het buitenland in over een Me d BAAYENS Lemen Loods schuldig aan aanvaring op de Westerschelde Hartelijke toespraken voor hen die zich verdienstelijk maakten Net Zeeuwsch Weekend Raad Souburg discussieerde sneeuwploeg Vlissingen geniet te weinig bekendheid UIT ZEELAHD'S STEDEN geerstraat, die zoals bekend, afgebro ken moeten worden in verband met de verbreding van deze verkeersader naar het hart van de stad, aanbesteei Met het sloopwerk zal zeer binnen kort worden begonnen. Zoals bekend zal hier een complex winkels en woonhuizen gebouwd worden. het ziekenhuis O” ervan 71 primai secun< tertiai verbal onver) Eerste steen voor in BRIL Zoor Hem naar Middelburg Zeedijken van Nieuw Vosmeer zijn te laag Op een zonovergoten dag En over een onwelriekende watergang Voorstel tot benoeming van elf leden Culturele Raad teruggenomen Instrumentale hczft metamorphose ondergaan Goes Zierikzee. Voor de Raad van Scheepvaart Zaterdag 30 April 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD Vrijdaa Pagina 2 Een klacht in de raadsvergadering Bi AANBESTEDING Onderhoud waterkering polder Borssele Niet Poortvliet, maar Tholen Eindles R.L.W.S. te Schoondijke Felicitaties op lintjesdag Collecte Leger des Heils Concert door Leger des Heils kapel Aanbesteding afbraak Segeerstraat De speciaalzaak voor uw Bei land schapj RAAD BIGGEKERKE Lening ter financiering van restauratie Ned. Herv. kerk en toren P.T.T. op 5 Mei Frysk Selskip Orgelbespeling voor bon" I Nieuwe Geref. Kerk I Zaterdagavond 7 Mei 1955 zal de 1’^ I F. de Keijzer, organist te RotterdarnI een orgelbespeling geven in de 111 )(j I Kerk. Het concert zal worden afgewiv- met samenzang. ,in! I Bevrijdingsoptocht I SCHEEPSTIJDINGEN Vf Ingezonden Mededeling (adv.) Ingezonden Mededeling (adv.) Het heerlijke van HAARWATER reeds vanaf f 2.65 L.KERKSTR. - Aan de Economische Hogeschool te Rotterdam slaagde voor het doctoraal examen economie de heer M. van Wal lenburg te Middelburg. AMSTERDAM, 28 April. De Raad van de Scheepvaart heeft vanochtend de aanvaring op 23 Januari j.l. op de rede van Vlissingen tussen het Zweedse m.s. „Tarfale” en het Duitse s.s. „Ludwigshaven”, behandeld. Deze Ingezonden Mededeling (adv.) het Khenkenji fesz L.DELFT MIDDELBURG. BORSSELE, 28 April. Het bestuur van de waterkering van de calamiteuze Polder Borssele heeft aanbesteed het her stel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1956. Ingeschreven werd als volgt: A. Sponselee, Kloosterzande 22.500; W. van de Berge, Bruinisse 22.493; K. Lu- casse, Walsoorden 22.400; L. van Pope ring, Bruinisse 22.220; F. Warrens, Os- senisse 22.180; M. van de Velde, Bruinis se 21.880; L. van Boven, EJJewoutsdi’k 21.820. De zwarer van ui o.a. de verse ningen ten va soluut In voorst, opgenc Een ten er Ook belang het o< uitkeri vangei 75 Ten daire - de uitl bestrei KLOKSTRAAT 4 GOES GOES, 29 April. Gisteren plaatsten wij een foto van het echtpaar Verkerke Van Boven, dat Maandag het 60-jarig hu welijksfeest hoopt te vieren. In het on derschrift, alsmede in de kop, schreven wij dat het echtpaar woonachtig is in Poortvliet. Dit berust echter op een ver gissing, daar dit Tholen moet zijn. Voor de bewoners van Schou wen- en Duiveland en speciaal voor die van Zierikzee, was het gisteren een bijzondere dag; Ko- ning Gustaaf van Zweden en het Nederlandse Koningspaar brach ten er een bezoek en in Zierikzee legde de Zweedse Koning de eers te steen voor een nieuw zieken huis. Deze foto toont Koning Gustaaf terwijl hij zijn handteke ning in het krijt zet op de eerste steen voor het ziekenhuis. /t> DISCUSSIE Bij een voorstel tot wijziging van de begroting van de Gemeentelijke In stelling voor Sociale Zaken, dat werd goedgekeurd, informeerde de heer A. W. Bouf (P.v.d.A.) naar de mogelijk heid van een bijzondere uitkering ter gelegenheid van de tiende herdenking van de bevrijding. De voorzitter ant woordde, dat inderdaad iets gedaan zal worden. Op de eerste warme dag van 1955 ontstond zowaar bij de vaststelling OOK IN de buitengewone raadsverga dering van St. Laurens werden vele hartelijke woorden gesproken nadat burgemeester Baas had bekendge maakt, dat wethouder Boon was on derscheiden met de ere-medaille ia goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. staande percelen, hier eventueel een gebouw met woningen voor de Rijks politie te laten verrijzen. Burgemeester Stemerding noemde deze aankoop al of niet doorgaan van genoemde bouw in het midden latend „een eerste schrede op de weg tot sanering”. Dit naar aanleiding van een opmerking van de heer W. Huson (A.R.), di de bouwgrond niet bepaald goedkoop noemde. De vergoeding t.b.v. de Vereniging voor Chr. Volksonderwijs werd vast gesteld op 9.832,42 Aan de Bond voor Ouden van Dagen werd een subsidie toegekend van 50,voor het huren van een ontspanningslokaal. Veel bij val oogstte het voorstel tot deelneming aan de „Stichting Werkplaatsen Wal cheren”. Bij de rondvraag maakte de heer L. Ch. Janse een opmerking over de on houdbare toestand van de watergang, waarbij het „niet te harden is van de stank” en zag hierin graag verbete ring. De heer W. Huson (A.R.) onder streepte dit en sprak van een nood toestand, die het nemen van noodmaat regelen vereist. Burgemeester Stemer ding zei, dat dit wordt bekeken, maar voorlopig geen grond aanwezig is om de zaak te dempen. Hij zei voorts, dat er grote plannen bestaan, die wellicht een radicale verandering zullen ver oorzaken. De heer P. den Boer (P.v.d.A.) in formeerde naar de sporterreinruimte voor de korfballers. De voorzitter ant woordde hierop, dat met de uitbreiding en wijziging van het oorspronkelijk geprojecteerde korf bal terrein op het tweede sportveld, hierin verbetering zal komen. Medewerking- en samenwerking van beide korfbalverenigingen is echter gewenst. De heer B. Koole maakte de op merking, dat men dankbaar kan zijn over de aanvragen voor woningen met halve premie. Van de Kon. Mij. „De Schelde” uit Vlissingen zijn dit er 66 en van verschillende aanne mers totaal 60, hetgeen dus neer komt op 126. De tages heeft maakt Geb perk 1 taan r daire tiaire planw f 27.5 Een De terdeg welke ten w Ze 1 en 10 torrijt te vei niet t Wac Omi van c king gebrul wordt Een wel g En de oj voerrt de bi de wi bestre Ove motor jaar o zonde: f 112.0 De den, gemid Ron dus v Uit logse doend Comn we daaro: SCHOONDIJKE, 29 April. Het einddiploma van de Rijkslandbouw- winterschool met 2-jarige cursus werd behaald door de volgende negentien leerlingen: T. Cauwels te Aardenburg; K. Steendijk te Axel; K. Dees, D. Dek ker, J. van Hee te Biervliet; A. de Bruyne te Cadzand; F. Dees, C. Salo me, P. v. ’t Westeinde te Groede; F. Thomaes, R. Thomaes te Hoofdplaat; A. Verplanke te Nieuwvliet; A. van Deursen, N. Remijn, H. v. d. Vijver te Sluis; M. Dees te Waterlandkerkje; A. Luteyn, W. de Meijer te IJzendjjke en A. Cappon te Zuidzande. De Dr Ir D. S. Huizingapenning werd toegekend aan F. Thomaes te Hoofdplaat. De le extra prijs werd toegekend aan W. de Meyer te IJzen- dijke door de vereniging van Oud- leerlingen der R.L.W.S. De 2e extra prijs werd toegeeknd aan A. Cappon te Zuidzande door de C.B.T.B.. De 3e extra prijs ging naar M. Dees te Waterlandkerkje door de N.C.B. Geen enkele leerling werd afgewe zen. ach: te twee lokalen van de Prins Bernhard- school werd een crediet verleend van 47.500,—. Tijdens de rondvraag stelde de heer M. J. van Poelje (P.v.d.A.) de vraag of het juist was, dat de plaat selijke afd. der C.P.N. mee zou trek ken in de optocht van 5 Mei. Hij achtte dit onjuist. Een onderzoek werd toegezegd. Naar aanleiding van een vraag van de heer H. van Rooyen betreffende de oeververdediging deelde wethouder Van Popering mede, dat hij in de eerstvolgende vergadering nader ver slag zal uitbrengen. Bij de aanvang van de vergadering mocht de heer J. Marijs (A.R.) in ver band met diens benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau harte lijke gelukwensen in ontvangst nemen. OP VREDERUST te Bergen op Zoom was het vandaag eveneens feest Want hier kon burgemeester ir 1 A. H. Peters meedelen, dat de gou den medaille, verbonden aan de Or de van Oranje Nassau, was verleend aan de heer J. J. Boon, de kassier van de inrichting. Ook de heer Boon werd van verschillende kanten har telijk toegesproken. GOES, 29 April In vele plaatsen TE^ MIDDELBURG heeft burgen, in Zeeland klonk vanavond tromge roffel en muziek. Het was allemaal ter gelegenheid van hen, die met het oog op de verjaardag van H.M. de Konin gin een eervolle onderscheiding te beurt vielen. Het zou te ver voeren al diegenen, die vanwege dit bijzondere „lintje” op de een of andere wijze ge lukgewenst werden te vernoemen. Op pagina 7 van dit nummer kunt U trou wens lezen welke Zeeuwen werden onderscheiden. Het zij ons varoorloofd enkele uitzonderingen te maken. De Nationale inzameling van het Leger des Heils heeft te Middelburg f 949,72 opgebracht. Over het gehele eiland Walcheren bedroeg de op brengst f 2523,42. Het muziekcorps van het Leger des Heils zal op Zaterdag 30 April, Konin ginnedag, onder leiding van kapel meester D. J. de Graaf van 5 tot 6 uur op de Dam concerteren. Marsen, Selec ties en Volksliederen zullen tot ver klanking gebracht worden. In de Stadschuur heeft de directeur van de Dienst Herbouw Middelburg het slopen van 14 panden in de Se- NIEUW-VOSSEMEER, 27 April. In de algemene vergadering van het waterschap „De polders van Nieuw- Vosmeer” is de dringende wens tot het bestuur gericht, verbeteringen te doen aanbrengen aan de in het gebied van het waterschap liggende zeedijken. Deze dijken zijn over het algemeen 1.25 meter te laag en zo slecht en on betrouwbaar, dat ingrijpen op de kortst mogelijke termijn noodzakelijk is. Het bestuur zegde toe al het moge lijke te doen om de betrokken instan ties van de urgentie van deze dijkver- betering te doordringen. Het meende echter weinig te kunnen uitrichten, aangezien in de zeer nabije toekomst het waterschap zal worden overgeno men door het hoogheemraadschap „De Brabantse Bandij k”. in de ge- discussie aanvaring heeft het leven gekost aan een der machinisten van het Duitse schip. De inspecteur van de Scheepvaart, de heer J. Metz, achtte in zijn conclu sie het ongeluk een gevolg van een verkeerde manoeuvre op de „Tarfale”. Hij verzocht de Raad de betrokken loods, de heer W. M. schuldig te ver klaren. Het was die dag zeer druk op de Westerschelde, omdat door een lood- senstaking veel schepen op de Vlis- singse rede lagen te wachten. De in specteur van de Scheepvaart kwalifi ceerde de manoeuvre van de „Tarfale” als onbegrijpelijk. De achter de „Tar fale” varende „Maagdenburg”, die krachtens de reglementen voorrang had, reageerde op een dusdanig mo ment, dat de „Tarfale” zijn weg ver sperd zag. De loods van de „Tarfale” trachtte nog een aanvaring te vermijden door scherp bakboord te doen uitwijken. De sterke vloedstroom dreef het Zweedse schip echter naar de „Lud wigshaven” toe en tenslotte was de af stand tussen beide schepen zo klein ge worden, dat ook het uitwerpen van ’n anker geen effect meer had. De inspecteur van de Scheepvaart zeide het te betreuren, dat op de „Tarfale” de oorspronkelijke opzet, die hij op zichzelf reeds riskant noemde, niet was onderbroken, toen men bemerkte, dat het misverstand met de „Maagdenburg”, waaraan hij de loods van het Zweedse schip schuldig achtte, tot ongelukken zou leiden. De „Tarfale” heeft z.i. eerst te laat zijn koers gewijzigd. De raad zal schriftelijk uitspraak doen. II Al direct bij het openslaan van de krant zal de lezer hebben I bemerkt, dat het Zeeuwsch Weekend er anders dan anders op- ver- opge- |L i| uitziet. Dat is natuurlijk met zet gedaan. Wij kunnen als heugende reden daarvoor ven, dat het Zeeuwsch Weekend ook gedurende de zomermaanden in deze vorm zal blijven ver schijnen en niet zal worden „stil gelegd”, zoals dat vorige jaren het geval was. Wij weten daar mee vele lezers een genoegen te doen. Uiteraard kan er wat min der in dan bij de oude omvang, maar daar staat tegenover, dat het blijft verschijnen. En wat het voornaamste is: de ontwikkeling de ontspanning en de gezelligheid blijft u vinden in het Zeeuwsch Weekend! IN AARDENBURG is vandaag tijdens een raadsvergadering wethouder A I. Catsman, die is benoemd tot Bid- der in de Orde van Oranje Nassau, gehuldigd. Tal van gelukwensen werden uitgesproken. De Aarden- burgse Fanfare bracht tenslotte nog een serenade. riteite voor »>Schö: we m Ziet Rappe Het Reger zigd 2 Op zal. oi levere Ma; mogei Rappe Voo ook. Met Planw En de R( Wel voor de provinc Rjjkswe voor ze beheer gen var benevel yan de tertiain Deze paalde elën ve Ujk 35 rijtuige wegen ten en voor d In 11 f46.801 werd d voor d genlijst tiaire 1 Voor uitkeri BIGGEKERKE, 29 April. De raad van Biggekerke heeft hedenmiddag besloten een rekening courant-over- eenkomst aan te gaan met de Bank van Ned. Gemeenten tot een maxi mumbedrag van 80.000 voor de voor lopige financiering van de restauratie der Ned. Herv. kerk en toren. De raad besolot eveneens tot het garanderen van een evt. tekort der Oranjevereniging ter gelegenheid van de 5e Mei tot een maximumbedrag van 100,Het is o.m. de bedoeling het Kerkplein te verlichten. De heer Meijers (S.G.P.) stemde tegen. In de commissie van beheer van de schoolartsendienst benoemde de raad de burgemeesters Bolkestein, Daniëlse, Bouwman, Schuit, Van Horsigh, Ver- met en Van Liere. OOST- EN WEST-SOUBURG, 29 April Niet minder dan 29 punten tel de de agenda, die de gemeenteraad, die hedenmiddag in oper.bare vergade ring bijeenkwam, te behandelen kreeg. Een groot aantal hiervan ging vlot onder de hamer van burgemeester A. H. S. Stemerding door. Hieronder wa ren ook een tweetal voorstellen betreffende de aankoop van de panden Kanaalstraat 71 en Braamstraat 1, welke plaats deze hoek is thans een onmogelijk geval de mogelijkheid opent, uiteraard na slechting van de be- VLISSINGEN, 29 April In de vandaag gehouden vergadering heeft de raad besloten 3000 ter beschikking te stellen van het comité „Vlissingse Zomershow” voor het organiseren van festiviteiten in de periode van 18 Juni tot en met 16 Juli a.s. Bovendien werd een bedrag van 1000 gevo teerd ter dekking van de kosten verbonden aan de te verlenen medewerking door de dienst gemeentewerken en een te houden tentoonstelling over de ontwikkeling van- Vlissingen. Naar aanleiding van deze credietverlening heeft de heer J. Koops (P.v.d.A.) er zijn verbazing over uitgesproken, dat zo weinigen in het bui tenland weten, wat er zo ai in Vlissingen te koop is, hij drong aan op voor lichting b.v. door een goed uitgevoerde folder. De raadsleden M. J. van Poelje (P.v.d.A) en J. Verhagen (V.V.D.) juichten dit voorstel toe. Wet houder W. Poppe zei verheugd te zijn over de groeiende belangstelling van de middenstand, doch verklaarde, dat deze groep, die uit 80 middenstanders bestaat, vee) te klein is. Burgemeester mr B. Kolff het van grote waarde meer bekend heid aan Vlisingeu te geven en zal de mogelijkheid van het uitgeven van een werkje, onder ogen zien. Het ingekomen veria -g der schocl- ariscnd.ei.sten was aanleiding voor de heer J. Koops om er de aandacht op te vestigen, dat deze dienst 483 leerlin gen met slechte houdingen had ont dekt. Hij drong daarom nogmaals aan op het aantrekken van werkkrachten voor lichamelijke opvoeding, waarop wethouder Poppe de mededeling deed, dat B. en W. binnenkort met een voor stel zullen komen. CULTURELE RAAD Het voorstel van B. en W. tot het noemen van elf leden in de Culturele Raad, werd na uitvoerige besprekin gen teruggenomen om nader te wor den bestudeerd. De heer M. J. van Poelje achtte deze voordracht te sum mier gesteld. Hij achtte het onjuist le den in deze commissie te kiezen, die afkomstig zijn uit een bepaalde ver eniging en niet optreden namens de mede-verenigingen op dat speciale ge bied. Voor een juistere samenstelling zal een commissie ad hoe worden be noemd. <m. De toi provinci als volg prima secunc tertiai verha onver Opme ziet, d Waarvo( gen van zake on SUBSIDIES De Stichting 1940-’45 zal een een malige subsidie groot f 250,ontvan gen. B en W. hadden voorgesteld 100te verlenen. De Herv. Jeugd raad zal voor het jaar 1954 260, ontvangen. Ter gelegenheid van de viering van tien jaar bevrijding zal aan de door de dienst van Maatschap pelijke Zorg ondersteunden een extra uitkering worden gegeven van 10, voor twee personen, 6,voor alleen wonenden, 1,24 voor elk gezinslid boven de twee personen en 2,50 voor diegenen, die in rusthuizen verpleegd worden. De Stichting „Herstellingsoord West- hove” krijgt haar door B. en W. voor gestelde subsidie van 0,525 per dag per kind met een maximum van 42 da gen per uitzending ingaande 1 Jan. 1954 en per 1 Jan. j.l. een subsidie van 0,625 per kind per jaar. Bovendien een extra subsidie per jaar, gelijk aan de helft der exploitatiekosten tot een maximum van 1000, Het voorstel tot het bouwen van een nieuwe openbare lagere school met voorlopig drie leerkrachten vond aller instemming. Voor de uitbreiding met MIDDELBURG, 29 April De Ver eniging voor Instrumentale Muziek heeft een metamorphose ondergaan. Dit was de indruk, die we kregen door het concert dat vanavond in de Concert- en Gehoorzaal werd gegeven. Na een tijdlang uit het concertleven te zijn geweest door de ziekte en later door het overlijden van de heer Caro, trad het orkest nu voor het eerst weer op onder leiding van haar nieuwe di rigent, de heer H. Stam. Zonder te kort te doen aan de kwaliteiten van de heer Caro, die 33 jaar zijn beste krachten er aan heeft gewijd, kan men rustig zeggen dat voor het orkest een nieuwe periode is aangebroken. Onder de energieke correcte leiding van de heer Stam werd er gemusiceerd vaak met zulk een bezinning en toewijding, dat men onwillekeurig aan een be roepsensemble ging denken. Natuur lijk wil dat niet zeggen, dat nu abso luut feilloos werd gespeeld, dat nu al les helemaal gaaf was, maar de totaal indruk was, dat men een ensemble- spel hoorde, een eenheid opmerkte, die deed denken aan een beroepsor kest. Nadat de voorzitter, de heer R. Bat ten, enkele woorden had gewijd aan de nagedachtenis van de heer Caro, speelde het orkest „Ases Tot” van Ed ward Grieg, waarna een minuut stilte in acht werd genomen. Het eigenlijke concert werd geopend met de ouver ture Egmont van Beethoven. Het or kest moest hier kennelijk nog op gang komen, hoewel het harmoniëren van de verschillende instrumenten direct al opviel, was dit werk wat de inzet ten aangaat nog al eens weifelend, ter wijl ook het tempo wel iets te slap was. Beethovens eerste pianoconcert in C. werd opmerkelijk vlotter uitge voerd, waarbij vooral de speelse fina le uitblonk. Jean Antonietta, die hier de solist was, gaf een uitstekend op gevatte en vaak brillante pianopartij, waartegen het orkest een prachtige achtergrond vormde. Schuberts Zevende Unvolendete Symphonie, na de pauze uitgevoerd, vormde wel het hoogtepunt van de avond. Opmerkelijk was hier de uit stekende opvatting van dit prachtige werk van Schubert, waardoor het the matisch materiaal bijzonder goed werd geëxposeerd. Enkele onzuiverheden en ongelijke pizzicati deden hier geen schade aan. Integendeel, het orkest leverde hier een prima prestatie die bewondering afdwong. De enige be- roepsmensen, hout- en koperblazers van het Brabants orkest, kweten zich voortreffelijk van hun taak. Vooral hobo en fluit waren bijzonder goed en I gaven een prachtige kleur aan de to- taalklank. Deze uitvoering overtrof alle ver wachtingen en belooft veel voor de toekomst. De ovatie door de zeer goed bezette zaal, gebracht aan dirigent en orkest, was dan ook alleszins verdiend. B. De bedragen, waarmee werd inge schreven, vormen de toebetalingen, zoals de inschrijvers die willen doei 1. J. P. Leijnse .Middelburg f 7400: i F. L. Hoorninck, Middelburg f 7681; 3. C. Westdorp, Goes f 8600; 4. Hui bregtse en Hensen, Westkapelle f 1076-1 De gunning werd aangehouden. Op de bevrijdingsdag is het postkan toor voor de behandeling van postza ken gesloten. Voor de telegraaf- en te lefoon dienst is het kantoor geopa» van 89 en van 1314 uur. Bestel ling zal niet plaats vinden. Tijdens de samenkomst van liet Frysk Selskip, Donderdag in de ,Pr!1L< van Oranje” deelde de voorzitter mee, dat op Hemelvaartsdag de eerste Fne- zendag na de wereldoorlog zal wori® gehouden in het N.V.-Huis te Utree. Een nieuwe bloei van de Friese Wl blijkt uit de verschillende uitgaven e standaardwerken in het Fries. Haas de Bijbel en de Psalmen zijn nu I Gezangen in het Fries vertaald. W«l Ds De Roos werden enkele Gezang® uit de nieuwe bundel voorgelezen e ook de vertaling van het Wilhelm I De heer M. D. Kroon, technWJ hoofdambtenasr van de Rijks"'ate I staat hield een interessante lezing I de nieuwe kanalen en rij ks wegen I Friesland, waar na 1946 met Ê1 I voortvarendheid aan is gewerkt. I deze avond viel het koor te I ren, dat enige liederen verklankte I daarvoor een dankbaar applaus m I wacht mocht slepen. De opbrengst voor deze orgelbesp I komt ten goede aan de bouw van nieuwe Geref. Kerk. In twaalf taferelen zal het I vóór de mobilisatie in 1939 tot oe I vrijding in Mei 1945 gesymboii- I worden in de allegorische optoc I op 5 Mei te Zierikzee gehouden I Blijheid, ernst, trouw en hooP I de hoofdmotieven, die in deze rische optocht verwerkt zijn. ,eCi< I De uitbeeldingen zullen grote op abstracte wijze worden we ’e. ven; daarom is er geen gebr ,)Oni- maakt van concrete dingen, zoaI menwerpers, soldaten, landing - e.d. GROOTE BEER 30 Southampton verw. HESTIA 29 vm. te Antwerpen. INDRAPOERA 28 v. Surabaja 29 te Che- ribon. JAGERSFONTEIN 28 te Antwerpen. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 28 v. Semarang 30 vm. te Priok verw. NESTOR 24 v. Port au Prince n. Mobile. RIJNDAM 28 te Halifax. STRAAT MOZAMBIQUE 28 vm. v. Re cife n. Rio de Janeiro. WATERMAN 2 8 640 M. W. Scillys n. Curagao. ZUIDERKRUIS 28 M. N.O. Sombrero Eil. n. Curacao. ter mr N. Bolkestein vanmorgen'’’ I het gemeentelijk politiebureau °P I tegenwoordigheid van hoegenaJ! I het gehele plaatselijke politieco™d de eremedaille in zilver, verben?' I aan de O.N. op de borst gespeld v? I brigadier I. Traas. Een goed poiit,- man, zoals de burgemeester hem noemde, die sinds Maart 1922 »a het corps Middelburg is verbond^ Lange tijd was de heer Traas b? stuurslid (en thans nog lid) van“f Chr. Bond van Politieambtenaren’ Het woord werd tevens gevoerd door commissaris M. A. Reneman’ Mevrouw Traas mocht bloemen in ontvangst nemen. TE VLISSINGEN werden in de confe rentiezaal van de Centrale Zeeland drie leden van het personeel der P.Z.E.M. onderscheiden, m Commissaris der Koningin, jhr nir A. F. C. de Casembroot, deelde hi? onder stijgende spanning mee, dat. de heer A. F. Linse, hoofdopzj’chtB der centrales, benoemd was tot Rid. der in de Orde van Oranje Nassau' Hierna richtte de Commissaris der Koningin zich tot de heer J. Haan, gewezen administrateur, aan wie de eremedaille in goud, ve’rbon- den aan de Orde van Oranje Nas sau was verleend. De heer G. W. de Vey, zo werd tenslotte meegedeeli was onderscheiden met de ereme daille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Na voor lezing van de betreffende besluiten speldde de Commissaris de onder- scheidingen op. Tal van sprekers voerden na deze ontroerende ogenblikken nog het woord. van enkele wijzigingen meentebegroting enige -- over de aanschaf van eensneeuw ploeg! Enkele raadsleden waren het niet eens over de gang van zaken: zij waren van mening dat zij niet voldoende in deze zaak waren ge kend en alleen het advies tot goed keuring ontvingen. Burgemeester Stemerding reageerde hierop met te zeggen dat „de raad niet op de stoel van B. en W. moet gaan zitten, maar de grote lijnen moet aangeven” en luchtte een gedeelte van zijn kennis omtrent de staatsrechtelijke positie van de raad. Overigens werd dit kleine geschil op zeer milde wijze bij gelegd Met het goedkeuren van de wijzi gingen krijgt Souburg zijn sneeuw ploeg en 1400,voor de viering van de 5e Mei. Eigenlijk is dit 1500, want op de begroting komt ook nog een post voor van 100,voor volks feesten. Een voorstel tot het treffen van eni ge verkeersmaatregelen in de Pas poortstraat werd zonder meer aange nomen. ge-

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2