van HOE DAT DE TAAK VAN DE OFFICIER VOORKOM IK, IK LORD WORD Stand van handel op E 55 geeft vijf studiebeurzen uit i Hij moet aan niet geringe eisen voldoen Wereldraad van Kerken vraagt hulp voor Volos Prins Bernhard Want er Verkeer eiste in 1954 1500 doden en be ±^cv*erlanase Reünie van oud-illega- len te Willemstad» gevangenen in Rusland» Onrust onder de advocatuur Aardappelmarkt leeft op» ongeveer 17.000 gewonden Jonge mannen tussen 16 en 25 jaar kunnen zich laten testen een politieke carrière kan van afhangen Ook Churchill was bijna verloren voor Brittannië Belangrijke rede van F i.' ZEEUWSCH DAGBLAD 17 Mei 1955 Mannen die „gezien" zijn prefereren BRYLCREEM Een grote vraag in Engeland Moskou gaf twaalf namen ’s-GRAVENHAGE, 16 Mei. Is yweld De dvat de h V.er- State! De Amerikaanse landbouw- Overschotten voor achtergeble ven landen? Zwaard van Dame Verschil tussen gouden en twintigste eeuw „Straten en wegen lijken op slagvelden „Bescherming voetgangers’’ stelt zich teweer tegen verkeersonveiligheid I pagina 3 Dinsdag Ingezonden Mededeling (Adv.) X Jacq. Mot N.V., Amsterdam County Laboratories Ltd., Stanmore, England van geland premier werd. en DE SFEER ting 1.89 m., zijn mening wel rdig goed te kennen! simuleerde minzaamheid of ne derigheid. Hij moet voortdurend belangstelling hebben voor zijn mannen. Dit vereist het gesprek, met de man persoonlijk, maar ook met de groep. Het doet er vaak niet toe, waarover dat ge sprek gaat. Het moet de sfeer scheppen van toegankelijkheid tot de leider. Maar met klem waarschuwde de Prins tegen het doen van beloften, die de officier niet kan nakomen. Helaas blijkt, dat commandanten zich daaraan nogal eens schuldig maken. Hier door worden vaak onnodige te leurstellingen veroorzaakt. dat de tien geboden voor de koop man zijn. Voor de studie in Amerika worden drie van de beste deelnemers aange wezen, voor de studie in Nederland twee. Aan deze laatste twee wordt echter de eis gesteld, dat zij zich spe cialiseren in de commerciële, de finan ciële, de juridische, de technische of de publiciteitsrichting. De inzendingen worden in de eerste plaats beoordeeld op originaliteit, stijl en woordkeus. Het beste tiental candi- daten zal uitgenodigd worden voor een psychologisch onderzoek. De stand waar het hier om gaat wil voorts laten zien, dat het in deze eeuw Het Sowjet-ministerie van Buit' Op- en ondergang van Zon en Maan: Woensdag: Zon op 4.41 u., onder 20.33 u. Maan op 2.34 u., onder 16.22 u. ROTTERDAM, 16 Mei. Welke jongeman hij moet op 1 Mei ten minste 16 jaar zijn en niet ouder dan 25 wil een kans hebben, om een half of een heel jaar gratis te gaan studeren in Amerika, teneinde er inzicht en ervaring op te doen in het zakenleven? Of een kans om drie jaar gratis te gaan stude ren aan een Nederlandse hogeschool, universiteit of M.T.S.? Die kans wordt geboden aan de oever van de Maas op de „E 55”. Jonge mannen kunnen daar mee doen aan een test. Zij moeten dan in het selectiepaviljoen van de stand van de handel tienmaal een ant woord geven op een vraag: indien u koopman was, wat zou u in zo’n geval (als precies omschreven is) doen? Achter een van de drie ge stelde mogelijkheden behoeft men alleen een hokje zwart te maken. In het selectiepaviljoen wordt dan be oordeeld of men tot de volgende ronde kan worden toegelaten. Die bestaat hierin, dat men thuis in hoogstens 120 woorden eigenhandig moet neerschrijven wat men denkt Tijdens de discussie, die volgde, werd van verscheidene kanten aange drongen op een krachtdadiger optre den van politie en justitie. Vele toon den zich afkerig van voetgangerstun nels en voetgangersviaducten. Iedereen ziet er graag wel verzorgd uit. Daarom wordt Brylcreem door meer man nen gebruikt dan enige andere hairdressing ter wereld. Neem de proef en zie zelf hoe prachti g glan zend en hoe keurig „In vorm" Uw haar de hele dag blijft. Masseer elke dag met Brylcreem - de heilzame bestand delen houden Uw hoofdhuid fris en vrij van roos. Geen droog, stug haar meer! ^hoging WILLEMSTAD, 14 Mel. Tfjdens de reünie van de Gemeenschap Oud-Ille- gale Werkers (opgericht in October 1944 en ontbonden in November 1949) is de nationale vertrouwensraad for meel opgeheven. De vroegere voorzitter der G.O.I.W., dr Ir N. A. J. Voorhoeve, adjunct-directeur van Philips, verklaar de tegenover de vooral uit Zuid- en Noordoost Nederland afkomstige reü nisten, dat de G.O.LW. met gerustheid de sociale taak in handen van de Stich ting 19401945 kan leggen. Voordat de reünie begon was er een ontvangst ten gemeentehulze door bur gemeester C. A. van der Hooft. O.m. be hoorden tot het gezelschap mej. J. Gel- dens, particulier secretaresse van Prin ses Wilhelmina, generaal mr H. J. Kruis en Frits -de Zwerver (ds Slomp) uit Hoorn. De burgemeester trok een ver gelijking tussen de strijd, die in en rond Willemstad werd gestreden in de loop der eeuwen en de verbeten strijd van de illegale werkers. Hij huldigde de heer Voorhoeve en zei, dat diens leiding o.m. steunde op zijn rotsvaste geloof. Nadat de voorzitter een herdenkingsrede had uitgesproken, ging het gezelschap naar het erekerkhof van de Belgische mili tairen, waar een krans bij het monu ment werd gelegd. De schoolkinderen zongen het Belgische volkslied en de burgemeester droeg een gedicht voor. Daarna begaf men zich naar Ooltgens- plaat, waar burgemeester Hordijk de gosten ontving. Hjj bood zijn collega van Willemstad het boek „Gebroken dijken” aan als dank voor al hetgeen de inwo ners van Willemstad voor die van Oolt- gensplaat tijdens de rampdagen deden. Gen xuuu iiiiiuaru uuiiar, dopim'y®ar^ev°l nationaal bezit, dat Verh ®er kan worden gebruikt tot de van de levensstandaard in ern a en bevordering van de vereniging is van oordeel, In Hotel „Bellevue” te Willemstad werd huidige activiteiten van de -”’4’ J -*n in deze richting vrij spora- MEELEVENDHEID Een andei' punt, dat Prins Bernhard noemde, was de welle vendheid, die de officier zowel ten opzichte van zijn meerderen als zijn minderen moet betrach ten. Dit mag echter nooit leiden tot gekunsteldheid. De officier moet er ook voor zorgen, dat niet meer verantwoordelijkheid op gelegd wordt dan kan worden gedragen. Het moet de voortdu rende zorg van de leider zijn ’t evenwicht tussen de verant woordelijkheid en het beschik bare personeel te handhaven. Di recte voorlichting aan de onder geschikten is een belangrijke zaak, zo zei de Prins verder. „Daar waar geruchten heersen, heerst onzekerheid, met alle kwade gevolgen van dien. U moet het u tot plicht rekenen uw mensen zo goed en zo volle dig mogelijk voor te lichten over al die zaken, welke hun ernstige belangstelling hebben. Maakt ’t u voorts tot gewoonte uw man nen regelmatig de meest recente informaties te verschaffen, wel ke betrekking hebben op hun taak, hun eenheid, hun toekomst, hun verrichtingen enz. Uw men sen zijn geen machines, zij heb ben een denkvermogen en ge bruiken dit. Als officier hebt u de taak dit denkvermogen met de juiste feiten te voeden en in de goede richting te leiden”. Men ziet: dit was een belang rijke rede. En men mag van har te hopen, dat alle aanwezige of ficieren de adviezen en sugges ties van Prins Bernhard ter har te zullen nemen, voorzover zij dat nog niet doen. Dit zal de verhouding in de strijdkrachten en die tussen het leger en de be volking zeer ten goede komen! de maaltijd gebruikt. Prins Bernhard bracht telefonisch vanuit Paleis Soest- die in Londen de feestelijkheden bij woonde van het Engelse Volksdans en -Zang Genootschap, nam hier met veel plezier deel aan het dansen, zo als deze foto toont. De Prinses voert hier tijdens een volksdans een bewe ging uit, welke speciaal voor haar werd ingelast en „Prinses Margarets liefhebberij” werd genoemd. Indien echter, tegen de verwach ting, mocht blijken, dat het prijsver- loop op de vrije markt weer een do lende tendenz gaat vertonen, dan zal de S.I.V.A. weer tot aankoop over gaan, waarvoor thans alle rassen van kleigrond in aanmerking komen. De verdere prijsontwikkeling wordt nauwlettend gevolgd. UTRECHT, 16 Mei. Afgevaar digden van de balie uit het gehele land zijn bijeen geweest ter bespre king van de onrust, die in de advo catuur heerst als gevolg van zekere maatregelen van het college van af gevaardigden van de orde van advo caten. Het betreft hier speciaal de stage verordening en de ontwerp ver ordeningen inzake verplicht accoun tantsonderzoek voor advocaten en de verplichte vorming van een zgn. fail- lissementsfonds. Uit de vergadering is een acht le den tellende contactcommissie gesticht ter behartiging van de belangen van de advocaten en ter voorbereiding van een vereniging tot dit doel. Het secre tariaat van de contactcommissie wordt waargenomen door mr W. Broertjes, Amsterdam. Naar het oordeel van Prins Bernhard zal bij de opleiding der officieren bijzondere aandacht besteed moeten worden aan de algemene sfeer, die er heerst. Ook moet het staf- en docenten korps een eenheid van opvattin gen hebben ten aanzien van de karaktereigenschappen, die de officier behoeft. Voorts moet misschien meer dan nu geschiedt onderricht worden gegeven in karakterleer, een stuk psycholo gie dus, maar dit mag niet te theoretisch zijn. De Prins voelde niets voor speciale officieren, aan wie de algemene karaktervorming der dienstplichtigen zou kunnen worden toevertrouwd. „Deze ta ken zijn primaire zorgen van el ke commandant. Wanneer deze dit gedeelte van de opleiding aan specialisten uit handen zou moe ten geven, zou hij zelf het gezag en het vertrouwen, nodig om een troep behoorlijk te kunnen lei den, moeten missen”, zo zei de Prins. De officier moet toegankelijk zijn voor zijn mensen, zonder dat hij dit overdrijft tot een ge- dat handel welvaart brengt, met dit verschil, dat er nu veel groter dyna miek en schakering vereist wordt. Kon men in de gouden eeuw vrijwel vol staan met een „geboren” koopman te zijn, thans moet hij „geboren en ge maakt” worden. Hij is een vakman ge worden, dient kennis van alle facetten van zijn branche te hebben en van het vervoers en geldwezen. Een modern koopman komt er niet zonder een goed inzicht in de problemen van economie en bedrijfseconomie, public relations en reclame, marktonderzoek en statis tiek, administratie en recht, organisa tie en personeelsbeleid, techniek en politiek. In elk van deze takken van de handel is er plaats voor jonge on dernemende Nederlanders. Enkelen is het gegeven alle facetten, hier genoemd, in zich te verenigen. Zij zijn de grote kooplieden, die in de 20e eeuw Neerlands naam groot doen zijn. Zo menen de ondernemers van deze stand van de handel. levensmiddelen voor de ongeveer 50 duizend dakloze bewoners van de stad en de omliggende plaatsen gezonden. De verwoesting der stad en vooral ook van de industrieën maakt evenwel, dat met een langdurige werkloosheid der arbeiders moet worden rekening ge houden. Bisschop Coucouzes van Mal ta, vertegenwoordiger van de oecume nische patriarch bij de Wereldraad van Kerken te Genève heeft nu aan de chistenheid in de gehele wereld ge vraagd om de hulpverlening aan de noodlijdende bevolking van Volos on verminderd te willen voortzetten. ’s-GRAVENHAGE, 12 Mei. De aardbeving van 19 en 21 April, die de Griekse stad Volos (in grootte de der de stad van Griekenland) bijna geheel verwoestte, heeft de Wereldraad van Kerken reeds aanleiding gegeven om onmiddellijk een grootscheepsehulpac- tie te organiseren. Reeds een week na de ramp werden grote hoeveelheden ’s-GRAVENHAGE, 16 Mei. De aardappelmarkt vertoont een duide lijke opleving, vooral tengevolge van de zich thans voordoende exportmo gelijkheden naar enkele landen, zo deelt het Landbouwschap mee. Het prijspeil van de voor export geschikte partijen is dan ook in niet onbelang rijke mate gestegen. Het Bedrijfschap voor Aardappelen is van mening, dat door de grotere vraag op de vrije markt de prijzen der aardappelen zodanig zijn verbeterd, dat het uit de markt nemen door de S.I.V.A. op het ogenblik niet noodza- WASHINGTON, 16 Mei. De Na- onal Planning Association heeft er P aangedrongen, dat de Ver. Staten |Ter gebruik maken van hun land- a-L(Woverschotten om de volken van terSebleven landen te helpen. Vol- over vereniging vormen de v ’hotten, die thans een waarde eenDen van ruim 7 milliard dollar, van Nederland”, wanneer Rotterdam nummer twee staat op de, zoals hij het noemde, lugubere lijst van verkeers ongevallen met ruim 14000 per jaar en onderaan op de ledenlijst van de be scherming voetgangers. De voetganger moet zeer op zijn zaak letten, want zo lang hij buiten alle beraad wordt gehouden, verdwij nen tramhaltes en worden wegprofie- len in zijn nadeel veranderd, voordat hij weet, wat er aan de hand is. HOGE CIJFERS Na er op gewezen te hebben, dat vrij en herrezen Nederland in negen jaar tijds ettelijke milliarden heeft besteed voor de aanschaffing van allerlei soor ten gemotoriseerde voertuigen en rij wielen en er de nadruk op te hebben gelegd, dat een goed verkeersapparaat zeer heilzaam kan zijn, onthulde de heer Admiraal, dat in diezelfde negen jaren 10.192 doden in het verkeer vie len en 79.145 personen zwaar werden gekwetst. Dit komt volgens spreker omdat nog moet worden geleerd mo torvoertuigen en motorrijwielen met verstand te gebruiken. Hij besloot zijn toespraak met het noemen van de voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek voor 1954, namelijk 1500 doden en 17000 zwaar gewonden. Tenslotte wees de heer Admiraal op de onbewogenheid, waarmede de hedendaagse samenleving deze ca- tastrophale gevolgen van onzinnige snelheden aanvaardt, een onbewo genheid, waarover Prinses Wilhel mina zich ontstelt heeft getoond. Bij de „bescherming voetgangers” be staat een plan, waarbij zij op een en dezelfde dag tezamen met haar zus terverenigingen in België, West- Duitsland, Engeland en Zwitserland wil trachten te bewerkstelligen, dat de volgens spreker zo vurig begeer de bezinning er komt. Want zonder een machtige impuls, aldus de heer Admiraal, die wordt gedragen en voortgestuwd door schaamte over gebrek aan eerbied voor het mense lijk leven staat ook de overheid machteloos. kan zenden aan adressen. Dit is officieel medegedeeld door ’t Nederlandse ministerie van Buiten lands Zaken. Aan de mededeling is toegevoegd, dat sinds het einde van de vijandelijkheden met Duitsland vanwege onze ambassade te Moskou voortdurend bij de Sowjet-autoritei- ten erop is aangedrongen, dat de am bassade gelegenheid zou krijgen zich in verbinding te stellen met de Ne derlanders, waarvan bekend was, dat z‘j zich als geïnterneerden of gevan genen op het grondgebied van de Sow- jet-Unie bevonden. Dank zij onver- ®oeide pogingen en voortdurend her haalde démarches is thans dit posi tieve resultaat bereikt. Het ministerie heeft de familie in Nederland om trent genoemde adressen ingelicht en het Ned. Rode Kruis is bereid gevon den medewerking te verlenen bij het samenstellen der pakketten. De am bassade te Moskou blijft voortgaan toet haar bemoeiingen om de vrijla- en epatriëring van alle nog m fle Sowjet-Unie aanwezige Nederland- e gevangenen en geïnterneerden te bevorderen. te een wet van hem te verkrijgen die een Peer niet dwong een zetel in het Hogerhuis in te nemen en hem niet beroofde van zijn zetel in het Lager huis. Attlee wees dit verzoek af, daar een dergelijke wet in strijd zou zijn met de grondwet en men die niet zo maar kon veranderen. De grijze, 82-jarige schoolvriend van Churchill, L. S. Amery, heeft steeds de verlening van een titel afgewezen. En wel alleen om zijn zoon en erf genaam, de conservatieve afgevaar digde in het Lagerhuis Julian Amery waarop de hoop van de Tory-partij is gevestigd. Men kan dus alleen de Lordstitel vermijden door hem niet te accepteren als hij wordt aangeboden. Het is gebruikelijk, dat de uitverko rene eerst wordt gepolst en wordt hij liever geen Lord, dan wordt het aan bod stilzwijgend ingetrokken. Maar zijn de Peerswaardigheid en de Ho- gerhuis-zetel al in de familie, dan houden ze stand. De erfelijke Kamer telt tegenwoor dig 853 leden, waarvan weliswaar niet meer dan de helft regelmatig ter zit ting verschijnt. Toen men hen voor ae kroning bij elkaar trommelde, moes: menige Lord eerst vragen waar het Hogerhuis eigenlijk was.... Bijna 50 leden van het Hogerhuis maken deel uit van families, die reeds voor het eind van de 16e eeuw werden geadeld. Vijf zitten er al sedert de 13de eeuw in het Hogerhuis en de oudste Peer is Lord Kingsdale, die sedert 1223 zijn plaats inneemt. Lord Kingsdale is ais de vierendertigste in ononderbroken lijn. En hij heeft, zoals het hoort, een zoon. In het Lagerhuis bevinden zich n menteel enkele jonge politici, die I Lordschap als een zwaard van Dan cles boven hun hoofd zien hang omdat dat een einde zou maken e hun politieke carrière. Een Peer k niet eenvoudig afzien van zijn ti en zijn zetel in het Hogerhuis. Toen de vader van Quentin Ho in 1950 plotseling stierf, werd d( prominente en strijdvaardige cons, vatieve afgevaardigde Lord Hailsh; ’s-GRAVENHAGE, 16 Mei. De Nederlandse Vereniging tot bescherming van voetgangers (N.V.B.V.) heeft Zaterdag haar eerste landelijke vergadering gehouden, waarin de voorzitter, de heer L. C. Admiraal uit Den Haag voor stelde de naam in het spraakgebruik te veranderen in „bescherming voet gangers”. Voorts zeide de heer Admiraal onder meer, dat de bescherming voetgangers veel verschilt van de Bescherming Bevolking. De bescherming voetgangers moet niet paraat zijn voor een dreigend gevaar, zoals de B.B., doch moet iedere dag in actie komen, tegen de ontstellende verkeersonveilig heid waaraan de voetganger iedere dag op harde wijze wordt herinnerd. Na met waardering gewag te hebben gemaakt van hetgeen door de A.N.W .B. en de K.N.A.C. en het verbond voor Veilig Verkeer wordt gedaan, maakte spreker bezwaar tegen het ge bruik van verkeerde leuzen, zoals bij voorbeeld „Rotterdam veiligste stad T egio zijn de grapjes en moppen over de verhouding van officieren en minderen in de militaire dienst en vaak vernietigend is de critiek daarop. Het moreel van de troep, zoals men dat pleegt te noemen, lijdt dikwijls zeer ernstig, doordat deze onderlinge verhoudingen niet juist zijn en de gewone soldaat zich als nummer behandeld voelt. Het is één van de redenen, waarom het Nederlandse volk in het al gemeen nog altijd niet veel waardering kan opbrengen voor het leger, al moet worden toegegeven, dat deze mening na de oorlog niet onbelangrijk in goede zin is veranderd. Prins Bern- hard heeft dit probleem (want dat is het ongetwijfeld) op zeer duidelijke en indringende wijze aan de orde gesteld in de Ridderzaal, toen hij voor de Algemene Vereniging van Neder landse Reserve-officieren een rede hield over de taak van de officier. Hij heeft in die rede enkele harde noten gekraakt, maar ook positief aangegeven hoe het naar zijn mening wel moet. De Prins bleek zijn pappenheimers aa: De toekomstige officier zal volgens de Prins niet alleen moeten leren hoe hij straks de soldaat het militaire vak kan bij- brengen, maar ook de goede ge zindheid voor het vak. Het is niet voldoende, dat hij de om standigheden kent in de groep van de samenleving, waaruit hij zelf afkomstig is, maar hij moet ook de opvattingen kennen in de andere groepen van onze maat schappij. De opvattingen wijzi gen zich en het is nodig, dat de officier daarvan op de hoogte is. Hij moet weten hoe hij daarte genover moet staan. Dit bete kent niet, dat hij over alles in discussie moet treden, dat hij al les moet bestrijden waar hij het niet mee eens is of dat hij moet trachten een communis opi nio bij allen erin te stampen, maar wel, dat hij moet weten hoe hij de soldaat moet aanpak ken en vooral hoe hij van de mi litaire dienst en verhoudingen gebruik kan maken om ’t karak ter van zijn mannen zodanig te vormen dat zij beter de militaire dienst verlaten dan zij er bin nenkwamen. ambassade in Moskou de namen opgegeven van twaalf Nederlan ders, die hun straftijd in de Sowjet- Unie doorbrengen en daarbij mede gedeeld, dat de ambassade met hen kan corresponderen en pakketten kan zenden aan twee postbus- kelijk is. De S.I.V.A. heeft de op 10 Mei binnengekomen aanbiedingen dan ook niet geaccepteerd. Verschillende aanbieders hebben inmiddels trouwens reeds verzocht hun offertes terug te mogen trekken. (Van onze Londense correspondent.) 1 Oe moet ik voorkomen dat ik een Lord word? Alleen in Engeland j hoeft men zich daarover het hoofd te breken. Daar is het een 1 zeer moeilijk vraagstuk en het heeft een haar gescheeld of ook Churchill had moeten trachten dit probleem op te lossen. Toen de 18- jarige Amerikaanse, Consuelo Vanderbilt, in 1895 als negende hertogin J.an Marlborough het stamslot van de Churchills binnentrok, zei de ootmoeder van haar echtgenoot, de oude hertogin: ,,M’n lieve, je eerste plicht is het, een kind te krijgen en wel een zoon. Want het -ou ondragelijk zijn als die afschuwelijke kleine Winston hertog werd! en dat stond hem helemaal niet aan. Hij schreef premier Attlee en tracht- Hoogwater Woensdag 18 Mei: Vlissingen: 10.57 u. 1.72 m., 23.16 u. 1.57 m. Terneuzen :11.24 u. 23.45 u. 1.74 m. Wemeldinge: 12.28 u. 1.61 m., u. m. Zierikzee: 12.14 u. nog zo is als in de gouden eeuw, nl. 1.40 m., u. m. Consuelo deed wat van haar langd - een groot genoegen. Want als Con suelo kinderloos gebleven was, zou hij nooit premier zijn geworden. Zou de achtste hertog voor zijn huwelijk zijn gestorven, dan zou Churchill niet eens afgevaardigde geworden zijn in het Lagerhuis. Want de hertoge lijke waardigheid zou van de acht ste hertog zijn overgegaan op diens broer, Lord Randolph Churchill en op 24 Januari 1895, de sterfdag van Lord Randolph, zou diens 20-jarige zoon, luitenant der huzaren Winston Churchill, de tiende hertog van Marlborough geworden zijn. Hij zou van zijn Indische garnizoen ver plaatst zijn naar het Hogerhuis, hij zou zijn plaats onder de Lords heb ben ingenomen en daar vermoede lijk nu nog zitten. Want de hertog van Wellington was de' laatste militair, de markies - Salisbury, de laatste Peer, die in En geland premier werd. In de laatste halve eeuw heeft het gekozen Lager huis bovendien het Hogerhuis de ene belangrijke ministerszetel na de an dere afhandig gemaakt. Een Lord als minister van Financiën is ondenkbaar en ook de ministeries van Buitenlandse Zaken en Defensie zijn de Lords ontnomen. Hoe zou Churchill zjjn na 60 Jaar in het Hogerhuis Hij zou zeker een voor aanstaand historicus geworden zjjn. Maar hij zou het nooit verder hebben gebracht dan tot een zeer onderge schikte ministerszetel en 46 jaar zou het Britse volk in de hoogste vergeefs een leider en redder h< gezocht. Consuelo deed wat van haar ver- laus'i werd. Maar daarmee deed ze die°„afschuwelijke kleine Winston” een j I

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3