en voor Nieuws uit de Provincie D' Nieuwe haven en zwembad St. Annaland Het leven van de plattelandsvrouw wordt verfilmd Vlissingse jeugd gaat op 5 Mei rolschaatsen Alle alcoholvrije dranken uit het tussentarief der omzetbelasting Lc De vrouw in het ambt f Belangrijke besluiten de raad van 5 A Ned. Herv. Kerk van Kerkwerve gerestaureerd KERKWERVE, 21 April. Het kerkgebouw van de Ned. Herv. Ge meente te Kerkwerve dat door de ramp veel heeft geleden is thans zover hersteld dat het weer in gebruik kan worden genomen. Dit zal geschieden in een bijzondere kerkdienst op Vrij dag 6 Mei a.s. des avonds half acht. Ook zal dan het nieuwe orgel in ge bruik worden genomen. 25-jarige Bond Congres van Bierhandelaren en Mineraal- waterfabrikanten besloten Berucht slop (voor de Jeugd) wordt afgesloten Geschenk aan ZEEUWSCH DAGBLAD Vrijdag 22 April 1955 pagina 2 Vrijdi On' AANBESTEDING Resten KERK EN SCHOOL f'j Geref. Bond in de Ned. Herv. Kerk Waar zijn B Botsing tussen twee vrachtwagens Teruggevonden, maar geld weg MET DAMESTASJE ER VAN DOOR onze schepen*) Vergadering afdeling Zuid-Beveland-West Zuiveringsinstallatie te Arnemuiden Jaarvergadering Zeeuwse Oranje Groene Kruis O- W.-SGUBURG SCHERPEN ISSE van Romeinse weg gevonden KORTGENE KRUININGEN ARNEMUIDEN DOMBURG KAPELLE WEST KAPELLE Enorme belangstelling Telegram naar minister v. d. Kieft T> i J -q «4 it ij, «v- si ly- «aaswssse He- dat c heeft name tisch< werk ke al ontst hun wing ding de w Dii zich nen baar! turel ganis Dii meer met der i en p< de b( veau eenh gevo nare, en V nem< toen< voor 5 MEI. De raad besloot voor de herdenking op 5 Mei 575,beschikbaar te stel len voor de festiviteiten. Per school kind wordt 1,25 gegeven voor een tractatie. werd de middag besloten met het ver tonen van een aantal prachtige kleu- endia’s over een reis door Oostenrijk en Duitsland die mevrouw Van Wille- gen heeft gemaakt en waarover zij heel gezellig vertelde. JAGERSFONTEIN 21 n. Bremen. MELISKERK 20 n. Port Elizabeth. ARNEDIJK 19 te Galveston. OUWERKERK 21 n. Genua. AKKRUMDIJK 20 n. Rotterdam. NIEUW AMSTERDAM 21 te Cassa- blanca. ORANJE 21 te Amsterdam. RIJNDAM 20 n. New York. ZUIDERKRUIS 20 n. Melbourne. BOSCHFONTEIN 20 n. Kaapstad. NOORDAM 20 n. New York. WATERMAN 20 n. Southampton. WESTERDAM 20 n. Rotterdam. Social! sproke van h neel; toekor hangij Bij niet o: om de zal w< wordt vastge het C< het i Arbeii de mi dien geeft. Sim schills piinde bedrij de w: mij dii ste v< gen: i van d dighe Vei cialisl aandi ook s waan vorm Dii in d ming dern than: Euro e: stree than; orgai Terw al in hen der 1 onde Zk in h< onze loom gerd te. Z de ki zich het i nomr onbei roepi schej Da overt ges tn ming van Maar gelijk van gewa roepi ralen kort was het voor de geen pretje om in de door het slopje lopen. immers een geliefkoosd allerlei kattekwaad uitvoert, om daarna weer in het slop terug te ke ren. Het slop bevordert niet de openbare orde en zedelijkheid. Door wethouder J. Moerland en de raadsleden J. den Engelsman en Adr. Dorst is over het slop naar Ged. Sta ten geschreven. Tijdens de discussie wees wethouder MIDDELBURG, 21 April Hei Zeeuwse Oranje Groene Kruis zal op Zaterdag 7 Mei a.s. in de Bogardzaal te Middelburg de achtste jaarvergade ring houden. De heren D. Kodde, jhr ir H. L. Boogaerd en D. Boone zijn aan de beurt van aftreden en herkies baar. De heer R. Smit jr, directeur van het Oranje Groene Kruis zal spre ken over de fundamentele waarden, die het karakter van het Kruiswerk bepalen. BERGEN OP ZOOM, 21 April. Vanmorgen is nabij de Heense molen op de Rijksweg van Steenbergen naar St Philipsland een auto met aanhang wagen van de RTM tegen een truck met aanhangwagen van de firma E. uit Zonnemaire gereden. Beide wagens werden ernstig beschadigd, maar nie mand gewond. De aanhangwagen van de RTM reed tegen een ijzeren stravalje en werd finaal vernield. Daar de wagens dwars op de weg stonden ondervond het verkeer van en naar St Philipsland veel vertraging. De rijkspolitie stelde in samenwerking met de verkeersbrigade uit Breda een onderzoek in. De heer Fr. J. Stols zou graag zien, dat met het tot stand komen van de nieuwe riolering ook enkele water plaatsen zouden worden aangebracht. Verder wees de heer Stols nog op het feit, dat de jeugd met klompen en schoenen over de onlangs geplaatste banken loopt. De heer Adr. Dorst sprak nog over het bezwaar, dat de bussen in de Langestraat soms urenlang moeten parkeren. Ook werd nog gewezen op liet feit, dat er, vooral op de Zaterdag avonden nog al eens personen teveel Bacchus offeren. Daar de totale revisie- en reparatie kosten van de oude motorbrandspuit op 1.000,geschat worden, werd besloten deze a an een opkoper van tweedehands-materialen of andere ge gadigden bij inschrijving te verkopen. Het voorlopig Nederlands elftal heeft te Essen een gevoelige 1—4 nederlaag geleden in een wed strijd tegen het Duitse elftal Rot- Weiss. Onze bovenste foto geeft een aan val op het Duitse doel weer: Van links naar rechts onderscheiden we De Bruijckere, Dillen, voor hem liggend Röttger en doelman Herkenrath. De onderste foto geeft een beeld van een spelmoment: een hevig gedrang voor het roodwitte doel: v.l.n.r.: Herkenrath, Janisch, We vers en de Bruijckere, invaller voor Schaap. Ongeluk. Woensdagmiddag gebeurde er in de Hudsonstraat een verkeersongeval, doordat een vijfjarig jongetje plotseling de straat overstak. Mevrouw G. kwam zodanig van haar fiets te vallen, dat don ter Bloos overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk achtte, daar hij inwen dige kneuzingen vermoedde. (Zie vervolg pag. 5) Boerenleenbank. In de jaarvergadering der Coöp. Boerenleenbank bleek uit het jaarverslag, dat het winstsaldo over 1954 2.668,53 bedroeg. Ift de vacature van de heer J. H. Hage, voorzitter, werd tot be stuurslid gekozen de heer Jac. J. Hage Lzn., zodat thans in het bestuur zitting hebben de heren L. A. M. Elenbaas, voor zitter, Jac. J. Hage Lzn., secretaris en A. C. Noom, lid. In de raad van toezicht werd herkozen de heer Joh. van Houdt- In de vacature van de heer P. W. Kaat werd gekozen de heer J. Tichem. Deze heren vormen nu met de heer C. van Da len de raad van toezicht. De heer J. H. Hage, die wegens zijn gevorderde leeftijd als voorzitter bedankte, werd benoemd tot ere-voorzitter. Hij was 37 jaar bij de bank nauw betrokken, n.l. 11 jaar ais lid van de raad van toezicht en 26 jaar als voorzitter van het bestuur. Hij werd toe gesproken door de heren Elenbaas, Noom en Van Houdt. Ook werd het woord ge voerd door de heer H. P. Keur, kassier, de heer A. L. Hage, voorzitter van de bank te St. Maartensdijk en van de ring van boerenleenbanken Tholen en Sint Philipsland. De heer Vroom van de Cen trale Bank bood een fraai boekwerk aam De heer Hage mocht ook van andere sprekers geschijken in ontvangst nemen- Tot besluit werden twee films vertoond. grote verwondering gewekt bij het be stuur der B.B.M., daar de alcoholvrije industrie als zodanig zich niet met het algemeen marge-beleid heeft ingelaten en daarvoor geen voorschriften heeft uitgegeven. Aan het slot van de geslaagde jaar vergadering bracht de waarnemend voorzitter, mr C. J. B. Becht uit Ber gen op Zoom dank aan de regelings- commisie voor de goede zorgen. GOES, 21 April Vele dames, leden van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, waren vandaag aanwezig op de voorjaarsvergadering van de af deling Zuid-Beveland-West die in „De Prins van Oranje” is gehouden en waar ondermeer de agenda van de Prov. Voorjaarsvergadering op 26 April a.s. is besproken en waar men teven s het zomerprogramma onder de loupe heeft genomen. Na een openingswoord van mevrouw Van Willigen heeft mevrouw de Rui ter een kort jaaroverzicht gegeven, waarin zij gewaagde van een grote ac tiviteit. De afdeling groeit, zo bleek voorts en telt thans 245 leden. Medegedeeld werd dat het hoofd bestuur de Bond bestaat dit jaar een kwart eeuw een geschenk zal krijgen en wel in de vorm van een film over het leven van de Nederland se plattelandsvrouw. Het initiatief is van Zuid-Holland uitgegaan, doch dit geschenk komt op een kwartje per lid. Onder applaus vertelde de presidente dat Zuid-Beveland-West, als „gezeten” vereniging de bijdrage aan deze Bondsfilm uit de kas zal betalen. Trou wens de film zal ook hier vertoond worden. OUWERKERK, 21 April. Tijdens het graven van een sleuf loodrecht op de Baalpapenweg bij Ouwerkerk is men gestuit op de oudste onderlaag van deze weg, welke uit knuppels bleek te bestaan. Men vermoedt dat deze stammen uit de Romeinse tijd zijn. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Westmaas (Z.H.), toez. C. D. Kousemaker, cand. te Overveen. Bedankt voor Bunschotén, P. West land te Waarder. Verbetering van het persbureau der led. Herv. Kerk: Beroepen te Ooster- nd-Den Oever, C. J. Pak, cand. te derkerk a. d. IJssel. voor onze appels, zodat het er wat het prijspeil betreft nog niet zo gunstig uit ziet. Nieuw avondmaalszilver. De kerkvoog dij der Herv. Gemeente is overgegaan tot de aanschaf van nieuw zilver voor de avondmaalsviering. Het resultaat van een inzameling in de gemeente was ruim 500, Veiling vervroegd. Ten gerieve van de kopers uit Holland en Brabant, die vaak ’s avonds laat nog naar huis moeten, zal met ingang van de volgende week fruit worden geveild op Dinsdagmiddag half 3 precies. Hiertoe kon worden besloten, doordat de Goese veiling, welke om 1 uur begint, dan is afgelopen. „Kerk en Israël”. Voor de CJVF, Geref. M.V. en de CJMV heeft gister avond ds J. H. Grolle uit Utrecht, se cretaris van de Herv. Raad van Kerk en Israël gesproken over de Joden en het Christendom. Met grote aandacht werd naar de lezing geluisterd, waar bij duidelijk gesteld werd, welke plaats ‘de Joden in de wereld innemen. Een en ander werd toegelicht met fraaie lichtbeelden. Nut. Gisteravond gaf de Mij tot ’t Nut van het Algemeen afd. Noord- Beveland in hotel „De Korenbeurs” de laatste uitvoering in dit seizoen. De toneelgroep „Studio” bracht het spel „De indringster” op de planken, wat voortreffelijk werd gedaan. Aan het slot kregen de tonelisten een welver diend applaus. De voorzitter, burge meester A. A. Schuit overhandigde de actrices bloemen. In zijn openings woord heette hij speciaal welkom mr J. Hornstra en de heer Borst van de Stichting Zeeland. Groene Kruis. In de ledenvergadering van het Groene Kruis Kruiningen-Hans- weert-Schore, welke in Hotel „De Ko renbeurs” werd gehouden, werd beslo ten het bestuur met twee leden uit te breiden. Gekozen werden de dames M. Vogelaar—de Zeeuw en A. Dronkers— Koopman. Voordat de film over de rheu- mabestrijding werd vertoond, gaven dok ter P. Alle wijn en Zuster Kloet een toe lichting. ’s-C M. de der h men denkt heid, 17.30 la An Wonei De oudst. in de voorwedstrijden al meer dan 150 series moe ten worden verreden. Het is de bedoeling, dat de voorwedstrijden in de morgenuren van 30 'April worden gehou den. De plaats, waar zij zullen plaats vinden, is nog niet definitief vast gesteld. Er worden vier leef tijdsgroepen gevormd van jongens en meisjes afzonderlijk, namelijk van 6 en 7 jaar, van 8, 9 en 10 jaar, van 11 en 12 jaar en van 13 en 14 jaar. Voor de groepen van 6 en 7 jaar zal de afstand 60 meter bedra gen, voor die van 8, 9 en 10 jaar 80 meter en voor de overige 100 meter. Er wordt in de voor wedstrijden gereden in Aanrijding. Dezer dagen werd het zoontje van de familie C. Mulder aan gereden door een bromfietser. Het jochie viel en liep een hoofdwonde op. Het ongeluk gebeurde op de hoek Mo- lenweg-Tuindorp. Vijftig jaar getrouwd. Het echtpaar L. de Rijke-Davidse vierde Woensdag onder grote belangstelling zijn 50- jarige echtvereniging. De commissie van ouden van dagen gaf een grote taart ten geschenke. Viering 5 Mei. Het comité voor de vie ring van de 5e Mei heeft thans een pro- grama voor die dag opgesteld. Om half 9 zal de burgemeester het feest openen, waarna kinderzang en tractatie van de schooljeugd volgen. Van 11 tot 12 uur is er een gecostumeerde voetbalwedstrijd met muziek, van half 2 tot half 3 een wielerwedstrijd, van half 3 tot half 5 ringrijden in sjezen, van half 5 tot half 6 tobbetje steken en van half 6 tot 7 uur een gezamenlijke broodmaaltijd op het gazon van het badhotel, tijdens welke de burgemeester een herdenkingsrede zal houden. Tijdens deze maaltijd zullen zo mogelijk vrije oefeningen door de gym nastiekvereniging en dansen door de bal letgroepen van de school Soesman wor den gegeven, terwijl „Apollo” enkele mu zieknummers ten gehore zal brengen. Van half 8 tot 9 uur zullen concerten worden gegeven door de Zangvereniging „Volharding leidt tot het doel”, door de Zangvereniging „Looft den Heer” en door de Muziekvereniging „Apollo”. Om 9 uur volgt dan een openluchtfilm. Op 30 April a.s. wordt gestart met een zoek- en lin tenwedstrijd, waarvan op 5 Mei de uit slag volgt. Fruitexport. Na de geringe aanvoer in de Paasweek neemt nu de aanvoer van fruit weer hard toe. Dit is ook nodig, omdat er nog een grote voorraad is. Nog steeds is West-Duitsland de voornaamste afnemer van appels. Van 4 tot 14 April werden 3550 ton appels geëxporteerd waarvan 2880 ton naar West-Duitsland. Het restant ging naar Frankrijk, België en Engeland. Enkele West-Duitse mark ten meldden echter lagere noteringen Verkoping. Notaris J. J. van Dijke heeft publiek verkocht een woonhuis aan de Achterstraat, bewoond door de heer L. van der Hart. De heer J. Witte schreef als hoogste in voor 2525,—. Koper werd de heer H. J. Kole te Waarde voor 3175,—. Afscheid. In aanwezigheid van alle in woners van „Avondlicht” vond het af scheid plaats van de heer en mevrouw I. J. van Overbeeke, die vele jaren de leiding van het tehuis hebben gehad. In de serre, waar behalve de oudjes ook het voltallige Armbestuur en B. en W. aan wezig waren, werd het echtpaar toege sproken door de voorzitter van het B.A., de heer I. Vermeulen. Hij dankte hen hartelijk voor hun vele werk en bood een groepsfoto aan van het scheidende echtpaar, gezeten temidden van de leden van het Armbestuur. Daarna volgde de installatie van het nieuwe hoofd en diens echtgenote, de heer en mevrouw W. P. Brouwer. Burgemeester A. Schipper sprak namens het gemeentebestuur en ds W. C. van Burgeler eindigde met een persoon lijk woord. Voordrachtsavond. Onder auspiciën v. de Zeeuwse Volks Universiteit en met medewerking van het Nationaal Rampen fonds werd op 20 April j.l. een voor drachtavond georganiseerd in hotel „De Korenbeurs” te Kruiningen. Mevr. E. J. v.d.Broecke-de Man droeg fragmenten voor uit ’t bekende boek „Disiree” van Annemarie Selinko. Het niet talrijke publiek werd volkomen meegesleept door de spannende geschiedenis, die door de begaafde kunstenaras wel zeer boeiend werd weergegeven. Vergadering N.C.V.B. In het Zondags- schoolgebouw te Kruiningen vergaderde de afd. Kruiningen van de N.C.V.B. on der leiding van de presidente mevr A. ligthart Schenkvan Zijtveld. De presi dente verwelkomde ds J. H. Grolle van Utrecht, die vertelde over „De staat Is raël. Spreker, die dit land onlangs be zocht, lichtte het gesprokene toe met prachtige lantaarnplaatjes. Geslaagd. Mej. J. Gabriëlse is te Rot terdam geslaagd voor het praktij kexamen kleuteronderwijs akte A. Voor de miniatuur. De leerlingen van de hoogste klassen van de School met de Bijbel zijn onder leiding van het hoofd der school, de heer De Vree, met man en macht bezig om het werkstuk voor Mini atuur Walcheren (de Hervormde Kerk, het jeugdgebouw en de kosterwoning op tijd gereed te krijgen. Het wordt tot in de kleinste onderdelen een geslaagde co- pie van het echte. G. Goedegebuure op het feit, dat in het slopje veel „onreinheid” is ge beurd en gebeurt. Besloten werd ten slotte met 4 tegen 3 stemmen het slopje af te sluiten. Het verzoek van de kerkeraad van de Gereformeerde gemeente om de verbinding tussen de Langestraat en de Westelijke Achterweg en een re quest van een aantal inwoners werden dan ook afgewezen. UTRECHT, 21 April. De vergade ring van de Gereformeerde Bond in de Ned. Hervormde Kerk, die gisteren te Utrecht werd gehouden, stond onder leiding van dr H. Bout te Utrecht. Het openingswoord: „De kerkelijke situatie van vandaag”, werd gesproken door de penningmeester, ds Jac. Vermaas te Bodegraven, daar de voorzitter, prof, dr J. Severijn te Utrecht door ziekte ver hinderd was. Een belangrijk deel van de morgen- vergadering werd in beslag genomen door de bespreking van de consideratie in verband met het voorstel van de sy node inzake „de vrouw in het ambt”, welke consideratie is aangenomen door de kerkeraad van Nieuwerkerk aan de IJssel, en daarna toegezonden aan alle kerkeraden en classes. In deze consideratie wordt reken schap gegeven van de voornaamste be zwaren, die, ondanks allerhande argu mentatie, blijven gelden tegen de open stelling van de ambten voor de vrouw. In het Oude Testament mochten de ty pisch kerkelijke ambten slechts door mannen worden bekleed en de voorstan ders van de vrouw in het ambt moeten hun gissingen waar maken tegenover het nadrukkelijk verbod van de Schrift dat Paulus in 1 Cor. 14 en 1 Tim. geeft. „Het zijn maar geen letters van de Schrift, wanneer we aan de„gezags- orde en het hoofdschap van de man vasthouden en wanneer we achten, dat deze gegevens dwingen om het ambt te binden aan de man”, aldus staat in dp consideratie te lezen. De vergadering werd besloten met een woord van ds J. de Lange te Nunspeet, getiteld: „Door het geloof alleen?” BEROEPINGSWERK MIDDELBURG, 21 April. Op de laatste congresdag in het Schuttershof te Middelburg van de algemene Neder landse Bond van Bierhandelaren en Mineraalwaterfabrikanten is uitvoerig gesproken over de kwestie der omzet belasting. De Bond richtte zich naar aanleiding hiervan telegrafisch tot de minister van Financ’ën met het verzoek alle al coholvrije dranken uit het tussentarief der omzetbelasting te halen en onder te brengen in het normale tarief. Te vens werd gewezen op de grote sociale betekenis van deze drank. De afdeling Zeeland had aangedron gen op wijziging der Drankwet met name het stellen van vergunning en verlof op het pand inplaats van op een persoon. Het hoofdbestuur advi seerde deze kwestie over te laten aan de commissie drankwetherziening, waartoe besloten werd. Een voorstel van dezelfde afdeling om het statiegeld van literbeugelfles- sen en schroefflessen tot dertig cent te verhogen werd verwezen naar het hoofdbestuur. Verder werd druk gesjfroken over de margebeschikking, De minister heeft vorige week in de Kamer ver klaard, dat deze noodzakelijk was, o.a. door het beleid van de alcoholvrije dranken-industrie. De uitspraak heeft ARNEMUIDEN, 21 April Heden is aanbesteed de bouw van een biolo gische zuiveringsinstallatie door de gemeente Arnemuiden. Ingeschreven werd als volgt: C. van der Klippe, Vlissingen 178.950,J. Geschiere, Middelburg 186.800; Korteweg Vlissingen 189.000 J. Lagasse, Koudekerke 192.000; L. van der Klippe, Vlissingen ƒ192.700; J. en K. T. de Oude, Biervliet 194.975; N.V. Condor, Amsterdam 196.300; Th. P. Cambier, Breskens 199.475; L. J. Dekker, Vlissingen ƒ201.000; J. Th. Galjaard, Oss ƒ242.000. De gunning is aangehouden. tekent. Alle finalisten krijgen een prijs. De eerste prijs in elke groep bestaat uit een paar rol schaatsen. Voorts is er nog een 60-tal inschrijvingen voor het schoonrijden, welk onderdeel vermoedelijk zal worden geregeld door een commissie uit de Ijs club. BONDSVERGADERING Tot afgevaardigde naar de landelij ke voorjaarsvergadering te Zwolle werden benoemd de dames Nieuwen- huyse te Oudelande en Weststrate te ’s Heer Hendrikskinderen. Namens de kascommissie bracht mevrouw Duve- kot uit Borssele verslag uit. Mevrouw N. v. d. Velde-Van Liere uit Kloetinge werd bij acclamatie in het bestuur herkozen terwijl mevrouw SchregeL Hoek uit Goes als nieuw lid werd ge kozen. Het zomerprogramma bevat ondermeer een excursie naar Ouden- aerde in België op 11 Mei a.s. Hier zal een textielfabriek worden bezocht en het stadhuis en de stad worden be zichtigd alsmede een uitstapje worden gemaakt naar de Kluisberg. Aangezien een uitgenodigde spreek ster wegens ziekte was verhinderd De Zeeuwse vereniging in Dordrecht gaat op 28 April een toneelstuk op voeren, getiteld „Rente”. Het is een Fries spel over het boerenleven, dat echter door de heer P. Goedhart, vroe ger te Goes en thans te Dordrecht werkzaam, in het Zuidbevelands is „vertaald”. Dit stuk zal ook in Goes worden opgevoerd. De verslagen van de prov. najaars vergadering door mevrouw v. d. Endt uit Goes, van de landelijke najaars vergadering door mevrouw Harink- Van Liere uit ’s Heer Abtskerke zij vertelde dat de bond thans 42.000 le den telt werden met grote aandacht beluisterd. Tot afgevaardigde naar de provinciale voorjaarsvergadering op 26 April a.s. werd benoemd mevrouw Van Damme te ’s-Gravenpolder met als plaatsvervangster mevrouw Bos uit Kloetinge. Met het dan te behan delen agendapunt contributieverhoging kon men zich verenigen. De presiden te vroeg speciale aandacht voor de kledingshow waar heel goede confectie uit Middelburg en Goes zal worden geshowd en waar mevrouw Oud-Stof- verg uit Haarlem voorlichting gal ge ven. SINT ANNALAND, 21 April De gemeenteraad van Sint Annaland heeft de aanleg van een nieuwe haven en een nieuw zwembad behandeld. Tegen het plan voor de nieuwe haven, ontworpen door een architectenbureau uit Deventer maakte de raad geen bezwaren. Alleen de plaats is nog niet bekend. Verder besloot de raad het architectenbureau opdracht te geven voor het ontwerpen van een plan voor een nieuw zwembad. Wanneer n.l. en haven en zwembad als een project worden aangepakt, zal dit aanzienlijke besparing van kosten betekenen. Het voorstel om het slopje van de Langestraat naar de Westelijke Ach terweg af te sluiten had een hele dis cussie ten gevolge in de raad. Geen wonder, want ook in de plaats heeft deze kwestie al heel wat stof doen op waaien. Er was een brief binnengekomen van de heer J. Elenbaas, die meedeelt dat hij het om verschillende redenen toe juicht, dat het slopje wordt afge sloten. Tot voor voetganger avonduren Het is immers een geliefkoosd plekje voor de jeugd, die vandaar kattekwaad BERGEN OP ZOOM, 21 April. Gisteravond kwam een militair met zijn vrouw per bus van Steenbergen aan het Stationsplein te Bergen op Zoom aan om de reis met de trein voort te zetten. Op het perron aange komen merkte de vrouw dat zij haar tas in de bus had laten liggen. Haar man ging op onderzoek uit, maar geen tasje te vinden. Maar de conductrice deelde hem mede, dat een ander de tas had meegenomen en naar het per ron was gegaan. Op het perron informeerde de mili tair bij verschillende reizigers, die hem vertelden, dat zij iemand zeer verdacht met het tasje hadden zien lo pen. Kort daarop werd het tasje in een bak gevonden, maar de portemonnaie met ongeveer f 45.was verdwenen. Inmiddels was de trein naar Vlissin gen vertrokken en het is niet uitgeslo ten, dat de dader deze trein heeft ge nomen. De recherche stelde zich direct in verbinding met de politie in de an dere gemeenten langs de lijn, maar tot heden heeft dit geen resultaat op geleverd. series van drie, waarvan de winnaars telkens in de volgende ronde komen. Tenslotte zullen er vier van elke groep in de fi nale komen. Deze finales worden gehouden op 5 Mei, ’s middags van half vijf tot zes uur in de Brouwenaarstraat. Hier zal in elke groep een halve competitie worden verreden, hetgeen een totaal van 48 series be- Alle een oals bekend organi seert een commissie uit de Vlissingse sport vereniging in het kader van de 5 Meiviering roi- schaatswedstrjjden voor de Vlissingse jeugd van 6 tot en met 14 jaar. De be langstelling voor deze wedstrijden is enorm. De inschrijving geschiedt op de scholen en hoewel de ze nog niet alle hun deelnemerslijst hebben ingeleverd, z|jn er toch reeds 350 inschrijvingen binnen. Dit aantal stelt de commissie voor de nood zakelijkheid, voorwed strijden te houden op Zaterdag 30 April (Ko ninginnedag). Bovendien zal er op drie banen te gelijk moeten worden gereden, omdat er alleen S t

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2