Piet Maas vocht zich te Kapelle Nieuws uit de Provincie. naar overwinning F k Miniatuur Walcheren kan de duizenden weer ontvangen Magere overwinning van Tern. Boys op Nieuwdorp (1-2) ZEEUWSCH DAGBLAD? p \eschenke^ Tc Bloemen tu voor Swift boekte tweede Leest U zó maar een krant? Of kóós U het Jan Westdorp te Koewacht ï£ezers Piet Haan wint Ronde van Nederland grote overwinning Zaterdagvoetbal ONSPORTIEF Geanimeerde receptie in Statenzaal Franse boeren bezochten Zeeland c hog 196 n.l. rest van 194 Zy ^oorBuitenldndselnen(kfi naar. Ballon-opstijging tijdens de opening Middelburg Goes Zierikzee. Wolfaartsdijk ontspringt het degradatiegevaar Mas ZEEUWSCH DAGBLAD Maandag 2 Mei 1955 Wielersport vierde hoogtij in Zeeland KORFBAL. 1 i K NAGEKOMEN ADVERTENTIE Commissaris der Koningin gastheer van 350 Zeeuwen. Door burgemeester van Goes ontvangen Lovely grijpen naar de pet^ t TE o se Noc kog nes, klei Tal kaa plai hav bini Auc hiei Sto: tuss legs uit Pagina 2 KAPELLE BRL11N1SSE ^-GRAVENPOLDER brandt Herv. Jeugdraad organiseerde Geslaagd volksdans- feest te Goes 1 Als U lukraak een abonnement op „zó maar n krant zou nemen, wordt dat vast ’n teleurstelling I Zo is t met alles; ook met het vloei, dat U bij Uw shag neemt. Kies ook Uw vloei met overleg I Neem - en noem I - het merk dat bijna alle zelfrollers kiezen: het 3 x betere Mascotte vloei... om alles uit Uw shag te halen, wat er aan kwaliteit in zit! Vernieuwd en uitgebreid Feestavond P.T.T. Personeelsvereniging. Herdenking gevallenen op 4 Mei Kringvergadering Geref. Vrouwen Wedstrijd-uitslagen. In het goud. Vrijdag vergadert de raad. 6eter KRUININGEN van ondanks Ingezonden Mededeling (adv.) Ingezonden Mededeling (adv.) min. 4 sec.; ploegen voor de Stichting 1940’45. DELFT I MIDDELBURG J 2 27 55—28 5 23 95—34 6 21 59—54 6 21 55—45 6 19 50—29 5 18 52—40 5 18 39—41 9 36—52 6 40—73 6 19—90 C ove bliji hfls de i uur sisc vrij nad zijn Rus JUR '-PS ’s ouc R./ gel Ka a.s. hot in gra het Zet voc ger Bri ran spr zijr i ei u: el d n. ri ri B tuss geh tem ond 200 blol Ov« dlei gew mei ven mei gez de Urn geg D ovei niet sen, verc Rus Bini mer zich ster verl sen Ook lan< toe) O diag ten< 2 L rü, eed, Pen, Kas’ folk ter, Burg. Stand. Geboren: Maatje G. d.v. A. S. van Liere en L. Salm; Janna B. d.v. W. J. Boei en P. Huissen; Blazina A. d.v. E. Joosse en M. de Bue. Gehuwd: J. J. Kloosterman, 24 j. en J. J. van Willegen, 22 j. Overleden: J. Zoeteweij, 58 j.; J. I Schipper, 57 j. Collecte. De gehouden Emmabloem-col. lecte heeft opgebracht 278,76. Reisclub. De reisclub „Ons Genoegen’ vergaderde in Het Centrum, onder leiding van de heer L. E. van Popering. In de vacature ontstaan door het be danken van de h?ren A. M. Bal en W. van der Have werden als bestuurslid gekozen de heren P. van den Ouden en Jan Bal Mz. De keuze voor de reis viel op Valken burg. De bedoeling is deze reis te orga niseren ongeveer half Juni. De Bruse Trekker. In Het Centrum vergaderde de P.V. de Bruse Trekker, onder leiding van de heer C. J. Maas. De vergadering was hoofdzakelijk be legd om nog enkele voorbereidingen te treffen voor het volgende week te be ginnen vluchtseizoen. De voorzitter kon tot zijn genoegen mededelen dat door het lid A. de Koning 2 kampioenschappen waren behaald in de Concourscombinatie. Ook de Paasvlucht was goed geslaagd. In de vacature Bossers werd als pen ningmeester gekozen de heer J. L. Nieu- wersteeg. Collecte. De Emma-bloemcollecte heeft 35,71 opgebracht. .-A I vatting, die de Judosport oede naam zal bezorgen. oes P. Memelink. uitgesteld) kunnen vermeerderen. Middelburg V haalde bij Meeuwen de volle winst weg (25). In de tweede klasse leverde drie wegen een opvallende prestatie door Spui een 33 gelijkspel af te dwin gen. Kampioen A.Z.V.V. veroverde op Zaamslag de volle buit (61). KOEWACHT. In Koewacht, waar eveneens op deze dag een koers voor amateurs werd verreden, heeft Jan Westdorp uit ’s-Heerenhoek, klein van stuk, maar uit het goede wielerhout gesneden, ge toond in supervorm te zijn. Een moe dige solorace, die 36 ronden lang duur de bracht hem een verdiende en fraaie overwinning. Traditiegetrouw waren ook dit jaar weer diverse matadoren van het ama teurcorps naar dit Zeeuwsvlaamse plaatsje getrokken om een gooi naar de zege te doen. We noemen o.a. Wim Rusman, Aanraad, Bloetjes e.a. Geen enkele van deze favorieten heeft ech ter de fanatiek strijdende Westdorp het hoofd kunnen bieden. Na 14 ron- Veteranen voetbalden. Onder zeer grote belangstelling is te Kapelle een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een Kapels veteranenelftal en Kapelle II. Na een spannende match won Kapelle II met 31. De opbrengst, 93,25, is Zeer velen heben belangeloos aan Ko ninginnedag 1955 meegewerkt in Goes, en deze dag tot een succes gemaakt. Erg uit de toon vallend was daarbij dat de Judo-demonstratie niet doorging, omdat de leraar, Felix Janssens, geen subsidie kreeg en daarom zijn medewerking niet wilde verlenen. Ondanks het feit dat de - udoënde Goesenaren heel graag gratis un medewerking wilden verlenen, ging de demonstratie niet door, omdat dit eenvoudig verboden werd door hun le raar. Dit is wel een zeer onsportieve op zeker geen L.KERKSTR. GOES, 30 April Dat Swift dit jaar weer onweerstaanbaar is bewijst de uitslag tegen Scampolo. Met niet minder dan 310 wonnen de Middel burgers van de Zeeuwsvlamingen, die toch over een van de beste Zeeuwsch Vlaamse ploegen beschikken. Tweede klasse A: VopoVios II 9 —3. Tweede klasse B: DiosVios 15. Vios heeft de leiding in deze klasse veroverd. Derde klasse A: A.K.C.Stormvo gels 3—1; K.V.L.—Atlas 5—3. K.V.L. heeft hier de leiding. Derde klasse B: Zuidwesters III-r- Top II 4—4. Derde klasse C: W.K.V.Tjoba II 5— 3; Togo III—Blauw Wit 3—3. Derde klasse D: Scampolo IIIBlauw Wit II 100; De Poel IILuctor II 6— 6. Adsp. B: Swift LenigZuidwesters A 31; C: VolhardingVios 31. GOES, 30 April. In de gymna stiekzaal van het Goese Lyceum is vanavond het winterseizoen van de Instuif der Herv. Jeugdraad te Goes besloten met een succesvol gecostu- meerd volksdansfeest. Tientallen jon gelui en zelfs enkele ouderen waren enkele uren gezellig bijeen. Voor de aanvang van het feest maakten de gecostumeerden achter het pijpercorps „Excelsior” een korte mars door een deel der stad. De grote schare werd welkom gehe ten door wika D. E. Hiensch, waarna volksdansen werden beoefend en een groot aantal liederen werd gezongen. De heer A. P. Cornet droeg met gui- taarbegeleiding enkele liederen voor. De jury, die de costuums moest be oordelen, had een allesbehalve een voudige taak. Voor de dagsluiting, die werd ver zorgd door de voorzitter van de Jeugd raad, ds H. M. Strating, werd Wika Hiensch dank gebracht voor het voor treffelijke werk, dat hij voor de instuif verricht. Een van de commissieleden had tevoren een beroep op de jongelui gedaan na de zomermaanden weer trouw iedere Zaterdagavond naar het C.J.M.V.-gebouw te komen. 1 i Hoogwater Dinsdag 3 Mei: Vlissingen: 12.04 u. 1.82 m., u. m. Terneuzen: 0.03 u. 1.72 m„ 12.31 u. l. 99 m. Wemeldinge: 1.03 u. 1.25 m., 13.35 u. 1.57 m. Zierikzee: 0.43 u. 1.05 m. , 13.21 u. 1.36 m. telijk karakter en was in de eerste plaats een groot moment voor zo’n 1600 kinderen, die zich, met een ballon in de hand, rondom de Miniatuur had den opgesteld. Op de Dam bij de Graanbeurs waren zij samengekomen waar zij van het bestuur der Stichting „Nieuw Walcheren” de balonnen had den gekregen. Voorafgegaan door het Middelburgs Muziekcorps wandelde de lange fleurige stoet naar het Molen water. Af en toe was er wel eens een balon de lucht ingegaan, maar op de 16Ö0 was dat niet te merken. Alleen stonden de kinderen zó vol ongeduld op het grote moment te wachten, dat de klok van drie, het tijdstip der of ficiële opening, maar niet werd af gewacht en dat het sein „ballonnen loslaten!” al eerder werd gegeven. Onder groot gejuich van jong en oud gingen de ballonnen omhoog. Een paar bleven er in de bomen hangen, maar het overgrote gedeelte steeg als een aaneengesloten vlucht vogels ho ger en hoger en was na enkele minu ten uit het oog verdwenen. Elke bal lon draagt een kaartje met het ver zoek dit terug te zenden naar Middel burg. De kinderen, van wie de ballon het verst is gekomen, krijgen een geldprijs van de Kon. Vereniging „Uit het VolkVoor het Volk”, die dit deel van de opening organiseerde. Voordat het sein aan de kinderen MIDDELBURG, 30 April. Miniatuur Walcheren heeft vanmiddag even voor drie uur haar poorten voor de tweede maal officieel geopend. Het i een vernieuwd en verjond, een nog meer uitgebreid en levendiger Miniatuur Op deze Koninginnedag hebben zeer velen zich al overtuigd van de goed veranderingen en verbeteringen, ’s Avonds zijn heel wat uitroepen van be’ wondering en verrassing gehoord over de schitterende verlichting, die het nog veel beter doet dan het vorige seizoen. De miniatuur is weer in staat honderdduizenden mensen enkele uren van leerzame ontspanning te bieden De officiële opening droeg een fees- werd gegeven, heeft de voorzitter van „Nieuw Walcheren”, de heer J. l Verhagen, een korte toespraak gehou^ den. Hij deelde mede, dat de Stich". ting- een telegram met gelukwensen had gezonden aan H.M. de Koningin en ook aan de heer C. P. Broerse, dia een koninklijke onderscheiding had ontvangen. Dank bracht hij aan alle medewerkers en speciaal aan de heer A. G. Wagensveld dat zij van Miniatuur Walcheren weer zoiets fraais hadden gemaakt. Daarna ont- ving de heer Wagensveld uit handen van de heer Kuijt uit Vlissingen een object voor de Miniatuur, Kort daarna nam het publiek bezit van het terrein, Vanmiddag concerteerde het Middel burgs Muziekcorps op de Miniatuur, In de tweede Krabbendij ke II ’n kostbare overwin ning op Colpl. Boys. Wolf aartsdijk II bleek ook niet opgewassen tegen V.C.K. II (30). Arnemuiden II stel de zwaar teleur tegen Mevo. De kam pioenen moesten n.l. een punt afstaan (1—1). In de tweede klasse B heeft Veere door een 17 zege op R.C.S. IV zijn puntenvoorsprong op Serooskerke (doordat de wedstrijd die deze club tegen E.M.M. IV moest spelen werd AMSTERDAM, Zaterdagavond Piet Haan van de Nederlandse B- ploeg, waarvan Gerrit Schulte de kop man was, heeft de zevende ronde van Nederland gewonnen met slechts 1 mi nuut en 7 seconden voorsprong in het algemeen klassement voor Wim van Est, de kopman van de nationale ploeg, de winnaar van het vorig jaar. De strijd was Vrijdagavond te Roo sendaal reeds beslist: Piet Haan had zich aan de kop van het algemeen klassement gehandhaafd tegen de aanstormende Wim van Eest, die te Middelburg aan de start van de 80 km tijdrit geladen op zijn fiets was gestapt en in één ruk van de 16e naar de 2e plaats steeg. Jan Hofland heeft de etappe van Roosendaal naar Amsterdam gewonnen. Het eindklassement van de Ronde van Nederland luidt: 1. Piet Haan (Ned. B) 46 uur 18 min. 4 sec.; 2. Wim van Est (Ned. A) 40.19.11; 3. Hein van Breenen (Ned. C) 46.21.08; 4. Gerrit Schulte (Ned. B) 46.22.06; 5. Jules Maenen (Ned. D) 46.24.25; 6. Wout Wagtmans (Ned. C) 46.25.33; 7. Thys Roks (Ned. D) 46.26. 31; 8. Gerrit Voorting (Ned. D) 46.26. 57; 9. Pugi (Italië) 46.28.52. Het eindklassement voor ploegen van de Ronde van Nederland luidt: 1. Nederland B (Gerrit Schulte) 138 uur 50 min. 10 sec.; 2. Nederland C (Wagtmans) 138.56.26; 3. Italië (Ma- socco) 138.56.56; 4. Nederland A (Wim van Est) 139.08.46; 5. Nederland D (Gerrit Voorting) 139.11.08; 6. België (Gielen) 139.23.02; 7. Duitsland (Preis- keit) 139.37.45; 8. Zwitserland (Bu cher) 140.06.07. De andere Zeeuwse zoals De Roo, Dominicus en Oosthoek hebben geen rol van betekenis kun nen spelen. Met nog zeven ronden voor de boeg viel de beslissing, toen De Jager een offensief ontketende. Piet Maas was echter op zijn hoede en bracht met een viertal andere renners de fusie met de koploper tot stand. In de laatste ronde kwam Looyen uit Steenbergen nog vrij ernstig ten val, waardoor hij de strijd moest staken. De eindsprint werd reeds ver voor de finish door Piet Maas aangetrok ken. Hij klopte zijn naaste finalen „met één been”. De uitslag luidt: 1. P. Maas, Pindorp 100 km in 2 u. 35 min.; 2. P. Damen, Eindhoven; 3. J. Hendriks, Eindhoven; 4. G. de Jager, Hoogblokland; 5. J. Geerts, Teteringen; 6. P. de Bruin, Roosendaal; 7. H. van Glerum, St. Wil- lebrord; 8. J. van Pelt, Eindhoven. De eeuwen brachten het er slecht af: geen enkele wist zich bij de eerste vijftien te klasseren. MIDDELBURG, 30 April „Het is druk vanmiddag. Je komt er bijna niet door”, zeiden de autoriteiten van middag tegen elkaar in de Statenzaal. Maar even later waren zij aan ’t uitein de van de zaal druk met andere auto riteiten in gesprek. Hun vrouwen, die elkaar tenslotte ook niet elke dag zien, vonden het leuk elkaar, weer eens te ontmoeten op deze altijd weer erg ge zellige en geanimeerde receptie van de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, en zijn echt genote, mevrouw S. C.<de Casembroot- van der Feltz. De Commissaris, in zijn ambtscostuum en bruingebrand van de Israëlische zon, hoorde deze mid dag weer heel wat Zeeuwse nieuwtjes in de ontelbare gesprekken, die hij links en rechts voerde na het in ont vangst nemen van gelukwensen ter gelegenheid van de verjaardag onze Koningin. Het was goed, te toeven in deze sfeervolle Statenzaal, ondanks de drukte, die er heerste. Muziek van een strijkje op de ach tergrond verhoogde de stemming. Zo juist benoemde Officieren en Ridders of met ere-médailles onderscheidenen trokken vanzelfsprekend meer belang stelling dan wanneer zij met lege re vers waren gekomen. Jammer, dat de „gewone man” nog zo weinig komt op deze receptie, die voor iedereen bedoeld is. Want demo cratisch gaat het er heus wel toe! Voor het Middelburgse publiek was het een interessant schouwspel de on geveer 350 gasten van de Commissaris en zijn vrouw te zien komen en gaan. GOES, 30 April. Een gezelschap Franse landbouwers uit Chevron heeft vandaag, onder leiding van de burge meester Raoul Vadepied, een bezoek aan Zeeland gebracht, waar zij, verge zeld door de secretaris der Z.L.M., mr J. F. G. Schlingemann, een kijkje heb ben genomen op Zuid-Beveland en N oor d-Beveland. Zij arriveerden Vrijdagavond te Goes waar zij door mr Schlingemann in Hotel „De Korenbeurs” werden ont vangen, die zijn vreugde uitsprak dat de Fransen aan de uitnodiging tot dit tegenbezoek gevolg hebben willen geven. Nadat zij Zaterdagochtend de boom gaarden en herverkavelingswerken op Z.-Beveland hadden bezichtigd, wer den zij op het middaguur ontvangen door B. en W. Burgemeester Ten Kate vertelde hen tijdens deze ontvangst ten stadhuize een en ander over de functie van Goes als centrumge meente. Na een lunch in „De Korenbeurs” reden zij via de Wilhelminapolder naar Wolf aartsdijk. In Kortgene be zichtigden zij de Silo en in Kamper land het nieuwe aardappelkoelhuis. De heer J. Mullié gaf hier een toelich ting. Na een bezoek aan de Kamper - landse duintjes, waar de heer M. W. van Arenthals hen een idee gaf van de strijd die Zeeland moet leveren tegen het water en een bezoek aan de haven van Kamperland werd gereden naar de hofstede van de heer P. Bom te Wissekerke waar zij het oude type Zeeuwse schuur bewonderden en vol bewondering kennis namen van de mechanisatie op dit bedrijf, zoals het mechanische aardappelkoelhuis. Via Colijnsplaat reed men naar Kortgene waar de Kon. Harmonie „E.M.M.” juist in de nieuwe uniform gestoken voor een verrassing zorgde door in de Voor straat de gasten op te wachen met een vlot gespeelde Marseillaise. Hierna vertrok men weer naar Goes. 18 17 16 16 17 13 16 16 TWEEDE KLASSE klasse A veroverde Te Bergen op Zoom werd op Ko ninginnedag een wielerwedstrijd voor nieuwelingen verreden. Verstraeten uit Eede, die vier ronden voor ’t slot van het 50 km parcours wist te ont snappen won de wedstrijd. H. Jong man uit Utrecht werd tweede en Rent meester uit Yerseke bezette de derde plaate. Voor een bijna geheel bezette Schut- tershofzaal heeft de Personeelsvereni ging P.T.T. „Rodelaja” Zaterdag een feestavond gegeven, die o.m. ook werd bijgewoond door de heren Jeurgens, inspecteur, Eevings, adjunct-inspec- teur, en Van Hoeve, directeur van het postkantoor. Na een korte welkomst woord van de voorzitter, de heer Fre- riks, was het woord en de daad aan „De Voltreffers” uit Vlissingen, die op vlotte wijze een zeer gevarieerd pro gramma van conference, schetsjes en liedjes af werkten en bij vele nummers een welverdiend applaus mochten in casseren. In de pauze werd er een ver loting gehouden. Ook in Middelburg zal Woensdag avond a.s. de stille omgang weer wor den gehouden ter herdenking van de in oorlog en bezetting gevallenen. Om half acht zal worden vertrokken van het punt voor de hoge brug aan de Kanaalweg. In rijen van vier perso nen zal dan zwijgend naar de alge mene begraafplaats worden gewan deld. Om twee minuten voor 8 zal ge durende twee minuten volkomen stil te in acht worden genomen. Er is ge legenheid bloemen bij het monument te leggen. Na het zingen van het zes de couplet van het Wilhelmus wordt weer in grote stilte gewandeld naar de Dam, waar allereerste het woord zal worden gevoerd door mr A. J. v. d. Weel, die direct na de bevrijding burge,meester van Middelburg was. Na samenzang zal spreken ds E. Durk- stra, Ned. Herv. predikant. Zowel op de begraafplaats als op de Dam zal het Middelburgs Muziekkorps mede werking verlenen. Op de jaarvergadering van kring Wal cheren van Geref. Vrouwenverenigingen, die a.s. Dinsdag 3 Mei in de Bogardzaal te Middelburg zal worden gehouden, spreekt dr C. Stam uit Goes over „Chris telijke levensstijl”. De volledige uitslagen van de sport wedstrijden op Koninginnedag zijn: Volleybal: Om de beker van de Herv. Jeugdraad: 1 Astra. 2 E.G.V.C. 3 R.K.H.B.S. 4 „Vlam”. Om de beker van de Oranjevereni ging: 1 Chr. Lyceum I. 2 Goese Ly ceum; 3 Chr. Lyceum II. 4 Openbare Uloschool. Rolschaatswedstrijden: Meisjes 810 jaar: 1 Monique van Houwelingen; 2 Adri Eggebeen, 3 Anneke Jansen, 4 Ria Joosten. Meisjes 1113 jaar: Alma Gerritsen, 2 Lyda Bickelmayer, 3 Addie Krijger, 4 Ineke Spelier. Jongens 810 j.: 1 Jan Wagenaar, 2 v. d. Meulen Bosma, 3 Ad Fr aan je, 4 Wim Dominicus. Jongens 1113 jaar: 1 Frans Marcel, 2 Rini Does, 3 Hans Geense, 4 Chris Vervest. De heer C. de Wolff alhier, metse laar bij de Fa. Van de Weerdt en Zo nen was op 1 Mei vijftig jaar bij deze firma in dienst. Vrijdagavond aanstaande hoopt de gemeenteraad te vergaderen. De agen da telt 17 punten, waarvan wij noe men de voorstellen tot aankoop van grond in verband met de realisering van het uitbreidingsplan, tot uitbrei ding van de bietenlosplaats en tot subsidieverlening aan de Oratorium- vereniging. 17 12 3 17 11 1 17 10 1 9 3 8 3 7 4 7 4 5 2 10 12 39—54 4 18 2 2 12 2 2 12 Heden overleed tot mijn diepe droefheid mijn innig geliefde Man MARTENUS JOHANNES STEP, in de leeftijd van 78 jaar. Zijn heengaan was vrede. Zijn diepbedroefde vrouw. A. STEP—VOS. Middelburg, 30 April 1955. Verpleeghuis „Ter Hooge”. De begrafenis heeft heden plaats gevonden te 11 uur °P Algemene Begraafplaats te Aud- del burg. GOES, 30 April. De ronde van Kapelle, die vandaag onder grote be langstelling werd verreden leverde een zege op voor de sterke Piet Maas uit Pindorp die zijn naaste rivalen in de eindsprint kansloos sloeg. Overigens is deze course een vrij matte vertoning geworden. De Goesenaar Van Wychen en Huissoon van Yerseke verschenen te laat aan de start en begonnen met een ronde achterstand. Deze geschiedenis is voor de renners pijnlijk geworden, omdat zij zich tijdens het verloop van de course uitstekend weerden, maar niet in de eindklassering konden worden opgenomen. Zowel Huissoon als Van Wychen diende na afloop een protest in bij de jury omdat zij van mening waren, dat er te vroeg was gestart. Dit protest zal bij de K.N.W.U. in behandeling worden genomen. renners den ging Westdorp aan de haal en voordat er reactie in de groep kwam, had de man uit ’s-Heerenhoek reeds een flinke bres geslagen. In soepele cadans voerde hij ronde na ronde zijn voorsprong op en hoewel Romeijnsen, Rusman en enkele anderen een seri euze achtervolging inzetten, ging hij toch een glorieuze overwinning tege moet. De uitslag luidt: 1. J. Westdorp, ’s-Heerenhoek 100 km in 2 u. en 40 min.; 2. (op 11/2 min.) W. Rusman, Haarlem; 3. K. Inghels, Sas van Gent; 4. Piet van Est, Fijnaart; 5. C. Aan raad, Oud-Gastel; 6. T. Hoffmans, Et- ten en 7. A. van Sluis, Vlissingen. GOES, 30 April Wolfaartsdijk heeft de rollen omgekeerd in de eerste klasse van de Zaterdagmiddagvoetbal- competitie. Door een 21 zege op V.C.K. hebben de Wolf aartsdijkenaars het degradatiegevaar, de onderste plaats, vaarwel gezegd. Tern. Boys heeft inderdaad alle zeilen moeten bij zetten in Nieuwdorp. De Zeeuwsvla mingen kwamen maar net met de hakken over de sloot (12). Overi gens een kostbare overwinning, even als die van Rillandia, dat Krabbendij- ke een gevoelige 1—3 nederlaag be zorgde. Arnemuiden behield de twee de plaats door een grote 18 over- wining op Mevo, dat nu met Kapelle de strijd om de onderste plaats zal moeten gaan aanbinden. De stand luidt: Tern. Boys Arnemuiden Rillandia Colpl. Boys Krabbendij ke Wemeldinge Nieuwdorp V.C.K. Wolfaartsdijk Kapelle Mevo Plattelandsvrouwen. De afdeling Krui- ningen en omstreken van de Bond van Plattelandsvrouwen kwam dezer dagen onder leiding van de presidente, mevr. J. J. J. Sonke—Klos in de „Korenbeurs” bijeen. Dokter J. H. van Blommenstein uit Goes hield een lezing over de „Kanker bestrijding”. Hij lichtte eer en ander toe met lantaarnplaatjes. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd druk gebruik gemaakt. Postduivenvlucht. De P.V. „De Vrij- heidsduif” nam met 63 duiven deel aan een vlucht vanuit Doornik. De uitslag was als volgt: 1 en 11 A. Boone; 2, 8,13 en 16 L. Nieuwenhuize; 3. H. Dek; 4 en 17 P. A. Kakebeeke; 5 J. Bruijnzeel; 6 M. Poleij; 7 C. Buijze; 9 en 10 M. Blok; 12 J. van Iwaarden; 14 en 15 A. Kole. „Apollo”. De orkestvereniging „Apol lo” heeft dezer dagen een uitvoering gegeven in het Zondagschoolgebouw, waarmede een traditie van voor de ramp werd hersteld. Door het verloren gaan van het materiaal was het niet mogelijk eerder een uitvoering te ge ven. De heer A. B. Holster uit Hans- weert had de leiding. De uitvoering getuigde van gedegen voorstudie e" voor de vele belangstellenden was ne een avond van veel muzikal genot. Aan het slot kreeg de soliste, de so praan mej. Wijnands bloemen.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2