voor DE DOOLHOF Stichting voor de Landbouw in Zeeland rapporteert over 1954 Wl I Poelgeest-museum dierenbescherming Hugo van t het Britse Imperium. Geschiedenis van 1 65 I i I van ïladia Premiekeuringen rundvee op Walcheren 8 a van Lonöimum tot Lonöon. L Weer heel wat vraagstukken vroegen de aandacht Vrije bewerking van een Engels verhaal van Mrs Henry Wood. Hypnotiseur wil einde maken aan Britse staking Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren optimistisch over de nieuwe Dierenwet Het internationaal sociaal menu Het laatste jaarverslag FEUILLETON 6-ten.gt otió IA de beste I De eerste KOUDEKERKE. Ledental steeg tot 70.000 E3B on ZEEUWSCH DAGBLAD Maandag 6 Juni 1955 pagina 5 Ingezonden Mededeling (Adv.). In het jaar 1689 werd Willem Ill uitge roepen tot Koning van Engeland. De gte de inzichten van het KWWW' Ingezonden Mededeling (Adv.) verschenen, deze keuringen 63) ten (Wordt vervolgd.) Voor het haar van Gentlemen -■ 6 NU CT j Sk'ü. en reeds jaren Ingezonden Mededeling (adv.) ie enige cream die het haar v In 1954 moesten weer heel wat za-, ken worden behandeld, zoals de uit- gif te van bedrijven in de Braakman en de N.O.P., de bedrijfsboekhouding L.E.I., de wijziging van het Zeeuws Stierenreglement, de hagelschade, de drinkwatervoorziening op het platte land, de bestrijding van schadelijk gevogelte, het overleg met de Zeeuw se Groenten telers Vereniging over de stichting van een proeftuin voor de groententeelt op Walcheren enz. Ook de commissies hadden de handen weer vol. Medegedeeld wordt, dat in totaal met oogstcolonnes werden gerooid 378 ha aardappelen en 322 ha bieten. GESCHENKZENDINGEN. Vrij uitvoerig wordt ingegaan op de zendingen geschenkvee. Per 31 December j.l. waren in totaal toege wezen 271 koeien, 291 vaarzen, 256 GOES, 4 Juni. Voor de laatste maal heeft de Stichting voor de Land bouw in Zeeland verslag uitgebracht. Aan het eind van het verslag over 1954 wordt een uitvoerig samenvattend overzicht gegeven van de zeer veel soortige activiteiten sedert de dag van de oprichting, 26 Maart 1946. Dat dit laatste jaarverslag nog heel duidelijk de weerslag geeft van de werk zaamheden, die verband hielden met de liquidatie van de gevolgen van de ramp, is gemakkelijk te begrijpen. Eind 1954 was, zo wordt o.m. gezegd, de afwikkeling der schadegevallen reeds zover gevorderd, dat, met uitzon dering van Schouwen-Duiveland, van een afwerking op korte termijn kon worden gesproken. Zeer verheugend is, dat klachten omtrent de behande ling der schadeafwikkeling practisch niet voorkwamen. Toch zal het zaak zijn, dat het georganiseerde bedrijfsleven aandacht blijft besteden aan de problemen, waarmee Schouwen-Duiveland te kampen heeft, aldus ’t verslag. werk op te werpen tegen de oorlogszuchtige plan- nen van Frankrijk. Willem 111 regeerde verstandig g» -en bekwaam en wat in deze periode uit Engelands staatkundige geschiedenis wel bijzonder belangrijk (Vanl Sllvltix UevatPuurSÜ- rikrln. de na- tjurlfjke haar- toeding I Het terfraait het baar, geeft Ooole diepe flans en. houdt Imt haar de Mie dag keu rig m orde. 81roepen tot Koning van Engeland. De grens van zijn bevoegdheden werd steeds vastgesteld door het Parlement. Koning Willem III zag kans ‘J dé roem van het trotse Albion te herstellen en in I I dat het dier afhankelijk is van. de mens. Dit houdt in,-dat-men- ten eerste de mens begrip moet dienen bij te brengen voor het dier. Opvoeding van de mens kom dus op de eerste plaats en daarbij moet worden bedacht, dat dierenbescherming nooit een hobby mag zijn, want dit standpunt kan tot excessen leiden. Wanneer, men,:dit werk als hobby ziet men kan men ér beter mede ophouden, aldus de heer: Nieuwenhuijsen.. Anna Hopley, de sleutel van het hek in de hand, bracht hen al kronkelend en slingerend door de talloze paden de Doolhof uit, op dezelfde wijze als toen met Therese. Karl had inwendig schik: zij maakte omwegen, om de bezoekers om de tuin te leiden; de weg naar de uitgang was veel korter. Bij het hek van Clematis Cottage stond Smith, die beleefd groette en Karl zei, dat hij de gevraagde plattegrond naar het Court had gebracht. „Dank u”, gaf Karl ten antwoord. „Wie is die man?’ vroeg kapitein Lloyd met enige nadruk, terwijl zij verder liepen. „Ik moet hem kennen.” „Hij heet Smith”, antwoordde Karl. „Hij is zoiets als rentmeester over mijn goederen.” „Smith Smith, die naam herinner ik mij niet. Maar zijn gezicht komt mij zo bekend voor. Waar kan ik dat ge zien hebben?” Karl had hem dolgraag meer wil len vragen, maar durfde niet. In de ogen van Smith had hij een bijzon dere uitdrukking gezien. Hij was er zeker van, dat Smith hem althans wilde spreken. Toen de anderen dan ook het hek van het Court waren in gegaan, keerde hij ijlings terug. Smith stond nog op dezelfde plaats. „Wat hebben ze daar uitgevoerd, sir Karl?” vroeg hij met een nadrukke lijk handgebaar naar de Doolhof. Karl legde hem het hele geval uit. Hij durfde het niet te laten „Nieuwsgierige dwazen!” toornde Smith. „Enfin, er is niets aan ver beurd. Ik kon mijn ogen niet geloven en begreep niet, wat er aan de hand was, toen ik u allen daar uit het hek zag komen.” „Ik verbeeldde mij, dat u mij iets wenste te zeggen”, merkte Karl kort op. „Dat is ook zo, sir. De post was van morgen laat. Pas tien minuten gele den kreeg ik een paar brieven. Eén zal u interesseren. Ik had namelijk inlichtingen gevraagd betreffende dat berichtje in de courant, u weet wel. Hoogwater Dinsdag 1 Juni: Vlissingen: 3.02 u. 2.08 m„ 15.10 u. 2.08 m. Terneuzen: 3.28 u. 2.21 m„ 15.49 u. 2.21 m. Wemeldinge: 4.46 u. 1.62 m., 17.09 u. 1.60 m. ^ierikzee: 4.34 u. 1.36 m., 16.54 u. 1.34 m. CD DINSDAG 7 JUNI. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 7.09 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws, weerber. en Kath. nieuws. 8.20 Gram. 8.30 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 „Licht baken”, caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Dansmuz. 13.45 Schoolork. 14.00 Gevar. muz. 15.00 Maastrichts Stede lijk ork. 15.30 „Ben je zestig?” 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kinderen. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings- uitz.: Nederland en de wereld: drs J. van Campen: „Integratie”. 18.00 „Dit is leven”, caus. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Dansmuz. 19.00 Nieuws. 19.10 Lichte muz. 19.30 Avondgebed en lit. kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 „Uit het Boek der Boeken”. 21.15 Strijk- ork., trompet en fagot. 22.00-„Ken ’n haan een ei liggen?” 22.15 Viool en piano. 22.50 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Orgelcon cert. HILVERSUM II (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Voor de vrouw. 11.30 Sopr. en piano. 11.50 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Orgel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Pro menade ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Cembalo-gezel- schap. 15.30 Finale Hersengym.competitie. 15.55 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 „De dierenwereld en wij”, caus. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 „Zwerven in den vreemde”, lezing. 18.40 Lichte muz. 19.00 „Paris vous parle”. 19.05 Lichte muz. 19.20 Amus. muz. -.19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nieuws. -20.05 Act. 20.15 „Ciboulette”, operette. 21.00 Zang. 21.25 Lichte muz. 21.55 „Adriaan en Olivier”, hoorsp. 22.10 Dansmuz. 22.30 Pianorecital. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling, caus. 23.20-24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. VPRO: 20.15 Avondopening. 20.20 Act. en weerber. 20.35-22.15 „Alles kan anders”, T.V.-spel. pinken, 160 kalveren, 1722 biggen, 143 schapen en geiten en 8 veulens. In 1954 kreeg Schouwen-Duiveland voorts 7549 jonge hennen en Kruinin een 1003 stuks. In totaal kwamen er nu naar getroffen veehouders in Zee land 11642 jonge hennen. In totaal werden 4385 gereedschapspakketten toegewezen en 749 aanvullende pak ketten. De administratieve afwikkeling van deze pakketten en de geschenkwerk- tuigen was eind 1954 practisch vol tooid. Naast deze geschenken werd van Friesland de toezegging ontvan gen, dat de benodigde gelden voor de bouw van een voorbeeldssanerings- bedrijfje in het z.g. Platte van Schou wen beschikbaar zou worden gesteld. AARDAPPELMOEHEID. De contactcommissie aardappelmoe- heid rapporteert, dat met uitzondering van de polders in Schouwen-Duive land de gehele provincie in kaart werd gebracht, een oppervlakte van 133.555 ha. Tegen 160 telers moest proces-verbaal worden -pp gemaakt wegens overtreding van de vrucht- wisselingsvoorschriften. Er werden 332 ontheffingen verleend. Interessan te mededelingen over haar werk doet oök de commissie waterbeheersing en verzilting. Wij besteedden aan dit werk geruime tijd geleden reeds aan dacht. Het Bouwbureau ontving in 1954 60 opdrachten, waarme - het to taal sedert de oprichting tot 223 steeg. Het gezamenlijk bedrag daarvan was f 7.100.000.Overzichten van het proefbedrijf te Bruinisse en het voor beeldbedrijf te Grijpskerke ontbreken niet in dit laatste jaarverslag. paiaiBIIHIHIIfllBllllffllHIHIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIH iffllIMlilS LONDEN, 3 Juni „Ik zou het spoorwegconflict kunnen regelen voor- dat het volk in ellende wordt gedpm- peld. Ik geloof dat ik gemakkelijk de leider van de stakers, Jim Baty, én de voorzitter van de Britse vervoerscom- missie, generaal Sir Brian Robertson, kan hypnotiseren”, zo heeft de be roepshypnotiseur Henry Blyth uit Tor quay telegrafisch laten weten aan de minister van Arbeid, Sir Walter Monckton. Tegenover verslaggevers verklaarde Blyth dat het een ernstig gemeend aanbod was. Volgens de foto’s die hij had gezien, meende hij geen moeite te zullen hebben met het hypnotiseren van Baty. Wat men ook met het aanbod van Blyth zal doen, de autoriteiten ne men intussen voorzorgsmaatregelen om de rust van de volksvertegen woordigers, die Dinsdag a.s. voor het eerst na de verkiezingen bijeenko men, te verzekeren voor het geval zij niet naar hun woonplaats kunnen terugkeren na de vergaderingen. Hiertoe zijn Vrijdag honderden béd-J den en matrassen bij het Lagerhuis afgeleverd. MIDDELBURG, 4 Juni. De aan voer en de kwaliteit van de dieren, die te Biggekerke en Koudekerke op de rundveekéuringeh verschenen, waren goed. De uitslagen van luiden als volgt: BIGGEKERKE. Ie kalfskoeien: Nellie, E. de Korte, la pr.; Betsie, J. Caljé, ïb pr.; Sjoerdje 2, P. Lampert Jzn, 2a pr.; Irene, Joh. Kodde, 2b pr.; Mina, Joh. Kodde, 2c pr. 2e kalfskoeien: Kora, P. Polderman, la pr.; Amalla 60, J. Poppe, 1b pr.; Gretha, J. Poppe, 1c pr.; Jans, Wed. J. Dekker, 2a pr.; Willy 2, A. Kodde, 2b pr. (de beste productiekoe in deze groep); Corrie, P. Wijkhuis, 2c pr. 8e kalfskoeien: Betsje 6, P. Lampert Pzn, la pr., prijs Eiland Walcheren; Klara 3, J. Poppe, 1b pr. (de beste pro ductiekoe In deze groep)Zwartje 15, Joh. Kodde, 1c pr.; Metje 15, Job Caljé, ld pr.; Emma, Joh. Kodde, 2a prijs; Jannle, P. Wisse, 2b pr.; Gretha, P. Lampert Jzn, 2c pr, 4e kalfskoeien: Coba, P. Lampert Jzn, la pr.; Johanna 23, P. Lampert Pzn, 1b pr. (de beste productiekoe In deze groep)Bontje, Joh. Kodde, 1c pr.; Nelly, Joh. Kodde, ld pr.; Amalla 58, J. Poppe, 2e pr.; Wittekop, P. Wisse, 3 e pr. Oudere koeien: Mina, J. Poppe, le pr. (med. melkfabriek Walcheren)Nel lie, J. Poppe, lb pr.; Nellie, P. Lampert Jzn, lc pr.; Saar 6, P. Lampert Jzn, ld pr. (de beste productiekoe In deze groep). Kalfvaarzen: Sjoerdje 3, P. Lampert Jzn, 2a pr.; Elsje, P. Lampert Jzn, 2b pr.; Mina, P. Wijkhuis, 3e pr. De beste exterieur-koe van deze keu ring Is de koe Coba van P. Lampert Jz. Stieren: Paul, J. A. Wisse, le pr. le kalfskoeien: Emma, A. Brasser, la pr.; Marie, J. de Graaf, 1b pr.; Roos je, J. Moens, lc pr.; Pietje, P. Verhage Jzn, ld pr.; Janna, S. de Pagter Pzn, le pr.; Jaantje, D. Verhage, 2a prijs; Margriet, A. W. Karelse, 2b pr.; Irene, A. W. Karelse, 2c pr.; Willy, A. W. Ka relse, 2d pr.; Maatje, J. de Graaf, 2e pr.; Anna, I. Verhage, 2f pr. 2e kalfskoeien: Dora, P. Verhage Wz. la pr. (med. melkfabriek Walcheren); Rika 8, Js Vos, 1b pr. (beste productie koe in deze groep); Grietje 9, Js Vos, lc pr.; Bertha, O. Osté, ld pr.; Janna, P. C. v, d. Heyden, le pr.; Liza, A. Os té, 2a pr.; Emma, A. Osté, 2b prijs; Gretha, I. Verhage, 2c pr.; Ida, J. Vree- ke, 2d pr.; Luitje, J. A. de Graaf, 2e pr.; Rika ,G. Bosschaart, 2f pr. 3e kalfskoeien: Agatha 28, Js Vos, la pr.; Nellie, P. Verhage Wzn, 1b pr.; Luitje 3, J. A. de Graaf, lc pr.; Klaasje 27, I. Verhage, 2a pr.; Beatrix, A. W. Karelse, 2b pr. 4e kalfskoeien: Treesje, Js Vos, la pr.; Grietje 7, Js Vos, lb pr.; Mina, I. Verhage, lc pr.; Lutske, C. Bosschaart, 2a pr.; Emma, S. de Pagter Pzn, 2b pr. Oudere koeien: Grietje 6, Js Vos, la pr. (prijs Eiland Walcheren); Annetje 8, Js Vos, lb pr.; Tetje 4, P. Verhage Wzn, lc pr.; Emma, A. W. Karelse, 2 prijs. Kalfvaarzen: Jantje 18, Js Vos, la pr.; Bontje, P. Verhage Wzn, lb pr.; Olivia 3, Js Vos, lc pr.; Annetje 12, Js Vos, 2 pr. ALKMAAR, 3 Juni. Onder voorzitterschap van mr dr W. Hugenholtz is te Alkmaar het tweedaagse congres gehouden van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. De vergadering werd te Alkmaar gehouden om dat de afdeling Alkmaar dit jaar haar 30-jarig bestaan viert. De secretaresse van deze afdeling, mevrouw M. E. van Rossem-Van Medenmach de Rooy, die als zodanig reeds 25 jaar in functie is en de plaatselijke inspecteur 'van de dierenbescherming, de heer C. Verwet, werden door het hoofdbestuur bègifT tigd met de zilveren ere-médaille van de vereniging, ’t Jaarverslag vermeldde een stijging van het ledental van 65.000 tot 70.000. De oud-voorzitter van de vereniging, van rekening moét men er aan denken, de heer Hugo van Poelgeest, die op 10 Juli 1954 overleed, werd door de ver gadering herdacht en de afdeling Put sen deed het voorstel tot oprichting van een Hugo van Poelgeest-museum, dat bij voorkeur in den Den Haag, de zetel van de vereniging, zal moeten worden gevestigd. Het hoofdbestuur stond sympathiek tegen over deze sug gestie, doch was van mening, dat de uitvoering ervan nogal wat-bezwaren met zich zal brengen, temeer daar er ten huize van de vereniging toch al met de ruimte gewoekerd moet wor den. Vestiging elders is evenwel onge wenst, zodat t.z.t. dit voorstel nader bezien zal moeten worden. NIEUWE DIERENWET Over de aanneming van de nieuwe Dierenwet liet de vergadering zich bij monde van voorzitter Hugenholtz opti mistisch uit. De wijzigingen van de ar tikelen 254 en 455 W.v.S. zullen even eens t.z.t. door de Staten-Generaal wel worden aanvaard, waarmede dan een historische mijlpaal in de geschiedenis van de vereniging zal zijn bereikt. Tijdens de openbare vergadering werden redevoeringen gehouden door de heren G. Nieuwenhuijsen, directeur van de vereniging en door dr H. H. H. Schreinemakers. Laatstgenoemde hield een technische redevoering over het bedwelmen van slachtvee, terwijl de heer NieuWenhujjsén sprak over „Die renbescherming geen hobby, maar op dracht”. Soms, aldus de heer Nieuwen huijsen, neemt de dierenbescherming wel een ziekelijke vormen aan, doch dit is geenszins de bedoeling. Per slot QQ De machtspolitiek van de Franse zoning OX»’ Lodewijk XIV werd steeds groter en ernstiger. Het kwam 'tenslotte tot de Spaanse Successie-oorlog. Willem III sloot zich mèt Neder land aan bij de mogendheden, die zich moesten verdedigen tegen de agressie van de Franse Vorst. Maar vroegtijdiger dan men verwachten mocht kwam het einde van Willem III. In 1702 stierf hij. Koningin Anna volgde hem op en zij streed verder met John Churchill, de Hertog van Marl borough naast zich. den. En evenals dat met Therese wat er te zien is.” het geval was geweest kregen zij de villa in het gezicht. „O, wat een lief plekje!” werd er geroepen. De ramen stonden wijd open en Ook de voordeur, die als het ware tot binnentreden uitnodigde. Er was niet het minste teken te bespeuren, dat er redenen bestonden, zich schuil te houden. Tot nu ging alles goed en Karl was tevreden. Maar opeens werd hij bleek. Hij kreeg zeker zijn broeder te zien. „Adam moet bepaald krankzinnig zijn”, dacht hij ontzet. Anna Hopley, waarschijnlijk op hen gewacht hebbende, kwam naar het gezelschap toe en vroeg beleefd, of zij niet wilden binnenkomen en wat uitrusten, maar sir Karl sloeg heit aanbod beslist van de hand. „We heb ben geen recht, ons in te dringen”, fluisterde hij de generaal toe en deze was het met hem eens. ,,’t Is hier schitterend!” riep me vrouw Panton. Inderdaad: het gras veld was als een kegelbaan en de wel riekende bloemen en de struiken er omheen waren keurig onderhouden. Tegen een muur stond een ladder, waarop de tandeloze, oude tuinman met gezwollen en kromme knieën en in zijn witte kiel enige takken stond op te binden. „Dat is zeker de tuinman?” vroeg de generaal, die niet zo goed meer kon onderscheiden. „Ja, dat is Hopley”, zei Karl. „Hoe noemt u hem?” „Hopley. De man van deze vrouw.” „Ik heb een oppasser van die naam gehad, toen ik op Malta was; een goeie, brave kerel”, zei de generaal. „De man ziet er heel naar uit”, vond mevrouw Panton. „Ik denk, dat hij weer rheumatiek heeft”, zeide Karl. „Hoe gaat het met je man?” vroeg hij aan Anna Hopley. ,,’t Schikt nogal, sir, dank u. Hij raakt al op jaren en is niet meer zo sterk als vroeger.” „Me dunkt, het is tijd, om naar huis terug te keren. Wil je ons door de Doolhof leiden en uitlaten?” vroeg sir gen" één ën liepen waarheen zij wil- Andinnian. „We hebben alles gezieh, j—- e eerste dag van de 38e Inter- I nationale Arbeidsconferentie is heengegaan met de verkiezing van de president en de vice-presiden ten der conferentie, de voorzitter van de drie groepen (regeringen, werkge vers en werknemers, de besturen van de drie groepen, enz.). Na enig overleg is tot president der conferentie gekozen de ambassadeur van Chili in Zwitserland, de heer F. Garcia Oldini, die vroeger voorzitter van de Raad van Beheer van de In ternationale Arbeidsconferentie is ge weest. Vermoedelijk om de Russen en hun vrienden te verzoenen met deze voorzitterskeuze, heeft de Regerings- groep tot één der vice-presidenten aangewezen de heer L. Chaju, onder staatssecretaris van Sociale Zaken van Polen! Vermelding verdient voorts, dat de arbeidersgroep bij meerderheid van stemmen de Russen geweerd heeft uit het bestuur van de arbeidersgroep, doch daarentegen de voorzitter van het Internationaal Christelijk Vakverbond, de heer G. Tessier, met grote meer derheid van stemmen in dat bestuur gekozen heeft. Unaniem besloot de arbeidersgroep geen vertegenwoordiger van Spanje toe te laten tot de groepsbesprekin gen. Daarmede zijn dan de eerste perso nele en organisatorische beslissingen genomen, die het mogelijk maken, dat de-conferentie zelf op gang komt. De verscheidenheid van onderwer pen op deze conferentie is wel bijzon der groot. Behalve het rapport van de Directeur-Generaal vermeldt de agen da een drietal onderwerpen, die reeds het vorig jaar zijn besproken en die dus thans in tweede lezing worden behandeld: de revalidatie van invaliden; de belangen van elders werkende arbeiders in onder-ontwikkelde gebie den; de strafbepalingen tegen contract breuk. Over deze drie punten zullen dus thans beslissingen genomen moeten worden. In eerste lezing komen aan de orde: de vakopleiding in de landbouw; de sociale zorg in de ondernemin gen. En tenslotte zijn er niet minder dan 9 resoluties ingediend. De eerste resolutie is ingediend door de regeringen van de Verenigde Sta ten van Noord-Amerika en Engeland en beoogt ter gelegenheid van de tiende verjaardag van de U.N.O. uiting te geven aan gevoelens van erkente lijkheid voor het werk van de U.N.O. en haar gespecialiseerde organisatie, de Internationale Arbeidsorganisatie. De tweede resolutie is afkomstig van de werknemersgedelegeerden van Engeland, India en de Verenigde Sta ten en handelt over het vreedzaam gebruik van atoom-energie. De derde en vierde resolutie zijn ontworpen door de Nederlandse rege- hngsgedelegeerde, Mag. Dr Stokman, en handelen over de vrouwenarbeid. De „arbeidersgedelegeerden” van Polen en Rusland hebben gezorgd voor een ontwerp-resolutie over de be scherming van de vakverenigingsvrij- heid! De zesde resolutie is van de hand van de Franse arbeidersgedelegeerde, Tessier, en handelt over ontwapening en het gebruik van dekrachten, die vrij zouden komen bij een verminde- rtng van de ontwapening. Dezelfde arbeidersgedelegeerde heeft een resolutie ingediend over de ver houding van de regionale arbeidscon- ferenties tot de internationale confe renties. De Russen hebben tenslotte gezorgd voor de achtste en negende ontwerp resolutie, handelende respectievelijk °ver de discriminaties op grond van tas> nationaliteit, sexe, taal, religie e.d. etl over de arbeidsbescherming! Een tekort aan agendapunten is er bepaald niet, evenmin een gebrek aan stof voor debat tussen het Wes- en het Oosten. M. RUffERT. „Alle belastingbiljetten moeten naar Foxwood Court gezonden worden”, zei Karl. „Mevrouw Grey heeft het huis gemeubeld gehuurd en niets met de belasting te maken.” „Vraag wel excuus, sir Karl, maar dit is een stembiljet voor een lid van het armbestuur”, zeide de agent. „O zo, een stembiljet, dat is wat anders”, merkte Karl onverschillig op. Mevrouw Grey had evenmin iets met stemmingen te maken als met belastingen, maar Karl liet het op zijn beloop. Anna Hopley verdween met het pa pier. De leden van het gezelschap dwaalden rond. De ongelovige Pan ton wist nu genoeg: je dwaalde, dwaalde, maar kwam er niet uit! Er werd hartelijk gelachen en mevrouw Panton riep: „Wat is het hier verruk kelijk mooi! Maar we kunnen hier toch niet verdwalen. We moeten er toch weer uit!” En één .der dames Lloyd vroeg: „Er is hier toch geen gevaar, is het wel, sir Karl? U weet toch de weg, om er uit te komen.” „Als de nood op het hoogst is, kun nen we allen beginnen te schreeuwen”, zei Karl. „Maar kent u de weg niet? Is er niet een plattegrond of aanwijzing of iets van die aard?” „Ik zie er niets van. U moet niet vergeten, dat ik hier in de buurt nog bijna vreemd ben. Maar we zullen, wel terecht komen. Wees maar niet bang.” Eigenlijk met verachting keek Lucy haar man aan: hoe kon hij zo liegen en bedriegen! Want natuurlijk kende hij het geheim van de Doolhof: hij ging er eenvoudig met zijn eigen sleu tel in! De woorden: „Wees maar niet bang hadden de gasten gerust gesteld en zij verspreidden zich weer door de Doolhof en verdwaalden er in, zoals Therese vroeger. Karl had graag de buitenkant willen houden, om uit de buurt van het huis te willen blijven, maar zij waren met zijn zevenen te- B was: hij voerde het bewind steeds in overeen- stemming met de .wensen en d~ - g Parlement. B samenwerking met Nederland trachtte hij een bol^ Sf

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5