KAMPEREN het ideaal van de jeugd. EUGENE ARAM: EEN GELEERDE WERD MISDADIGER Huurverhoging zou nieuwe loon- ronde noodzakelijk maken IIZZLE - 3 van Somber einde van ploeterende schoolmeester Verenigingen van kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk A O-É Verantwoordelijksgevoel mag niet uit het oog worden verloren i VANDAAG EENS Ned, Huishoudraad over afbetaling Bromfietsen worden niet goedkoper Vrijgesteld van weeldetarief, Sneller telefoneren Geen verlichting der loon en onkosten- belasting voor ongehuwden Deelnemers tevreden over vierde landbouwbeurs i ‘Jw ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 9 Mei 1955 \(aandag Het vacantieseizoen staat voor de deur. Hij voerde zijn eigen 2 n n Een filmstrip met toekomstmuziek Amerikaanse industrie poogt in de toekomst te blikken verdediging De telecommunicatie op de E 55 Jaarlijkse Algem. vergadering van de „Bond tegen het vloeken” v DUBBELE SPIRAAL I Passing vorige puzzle Foei! Regering zegt: Paspoorten Houseman bekent werd nu met een deel van het ontdekte geraamte geconfron- teerd. Met de grootste nadruk ontken de hij, dat het van Clarke was. Men ra er natuurlijk verbaasd over, hoe aij dat zo zeker kon weten en men taakte ervan overtuigd, dat, indien het (eraamte niet van Clarke was, House- man moest weten waar diens stoffelijk overschot zich dan wel bevond. Ten- tóte bekende hij toeschouwer ge feest te zijn bij het vermoorden van Clarke door Aram en een. zekere Ter- 7 en hij noemde de plek waar het Ikinam was verborgen. Het geraamte Terd opgegraven en op 3 Augustus 1159 diende het proces in York voor do moord op Clarke. Mossing vorige puzzle ia j E 1 i Houseman voor zijn tent, zetten anderen geheeld. lopers. 2 s in y 2 s <r o doen en ver- kris- ven nage, trekken nodig, voor je met een gerust ROTTERDAM, 7 Mei. Het Staats bedrijf van de P.T.T. zal met mede werking van N.V. Philips’ Telecom municatie Industrie en Heemaf N.V., op de komende E 55 te Rotterdam to nen, wat in de afgelopen tien jaar is gepresteerd op het gebied van tele communicatie, waarbij men laat zien wat er in nauwe samenwerking tus sen P.T.T. in na-oorlogse wederopbouw en nieuwbouw toestand is gebracht. werd school- waar hij tot een zekere schoenmaker en een intieme kennis van Aram. waren er bewezen gevallen van mensen, die weer opgedoken waren, nadat anderen voor hun vermoor ding waren veroordeeld. Maar zijn argumenten baatten hem niet en het doodvonnis werd uitgesproken. Binnen drie dagen zou zijn execu tie volgen; in die tussentijd biechtte hij zijn schuld aan twee geestelijken en schreef voorts een verdediging van de zelfmoord. Hij slaagde er evenwel niet in zijn zienswijze in de practijk te brengen. Zijn lijk werd in ketenen gehangen en in het openbaar tentoon gesteld. Het bleef daar jarenlang zo en de traditie wil, dat, terwijl het tot ontbinding overging en uiteenviel, zijn weduwe de verschillende gevallen lichaamsdelen verzamelde en begroef. ’s-GRAVENHAGE, 6 Mei. De com missie van onderzoek naar het afbeta lingswezen van de Nederlandse huishoud raad heeft zich in een schrijven gericht tot de minister van Economische Zaken over verschillende aspecten van dit stel sel van consumentenzijde bezien. In dit schrijven wordt met klem ver zocht afbetaling en huurkoop gelijk te schakelen en hiervoor gelijke maatrege len te treffen, de afbetalingsperiode niet langer te doen zijn dan de normale le vensduur van het voorwerp, in de wet een algemeen verbod van colportage op te nemen, de mogelijkheid tot registratie in de wet open te laten en dwingende voorschriften op te nemen ten aanzien van een gedeeltelijke contante betaling. Voorts bepleit de Huishoudraad voor af- betalings-overeenkomsten een standaard contract te doen ontwerpen, in de wet de effectieve credietprijs te regelen in die zin, dat de opslag voor afbetaling in geen geval hoger mag zijn dan bij het volkscrediet en aan de verkoop op afbe taling de verplichting op te leggen bij aanbiedingen steeds te vermelden: de contantprijj, de kassastorting, het aantal en de grootte van de termijnen en de duur van de termijnen. ooit, destijds in het de 18e eeuw, in Norfolk achter de eerzame Eugene Aram anders hebben gezocht dan een grootste plezier het maken AMSTERDAM, 6 Mei. De Neder landse Vereniging „De rijwiel- en auto mobielindustrie” heeft bekend gemaakt, dat uit de voorstellen van de minister van Financiën om de weeldebelasting op bromfietsen e.a. af te schaffen, niet mag worden afgeleid, dat de prijs van deze voertuigen zal worden verlaagd. Reeds geruime tijd bestaat er een wettelijke regeling, dat de leveran ciers van bromfietsen onder bepaal de omstandigheden zijn vrijgesteld van de verplichting op rijwielen met hulpmotor 15 procent weeldebelasting te betalen. Deze regeling is op vrij wel alle in de handel gebrachte brom fietsen van toepassing. Dientengevolge heeft volgens de „RA..I.” de afgekondigde wijziging in de omzetbelasting slechts theoreti sche betekenis en zal deze geen prijs verlaging van bromfietsen tot ge volg kunnen hebben. ’s-GRAVENHAGE, 7 Mei. De alg. vergadering van de Vereniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk zal op 13 en 14 Mei in het Jaarbeurs gebouw te Utrecht worden gehouden. De eerste dag zullen de huishoude lijke aangelegenheden worden behan deld, de tweede dag, na een wijdings- W?°vitr door dr K. H. E. Gravemeyer uit Wassenaar over „Het kerkgebouw en de bediening der verzoening” zul len refereren prof, dr A. A. van Ru ler uit Utrecht over „De principiële PUhten in de verhouding van kerk en staat en prof, dr ir H. G. van Beuse- kom uit Den Haag over „De taak van de overheid in deze tijd t.a.v. de be vordering van kerkbouw”. De jaarvergadering van de „Bond tegen het vloeken” is voor 1955 ge steld op D.V. Dinsdag 24 Mei, namid dag te 2 uur in het gebouw C.S.B. te Utrecht, Kromme Nieuwe Graeht 39. De spreker in deze vergadering zal zijn: Dr G. J. Lammers, vice-voorzit ter van de Voorlichtingsraad en direc teur van de Rijksvoorlichtingsdienst. bejaarden en invaliden verdedigt de regering wegens vermindering van in- konisten meestal op 65-jarige leeftijd en wegens het stijgen der uitgaven bij het klimmen der jaren. Het kabinet wijst af het toepassen van deze aftrek op vrouwen reeds bij haar 60ste jaar. en het geschal van radio’s gramofoons en het geknal autoportieren verstoren de lang begeerde rust. Dat het kamperen ondanks de vele bepalingen omdat ons land je zo klein is, nog steeds in trek blijft, blijkt wel uit het aantal aanvragen, dat er jaarlijks by de A.N.W.B. binnenstroomt. In 1950 werden in totaal 106.700 pas poorten, kampkaarten en leiders- kaarten verstrekt, in 1954 was dit aantal al gegroeid tot 172.000! ’s-GRAVENHAGE, 6 Mei. Vrijgesteld van het weeldetarief zijn met ingang van 1 Juli kleinmeubelen als bloementafels, handwerkmeubeltjes, krantenhangers, lec tuurbakken, radiotafels, naaikastjes enz. Electro-technische gebruiksvoorwerpen, zoals scheerapparaten, krultangen, boek- leeslampen, broodroosters, kerstboomver- lichting, theelichtjes, eierkokers e.d. ar tikelen, die in het algemeen dienen ter vergemakkelijking van het huishouden. Gasfornuizen en electrische fornuizen, haarden, barometers en thermometers voor huishoudelijk gebruik. Projectietoestellen en fotografische ver- grotingsapparaten, lichtgevoelig materi aal voor films en foto’s en voor het ma ken van afdrukken, alsmede fotografie- toebehoren, dat minder overwegend door particulieren wordt gebruikt. Spiegels, alle soorten geslepen sierd glaswerk en voorwerpen van tal voor huishoudelijk gebruik, albums, handschoenen, hangmatten, fotografieën, fotostandaards en fotolijsten, scheerkwas ten en borstelwaren, gemonteerd in een uitvoering van vernikkeld of verchroomd onedel metaal. Piano’s, huisorgels, gramofoons en an dere mechanische muziekinstrumenten en toebehoren, gramofoonplaten, pick-ups, luidsprekers, versterkers, radio-ontvang- toestellen en radiogramofooninstallaties. Bijouteriën en lijfsieraden van onedel metaal, hout, steen, glas, enz., kunstbloe men e.d. en verschillende lederwaren. Horloges met een verkoopprijs (waarde) van niet meer dan 75,— (nu 50,—) en klokken, pendules e.d. met een verkoop prijs (waarde) van niet meer dan 100,— (nu 75,—). el zeer vooruit ziende blik op de wereld van morgen, waaraan de Amerikaanse industrie hoopt te helpen bouwen, wordt geboden in „Peop le, Products en Progress: 1975”, een filmstrip wel ke zal worden uitge geven door de vooraan staande Amerikaanse vak bonden. Deze fantasti sche blik in de toekomst per film wordt be schouwd als het hoogte punt van de eerste dag van de jaarvergadering in Washington van de Amerikaanse Kamer van Koophandel. Twee van de meest fantastische veronderstellingen wordt °P bijgaande foto’s uit- Óm naar binnen toe om- L ,ea woorden invullen. Elk woord let i Seecls met de laatste letter van ,’Wrgaande woord. Bij goede op is df Vorni®n de letters in de vak- b ®enummerd zijn van 1 tot 21, h;Co,nrie,n naar buiten toe gelezen pVzegue. !tiC110C/01ade kledingstuk (4), iCrtJ (5> aanzetten (5), op geen «everh/ aA en toe (4)> P^tiS <5), ÓmL7.. <4>> gestolde massa (5), (n/4'> zacht metalen buisje (4), ptaAi /A°Pt)rengst (9), bedehuis (6), H*1 (51 1Schuldig (5), vervoermid- h (4> D1-hterbij (5), een der zintul- UL vaartuigje (4). de rel) 4- (ST rek derven. Een geringere progressie in het ta rief voor de middengroepen wordt af- van Clarke’s verdwijning de Justitie goed zou deeld inzake het overleg met de Ka mercommissie: Aan een extra verlichting der loon- en inkomstenbelasting voor ongehuw- den kan thans geen voorrang worden verleend boven de in het belasting- plan opgenomen maatregelen. Een verhoging van het percentage 8 met 4 voor de tariefgroep I (onge- huwden) zou f 12.5 millioen kosten. Een zelfde verlaging van de belas ting voor de inkomens tot f 30.000 en voor die van f30.000 tot f50.000 met een aflopend percentage van 4 tot 0 zou de schatkist f55 millioen d Jan en Peter snappen wel, dat zij het voorlopig met een kamp- kaart zullen moeten doen, maar ze zijn vast van plan, zich zó onberispelijk te gedragen, dat ze later ook een paspoort kun nen krijgen. Dat is een heel loffelijk voornemen, want het savoir vivre van de kampeerders laat vaak te wensen over. Zij vergeten b.v. dat de terreinbe- 1 heerder en de landeigenaar hun 1 gastheren zijn, en dat zij bo- vendien nog ongenode gasten zijn ook. Het kennismaken en het bedanken na afloop schiet er zelfs bij vele kampeerders 1 vaak bij in. Het verlangen naar eenzaamheid van een mede- kampeerder wordt ook niet al tijd gerespecteerd. Als hij een mooi plaatsje gevonden heeft voor zijn tent, Zvlucxx «xxxuexexx him tent vlak naast de zijne, en van zo EINDHOVEN, 7 Mei. Philips Te lecommunicatie Industrie te Hilver sum heeft een nieuw systeem voor bedrijfstelefonie ontwikkeld dat het mogelijk maakt de tijd die nodig is voor het kiezen van een bepaald num mer tot een minimum terug te bren gen. De toestellen, welke bij dit sy- steen worden gebruikt, zijn niet meer uitgerust met een kiesschijf doch voor zien van drukknoppen. Een plaatselijk arts, dr Hutchinson, stal op zekere nacht de schedel, welke thans een plaats heeft gevonden in het chirurgisch museum. Dat was het einde van Eugene Aram, een man van natuurlijke en zelfs schitterende begaafdheden, die in andere omstandigheden een groot ge leerde van internationale vermaard heid had kunnen worden. Maar hij was een ploeterende schoolmeester in een plattelandsstadje gebleven en de wereld kende hem niet. Hij was voor bestemd door een misdaad in de ge schiedenis en de literatuur te blijven voortleven. Handgeknoopte vloerkleden, matten en gordijnen. Speelgoedtreintjes, alsmede-electromo- toren, transformatoren en -stoommachi nes. Koelkasten met een nuttige inhoud van meer dan 200 liter. Hoeden, tenzij geheel of gedeeltelijk vervaardigd van natuur zijde, natuurbont en haar vilt. Munitie voor jacht vuurwapenen (de jachtvuurwapenen zelf blijven in de weel- detabel)bromfietsen en pleziervaartui gen (ook jachten). Knipmessen met drie of meer lemme ten, prentbriefkaarten, felicitatiedrukwer— ken, postpapier en correspondentiekaar- ten. Rokersartikelen, zoals sigaren- en siga rettenpijpjes, -kokers, -houders, rookstel len en -standaards e.d., tenzij uitgevoerd in edel metaal of in legeringen daarvan. Lampen voor binnenverlichting, zoals leeslampen en schemerlampen, wandbor den, beeldjes, boekensteunen, platen, prenten, gravures enz., alsmede antiqui teiten. Sportartikelen, wandelstokken en para plu’s (voor zover niet uitgevoerd in edel metaal of legeringen daarvan met onedel metaal), tuinmeubelen, en tuinparasols, truffels, vuurwerk en kerstboomversier- selen. In deze tijd van het jaar schieten de vacantieplannen als paddestoelen uit de grond. Buitenlandse reizen worden uitge stippeld, hotels worden besproken, „vacantiespaarvarkentjes” worden vetgemest en brochures en folders van alle mogelijke reisverenigingen worden verslonden. Kamperen! Ook dat woord heeft, vooral voor de jongeren, een magische klank. Een tentje en een primus, en klaar ben je, denken de „groentjes Maar er is toch echt wel iets meer hart kunt gaan kamperen! kennen. Is dit niet het geval, dan kunnen de candidaten drie week ends een proef afleggen op ter reinen, waar deskundigen bepa len, of zij voor een paspoort in aanmerking komen. Is dit een be zwaar, dan kunnen zy zich altjjd wenden tot de mentors en con suls van de A.N.W.B., die In iedere provincie wonen. Indien men langer dan twee maal 24 uur in één plaats blijft, heeft men een vergunning van de gemeente nodig. Zowel voor de paspoorten als voor de kampkaarten geldt, dat zij aan het begin van de kampeerpe- riode moeten worden afgegeven aan de terreinbeheerder of de landgoedeigenaar. Als het kamp wordt opgebroken krijgen de kampeerders ze terug, mits hun gedrag in orde is geweest. Zo wel bij weigering van de aan vraag als bij intrekking van kampkaart of paspoort is be roep mogelijk. Het komt dan wel eens voor, dat een kam kaart met beperkende bem gen wordt verstrekt. Tenslotte bestaat er ook nog een internationaal kampeercar- net, dit vormt een introductie bij buitenlandse zusterorganisa- - ties. DEN HAAG, 7 Mei. Blykens het overleg, dat minister-president dr W. Drees, minister J. v. d. Kieft en staatssecretaris dr W. H. v. d. Berge met de commissie van voorbereiding voor de belastingontwerpen uit de Tweede Kamer hebben medegedeeld houdt de regering voet bij stuk tegen de wensen van de Kamer om de huren te verhogen. Het kabinet handhaaft afwijzing van een uniforme huurverhoging met 10 pet., omdat dit een nieuwe loon- ronde noodzakelijk zou maken, met alle gevolgen van dien, zoals verhoging van sociale uitkeringen en pensioenen. De, regering heeft verder medegc gewezen, omdat het kabinet wil vast houden aan een gelijkmatige belas tingverlaging over de gehele linie. In het nieuwe tarief is de belastingver laging voor de lagere en middeninko mens verhoudingsgewijs groter dan voor de hogere inkomens. De regering zal binnen niet te lange tjjd met een voorstel komen tot het verlenen van een extra aftrek aan de gehuwde vrouw, die hetzjj buitenshuis of in het bedrijf van haar man in land bouw of winkel werkzaam is, wegens beroepsonkosten. De kosten van huishoudelijke hulp mogen door gehuwde vrouwen, die buitenshuis werken, onder de huidige bepalingen niet worden afgetrokken. Extra aftrek van f 624 per jaar voor men dus eigenlijk van goed gedrag. Iedereen die een kampkaart heeft mag zonder gemeentelijke vergunning op de 2000 officiële terreinen die Nederland telt, kamperen. Deze terreinen mo gen alleen worden geëxploiteerd met een gemeentelijke vergun ning, die op advies van de Ned. Kampeerraad, al of niet wordt verstrekt. De Kampeerraad schenkt bij haar advies niet al leen aandacht aan de sanitaire inrichting van de kampeerplaats, maar zij onderzoekt ook, of de leider voldoende verantwoorde lijkheidsgevoel heeft en ook verder geschikt is voor dit werk. Buiten deze terreinen heeft men een kampeerpaspoort nodig. Jan en Peter zouden nog niet in aanmerking komen voor een pas poort, want daarvoor moet je een ervaren kampeerder zjjn. Het kan worden verstrekt op aanbe veling van enkele organisaties, die de opleiding van de indivi duele kampeerders in de hand hebben (Padvinders, A.N.W.B., enz.). Bepaald is, dat de kam- peermentors en consuls de be trokkene als kampeerder moeten Aram voerde zijn eigen verdedi ging en deed dat op buitengewoon bekwame manier. Hij betoogde, dat niets de dood van Clarke had bewe zen en dat diens verdwijnen nog "iet noodzakelijkerwijs tot die con clusie moest leiden. Hij voerde het geval van een geboeide misdadiger aan, die in 1757 uit York ontsnapte «1 van wie later nooit meer iets gehoord werd. Hij ’ond, dat het ge raamte niets bewees en inderdaad was een ander skelet als dat van Clarke geïdentificeerd. Bovendien De treinen zullen in de toekomst sneller en rustiger over de rails zoeven, dank zij de ma chine, die op de boven ste foto afgebeeld staat. Deze machine kan de oude rails verwijderen en er tegelijk nieuwe voor in de plaats leggen. Terzelfdertijd zal het monster-apparaat de spoordjjk verbreden en bijwerken, een sloot gra- voor goede drai- oude bouten uit en nieuwe in draaien, oude biels ver vangen door nieuwe en daarbij nog kiezel stor ten tussen de rails en dit Jan en Peter, twee sportieve knapen van zestien jaar, horen óók nog bij die groentjes. Ze hebben een volledige kampuit rusting, ze weten al precies wanneer ze met vacantie zullen gaan, maar wat moeten ze nu verder doen? Vóór 1936 kon iedereen zijn tentje opslaan waar hij wilde. Helaas beseften vele kampeer ders niet, dat het „Wat gij niet wilt dat U geschiedt, doet dat ook een ander niet” en „van een goed kampeerder hoort men niet dat hij er is en ziet men niet dat hjj er was”, belangrijke kampregels zijn. Vele landeige naars kregen een zeker wan trouwen in de kampeerders; het is nu eenmaal zo, dat voor ieder ding, dat één kampeerder ver keerd doet, alle anderen moe ten boeten. De eigenaars gingen beper kende bepalingen vaststellen en in sommige gevallen sloten zij hun terreinen helemaal. Naar aanleiding hiervan, werd in 1936 de Kampeerkaartencentrale op gericht, die op aanvraag en na degelijke informatie kampkaar ten verstrekte, welk werk in ’40 door de A.N.W.B. werd overge nomen. Deze kampkaarten wor den alleen afgegeven als de aanvrager „in de plaats zijner inwoning te goeder naam en faam bekend staat” en zij vor- een bewijs aanstampen De Amerikaanse tim- merhoutindustrie voor spelt, dat arbeiders in de bossen de bomen injec ties zullen geven met hormonen, radio-actieve materialen en andere substanties, daardoor de groei en de bruikbaar heid van de bomen be spoedigend en het hout voorbestendige kwalitei ten verlenend. Daarbij komt, dat men de bo men, terwijl zij in „volle groei” zijn, binnenin kleurt om later de ver langde kleur hout uit te kunnen zagenOn derstaande foto laat zo’n „injectgever” zien. UTRECHT, 7 Mei. De deelnemers aan de vierde landbouwbeurs zijn over het algemeen tevreden over de bereikte zakelijke resultaten, zo ver namen wij van de zijde van de Kon. Ned. Jaarbeurs. Uit een tijdens de laatste beursdag gehouden enquete bleek 99 procent der ondervraagden tevreden over de door hen bereikte resultaten. Over ’t aantal bezoekers was 97 procent te vreden, over het aantal afgesloten or ders toonde zich ruim 74 procent te vreden. Hoewel er uit de aard der zaak in de sector zware landbouwmachines minder talrijke directe verkopen wer den gedaan, zijn ook de exposanten van deze branche over het algemeen over de verkregen contacten zeer tevreden en men twijfelt er niet aan, dat vele landbouwers in de komende weken resp. maanden zullen besluiten op de offertes die op deze beurs zijn ge maakt in te gaan. De directe verkopen van dergelijke kostbare machines waren echter niet onaanzienlijk in aantal, zo verkocht ’n Brabantse handelaar elke beursdag tractoren en maaidorsers, hij wist 6 grote „combines” te plaatsen. f* C - vaartuigje (4). •I) 3 TZJ"5 re" ‘2Z 11 ET leb 00è> BOR I b borstel. (Van een medewerker.) Vreemd is vaak het menselijk lot. Wie zou dijden van c'- iets anders hebben gezocht dan een wat wereldvreemde taalgeleerde, tiens grootste plezier het maken van een reusachtig woordenboek jjeen te zijn? En toch was hij een moordenaar, die zijn leven op het ,-havot eindigde. Hij werd in 1704 in Yorkshire geboren als zoon van •cn tuinman: zijn vader kon hem niet lang school laten gaan, maar nissen de tuinwerkzaamheden door zag de jongen nog kans om met ;jjn neus in de studieboeken te zitten. Hij trouwde jong en neester, eerst in Netherdale, daarna in Knaresborough, |745 de jeugd kennis bijbracht. In dezelfde plaats woonde Daniël Garke, een lG-L_ 1 Op zekere dag kocht Clarke een ^jtij waardevolle goederen, die hij (-‘makkelijk op crediet kreeg; tot ver ding van iedereen echter verdween ij kort daarop spoorloos. Verdenking viel op Aram, niet als moordenaar maar als medeplichtige bij oplichting. Km tuin werd doorzocht en daarin vcnd men een deel der goederen. ;ram werd gearresteerd en kwam voor, maar wegens gebrek aan bewijs werd hij vrijgelaten. Hij liet toen zijn vrouw in Knares borough in de steek en g.ng naar Lon- (jen en andere delen van Engeland, »asr hij met lesgeven de kost ver jiende. Ondanks zijn zwervend leven sïaagdé hij erin een enorme kennis te vergaren van plantkunde, Heraldiek, Chaldeeuws, Arabisch, Welsh en Iers (I1 hij vatte het plan op om een uit- jfbreid vergelijkend woordenboek van alle Europese talen samen te stel len. Zijn belangrijkste prestaties als {deerde was de ontdekking van de wereenkomst tussen het Keltisch en andere Europese talen. Hij was vo komen verdiept in het arbeiden aan zijn woordenboek, toen bij ruw uit zijn docentschap aan de Lynn Academie in Norfolk werd ge sleurd en op beschuldiging van moord li de gevangenis werd gegooid. In 1159 had men in de nabijheid van taresborough een geraamte opgegra- ■;en; inwoners namen aan, dat het van Clarke was. Zij waren namelijk in tassen tot de conclusie gekomen, dat d' ongelukkige het slachtoffer van ’n misdaad geworden was, temeer daar Aram’s vrouw er meermalen op eigen- aardige wijze op gezinspeeld had, dat haar echtgenoot en een zekere House- Ban meer risten, dan vinden. -s JIJ

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3