RAADGEVEND NATO-PARLE- MENT OP KOMST Chr. Nationale Werkmansbond zilver 1 E1 Nederlandse collectantjes bouwen het Belgisch Chr. onderwijs H-O havermout Chr. Geref. Meisjesbond het in Zwolle bijeen culturele en econo- van samenwerking PUZZLE HHÜ Hl «jit Begin mische Voelt U zich maar ’n 72 mens? t I «Al WRIGLEY heerlijk - verfrissend De zagende pijnen Zomerconferentie C.H.U. VANDAAG EENS kruiswoordraadsel in I s F Drie nieuwe scholen binnen enkele weken Christelijke gebruiken niet altijd mogelijk door zondagswet 1 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Johanna-scichting gaat bouwen Toespraak van ds Prins De mannen en de longkanker Critische woorden over het Herderlijk Schrijven ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Tweede Kamer pleit voor instelling Laat Mechelen niet los i «tl l; zuivert mond en keel verhoogt uw werklust Een merkwaardige Bondsvergadering dankbaar f a ?n Ds Prins Het complete ontbijt Amendementen van dr Bruins Slot KAUW Blij en -• 51 Ingezonden Mededeling (Adv.) H a nen Ingezonden Mededeling (Adv.) een Ingezonden Mededeling (Adv P. in A. mr le schoppelijk anen als Ook de Werkmans- 3 5 7 i9 Ingezonden Mededeling (adv.) een rt hoofd groeide: zij beschikt over een ei gen bondsbureau, hij nog niet. Prof. L. M. van der Meide, die vanaf de oprich ting iO t- Ié’ I ch ii- a ?n ?r as le N. k- v. :e- de in ia- let iet a- de e- Vrijdag 17 Juni 1955 -- de ar e- s- J le s- n- er s- i-t p- w lr n in ie Ds Prins, die de feestrede hield over het on’derwerp „Met brandende feest- lampen”, liet in zijn toespraak duidelijk tot uiting komen, dat de levenshouding van de jonge vrouwen er een moet zijn van dienende liefde. Oók ten aanzien van onze taak in de wereld, meende spr. Dat zal dan betekenen dat de jonge vrouw een open oog moet hebben voor de no den van deze tijd, bijvoorbeeld het ont stellend tekort aan verplegend personeel. „Het moet de liefde zijn, die het werk- schort voordoet”, zo zei ds Prins. Van de middagvergadering werd ■W f UITSLUITEND VERPAKT VERKRIJGBAAR Dit is de heer B. Eversen, de gang maker in Nederland, die in enige jaren er in slaagde het grootste deel van de bouwsom bijeen te bren gen met de hulp van ongeveer^50Q collectantjes. Ga dan eens na of Uw ontbijt U wel voldoende kracht geeft voor Uw dagtaak. Neem H-O Havermout, dan begint U de dag met gezonde voeding. Bovendien is H-O Havermout h-e-e-r-l-ij-k DEN HAAG, 15 Juni. Door de nieuwe Zondagswet zullen in de toe komst zekere nog wel niet in ’t volks leven gewortelde manifestaties, die niet minder waardevol zijn dan be paalde tradities en volksgebruiken niet meer mogelijk zijn. Een voorbeeld van deze manifestaties is het juist in de laatste jaren in zwang komende ge bruik op christelijke feestdagen, soms begeleid door muziekinstrumen ten, samenzang van religieuze liede ren te organiseren, waaraan soms een zingende optocht naar het verzamel punt voorafgaat. Om deze gebruiken in de toekomst Als u geregeld laxeermiddelen slikt, ts er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang» Neem dele week elke avond twee Carter’s Le verpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter’s Leverpilletjes stellen uw inge wanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten hettempo van uw ingewanden tijdelijk vertra gen, neem dan tfldelijk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw ver stopping kwijt en vervalt u niet in de laxeer- middelen-gewoonte. Haal direct Carter’s Le- W’letjes, f 1J0 per flacon. 67 nabestaanden van verzetsslachtoffers met zes procent te verhogen. Voor de ze groep van mensen wordt de zes procent loonronde dus ook een feit. Weliswaar hebben zij reeds een voor schot ontvangen, maar terecht klaag de de Kamer in de schriftelijke stuk ken, dat dit ontwerp te laat (15 April j.l.) is ingediend. De loonronde is 1 October 1954 van kracht geworden. IJSSELMEERPOLDER- PROBLEMEN. De ministers Beel en Algera verde digden een wetsontwerp om een open baar lichaam voor de Zuidelijke IJs- selmeerpolders in te stellen. De wer ken aan de dijken van de polder Oos telijk Flevoland zijn thans zover ge vorderd dat er bepaalde voorzieningen voor het bestuur getroffen moeten worden. Er zal een landdrost komen (bijgestaan door een of meer commis sies van advies), die tegelijk burge meester, wethouder en gemeenteraad zal zijn. Natuurlijk zal dit slechts voor korte tijd gelden. Zodra er een vol doend aantal mensen in de nieuwe pol- der gevestigd zal zijn komen er de normale gemeentelijke bestuursorga nen. Daarnaast is de landdrost direc teur van de dienst, die met de rijks- voorzieningen (verdere inpoldering e. d.) belast is. Dat was voor de heer Engelbertink (K.V.P.) te veel van het goede. Naast de landdrost-directeur wilde hij een raad van overleg. De K.V.P.-afgevaardigde dreigde met een motie. Minister Algera had geen prin cipieel bezwaar tegen deze raad, maar de dienst voor de uitvoering van de Zuiderzeewerken onderhoudt reeds contact met het bedrijfsleven en met het dagelijks bestuur van de Zuider - zeeraad. Er kan dus een conflict drei gen tussen de raad van overleg en de Zuiderzeeraad. De bewindsman beloof de in ieder geval om de suggestie van de heer Engelbertink te overwegen. Een andere opposant was de heer Vondeling (P.v.d.A.). Hij vindt de ge kozen bestuursvorm door en door on democratisch. Het liefst wil hij dat de landdrost verdwijnt om plaats te ma ken voor een bestuurscommissie, die de normale gemeentelijke taak moet vervullen. Daar wilde minister Beel niets van weten. In Oost-Flevoland is men aan kolonisatie en aan het bouwen van woonkernen nog lang niet toe. Eenheid in beleid is in deze phase noodzakelijk. Daarom kiest de minis ter voor de landdrost. Maar bovendien is hij van mening dat de taak van een gemeentebestuur niet kan worden overgenomen door een niet-democra- tisch gekozen college. Zo’n apart li chaam kan moeilijk tot verantwoor ding worden geroepen. De grote be voegdheden van de landdrost moeten zo kort mogelijk duren. Daar was de minister van overtuigd. En dat bleek ook uit zijn mededeling, dat hopelijk volgend jaar de ontwerpen voor een gemeentelijke indeling van de N.O.- Polder kunnen worden ingediend. De heren Verkerk (A.R.), Beernink (C. H.) en Ritmeester (V.V.D.) konden zich wel met het ontwerp verenigen. Aangenomen is het nog niet. De de- baten daarover worden heden voort gezet. Op het voorterrein van de Gus taaf Adolfschool te Mechelen, is mede dank zij de offervaardigheid van velen uit Nederland een nieu we klei er school gebouwd, met twee lokalen, die ook door het weg klappen van de glazen tussendeu ren tot een zaal zijn te veranderen. DICHTER BIJ HET VOLK. Deze raadgevende vergadering kan ongetwijfeld in staat zijn de N.A.T.O. dichter bij het volk te brengen. Een andere raadgevende vergadering heb ben we in Straatsburg. Zij heeft het nadeel, dat zij over duizend en één vraagstuk kan spreken. En daar men zich in Straatsburg vaak weinig zelf beperking aan de dag legt komt het besprokene vaak niet tot zijn recht. Dat zal in deze raadgevende N.A.T.O.- vergadering anders worden. De parle mentsleden zullen zich alleen met de N.A.T.O. moeten bezig houden. Dat wil zeker niet zeggen, dat er alleen maar militaire zaken ter sprake zul len komen. Het N.A.T.O.-verdrag is niet alleen maar een militair verdedi- gingsverdrag. Men kan toegeven dat de laatste jaren daarop de nadruk heeft gelegen, maar dat was te wijten aan de politieke situatie, die een sterk, vrij Westen op korte termijn nood zakelijk maakte. In dit verdrag kan men echter ook vinden dat de culturele en economi sche samenwerking moet worden bevorderd. Die taak wil men nu ter hand gaan nemen. Dat moet men lezen in de ontwerp-resolutie, die nu reeds voor de vergadering van 18 Ju li is ingediend. Als dat lukt zal men de N.A.T.O. dus ook van een andere kant kunnen bezien. Dat is toe te juichen, want alleen militaire sa menwerking is niet voldoende om de christelijké beschaving te redden. VERZETSPENSIOENEN. Ook is deze middag z.h.s. een ont werp aanvaard om de pensioenen van ook nog mogelijk te doen zijn, heeft het A.R. lid van de Tweede Kamer, de heer Bruins Slot, een betreffend amendement op de Zondagswet inge diend. Een tweede amendement van dit raadslid houdt in, dat geen mogelijk heid van ontheffing van de bepalingen van de Zondagswet zal bestaan dan alleen, wanneer de gemeenteraad om trent die ontheffing bij verordering regels heeft vastgesteld. ARNHEM, 16 Juni. De Johanna Stichting te Arnhem heeft toestem ming gekregen over te gaan tot de bouw van het eerste van de acht ge projecteerde nieuwe dubbelpaviljoens, die elk plaats zullen bieden aan der tig lichamelijk gehandicapte kinderen uit het land. Men hoopt dit eerste dub- belpaviljoen omstreeks de jaarwisse ling gereed te hebben. Als gevolg van de bouwstop voor ziekenhuizen heeft men ongeveer een jaar ihoeten wachten voor de vergun ning tot het bouwen afkwam. Gedu rende die tijd is de wachtlijst nog groter geworden. Mede door enkele reeds gevoerde landelijke acties is de bouw van het nieuwe complex mogelijk geworden. De Johanna Stichting bestaat meer dan vijftig jaar. een I gezonde f gewoonte van rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen worden snel en af doende verdreven door Togal. Er is geen beter middel tegen dan Togal. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert door de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f0.95, f2.40 en f8.88. heer Eversen ben het stimuleren van de honderden Ned. scholieren voor de goede zaak. Uit alle pro vincies kwamen giften binnen. Het succes, de zegen komt alleen van God, wij moeten alleen maar zaai en als mede-arbeiders van de He melse Landman. De voorzitter van de plaatselijke schoolvereniging, noemde de nieu we school een monument van Gods trouw en leiding en sprak zijn dank uit voor de ondervonden hulp. Verder spraken de heren B. Eversen (over: hoe het groeide), het hoofd van de lagere school, de heer R. Bohets, (over: horizontaal en verticaal gericht onderwijs) en de heer R. Zwaan Jr. namens de ouders. Deze vertelde o.m. hoe de kinde- deren uit de stad Mechelen meest al van ver naar de kindertuin (zo heet de kleuterschool in België) komen, 14 kinderen in een Ford (ook in de kofferruimte) en hoe zelfs gepresteerd wordt tien kin deren in een kleine Renault te stouwen. Toen men de nieuwe school ging bekijken uitte schepen Cornells zijn bewondering voor hetgeen tot stand werd gebracht. Namens de minis ter van onderwijs, de heer Collard en minister Spinoy bracht hij de gelukwensen over. De jeugdige kleuteronderwijzeres mej. Jeanine de Hauwer, gaf voor de gasten en de ouders, die in zeer grote getale waren opgekomen, ’n demonstratie met de Marinanne- kes, de Charles, Roberts en hoe Belgische leerlingetjes wel heten mogen. Het was alleraardigst de kleinen te zien in het frisse lokaal met de ruime toetreding van licht op de practische tegelvloer. Maar nog ontbreekt aan de bouw som, die ruim f 40.000 bedraagt, on geveer een bedrag van f 80GO. Dat zal er nog moeten komen, jongens en meisjes. Ga met frisse moed op pad. Uit bovenstaand verhaal kun je de gevers weer heel wat over de school vertellen. Succes. En bedenk als je je jaartallen leert, het jaar 1585, de val van Antwerpen, toen ’n steunpunt van de reformatie, even als Mechelen, een zwart jaar is ge weest in onze geschiedenis. Talrijke Protestanten zijn toen naar het Noorden uitgeweken. Daardc r komt het, dat waar vroeger het Evange lie een bolwerk vond de bevolking overwegend rooms is gebleven. Noord-Nederiand heeft een oude schuld goed te maken. Willen jullie en iedereen, die je daarvoor kunt warm maken, meehelpen om kinde ren te leren luisteren uaar de Here Jezus Het gironummer van de heer B. Everse is 158129. Laat Mechelen niet los. et ónmogelijke wagen. Dat moet mén durven om in België voet aan de grond te krijgen, wil men weer een kans krijgen om hen, die in bijgeloof en onkunde hun weg gaan, onder bereik van het zuivere Evangelie te brengen. Gelukkig zijn er nog pioniers, zowel in België als in Nederland, die hun schouders er onder willen zetten. En het lukt. Voor de derde maal kon binnen enkele weken in België een Prot. Chr. school worden geopend, zodat er thans in totaal, tien zijn. De laatste keer was het nieuwe gebouw van de kleuterklassen op het voorterrein van de Gustaaf Adolfschool in Mechelen. Vijfentwintig kleuters, tot dusver heel primitief gehuisvest, hebben nu een practisch ingericht verblijf gekregen. leden der kerkelijke commissies van be- Evenhuis, ’s-Gravenhage, over „Het lang zijn. hichting van de vereniging in 1952. Voor de flinkste collectantjes werd als „premie” in uitzicht ge steld een week logeren in Meche- (Van een onzer verslaggeefsters). Wij zouden zo graag willen, dat jullie met alle vezelen van je bestaan leeft uit de toekomst des Heren; dat jullie stralend en blij in de barre werkelijk heid van deze wereld staat. Het was ds Joh. Prins uit Groningen, chr. geref. predikant, die deze woorden sprak tot de leden van de jubilerende Bond van Chr. Geref. Meisjesverenigin gen. In gebouw Tivoli in Utrecht werd dat 25-jarige jubileum gisteren herdacht in blijde en dankbare sfeer. Mejuffrouw T. Dijkstra uit Sneek, de bondspresiden te, bracht die dankbaarheid aldus onder woorden; Het rust alles in Gods trouw; dit jubileum is geen verdienste van ons zelf. Vele leden hebben de dag bijgewoond en behalve haar kon de presidente ook afgevaardigden van andere sectoren in het chr. geref. leven welkom heten. En kelen van hen boden gelukwensen aan en lieten hun woorden vergezeld gaan van cadeaux. Vriendelijke woorden werden gezegd, gedeelte door de NCRV uitgezonden. Me- waarderende woorden ook. Ds Nieuwen- huyze moest als voorzitter van de jonge- lingsbond erkennen, dat het „jongere doos sigaren in ontvangst nemen. Telegrammen werden gezonden naar Koningin Juliana en Prinses Wilhel mina. Het spontaan gezongen Wilhel mus onderstreepte de gedachte van trouw en aanhankelijkheid aan het Vorstenhuis. Een belangrijk besluit van de huis houdelijke vergadering was met 49 tegen 3 stemmen aangenomen, nl. om af en toe gecombineerde vergaderingen met de jongelingsbond te houden. GENEVE, 16 Juni. Volgens een rapport van de wereld gezondheids organisatie is bij een onderzoek in 16 Europese landen gebleken, dat in de periode van 1949 tot 1952 een aan houdend toenemend aantal mensen aan kanker overleden is. Hierbij ster ven ongeveer vijf tot zes maal meer mannen dan vrouwen. Mogelijke oorzaken van vaststelling zijn: 1. Een toeneming van ouderdom, waardoor de groep van personen tus sen de 40 en 80 jaar een levens periode waarin veel kanker voorkomt groter wordt. 2. Vermindering van het aantal sterfgevallen aan long t.b.c., waardoor het mogelijk gemakkelijker is om kan ker te constateren. 3. Verbetering der diagnostiek en het achterhalen van gevallen. juffrouw M. C. Nieuwland uit Den Haag, redactrice van „Ons jeugdblad” had haar toespraak opgebouwd rond de woorden zusje” de grotere broer wel boven het „Kuchha” en „Puckha”, Hindoe-termen, die resp. het verkeerde en goede in mens en maatschappij beduiden. Ons wordt een weg gewezen uit Gods Woord: „Ik rei. - lid van de commissie van advies ben het licht der wereld”, zo zei mej. Christelijke" organisatie (waarbij spr. is, mocht als blijk van erkentelijk een Nieuwland. ’s-GRAVENHAGE, 16 Juni. Zo als is gemeld, zal van 21 tot en 23 Juli de zomerconferentie der Chr. Hist. Unie worden gehouden in het confe- rentie-oord te Lunteren. Gedurende deze conferentie zullen de volgende onderwerpen worden behandeld: Donderdagavond spreekt de heer H. W. Tilanus, over „Politieke gebeurte nissen van de laatste maanden”. Vrijdagmorgen voert mr T. W. Mer tens, Utrecht, het woord over: „Het vervoervraagstuk”. Vrijdagavond behandelt prof, dr G. C. van Niftrik uit Amsterdam het onder werp: „Christen zijn in de Nederlandse samenleving” in verband met het her derlijk schrijven vanwege de Generale kerk Synode der Ned. Herv. Kerk. I Zaterdagmorgen spreekt I kleuteronderwijs”. (Van onze parlementaire redacteur) s-GRAVENHAGE, 16 Juni. De Tweede Kamer heeft vandaag uitge sproken, dat zij de instelling van een Raadgevende Interparlementaire Ver gadering in de Navo in beginsel wenselijk acht. Voorzitter Kortenhorst is gemachtigd, indien de Eerste Kamer hetzelfde besluit neemt, overleg te plegen met mr Jonkman om een aantal Kamerleden aan te wijzen, dat in juli a.s. een bijeenkomst van parlementsleden uit de Navo-landen kan bij tonen. Tijdens deze vergadering zal ongetwijfeld worden uitgesproken dat er een behoefte bestaat aan een raadgevende vergadering. Dat besluit is niet zonder belang. Reeds jarenlang is er over de wenselijkheid van zo’n ver gadering gesproken. Want het millioenen concern dat Nato heet wordt momenteel slechts door de regeringen gecontroleerd. De parlementen kunnen hoogstens de betreffende ministers ter verant woording roepen voor het doen en la ten van de N.A.T.O., maar deze kun nen zich altijd vrij gemakkelijk achter dit geweldige lichaam verschuilen. Nu zullen de parlementsleden zelf de mo gelijkheid krijgen om eens in de N.A. T.O.-keuken te kijken. Deze raadge vende vergadering is geen parlement. Zij mist het controlerecht. Dat is lo gisch, want de N.A.T.O. is geen supra nationaal orgaan. Een echt parlement past er dan ook niet in. De parlements leden uit de N.A.T.O.-landen zullen in ieder geval aanbevelingen kunnen doen. (Van één onzer verslaggevers). Een merkwaardige bondsvergadering hield gisteren de Christelijk Nationale Werkmansbond te Zwolle. De CNWB is reeds een oude organisatie en als alge- 1 meen Christelijk-sociale bond een zusterorganisatie van Patrimonium. In 1942 is j zij op last van de bezetter ontbonden enna de oorlog aanvankelijk niet terug gekeerd, omdat de nieuwe koers in de Ned. Herv. Kerk meebracht, dat men de l CNWB omzette in een mannenorganisatie van de kerk, die de naam „In dienst der kerk” kreeg. Een aantal der vroegere afdelingen kon zich hiermee niet ver enigen en in 1950 kwamen deze tot nieuwe bondsvorming. De Zwolse vergadering vierde nu het eerste lustrum (na de nieuwe stichting) van de bond, die op 26 December 1894 werd gesticht en 1 Februari 1956 60 jaar geleden de koninklijke goedkeuring van de statuten verwierf. Aan deze bondsvergadering had men voor het eerst wat meer publiciteit ge geven en afgevaardigden genodigd van Patrimonium en CNV. Helaas was de voorzitter, de heer P. Coree (Zwolle) verhinderd. Nu hadden achtereenvolgens de heren P. J. ten Haaft (Apeldoorn) en P. de Pagter (Den Haag) de leiding. De eerste wees De Belgische onderwijswet voor ziet niet in subsidies voor het vrije onderwijs bij het stichten van de school. Wel kan de plaatselijke overheid een jaarlijks bedrag vo teren voor de kosten van het on derhoud. De leerkrachten worden bij een aantal van meer dan 21 leerlingen door de staat betaald. De Gustaaf Adolfschool, die in 1934 werd opgericht, heeft thans veertig leerlingen. De kleuterklas kon. er niet meer bij en moest zich zeer behelpen,in allerlei noodbe huizingen. De oud-burgemeester van Me chelen, de tegenwoordige (soc.) minister van landsverdediging, de heer A. Spinoy, adviseerde nieuwe school te bouwen. Maar de bouwkosten waren er niet, hoewel de gemeenteraad de school subsidieerde. De heer B. Eversen uit Overveen komt de eer toe, met de hulp van enige hon derden Hollandse jongens en meis jes, het grootste deel te hebben in gezameld. Hij is de motor van de Vereniging tot hulpverlening zon der winstgevend doel, die alle Chr. scholen in Nederland schreef om te helpen. Slechts twintig scholen wilden zich inzetten, maar de scholieren hiervan hebben zich dan ook duchtig geweerd, sinds de op- er in zijn openings woord op, dat vorig jaar aan het bis schoppelijk mandement aandacht be steed kon worden, waarin goede dingen staan, maar dat. de CNWB niet aangaat. Thans is er echter de herderlijke brief der Generale Synode. In die brief krijgt iedere ketter zijn letter, zowel de Ari- anen als de Barthianen en ook de hu manisten en de Gereformeerde bonders krijgen hun deel. bond, als er geschreven wordt over „het komende rijk”. bedoelen de werkmansbonders, daarover spreken de nieuwe hemel de nieuwe aarde, len bij de vrienden van de Gustaaf Adolfschool. Later werd het een week gratis kamperen onder uit stekende leiding in Genval, ca. 25 km. ten Zuiden van Brussel. DE OPENING. Vele en goede woorden zijn er gesproken bij de opening. Ds Ringnalda uit Overveen her innerde in zijn openingswoord aan de oprichting van de school in 1934 door de heer Kolijn uit Gouda en de trapsgewijze groei in de daarop volgende jaren. Hij uitte zijn waardering voor het onver moeide geloofsoptimisme van de Alleen als ze-- en de nieuwe aarde, maar wordt in het herderlijk schrijven meer gedacht aan iets dat door evolutie en ontwikkeling ontstaat. Daarom is in de gedachtengang van het schrijven Christelijke organisatie een voorbijgaand verschijnsel! Wij leven in een revolutionnaire tijd. Spr. betreurde, dat de Synode in die tijd niet een meer helder en klaar ge luid doet horen, in de geest als Da Costa en Groen het in de vorige eeuw gaven. Bij Barth, wiens philosophie spr. in één adem genoemd vond met die van Hegel en Marx, is het Woord van God niet vast. Dat vindt men ook terug in de herderlijke brief. Ook over de duivel wordt niet meer gesproken. Het gaat echter om de keus: Christus of de duivel, waarbij de laatste schone aanbiedingen doet. In de CNWB wil men de Heiland vol gen. De heer H. Kikkert, lid van de Twee de Kamer, sprak over het onderwerp: het werk van de CNWB. Uitgaande van hetzelfde punt als dr De Visser, de stich ter van de CNWB, stelde spr., dat hij moet zijn bezinningsorganisatie, die daar, waar nodig, practisch werk doet. Voor dat practische werk in deze tijd noemde hij: aandacht voor de vergeten groepen, vacantie, recreatie e.d. Wat het eerste betreft noemde spr. het vraagstuk van de HORIZONTAAL: 1. Beroep, 7. tegen, li „g, d?er’ 10. televisie, 11. schel, niigbHSC^rift, 0I?der brieven, 14. ho- bevlJi’ vloeistof, 16. de naam on- 21 lyrisch gedicht, 19 maat, rij’sh(xRedIg’ 22. vloeistof, 25. bundel L Beslist, 2. zangnoot, sèlióaa’4-heihge, 5. beteuterd, 6. plot- voïpI io bakinrichting, 11. Jav. huis- ’■Wd 2nWaFering’ 13' worm- 18- tel- v°egwoo2rd. dler’ 23, maanstand> 24' nnn^088^ vorige puzzle fozijn, 4 tipAAL’ h Wljk’ 2’ Sep‘a’ 3’ 2eti 4 2- koper, 3. af- het standpunt van de doorbraak afwees), de verhouding tot de kerk, de doorbraak enz. Dit bezinnings- en practisch werk is geen direct kerkewerk, maar het heeft wel een band met de kerk, alleen reeds hierom, dat de leden leden der l.„... zijn. Daarom zal het werk ook voor de 6

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3