Hel $p©rl Slnliltel»©r J K.N.G.V. Meer dan driehonderd renners aan de start in Heinkenszand ZWITSERLAND HEEFT EEN ERVAREN VOETBALPLOEG Gent H-0 D I f van voor Eerste Jaarlijks gymnastiekfest te Sas I aanmeldingen onze wandeltocht zijn binnen ijn Ër worden ongeveer 10.000 bezoekers verwacht I „De Kaperprijs 1955” op Hemelvaartsdag De interland op Hemelvaartsdag. Zateidacp 4 $uni a.ö. te 9aeö M T T C promoveert naar de eerste klasse, Hoopvolle belangstelling voor Zonneveldrit Van Doeselaar wint ronde van St Kruis HO/ Ned» Zaterdag-elftal tegen Frankrijk» Vervanging Prov. nunnnefS DUITS SNELHEIDSMONSTER. ZEEUWSCH DAGBLAD 17 Mei 1955 Pa9ina Op Tweede Pinksterdag eer «Thor» valt de te beurt havermout Voorhoede Een goede basis /oor de hele dag! Geef jong en oud een goed ont bijt, dat voldoende energie geeft voor de gehele dag. Geef H-O havermout. Gezond, voedzaam, en heerlijk! Fusie tussen de Zeeuwen en EMM De nieuwelingen Dagprogramma De route M.C. „De Zeeuwen hield ge- slaagde oriënteringsrit door Walcheren VOETBAL. WEDVLUCHTEN K.N.A.C. wendt zich tot autoriteiten Middenlinie -:1 i c P"' I I Dit I - ■M Dii 6 he en tl Ingezonden Mededeling (Adv.) deel, oefening, paardspringen voor C laag rek en bokspringen een ver- Deze Goese padvindsters zijn l dikwijls van de partij geweest. Ook op 4 Juni rekenen we op haar. e gymnastiekvereniging „Thor” te Sas van Gent valt ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan de eer °P het ver. it 1: h ei g< la va va du mi de V< de Pt ar to h< 11 keer in de nationale ploeg van zijn land gekozen. Hij moet het vooral van zijn techniek hebben en maakt daarvan een goed gebruik, zowel aanvallend als verde digend. Stopper Eggimann is ondanks zijn „ouderdom” nog steeds de beste spil van Zwitserland, hetgeen hij vooral dankt aan zijn grote technische vaardigheid. Linkshalf Hannes Schmidhauser is 29 jaar en van pro fessie toneelspeler, een tenger gebouwd, maar vasthou dend voetballer, die al zes keer zijn land mocht ver tegenwoordigen. We starten weer in Goes. Binnen kort zullen wij U vertellen welke route we ditmaal gekozen hebben. Geloof ons gerust, Zuid-Beveland biedt de wandelaar heel wat mooie plekjes en als de 4e Juni het zon netje schijnen wil, zal er weer vol op genoten worden. Het complete ontbijt' In de voorhoede neemt Robert Ballaman van de Gras hoppers (29 jaar) de rechtsbuitenplaats in. Een snel en intelligent speler, bijna even populair als voetballer (26 interlandse) als in zijn kwaliteit van restaurateur. Roger Vonlanthen, geboren in 1930, speelt eveneens voor Grashoppers en heeft er 15 landenduels opzitten. Uit zijn spel blijkt een grote intelligentie, wat wel goed past bij een student. Middenvoor Josef Huegi (FC Basel) is van dezelfde leeftijd. Hij zoekt zijn kracht in de „dribble”, die hij pleegt te besluiten met een hard en zeker schot. Zijn vaardigheid daarin bracht deze schilder tot nu toe 17 maal in de Zwitserse ploeg. Linksbinnen Eugen Meier, eveneens geboren in 1930 en lid van Youg Boys, was 11 maal international. Ook zijn schot is zeer gevreesd. En hetzelfde kan men wel zeggen van de 26-jarige linksbuiten van Chaux de Fonds, Marcel Mauron, die Dondermiddag aan zijn zevende landenwedstrijd begint. Hij is klein, maar opvallend snel. W - Ti De hoogste m. per uur. H 212 km te beurt om op Tweede Pinksterdag ’t jaarlijkse gymnastiekfestijn van het K. N. G. V., kring Zeeland en West-Bra- bant te verzorgen. Niet minder dan vijftien verenigingen zullen op deze dag naar Zeeuwsch-Vlaanderen trekken om daar hun partij mee te blazen. Over blazen gesproken, natuurlijk zullen ook Hoewel de Zonneveldrit, welke de M. A. C. „Scheldegouwen” ten bate van „Sport Steunt Zonneveld’’ organiseert, eerst op 2de Pinksterdag wordt gehou den, zijn er reeds meer dan 10O inschrij vingen binnen, zodat van een hoopvolle belangstelling mag worden gesproken. Aan de voorbereidingen wordt met enthousiasme gewerkt cn reeds nu is men er zeker van, dat deze sterrit in financieel opzicht een succes zal wor den. De controles zijn gevestigd te Mid delburg en Zoutelande. De finish is tussen 11 en 4 uur op het zeehospitium Zonneveld te Oostkapelle, de prijsuit reiking om 6 uur in het Concertge bouw te Vlissingen. Iedere deelnemers ontvangt de spe ciaal ontworpen plaquette, iedere in geschreven passagier het speciaal ge slagen Zonneveldlepeltje. Voorts zij er 12 ereprijzen beschikbaar, welk als volgt zullen worden toegekenc voor de club met het grootste aanta deelnemers, onverschillig in welke categorie, zowel uit binnen- en bui tenland; voor de grootste motor- en autoclub, de grootste motorclub, de grootste scooterclub, de grootste bromfietsclub, de verstkomende club, de verstkomende motorrijder, auto mobilist, scooterrijder en bromfietser en voor de oudste en jongste deelne mer. Vooral van de zijde der amateurs en onafhankelïjken is de belangstelling zeer groot: vrijwel alle grote Neder landse wielerclubs vaardigen een ploeg af en bovendien zullen drie bekende buitenlandse ploegen aan de start ver schijnen. Frankrijk vaardigt zijn club kampioen 1954, Vélo-Club de Coube- voie Asniéres naar Heinkenszand af; de Belgische Wielrijders Bond Brussel komt met een officiële ploeg, waarvan de overwinnaar van vorig jaar, Gilb. Saelens, de kopman is en uit Duitsland zal een ploeg van de „Rad-Sport-Klub Falke, Köln-Sülz” aan de start ver schijnen. UITSLUITEND VERPAKT VERKRIJGBAAR Rechtshalf staat Willi kernen, 26 jaar fen, koopman van beroep. Hij werd De besturen van de Vlissingse der de klasser De Zeeuwen en de vierde klasser E.M.M. zijn het over de fusie eens geworden. De nieuwe vereniging zou zowel voetbal als handbal en ath- letiek gaan beoefenen en ..Sportve- eniging Z.E.C.” (Zeeuwse EMM-Com-I binatie) gaan heten. In het nieuwe bestuur zouden vijf bestuursleden van De Zeeuwen en vier van E.M.M. zit ting krijgen. Thans moeten nog de ledenverga deringen van beide verenigingen zich met de fusie verenigen. Daartoe zul len beide verenigingen op Woeiw j 25 Mei een bijzondere algemene le denvergadering beleggen, waar de fu sie als enige punt op de agenda zal staan. Terwijl de amateurs en onafhankelij- ken een verbeten strijd zullen voeren op het parcours door Zuid-Beveland, starten 22 nieuwelingen-ploegen voor de nationale ploegenrit, die is uitgezet op een parcours van 50 km door de Zak van Zuid-Beveland. Evenals bij de koers voor de ama teurs zal voor het ploegenklassement de tijd van de derde aankomende van iedere ploeg tellen. De Stichting Kaperprijs heeft niets ongemoeid gelaten om de organisatie van de wedstrijden tot in de perfectie te doen slagen. Men beschikt over een eigen telefoonnet en bovendien zal de bekende radio-verslaggever Barend Barendse voor de wedstrijdverslagen zorgen. Onder de ploegleiders en ver zorgers bevinden zich talrijke oud-ren- ners en officials van internationale naam, zoals De Korver, Boelenkamp, Roks, Valentijn, Devies, Ceelen, Wagt- mans, enz. In het comité van aanbeveling heeft o.m. zitting de bekende Tour de Fran ce manager Kees Pellenaars. Er zijn talrijke prijzen beschikbaar voor deze wedstrijden en vermeidens- waardig is, dat de wisselvlaggen voor de winnende ploegen in Heinkenszand zelf werden vervaardigd. Zoals bekend kwam vorig jaar het batig saldo van de Kaperprijs ten £oe- de van het uniformenfonds. Dit jaar hoopt men wederom de plaatselijke ge meenschap met dit wielerfestijn te die nen: de baten zijn namelijk voor de aanleg van een speeltuin. Het dagprogramma ziet er als volgt uit: 11.30—12 uur aankomst deelne mers Kaperrallye; 1213 uur officiële ontvangst op het gemeentehuis voor genodigden en officials; 13.30 uur op stelling van amateurs en onafhanke- lijken; 13.35 uur vlaggenceremonieel deelnemende verenigingen. Hieraan verleent de plaatselijke muziekvereni ging medewerking; 13.45 uur voorstel- lingsronde amateurs en onafhankelij- ken; 13.55 uur vliegende start voor de voorronde van amateurs en onafhan- In Noordwijk aan Zee is vorige week op de Boulevard een Con cours d’Elegance voor toerwagens gehouden. Het défilé van de fraaie wagens werd zo nu en dan onder- Tk T og slechts enkele dagen en dan gonst het van de drukte in Hein- kenszand. Dan zullen zich binnen de grens van deze Zuid- Bevelandse gemeente zo’n driehonderd renners en enkele dui zenden wielersupporters bevinden. Zoals bekend wordt op Hemelvaarts dag de Kaperprijs 1955 georganiseerd; een evenement (of liever gezegd evenementen), dat zowel nationaal als internationaal reeds bekendheid heeft verworven en dat de eerste Kaperprijsrit, die vorig jaar Juli werd verreden, in vele opzichten zal overtreffen. Niet alleen vanwege de deelname, die bijzonder groot is, maar meer nog, omdat Donderdag a.s. zowel de amateurs en onafhankelijken als de nieuwelingen aan hun trekken zullen komen. De eerste categorie start voor een ploegen- wedstrijd over 180 km en de nieuwelingen rijden een ploegentijdrit over 50 km. Voor dit wielerfestijn worden ‘ongeveer 10.000 bezoekers verwacht. kelijken door Zuid-Beveland (100 km); 14.15—15.03 starten voorstellingsronde nieuwelingenploegentijdrit; 15.29-16.17 uur aankomst voorronde amateurs en onafhankelijken met onmiddellijk doorgaand criterium op het parcours te Heinkenszand (80 km); 18.30 uur finish; 19.15 openbare prijsuitreiking op het terrein van de sportvereniging „Luctor”; 20 uur optreden van de in ternationale showgroep „Delmonte Skyriders”, luchtacrobatiek op toren hoogte. brede hoofdweg bij München met een van zijn zelfontworpen en door De wisselbeker kwam vorig jaar in het bezit van „De Jonge Batavieren”. Zij zullen deze beker nu weer moeten verdedigen. De schoolklassen, sportverenigingen en wandelgroepen van buurtvereni gingen, alsmede militaire groepen zijn erop gebrand ditmaal winnaar te wor den. En U weet het, een groep moet minstens uit tien deelnemers plus een leider bestaan. Er wordt weer gewandeld in drie groepen: a. Jongens Het aantal deelnemers voor deze ploegen wed trijd voor amateurs en on afhankelijken bedraagt 200. Van de 180 af te leggen kilometers rijden zij er eerst 100 door Zuid-Beveland om daarna op het parcours te Heinkens zand in de laatste 80 km de strijd te beslissen. De route door Zuid-Beveland is als volgt: Heinkenszand, ’s-Heer Arendskerke, Wolf aartsdijk, Wilhel- minadorp, Kattendijke, Wemeldinge, Kapelle, ’s-Gravenpolder, Kwaden- damme, Baarland, Oudelande, Elle- woutsdijk, Driewegen, Borssele, Nieuwdorp, Lewedorp, ’s-Heerenhoek, Ovezande, Nisse, Heinkenszand. Het puikje van de Nederlandse ren ners zal op die dag voor deze wedstrijd starten. Allereerst noemen we de na tionale ploeg met als kopman P. de Bruin uit Roosendaal. Ook A. Bras- penninex en Arie van Wetten, de win naar van de Ronde v. Feyenoord, ma ken deel uit van deze ploeg. Voorts verschijnt aan de start de kampioens- ploeg op de weg (1952 en 1953 en 1954) de HSV „De Kampioen” Haarlem met Wim Rusman als kopman. Van de Zeeuwse ploegen noemen we „De Lo comotief”, Goes (kopman Romeynsen, Axel); „De Scheldemond”, Vlissingen (Th. v. Wijchen). M.T.T.C., dat dit seizoen ongeslagen en zonder een enkel verliespuntje het kampioenschap in de 2de klasse van de Zeeuwse tafeltenniscompetitie be haalde, ziet dit fraaie resultaat be loond met promotie naar de 1ste klas se, doordat P.Z.E.M., de degradatie- candidaat van de 1ste klasse, zich heeft teruggetrokken. Voor de promotie naar de 2de klas se wordt een competitie gespeeld tus sen Sorry V, kampioen van de 3de klasse A, Luctor, kampioen van de 3de klasse B en de degradatiecandi- daat van de 2de klasse. Voor de be paling van deze laatste zullen echter eerst Sparta en Be Fair II, die beide op de onderste plaats van de 2de klas se eindigden, een beslissingswedstrijd moeten spelen. De motorclub „De Zeeuwen” orga-i niseerde Zaterdag een oriënteringsrit over 60 km. door Walcheren, die een zeer geslaagd verloop had. Voor deze eerste rit, die voor het! clubkampioenschap meetelt, versche nen 19 deelnemers aan de start. De uitslag luidt: 1. P. den Hollan der, 41 strafpunten; 2. A. Bouwens, 50 strafp.; 3. J. Wattel, 66 strafp.; F. de Visser, 67 strafp.; 5. J. M. Vogel, 72 strafp.; 6. P. Kodde, 76 strafp.; 1, C. Crucq, 77 strafp.; 8. J. Markusse, 90 strafp.; 9. A. Joosse, 90 strafp.; 11, S. Jongepier, 99 strafp. Twee deelne mers vielen uit. broken door een dansuitvoering van een in regionaal costuum ge stoken groep. Tijdens een derge lijke dans maakte onze fotograaf deze opname. Het Nederlandse Zaterdagmiddag- elftal, dat Zaterdag 21 Mei te Parijs tegen het Zaterdag-elftal van Frank rijk uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Woudsma (D.E.S.). Achter: Wilhelm (S.N.L.), aanvoer der en Kroesbergen (D.O.V.O.). Midden: Nieuwstraten (Zwart Wit ’28), Van der Nagel (Rijnsburgse Boys) en Zandbergen (Quick Boys). Voor: Bout (Huizen), Kerkdijk (Sparta, Enschede, v. d. Berg (T.S.B.), v. d. Pols (T.O.G.R.) en Schipper (S. H.O.). De opstelling van het Franse elftal luidt: Doel: Rion; achter: Falala en Mas- clau; midden: Laloy, Lecomte en De- thouy; voor: Petrus, Duhayon, Kas- mareck, Avril en Baillet. meisjes beneden de veertien jaar, die 15 km. gaan tippe len. b. Jongens en meisjes van 1518 jaar die 20 km. moeten afleggen. c. Volwassenen (boven 18 jaar) voor wie een parcours van 25 km. is uitge stippeld. Het inschrijfgeld bedraagt voor jongeren tot en met 15 jaar f 0.75; en voor de ouderen f 1.25. Leden van de N.W.B. genieten f 0.50 reductie. Voorlopig zeggen we dus „tot ziens in Het Schuttershof”! We zullen er met de muziek voor op vertrekken! De P.V. „De Telegraaf” nam aan twee wedvluchten. Mons (118 km): 1. R. Dirven; 2, 7 en 9. Iz. Scheijbeler; 3. W. Daane; 4 en 10. W. M. Walraven; 5. M. D. Wal raven; 6. J. de Ridder; 8. P. A. Philip- se. Grootste snelheid 1124 m. per min. Noyon (218 km): 1. W. J. Bos; 2 en 3. A. de Bue; 4 en 10. J. Kuijs; 5, 6 en 8. J. Sturm; 7. L. W. v. d. Roost; 9. P. A. Philipse. Grootste snelheid 1282 per min. weer verschillende muziekleren:., van de partij ter opluisteren Des morgens om negen uur begonnen met een driekamo hl’* nemen 112 groepen van 6 f,,033" (sters) deel. Voor de herer rners deze driekamp uit een vrije rek en brug; voor de dames .- - -T 1 ringen-1 de jongens uit vnJe oefenin - en voor da I meisjes uit vrije oefening brn„ e evenwichtslat. I Om 11 uur volgt dan een wedstrüd in rhythmische gymnastiek (met zonder handgereedschappen), w.0 aan zes verenigingen deelnemen i De morgen wordt besloten met wedstrijd in grondgymnastiek voorh» ren. Drie ploegen zullen elkaar in dit nummer bekampen. T N E EERSTE AANMELDINGEN voor de Zeeuwsch Dagblad- wandeltocht op 4 Juni a.s. zijn binnen. Natuurlijk, het zijn de trouwe tippelaars. De eerste die zich aanmeldde was de 15-jarige G. Sinke uit de D. D. v. d. Boutstraat te Goes, die nog geen mars heeft overgeslagen. Kijk, dat zijn de volbloed-wandelliefhebbers. tor van 50 cc en een andere machine is 125 cc sterk, snelheid, die hij uit zijn 50 cc machine haalde was 151 km p?~ Met de 125 cc motor bereikte hij zelfs een snelheid van 218 km per uur. Met de nieuwe door Baumm gevestigde records bezit N.S.U. op ’t B ogenblik het respectabele aantal van 42 internationale records. ^lll llllHIlllllllllllllllllflMllllllllllllllllllllilllllllllllimilIHMIHIllllllIIIIIIIW DEN HAAG, 16 Mei. be aanvragen van een nieuv. bewijs ter vervanging van vinciaal nummer moet, uc“,”"naii. enkele uitzonderingen, het naw teitsbewijs 'worden ingezonden, betekent, dat tot het tijdstip 'li‘ gifte van het nieuwe kentekent” I de grens niet kan worden ovei=- I den, omdat dit document teve'L I zelfde dienst doet als het vioi=- nationaliteitsbewijs. I Over het ongerief en veela I schade, welke deze maatregel -'ae I brengt, hebben de K.N.A.C. I klachten bereikt. ■■■■Mils I Het feit, dat met de afgifte a*‘' je I vrij veel tijd is gemoeid, ''/’l/jige I bezwaren, verbonden aan ae I gang van zaken. De K.N.A.C. je I hierin aanleiding gevonden zich t I betrokken ministers te wemli- if I het verzoek aan deze onbevie I (toestand aandacht te besteden. De Duitse motorrenner, Gustaaf Adolf Baumm, giert hier langs de k' N.S.U. gebouwde i en waarmee hij in totaal 22 nieuwe internationale ves^ir’'1" Een van die sigaarvormiae snelheidsmonsters y J et Nederlands elftal, dat op Hemelvaartsdag, in t-1 het Feyenoordstadion te Rotterdam tegen Zwitser- land speelt, krijgt een bijzonder ervaren ploeg te genover zich. De elf Zwitsers zijn tezamen al 179 keer in een interlandwedstrijd uitgekomen, zodat men zou kunnen zeggen, dat zij „gemiddeld” ruim vijftien lan- denwedstrijden op hun naam hebben staan. Er zijn zeven spelers, die meer dan tien keer voor de Zwitserse nationale ploeg uitkwamen en van deze zeven hebben er drie hun „zilveren jubileum” al achter de rug. Debutanten zijn er niet in de ploeg. De oudste en in interlandvoetbal ook meest geroutineerde speler is de 36-jarige stopperspil Olivier Eggimann, die 43 keer het Zwitserse nationale shirt heeft gedragen. Tegenover hem is de nog geen 25-jarige doelman Antonio Pernu- mian (één interland )nog maar een „broekje”. Toch is Pernumian, van de AC Bellinzona, een uitstekend doel man, die buitengewoon snel reageert en voortreffelijk vangt. Hij speelde zes keer voor het B-elftal. Rechtsback Roger Mathis, 34 jaar en houtvester van beroep, is een snelle back met een goed spelinzicht. Deze Lausanne sport-man speelde viermaal in het A-elftal en driemaal in de Zwitserse B-ploeg. Zijn collega Willi Steffen (BSC Young Boys) geniet een grote populariteit, hetgeen voor een man, die 28 keer in het A-elftal stond en bovendien nog drie keer in het B-elftal, niet te verwonderen valt. Steffen is een back van het forse type, hij is befaamd om zijn kopwerk. en evenals Stef- nu voor de 23ste '1AS8AAL, Des middags om kwart voor t\ve« worden de vertegenwoordigers cn J nodigden op het gemeentehuis ven wacht, waar een receptie wordt gs'. houden. Deze receptie wordt gevolgd door een optocht (ongeveer half drie) naar het Corn. Boys-terrein. Hier wordt vervolgens de grot» middaguitvoering gehouden met mas. sale nummers voor dames, heren, jon', gens en meisjes. Ook de beide zéeuwJ se keurploegen zullen hun kunnen to'. nen. Als laagste nummer staat c; programma het optreden van de schillende verenigingen. De Zaterdag, voorafgaande aan Pinksterdagen, geeft de plaatselijke vereniging „Thor” een uitvoering. Te- vens zullen dan de Zebra-ploegen van de partij zijn. In St. Kruis werd Zaterdag wtelercourse voor nieuwelingen reden, die grote belangstelling trok. De renners hadden alle moeite met het zware parcours en de sterke wind. Toch trokken er reeds na vijf ronden (er moesten in totaal 17 ronden wor den gereden) een tiental renners op avontuur. Van hen bleef een kopgroep van acht man over, die tot het bittere einde stand hield. De eindsprint moest de beslissing brengen en hierin toon de Van Doeselaar zich de sterkste na felle tegenstand van Wim Gunst. De uitslag luidt: 1. F. van Doeselaar, Sluiskil, 60 km. in 1 uur en 53 min.; 2. W. Gunst, Goes; 3. B. van Over veld, Dussen; 4. W. de Poorter, Hoek; 5. M. Luijks, Wouw; 6. J. Janssen, Sluiskil; 7. E. Verstrate, Ede; 8. A. van der Pluijm, Dussen; 9. A. Joosse, Schore; 10. F. van der Zande, Halste ren. race-motoren, die hij „vliegende draagbaar” doopte totaal 22 nienino internationale snelheidsrecords mo- van

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 4