te Goes Zeeland aan Plattelandsvrouwen-kledinqshow te Goes een succes D de top bij inzamelingscampagne Grote belangstelling voor Voorjaars vergadering v. Plattelandsvrouwen Koelruimte moet noodzakelijk worden uitgebreid PUZZLE - Goodwill „Houdt de bejaarden in eigen omgeving” 1 Met eenvoudige middelen kan toch harmonie en stijl bereikt worden Blijf meester over Uw zenuwen. Neem Oplossing voor fietsen- stallingsprobleem 5 Kringvergadering Zeeuwse Rode Kruis VANDAAG EENS zorg van ouden van dagen GOES, 26 April. „Laat de bejaarden zoveel mogelijk in eigen omgeving”. Deze uitspraak heeft drs Dusardjjn, socioloog in Zeeland, gedaan tijdens een lezing, die hij onlangs hield te IJzendijke. In een warm pleidooi zette hij uiteen wat er voor bejaarden gedaan kan worden en wat er gedaan is. Zeeland is de provincie, waar de meeste ouden van dagen wonen. Een belangrijke rol hierbij speelt uiter aard het hoge vertrekcijfer. Notaris J. L van der Harst ten grave gedragen Afd. St. Philipsland werd landskampioene Zuid-Beveland-West was gastvrouw Contributie verhoging goedgekeurd Scheepvaartbewegingen kanaal door Zuid-Beveland C.O*AJG nam afscheid van Generaal de Leur Warm pleidooi voor Liquiditeitspositie nog niet veel verbeterd Woensdag 27 April 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD Jaarvergadering Veilingsvereniging „Walcheren Gezonde wisselwerking tussen klant en winkelier Z7<2Sr SCHEEPSTIJDINGEN LETTERGREEPRAADSEL De beste bedden k ooit gemaakt! A.N.W.B. beveelt toepassing ook in andere steden aan Oplossing vorige puzzle 91 I Mijnhardt's Zenuwtabletten SCHUIMRUBBER BED mensen Kolonel L. A. van Baarsel opvolger Drs Dusardijn tijdens lezing: Pagma 2 V/oen h medewer. geleden nog niet kunnen dromen. de aula te condoleren. Ingezonden Mededeling (adv.) te H.B.-lid Ingezonden Mededeling (adv.) ion 4. Ingezonden Mededeling (adv en plaatsver- i mevr. Dekker uit goes "i t.KEBKSTR. jgïe®’Thrift MIDDELBURG steld van 23 Mei tot en met 5 Juni zal ook voor 1956 en volgende jaren door de Kring Zeeland in acht worden ge nomen, met dien verstande echter, dat bij hoge uitzondering en met toestem ming van het Kringbestuur en plaatse lijke autoriteiten daarvan kan worden afgeweken, indien dit van belang is voor een bepaalde afdeling. BOOTTOCHT VOOR CHRONISCH INVALIDEN Over de boottocht voor chronisch in validen werd lang gediscussieerd. Be sloten werd om voor 1956 ook voor Zeeland een boot met vijf en zeventig patiënten te laten varen. Het Rode Kruis in dit gewest zal zelf de orga nisatie ter hand nemen; ook wat de bemanning en medische verzorging be treft. Men kan dan ook de te huren boot laten meren in de plaatsen, die nodig zijn. Dit voorkomt de hoge vervoerskosten van de plaats van in woning van de patiënt naar de aanleg plaats in andere provincies. Men zal met de Raad voor Invali- denzorg in Overijssel contact opnemen om van een boottocht in 1956 verze kerd te zijn. werd gewassen de leden 11 ner rin; ma: Op beg twt op afg hoe ger var gec de ger I ver Ec< der og« rijl grc dor hui der j vol ver mii ger sel< der ter dig rei sar wa der ma we we ini Is zich ken? gen. het de o se b Belg steil Nr se p teel oorh gela buit ven< Euri alge grot van D volg VOO) aarc wor Het met nan zaki tair wor nati te t in bef gespre terp ar volks' gië,N reeds Raad terzal’ gestel einde uit 4! aange tegen xemb als ta tief k ken De toe d Raad gen i er to van de st hè A ontbeerlijk is. In het begin van zijn betoog heeft drs Dusardijn opgemerkt, dat de laatste ja ren veel voor het kind gedaan wordt. „Met alle waardering voor hetgeen ge daan is voor het kind, wil ik er toch ook op wijzen, dat er een andere bevolkings groep is, die volledig onze aandacht vraagt. Ik bedoel de ouden van dagen”, zo zei hij. In 1889 was 6.9 pCt van de bevolking 65 jaar of ouder, in 1950 was dit percen tage gestegen tot 7.8. In Zeeland bedroeg het percentage in 1951 10.1. Dit lijkt mis schien niet veel, maar men mag niet ver geten, dat ons volk in dit tijdsbestek ruim tweemaal zo groot is geworden. Volgens betrouwbare berekeningen kan aangenomen worden, dat in 1980 11.5 pCt van onze bevolking gerekend. Dan zal er gen kan worden gerekend. Dan zal er dus op negen personen één zijn, die 65 jaar of ouder is. „Ik meen, dat er reden is, de komende 50 jaar in het teken van de bejaarden te stellen”, zo verklaarde drs Dusardijn. MEER LEDEN Aan het slot van de vergadering deed de Kringsecretaris een beroep op de afdelingen om het aantal leden van 17.000 voor dit jaar om te zetten in 20.000. In de rondvraag brak de Gew. Com mandant, dokter M. Huygens te West- kapelle, een lans voor de Hygiënische Dienst in Zeeland, waarvan Dr M. J. Mol te Middelburg het hoofd is en sti muleerde de Afdelingen genoemd Hoofd bij te staan tot het aantrekken van ’n voldoend aantal docenten die. nodigzijn voor opleidingscursussen. est, fla, hom, in, le, les, me, na, nant, ne, op, op, pa, pen, pijp, re, ren, ren, ren, ren, rig, sme, spa, stap, te, tel, ve. HORIZONTAAL: 1. Abrikoos, makker, 6. tertio, 7. eenhoorn. VERTICAAL: 1. Amnestie, 2. ru moer, 3. springen, 5. kimono. king van de leden alle veilen en niets „uit de hancFïe houdelijke voorlichting ten Plattelande vrucht afwerpen. batig slot bedroeg 654,60. Mevr. W. van Veen uit Oostburg bracht verslag de najaarsvergadering Wat is er nu gedaan voor de bejaar den? In de eerste plaats denken we dan aan de rusthuizen. De oorsprong van deze tehuizen dateert uit de Middeleeuwen. De gods- en gasthuizen boden armen en zieken een onderdak waarvan de gast huizen hoofdzakelijk voor de armen bestemd waren. De gemeentelijke- en kerkelijke tehuizen zijn voortgekomen uit deze gasthuizen. Een moderne vorm is het pension-tehuis. In een enkele jaren geleden versche nen rapport wordt de wenselijkheid naar voren gebracht, dat laatstgenoemde te huizen niet meer dan 50 bejaarden mo gen herbergen. Gaat men dit aantal te boven, dan zullen de ouden van dagen „vreemden” voor elkaar blijven. Het zal noodzakelijk zijn, dat de ge meenten in een zelfde streek gemeen schappelijk samenwerken, wanneer plan nen bestaan om een tehuis voor ouden van dagen te stichten. Een andere vorm voor bejaarden-hulp is de bejaarden-woning. Voor de ouden van dagen, die hulp nodig hebben, is een eigen-woning vaak een rem. Doch thans is de mogelijkheid gescha pen een speciale opleiding te volgen voor bejaarden-helpster, die voor de bewoners in kwestie van bejaarden-woningen on- GAASTERKERK 26 te Genua. WILLEM RUYS 26 te Singapore. NIEUW AMSTERDAM 27 te Southamp ton RIJNLAND 27 nr. Aden. ALGENLB 25 te Rotterdam. ANNENKERK 26 te Aden. GROOTE BEER 25 vn. Kaap Race nr. Southampton. FLEUW AMSTERDAM 25 vn. Lissabon nr. Southampton. STRAAT MOZAMBIQUE 26 te Recife. WATERMAN 25 vn. Rotterdam nr. Hali- f cLXl ZUIDERKRUIS 25 Z.W. ten W. Fayal nr. Curacao INDRAPOERA 26 te Soerabaja. MAASHAVEN pas. 25 Quessant nr. Rot terdam. RIJNDAM 25 vn. Kaap Race nr. Halifax. Ge deputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Mei 1955 be noemd tot matroos op arbeidscontract bij de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland de heer A. A. Hillebrand. CONTRIBUTIEVERHOGING Zij hield een warm pleidooi voor de voorgestelde contributie-verhoging. Het voorstel werd met algemene stem men aangenomen. De bespreking van het zomerpro- gramma nam niet veel tijd in beslag. Het is nl. nog in voorbereiding. Voordat men aan de rondvraag toe kwam heeft mevr. C. S. van Ouwen- aller uit Amsterdam namens Pro Ju- ventute, herinnerd aan de verzorging die kinderen uit het rampgebied in gezinnen buiten Zeeland hebben geno ten gevraagd of de Zeeuwse plat telandsvrouwen op hun beurt mee willen werken aan het onderbrengen van niet Zeeuwse kinderen in Zeeland. Hét tijdvak, veertien dagen, valt in Augustus. De leeftijd der kinderen is 6 tot 13 jaar. ’s-GRAVENHAGE, 26 April. De Toeristenbond A.N.W.B. heeft dezer dagen de gemeentebesturen in Neder land gewezen op de manier, waarop de stad Groningen het euvel der te gen winkelruiten en gevels geplaat ste rijwielen heeft opgelost door het van gemeentewege aanbrengen van rijwielrekken op brede trottoirs. In vele steden vormt het stallen Namens de afd. Zuid-Beveland-West die als gastvrouwe optrad, heeft de presidente van deze afdeling, mevr. Van Willigen-Everse, een welkom ge sproken. Zij begroette mevr. Oüd-Stof- berg, mr J. F. Hornstra die met mej. W. Westera namens de stichting Zee land van Cultureel en Maatschappelijk Werk aanwezig was, mevr. Elema- Bakker, voorzitster van de landelijke kledingcommissie, mej. Ouwenaller uit Amsterdam en vertegenwoordigsters van de Ned. Ver. voor Huisvrouwen en de V.V.H. Mevr. Van Willigen gaf een histo risch overzicht van de groei van de af deling en vertelde tal van interessante bijzonderheden over Goes. Hierna was het woord aan de pro vinciaal presidente, mevr. Huisman Griep, die deze vergadering zag als ’n huiselijk feest. De agenda werd vlot afgewerkt. Bij de ingekomen stukken bevond zich o.m. de mededeling, dat deze zo mer het kindercircus „De Elleboog” naar Sluis zal komen waar ten bate van het Koningin Wilhelminafonds ’n voorstelling zal worden gegeven. Van mej. de Jonge uit ’s-H. Abts- kerke was een enthousiast verslag binnengekomen over de gevolgde vor mingscursus in het centrum ,De Vonk’ te Noordwijk. B Rej tusi sta; Doe arb woi zan lan bra nen N ty Poo loss Poo feu: zint tisc De wej niei nog ïtn JAARVERSLAGEN Het jaarverslag over 1954 gewaagde van wederopbouw, uitbreiding, grote activiteit en veelzijdigheid. Het leden tal steeg met 331 tot 1942 in totaal. Herinnerd werd San de medewerking aan de Z.L.M.-tentoonstelling en de folkloristische manifestatie. De afd. Zeeland sloot zich aan bij de Nationa le Vrouwenraad in welke raad mevr. Huisman-Griep tot vice-presidente ge kozen" werd. Mevr. Dieleman-van Tatenhoven bracht het financieel verslag uit. Het MIDDELBURG, 26 April. Onder zeer grote belangstelling is vanmiddag op de algemene begraafplaats het stof felijk overschot van notaris J. L. van der Harst ter aarde besteld. In de aula werd allereerst gesproken door de heer J. A. Janse de Jonge, candidaat-nota- ris, die woorden van dank sprak voor de vele hulp, die hij bij zijn opleiding van de overledene mocht ontvangen. De heer C. P. de Jongh, sprekend als oudste lid van het personeel, merkte o.m. op, dat het zeker geen last, maar een lust was onder notaris Van der Harst te werken. Namens de Polder Walcheren werd het woord gevoerd door de voorzitter, mr dr R. W. Graaf van Lynden. Hij wees op de gedegen kennis (gebouwd eigendom) van de ontslapene, waarvan de Polder in vele opzichten heeft mogen profiteren. Voor de Broederschap Kring Middel burg van Notarissen sprak Notaris Van Dyke uit Kruiningen. Hij wees erop, dat men bij de gestorven collega altijd terecht kon, ook als er lastige kwesties om een oplossing vroegen. De heer J. Olthoff betuigde namens de Ver. tot Werkverschaffing aan Zeeuwse Blin den zijn hartelijk medeleven met dit sterven, dat ook voor de vereniging een groot verlies betekent. Bij de geo pende groeve sprak ds Risseeuw daar na een Frans gebed uit, waarna een zwager van de overledene dankte voor de grote belangstelling. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om me- GOES, 26 April. Op de te Goes gehouden Kringvergadering van het Ned. Rode Kruis heeft de voorzitter, Kringcommissaris mr J. A. Heyse, mede gedeeld, dat Zeeland bij de inzamelingscampagne over 1954 procentsgewijze het beste resultaat van het gehele land heeft geboekt. In totaal werd in deze provincie ingezameld f 53.500,hetgeen 74 procent is van het streefbedrag en bijna 20 ets per inwoner. Overijssel, dat in 1953 de eerste plaats bezette, werd nu tweede met 64 procent, n.l. ruim 15 ets per inwoner. Van de afdelin gen boekte Tholen met 128 procent van het streefbedrag het beste resultaat doch de afdeling St Philipsland, die buiten de inzamelingsperiode collecteerde overtrof met een percentage van 365 procent, zijnde f 1,per inwoner, eerstgenoemde met glans en werd daardoor landskampioene. Dubbele eer dus voor Zeeland. Mr Heyse dankte alle afdelingsbesturen hartelijk voor dit resultaat. De afde lingen Tholen en St Philipsland zullen nu de Afdelings-Campagneborden ont vangen en St Philipsland bovendien een zijden ere-wimpel. Op 3 Mei zul len beide tropheeën in een speciaal voor dat doel uitgeschreven ledenver gadering worden uitgereikt. Mr D. P. C. de Hoop-Scheffer, lid van het Dagelijks Bestuur te ’s-Gra- venhage, complimenteerde de Kring- commissaris, het Kringbestuur, de afdelingsbesturen en allen, die aan de inzameling hebben medegewerkt met het succes. Het is de tweede keer, dat deze provincie het provin ciaal campagnebord heeft veroverd. De heer De Hoop-Scheffer overhan digde vervolgens het campagnebord aan de Kringcommissaris; het zal op het Kringbureau een plaats krijgen naast het bord van 1951. De secretaris van de afd. Tholen ontving het afdelingsbord alsmede een felicitatieschrijven van het Hoofdbe stuur. De secretaris maakte in zijn dankwoord gebruik van de gelegen heid om de dank der Thoolse bevol king over te brengen voor wat het Rode Kruis heeft gedaan tijdens en na dé ramp. Tevoren had de secretaris de aan dacht gevestigd op het feit, dat de vereniging volgend jaar, op 6 Febru- ari, 50 jaar zal bestaan. De afsluiting van deze periode zal op waardige wij ze gevierd worden. 1 2 3 4 5 6 7 8 9. 10 11 Woorden invullen van de volgende betekenis. Bij goede oplossing vormen de eerste letters van elk woord van boven naar beneden gelezen een ge zegde. 1. Speels uitgelaten; 2. bestrijken met vet; 3. gewapende geleide; 4. naar evenredigheid; 5. ergens weg gaan; 6. bij elkaar sparen; 7. met een ridderkruis begiftigen; 8. ruzie; 9. met algemene stemmen; 10. dikste been in de benedenarm; 11. doelloos rondslen teren. Men make gebruik van de volgende lettergrepen: Co, cor, dar, de, een, el, taat en kunsthars, dat, goed toegepast, wel zeer verrassende resultaten geeft. Ook de verscheidenheid in confectie die werd getoond, mantelpakjes, deux- en trois piece’s, en regenmantels lokte grote bewondering uit. Men behoeft inderdaad niet buiten Zeeland te gaan om goed gekleed te zijn. Het slot van de middag vormde een show van zomerkleding, kimono’s, een tennispakje en geklede jurken. In haar slotwoord heeft Mevr. Huis- man-Griep de dames Oud-Stofberg, Ravenshorst, Dorst-Vos en Mej. Dek ker dank gebracht voor het welslagen van deze show, die des avonds werd herhaald en hen een bloemstukje aan geboden. Mevr. Elema-Bakker uit Gro ningen, heeft tenslotte namens de kle dingcommissie de Zeeuwse afdeling gecomplimenteerd, met dit resultaat. De kledingcommissie had dit vijf jaai I vrouw Van der Harst en de familie in KOELRUIMTE aangevraagde koelruimte WEDSTRIJD- EN MATERIALENFONDS Op voorstel van het Kringbestuur werd het wedstrijdfonds omgedoopt in wedstrijd- en materialenfonds waarin ieder jaar door alle afdelingen per lid een dubbeltje zal worden gestort. De periode voor de landelijke inza- meling welke voor dit jaar is vastge-i een inventarisatie gehouden. Wanneer er dan men maatregelen nemen. FINANCIËN Het financiële jaaroverzicht, dat door de directeur, de heer W. Kwel- dam, gegeven werd, gaf duidelijk aan, dat deze veiling een uitgesproken „consumptieveiling” is. Van de totaal omzet nam de détailhandel 1.2 44.000 voor haar rekening! Het bruto batig saldo bedrag be droeg 38.966,72. Toch is er een be drijfsverlies van 19.124,17. Ofschoon dit bruto batig saldo een vooruitgang betekent ten opzichte van andere ja ren, is dit toch niet voldoende voor de gebruikelijke afschrijvingen. Bo vendien zijn er nog achterstallige af schrijvingen van de vorige jaren. De liquiditeitspositie is dan ook nog niet veel verbeterd. Over de drie jongste afgelopen jaren werd in totaal een bruto batig saldo van 80.000,— ge boekt. Er moest echter in totaal 159.000,worden afgeschreien, het geen dus neerkorht op een tdfcort van 79.00Ö,Het bestuur hoopt, dat hiervoor binnenkort een oplossing ge vonden kan worden, daar deze toe- stand niet bevredigt. van rijwielen bij winkels een vraag- HAZ t BE DOS». £N MATRASSEN-FABRIEKEN IE ZEVENBERGEN ÏEIEFOON Na 4 GOES, 26 April. In de smaakvol met zelfgemaakte bloemstukken ver sierde toneelzaal van „De Prins van Oranje” heeft vandaag de afd. Zeeland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen haar Provinciale voorjaarsver gadering gehouden. He tbestuur troond e op het toneel dat met fraaie gordijn stoffen was gedrapeerd. De belangstelling was groot, des middags zelfs bui tengewoon groot. Geen wonder trouwens want onder leiding van mevrouw R. Oud-Stofberg te Haarlem werd een show gegeven van kleding die ver vaardigd werd door verscheidene leden, die op deze wijze bewezen dat de naaicursussen van mej. J. Ravenshorst, lerares bij de Stichting voor Huis- GOES, 26 April „Wij moeten de mensen aantonen, dat hetgene wat er is niet ophoudt te bestaan, maar doorvloeit naar het nieuwe. De kleder dracht wordt vervangen door burgerkleding, een gevolg van de minder geïsoleerde ligging van het platteland. Doch hoe vaak schrikt men dan niet als men ziet hoe slordig sommige plattelandsvrouwen zich kleden. Zij heb ben hun houding verloren” Aldus mevr. R. Oud Stofberg uit Haarlem in een gesprekje, dat we met haar voerden op de kledingshow, die vanmid dag na de provinciale voorjaarsvergadering in „De Prins van Oranje” te Goes is gehouden en waar de Zeeuwse afdeling van de Bond van Platte landsvrouwen in samenwerking met zakenlieden uit Middelburg, Goes en Bergen op Zoom heeft aangetoond dat er een gezonde wisselwerking kan bestaan tussen zelfbewuste goed onderlegde klanten en vooruitstrevende winkeliers. Een wisselwerking, die leidt tot een verzorgde en smaakvol ge klede plattelandsvrouw. Ruim vijf jaar geleden werd een landelijke kledingcommissie ingesteld die een reizende kledmgtentoonstelling organiseerde. Het provinciaal bestuur van Zeeland nam verleden jaar het Initiatief om naaicursussen te organi seren. Tal van leden volgden deze cursussen, die gegeven werden door Mej. J. Ravenshorst, lerares by de Stichting voor Huishoudelijke Voor lichting ten Plattelande. Deze leden nu toonden wat zij had den vervaardigd. Natuurlijk waren het geen ingewikkelde modellen die wer den getoond doch de talrijke dames waren enthousiast over de blouses, rokken en eenvoudige jurken. Deze zelfgemaakte modellen werden uitstekend aangevuld met jasjes, pak jes en mantels, schoenen, tassen, hoe den en sieraden ter beschikking ge steld door Frits Gerritsen te Goes, de Firma’s Poiey en Heykam-Masee te Goes, de Modecombinatie Middelburg, bestaande uit de zaken Paterik (da meshoeden), modehuizen De Duif en Meijer (confectie) en schoenenma gazijn De Arend, alsmede Kunsthandel Goosen te Bergen op Zoom en Weverij De Ploeg te Bergeyck. HARMONIE EN STIJL De echtgenote van Burgemeester mr W. C. ten Kate woonde deze show by en ook Mevr. Kostense-Kraak was uit de N.O.P. gekomen om nog eens even tussen haar Zeeuwse zusteren te ver weven. Mevr. Oud-Stofberg, die de show leidde herinnerde aan de harmonie en stijl die kleding moet vertonen. Met eenvoudige middelen kan men toch iets moois maken. Welnu het werd bewezen. De blou ses en rokken die getoond werden door de vervaardigsters zelf oogstten veel succes temeer omdat met zorg was ge let op de kleurencombinaties. De zo merjurken waren grotendeels vervaar digd van Ploegstoffen en tot aller ver rassing werd bewezen, dat men gerust met een katoenen jurkje naar een bruiloft kan gaan. Het katoen was ech ter glanzend als zijde en het modelle tje was verrassend goed. Even goed als de zormerjurk die vervaardigd was van Sanfor krimpvrije Popeline en waarbij de draagster trots een los, af- wasbaar kraagje toonde. Tusseri de bedrijven door bewonder de men het nieuwe product voor tus- senvoeringen, Vlieseline, een geperst product bestaande uit perlon met ace- HANSWEERT, 25 April. I» maand Maart 1955 passeerden er totaal door het Kanaal van Zuid-Beveland 6016 schepen, welke een inhoud hadceo van 2.732.154 ton. Daarvan waren 4071 schepen '1U1 2.141.703 ton geladen en 1945 schep» van 590.451 ton waren ledig. Bij deze schepen waren o.a. 3383 g* laden motorschepen van 1.362.784 en 1447 ledige motorschepen van 378 ton en 674 geladen sleepschepen 774.112 ton en 216 ledige sleepschep» van 195.167 ton. Verder waren er W 809 sleepboten en 32 coasters van weh,e laatste er 8 geladen en 24 ledig war»- Tot de Rijnvaart behoorden er - geladen sleepschepen van 325.575 ton 4 ledige van 6864 ton en 592 gela'- motorschepen van 329.681 ton en 391’’ dige van 32.118 ton naar België en geladen sleepschepen van 161.713 w en 5 ledige van 4688 ton en 334 gel--e“ motorschepen van 217.436 ton en 41 1 dige van 19.212 ton. In totaal passeerden er naar p-’j o.a. 1878 geladen motorschepen 746.4888 ton en 622 ledige van 140.W ton en 354 geladen sleepschepen 405.713 ton en 104 ledige van ton en van België 1505 geladen schepen van 616.296 ton en 825 le van 238.206 ton en 320 geladen sl schepen van 368.399 ton en 112 l60* van 103.987 ton. stuk. Groningen heeft hiervoor thans, naar de mening van de A.N.W.B., een afdoende oplossing gevonden. In de binnenstad van Groningen zijn n.l. op hiertoe geschikte trottoirs stalen rij wielrekken van uniforme afmeting ge plaatst, na een proef met één rek, welke zeer goed voldeed. De rekken bestaan uit elementen, waarin steeds vijftien fietsen kunnen worden ge stald. Een. bewaker is hierbij niet aanwezig. Ter weerszijden van de rekken zjjn in 't belang van de voet gangers hekjes van ca. 1 meter hoog geplaatst. voor - moderne Op de moest een korting worden toegepast, omdat de capaciteit (250.000 kg) door de aanvragen werd overtroffen. De heer Kweldam wees er, evenals vorige jaren, op, dat er in de naaste toekomst uitgebreid zal moeten worden, ril men aan de stijgende aanvragen kun nen voldoen. Tenslotte zei de heer Kweldam dankbaar te zijn over de behaalde resultaten in 1954, maar niet voldasa De accountantsdienst van het Cen traal Bureau, welke de boekhouding controleert, adviseerde het bestuur te déchargeren. Het beheer in 1954 kon de goedkeu ring van de Raad van Toezicht weg dragen. Bij de verkiezingen werden de be stuursleden, de heren B. Koole, F. Ton Pzn. en A. de Jager herkozen. In de Raad van Toezicht werd de heet J. de Visser herkozen en de heer A. Buijs Azn. uit Middelburg gekozen in de plaats van de heer A. Don, die zich niet herkiesbaar stelde. Entreegeld en contributie werden resp. vastgesteld op 5,en 10,-- Het veilingpercentage voor leden werd als volgt vastgesteld: gewone veiling 6 grote veiling 4 koel huisproducten 6 administratief ge veilde producten 4 alles voor niet- leden 2% hoger. uit van Utrecht. Tot nieuw vangster werden resp. gekozen Huisman-Griep en mej. Ec™ Wemeldinge. De leden van het provinciaal be stuur werden herkozen. De dames Dekker van Hoeve te Terneuzen, J. Markusse-v. d. Bos, Kruiningen en J. Ramondt-Weyns, afd W. Z.-Vlaande ren werden opgevolgd door de dames Koster-Scheele, K. Drever-Van Hekke en W. van Veen-Van Loghem. Mevr. Huisman-Griep heeft vervol gens nogmaals herinnerd aan de jubi- leum-viering in Den Haag. Zeeland mag met 335 leden deze viering bij wonen. Dit aantal zal procentsgewijs over de afdelingen verdeeld worden. Voorts vestigde zij de aandacht op het jubileumboek dat zal verschijnen. MIDDELBURG, 26 Aprjl Met een défilé hebben de onderdelen van de le C.O.A.K. hedenmiddag afscheid ge nomen van brigade-generaal G. J. de Leur, inspecteur van het Dienst vak der Militaire Administratie, die met ingang van 1 Mei a.s. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst gaat verlaten. Dit défilé werd afgenomen vanaf ’n daartoe in de St. Pieterstraat voor de R.H.B.S. opgesteld podium, waarop de scheidende generaal met zijn kapitein- adjudant, de nieuwe inspecteur kolo nel L. A. van Baarsel en de parade commandant, de majoor der Mil. Adm. J. Potteboom en zijn luitenant-adju- dant hadden plaatsgenomen. De troepen werden voorafgegaan door een muziekcorps van het Regi ment Genietroepen uit 's-Hertogen- bosch. Tevoren waren de manschappen op het sportterrein aan de Nadorstweg door generaal De Leur geïnspecteerd. Tijdens daartoe afzonderlijk belegde bijeenkomsten werd afscheid genomen van onderofficieren en officieren. Generaal De Leur heeft een dienst tijd van ruim 41 jaar achter de rug. MIDDELBURG, 26 April „Wij mogen ons verheugen en dankbaar - over het afgelopen jaar 1954. De prijzen waren goed te noemen. Som producten waren zelfs duur”, zo zei hedenmiddag de voorzitter van de M1?e veilingvereniging „Walcheren” W.A., de heer B. Koole, in zijn openi°’P' woord voor de jaarvergadering, die in het veilinggebouw gehouden weM8* De natuur was echter niet voor alle producten gunstig. Diverse hadden veel te lijden van het slechte weer, evenals het fruit. Teneinde de teelthoeveelheid vast te stellen, wordt thans onder - afzetmogelijkheden zijna'" I De heer Koole vroeg de medewer. ---7. ----- .producten té I kopen en zodoende mee te werkenT omzet te verhogen. ae Uit het jaarverslag van de secrets ris, de heer L. Joziasse, die op 21 Anrii j.l. 30 jaar aan de vereniging als V stuurslid verbonden was, bleek dat’t ledental van 490 tot 475 gedaald was De totaal omzet over 1954 bedrog 1.746.503,30 tegen 1.570.851 39 in 1953, een vooruitgang van 175 651 91 dus. 11 Nu de grossiers de laatste maanden geen standplaats meer hebben op het veilingterrein, versperren zij Op vei. lingdagen de Evertsenstraat thans hun domein is met auto’s en kisten, aldus de heer Joziasse. Zoals bekend heeft de veilingvereniging lopende overeenkomst met de gros, siers per 1 Januari j.l. opgezegd en i is nog steeds niet tot een nieuwe over eenkomst gekomen. „We hebben niets tegen de gros siers, ze horen nu eenmaal bij ons Wij hebben de handel en zij ons no dig. Laten ze echter ,van hoger hand” verhinderen, dat de grossiers ons in de weg staan en laat men hun een behoorlijke standplaats geven” aldus de heer Joziasse.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2