UIT ZEELAND'S STEDEN t f Het Burgemeester Lockefeer: „Wij moeten samenwerking bevorderen Zeeuwse stromen spoelden door de grafelijke zalen L het N.I.V. E. zit in de Gupa: HOUTEN STOPSEL van Ceta Bever Middenstandsver/De Hanze vierde 40-jarig jubileum I I I f DIAMANT IN POORTVLIET kennis en voor Schooldag te Goes 2.W flacon a exposeert in Zeeland Eerste inschrijvingen „Zonneveldrit" zijn binnen Waarde van de ervaring even aan Miniatuur Walcheren morgenmiddag open Bouw van zes woningen te Wilhelminadorp goedgekeurd Middelburg Vlissingen I Goes Vrijde ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 vrijdag 29 April 1955 On< het N. I.V. E. te Hulst t „Imperia! 00000” vertoont in het Haagse Binnenhof zij Ge onze Op 13 Mei Feestelijke bijeenkomsten, diner Burg. Willemsen: „Spaar onze cultures” O.K. te Goes bracht „Meneer Pim komt w dan ovei Wes vert En will vaai ninj daai schi ogei x-rist Clsl' Eerste gen. 1 een t Kame de lar lichan ken e bewaï Duits! gings: ken. Padvindsters- propaganda-avond Meningsverschil over aanbesteding „Moderne textielstoffen en hun behandeling” Neem dan NEUROTONIC! Studiedag van Annex tentoonstelling en muziek Kinder Floraliën Gothische bouwkunst Chr. bakkers vergaderden Bevordering op de P.P.D. Kinderspelen op I Koninginnedag I Zaterdagmorgen wordt op de Njeu I Markt te Vlissingen ter gelegenheid van I de verjaardag van H. M. de Konintj» I door de Bond van Buurtvereniging I „Oranje en Vlissingen” een kinderfeesi I georganiseerd voor de kinderen van <je I aangesloten buurtverenigingen, I Er wordt om 2 uur begonnen en het I programma luidt als volgt: blokjes rapen I (4 en 5 jaar); autosteprijden op planken I (6 en 7 jaar); steenstappen (8 en 9 jaar>- I balanslopen (10 en 11 jaar); ringsteken I met kruiwagens (12 en 13 jaar); verkleed I hardlopen (14 jaar); mastklimmen (vr>e I leeftijd) en hindernisloop (vrije leeftijd) I Er ïs een groot aantal prijzen beschik I baar. I Muzikale wandeling door St Caecilia I Duiven lossen op bevrijdingsdag Wijziging in programma voor 30 April Vergadering van de N.C.V.B. Chef-secretaris van Leger de Heils leidt samenkomst Jaarvergadering Ned. Chr- Grafische Bedrijfsbond Amerikaanse avond U.S.A. de Ingezonden Mededeling (adv.) ken. voor de dames bloemen. VOOR DUIZEND EN ÉÉN DOELEINDEN N Par kin; ogei gen mal zuil les zaa Oos een zin< de duii ber te 1 A de een wij: relt flic val: vol aan Am die zijr I var gel in de var ron eer dez mo I ges mu te i lin; zeil Arr an< ten ont We vaa sch var E en we: We We op leic ten nen ster var wei Kai woi zee: mei Een uitsla vast: zich i ogenl woon alle 1 re a; dertii stem< Ni< ampe ste k reld nieti. Nu i wacl onze dan strel geve sind: Door het Nederlandse Padvindsters Gilde werd Woensdagavond in de Bo- gaardzaal alhier een propaganda-avond gehouden, met het doel geïnteresseerden wat meer met het werk van de Padvinde rij bekend te maken. Door een trainster van het Hoofdkwartier van het N.P.G. werd een uiteenzetting gegeven van het ontstaan en de gehele werkwijze van deze jeugdbeweging. Een aantal padvindsters maakte toen onder ’t motto „Wij kunnen niet alles zelf doen” propaganda onder de aanwezigen zich als leidster beschik baar te stellen. Na de pauze werd over dit werk een aantal films vertoond. Ir het Prol den mee dooi die ar club MIDDELBURG, 28 April. Zater dagmiddag klokslag 3 uur zal Minia tuur Walcheren op het Molenwater of ficieel worden geopend door de voor zitter der Stichting „Nieuw Walche ren”, de heer J. L. Verhagen te Vlis- singen. Onmiddellijk na zijn openings rede zullen Middelburgse schoolkinde ren een groot aantal ballonnen oplaten. Zestig jaar lang heeft het echtpaar G. VerkerkeJ. VerkerkeVan Boven met elkaar lief en leed gedeeld. De heer Verkerke is nauwe lijks zijn leeftijd (83) aan te zien. Elke dag zien de inwoners van Poortvliet hem nog een fikse wandeling maken. Zijn echtgenote is evenwel minder goed ter been. Zij is 85 jaar. Uit het huwelijk zijn negen kinderen geboren, waarvan er zeven nog in leven zijn, ’t Zal Maandag, wanneer dit heugelijk feit herdacht zal worden, niet aan belangstelling ontbreken. Zeker niet als wij U vertellen, dat er 23 klein- en 34 achterkleinkinderen zijn. Gaarne voegen wij onze ge lukwensen bij de vele, die Maandag ongetwijfeld het echtpaar ten deel zullen vallen. Hanze”, die een oorkonde uitreikte aan de heer P. Cardon wegens 40 jaar lidmaatschap en de bondsme- daille aan de heren W. Bitter en L. Verwer. De feestavond in het „Schuttershof” werd verzorgd door Henk Zoutendijk met humoristische poppenspelen en door de Goese goochelaar de heer F. de Jong. De muzikale illustratie was in goede handen bij „The Orpheans”. Tenslotte zij nog gemeld, dat „Eu- phonia” de jubilerende verenigiïig voor hotel „De Korenbeurs” een sere nade bracht. Voor het te ’s-Gravenhage gehouden examen Scheepswerktuigkundige C, practisch gedeelte, slaagde de heer F. A. A. Douglas te Vlissingen. KATTENDIJKE, 28 April. Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergade ring is een plan van de heer Valk goed gekeurd voor de bouw van zes woningen, te Wilhelminadorp. Men kon het echter niet eens worden over de wijze van aan besteding: onderhands of publiek. De stemmen hierover staakten. Voor publieke aanbesteding waren de heren: J.van Sabben, J. F. Hundersmarck en L. A. de Pree. In een volgende verga dering zal deze zaak weer aan de orde komen. Een subsidieverzoek, ingediend door de Gebr Lindenberg te Wemeldinge om het perceel De Graafweg 2 aan te sluiten op het electriciteisnet werd afgewezen. De begroting van de restauratie van de toren van Kattendijke moest verhoogd worden tot f 49.958,45, hetgeen toegestaan werd. Voor de schoolkinderen ter gelegenheid van feestviering op 5 Mei werd 1,50 per leerling beschikbaar gesteld. Tot slot werd besloten lid te worden van de A.N.W.B. Voor de plaatselijke commissie van de stichting „Commissie voor Huishoudelij- kij- en Gezinsvoorlichting heeft Woens dagavond in de bovenzaal van restau rant Wöhler mevr. H. M. A. Zijlstra— Hartman gesproken over het onderwerp „Moderne textielstoffen en hun behande ling”. Mevr. Zijlstra had haar causerie, die zij verduidelijkte met tastbare voorbeel den, op de praktijk af gestemd en sprak zich positief uit over de voor- en nade len van het gebruik van synthetische en alkalische wasmiddelen bij de verschil lende textielstoffen, die thans in zwang zijn, zoals nylon, orlon en katoen. Hier uit bleek weer eens duidelijk, dat het geen voor de ene stof bevorderlijk is, voor de andere de ondergang kan bete kenen. Heet wassen en strijken voor stof fen, waarin hars verwerkt is, noemde zij taboe. geven, dan de pachten van de beste landbouwgronden. De natuurlijke ban ken in dit water kunnen jaarlijks niet meer dan driekwart tot een millioen oesters opbrengst geven, maar door in tensieve cultuur op dakpannen is deze oesterteelt verveelvoudigd. Spreker vertelde over de zwarte periode in de dertiger jaren, toen de teelt bedreigd werd door het slipper-onkruid en door de schelpziekte. Langs wetenschappe lijke weg heeft men deze moeilijkhe den overwonnen. Nederland is thans Hij deed een dringend beroep op de gekozenen om bij het behandelen van de Deltawet rekening te houden met de belangen van de oester-, mossel- en kreeftcultures in de Oosterschelde, die GOES, 28 April. Op imposante wijze heeft vandaag de Goese midden- standsvereniging „De Hanze” haar veertig jarig jubileum gevierd met een programma, dat de gehele dag vulde en op hoog peil stond. Na een kerke lijke plechtigheid en een gemeen schappelijk ontbijt in „Terminus” in de morgenuren volgde des middags de feestelijke bijeenkomst, die geopend werd met een hooggestemde speech van de voorzitter, de heer J. Roose, waarin hij tegen het platte materialis me, dat zich tot in de hogere regionen vaak demonstreert, het christelijk ide alisme stelde, zoals het door „De Han ze” wordt nagestreefd. Vervolgens voerde het woord de oud-voorzitter, de heer A. Simons, die herinneringen ophaalde uit het verle den en hulde bracht aan de pioniers. Na de pauze werden gelukwensen uitgesproken door Deken Nieveen van Dijkum en door de heren J. Boer en A. Vermaire namens de Chr. Midden- standsvereniging en Handelsbelangen. Het grootse slotstuk van deze bijeen komst, die o.m. werd bijgewoond door burgemeester W. C. ten Kate en wet houder J. J. van Melle, werd gevormd door een even magistraal als pakkende rede van rector H. Brans over „Ker stening van het bedrijfsleven”. DINER Aan het diner in de „Korenbeurs” werden felicitaties uitgesproken door burgemeester Ten Kate, kapelaan Van Lange, de heren De Rechter, namens de K.A.B., Van der Weel, namens de K.N.M.B., De Hosson, na mens het hoofdbestuur van „De GOES, 27 April. Ter gelegenheid van haar. 50-jarig bestaan organiseert de. Wereld-Bibliotheek in Zeeland een drie tal tentoonstellingen. Gisteren is in hotel „De Korenbeurs” te Goes de eerste ten toonstelling geopend. De expositie geeft niet alleen een duidelijk en volledig overzicht van alle uitgaven, die in de laatste 50 jaai' zijn verschenen, maar de monstreert ook, dat de W. B. haar op vattingen al naar de tijden veranderen trouw is gebleven. De W. B. wil het goe de en belangrijke boek tegen zo goed koop mogelijke prijs beschikbaar stellen. Dit doel streeft men na door een zo gauw mogelijke samenwerking met o.a. de We reld-Bibliotheek-Vereniging. Opvallend van deze expositie is de goe de typografische verzorging van de uit gaven en de ontwikkeling van deze ty pografische verzorging in een halve eeuw. De tentoonstelling is vandaag in „Het Nederlands Koffiehuis” te Middelburg gehouden en komt Vrijdag in Kunsthan del Bikker- te Vlissingen. Met de Zonneveldrit, welke de MAC Scheldegouwen op 2de Pinkster dag organiseert, wordt beoogt om ge motoriseerd Nederland een steentje te doen bijdragen aan de verpleging van het zwakke kind. Het batig saldo van deze sterrit is namelijk bestemd voor het zeehospitium Zonneveld te Oost- kapelle. De organisatoren hebben vrijwel overal medewerking gevonden voor dit sympathieke doel. Industrie en mid denstand hebben reeds fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Het bestuur van Zonneveld heeft een speciaal lepeltje doen slaan, dat zal worden uitgereikt aan de ingeschreven passagiers. Voor de rijders is er een speciaal ontworpen en bijzonder fraai uitgevoerde plaquêt- te. Inmiddels kwamen de eerste in schrijvingen reeds binnen. Men heeft deze sterrit met opzet zo eenvoudig mogelijk gehouden. Er is vrijwel geen verplichte afstand, want de drie con troles, welke de deelnemers beslist moeten doen, liggen alle op Walche ren. Bent U overdag ze nuwachtig en gejaagd en nemen ’s nachts dc zorgen een enorme omvang aan? Het praeparaat, dat Uw zenuwen tot ontspanning brengt, zonder de- ze te verdoven. Verantwoord en I onschad'elijk. K Verkrijgbaar bij Uw j apotheker of drogist „Wanneer het de spelers van „On derling Kunstgenot” gelukt „Meneer Pim komt evèn aan” in deze eenvoud en helderheid tot U te brengen, zijn wij alweer een belangrijke stap dich ter bij het zuiver toneelamateurisme gekomen”. Dit schreef Arend Hauer op het programma voor de opvoering van dit blijspel, dat is geschréven door de Engelse schrijver en dichter A. A. Milne en dat door regisseur Hauer werd vertaald. Het was geen eenvoudige opgaaf,: die O.K. zich had gesteld. Temeer, omdat het blijspel moeilijk speelbaar is, met name de vrij lange dialogen in het laatste bedrijf. Bovendien is het1 stuk tamelijk pretentieloos. Dit alles in aanmerking genomen heeft Hauer de spelers en speelsters weten te inspireren en hen eenvoud en helderheid in hun spel bij gebracht, hetgeen er zeer veer toe bijdroeg, dat ook deze opvoering van O.K. een suc ces werd. De heer J. H; H.-Schuringa en mej. E. C. Kole bleken resp. als de land eigenaar George Marsden en zijn vrouw Olivea zeer goed op elkaar in gespeeld. Minder was dit ’t geval met het nichtje van Marsden en haar ver loofde Brian Strange, rollen, die resp. werden vertolkt door mevR H. Ub- bink-Wormgoor en de heer W. Sinke. De laatste speelde naar onze smaak iets te weinig spontaan en hij bracht te weinig vaart in het spel, kwalitei ten, die mevr. Ubbink zo zeer bezit. Lady Marsen, tante van de landeige naar (mej. K. J. J. Dekker) bracht de Engelse aristocratie goed ten tonele. „Pim”, een moeilijke rol. die in han den was van de heer J. v. d. Woude, deed het uitstekend, hoewel zijn stem geluid vermoedelijk iets te zacht is voor de grote zaal. De bijrol van dienstbode, gespeeld door mej. Hans Wormgoor, voldeed eveneens goed. Aan het eind van het stuk waf>h er voor de dames bloemen. G. d. V. CGES, 28 April. Het bestuur’ van het negende district van de Schoolraad voor de Scholen met de Bijbel houdt voor de onderwijskrachten van de pro testants christelijke scholen in Zeeland en allen, die daarbij betrokken zijn op Vrijdag 13 Mei aanstaande in de „Prins van Oranje” te Goes de schooldag met daaraan verbonden een tentoonstelling. Om tien uur zal de vergadering door de voorzitter, de heer P. Dekker uit Eindhoven met een kort woord worden geopend, waarna enkele huis houdelijke zaken afgedaan zullen wor den. De heer Aug. Weis, inspecteur van het L.O. te Rotterdam, zal een rede uitspreken over het onderwerp: „Ons zangonderwijs”. In de middag vergadering hoopt de heer T. M. Gil huis te Weesp het woord te voeren over het onderwerp: „Onze buiten kerkelijke leerlingen een vijfde col- lonne?” De tent- -ing zal des morgens om negc.x „...r geopend worden door de inspecteur van het L.O. in de in spectie Goes, mr L. G. Wolf. Tot 10 u. kan dan de tentoonstelling worden be zocht en in de middaguren bestaat ge legenheid de tentoonstelling te bezoe ker van half drie tot ongeveer kwart over drie. De expositie, waaraan 18 firma’s medewerking verlenen, biedt een keur van schoolmeubelen en leer middelen voor elk vak. bij definitieve afsluiting van deze zee arm te gronde zullen gaan. Dr P. Korringa, bioloog bij het Rijksinstituut voor visserij onderzoek, zeide in een overzicht, dat de wateren van de Oosterschelde per hectare doorgaans acht maal meer opbrengst de tweede producent van oesters, na; Frankrijk, ter wereld en de eerste] voor wat rationalisatie en methodiek betreft. Indien, zo zeide de heer Korringa, de Oosterschelde dicht gaat, dan komt Nederlands derde vissershaven, Yer- seke, in grote moeilijkheden. De stad echter keert zich niet te gen de veiligheid, die door afsluiting der zeegaten verkregen wordt, maar hoopt op een compromis, tussen vei ligheid, landbouwbelangen (zoet wa ter) en visserijbelangen. Nadien vertoonde men de oester- film „Imperiaal vijf nullen”. Na de filmvertoning schaarden de aanwezigen zich aan, de dis om het volgroeide, vermaarde product aan den lijve te proeven. Meisjes in Zeeuwse dracht dienden de prachtigste exemplaren van de oesterteelt en kreeftcocktails rond. Een en ander besproeid met een glaas je chamblis. De gasten van de „Com missie van Dertien” lieten zich het ge schenk van de Zeeuwse stromen goed smaken. Vogelwaarde verwelkomen. selmatig streeft naar vereenvoudiging van de werkmethoden”, zoals hij het noemde, in 1925 met 86 begonnen, thans 2300 bedraagt. De waarde van het NIVE, aldus de heer van Leeuwen, zit in „de kennis en ervaring, welke in het grote leden tal liggen opgetast.” Hij onderstreepte, dat de afdeling Zeeland thans ook een Belgisch lid heeft, welk aantal men graag zag groeien. Tenslotte voerde de heer Ch. Brandt, die als lid van de werkgroep van de Contactgroep Opvoering Productiviteit, enige studiereizen naar de U.S.A, maakte, het woord. Hij belichtte het onderwerp „Toe levering en uitbesteding”, waarbij hij de aandacht vestigde op het onlangs uitgegeven rapport over deze studie reizen. Hij brak een lans voor de spe cialisatie en capaciteitsuitbesteding, die in Amerika veel wordt toegepast. Hij maakte echter de opmerking, dat men zich vooral niet moet blindstaren op de Amerikaanse methoden. <S^> <a#®> <ès5S> O (Ss® Ingezonden Mededeling (adv.) HULST, 28 April De afdeling Zeeland van het Nederlands Insti tuut voor Efficiency, kortweg het NIVE, belegde hedenmiddag in ho tel „De Graanbeurs” een studiedag, tijdens welke een drietal sprekers het woord gevoerd heeft. Industriëlen uit Oost- en West-Zeeuwsch- Vlaanderen, de andere delen van Zeeland en België gaven van hun belangstelling blijk. De voorzitter, de heer G. N. van Ginkel, mede directeur van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde” uit Vlissingen, kon in zijn openingswoord o.m. de burgemeesters van de gemeenten Hulst, Graauw, Langedam, Hontenisse en De eerste spreker van deze middag, burgemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst, behandelde het onderwerp „Sa menwerking tussen grensgebieden”. Zijn eigen gemeente noemde hij daar bij een voorbeeld van een dergelijke samenwerking. Zeeuwsch- en Belgisch Vlaanderen zijn historisch en natuur lijk gebieden, die naast elkaar staan en nauw verbonden zijn door taal, volk en gewoonten. Er bestaat uiter aard een grote uitwisseling op cultu reel en economisch terrein. Grensge bieden beïnvloeden elkaar. België on dervindt dit in de methoden en werk wijzen bij de landbouw, Zeeuwsch- Vlaanderen wordt beïnvloedt door de Belgische industrie, zoals de textiel industrie (St. Nicolaas-Clinge), de vlas en klompenindustrie. Handel en industrie grijpen in el kaar, waarbij vanzelfsprekend de loon- factor en conjuncturele factoren een grote rol spelen. De middenstanders ondervinden dit dagelijks, hetgeen me de tot uitdrukikng komt door de Bel gische advertenties in Nederlandse bla den en omgekeerd. TAAK VOOR OVERHEID Wanneer wij ons de vraag stellen of hier een taak ligt voor de overheid, dan moet deze bevestigend beant woord worden, vervolgde burgemees ter Lockefeer. Verkeer en vervoer, het wegennet, de douanaformaliteiten, het waterschapswezen,- de samenwerking bij de energievoorziening electrici- teit, gas en water en steun in geval van calamiteiten noemde de heer Lockefeer punten van groot belang, waarbij zich reeds volop samenwer king manifesteert. „Wij moeten meewerken deze sa menwerking te bevorderen” zo zei burgemeester Lockefeer, en zag hierin door wederzijdse vriendschap én onderling begrip de tot levenko- ming van de Europese vriendschaps- gedachte. WAARDE VAN HET NIVE Hierna gaf de adj. secretaris van het NIVE, de heer G. I. van Leeuwen,' on der het motto „Doel en werkwijze van het NIVE’ ’een uiteenzetting van het streven van dit efficientyinstituut, waarin hij o.a. mededeelde, dat het ledental van deze „vereniging, die stel- Door de Middelburgse schoolkinderen zullen dit jaar 2445 Floralia-plantjes op gekweekt worden. Ze zullen die 21 Mei op de gemeentelijke kwekerij ’s middags van 2-4 uur af kunnen halen. Naar de dorpen gaan er 323, zodat er .Naar de dorpen gaan er 323, zodat er in totaal 2768 uitgereikt worden. De afd. Walcheren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde doet dit in sa menwerking met de Kon. Ver. „Uit het Volk, voor het Volk”. In Kunsthandel van Benthem en Jutting wordt een interessante ten toonstelling gehouden van Franse Go thische kerkelijke bouwkunst. Deze expositie, die op instructieve wijze een inzicht geeft in de gothiek en haar verschillende verschijningsvormen, is door ir N. Luning Prak uit Vlissingen geopend, en duurt tot 21 Mei. Het materiaal voor de tentoonstel ling is betrokken van de afdeling bouwkunde van de Technische Hoge school te Delft, de Provinciale Biblio theek te Middelburg en uit het bezit van de kunsthandel van Benthem en Jutting. We komen op deze tentoonstelling, die de moeite van een bezoek zeker Waard is, nader terug. In Restaurant Wöhler heeft de afde ling Walcheren van de Chr. Bakkers patroonsbond onder leiding van de heer C. de Wolf haar feestelijke jaar vergadering gehouden. Na opening met gebed, zingen en Schriftlezing werden de huishoudelijke zaken afgedaan, waarop een geanimeerd gesprek over de thans van kracht zijnde loonpolitiek volgde. Verder werden drie filmpjes vertoond, waaruit voldoende bleek wat door samenwerking bereikt kan wor den. Besloten werd, dat de bakkers met hun vrouwen een autorit naar Limburg zullen maken. Doordat de thans zitting hebbende bestuursleden allen werden herkozen, vonden geen bestuursmutaties plaats. De heer L. Everaars, bureauchef van de Prov. Planologische Dienst, is met ingang van 1 April j.l. bevorderd tot administratief hoofdambtenaar. De Harmonie St. Caecilia maakt Zater- I dagmiddag een muzikale wandeling door I Vlissingen. Om 4 uur wordt vertrokken I van de speeltuin aan de Bloemenlaan I voor de volgende route: Bloemenlaan, An. I jelierenlaan, Irislaan, Paul Krugerstraat I Singel, Bonedijkestraat, Arbeidsstraat I Ravensteynplein, Hogeweg, Koudekerk, I seweg, Badhuisstraat, Paul Krugerstraat, I Hobeinstraat, Glacisstraat, Badhuisstraat I Betje Wolffplein, Coosje Buskenstraat, I Spuistraat, Bellamypark. I Met betrekking tot de feestelijkheden I te Vlissingen op 5 Mei kunnen wij nog I mededelen, dat onmiddellijk na afloop I van het jeugdappèl, dat ’s morgens om I acht uur op de Nieuwe Markt wordt ge- I houden, een groot aantal duiven zal I worden gelost. De militaire parade zal niet, zo als aanvankelijk was bepaald, op de Boule vard Evertsen worden gehouden, maas in de Paul Krugerstraat. Aan de praalwagens voor de optocht wordt overal met animo gewerkt en er worden in de huiskamers grote stukken van gips vervaardigd, houden, een groot aantal duiven zullen acht uur opde Nieuwe Markt wordt ge- vor de volgende route: Bloemenlaan, Ar,. De Wielervereniging „De Locomotief' ontving van ’t bestuur van de Kon. Net Wieler-Unie geen toestemming tot het houden van de wielerwedstrijd op a.s. Zaterdag. In de plaats daarvan wordt m een rolschaatsenwedstrijd gehouden, des middags van 17 tot 18 uur. Aan deze wed strijd kunnen deelnemen jongens en meisjes van 8 tot en met 13 jaar. Er zul len vier groepen worden gevormd, ui jongens van 8 tot en met 10 jaar en 11 tot en met 13 jaar. Voor de meisjes ko men dezelfde groepen. De jongens moe ten zich a.s. Zaterdag tegen 5 uur mel den aan de Kerkstraat bij het Stadhui' en de meisjes bij het Politieburau. Voor de Volksspelen en de Bonte Op tocht op Donderdag 5 Mei zijn reeds vele inschrijvingen ontvangen. Gaarne willen we de Goese burgerij nog opwekken zich voor één van deze of voor beiden aan te melden. Vooral voor de optocht zijn al lerlei aardige dingen te ontwerpen. In de Woensdagavond in de „Prins van Oranje” gehouden vergadering van dt Ned. Chr. Vrouwenbond heeft de heet K. Goudswaard, opzichter der Gemeente- plantsoenen, fleur en kleur gebracht dooi een causerie over kamerplanten. Aan de hand van prachtige lantaarnplaatjes ver telde hij op boeiende wijze hoe de huis vrouw haar kamerplanten met succes moet verzorgen. Evenals kinderen heb ben de planten haar dagelijkse verzor ging nodig en zal zeker de Christen vrouw, die de plant ook ziet als schepse Gods, hier met liefde aan voldoen. „Ai Christen zien wij” aldus de heer Gouds waard, „de grootheid van God in de na tuur en mogen wij Hem daarvoor dan ken”. De presidente deed enkele mede delingen over de Landdag in Axel op 1- Juni en herdacht het overleden lid mej P. Romeijn. Kolonel W. F. Palstra, de Chef-Secre- taris van het Leger des Heils in Neder land, komt a.s. Zondagavond half a* een bijzondere samenkomst leiden in Legerzaal te Goes. Kolonel Palstra bracht het grootste ge deelte van zijn leven door op het Z®’ dingsveld in Indonesië, pas na de oorlos kwam de kolonel naar Nederland. Hl vervulde de taak van Kweekschool!# en nadien van Veld-Secretaris en wen na de dood van Kolonel Jac. Smael, <W-1 het Intern. Hoofdkwartier in Londen. I* I noemd tot S. C. van Nederland. Om I zeven spreekt de Kolonel in een M1' I Openluchtsamenkomst op het Marktpl* I In de gisteravond in „De Opril I houden jaarvergadering van de a’11 Goes van de Ned. Chr. Grafische I drijfsbond, heeft de bondspenm"--’ I I meester, de heer W. Noomen, een I spraak gehouden met als titel ,>0u”^ I domsvoorziening”. De aftredende I stuursleden, de heren L. Willebooi* I en J. Ever'tse, werden herkozen. I secretaris, de heer D. Gorsse, ni-’:'l' I reerde in zijn jaarverslag het gebe>I in het afgelopen jaar en deelde dat de afdeling 43 leden telt. I De voorzitter, de heer M. D-,' I Slikke, had naar aanleiding van dc I vrij ding een kort openingswoord I sproken. I In verband met de a.s. exanicnt’ I heeft de Amerikaanse lerares nw' I Wilkinson-Gardner, die, zoals be* I in het kader van het fullbrightI gram een uitwisselingssysteem.1 I sen Nederland en Amerika ve ,,‘t I den is aan het Chr. en het Ope''I Lyceum, Woensdagavond een I avond gehouden, tijdens welke '"J I leerlingen Amerikaanse I voordroegen en Amerikaanse voL5 I deren ten beste gaven. ’s-GRAVENHAGE, 28 April De Zeeuwse stromen spoelden, het gelukkig zinnebeeldig, tijdens ’t middaguur door de grafelijke zalen van het Haagse Binnenhofcomplex. Daar vroegen de Zeeuwse oester- en mosselkwekers van leden van de Raad van State, van de leden van de Staten-Generaal en van de pers de aandacht voor hun arbeid, noden en zorgen, zulke speciaal in ver band met de plannen tot het afsluiten van de Zeeuwse stromen. Burgemeester A. C. Willemsen van Yerseke, voorzitter van de „Commis sie van Dertien”, verwelkomde de ve le belangstellenden, die naar de film „Imperiaal vijf nullen” kwamen kij-

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2