ONIEIJ0NGE 06EN IWi^WI I SLUIT UW HUISHOUDELIJKE BEGROTING TOT OP 'N CENT? ROXASECT 1H3IÏ3EI3BE m het PUROL met melk meer mans B s van il 1 Leerzame raadgevingen Gezinsbegrotings-lnstituut INSECTEN *ii Huidgenezing 8i| BB BB STB BB® 1B li B B il i B H B B B B B B S3 S gl B L® abedefgh nationaal inkomen gaat door vrouwenhanden in’ 1 8 5 Tegen MOTTEN en andere Bert en zijn kleine kameraad micro-mist ly-wglf* Goede handleiding Schakel de man Voor de vrouw Geld in vrouwenhanden Eerbiedwaardige stichting Driekwart van Twee vouwbladen Ingezonden Mededeling (Adv.) o 18 MENTOR. RAADGEVER. geen blinde steeds mensen Ingezonden Mededeling (Adv.) Philips- Probleem 151 zet wint in 3 zetten (2 Pa Probleem 152 En puistjes verdrogen door Purolpoeder Probleem 150. 2. Ddl, Df3f; 3. 8 7 6 5 4 3 2 1 8 7 6 5 4 3 2 1 NEEM PER MAN DRIEKWART KAN Wit aan punten.) schappijen? Het is niet zo een voudig om deze jongeman op mup 4 MICRO-MIST dringt overal door? 5 kakkerlak 1Te8!; Df3, Telf mat. DE LEVENSVERZEKERING. Wij kunnen u niet precies over uw polis inlichten, als we deze niet hebben gezien. Wie de uitkering bij overlijden zal krijgen, hangt helemaal af van hetgeen op die polis staat. Ze ker, men zal bij de gemeente lijke dienst van sociale zaken, bij het bepalen van een ev. steun voor weduwe en kin deren, rekening houden met de uitkering van de levens verzekering. w w* jWl De ladderwedstrijd. De oplossingen van de vorige pro blemen waren als volgt: van PHILIPS-ROXAN1' Publicatie Nederland* Zvivelbureau, Grovenhoge En dan: een man heeft vaak een meer zakelijk inzicht. Hij kan helpen met het opstellen van een zekere re geling en afbakening in onze huishou delijke financiële affaire. Als je sa men ziet, dat er eigenlijk te kort is voor al wat op het program staat, dan is het eenvoudiger om er ook sa men het snoeimes in te zetten. Door alle cijfers bij elkaar op het grote vouwblad te hebben, wordt het over zicht veel gemakkelijker gemaakt. Op zo’n rekenavondje zal het misschien wel een heen en weer schuiven worden van cijfers eer het goede evenwicht gevonden is, doch komt men samen tot overeenstem ming met al die nuchtere cijfergroe- pen, wel, dan is dat een avondje cijferen waard. En nuzich er ook samen aan houden! Dat „Gezinsbegrotingsinstituut” heeft meer pijlen op de boog en wel een paar aardige boekjes, allemaal han delend over het financiële probleem. Dat zijn: „Het Huishoudboekje”, „Geef zakgeld”, en „Anna en Jan gaan trou wen”. Vooral dat boekje „Annie en Jan gaan trouwen” is een handig werkje dat voor jonge mensen, wier trouw dag in het zicht komt, een uitsteken- Wolletje is een vlugge leerling. Al heel gauw is hij een heel net hondje, dat voortdurend in de kamer mag zijn, zonder dat hij stoute dingen doet, waarbij de dweil moet te pas komen. Als het weer het maar even toelaat, troont Bert zijn harige vriendje mee naar buiten en dan zie je ze niet veel meer binnen, totdat Wolletje het ge noeg vindt, waarna hij dan parmantig naar de keukendeur stapt, daar een paar korte scherpe blafj es laat horen, om Mientje te waarschuwen dat hij naar binnen wil. Mientje weet er al ZEGELEN? Nee, verzoekschriften be hoeven niet te zijn gezegeld. Verzoekschriften- aan H.M. de Koningin ook niet. BELONING? Een echtpaar heeft een me ningsverschil over een zeer bepaalde kwestie. Moeten wij de kinderen belonen als ze een opdracht uitvoerden, of is dat eenvoudig een staaltje van hun plicht? Over deze kwestie is in het verleden al heel wat geschre ven en gewreven. Hebt u er wel eens aan ge dacht dat een kind aanvan kelijk een zuiver zakelijke in stelling heeft? Dat klinkt raar, maar toch is het zo. In de sprookjesachtige sfeer waarin een kind leeft past de belo ning voor een goede daad vol komen. Begrijpt u ons goed: er moet geen beloningsstelsel gaan groeien. Dat zeker niet. Maar als de beloning een mid del is om waardering voor iets goeds concreet uit te drukken, dan is er geen bezwaar. Later (bij juiste opvoeding) ver groeit één en ander wel. Dan gaat vanzelf een mede-ver- Belangrijk 1 Let er op dat U werkelijk ROXA* SECT miero-miEt krijgt De kleine bus is te herkennen aan blauw of rood gestreept etiket. Vraag dus om ROXASECT micro- mist van PHILIPS-ROXANE. Dan hebt U het radicale middel tegen motten, mottenlarven, mot teneierep en andere insecten. Mijn beste nichtjes en neven. Wat kan het toch altijd wonderlijk gaan. De een schrijft me, dat ze al is gaan zwemmen en terwijl ik het lees, zit ik weer een beetje te bibberen. Nu hoop ik maar, dat als jullie dit praatje lezen, dat je een beetje puft en zegt: „Het is toch wel warm”. Daar is het zomer voor hé. Maar nu heb ik het niet warm. Maar daarom kan de prijs van deze week wel naar Bruinisse reizen en ons Puzzeltje verrassen. De rest moet het enkel met mijn groeten doen. Jullie tante Truus. Boerinnetje te Domburg. Wat een •zaal vol was dat met al die meisjes. Fjjn gezicht zal dat geweest zijn. Ja ik ben ook al eens naar Miniatuur Walcheren geweest en ik ga vast nog eens, want daar is heel wat te zien. Zusje R. heeft dan een goede verjaar dag gehad. Ze was zeker wel heel blij met al die cadeaux. Een hertenkamp is altijd de moeite waard om eens rustig naar te gaan kijken. Dat deed ik ook graag toen ik zo oud was als jij nu. Dank voor je nieuwe raadsels. Huishoudstertje te Middelburg. On danks alle drukte toch nog een lange brief van je. Dat waardeer ik wel. Op die manier zul je wel naar de grote vacantie gaan verlangen. Die tijd gaat al aardig opschieten. Een goed besluit om je moeder dan eens te verwennen. Natuurlijk heb ik ook vacantie. Of ik dai in Middelburg kom? Ik denk het niet, want de plannen zijn juist om DE MEUBELEN. Het is beslist niet waar, dat u dat ameublement maar moet aanvaarden, nu blijkt' dat er van alles aan ont breekt. Die twee gescheur de poten bijvoorbeeld, be hoeft u niet te laten stop pen. Het verhaal, dat zoiets „altijd” gebeurt, is niet waar. U kunt eisen, dat het gekochte wordt afgeleverd in volkomen gave toestand. Er zou een nieuw ameuble ment worden gemaakt en lan zijn er geen gebreken, zoals u die opsomt. Het risi co van „slecht hout” is voor de fabrikant, niet voor de koper. Gezien de vrij hoge prijs van dit ameublement kunt u wellicht even een advocaat in de arm nemen, om de zaak tot een goed einde te brengen. beert de grenzen, die zij zich zelf ge steld heeft, ook te eerbiedigen. Aan de buitenkant van het vouwblad wordt in een gemoedelijk praatje al raad genoeg gegeven. De beste raad die daar te vinden is, lijkt me deze: Ga eens een avondje samen met je man de financiële staat van je huis houden bekijken. Dat lijkt me het allerverstahdigste. Dan weet je alle bei waaraan je toe bent en zal een man minder gemakkelijk zijn eisen stellen aan de „huishoudelijke dienst” in verband vooral met maaltijden.... Correspondentie: Welke bewoonster van Krabbendijke zond ons een brief kaart met daarop 95 cent aan postze gels geplakt voor een patroon en ver gat op deze briefkaart haar naam en adres te vermelden? Graag vernamen we nog even dat adres, zodat we het patroon kunnen toesturen. ROXASECT micro-mist vin Roxane is een nieuw, radicaal middel, dat niet alleen de motten doodt, maat óók de mottenlarven (dit zijn de vreters) en de motteneitjes.’ fa Ook andere insecten worden radicaal verdelgd door RQiXASECT micro-mist 'van Philips-Roxane.’ Een kamer behandeld met een vleugje ROXASECT tnicto-mist blijft lange tijd vrij van motten en insecten. Micro-mist dringt overal door. ROXASECT micro-mist is ZUINIG. Er at véél in een klein busje; het is tiet brandgevaarlijk en niet explosief;hct geeft GEEN vlekken op kleding, gor dijnen, behang, meubels en lampekappen. kiertje en wip is Wolletje binnens huis, gaat naar de kamer om daar lekkertjes een poosje in zijn mandje te knuffelen en een dutje te doen. Maar Wolletje heeft al heel veel meer geleerd. Hij weet precies hoe hij grote broer Gerard en de anderen moet aan pakken om zijn zin te krijgen. Be halve moeder en Bert is toch vader Wolletjes beste vriend. Dat heeft Wolletje ook handig klaar gespeeld. Ja het kan raar gaan. Toen Wolletje bij de familie binnenstapte, was het al Bert’s hondje en niemand, be halve Moeder en Mientje, gaf veel om dat pluizige hoopje haar, maar na een poosje, roepen ze allemaal even hard om Wolletje als ze even er op uit gaan, zonder fiets. Ze heb ben maar wat graag die vriendelijke kleine grappenmaker bij zich. Bert is daar niet over te spreken. Met vader krijgt hij geen ruzie hoor, want die neemt Wolletje alleen maar ’s avonds laat mee, om half tien als Bert al lang op één oor ligt. Vader gaat haast elke avond even naar de brievenbus om de brieven, die hij die avond ge schreven heeft, in de bus te doen. Op een keer zei vader: „Wolletje moet er toch nog uit, ik kon hem net zo goed even meenemen.” Wolletje kreeg secuur zijn mooie rode halsbandje om waaraan zijn riempje zit. Vader had dat nog geen drie keer gedaan, of hij waagde het om Wolle tje zo eens mee te nemen, zonder riempje. Het ging best. Wolletje, die het een eindje van de baas vandaan vordering van doelmatige besteding der gezinsinkomens. Art. 4. Het G.B.I. onthoudt zich van reclame of propaganda voor bepaalde instellingen of andere belangen dan in art. 2 genoemde. Geen geknoei meer met pompjes Het omslachtig geknoei met pomp* jes en blikken behoort tot het verleden. Geen gespat en gemors. ROXASECT micro-mist zit in een handige, zindelijke bus van roest* vrij metaal. Door sterke concentratie: uiterste xuinigheid. Door sterke samenstelling:fruiten^ gewoon radicaal Motten kunt U missen k „micro-misffzet Probleem 149. 1b7—b5; 2. Dc5; Td6!; en wint het Paard op a5, wanneer het Pa5 nu speelt, volgt Tdlf met Dame- winst. Hier een partij die gespeeld werd in de promotiewedstrijd Middelburg Roermond aan bord I door de heren Mr P. W. Meijlink (Middelburg) en J. G. Baaij (Roermond). Een Spaanse partij door Zwart heel mooi gespeeld en beslist door een mooie combinatie. Huidzuiverheid - Huidgezondheid Evenals vorig jaar willen wij graag adviezen geven en het is prettig, dat u zich dit her innert. Kamperen is nu een maal de vorm van sociaal toe risme. De man, die u het ad vies gaf, dat men in ons „win derige” klimaat met het oog op de sterkte beter zwaar tent doek kan nemen, heeft geen recht op het predicaat „des kundige”, dat hij zich aan meet. U wilt straks de tent meenemen op de scooter. Neemt u gerust een dubbel- daks lichtgewicht tentje. Dat waait nooit stuk, gaat bij goed onderhoud, een mensenleven mee en zal u alleen door het geringe gewicht meer gemak en comfort geven. Zo’n tentje is op een raam van lint gebouwd en de trek van de lijnen is op dat lint, niet aan het tentdoek. De do cumenten (kampeerkaart) kunt u het beste reeds nu bij de ANWB aanvragen. Ingezonden Mederiefina BEZOEK AAN ARTS. Lezer moet vrijwel iedere dag twee uur verzuimen, omdat hij onder behande ling is van een arts. Nu trekt de werkgever deze verzuimde uren af. Mag hij dat? De werkgever is inder- een heel andere kant uit te gaan. Maar op andere tijden kom ik wel eens in Middelburg hoor. Dan zal ik je adres bij me steken en als ik dan tijd over heb.... Tot ziens dus. De oplossingen zijn: I. Aster - lelie - tulp - roos. II. Een zwaluw maakt nog zomer. III. Haantje van de toren. Nieuwe raadsels: Alle drie de raadsels ingezonden door Boerinnetje te Domburg. I. Verborgen boomnamen. Piet wilde niet lachen om die grap. We sparen op school voor ’n school reisje. Je moet helpen. Wij liepen samen over de brug. Zo hoog en ver kan ik niet reiken. II. Met A. voor het haar. Met O. om uit te drinken. Met I. is het heel ver weg. Waar de zon gaat zinken. III. Welke steden worden hier be doeld? Artdomret en Tsammarde. De oplossingen kunnen met ver melding van naam, voornaam (schuil naam als je die hebt) leeftijd en adres tot Zaterdag 25 Juni worden gezonden aan Tante Truus, Redactie Zeeuwsch Weekend Goes. Op 2. De8 volgt Df3t enz. Of 1Te8!; 2. Pe5, fe5 en wint. De nieuwe problemen zijn als volgt: de handleiding kan zijn. Ze kunnen aan de hand van de gegevens zelf vaststellen wat ze voor elk onderdeel van hun toekomstig huishoudentje kunnen uitgeven. Dan belopen ze niet de kans, dat b.v. de huiskamer zeer luxueus wordt ingericht, terwijl de keuken of iets anders als sluitpost wordt gebruikt en duste kort komt. Over de kwestie vop zakgeld geven aan nog jonge kinderen kan men van mening verschillen, maar het is wel eens goed te luisteren naar al wat er voor pleit om kinderen althans iets toe te vertrouwen, maar met de op dracht dan ook verschillende dingen, als snoeperijtjes, zelf te bekostigen. Zit u nogal eens te piekeren of u het wel goed doet met al de duiten die uw man u toe ver trouwt, wel, de „cost gaet voor de baet”, waag er een paar dubbeltjes aan en koop die „papieren hulp”, die het „Gezinsbegrotingsinsti tuut” u biedt. Alle uitgaven zijn te koop aan postkantoren, spaarbanken, boeren leenbanken en bij commissies voor huis houdelijke en gezinsvoorlichting. Het Instituut zelf verzendt niet. Ik zou allen aanraden om eens ken nis te nemen van deze uitgaven, want in „Het Huishoudboekje” staat geschreven, dat driekwart van het na tionaal inkomen door onze (tengere) vrouwenhanden gaat. Als het dus fi nancieel niet goed zou gaan in ons land, hebben we grote kans, dat wij het op ons hoofd krijgen! En dat zou verpletterend zijn, vindt u ook niet? Dus eerst eens goed gaan rekenen en alle cijfers netjes op hun plaats bren gen en onszelf daaraan ook met uiter ste stiptheid houden, en.alles pre cies in ons huishoudboekje opschrij ven. Gaat het dan verkeerd in ons land, dan kunnen wij met cijfers aanto nen, dat het lekker niet onze vrou- welijke schuld is. Dan hebben de mannen, die knappe rekenmeesters zijn (we hebben immers een man tot minister van financiën), het ge daan. Ik ben natuurlijk de eerste, die er mee begint. Voorshands be hoeft u dus mijn faillissement niet tegemoet te zien. Nog even vermelden we, wat een eerbiedwaardige stichting dat „Gezins begrotingsinstituut” wel is. Voorin „Het Huishoudboekje” staat: Uitgave van het Gezins-Begrotings- Instituut (Voorlichtings-Instituut voor Inkomensbesteding, gevestigd te Rot terdam) in samenwerking met de Commissie voor Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting, de Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plat- telande, het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad en de Nederlandse Huishoudraad. Herziene uitgave, 19e druk. Het Gezins-Begrotings-Instituut (G. B.I.) is sinds 1954 een zelfstandige stichting, opgericht door de Neder landse Spaarbankbond (met 257 spaar- banken-leden met ruim 400 kantoren), Rijkspostspaarbank) met loketten in Redacteur J. JOOSSE, Hertshoornstr. 6 Bergen op Zoom. SNIPPERDAGEN. Hierover schijnt nog al misverstand te verstaan. Wij krijgen ten minste tel kens brieven van min of meer boze lieden, die hun snipperdagen niet krijgen. Ze menen dan hierop recht te hebben. Deze snipper dagen, we willen dat nog eens een keer duidelijk zeg gen, zijn uitsluitend een kwestie van arbeidsovereen komst, of collectieve ar beidsovereenkomst. Indien bij in diensttreding dus geen afspraak over snipper dagen werd gemaakt, kan lezer hierop geen recht la ten gelden. ERTSEN. Een Jeugdige lezer heeft een hobby, die niet alledaags is, maar zeker interessant. Hij verzamelt ertsen. Nu wil hij graag van ons weten welke wegen hij feitelijk bewande len moet, om zijn collectie uit te breiden. Hoe aan adressen te komen van mijnbouw maat- abedefgh Mat in 3 (2 punten) Wit: Khl, Dg2, Tgl, Le5, pi: c3, d4, h2. Zwart: Kg8, De3, Te2, Pg6, pi: a6, f7, h6. Wit aan punten). Mat in 5 (3 punten) Wit: Khl, Dh4, Pg3, Pf6, pi: a2, b2, g2, h.2. Zwart: Kg7, Dd8. Tf8, Ta8, Lf2, pi: a7, b7, c7, f7, g6. h5. Wit aan zet wint in 5 zetten. (3 eigenlijk griezelig vindt in het don ker, dribbelt vlak achter vader aan. Ja, zo vlak bij vader vindt hij het wel fijn. Hij houdt wel van die avondwandelingetjes. Dat kan vader goed merken, want als het een beetje te lang naar Wolletjes zin duurt eer vader opstapt, komt hij naar vaders kamer toe en geeft voor de deur een paar scherpe blafjes. Als vader nog niet klaar is met zijn werk blijft Wol letje voor alle securiteit toch maar in vaders kamer zitten. Vader mocht eens vergeten hem mee te nemen. Hij gaat dan in vaders kamer op het kleedje vo-r de deur liggen wachten. Zo kan geen mens hem vergeten na tuurlek. Zodra vader opstaat, is Wol letje er ook klaar voor. Dat kan moe der in de. huiskamer wel horen, want dan zet hij een keel op, dat ze bang wordt dat hij Bert wakker blaft. Grote broer Gerard neemt Wolletje niet zo dikwijls mee op een wande ling, omdat hij zelf niet zo vaak weg gaat. Maar hij neemt zo heel voor zichtig hem op zijn schoot en terwijl Gerard weer „met zijn neus” in een boek zit, aait hij aldoor zachtjes, in. gedachten, het kleine dier, wat deze fijn schijnt te vinden. Tenminste, als Gerard even zit te lezen, dribbelt Wolletje naar hem toe, tikt een paar keer zachtjes met zijn pootjes tegen Gerard’s knie eneven later zit hij zielstevree wat te knipperen op Gerard’s schoot. Eigenlijk kan Wolletje het met Hans niet zo best vinden. Dat komt zeker omdat die zelf nog zo’n echte wilde bras is en daar moet hij niets van hebben. Daarom wordt Hans door Wolletje nogal eens afgesnauwd. Moet je eens horen. Nee dan is dat kleine hondje „niet voor de poes”. Hans kan het eigenlijk niet goed hebben hoor, dat Wolletje niet op zijn vriendschap gesteld is. Op een keer heeft moeder hem stilletjes af geluisterd, toen hij bezig was om Wolletjes vriendschap te winnen. Moeder moest er echt oni lachen. Gelukkig dat Hans hiervan zelf niets merkte. Je kunt er vast op n - aan, dat hij dan gezegd zou hebben: alles van. Ze houdt de deur op een Wat een snertbeest eigenlijk”, hoe- k.Artw pn W,n Wnlbb» hy ja, zo zijn jongens soms, als ze een jaar of veertien zijn. Je moet niet denken, dat Wolletje geen zier gaf om al de kunsten, die Hans voor hem vertoonde. Toen Hans eindelijk een stukje worst, dat hij van zijn eigen boterham gespaard had, uit zijn broekzak opviste en dat aan Wolletje voorhield, was deze wel zo goed het op te eten endraaide zich toen om met al die deftigheid van een klein wit krulhondje en liep de kamer uit. zonder Hans één blijk van vrien delijkheid te hebben gegeven. Hans mopperde toen alleen nijdig: „Jammer van m’n stukkie worst....” (Wordt vervolgd.) antwoordelijkheid groeien. En dus.een beperkte beloning weg te helpen. Wij geloven, is aan te raden. Maar binnen dat hij het beste eens kan bepaalde perken, gaan praten bij de Kamer van Koophandel. In de bibliotheek -KAMPEREN, daar, zal hij veel adressen kunnen vinden ofde weg tot adressen. Misschien ook kan hij schrij ven aan de Nederlandse Ka mers van Koophandel in lan den waar erts gedolven wordt. En dan maar vragen of men hem helpen wil. XI 7 kennen natuurlijk allemaal de uitdrukking: ,,een witte raaf \A/ Daarom hoef ik die niet te verklaren en kan ik u zomaar op de „vïouw af” vragen: „Hebt u in de laatste jaren al eens zo’n witte raaf (eigenlijk beter ravin) ontmoet onder uw vriendinnen, die juichend kon zeggen: O, maar ik kom met gemak met mijn huishoud geld toe. Houd zelfs nog over!” Ik ontmoette die in geen geval. Wel kun je te horen krijgen: „Wat is alles" toch duur. Het is rekenen hoor, om de eindjes aan elkaar te knopen”. Een ander zegt terneergeslagen, Jat ze te kort komt, want... Ja, ieder heeft op financieel gebied zo haar eigen moeilijkheden, zorgen. Deze klachten komen werkelijk niet Uit een bepaald gebied, n.l. dat der kleine inkomens. Wie niet over kapitaal beschikt, doch van een inkomen heeft te leven, moet onver mijdelijk aan 1 X het rekenen trekken, ook zij, die over een ruimer in komen kan beschikken, want met het grotere inkomen gaat de stijging der verplichte lasten gepaard. Zo langzamerhand weten we het allemaal wel, dat we bedachtzaam moeten zijn met onze uitgaven. En bij velen helpt dat niet, omdat het even wicht tussen uitgaven en inkomsten niet in de haak is. Dat brengt heel wat zorgen en gepieker met zich mee. Nu is het wel mogelijk in sommige gevallen lang niet altijd dat met een beetje redelijker beleid, even wicht tussen inkomen en uitgaven ge vonden kan worden. Er is gelukkig tegenwoordig een „Gezinsbegrotings- lnstituut”, dat ons met wat leiding hand- en spandiensten wil bewijzen, opdat we ons financieel beheer zo in richten, dat we weten uit te komen met de ons toegewezen portie klin kende munt per week of per maand. Vandaag kwam zo’n pakje „papie ren hulp” van het „Gezinsbegrotings- instituut” in mijn schrijfboekje terecht, ik heb er mij dadelijk op gestort, want je wilt toch wel eens met gemak het eind der maand halen, niet waar! Deze hulp bestond uit twee grote vouwbladen, die de interessante naam van: „Operatie Ping Ping” dragen. Het éne vouwblad geeft ons leiding, als we Onze huishoudelijke duiten per week, en het andere vouwblad helpt ons uit de zorgen, als we ons deel per maand krijgen toegewezen. Als je liet grote vouwblad hele maal uitslaat, zie je het papier in drie grote vakken verdeeld en wel het bo venste grote vak, waarin we de be groting opmaken voor onze vaste uit gaven, als huur en water, belastingen (ach ach), verzekeringen, gas, electri- Citeit enz. Ieder weet wel welke haar éigen vaste uitgaven zijn. In het tweede vak worden uitgaven ondergebraeht, die uit de reserves moeten worden betaald en in vak drie Vinden enze gewone dagelijkse uitga ven hun plaatsje. De verdeling is knap gedaan. Het hangt er echter helemaal van af, of men zich traint om zich hieraan ook te houden. Alles hangt eigenlijk van de Wilskracht van de vrouw af, of zij maar lukraak uitgeeft, ook al doet ze zuinig aan, of dat zjj werkelijk ernstig pro- Wit: Mr P. W. Meijlink. Zwart: J. G. Baaij. (Spaans.) 1. e2, e5; 2. Pf3, c6; 3. Lb5, a6; 4. LaP4, Pf6; 5. 0—0, Le7; (op Pc4 volgt Tel en Wit wint zijn pion met tempo winst terug); 6. d3, (erg tam. Meer gebruikelijk is hier Tel); 6d6; 7. c3, 0—0; 8. h3, b5; 9. Lb3, d5; 10. ed5, Dd5; 11. Pd2, (Wit probeert zijn stukken eruit te krijgen. Ook Le3 was wel goed). 11Lf5; 12. De2, (met de dreiging Lb3 en Pe4 enz.), 12. Tad8; 13. Pdc4, h6; 14. b3, Dd7; 15. Pfd2, Pfd5; 16. Pdcl, (het Paard is weer thuis, maar is de enige manier om e3 en Pf4 te beletten), 16 b4!; 17. c4, Pcd4; 18. Ddl, Pf4; 19. Lf4 (gedwongen, anders volgt Lh3, enz.). 19ef4; 20. Pbd2, Lh3!; 21. Tacl, (slaan op h3 gaat niet, an ders volgt Dh3: met de dreiging f3 enz. Wit kan hier weinig tegen begin nen). 21f5!; 22. gh3, (wel ge dwongen. Pe4 kan nergens heen). 22. fe4; 23. de4, f3!; 24. e5?, (wit kan aan stuk verlies of mat niet ont komen. Tegen de dreiging Pe2f of Dh3f valt niets te doen). 24 Dh3 en Wit gaf het op. circa 2000 postkantoren), Coöp. Centr. Boerenleenbank (met 591 aangesloten boerenleenbanken), Coöp. Centr. Raif feisenbank (met 731 aangesloten boerenleenbanken Uittreksel uit de Statuten: Art. 2. Het G.B.I. stelt zich ten doel zonder winstoogmerk de volks- en gezinswelvaart te verhogen door be- daad gerechtigd, deze uren als verzuim te reke nen.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 9