r TOENAME VAN BEROEPSBEVOLKING IN NEDERLAND D' Verklaringen van Nederlanders niet door de rechtbank aanvaard naar commissie aan van de opbouw Europa Internationale I werken Russen met schrale troost uit Belgrado naar Moskou ïladia van aanwas en Blijf meester over Uw zenuwen. Neem Maar in Zeeland is nauwelijks van aanwas sprake Autobenzine petroleum goedkoper arbeidsmarkt leert: Beschrijving van 1 ÏSt IL 11 H Verslag wordt voor 1 October uitgebracht Jubileum Ds Y. van der Zee De invoering van de nieuwe woordenlijst ’s-GRAVENHAGE, 3 Juni. Met betrekking tot de invoering en toe passing van de nieuwe woordenlijst van de Nederlandse taal deelt de persdienst van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen het volgende mede: Ruim 700 politieke arrestanten in Argentinië Kremlin zal zich niet met binnenlandse zaken bemoeien apotheken Atengt onö „Laat ze maar hier komen, het gaat immers om beklaagdes hoofd” Actie voor terugkeer van West-Irian ZEEUWSCH DAGBLAD >a 2l de Regeringen tie IA WAT mijNharpt maakt is goed d van nd); Aparte plaatsen voor onderof ficieren in militaire treinen 's-GRAVENHAGE, 3 Juni. Sinds ruim een week hebben de onderoffi cieren, evenals de officieren dat reeds hadden, speciaal voor hen gereser veerde plaatsen in militaire treinen. Deze regeling is tot stand gekomen na overleg tussen de Nederlandse Spoor wegen en de inspectie van het Ver voerswezen van de Kon. Landmacht. Zaak tegen Jungschlaeger voortgezet Cycloïde Alleen bij SIMPLEX Waar zijn onze schepen*^ Mijnhardt's Zenuwtabletten Benoeming aan de V.U. De werkwijze van Door agent aangeschoten Zoon bedreigde vader met broodmes Vage verklaring na een week praten. Aanbevelingen Kool en de geit £°ndaqsdienst dierenartsen ARTSENDIENST. pagina 3 Zaterdag 4 Juni 1955 Ingezonden Mededeling (Adv.) ingezonden Mededeling (adv.) n au r en bijeenkomsten de de scliriftelijke bevestiging, opdat zij met de Nederlandse regering hierover contact zou kunnen opnemen. Rech ter Maengkom zei hierop: „Laat de belangrijke getuigen maar hier ko men, het gaat immers om beklaagdes hoofd”. 0 r> men Or- ipse loes )on- ring i de ,e k is e :rpe- iaas, i. Boo- im); ihool 'chr. Jzer, nan, 9 a s t t ke- lel- om be- itie ;dij er- de die ;en Ili an ?n. H. nel);; njen, •en); Isen- R.K. (H luist icksJ p. R.K, neu- ?am- iam- van i te an et e- ie ie e- se .1- ‘ii i- et ;e J- V. Ont. RK. cret.i ■'ind. Lrne- Juni, eike erke Jider In d6 Volgende avond- e„ Mtddeibi gen: Goese Nijd Jol d er); (Cj n%- dijka Lans. Wol. M eg, I n C. atte- laten draven. Maar niet voor één gat te Oe Cycloïde-trapas en naven geven 70% wrijving- bes paring! DE VERKLARINGEN. De verklaringen, die door mevr. Bouman werden voorgelezen, waren afkomstig van kapitein Bierman, ka pitein Bijl, luitenant Heldoorn bijeenkomen teneinde kennis te nemen van de tussentijdse verslagen, samen gesteld door het comité en zullen aan dit comité de nodige richtlijnen geven. 6. De regering van Engeland, in haar hoedanigheid van lid van de Westeuro- pese Unie en geassocieerd lid van de Europese Kolen en Staalgemeenschap zal worden uitgenodigd aan de werk zaamheden deel te nemen. 7. De ministers van Buitenlandse Za ken zullen eventuele uitnodigingen kunen zenden aan andere staten om deel te nemen aan de onder paragraaf 1 genoemde conferenties. kunnen deelnemen. Verder las zij ver klaringen voor van een pension in Maastricht, van de K.P.M., de K.L.M. en de Amsterdamse Bank, dat Jung schlaeger in October 1950 in Neder land was en dus niet aan de vergade ringen kon deelnemen, waarover door Tomasoa was gesproken. De verkla ring van de Amsterdamse Bank was mede-ondertekend door een ambte naar van het Indonesische hoge com missariaat in Den Haag. Tomasoa had verklaard, dat hij Jungschlaeger tussen Maart en Octo ber 1950 vier of vijfmaal had onttaoet op de onderneming „Dramaga”, waar hij als leider der Nigo orders gaf. Jungschlaeger antwoordde, dat dit volkomen gelogen was. Hij ontkende ooit op „Dramaga” geweest te zijn en hij zei niet eens te weten, waar deze onderneming gevestigd is. Ook ken de hij de mensen niet waarover To masoa spreekt. MAASDAM Prince. STRAAT MOZAMBIQUE 3 te Kaapstad. WATERMAN 2 Kaap Race-Southampton. WESTERDAM 2 Kaap Race-New York. WILLjkl RUYS 3 te Southampton. ENA 3 Falmouth verw. daarna Curacao. INDRAPOERA 2 Kreta-Genua. ORANJE 2 Rede Singapore. RIJNDAM 1 New York-Cobh. SIBAJAK 2 Cocos Eil.-Fremantle. ZUIDERKRUIS 3 te Fremantle. ABBEDIJK 4 te Antwerpen verw. ALBLASSERDIJK. 1 te Houston. ARENDSKERK 3 Djibouti-Penang. NOORD AM 6 te Hoek van Holland verw. AKKRUMDIJK 2 New Orleans-Mobile. APPINGEDIJK 3 te New York. AXELDIJK 3 te Rio de Janeiro. DALENDIJK 3 te Port Alberni. GROOTE BEER 2 Kaap Race-Quebec. KOTA BAROE 3 Genua-Port Said. 2 Kaap Hatteras-Port EISENHOWER heeft gisteren een wetsontwerp getekend, dat bepaalt, dat het bedreigen van het leven van de president of de vice-president der V.S. met een boete van 1000 dollar en 5 jaar maximum gevangenisstraf DE AMERIKAANSE evangelist Bil ly Graham zal vanaf Zondag 5 avon den m het Parijse „Velodrome d’hiver” 15.000 zitplaatsen spreken. Hij is juist uit Italië teruggekeerd. (Vervolg van pagina 1) De zes regeringen hebben besloten de volgende werkwijze te aanvaarden: 1. Er zullen conferenties worden bij eengeroepen voor het uitwerken van overeenkomsten of regelingen betref fende de onderhavige materie. 2. De voorbereiding hiervan zal ge schieden door een comité van rege- ringsgedelegeerden, bijgestaan door deskundigen, onder voorzitterschap van een politieke persoonlijkheid, be last met het coördineren der diverse werkzaamheden. 3. Dit comité zal de noodzakelijke medewerking van de Hoge Autoriteit der Europese Kolen en Staal Gemeen schap, alsmede van de secretariaten- generaal van de organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking, van de Raad van Europa en van de Euro pese Conferentie van ministers voor het vervoerswezen. 4. Het gehele rapport van deze com missie zal uiterlijk 1 October 1955 aan de ministers van buitenlandse zaken moeten worden voorgelegd. 5. De ministers van Buitenlandse Zaken zullen voor genoemd tijdstip AMSTERDAM, 3 Juni. Directeu ren der Vrije Universiteit hebben dr J. F. Folkerts, neuroloog te Amster dam, met ingang van de cursus 1955 1956 benoemd tot lector in de facul teit der geneeskunde om onderwijs te geven in de neurologie. Dr Folkerts vervulde tijdens de cur sus 1954—1955 reeds een leeropdracht voor dit vak. 12.30 Weerber. 12.34 Voor de landbouw. 12.42 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Gr. 14.00 Schoolradio. 15.00 en 15.50 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Franse les. 18.15 Vlaamse liederen. 18.25 Caus. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Chopin wedstr. 20.00 Kamerork. 21.00 Kunstkaleidoscoop. 21.15 Omr. ork. en sol. 22.00 Nieuws. 22.15 Volksmuz. 22.55- 23.00 Nieuws. moeten verschijnen of Nederland gaan. Mevr. Bouman vroeg hiervoor een overste Klaar, die volgens getuige To masoa drie maanden voor de souve- reiniteitsoverdracht plannen hadden besproken om ondergrondse actie te voeren tegen de staat Indonesië. Allen zeggen in de beëdigde verklaringen, dat zij toen niet in Indonesië waren, hetgeen gestaafd wordt met fotoco- pieën van hun staat van dienst. Voorts las mevr. Bouman verklaringen voor, waaruit blijkt, dat andere personen, die Tomasoa had genoemd, niet aan - -'_._i en dergelijke hebben gende zitting is bepaald op 10 Juni. ’s-GRAVENHAGE, 3 Juni. Maan dag 6 Juni viert ds Y. van der Zee, Geref. predikant te Nieuw Vennep, zijn 40-jarig ambtsjubileum. De jubilaris werd 12 Augustus 1888 te Wirdum (Fr.) geboren en studeer de aan de Theol. Hogeschool te Kam pen. In 1914 werd hij candidaat en 6 Juni 1915 bevestigde wijlen ds H. P. M. G. de Walle van Oenkerk hem te Westergeest in het predikambt. In 1918 vertrok de jubilaris naar Nieuw-Ven nep, in 1933 naar Amsterdam-West (Sloterdijk). Deze kerk diende hij bij na 23 jaar, toen hij 17 Maart 1946 op nieuw een beroep aannam naar de kerk van Nieuw-Vennep, waar moei lijkheden waren. Ds v. d. Zee is in de kring der Geref. Kerken een be kend figuur. Hij is voorzitter van het hoofdbestuur van de Bond van Geref. Mannenverenigingen en nam in vroe ger jaren in Noord-Holland een voor aanstaande plaats in. Voor de classis Amsterdam heeft hij verschillende deputaatschappen vervuld. Ds van der Zee is hoofdredacteur van het Geref. Mannenblad en redacteur van de kerkbode van de classis Hoofddorp. Op 30 April van dit jaar werd hij be noemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Aan de avond van 6 Juni zal de gemeente van Nieuw- Vennep haar predikant in het nieuwe kerkgebouw, dat mede dank zij het initiatief van ds van der Zee tot stand kwam, huldigen na afloop van een herdenkingsdienst waarin ds van der Zee zal voorgaan. AMSTERDAM, 3 Juni. Donder dagavond omstreeks half zeven werd de politie te hulp geroepen voor een ruzie bij de familie Van E. in de Frans van Mierisstraat in Amsterdam-Zuid, waar een 30-jarige zoon in beschon ken toestand zijn 71-jarige vader met een broodmes bedreigde. Een wagen van vijf maal acht verscheen snel ter plaatse en een der agenten sommeer de de zoon het wapen neer te leggen. Deze weigerde hieraan te voldoen en keerde zich zelfs tegen de agent op wie hij met het broodmes in zijn hand toestormde. Uit zelfverdediging was de agent genoopt zijn dienstpistool te trekken waarmede hij twee schoten afvuurde, die de aanvaller in borst en arm troffen. Per ziekenauto is deze naar het Wilhelminagasthuis overge bracht en ter verpleging opgenomen. Zoals vorige week reeds is gepu bliceerd, heeft de gemengde Neder- lands-Belgische spellingscommissie eenstemmig nadere voorstellen voor de Nederlandse en Belgische regerin gen geformuleerd. In deze voorstellen wordt afzonderlijk voor Nederland en België aangegeven op welke wijze de woordenlijst bij het onderwijs in deze landen zou kunnen worden toegepast. Noch de Belgische noch de Neder landse regering heeft zich reeds over deze voorstellen kunnen uitspreken. Gezien het feit echter, dat zij de in stemming verworven hebben van alle op de ter zake gehouden vergadering aanwezige leden, dienen berichten als zou men in België zijn eigen weg wensen te gaan, onjuist te worden genoemd. Er moge hierbij de nadruk op worden gelegd dat ook van Bel gische zijde immer naar eenheid van spelling in het Nederlandse taalgebied is gestreefd. DE DOOPCEEL. Vervolgens werd de doopceel van deze getuige gelicht. Tomasoa ver klaarde sergeant-titulair van het K.N. I.L. te zjjn geweest, maar mevr. Bou man las een brief voor van het minis terie van Defensie, waarin staat, dat getuige niet voorkomt in het K.N.I.L.- register. Van luitenant Bierman van de 7 December-divisie was er verder een verklaring, dat htf Tomasoa kende als burgerinformant. Vervolgens werd het strafregister van getuige Tomasoa nagegaan. Hg is driemaal veroordeeld en zit thans een straf trit wegens verduistering. De vol- - -kan worden bestraft. BUENOS AIRES, 3 Juni. Het Argentijnse parlementslid Francisco Rabanal van de radicale (oppositie) partij heeft Vrijdag in de Kamer mee gedeeld dat het aantal om politieke redenen aangehouden personen tot bo ven de 700 is gestegen. Rabanal vroeg de Kamer met betrekking tot deze kwestie bij de regering te interpelle ren, doch dit werd door de Kamer ge weigerd. DEN HAAG, 3 Juni De omvang van de mannelijke beroepsbevolking wordt voor 1954 geraamd op 3.119.000. In 1954 nam het aantal mannelijke beroepsbeoefenaren toe met 41.000. Voor 1955 wordt de netto-aanwas geraamd op 29.000 en voor 1956 op 30.000. De omvang van de vrouwelijke beroeps bevolking wordt voor 1954 geraamd op 972.000. Voor 1953 was de raming 950-000. Door het relatief vrij belangrijke vertrek naar andere provincies en door emigratie neemt de beroepsbevolking in de drie Noordelijke provincies slechts langzaam toe. Ook Zeeland heeft, daar geboorte- en vertrekoverschot elkaar nagenoeg opheffen, een slechts zeer geringe aanwas van de beroepsbevolking. I Door de hogere geboortecijfers en vestigingsoverschot vertonen Noord- Brabant en Limburg naar verhouding de sterkste groei van de beroepsbevol king. Dit wordt medegedeeld in de ar- beidsmarktbeschrijving over 1954 van de directie voor de arbeidsvoor ziening, die thans in druk is ver schenen. In deze beschrijving wordt voorts opgemerkt, dat de werkgelegenheid zich in 1954 onder invloed van de gun stige conjunctuur zeer bevredigend ontwikkelde. Het aantal arbeidsplaat sen nam toe met 70.000 voor mannen en 25.000 voor vrouwen. Het totaal aantal arbeidsplaatsen bedroeg in 1954 gemiddeld 4.013.000, waarvan er 3.047.000 door mannen en 966.000 door vrouwen werden bezet. In 1954 bleek 42 procent van de werkende beroeps bevolking een bestaan te vinden in de nijverheid, 13 procent in de land- en tuinbouw en visserij, en 45 procent in da dienstensector. Voor de mannen af zonderlijk zijn deze percentages res pectievelijk 47, 15 en 38, voor de vrou wen 27, 9 en 64. In de verwachting, dat de hoogcon junctuur zal aanhouden wordt voor 1955 een toeneming van het aantal ar beidsplaatsen geraamd van 35.800 voor mannen en 15.300 voor vrouwen. Voor 1956 bedraag deze geschatte uitbrei ding respectievelijk 26.300 en 11.800. Bij yoldoende aanbod van arbeids krachten zouden de uitbreiding van de werkgelegenheid in 1954 en de ver wachtingen voor 1955 en 1956 aanmer kelijk groter zijn, aldus de beschrij ving. De groei van de werkgelegenheid in 1955 en 1956 zal zich voornamelijk Het vaagste deel van de ver klaring betreft kwesties op in ternationaal niveau. Beide lan den hebben de noodzaak uitge sproken communistisch China toe te laten tot de Ver. Naties. Bovendien worden de aanspra ken van Peking op Formosa rechtmatig genoemd. Vervolgens wordt gezegd, dat Duitsland herenigd dient te worden in overeenstemming met de wen sen van de Duitsers. Beide stel lingen behoren tot de categorie „loze kreten” zonder enige in houd. Noch voor de oplossing van de kwestie-Formosa, noch voor de hereniging van Duits land worden practische sugges ties gedaan. Verder wordt vermindering der bewapening bepleit, alsme de een verbod van atoomwa pens. Het zijn dingen, waarover iedereen het al jaren eens is en waarover tussen Oost en West geen enkel verschil ontstaat. De verschilpunten liggen in de wij ze waarop de bewapening moet verminderd worden en de ma nier waarop het verbod van atoomwapens tot stand moet komen. Ook hierover geen woord! Wat de rechtstreekse betrek kingen tussen Rusland en Zuid- Slavië aangaat, is Tito er in ge slaagd de kool en de geit te sparen. De verbetering in de verhouding tussen beide landen zal van dien aard worden, dat er voor het Westen geen aanlei ding bestaat om Tito op de vin gers te tikken, dat zijn politiek De strijdbijl tussen de Sow- jet-Unie en Zuid-Slavië is be graven. Dat dit zou gebeuren, stond al vast toen de Russische delegatie nog niet in Belgrado was aangekomen. De heren uit Moskou kwamen met de pet in de hand en zouden tot iedere prijs pogen Tito voor hun kar retje te Tito was vangen. in strijd is met de Westelijke inzichten. De handigste zet, die Tito tij dens de onderhandelingen heeft gedaan en die is opgenomen in de verklaring; betreft, dat de Russen hebben erkend, dat „verschillende vormen van so cialistische ontwikkeling slechts de landen zelf aangaat”. Dit be tekent dus, dat de „socialisti sche” regering van Tito de koers zelf mag bepalen. En niet door Moskou de wet wordt voorge schreven. Welke indruk zal dit maken op de omliggende lan den, waar het Kremlin wel de lakens uitdeelt? De regeringen in Tsjecho-Slowakije, Honga rije, Bulgarije en Roemenië zul len dit met lede ogen aanzien. Want zij behoeven het niet te wagen zich tegen de politiek van het Kremlin te verzetten en een eigen koers te varen. Tenslotte is er nog een be langrijk feit. Dit geldt niet zo zeer de verklaring, dan wel de ondertekening. De secretaris generaal van de Russische com munistische partij zou gaarne hebben gewild, dat de verkla ring zou zijn ondertekend door hem en door Tito als hoofd van de Zuidslavische communisti sche partij. Maar ook hier liet de maarschalk zich niet om de tuin leiden. Hij wenste bespre kingen op regeringsniveau en ondertekening namens beide re geringen. Daarom tekende niet Kroetsjef namens de commu nistische partij, doch premier Boelganin en maarschalk Tito, beide als regeringsleider. Tito is niet afgeweken van de politiek, die h\j tot heden heeft gevoerd. De Sowjetrussen gaan naaar huis met de schrale troost, dat de betrekkingen tussen het Kremlin en Belgrado zijn genor maliseerd en dat het contact tus sen de Zuidslavische en de Sow- jetrussische communistische par- tjjen zal worden hersteld. Voorts is er het toneel van verzoening, dat de Sowjet-gedelegeerden op de voorgestelde conferentie der grote vier aan hun Westelijke collega’s zullen kunnen tonen. De in 1963 in Antwerpen geboren Duise tenor Marcel Wittrisch is in de vroege ochtenluren van Vrijdag te Stuttgart overleden. Hij was in de laatste tijd ernstig ziek. voordoen in de nijverheid, en wel voor al in de metaalnijverheid, de bouw nijverheid, de kleding- en textielindus trie en de voedings- en genotmiddelen industrie. Ook in de dienstensector, vooral de handel kan een belangrijke toeneming van het aantal arbeids plaatsen worden verwacht. De werk gelegenheid in de landbouw zal afne men, vooral door de voortgaande me chanisatie en rationalisatie. In de sterk geïndustrialiseerde provincies, zoals Noord- en Zuid- Holland, Noord-Brabant, Gelderland, Overijssel, Limburg en Utrecht wordt dan ook de grootste uitbrei ding van de werkgelegenheid ver-i wacht. In de meer agrarische pro vincies ligt de toeneming van de te- tale werkgelegenheid lager. week van 4—11 Juni zijn apothekers geopend voor en nachtrecepten --•Jurg: Van der Harst; Vlissln- Kleenemulder, Singel 9; Goes: Apotheek. ’•lenst West Zuid-Beveland wordt de 12uu.,a? ^erdagmiddag 4 Juni 1955 Maandagmorgen 6 Juni 9 uur renaX"??1611 door Joh- Klaassen, die- 288 en .Heinkenszand, Tel. K 1106— Tcl K LTÖ0-^1ff3man’ dierenartS’ G°eS’ Zondag 5 Juni is de praktijk der art sen als volgt geregeld: Middelburg: A. W. Boerwinkel, Noord- weS 22, Tel. 2460; VHssingen: H. C. A. Detmar, Badhuisstraat 25, Tel. 2233; Goes: M. P. Bruijnzeel, Jac. Valcke- straaf 3, Tel. 2375; Borssele, Driewegen, s-Heerenhoek, Lewedorp en Nieuwdorp: J. Gelderblom, Nieuwdorp, Tel. K 1196—327 voor dr Kievit en A. Folmer, Driewegen, Tel. K 1195—275 voor dr Was Luyckx; Heinkenszand, ’s-Heer Arendskerke, Wolfaartsdijk: P. Staver en, Heinkenszand, Tel. K 1106—234; aapelle, Kloetinge, Wemeldinge: H. J. Wink, Tel. K 1100—3105; Hoedekens- Kerke: A. P. Kole, Tel. K 1193—262; Illand-Bath, Krabbendijke, Kruiningen, «answeert: J. A. Kamps, Rilland, Tel. 1135343; Koudekerke, Westkapelle, uutelande: H: Frima, Zoutelande, Tel. Veer 6286; Oostkapelle, Serooskerke, •je. Tel. K 1189—212; Mlet, Oud- HXUpsiand: _5C., en J. Vermet, Nieuw Vosmeer, Tel. ZONDAG 5 JUNI. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Gram. IKOR: 10.00 „De open deur”, caus. 10.30 Herv. kerkd. 11.30 Kerkmuz. 11.45 „De kerk aan het werk”, rep. NCRV; 12.00 Vocaal ens. en soliste. KRO: 12.15 Gram. 12.20 Apologie. 12.40 Voor de kinderen. 12-55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.10 Lunchconcert. 13.40 Boek bespreking. 13.55 Orgelconc. 14.25 „Dêr ’t de dyk it lan omklammet”, klankb. 14.55 „La Damnation de Faust”, opera (le deel). 16.00 Gram. 16.10 „Katholiek Thuisfront overal!” 16.15 Sportrep. 16.30 Vespers. NCRV: 17.00 Geref.kerkd. 18.30 Gewijde muz. 18.50 Nieuws uit de kerken. 18.55 Boekbespr. 19.10 Samenzang. 19.30 „Waarheid en verbeelding rondom het Nieuwe Testament”, caus. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Cabaret. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 Lichte muz. 21.30 „Even schuilen”, hoorspel. 22.10 Gram. 22.15 Instr, octet. 22.40 „Het getuigenis over Christus”, caus. 23.00 Nieuws. 23.15- 24.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.) VARA: 8.00 Nieuws en postduivenber. 8.18 Familie- magazine. 10.00 Met en zonder omslag. 10.30 Gram. 10.40 „Geestelijk leven”, caus. 10.50 Gram. 11.25 „En dat alles om Sheba”, hoorspel. AVRO: 12.00 Sportspiegel en postduivenber. 12.05 Musette-ork. en so- lis’te. 12.35 „Even afrekenen, Heren!” 12.45 Gevar. muz. 13.00 Nieuws. 13.05 Meded. of gram. 13.10 Voor de militairen. 14.00 Boekbespreking. 14.20 Omr. ork. 15.00 „Oud worden in deze tijd”, lezing. 15.20 Disco-caus. 16.00 Dansmuz. 16.30 Sportre- vue. VARA: 17.00 Volksliedjes en -dan sen. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sportjour naal. 18.15 Nieuws en sportuitsl. VPRO: 18.30 Korte Ned. Herv. Kerkd. IKOR: V. d. kinderen. 19.35 „Gesprekken om de Bijbel”, caus. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Act. 20.15 Lichte muz. 20.45 „Spel met marionetten”, hoorspel. 21.30 Lichte muz. 22.15 Voordr. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.25-24.00 Gram. MAANDAG 6 JUNI HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Sportuitsl. 8.25 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.15 Gr. 10.30 Morgenwijding. 11.00 Gram. 12.00 Pianoduo. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Hol landse liederen. 12.53 Gram en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 16.00 Bijbelover- denking. 16.30 Strijkkwartet. 16.55 Gram. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: dr H. J. Teutscher: „Papoea-jongeren en hun problemen”. 18.00 Kerkkoor. 18.20 Sport. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nieuws en weer ber. 19.10 Orgelconc. 19.30 Pari. comm. 19.45 Flitsen padvindersrevue. 20.00 Ra- diokrant. 20.20 Lichte muz. 20.40 „De drom was een vergissing”, hoorspel. 22.00 Viool, cello en piano. 22.25 Kamerkoor. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.45-24.00 Het Evangelie in Esperanto. HILVERSUM H (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.25 Vacantieka- lender. 8.30 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Voor ds oude dag”, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Dansmuz. 10.45 Voor de zieken. 11.30 Twee trombones. 11.40 Voordr. 12.00 Or gelspel en zang. 12.30 Land- en tuinb.me- dedelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gr. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Viool en piano. 14.45 „Het geheim van Lord Cammar- leigh”, hoorspel. 16.15 Noordholl. Philh. ork. en koor. 17.15 Dansmuziek. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gr. 18.40 Act. 18.50 Instr, kwart, en solist. 19.10 Voor de jeugd. 19.45 Regeringsuitz.: landb. rubr.: 1. Met minder werk toch hogere productie in de bosbouw. 2. Stuif- schade door wind. 20.00 Nieuws. 20.05 Me- tropole ork. 20.40 Aetherforum. 21.20 „Wiener Blut”, operette. 22.45 „Geestelijk leven”, toespr. 23.00 Nieuws en S.O.S.- ber. 23.15 Orgelspel. 23.40-24.00 Gram. BRUSSEL (324 m.) 12.15 Lichte muz. verklaring, die aan het eind van de Zuidslavisch-Rus- sische besprekingen Donderdagavond in Belgrado werd uitgegeven, is wel uiterst vaag gebleven. Men kan spre ken van een aantal kreten, die zijn geslaakt, zonder dat men heeft geconcretiseerd, wat er mee bedoeld is. De indruk, die men bij het bestuderen van de tekst opdoet, is dat Tito door handig gekozen woorden, de Russen dingen heeft laten zeg-gen, die de leiders van het Kremlin eigenlijk niet voor hun rekening kunnen nemen. Tito is een tegenstander van militaire blokvorming. En nu heeft hij er op gestaan, dat in de verklaring zou worden op genomen, dat ook de Sowjet-Unie militaire blokvorming ver oordeelt! En dat kort nadat in Warschau door de communis tische landen, met Rusland aan het hoofd, een verdrag is ge sloten, waardoor deze landen elkaar militaire bijstand beloven! Een „rood” militair blok dus. Vooral deze passage uit de ver klaring typeert de gang van zaken. Wij zijn dan ook geneigd aan de „overeenkomst van Belgrado” weinig waarde toe te kennen. A. Reynders Schilt, Seroosker- - K 1189—212; Tholen, Poort- Phni’ en Nieuw Vossemeer, Sint nulpsland: A. Kugel, Poortvliet, Tel. 10 6n J' Vermet> Nieuw Vosmeer, Tel. DJAKARTA, 3 Juni. Tijdens de voortgezette behandeling van de zaak tegen de Nederlander Jungschlaeger in Djakarta, heeft de verdedigster mevr. Bouman, vandaag enkele verklaringen voorgelezen, die de aantijgingen van getuige Tomasoa moesten ontzenuwen. De Officier van Justitie, mr Sunario, wenste evenwel de verkla ringen niet zonder meer als bewijsmateriaal te aanvaarden. De rechter ging zelfs over met te zeggen, dat de notariële verkla ringen geen bewijskrachten hadden. De getuigen zullen in Indonesië i een Indonesische opsporingsambtenaar moet naar ’s-GRAVENHAGE, 4 Juni. Met ingang van heden wordt dq: prijs van autobenzine met 0,3 cent en die van lichtpetroleum niet 0,5 cent per liter verlaagd. Van welingelichte zijde verna men wij, dat overwegingen van al gemeen beleid, ook op economisch gebied, en van concurrentie, voot de belanghebbenden mede aanlei ding zijn geweest tot deze prijs verlagingen. DJAKARTA, 3 Juni. In kringen van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft men ver klaard, dat thans de tijd gekomen is „binnenlandse activiteiten uit te voe ren, doch dit werd door de Kamer ge- tot Indonesisch grondgebied”. Daarbij werd opgemerkt, dat hetgeen het mi nisterie van Buitenlandse Zaken ten aanzien van de terugkeer van West- Irian tot dusver deed, van complemen taire aard is met betrekking tot de maatregelen, die nog genomen dienen te worden. Intussen is het ministerie van Buitenlandse Zaken bezig te be studeren, welke stappen in de Ver enigde Naties genomen kunnen wor den.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3