C.B.T.B. wacht grootse taak bij platteland ontsluiting van van nW e; aan c van r der-o Tippelaarsters) in Avondvierdaagse kunnen (moede) ledematen strekken Gemeente Vlissingen wil subsidie verlenen bij kerkbouw Landbouw profiteert niet welvaartsverdeling Tweede-voorzitter Cnossen hield de jeugd pleidooi voor van Het boerengezin in de huidige maatschappij Het Zeeuwsch Weekend Dijk met pensioen Weinig uitvallers Schade door SIVA bedraagt millioenen Mej» dr A* de Waal heropent Technische School Terneuzen De heer L. van Geen aansluiting bij Werkplaatsen Walcheren Middelbare Handelsavondschool Middelburg Schrijver, waarom schrijft ge? Het sportveld Waarde H Honderden op jaarvergadering te Zierikzee w. Voorzitter C. de Putter: Overal flinke deelname M'AANPA^I Voorn Roisnecessaire naar Minder asperges dan vorig jaar ZONNEBRILLEN Beiaardconcerten te Bergen op Zoom Stoute vissers! Drukte in de zilveruien Voorstel aan de Raad De schade aan de mossel percelen bij Flakkee BRUINISSE, 16 Juni. Op juridi sche gronden is door de Rechtbank te Rotterdam de Kantonrechter onbe voegd verklaard, de zaak van de mos- selkwekers die aanspraak maken op vergoeding van schade veroorzaakt bij de dijksverhogingen op het eiland van Flakkee, aan de voor dat eiland lig gende mosselpercelen te behandelen, mosselkwekers hebben nu besloten de actie voort te zetten en met in achtneming van de vereiste juridische regelen, een tot schadevergoeding aanhangig maken. w J. W» Ooms sprak voor plattelandsvrouwen a Zate: ZEEUWSCH DAGBLAD Zaterdag 18 Juni 1955 Pagina de gezamenlijke De Ingezonden Mededeling (Adv.) Ingezonden Mededeling (Adv). mo- toch wel gebieöeiKss Waar zijn Ingez. Med. (Adv.) Een Bril van is een sieraad is voorzien op de V _H r ~‘-1 "~1~7 LANDBOUWSCHAP. het Landbouwschap Op- en ondergang van Zon en Maan: Zondag: Zon op 4.17 u., onder 21.06 u. Maan op 3.19 u., onder 20.36 u. GOES l.KERKSTR. UW' L.DELFT MIDDELBURG eis te mi na vii Nc be COLLECTEN De te St. Laurens gehouden collecte voor „Het Hoogeland” bracht 40,35 op. BERGEN OP ZOOM, 17 Juni. - J aan voer van asperges is dit jaar voor watl Bergen op Zoom betreft erg tegengeval.'l len. Men verwacht, dat er rond 25J.M kilo minder gestoken zal worden dan w rig jaar, toen een omzet werd bereikt van 583.844 kilo voor 652.763,03. Ook ia Limburg blijkt de aanvoer bijna de helft minder te zijn dan in 1954. 15 de sc 8.{ Grote voorraad goede ABBEDIJK 16 te Rotterdam. BONAIRE 16 nr. Plymouth. LAURENSKERK 16 te Marseille. NIEUW AMSTERDAM 17 te Southamp ton. ZUIDERKRUIS 17 nr. Suez. AAGTEDIJK 16 nr. Antwerpen. SCHIEDIJK 16 te Antwerpen. SCHIE 17 nm. Amsterdam verw. AAGTEKERK 17 nr. Townsville. BORNEO 16 nr. Tj. Priok. LOENERKERK 16 nr. Karachie. RIJNDAM 16 nr. Montreal. Ve Ts. na ni« de va: do Ts. Os 1 O. tie ge de all is. hc op rei en nit Mi Be co ov ge w er gr te wi or op bc Pi or hi de gi pe dr Pi he he ta su 13 rJe reir-nécessa/re Q he ks ia la VS 50 in Door hun nieuwe vorm is het afdrogen veel gemakke lijker en geeft het een enorme tijdsbesparing. Deze thee doeken in gerstekorrel en geweven van de beste ka toenen garens zijn U onge twijfeld wel eens aangeboden voor 1.45, maar de leden van onze postorderclub kun nen ze bestellen voor nog géén gulden. In zijn rede, des middags in stampvolle Concertzaal uitgesproken schetste de heer W. P. Cnossen de ont sluiting van het platteland. De land bouwer kan niet langer als individua list rondlopen; hij moet weten wat er in de wereld omgaat. Hij is een schakel in het economisch leven en uit dit alles volgt de nood zaak tot organisatie; volgt ook de noodzaak tot leiding. Het is echter van groot belang van wie die leiding uit gaat. De overheid heeft hier slechts een aanvullende taak; het bedrijfsle ven dient zelf de weg aan te geven. Een warm pleidooi hield de heer Cnossen voor de jongere boer of tuin der. Maar al te vaak ziet men de eigenbaat van de ouders, die hun kin deren geen kans geven om zich verder te ontplooien. Krijgen zij dan geen be drijf, dan zitten deze jongeren aan de grond. Hij besprak ook het verenigingsle ven en vond dat dit niet teveel opge schroefd mag worden. Met het werk van de C.B.T.B. ligt dit echter op an der terrein; het hoort n.l. bij het be drijf. Met klem drong hij aan op „ac tieve interesse”. „De C.B.T.B. heeft de steun van actieve leden nodig”, zo be sloot hij zjjn toespraak. Ds M. v. d. Klis sloot deze middag, nadat nog de heer Verkuyl namens de Ned. C.B.T.B. een propagandistisch HET ZEEUWSCH WEEKEND ver schijnt deze week voor het eerst in ’n andere vorm. Wij hebben zo de ge dachte gezien de reacties van vele kanten dat het de lezers plezier zal doen, omdat zij niet meer verplicht zijn de krant om te draaien om het Zeeuwsch Weekend te kunnen lezen. Men zal merken, dat bijna alle vaste rubrieken gehandhaafd zijn. Alleen zal in de toekomst het cultureel plak- kebord ook in het Weekend worden geplaatst. SCHOONDIJKE, 17 Juni. Op 1 Juli a.s. zal de heer L. van Dijk, directeur der Rijkslandbouwwinterschool, voorma lig Rijkslandbouwconsulent en hoofd der lagere landbouwschool, zijn functie neer leggen wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. De heer Van Dijk is 31 jaar in Zeeuwsch-Vlaanderen werkzaam geweest en het is te begrijpen, dat zeer velen afscheid van hem willen nemen. Op 2 Juli zal hem in Hotel „De Zwaan” te Schoondijke een receptie wor den aangeboden door boeren, oud-leer- lingen, verenigingen, organisaties e.d. GOES, 17 Juni. Voor het eind examen H.B.S. B zijn geslaagd de he ren H. P. van Schelven te Zierikzee H. de Jong te Ellemeet en M. J. Scha- leven te Renesse. Zij zijn leerlingen van het Zierikzees lyceum. Mej. H. A. Schaleven te slaagde voor onderwijzeres BERGEN OP ZOOM, 17 Juni. - als andere jaren zullen ook deze zotnerl weer zes zomeravondconcerten wordenl gegeven op de Juliana-beiaard. De eerstel drie worden verzorgd door de stadsbei] aardier A. de Groot en wel op 22 Jurul 7 en 21 Juli. Op 11 Augustus speelt heer P. Broerse te Vlissingen en op Augustus de heer A. Peters van NijrtJ gen en Haarlem. Wie het zesde concert voor zijn rekening neemt is nog niet jJ kend. sa Renesse -aan Rijks kweekschool te Middelburg. Ne< moed belan deel den ondci in-de In stuk gerin betre en a arbei Als bijzonderheid zij vermeld, dat de heer Van der Veen, de Goese sta tionschef, met zijn hondje 10 keer de Avondvierdaagse heeft gelopen. ZIERIKZEE. De belangstelling voor de Avond vierdaagse te Zierikzee was buitenge woon groot. Het aantal tippelaars ters) bedroeg 450. Er waren zelfs twee deelnemers uit Nijmegen. Een 120-tal liep individueel en de overigen in verenigingsverband. Slechts 11 uit vallers telde men. Donderdag (laatste avond) droeg de binnenkomst een feestelijk karakter. In de Lange Blok- weg werden alle wandelaars(sters) van bloemen voorzien. „Kunst en Eer” zorgde voor de muzikale noot. In „Concordia” heeft de heer J. G. L. de Bie de onderscheidingen uitgereikt. De dames A. M. Verton en P. de Bie Heijboer kregen een bijzonder onder scheidingsteken, daar zij voor de tien de maal hadden meegelopen. KRUININGEN. In Kruiningen zijn op de laatste avond 94 junioren voor de 10 km ge start. Hieronder waren groepen van de wandelsportvereniging Kruiningen, afdeling Biezelinge, Chr. school 1 allen die aan het welslagen meegewerkt had dank ge- Kruiningen en 2 groepen van de wan delsportvereniging te Hansweert. Bij de senioren kwamen 37 deel nemers aan de start: t.w. Chr. school te Kruiningen en de wandelsportver eniging Kruiningen. De tocht voor bei de groepen liep over Yerseke terug naar Kruiningen. Aan de rand van het dorp werden de wandelaars opgewacht door de tamboerafdeling van de Kon. Harmonie E.M.M. De laatste avond waren er geen uitvallers. Eerder moes ten twee deelnemers door ziekte ver stek laten gaan. In Krabbendijke hebben alleen juni oren gelopen en wel 45. De School met de Bijbel, Herv. school en Openbare cshool maakten hier deel uit van de tochten. GOES, 18 Juni. De Avondvier daagse is weer achter de rug! Met groot enthousiasme heeft een groot aantal wandelaars en wandelaarsters vier avonden door Zeelands dreven ge tippeld. In Middelburg loopt men van avond voor de laatste keer. Het is ver- heugeld, dat de Avondvierdaagse steeds meer in de belangstelling komt, vooral bij de jeugd. Het aantal deel nemers was dit jaar bijzonder groot en over het algemeen waren er weinig uitvallers. Ook het weer heeft een handje meegeholpen, want het was echt, zoals men dat noemt „wandel- weertje”. Dit jaar is de» avondvier daagse in vijf plaatsen gehouden: Mid delburg, Goes, Zierikzee, Kruiningen en Krabbendijke. GOES. In Goes waren er bij de junioren (10 km) op de laatste avond 73 deelne mers, waaronder als enige groep de O.L.-school te Wilhelminadorp. Twee uitvallers telde deze groep. De senio ren hebben 3 keer 15 en éénmaal 20 km getippeld. Hier waren 46 deelne mers, waaronder een groep padvin ders. Putter, hadden bracht. „Ga zaaien”, zo zei de predikant; „ga zaaien en breng volgend jaar al lemaal één aar mee, één lid. Er ligt nog een terrein braak....”. In straiende zonneschijn reden de honderden deelnemers vervolgens over het eiland; het was een tocht vol rijke afwisseling, een tocht ook die bewees, dat Schouwen-Duiveland bezig is de slagen te boven te komen. VLISSINGEN, 17 Juni Vanmid dag om half drie bracht de R.P.-4 het Belgische vissersvaartuig Zeebrugge 162 naar de haven van Vlissingen. De boot der Rijkspolitie was hiertoe over gegaan, daar de ZB-162 bezig was met de visserij binnen de zgn, drie mij Is zone. In afwachting op een nader on derzoek en het vaststellen van een waarborgsom werd gemeerd nabij de ponton in de Buitenhaven. MIDDELBURG. Vrijdagavond startten in Middelburg 455 tippelaars (5 senioren lieten ver stek gaan). De 15 km route ging langs slot „Ter Hooge”, door de Abeelse Zandweg naar West-Souburg, en via de Oude Vlissingseweg weer terug naar Middelburg; de 10 km route via de ruïne van Hoogelande over binnen wegen naar het punt van uitgang. Vanavond worden de deelnemers bij het Seisplein met muziek van „Excel sior” ingehaald. Dit zal omstreeks ne gen uur zijn. Ee voor derl. Dr J twee n.l. 1 drijf D< lang leeft ken, gezi vrot verz deze trek moe nu van VOO' De eve ken nog bei< den gez ten del var 1— op er wa kin sch èn het de me I is bei wo n.l. pui mo nei zjji de vai bie had, dat verschillende sport- en jeugd verenigingen hierover hun misnoe gen uitspraken. Nu is er weer een nieuw voorstel, waarover Maandag 20 Juni beslist zal moeten worden. In zijn openingsrede stond de heer De Putter eerst even stil bij de verschrik kelijke gebeurtenissen op Schouwen- Duiveland na de laatste maal, dat de C.B.T.B. hier zijn hoogtijdag hield. Dat Gods hand In dat alles was, hebben ge lukkig velen gezien en erkend. Maar Hij, Die wonden slaat, zal ook wonden helen en Hij doet dat ook, aldus de voorzitter, die herinnerde aan de prach tige hulp van alle kanten en aan de durende strijd, met nederlagen en over winningen, tegen de zee, alsmede aan de nieuwe structuur, die Schouwen-Dui- veland na deze laatste ramp krijgt. Vervolgens zei de heer De Putter iets over de vooruitzichten voor land en tuinbouw. Over grotere internatio nale samenwerking is al heel Veel ge sproken. Wat heeft b.v. de Conventie van Havanna inzake de tariefmuren be reikt? Welke resultaten hebben de 11- beralisatiepogingen gehad en hoe ver is de landbouw-integratie gevorderd Hoe staat het met de Benelux? Deze vragen stellen is ze tegelijk beantwoor den. Het resultaat is bedroevend ge ring: als het erop aankomt, geeft de één de ander niets toe. Dichter bij huis blijvend is het zo, dat de akkers zeer goed gedragen hebben, maar dat de be- drijfsultkomsten daarmee niet in over eenstemming waren. Van de welvaartsverdeling profiteert de landbouw niet. De prjjzen der pro ducten zjjn zeer teruggelopen. Voor slechts enkele basisproducten wordt een garantieprijs gegeven, maar niet eens de volle kostprijs, terwijl het prijsniveau op de wereldmarkt voor de niet-bas«s- producten sterk is gedaald. RESERVEREN GAAT NIET. Erkend kan worden, dat de landbouw na de oorlog goede jaren heeft gehad, maar er is nagenoeg geen kapitaal ge reserveerd kunnen worden, De prijzen zijn sterk gedrukt om de Staatsfinan ciën gezonder te maken; van het Inko men moest een behoorlijk bedrag aan belasting worden betaald. Er moest ook nog van geleefd worden en boven dien waren elk jaar voor de bedrijrs- inventarls investeringen nodig. Maar het is duidelijk, dat onder deze omstan digheden voor reservering geen gele genheid was. „Wij zijn er dan ook niet gerust op, dat geen grote moeilijkheoen zich zullen voordoen”, aldus de heer De Putter. De voorzitter sprak zijn afkeuring uit over de houding van ons volk bij de melkprijs- en de aardappelgeschiedenis. Inplaats dat de bevolking een en anaer zou billijken, kwam zij in het geweer en maakte haar tegenzin in allerlei toonaarden bekend. Dit was tekenend en wij mogen dergelijke symptomen ST. PHILIPSLAND, 17 Juni. Op St. Philipsland heeft men op het ogenblik erg druk met het wieden van de zilveruien. De chemische be strijding van het onkruid is niet af- dos'.ide, zodat alles met de hand moet geschieden. Het uitgezaaide areaal plm. 10 ha. groter dan vorige jaren. TERNEUZEN, 17 Juni. De Staats secretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mej. dr A. de Waal, heeft zich bereid verklaard het school gebouw van de Vereniging „De Tech nische School voor Terneuzen en Om streken” officieel te heropenen Woensdag 6 Juli a.s. des middags om 2 uur. ZIERIKZEE, 17 Juni Honderden landbouwers en tuinders waren van daag mèt hun vrouwen, aanwezig op de jaarvergadering van de Zeeuwse Chr. Boeren- en Tuindersbond, die in de Concertzaal te Zierikzee is ge houden. Hun aantal vormde het bewijs van de groei dezer organisatie. Terwijl de C.B.T.B.-ers des ochtends de huishoudelijke zaken afwikkelden en enkele toespraken, o.m. van de Commissaris der Koningin, beluisterden, vertelde voor de vrouwen, verenigd in de C.B.T.B., de heer J. W. Ooms uit Soestdijk, in het „Huis van Nassau”, waarom hij boeken schrijft. Des middags waren allen verenigd in de Concertzaal, waar de tweede voorzitter van de Ned. C.B.T.B., de heer W. P. Cnossen uit Woerden, de problemen besprak waarmee het boerengezin in de huidige maatschappij te maken krijgt. In de vele toespraken beluisterden we dit hoofdmotief: „De C.B.T.B. wacht een grootse taak bij de ontsluiting van het platteland”. Een excursie door Schouwen vormde het slot van deze geslaagde dag. Hoogwater Zondag 19 Juni: Vlissingen: 0.32 u. 2.05 m„ 13.05 u. 2.25 m. Terneuzen: 1.01 u. 2.21 m., 13.34 u. 240 m Wemeldinge: 2.17 u. 1.65 m., 14.53 u. 1.87 m. Zierikzee: 2.03 u. 1.41 te m., 14.39 u. 1.62 m. In de ochtendvergadering, kon de Zeeuwse voorzitter, de heer C. de Put ter uit Axel, tal van genodigden wel kom heten. Het waren o.m. de Com missaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, loco-burgemeester A. M. den Boer van Zierikzee, de bur gemeesters van Oosterland en Nieu- werkerk, het afdelingsbestuur van Schouwen-Duiveland, de Rijksland bouwconsulent dr ir C. W. C. van Bee- kom, ds M. v. d. Klis, Chr. Geref. pre dikant te Zierikzee en vele anderen. Nadat de secretaris, drs J. J. Knib be, zijn jaarverslag had uitgebracht (gisteren door ons gepubliceerd), en vervolgens de aanwezigen een over zicht in de kasboeken had gegeven, gaf de directeur van het Boekhoud- bureau, de heer C. Marinissen, een overzicht van het werk. Hoewel het aantal leden dat van zijn bureau gebruik maakt, stijgt, blij ven toch nog vele, vooral jonge leden, afzijdig. In verband met de vele werk zaamheden kondigde hij een tariefs verhoging van 12% procent aan. TOESPRAAK Jhr mr DE CASEMBROOT. Jhr mr A. F. C. de Casembroot, die vervolgens het woord voerde, besprak énkele problemen die bij de land- en tuinbouw in Zeeland leven. Hij noem de in dit verband de toename van het landbouw-onderwijs en de subsidie aanvragen. Tot heden is hier gewerkt volgens een bepaald systeem; dit jaar is echter voor het eerst van het be staande „Wij zijn ons” zo zei hij, „aan het beraden welke houding we moeten aannemen t.a.v. de financiële conse quenties”. Het probleem van het verlies aan landbouwgrond door wegenverbreding en uitbreidingsplannen is evenmin ge makkelijk'. Hij vroeg van de landbou wers begrip voor de moeilijkheden die G.S. op dit punt moeten overwinnen en waarover in Juli met het Land bouwschap besprekingen zullen wor den gevoerd. Voorts besprak hij het landarbei- dersprobleem en de woontoestanden ten plattelande. Herinnerend aan de strijd die de boeren in Israël moeten leveren, wees hij de C.B.T.B.-ers op het ge vaar waartegen zij moeten waken, n.l. de ontstellende ontkerstening, die zeker voort zal schrijden als Zeeland door het Deltaplan ontslo ten wordt. Hij besloot zijn toespraak- met de woorden: „Moge het U allen gegeven zijn zich te wapenen met Gods Woord tegen de verkeerde invloeden van buiten....”. Nadat ook wethouder A. M. den Boer namens het gemeentebestuur van Zierikzee gewezen had op de mooie taak, waarvoor de C.B.T.B. gesteld is, n.l. te „bouwen en te bewaren” sprak dr ir C. W. C. van Beekom een geluk wens namens het college van consu lenten. Sprekend over merkte de voorzitter op, dat dit niet teveel aan zich moet trekken. Men be hoort ervan uit te gaan, dat de oncter- nemer eerst zelf zijn moeilijkheden op lost. Kan hij dat niet, dat moeten de vrije organisaties ingeschakeld worsen; pas daarna de publiekrechteliJKe be drijfsorganisatie en in het uiterste ge val moet men zich wenden tot de over heid. Als het plan van de SER, om de bekende aftrekregeling te schrappen zou doorgaan, zal dit een zware siag voor de vrije standsorganisatle beteke nen. Dat er in het algemeen waakzaam heid betracht zal moeten worden, is een gebiedende els. „Wij moeten wel arbei den met het verstand en de krachten, die wij gekregen hebben, maar in net geloof en vertrouwen, dat God daarop Zijn zegen wil gebieden. Dat zijn belof ten, die wij van Hem ontvangen heb ben. Want Gods goedheid zal uw druk eens verwisselen in geluk”, aldus de C.B.T.B. -voorzitter. Bestel (en word daardoor lid van onze postorderclub zonder en‘ge verdere ver' plichting) deie theedoeken, geheel gezoomd f van lus, in frisse moderne ruldessins, voor WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800- 117680 R'DAM niet onopgemerkt laten voorbijgaan, al dus de heer De Putter, die daarna de affaire van de afzet, Inzonderheid van de consumptieaardappelen besprak. „De schade, door het niet tjjdig in de markt komen van de SIVA, loopt in de millioenen. En wat heel erg is, is, dat het geld uit de areaalheffing, dat zuiver boorengeld is, door anderen be heerd word en de boerenorganisaties w machteloos bij stonden. Grondige reor ganisatie is hier eis”, zo zei hij. MIDDELBURG, 17 Juni. Deze week werd de uitslag bekend gemaakt van de examens Middelbare Handels avondschool. De directeur van de school, de heer C. Abrahamse, deelde mede, dat van de 5-jarige cursus alle candidaten waren geslaagd, terwijl aan 22 candidaten van de 3-jarige cur sus het getuigschrift werd toegekend. Behalve leraren en gecommitteerden waren bij de uitslag ook aanwezig de heer J. W. Kögeler, voorzitter van de Ver. voor Handelsonderwijs en de heer C. W. Paap, oud-directeur. De heer Kögeler reikte de diploma’s uit. Geslaagden van de 5-jarige cursus: M. G. Begeer, ’s-Hertogenbosch; J. Bostelaar; A. Caljouw; R. Hamming; S. Jongepier; J. F. Heeren; J. Hu- brechsen; W. Hubrechsen; J. E. Paars- jnarkt en W. de Rooy, allen te Mid delburg. Geslaagden van de 3-jarige cursus: A. C. Adriaanse, Middelburg; C. Bom- meljé, Oostkapelle; J. v. d. Broeke, Serooskerke; F. N. Brouwer, Koude- kerke; P. W. Corné, Middelburg; S. J. Corné, idem; J. J. Coppoolse, Nieuw- land; M. P. de Dreu, Serooskerke; A. L. de Graag, Souburg; M. Gast, Mid delburg; W. Huibregtse, idem; A. C. Joziasse, Serooskerke; L. W. Joosse, St. Laurens; J. W. Koole, Middelburg; J. van Keulen, St. Laurens; J. J. Lub- sen, Middelburg; E. J. Lubsen, idem; W. P. Sinke, idem; C. J. Tinbergen, idem; M. Traas, Nieuwdorp; J. Ver- hoeff, Souburg; J. G. Voorn, Middel burg. Afgewezen werden vijf candidaten. De Kon. Mij. „De Schelde”, waarn J contact werd opgenomen, nam grote belangstelling kennis van del plannen en meende, dat door opric?l ting van een iJeschutte werkplaats I Vlissingen óók de belangen der „Schel! de” worden gediend. Door het dóe"| uitvoeren van een eenvoudig werk J de Beschutte Werkplaats komen beiders vrij, die bij meer belangrijk] werkzaamheden kunnen worden inkl schakeld. Naar raming kan begonnen word met de investering van een bedrag J f 27.500.Mocht de raad echter S oprichting besluiten, dan zal men J barak aankopen. Hiervoor zal f 15(J benodigd zijn. De resterende f I25M zijn nodig voor de aanschaf van J reedschap en machineriën. Het zijn niet alleen de ad vertenties die belangrijk zijn voor de leden van onze postorderclub, neen, regel matig ontvangen zij persoon lijk per post, iedere week opnieuw, diverse aanbiedin gen voor prijzen, stuk voor stuk beduidend lager dan zij gewend zijn te betalen. Neem nu eens deze derne theedoeken in het nieuwe Amerikaanse model, langwerpig, 50x80 cm, een enorm succes op de export markt. VLISSINGEN, 17 Juni B. en stellen aan de raad voor, aan de Kerk voogdij der Ned. Herv. Gemeente in de kosten van een nieuw kerkgebouw met kosterswoning aan de Bonedijke- straat een subsidie te verlenen van 15 pCt der werkelijke kosten, en tot een maximum van 15 pCt der geraam de kosten ad 325.000, Een nadere toelichting aan de raads leden zullen B. en W. zo spoedig mo gelijk geven, temeer, daar tijdens de raadszitting op 24 Juni hierover be slist zal worden. De stad Vlissingen zal de komende tijd wederom belangrijke verbeterin gen op verlichtingsgebied ondergaan. Zo stellen B. en W. voor, een crediet te verlenen van 29.000,voor de uitvoering van een straatverlichting voor de Badhuisstraat, Spuistraat en de Coosje Buskenstraat tussen beide genoemde straten. Hier werden 50 lichtmasten geprojecteerd. Aan dit systeem wat reeds in de Paul Krugerstraat werd gerealiseerd zal men de armaturen en lampen der drie-armige verkeersmast op het Betje Wolffplein aanpassen. Boven dien zal men in aansluiting met dit plan de verlichting van het gedeelte der Badhuisstraat tussen de Koude- kerkscheweg en Leeuwentrap veran deren. Hier komen 11 lichtmasten, doch aan de Leeuwentrap worden de masten uitgevoerd met lampen van een geringere lichtsterkte teneinde een overgang te verkrijgen met de verlichting der Zandrit en Oprit. Verder verzoekt men om’ een cre diet van f 17.600,voor de uitvoering van een verlichtingsplan voor de Sot- tegemstraat, Duyvendrechtstr., Steen- huisstraat, Eedestraat, Nijverheids straat en een gedeelte der Schuitvaart- gracht. Totaal komen in dit gedeelte van Vlissingen 38 lichtmasten. Voor de verlichting van de van Dishoekstraat vraagt men een crediet van 11.825,waar 15 lichtmasten zullen verrijzen. Bij uitvoering van dit plan zal men het bestaande plantsoen tje aan de Oostzijde van het kruispunt Singel-van Dishoekstraat verlengen. ZELFSTANDIGE WERKPLAATS. Voorts verzoekt men om in principe te besluiten tot de oprichting van een beschutte werkplaats in Vlissingen! Men acht het namelijk niet raadzaam, aan te sluiten bij de Stichting Werk- plaatsen Walcheren. Men vindt het beter een zelfstandige werkplaats op te richten. Voorts acht men het min der wenselijk dat de uit deze gemeen te afkomstige te plaatsen werklieden regelmatig op en neer zouden moeten reizen naar Middelburg zolang er slechts één werkplaats der Stichting Werkplaatsen Walcheren zou bestaan. ZIERIKZEE, 17 Juni Terwijl de leden van de C.B.T.B. in de Concert zaal hun problemen bespraken luis terden in het Huis van Nassau, de da mes van de C.B.P.B. naar een bekend man, de schrijver J. W. Ooms. Het was een goede gedachte deze schrijver eens uit te nodigen en een welkome onder breking voor het huishouden van alle dag. Na een openingswoord van mevrouw P. C. op ’t Hof-Frederiksen, uit Bieze linge en een welkomstwoord, onder meer tot de echtgenote van de Com missaris der Koningin, mevrouw de Casembroot-baronesse V. d. Feltz, volgden de jaarverslagen, waaruit een actief verenigingsleven en goede samen werking met andere vrouwenorganisa ties bleek. Er kwamen twee nieuwe afdelingen zich aansluiten en het le dental steeg tot 430. De heer Ooms gaf antwoord op een vraag, die een schipper hem eens stel de: „Waarom schrijf je eigenlijk.... Is alles wat je schrijft echt gebeurd. Ooms vertelde geestig over dit waarom. Geestig en ernstig en noemde o.m. als voorbeeld het boek „Lydia en de erven Neuteboom”, het verhaal van het kleine meiske, dat de ijskorst rond de harten van vier stuurse boeren ont dooit. Als christelijk auteur tracht hij de mensen te zien en het leven in Gods Genade en in zijn boeken tracht hij een boodschap te geven. De bood schap in „Lydia” was de blijheid van de jeugd en de onbevangenheid in het kind zoals God het geschapen woord had gesproken en de heer De heeft. WAARDE, 17 Juni. B. en W. van Waarde hebben in de Raad weer een uneerderheidsvoorstel ingediend tot aanleg van een sportveld. In een vo rige raadsvergadering is het voorstel verworpen, wat tengevolge heeft ge-

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2