat geven. De avond begint met een gezamen lijke mars door een deel van de stad. De 300 leden der corpsen worden door elkaar opgesteld, zodat de tam boers bij de tamboers lopen, de pij pers bij de pijpers. Men krijgt op deze wijze een massaal doch muzikaal ge zien een harmonisch geheel. Na deze mars wordt in de tuin van het Schuttershof een groot tuinfeest gegeven. 6 4 11 6 4 0 2 2 1 0 3 1 3 12 2 0 0 5 In de Zeeuwse Korfbalcompetitie zien er na Zaterdag als GOES, 21 Juni. Ruim 300 tamboers en pijpers komen op Zater dag 2 Juli a.s. te Goes bijeen ter gelegenheid van de Zeeuwse Pijperdag, die door het jubilerende „Excelsior” wordt georganiseerd. Maar zonder tekort te doen aan de prestaties van de Zeeuwse Pijpercorpsen mag Worden gezegd, dat vooral het overbekende tamboers- en pijperscorps „Jubal” uit Dordrecht in het middelpunt van de belangstelling zal staan. Alles bijeen belooft het deze dag, en ook reeds de avond tevoren, als „Jubal” een voorproefje gaat geven, van wat er op Zaterdagmiddag te beleven valt, een grootse demonstratie te worden van datgene waar toe de pijpercorpsen niet alleen op muzikaal gebied, maar ook op het terrein van marcheren waard zijn. De regeringscommissie van het jubile rende „Excelsior” is niet voor een klein tje vervaard. Maar daaraan moet direct worden toegevoegd dat men veler mede werking heeft gekregen. Ongeveer 130 leden van „Jubal” moeten worden onder gebracht in Goes en omgeving. Welnu, dank zij de gastvrijheid van de burgerij is dat zo goed als voor elkaar! VOORPROEFJE. Op Vrijdagavond 1 Juli zal er op de Markt een concert worden gegeven door de Kon. Harmonie „Scheldegalm” uit Hansweert. Dat dit corps voor dit concert aan de vooravond van de Pijperdag wordt Uitgenodigd heeft een historie. Toen „Scheldegalm” onlangs 60 jaar bestond, werd „Excelsior” uitgenodigd naar Hans weert te komen. Het corps ging en haalde tijdens een marswedstrijd een eerste prijs met lof. Men heeft toen beloofd, dat wan neer zich de gelegenheid zou voordoen, „Scheldegalm" voor „Excelsior” zou op treden. Thans wordt deze belofte inge lost. De Markt zal in de avonduren feestelijk met schijnwerpers worden verlicht. Dat komt goed van pas, want zodra „Jubal” uit Dordrecht zal zijn aangekomen en door „Scheldegalm” met vrolijke klanken zal zijn begroet, begint een grootse de monstratie. „Jubal” zal dan op de Markt een grote figuurmars uitvoeren. Tot slot van de avond wordt voor het stadhuis een taptoe geblazen. GOES, 22 Juni. Van ochtend om half acht vertrok een vrolijk groepje meisjes vanaf de Grote Markt voor een verre en gezellige reis. Vier en twintig dames, leden van de gymnas tiekvereniging „Kaspor- go” maken, onder leiding van de heer en Mevr. C. W. Vervest, op uitnodi ging van de Duitse gym- nastiekbond „D.J.K.” en de Oostenrijkse Bond een tournee. 0 TIoelft IDOELBURG

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2