Verbroedering tussen Zierikzee en St. Hilaire bekrachtigd d; Hl Buitenkerkelijke verlangt naar het woord van Jezus c een en w. In Bergen op Zoom woont blinde kruidenier Discussie over behang Gemeente-Ontvanger Schouwen helpt bouwen op Zeeuwse lijn Manifestatie van Over drie jaar electrische treinen Eerste steen gelegd voor kleuterschool te Kruiningen Proefvaart „Scaldis Jhr mr A. F. C. de Casembroot opent de Zimito lil Middelburgse Raad besloot tot overdracht bestedingsplichten Zesjarige knaap door vrachtauto gegrepen en ernstig gewond vriendschap Oude man na aanrijding te Oostburg overleden Jongeman na aanrijding overleden Jongen viel in bunker Feest in Franse stad Oc Ds van een voor en Vöör'n. Reisnecessaire naar Raad zwichtte niet voor voorstel B. zijn vakdiploma met acht „Kunst en Eer” te Zierikzee, 125 jaar Afscheid de heer J. C. Spoor. Hij slaagde voor gemiddeld Vroeger inwoner van Kortgene verongelukt te Harderwijk» der Werf: „Het christelijke staat Christus in de weg!” ZEEUWSCH DAGBLAD Dinsdag 17 Mei 1955 pinsdag V Jonge Kerk-tveekend te Zoutelande Mos Enige in Nederland De ovei WONDEN, SCHRAMMEN wj tiona op a; meer bouw achte gens o vers hebbi een doeln verhc de w vrede dat Ver. uisch Raad van Baarland Gestationneerd te Vlissingen WEDVLUCHTEN Op 25 Mei a.s. Aanhangwagen schoot los I Lft- rf A 1 Ml inee-ouden Mededeling <Adv>. Ingezonden Mededeling (adv.) l.KERKSTR. zoekt TAAK. Ds Van der Werf bepleitte vurig niet langer het kleinburgerlijke en kleinzie lige als norm te stellen, maar een levend niet Maar 'Tour» In I mente Lordsi cles l omdat hun i niet i en zij Toe in 19! promi vatie\ MIDDELBURG refc-récemire L zw vTgenééstl Con langd die een g suelo hij no de ac zijn g eens het I lijke ste h broer op 24 Lord zoon, Chur Marl van plaat zou ben lijk Wan de laa Salisbi geland halve huis b belang dere s Een is ond van I zijn de Hoe het H< aansta Maar gebrac schikt zou he vergec gezoet De voorzitter voerde Borssele, Ovezande en Tragische bijkomstigheid is, dat ongeveer vijf maanden geleden een zwager die bij het slachtoffer in woonde op dezelfde Rijksweg, eveneens door eèn verkeersongeval, het leven verloor. Het medeleven der Oostburgse bevol king is zeer groot. GEEN HAAT TEGEN CHRISTUS. Door zijn werk als veldpredikant komt ds Van der Werf herhaaldelijk in contact met buitenkerkelijken. Hij belichtte zijn onderwerp vanuit het standpunt van deze groep Opvallend is by de van de Kerk ver vreemden, dat een grote haat bestaat te gen het „christelijke” maar niet tegen Christus. Er is immers, aldus ds Van der Werf, veel wat voor christelijk door moet gaan, maar veelal een projectie is van eigen gevoelens en producten van eigen opvoe ding, De predikant ageerde fel tegen het kleinzielige en kleinburgerlijke. Het „christelijke” fatsoen b.v. houdt het af stoten van onfatsoenlijke mensen in. Wanneer een kerkeraad gaat zeggen: „We kunnen toch niet iemand toela ten, die dronken in de goot gelegen heeft” dan staat het christelijke Chris tus in de weg. „Wanneer ik als dominee in een kleine stad twee maal per week een vrouw van lichte zeden zou bezoeken, was mijn lot als predikant bezegeld”, riep de veldprediker uit. Hij liet dan ook een ernstig vermaan horen tegen het roddelen, dat God mis schien veel meer bedroeft dan het onfat soenlijke op zich zelf. Ds Van Schuppen behandelde ook de houding ten aanzien van de eredienst, waarbij hij aanvoerde, dat alles alleen mooi kan zijn, als er een gebedsgemeen schap is. Ds Wagener deelde in zijn slotwoord mee, dat van 28 Juli tot 2 Augustus in de Ardennen (Malmédy) een Jonge Kerk- kamp wordt gehouden, waarvan de lei ding in Zeeuwse handen is. KRUININGEN, 16 Mei. Een nieu we stap is gezet in de richting van het herstel van Kruiningen. Hilda Schip per heeft vanmiddag, weliswaar niet door het leggen van een steen, maar door het plaatsen van een fraaie tegel de handeling verricht, die gold als de eerste steenlegging voor de nieuwe ge meentelijke kleuterschool. Burgemeester A. Schipper memo reerde in zijn toespraak met grote dankbaarheid de hulp van het Zweed se Jeugd Rode Kruis - „Radda Barnen” en van het ministerie van O. K. en W. Hij sprak zijn vertrouwen uit in het werk van de architect, de heer B. J. J. M. Stevens te Haarlem en de aanne mer de heer J. A. Poley te Kruiningen. Hij hoopte, dat nog voor de winter het gebouw gereed zal zijn, waarmede Kruiningen dan één van de mooiste kleuterscholen zal hebben. Het hoofd der school, mej. H. M. Baveco, sprak haar blijdschap uit over de snelle uitvoering van de plannen voor de bouw van de school, waarna de kleuters, voorzien van vlaggetjes, een voor deze gelegenheid gemaakt lied zongen. In hotel „De Uitkijk” was daarna voor de genodigden een samen komst belegd. GOES, 16 Mei. Naar wij verne men hebben de N.S. informaties inge wonnen in hoeverre het mogelijk zou zijn de spoorlijn Nijmegen-Den Bosch- Roosendaal-Vlissingen te electrificeren. Deze lijn staat niet op het programma tot eiectrificatie, dat na de oorlog werd opgesteld. Indien de berekeningen over de economische resultaten tussen D.E.- tractie of zuiver electrische tractie, gunstig blijken te zijn voor de laatste vorm van tractie dan acht men het niet onmogelijk dat over een jaar of drie het baanvak Vlissingen-Den Bosch van een electrisch net zal zijn voor- zien. Het baanvak Tilburg-Breda is reeds geëlectrificeerd. De baanvakken Nijmegen-Den Bosch, Den Bosch-Til- burg, Breda-Roosendaal en Roosen daal-Vlissingen moeten nog volgen. ZIERIKZEE, 16 Mei. Het harmo- niegezelschap „Kunst en Eer”, dat op 23 April 1830 werd opgericht, zal het 125-jarig bestaan op Donderdag 19 Mei a.s. feestelijk herdenken, ondanks het feit, dat het voorgenomen con cours niet door kan gaan. Des middags wordt een receptie in de sociëteit „De Vergenoeging” gehouden en des avonds wordt de leden, donateurs en andere belangstellenden in de con certzaal een feestavond aangeboden, waar het gezelschap Dick Gabel zal optreden. Gezien de grote plaats, die „Kunst en. Eer” in het plaatselijk verenigings leven inneemt, zal het die dag niet aan belangstelling ontbreken. VLISSINGEN, 16 Mei. Zaterdag middag arriveerde in de Buitenhaven te Vlissingen de nieuwe, uiterst mo derne sleepboot „Scaldis” van de Ant werpse Maatschappij „Union de Re- mórquage et Sauvetage”. De Scaldis wordt te Vlissingen gestationneerd en krijgt een ligplaats nabij de buiten- sluizen. Deze sleepboot werd te Bre merhaven gebouwd en had zojuist zijn proefvaart beëindigd. Na aankomst van de „Scaldis” hield de directie der Antwerpse Maatschap pij een ontvangst en diner in Hotel Noordzee-Boulevard, waarbij o.a. aan wezig waren: burgemeester van Vlis singen, Mr B. Kolff, de heren A. Let- zer en R. Gerling der Union de Re- morquage et Sauvetage, M. Leis (L. Smit Co), F. de, Meyer (Sleep dienst A. de Meyer (Terneuzen) en C. Oreel (N.V. Haven van Vlissingen). Waarderende woorden werden ge-» richt tot de directie der genoemde maatschappij voor het besluit dit fraaie schip te stationneren in Vlissingen. Na afloop der bijeenkomst maakte ’t gezelschap een korte vaart over de Westerschelde. Hedenavond wordt in het Gemeen telijke Ontspanningsgebouw afscheid genomen van de heer J. C. Spoor, die meer dan 35 jaar als hoofdondervzijzer aan de Christelijke School te bres kens verbonden is geweest. Wegenc ’t bereiken van de pensioen-gerechtig- de leeftijd moet hij zijn werkzaam heden neerleggen. Op deze afscheidsavond verwacht men zowel de ouders der schoolgaan de kinderen als de oud-leerlingen der school. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer M. C. Capelle uit Maartensdijk (Utrecht). De heer A. P. Bos te Middelburg slaagde aan de R.U. te Leiden voor ’t semie-arts examen. St. Hilaire gearriveerd, waar zij in ’t gemeentehuis officieel werd ontvan gen. In een kort welkomstwoord sprak dr Cuche de verwachting uit, dat de hartelijke betrekkingen tussen beide plaatsen door dit contact nog. zouden worden verlevendigd. Inmiddels wa ren de Fransegastheren aangekomen, bij wie de Nederlandse bezoekers het weekend hebben doorgebracht. In de grote zaal van het hotel Relais De La Post werd Zaterdagavond een receptie gehouden, waar ve.en kennis kwamen maken met deNederlandse delegatie. Tijdens een korte ontvangst vertoonde burgemeester Cache een kleurenfilm van zijn in 1953 aan Zierikzee gemaakt bezoek. Later is ar nog een opvoering gegeven van Bretonse en Normandi- hebben sche folklore. Da Zaterdagavond werd - besloten met een concert op het gro- legatie Zaterdag omstreeks half zes in te plein. BAARLAND, 14 Mei. In de ge meenteraadszitting. die. onder voorzit terschap van burgemeester W. N. van Liere stond, is het voorstel van de meei-derheid van B. en W„ waardoor het behangwerk in de burgemeesterswo- nlng ten laste van de gemeente zou ko men, afgeketst op een reeds eerder ge nomen raadsbesluit, waarjj alle gemeen- te-woningen aan dezelfde bepalingen zyn onderworpen als de woningwetwo ningen, hetgeen Inhoudt, dat het plak ken van behang voor rekening van de huurder komt. De heer H. de Vriend (arb.) was van mening, dat de wethouders, toen zij met dit voorstel kwamen, hadden moeten weten, dat een dergelijk raadsbesluit bestond. Hij vond het voorts niet krenkend voor de burgemeester, omdat hij meer verdlent dan iemand, die een woning wetwoning bewoont. De P.V. „De Blauwe Doffer” te Kortgene nam met 99 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Noyon (230 km); Uitslag: 1. C. P. J. Gast; 2. en 7. L. de Fouw-Van Boven; 3. en 8. J. S. Ver sprille; 4. La van Liere; 5. Joh. Platschorre; 6. J. Sturm; 9. A. Bouter- se; 10. G. Eikenhout. Snelheid eerste sens, duif 1286 m. per min. De P.V. „De Witpen” te Oudelande nam met 127 duiven deel, aan een, wedvlucht vanuit Pont St Maxence (250 km). Uitslag: 1. en 6. A. Huijzen, Ellewoutsdijk; 2. en 8. C. M. de Put ter, Hoedekenskerke; 3. G. Remijnse, Oudelande; 4. P. J. Mürre, Baarland; 5. A. Jongepier, Baarland; 7. en 10 C. de Beste, Oudelande. Ongetwijfeld is dit uni cum wel te danken aan het grote doorzettings vermogen van de blinde jongeman. De heer Goossens heeft zeven jaren voor kan toorbediende gestudeerd aan de blindenschool te Grave, maar dit beviel hem eigenlijk niet. Wel wist hij zich door han denarbeid een behoorlijk inkomen te verschaffen, maar ook dit bevredigde hem niet. Toen kwam het grote keerpunt in zijn leven: hij nam een kruideniers winkel over. HÓ mistte evenwel de vakkennis. -Door zijn wilskracht wist hij aan dn. vakschool met medewerking van verschillende instanties tenslotte, èn zijn diploma ZIERIKZEE, 16 Mei. De Zierik- zeese Middenstandstentoonstelling, de Zimito III, waarvoor een enorme tent op: het Havénplein en Havenpark wordt geplaatst, zal Woensdagmiddag 25 Mei a.s. officieel worden geopend door de commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot. De tentoonstelling, waarvoor grote be langstelling bestaat, zal Woensdag 1 Juni te 23 uur gesloten worden. Zon dag le Pinksterdag is de expositie ge sloten. SOUBURG, 16 Mei. Maandagmid dag omstreeks twee uur, heeft de ’1 jarige M. A. de Pree uit Souburg oh de Vlissingsestraat, ter hoogte van de Watertoren, het leven verloren tal een verkeersongeval. De Pree stond aan de kant van del weg, mét zijn bromfiets te wachten, tot het verkeer gepasseerd was, om] dan vlot te kunnen wegrijden. Een au to van de P.T.T. naderde, die een aan- hangwagentje trok. Toen de auto nog circa zes a zeven meter van de jongen was verwijderd, schoot de aanhangwagen plotseling los en kwam met flinke vaart récht op de jongen af. Met bromfiets en al werd hij tientallen meters meegesleurd. Hij overleed enkele ogenblikken daarna aan de bekomen verwondingen. De Rijkspolitie stelt een nader on derzoek in. ’s- Het land: amb; opge ders, Unie gede kan kan adre Dit Nede lands toege de vanw voort ten e bassa in v< derla zij zi genei jet-U moeie haald tieve heeft trent het I den i same bassa met ting de Sc se g( bevoi Churchi jarige van grootme eerste F zou ond Het behalen van een vakdiploma is nu iets bijzonders, wanneer een blinde jon geman dit diploma be machtigt en hiermee de eerste gediplomeerde blinde kruidenier in Ne derland is is dit wel het geval. De heer A. F. Goos- wonende in de Zuid Molenstraat in Ber gen op Zoom is Donder dag j.I. aan de Kruide- niersvakschool te Utrecht voor het examen ge slaagd. MIDDELBURG, 16 Mei In een spoedeisende vergadering heeft de ge meenteraad het-voorstel van B. en W. tot overdracht van bestedingsplichten Voor de nieuwbouw in de Segeerstraat aanvaard. Er werd geen discussie ge voerd. De commissie van financiën had geen bezwaren doen horen. De vergadering duurde maar een halve minuut. Burgemeester Bolkestein sloot de vergadering, die slechts dit éne punt te behandelen had, onmiddellijk daarna. Op dat moment stonden nog vier raadsleden en één wethouder m de rij om de presentielijst te tekenen. Of zij tóch hun presentiegeld zullen ontvangen is ons niet bekend contact met God te onderhouden. De we reld snakt daarnaar, vervolgde de veld prediker en hij was daar zeker van, om dat de mens tot de conclusie is gekomen, dat men van de mens zelf niets meer moet verwachten. Hij zag hierin voor de Jonge Kerk een grote taak. Er is nog heel veel te verbeteren in de Kerk, zodat het de buitenkerkelijke niet meer afstoot. Hoewel men van het „chris telijke” bang geworden is, verlangt de buitenkerkelijke vaak meer naar het woord van Jezus dan de kerkelijke ’s ZONDAGS. 's Zondagsmorgens was een groot aantal C.J.M.V.’ers uit Middelburg haar Zoutelande gekomen, teneinde de kerk dienst bij te wonen. Ds Wagener sprak naar aanleiding van 2 Timotheüs 2 vers 19. Zijn prediking Over het fundament van de Kerk vormde een goede schakel tussen het door ds v. d. Werf behandelde en de inleiding van ds Van Schuppen, die Zondagmiddag na de thee sprak over „Verwachten wij nog wat van de Kerk?” Hij behandelde de taak en de opdracht als jonge lidmaten, in het besef, na de belijdenis niet klaar te zijn. Belangrijke punten waren hierbij de opdracht samen een gemeenschap te vormen en deze vor ming voort te zetten. LEWEDORP, 16 Mei Om kwart voor vijf vanmiddag is ter hoogte van I café van den Dries op de Rijksweg te Lewedorp de zesjarige Nico de Jonge I door een vrachtauto gegrepen en niet I ernstige hoofdwonden naar het zie-1 kenhuis St. Joanna te Goes vervoerd. I Zijn toestand was tegen midden I nacht zeer ernstig. Samen met een vriendje hing hij I achter een bestelauto van de fa Gunst I uit Goes. Toen de auto de Rijksweg I opreed lieten de knaapjes de wagen I los en wilden de weg verlaten. I Nico, die links achter de wagen I gehangen stak de Rijksweg over, maar I werd gegrepen door een vrachtauto I van de fa Bron uit Waterlandken-;6- I De chauffeur kon het knaapje, o® I plotseling te voorschijn kwam, ;-£ I meer ontwijken. Zijn vriendje kwa® I met de schrik vrij. Dr J. GelderU’® I verleende eerste hulp. ZIERIKZEE, 16 Mei Op het met Nederlandse vlaggetjes en molentjes versierde marktplein van het Nor- mandische stadje St. Hilaire du Har- couet klonken Zondagmorgen het Franse en Nederlandse volkslied ter bekrachtiging van de verbroedering tussen Zierikzee en St. Hilaire. In te genwoordigheid van de vele Franse en Nederlandse antoriteiten was zojuist op plechtige wijze onder auspiciën van de Raad van Europese gemeenten de tweelingschap tussen beide gemeenten uitgeroepen. De dag is een grote manifestatie geworden van Frans-Nederlandse vriendschap, die zijn hoogtepunt vond in het aanbieden van de sleu tel van St. Hilaire aan de burge meester van Zierikzee, jhr mr J. Schuurbeque Boeye, die met een vijf en twintig tal vertegenwoordi gers van de Nederlandse burgerij de festiviteiten bij woonde. VEEL BELANGSTELLING Vooral bij het Stadhuis was veel be langstelling, waar, na de vergadering van de gemeenteraad, verschillende autoriteiten hun opwachting maakten. Even na de aankomst van de Neder landse consul arriveerde de eerste ge- zantschaps secretaris van de Neder landse ambassade te Parijs en daarna de sous-prefect duchesne Marulaz als vertegenwoordiger van de Franse re gering. Op een eretribune, waaromheen in een grote cirkel de padvinders en de schoolkinderen, de vereniging van oud-strijders en voormalige krijgsge vangenen met hun vaandels stonden opgesteld, bood een schoolmeisje op een kussen burgemeester Schuurbeque Boeye de sleutels van de stad aan als symbool van de blijvende vriendschap tussen beide plaatsen. De heer Schuur - becque Boeye bood een getroffen in woner van St. Hilaire een cheque van duizend gulden aan als blijk van me deleven uit Zierikzee. Hij deed daar na medeling van het verlenen van de erepenning in zilver van Zierikzee aan burgemeester dr D. Cuche, de ge meentesecretaris R. Guillaume en in brons aan de drie wethouders. Op zijn beurt heeft het gemeentebe stuur van St. Hilaire burgemeester Schuurbeque Boeye en de gemeente secretaris, de heer E, H. Mulder, be giftigd met de eretekenen van St. Hi laire du Harcouet. Na de nacht in Parijs te doorgebracht was de Zierikzeese de- OOSTBURG, 16 Mei. Zoals wjj Maandag berichtten, vond Zaterdag avond op de Rijksweg by Oostburg een verkeersongeval plaats, waardoor de 65-jarige A. R. met een arm- en een beenbreuk in het ziekenhuis aldaar werd opgenomen. Maandagmorgen vroeg is het slachtoffer aan de bekomen verwon dingen overleden. mééster van Liere zei tenslotte, dat hij zelf wel zal zien of er al dan niet be hangen wordt. Tevoren was gesproken over de in gezonden mededeling in het Zeeuwsch Dagblad van de heer De Vriend, waarbij burgemeester Van Liere op merkte, dat het niet juist is, dat de gemeente-ontvanger op de avond van 4 Mei zitting heeft- gehouden. Hij zou pas na 8 uur op het gemeentehuis gekomen zijn. De heer De Vriend ageerde hierte gen met te zeggen, dat hij de ontvan ger persoonlijk om half acht en kwart voor acht op de secretarie heeft ge- zien. Op een subsidieverzoek van het Fe- lix-fonds van de Ned. Ver. van Brand weercommandanten om een bijdrage van f 25 per jaar werd afwijzend be schikt. Aan de heer A. >Tramper werd een premie voor woningverbetering toe gekend van f 50. De uitvoering van de verlichting der wijzerplaten en het nieuwe uurwerk werd gegund aan de fa. M. van Doorn Zn te Baarland voor f 975. By de rondvraag vestigde de heer De Vriend de aandacht op het pand op het hoekpunt RaadhuisstraatZuid- straat, dat door zijn desolate toestand een gevaar vormt voor de veiligheid. Met de eigenaresse zal hierover con té trekken, hetgeen geschiedde. Burge- tact worden opgenomen. warenkennis èn het di ploma van de Kruide- niersdagschool te beha len. Het opvallende hierbij is, dat hij slaagde met als gemiddeld cijfer een acht! Uiteraard moesten en kele wijzigingen aan weegschaal en kasregis ter voor hem worden aangebracht. Ook hier ontbrak het de heer Goossens niet aan be langstelling en medewer king: de fabrieken slaag den er in de wijzigingen op een zodanige manier aan te brengen, dat de heer Goossens zonder hulp zijn klanten kan be dienen. i GOES, 16 Mei. - Gisteravond om streeks half elf is de 32jarige C. van Driel uit Emmeloord, geboren te Hoek en nadien woonachtig te Kortgene, op een motorrijwiel tegen een stilstaande vrachtauto gereden. Hij was op slag dood. BURGH, 16 Mei Zaterdagmiddag waren enige kinderen aan het spe« op een in de gemeente Burgh ëe.le® bunker, toen plotseling de Jacob Padmos in een z.g. 1'®°” Viel. Zijn broertje deelde dit Pas derhalf uur later mee aan enige pa vinders, die onmiddellijk een one- zoek gingen instellen. Het gelukte de ongelukkige knaap uit zijn bena positie te bevrijden, hetgeen niet e voudig was, omdat het ventje bev teloos was geworden. Overgebia-^ naar de woning van de heer J. R werd daar de dokter gewaarsenu die ernstige verwondingen consta^ de en overbrenging naar het zie huis te Noordgouwe noodzakehjk a te. Maandag was de toestand vai' u jongen nog vrij ernstig. Vanavond (Dinsdag) wordt te j kens een voetbalwedstrijd tussen een elftal, samengesteld gezetenen van Breskens en een - bestaande uit doktoren van Zeeuws Vlaanderen. Het batig van deze wedstrijd is bestemd vooi Rode Kruis. ZOUTELANDE, 18 Mei. De districts-commissie van de Jonge Kerk organi seerde in Hotel Wiliebrord een weekend, dat in het teken stond van de begroeting van de nieuwe lidmaten op Walcheren. Uiteraard was voor een goede recreatie plaats ingeruimd, maar daarnaast is met aandacht geluisterd naar de voorzitter, ds F. Wagener, Herv. predikant te Zoutelande, die Zondagmorgen voorging in een kerkdienst, de legerpredikant ds, D. v. d. Werf, die Zaterdagavond het onderwerp „Het christelijke en Christus” behandelde en de provinciale vertegenwoordiger van de Jonge Kerk in Zeeland, ds G. v. Schuppen, Herv. predikant te Kortgene, die Zondagmiddag sprak over „Verwachten wij nog wat van de Kerk?” Op deze interessante inleidingen volg de steeds door middel van discussie groepen een vruchtbare bespreking. Nadat Zaterdagavond de broodmaaltijd genuttigd was en op geanimeerde wijze deelgenomen was aan enkele gezelschaps spelen ds Wagener had des middags het weekend geopend sprak ds v. d. Werf over „Het christelijke en Christus. De Werkgroep Vluchtelingenactie Schouwen-Duiveland vil I zomer een actie gaan voeren ten bate van jonge vluchtelingen, dje I nu nog in een kamp in Karinthië (Oostenrijk) vertoeven. De bedoe- I ling is hen naar Holland te laten komen en hun hier een vakopleiding te geven, zodat ze later als volwaardige arbeidskrachten hun plaats I in het leven weer kunnen innemen. SCHOUWEN HELPT BOUWEN. Deze actie is nodig! Want het vluchtelingenvraagstuk (erfenis van twee wereldoorlogen) is nog niet I opgelost. De nood in de vluchtelingenkampen is nog altijd schrijnend groot. SCHOUWEN HELPT BOUWEN. Deze actie is uniek! Het is nu geen bepaalde groep op dit eiland, maar de hele eilandengemeenschap in al haar schakeringen, die meewerkt. SCHOUWEN HELPT BOUWEN. Deze actie moet slagen! Dit is werkelijk een morele verplichting! In Februari 1953 heeft de „wereld” Schouwen-Duiveland niet vergeten. Nu is er de kans om de solidariteit I met degenen die in nood zijn te bewijzen. Een rapport over Oostenrijk alléén noemt al 216.004 vluchtelingen. Het zou een eer voor het eiland zijn als in het kader van de door de Werkgroep Vluchtelingenactie aangekondigde actie althans een klein gedeelte van plan C, n.l. vakscholing van jonge vluchtelingen, zou kunnen worden uitgevoerd. Het girono. is 2548 t.n.v. Werkgroep Vluchtelingenactie Schouwen- j Duiveland te Dreischor. aan, dat -in Heinkenszand het .onderhoud van de ambtswoning ten volle voor rekening van de gemeente komt. De heer De Vriend verzocht de voor zitter hierop, er rekening mee te hou den, dat een raadsvergadering geen bij eenkomst van Ged. Staten is, en zei, dat wat men elders doet, In Baarland niet in het geding behoeft te komen. De heer De Vriend bepleitte handha ving van het besluit, omdat men de huurders van woningwetwoningen ook geen gratis behang kan verstrekken. De heer J. Elenbaas (S.G.) sloot zich hierbij aan, omdat het hier niet tegen de persoon gaat en de consequenties spoedig zullen komen als de raad nu af wijkt. De voorzitter stelde hierop de wet houders voor, het voorstel maar snel In In verband met dit ongeval ver- de Brigade Commandant der Kon. Maréchaussée te Breskens de autobestuurder, die zich op 14 Mei j.I. des avonds om circa 10 minuten over elf op de weg Draaibrug-Oostburg, ter hoogte van de Technische School bevond en reed in de richting van Oostburg, zich met hem in verbinding te stéllen. BERGEN OP ZOOM, 16 Mei. -- het Algemeen Burger Gasthuis te gen op Zoom is Mej. van D Jansen uit de Lepelstraat welK rige week Donderdag nabij de wijzer aldaar bij het ovel'ste‘,;en],e>o- de weg werd aangereden aan de men verwondingen overleden.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2