Het Oostenrijkse vredesverdrag getekend. te bevorderen PUZZLE Indonesiërs wisten niets van Mr Boumans vertrek Overheid behoort kerkbouw „Salk vaccin kan kinderverlamming volledig overwinnen” Chr. Handelsreizigersv enoigirg weigert fusie met N.C.B.B. O Frans Brugsma's ^aNATOGÉ^ Duur van immuniteitsperiod? staat nog niet vast Dr Morris Fishbein, Amerikaans arts, verklaart: VANDAAG EENS Twee millioen bijeen voor ’40-45 Herv. kerk zal over 15 jaar volledige bevolkingsadministratie’hebben avondmaalserviezen Werk in vissershavens ligt stil Namen van Partijen op het stembiljet Komst van Britse verdediger nog urgenter C.N.V. zal zich over de consequenties beraden Hoeveelheid vaccin van Salk vrijgegeven» Gedenkplaat van Duitse capitulatie gestolen pagina 5 ZEEUWSCH DAGBLAD 17 Mei 1955 Immigratiedienst faalde Dinsdag Hervormde kervoogden te Utrecht bijeen JUWELIERSBEDRIJF N.V., Herestraat 60, Telefoon 20543, Groningen. I 1 Moeilijkheden in Schevenin- gen, Katwijk en Vlaardingen ’s-GRAVENHAGE, 16 Mei. Leden van de Centrale Bond van Werknemers In het Transportbedrijf hebben op advies van hun bestuur vanochtend het werk in de vissershavens Scheveningen, Kat wijk en Vlaardingen neergelegd, als ge volg van een verschil van mening met de reders over: het graailoon, n.l. het loon, dat wordt uitbetaald bij het klaar maken van de vissersschepen, en over het garantieloon ter visserjj. Goede vangst, goed geld Laatste Nederlandse oorlogs bodem uit Korea terug Discussie werd niet meer gevoerd Auto tegen kinderwagen, baby ongedeerd Neen! Oplossing vorige puzzle: Autodieven op pad in Laren 1 1 t 1 een collectie MedrHpling (Adv). l t 1 i Vraagt vrijblijvend offerte met afbeeldingen. stoffelijk dier, 3 Ingezonden Mededeling (adv.) sta, ii 1? ik’ W U 26 kartoffel. Verticaal: (Van één onzer verslaggeefsters) UTRECHT, 14 Mei. Op de gisteren en vandaag in Utrecht gehouden algemene vergadering vierde de Vereniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk tevens haar 35ste verjaardag. De voorzitter, prof, dr ir H. G. van Beusekom, verklaarde, dat de taak van de jarige steeds belangrijker is geworden en dat zij thans voor de opdracht staat om de kerk de apparatuur te verschaffen, die zij voor de vervulling van haar pastorale taak nodig heeft. Dr K. H. E. Gravemeyer wees later in zijn wijdingswoord op een bijzonder aspect van de taak der kerkvoogden: zij hebben kerken te bouwen en daardoor plaatsen te scheppen, waar zondige mensen Gods aangezicht kunnen zoeken. HET ZENUWTONICUM PRODUCTIE. Dr Salk’s vaccin wordt nog niet uitge voerd. Er staat tegenover, dat in vele andere landen (en misschien in Neder land in de toekomst) de fabricatie in eigen hand is genomen. Zo heeft Enge land twee firma’s, die het spoedig zul len gaan maken. Zweden doet het al, maar gebruikt voor de productie geen nieren, afkomstig van personen, die bij nieren, afkomstigvan personen, die bij ongelukken om het leven zijn gekomen slagen. Voorzover dr Fishbein bekend is er geen enkel ander vaccin, dat uit dood virus wordt bereid. Alle hem bekende vaccins worden gefabriceerd uit levende virussen. Doch dr Salk slaagde. Hij be reidde bovendien een vaccin uit alle drie de verschillende virussen der kinderver- zodat zijn vaccin een tegen de drie soorten Uitgebreide Naar van bestuurszijde van de Cen trale Bond werd verzekerd, zal dit me ningsverschil niet leiden tot een verbod om op vlaggetjesdag het personeel van de schepen te laten deelnemen aan de vlootparade te Scheveningen. Men wil het begin van dit seizoen niet door sta king vertroebelen. Vóór de opening van de tentoonstel ling E-55 zullen de Koningin en Prins Bernhard met gevolg Woensdagmorgen a.s. om half elf per rijtuig een rit door Rotterdam maken. lamming samen, mengsel bevatte der ziekte. Hij spoot er apen mee in en daarna zichzelf en zijn familieleden met gunstig resultaat. Daarna diende hij een aantal apen met injecties grote doses van het pure virus in de hersenen toe. Zij stier ven niet, doch zoals men uit de bloed proeven constateerde ontwikkelden af weervermogen tegen de verlamming in hun lichamen. Daarna waren 5000 kinde ren in Pittsburg aan de beurt. Niet al leen groeide bij hen de weerstand in hét lichaam, doch deze bleef gehandhaafd. Om nu te bewijzen, dat het vaccin in derdaad effectief was, moest men over gaan tot het massa-experiment met de reeds genoemde 800.000 kinderen, die er mee ingeënt werden, een unicum in de geschiedenis der medische wetenschap. „Het werd beter geheim gehouden dan welk militair geheim in de oorlog ook”, zei dr Fishbein. Overzicht van de plechtigheid tjjdens de ondertekening van het Oostenrijkse vredesverdrag. De foto werd genomen op het mo ment, dat minister Molotof te kent: v.l.n.r. Thompson, Dulles, Molotof, Figi, McMillan, Wallin- ger Pinay en Lalouette. APEN. In het algemene onderzoek gebruikte men apen uit India. Apen kunnen n.l. als enige dierensoort ook aan kinderver lamming lijden. Er werden twee apen kolonies opgericht, één in Florida en de andere in Zuid-Carolina. In totaal ge bruikte men 80.000 apen voor het ver vaardigen van het eerste vaccin uit apen nieren. Toen werd de regering van In dia ongerust. Er waren naar schatting nog maar '90.000 apen in het land. Enige tijd plaatste men de uitvoer van apen op de embargo lijst. Aanvankelijk dacht men, dat het virus der kinderverlamming via de neus het menselijk lichaam binnendrong. Bij het onderzoek vond men echter uit, dat het door de mond geschiedde. 2.000.000 dollar besteedde de stichting er aan om de drie verschillende virussen in te delen in drie klassen. Daarna begon men aan experimenten in andere landen en werelddelen om na te gaan welke soorten kinderverlamming zich daar voor deden. Van de zjjde van het Ned. Hoge com missariaat te Djakarta heeft men des gevraagd aan P.IA. meegedeeld, dat het besluit van mr Bonman om de ver dediging neer te leggen, zonder voor kennis van enige Nederlandse autori teit Is genomen. Daarna heeft, zoals VAN DOOD VIRUS. Het was dr Salk, die merkte, dat het mogelijk zou zijn een vaccin te bereiden van een dood virus. De stichting stelde hem in staat dit grondig te onderzoeken. Velen dachten, dat hij onmogelijk kon YERSEKE, 16 Mei. De Yersekse schipper F. heeft op de Friese Wad den 200 ton mosselzaad gevist. Hij maakte er goed geld van, want deze vangst bracht hem het mooie bedrag van tweeduizend gulden op. AMSTERDAM, 16 Mei. De grote slotinzamelingsactie van de Stichting 19401945 heeft tot heden aan recht streekse giften, afrekeningen van plaatselijke afdelingen en toezeggin gen van provinciale- en gemeentebe sturen reeds 2 millioen gulden opge bracht. Daaronder bevindt zich een bedrag van rond f360.000, toegezegd door 6 der 11 provinciale en 513 der 1014 gemeentebesturen van ons land. Van de overige provinciale en ge meentebesturen is nog geen toezeg ging ontvangen. In vele gemeentera den staat het verzoek van de Stichting echter op de agenda der’ eerstvolgen de raadsvergadering. De actie, waarmee men 5 millioen gulden hoopt te verkrijgen, is intussen ïiog niet ten einde. Vele verenigingen en instellingen zullen nog over het verzoek een beslissing moeten nemen. In honderden bedrijven zijn nog uur- loon-acties aan de gang. persoonlijke veiligheid geheel zelfstan dig verzekerd. Ten aanzien van de motieven, welke hem daartoe hebben geleid, moet wor den vastgesteld, dat de wijze, waarop tegen deze verdediger sinds medio Fe bruari is geageerd, een zodanige uit werking op hem heeft gehad, dat ieder vertrouwen in de mogelijkheid van een normale voortzetting van de verdedi ging en een objectieve behandeling van de tegen hem persoonlijk opgezette zaak bij hem is verloren gegaan, aldus een officiële verklaring. Het uitvallen van mr Bouman schept een nieuw probleem voor de verdediging van beklaagden Schmidt en Jungschlaeger en de andere gear resteerde Nederlanders in Indonesië, zodat de komst van de door de Ne derlandse regering aangezochte Brit se verdediger Curtls-Bennett thans van nog grotere urgentie is geworden. DEN HELDER, 16 Mei. De laat ste van de zes Nederlandse oorlogs bodems, die in het Koreaanse conflict een rol hebben gespeeld Hr Ms fregat „Van Zijl” is vanochtend in het vaderland teruggekeerd. De ma rinebasis Den Helder bereidde het schip een feestelijke ontvangst, niet alleen door de aanwezigheid van de Marinierskapel, maar ook doordat de kade dicht bevolkt was met marine personeel, met medelevende burgers en niet het minst met familieleden der thuisvarenden. ficlële bezoek aan de kolonie. of van babies, die dood geboren zijn. .In Frankrijk maakt men het in het Pasteur Instituut. Extra kosten van enorme om vang wegens patenten brengt het niet met zich mee, want de National Foun dation in Amerika heeft het fabricatie- recept volkomen vrij gegeven. Hoelang de uitwerking van de inspui ting met het vaccin duurt, staat nog niet vast. Wel meent men te weten, dat het zeker drie jaar is. Aangezien men drie jaar geleden met de proeven is begonnen, zal de toekomst uitwijzen, of het vaccin de mens voor vele jaren meer of zelfs voor het hele leven tegen kinderverlam ming beschermt. Prof. Van Beusekom wees er in zjjn re feraat op, dat het verlenen van Over heidssubsidie voor kerkbouw niet alleen het belang van de Kerk dient, maar ook het gemeentelijk belang. Geestelijke ont worteling en vervreemding kunnen wor den tegengegaan door versterking van het gemeenschapsgevoel en dit kan alleen maar bereikt worden vla een levende Kerk. Bij de vorming van nieuwe gemeen schappen is de kerk onmisbaar. Het ge vaar van een ongewenste inmenging van de Overheid in de interne aangelegen heden hoeft niet te worden worden ge vreesd, omdat de gemeentelijke overheid door haar uitbreidingsplan, bebouwings- voorschriften, enz., zoveel zeggenschap over plaats en vormgeving van een te stichten kerkgebouw heeft, dat zij de ze kerheid heeft, dat het susidie goed wordt besteed. ’s-GRAVENHAGE, 16 Mei. De Staatscommissie van advies inzake het kiesstelsel en de wettelijke regeling der politieke partijen heeft in een interim-rapport de minister van Bin nenlandse Zaken een ontwerp van wet aangeboden tot regeling van de vermelding van namen der politieke groeperingen bf van afkortingen daar van op het stembiljet. Hoewel in theo rie de eenvoudigste oplossing zou zijn dat aan elke politieke groepering voor alle verkiezingen het voortdurend en ongestoord gebruik van de door haar gebezigde naam zou worden gegaran deerd, moet toch worden geconclu deerd, dat dit alleen kan geschieden voor de groeperingen, welke door haar geregeld deelnemen aan de verkiezin gen voor de Tweede Kamer een ze kere bekendheid hebben verworven. Het wetsontwerp gaat dan ook van deze gedachte uit door aan de poli tieke groepen, welke aan deze verkie zingen deelnemen, het recht van per manente registratie van haar naam, een aanduiding daarvan of beide te verzekeren. Hiermee kan niet worden volstaan bij de verkiezingen van de leden der Prov. Staten en gemeenteraden. De mogelijkheid, dat het politieke beeld hier steeds verandert zowel door het optreden van nieuwe of gewijzigde groeperingen der bestaande partijen maakt het gewenst voor elke verkie zing een nieuwe registratie voor te schrijven. KERK EN STAAT. Prof, dr A. A. van Ruler te Utrecht, lid van het hoofdbestuur en de voorzit ter, prof, dr ir H. G. van Beusekom, hiel den referaten over de principiële en his torische aspecten van de verhouding tus sen Kerk en Overheid en over de taak der Overheid in deze tijd ten aanzien van de bevordering van de kerkbouw. Een definitief opgeloste en zuiver ge stelde verhouding van Kerk en Staat is er nog nooit geweest. Daarom kan men aan de moderne vormgeving van deze verhouding geen doorslaggevende argu menten tégen de verzorging van de Kerk door de Overheid ontlenen. En de mo derne argumenten, die vóór de verzor ging zijn aan te voeren, zijn daarom voor de Kerk ten volle onaanvaardbaar. Prof. Van Ruler noemde in dit verband het historische, het culturele, het menskun- dige, het zedelijke en het politieke argu ment. „doodgepraat” bleek wel heel duidelijk uit het feit, dat geen der afgevaardigde:! behoefte gevoelde om het woord te voe» ren en dat dus direct tot stemming kon worden overgegaan. Een wat vertraagd applaus, waartegen door een tegenstem'* mende afdeling nog werd geprotesteerd, bezegelde de genomen beslissing. De voorzitter van het C.N.V., de heer M. Ruppert, verklaarde hierna deze uit» slag zeer te betreuren. Onder Christenen betaamt het om een uitspraak van een door beide partijen aanvaarde arbitrage- instantie te aanvaarden, zelfs ais is men er persoonlijk van overtuigd, dat deze uitspraak fout is. Het is beter onrecht te lijden dan onrecht te doen. Hij verklaarde er zeker van te zijn, dat men in de N.C.H.V. met spijt aan deze dag zal terugdenken. Het C.N.V.-bestuur, de Verbondsraad en eventueel de alge mene vergadering zullen zich ernstig moeten beraden wat gebeuren moet nd een aangesloten organisatie de uitspraak van een Verbondsinstantie, die langs de geordende weg tot stand kwam, zonder meer naast zich neer heeft gelegd. De heer Ruppert wilde op deze beslissing niet vooruit lopen. Enkele afgevaardigden verklaarden, dat zij van harte hoopten in het C.N.V. te kunnen blijven. Zij betreurden het ech ter, dat de N.C.H.V. nu tot zondebok wordt verklaard, omdat zij in vrijheid over het eigen voortbestaan heeft be slist. Zij wezen er nog op, dat de N.C. H.V. destijds wel bereid was de door het C.N.V. voorgestelde beslissing per refe rendum te aanvaarden, welke oplossing toen door de andere partij in het geding verworpen werd. BESTUUR BLIJFT AAN. Hoewel de voorzitter er op gezinspeeld had, dat een negatieve uitspraak ook con sequenties zal hebben voor het bestuur, dat tot het aannemen van de fusie had geadviseerd, kwam hij hierop in zijn slot woord terug. Het bestuur blijft in elk geval aan, zolang nog niet bekend is wel ke houding het C.N.V. nu zal innemen t.a.v. de vereniging. Op de leden rust nu de taak om metterdaad te bewijzen, dat de N.C.H.V. het tehuis voor alle Chr. handelsreizigers is. De strubbelingen van het laatste jaar hebben de werfkracht verlamd en de vereniging 200 leden ge kost. Deze achterstand moet nu zo spoe dig mogelijk worden ingehaald. Men nam afscheid van de heer D. Meu- lenbelt uit Breda, die de vereniging 20 jaar lang als bestuurslid heeft gediend. In zijn plaats werd gekozen de heer A. de Klerk te Vlissingen. De secretaris, de heer W. van Wijngaarden en de heer W. van Rees te Gouda werden herkozen. DJAKARTA, 16 Mei. - Met ver- “^a£l^ rassing hebben de betrokken Indo nesische instanties vernomen, dat de Nederlandse advocaat in de zaak-Jungschlaeger, mr Bouman, in Nederland is aangekomen. Soepadi, plaatsvervangend hoofd van de immigratiedienst, verklaarde, dat de immigratiedienst totaal niets afwist van het vertrek van mr Bouman. Iedere vreemdeling, die Indonesië wenst te verlaten, heeft een ultrelsver- gunning nodig. Voor de Indonesische autoriteiten Is het een raadsel, hoe mr Bouman in staat is geweest Indonesië te verlaten. De Officier van Justitie, al dus vernam P.I.A., had hem zelfs op geroepen heden voor hem te verschij nen. De betrokken Instanties stellen thans een onderzoek in naar de „vlucht” van mr Bouman. Van de zijde van de K.LM. verklaar de men, dat deze maatschappij mr Bou man niet heeft vervoerd. Zijn vrouw was heden nog in Indonesië. (Van onze -redacteur) UTRECHT, 14 Mei. Op de vandaag gehouden jaarvergadering van de Ned. Ver eniging van Chr. Handelsreizigers en -agenten is eindelijk de slotbeslissing gevallen in een kwestie, die nu geruime tijd de gemoederen binnen de kring van het C.N.V. beroerde. Met grote meerderheid van stemmen (51 tegen 14 en 7 blanco) weigerde zjj zich neer te leggen bij de uitspraak van de Grensregelingscommissie en de Ver bondsraad van het C.N.V. Inzake de organisatievorm van de Chr. handelsreizigers. Deze uitspraak luidde, dat alle Chr. handelsreizigers zich behoren te organiseren in een beroepsgroep van de Ned. Chr. Beambtenbond, die wat het behartigen van de eigen beroepsbelangen betreft autonoom is. Voor de N.C.H.V. betekende deze uit spraak dus opheffing van de eigen zelf standige organisatie en fusie met de reeds in de beambtenbond aanwezige handelsreizigersgroep. Zoals na de voor afgaande vergaderingen ook niet anders te verwachten was, wilde de N.C.H.V. haar zelfstandigheid echter niet prijsge ven, zelfs niet al werd daardoor haar lid maatschap van het C.N.V. ernstig ih ge vaar gebracht. Voor de stemming had de voorzitter, de heer A. Graafland, nog eens nadrukkelijk op de consequenties van een negatief besluit gewezen. Dat deze zaak langzamerhand al volkomen is AMSTERDAM, 16 Mei. Dr Morris Fishbein, de 65-jarige Amerikaanse arts nn wereldvermaardheid, voorzitter van de afdeling opvoeding en voorlichting van de Amerikaanse nationale stichting v oer kinderverlamming, die hier enkele dagen verblijft, heeft gezegd, dat mits het vaccin van ür Salk tegen kinderverlam ming goed bereid en goeu toegepast wordt, het ia siaai zal blijken te zijn binnen de ks-'-cnde 10 jaar de kinderverlamming volledig te overwinnen. Dr -Shöeln, die deel uiiiaaakt van de hoofdredactie van het over de gehele wer l in medische kringen gewaardeerde en in Nederland verschijnende medi- sclie maanumad „Excerpta Medica” en voor een bespreking met de twee andere hoc.dredacteuren van dit blad naar Amsterdam gekomen is, zei, dat het bijzonder uiig--reide onderzoea naar de deugdelijkheid van het vaccin onomstotelijk de grcïï waarde ervan bewezen heeft. Ais massa-é—per^-ient v.-i ia de Ver. Staten 8iD.(D0 kinderen met het dooi de -Ugdige Amerikaanse arts Salk ge- preFareerue vaccin ingespoten. Op 400.000 ancere kinderen paste men steriel water toe en nog weer 400.000 anderen kregen hele—aal niets. Y, ,-1 de eerste 800.050 kinderen stierf 8r tijdens de perioae, waarin de proef genomen wera, geen één aan kinderver lamming. Van de groep die niet met het vaccin werd ingespoten, echter 28. Wel werden later van de 6 millioen kinderen, die met het Salk vaccin werden ingespoten, 62 niettemin door kinderver lamming aangetast, doch dr Fishbein was hierdoor niet in het minst verontrust. DRIE REDENEN. Hij had er drie mogelijke redenen voor: D De meesten der genoemde 62 kin deren waren ingespoten met het vac cin van de Cuttei s fabriek, één van de zes Amerikaanse firma’s, die het vaccin zijn gaan bereiden. Men acht het niet uitgesloten, dat deze fabriek een. fout in de productie heeft ge maakt 2) Het vaccin kan zijn uitwerking mis sen, indien een kind ermee wordt in gespoten op een moment, dat het reeds door kinderverlamming is aangetast. Naar bekend openbaart deze ziekte zich pas na’2 weken. 3) Er bestaan drie soorten van kin derverlamming, die dus door drie soorten virus worden veroorzaakt. Het Salk vaccin is ’n mengsel, dat weer stand in het menselijk lichaam opwekt !:gèn alle drie deze virussen. Evenmin als welk ander vaccin ook werkt het Salk vaccin is een mengsel, dat weer- fect. De experimenten hebben aange toond, dat het voor 65 procent af- doeiide is tegen de eerste soort van kinderverlamming en tussen 80 en 85 procent togen de tweede en derde soort. AMSTERDAM, 16 Mei. Zondag* avond om half elf is een slippende personenauto halverwege de Witte de Withstraat tegen een op het trottoir lopende 32-jarige moeder aangebotst, die een kinderwagen voortduwde. Al leen dezer moeder, mevr. H. G. Hed* deman, liep aan het hoofd en aan da rechterknie letsel op. De kinderwagen ving de stoot voor de baby op. De wagen kreeg een he vige klap, schoot enige meter vooruit en kantelde. De wielen werden ont zet, terwijl de kap uiteen scheurde. De baby bleef er laconiek onder» Toeschietende voorbijgangers troffel» het meisje nog in de dekentjes gewik keld zuigend op haar duim zonctef enig letsel aan! WASHINGTON, 16 Mei. - De direc- teurteur van de Amerikaanse dienst voor volksgezondheid, dr Scheele, heeft toestemming gegeven om het vaccin van dr Salk, dat door de labo ratoria Eli Lilly te Indianapolis is vervaardigd, weer te gebruiken. Vo rige week was hetzelfde ten aanzien van de entstof van het laboratorium Parke Davies bepaald. De beschik bare voorraden zijn geheel gecontro leerd. De vrijgegeven hoeveelheid van de twee fabrieken is voldoende om on geveer anderhalf millioen kinderen in te enten. verticaal: i Ras, 2 M p 3 erf 4 lüi_ el, a ais, 6 A.M., 9 talk, 10 ako, 12 zin, sedert, 15 peso, 16 pal, 17 rum, 20 oor, 1 no, 23 pit, 24 na, 25 af. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het aantal leden op 31 Decem ber 1954 1220 bedroeg, hetgeen betekent, dat 88 van alle kerkvoogdijen lid is. In 1954 kon een begin worden gemaakt met de bouw van de eerste der 21 ker ken, die volgens het idee van de goed kope kerkbouw in de grote woon- en in dustriecentra, ontwikkeld door de,- voor zitter, prof, dr ir H. G. van Beusekom, zullen verrijzen. De voorzitter deelde nog mee, dat de Hervormde Kerk over ongeveer 15 jaar zal beschikken over een „bevolkings administratie” van al haar leden, die de basis zal vormen voor een doeltref fende pastorale en apostolalre bearbei ding. BONN, 16 Mei. Een zware bron zen gedenkplaat van de capitulatie der Duitse strijdkrachten in Noord- Duitsland, Denemarken en Nederland in 1945, is gestolen. Deze was aange bracht op de „overwinningsheuvel” op de Lüneburgerheide bij Hannover. De gedenkplaat gaf de plaats aan, waar admiraal Friedeburg, namens ’t Duitse opperbevel het document van de overgave tekende. De inscriptie luidt: „Hier gaf op 4 Mei 1945 een delegatie van ’t Duitse opperbevel aan veldmaarschalk Montgommery on voorwaardelijk alle land-, zee- en luchtstrijdkrachten in Noord-West- Duitsland, Denemarken en Nederland over”. De regering van Neder-Saksen heeft een speciale commissie van onderzoek ingesteld. Men gelooft, dat er geen politieke motieven in het spel zijn. Waarschijnlijk is de plaat door souve- nirjagers gestolen. Bonzontaai: 1 Rammelaar, 7 pruim, 8 fis, 13 aks, 15 pi, 16 ploeteren, lus, 20 oer, 22 mop, 24 noria,' LAREN, 16 Mei. Autodieven ko zen vorige nacht Laren (N.H.) tot werkterrein. Een aantal garages werd geforceerd en uit drie werd de auto gestolen. Een politie-agent zag op de Velthuysenlaan een stilstaande auto en een hard weglopende man. Een verkeersbord bleek te zijn omver ge reden. Sporen wezen erop, dat de auto uit een particuliere garage In genoemde laan was gestolen. Het geheel of gedeeltelijk overnemen van dit idee is volgens Auteurswet 1912 niet toegestaan. Van twee omschreven woorden kan ai]der goed woord worden gevormd, waarbij de letters onderling niet van Piaais verwisseld worden. Horizontaal: 1 Pro span, 4 opstootje 1 speelkaart, 6 jong dier hoofddeksel, bergplaats kasteel. Verticaal; 1 Gezinslid Jj erschot, 2 handgreep jong oeite 4- dagelijkse brieven, 5 voorzet- sei hoeveelheid. Koning Boudewyn van België is Maandag in Leopoldville, Belgische Congo, aangekomen voor zijn eerste of- gSL.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5