CONFERENTIE IN BANDUNG ons VANMORGEN GEOPEND voor £en ïbdt v-cun. lö eert óie'utad I in Militairen uit Nieuw-Guinea R Ei Canadese ambassadeur opent kleuterschool in Ouwerkerk land teruggekeerd Sowjets willen toestand Midden-Oosten voor V.N. brengen in I in Arnemuiden II en Goes IV kampioen President Soekarno hekelt kolonialisme in alle vormen Ook dit jaar elf droppings Koning laat zijn broers terechtstellen Brand in Dordts logement Oostenrijk gaat „grote vier" uitnodigen Prins en Prinsessen in Klosters aangekomen Dodelijk ongeval te Middelburg Overeenstemming over agenda, Sastroamidjojo wordt voorzitter van s 36 mensen dakloos NIEUWS1'' „Prawda” in de wolken over besprekingen met Oostenrijk ''/SNIPPER Ook veldprediker Ds Ph. P. Meerburg terug Amerika en Engeland beschuldigd uitbuiting in diverse landen Tafelrondes in het buitenland schonken het gebouw, „Radda Barnen” de inventaris PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Bloedwraak in Jemen Minister ''nf- sprak woorden van dank Droevig ongeval te Vlissingen Kachelpoot brak af, kind ernstig verwond DE BILT ZEGT; Noordoostelijke wind Motorrijder tegen lantaarnpaal Gebeurtenissen zullen bepalen wanneer het gebeurt Op 5 Mei a.s. Blijde dag vvoor de kleuters ZEEUWSCH DAGBLAD lie JAARGANG No. 3066 Waarnemend-hoofdredacteur Prof. Dr J. J. de Jong (ZIE PAGINA 2) Ingez. Med. (Adv.) A Vlaanderen schonk een Stone, die haar echtgenoot vergezelde, De voorzitter afd. I boden. MAANDAG 18 APRIL 1955 Directeur: JACQ DE SMIT Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord De Ned. Radio Unie zal op 5 Mei van 2 tot 4 uur ’s middags een uit zending aan deze rondvlucht wijden. Aan deze uitzending is een propagan- da-actie voor de Stichting 19401945 verbonden. In diplomatieke kringen te Londen is men van oordeel dat, als de minis ters van Buitenlandse Zaken van de „Grote Vier” bijeenkomen voor het A VLISSINGEN, 17 April Een ka chelpoot, die plotseling afbrak, heeft het leven van een kind, dat nog geen jaar oud is, in ernstig gevaar gebracht. Nog steeds is de toestand van de klei ne zeer critiek. DEN HAAG, 16 April Op Don derdag 5 Mei a.s. zullen vliegtuigen van de Rijksluchtvaarschool overdag een rondvlucht maken boven Neder land en boven elke provincie een aan tal parachutes met voedselpaketten nitwerpen. Deze elf droppings komen tot stand door samenwerking van de Ned. Radio Unie, de Rijksluchtvaart dienst en het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Zij zijn bedoeld als een herinnering aan het afwerpen van voedsel voor de geallieerden in 1945. De minister sprak woorden van wel kom en noemde deze terugkomst in zekere zin een afsluiting van een pe riode. In iets meer dan vijf jaar is er veel gebeurd, zeide hij, en u hebt een andere status gekregen .In die jaren hebt gij, een veelomvattende opgave gehad en vaak moeten werken onder zeer moeilijke omstandigheden. Niet alleen ijver en toewijding hebt gij be toond, maar ook doorzettingsvermogen en vindingrijkheid. Minister Staf prees de goede samenwerking met het gou vernement, de Kon. Marine en de be volking. Hij prees ook de vrouwen van de militairen, die hun tot steun reeds vaststaan, dat volgend jaar dergelijke conferentie wordt gehouden met als plaats samenkomst de Egyptische hoofdstad Cairo. een nieuw Azië en een nieuw Afrika zijn geboren”. bouw van de machine. Het onderzoek duurt nog voort. Zeeuwsch klok. De kleuters zongen hierna een lied, dat speciaal voor deze gelegenheid was gemaakt. Nadat de heer Stone met het omdraaien van de sleutel in het deurslot de school daadwerkelijk had geopend gingen de kleinste inwoners van Ouwerkerk het gebouw binnen, gevolgd door de vele officiële gasten, waaronder vele leden van de Tafel ronde uit geheel Nederland en een aantal burgemeesters uit omliggende gemeenten. DORDRECHT, 16 April Zes en dertig personen zijn Zaterdagmiddag in Dordrecht dakloos geworden, toen een korte, doch hevige brand in een volkslogement aldaar twee verdiepin gen van het kosthuis in de as legde. De brand, die op de bovenverdieping ontstond, vermoedelijk door het om vallen van een petroleumkachel, breid de zich in een oogwenk uit, met het gevolg, dat zowel de zolderverdieping als de tweede étage in vlammen op gingen. De zes en dertig bewoners konden zich in veiligheid stellen, doch een hond verloor het leven in de vlammenzee. Veel huisraad, w.o. een aantal bedden, ging verloren. Het pand is nagenoeg geheel verwoest. Men was niet verzekerd. MOSKOU, 16 April. Het blad van de Communistische Partij van de Sow- jet-Unie, „Prawda”, heeft in haar edi tie van Zaterdag Oostenrijk de neutra le houding van Zwitserland ten voor beeld gesteld in een commentaar op de onderhandelingen tussen de Sowjet- Unie en Oostenrijk te Moskou. „Het Sowjet-Oostenrijkse communi que over het verblijf te Moskou van een afvaardiging van de Oostenrijkse Regering, dat vandaag gepubliceerd werd, toont welke successen kunnen worden bereikt bij de regeling van ur gente internationale problemen in het belang van het behoud van de vrede, wanneer er aan beide zijden de goede wil is”,, aldus de „Prawda”. „De on derhandelingen die werden gevoerd na een initiatief van de Sowjet-rege- ring waren een grote stap voorwaarts na de conferentie van Berlijn”. Verder schreef het blad, dat bij de besprekingen eindelijk een hechte grondslag is gelegd voor het sluiten van een Oostenrijks staatsverdrag. „Het is voor iedereen duidelijk, dat de resultaten van de onderhandelingen te Moskou de ware weg tonen naar oplossing van internationale geschil- waarnaar de internationale agressieve kringen de politiek van de Westeurope- se landen trachten de leiden”, aldus de .sPrawda”. Bij een brand in een stal, gelegen bij de renbaan van Lincoln Downs, zijn meer dan 20 renpaarden omgekomen. 18 stierven in de vlammen en 3, die aan het vuur ontsnapt waren, werden door auto’s en vrachtwagens op de wegen in de omtrek doodgereden. Waarschijnlijk zullen nog enkele an dere paarden moeten worden afge maakt. Politie en personeel van de renbaan probeerden de ongeveer honderd paar den op te vangen, die tijdens de brand waren losgelaten. WENEN, 17 April - Oostenrijk zal zo spoedig mogelijk de vier bezettende mogendheden uitnodigen voor een con ferentie te Wenen ten einde een Oos tenrijks staatsverdrag te sluiten, zo heeft kanselier Raab Zondag op een bijeenkomst van zijn volkspartij te St Poel ten (Neder-Oostenrijk) meege deeld. Hij werd door een grote menig te toegejuicht. ROTTERDAM, 16 April. - Za terdag is het m.s. „Sibajak” van de Kon. Rotterdamsche Lloyd met 927 passagiers, onder wie 757 leden van de Koninklijke Landmacht met hun gezinnen, uit Nieuw Guinea in Rot terdam aangekomen. Toen het schip gemeerd lag, speelde de Kon. Militaire Kapel op de kade marsmuziek. Om tien uur werd het Wilhelmus aangeheven. De minister van Oorlog, ir C. Staf, was gearriveerd en had op een spe ciaal podium plaats genomen om de terugkerenden toe te spreken. CAIRO, 16 April In de Jemenie- tische vesting Hadjdja zijn volgens in Cairo ontvangen berichten de Emir Seif el Islam Abdoellah en zijn broer de Emir Seif el Islam el Abbas ontt hoofd. Abdoellah, een broer van de koning van Jemen, had zijn broer gedwongen afstand van de troon te doen. Hij be zette slechts korte tijd de Jemenieti- sche troon, daar de zoon van de ko ning, Seif el Islam el Badr, met ge trouwe troepen de troon voor zijn va der terugnam. VOOROVERLEG. Sinds Zaterdag zijn met de regel maat van de klok de delegaties ver schenen. Premier Nehroe van India en zijn collega Tsjou en Lai van commu nistisch China behoren tot de voor- naamsten. Beiden hadden Zondag reeds een informeel gesprek. De premier van Ceylon kondigde bij aankomst aan, dat hij een plan voor ontwapening bij zich heeft, dat aan de conferentie zal worden voorgelegd en waardoor hij een positieve bijdrage tot de zaak van de vrede hoopt te leveren. De president van de Sowjet-Unie heeft de delegaties een groet gezon den. Er is bekendgemaakt, dat bij het be gin van de conferentie geen politieke DE BILT, 18 April Op de meeste plaatsen zonneschijn en ongeveer de zelfde temperaturen als Zondag. Ma tige tot krachtige Noordoostelijke wind. INNSBRUCK, 16 April Prins Bemhard en de oudste prinsessen zijn Zaterdagmorgen uit Bludenz in Oos tenrijk, waar zij Vrijdag aankwamen, vertrokken. Zij zijn in Sargans over gestapt en kwamen op het eind van de middag in Klosters aan, waar Ko ningin Juliana en Prinses Margriet reeds een week verblijven. Twee da gen later dan ze gedacht hadden en langs een geheel andere route. Het plan was, zoals bekend, om Klosters op de ski’s te bereiken, doch de weers omstandigheden waren van die aard, dat zulks onmogelijk bleek. „Bepaalde Westerse mogendhe den” worden ervan geschuldigd, dat zij pressie op de landen van genoem de gebieden uitoefenen en deze lan den bedreigen. „Indien de politiek van pressie op en bedreiging van de landen van het Nabije- en Midden-Oosten wordt voortgezet, zal de kwestie door de Ver. Naties onderzocht moeten wor den”, aldus de verklaring De Westerse mogendheden wensen volgens de Sowjet-Unie, hun grote monopolies te verrijken en willen in de toekomst hebzuchtig de natuurlijke rijkdommen van de landen van het Nabije- en Midden-Oosten exploiteren. Daar overheersing op de oude wijze onmogelijk is, volgen zij thans een an dere politiek. De militaire blokken, zo kan men in de verklaring lezen, zijn slechts ten voordeel van de Ameri kaanse groep, doch ook ten behoeve van Engeland, dat zijn wankele positie tracht te handhaven tegen de belangen in van de landen van het Nabije- en Midden-Oosten, nu deze de weg naar nationale onafhankelijkheid hebben ingeslagen. redevoeringen zullen worden gehou den, mede om tijd te sparen. AANTIJGING WEERLEGD. Inmiddels duurt het onderzoek naar het neerstorten van het vliegtuig met Chinese delegatieleden hetgeen vo rige week Zondag geschiedde voort. Engeland heeft de aantijging van de regering in Peking afgewezen. Daarin werd gezegd, dat sabotage gepleegd tijdens de tussenlanding in Hongkong de oorzaak zou kunnen zijn. Inmid dels is bekend geworden, dat de drie geredde bemanningsleden van het toe stel de enige overlevenden van oordeel zijn, dat de ontploffing en de brand in het toestel zijn voortgevloeid uit een oorzaak van buiten, die in het geheel niets te maken heeft met de OVER HET EILAND De ambassadeur had in de morgen uren, vergezeld van de heer E. H. Mulder, gemeente-secretaris te Zie- rikzee en lid van de Tafelronde van Schouwen-Duiveland een tocht over een deel van het eiland gemaakt. In Bruinisse werd in het gemeentehuis koffie gedronken, Waarbij de burge meester aanwezig was. In Zierikzee, waar zich de voorzittei- van de Tafel ronde van Schouwen-Duiveland de heer N. H. Lysen uit Burgh bij het ge zelschap voegde, werd het stadhuis bezichtigd. In Zonnemaire vertoefde men in de korenmolen, waarvan de ambas sadeur de werking wilde weten. Hij bracht persoonlijk de molen op gang en zette deze ook weer stil. Witbe stoven van het meel verscheen de heer Stone weer bij de auto’s, maar dit deerde hem minder. In Brouwershaven tenslotte vertel den cand. H. van Nieuwenhuize en de koster over de restauratie van de Ned. Zaterdagavond had mevrouw T. in het Havendorp te Vlissingen een emmer water op de kachel gezet. Op het moment, dat het water bijna het kookpunt had bereikt, brak de poot van de kachel. Het gevaarte helde daardoor zover voorover, dat de emmer er af schoof en de gloeiend hete inhoud over het gezin van man, vrouw en kindje stortte. De he.er en mevrouw T. liepen daar bij lichte brandwonden op, doch het kind was er ernstig aan toe. Het werd onmiddellijk naar St Joseph- Ziekenhuis overgebracht. VOORBEELDEN Deze beweringen worden op com munistische wijze gestaafd met enkele voorbeelden. Zo wordt gezegd, dat na dat het defensieplan voor het Midden- Oosten in 1951 was mislukt, Amerika en Engeland langs omwegen de landen in dit gebied één voor één in militaire groeperingen poogden te trekken. Op deze wijze is volgens de Sow jets het Turks-Pakistaanse en Turks-Iraakse verdrag tot stand gekomen. Zo werd Irak van de andere Arabische landen weggetrokken, waardoor ook een span ning tussen deze landen ontstond. Kortgeleden zou volgens de Russen op ultimatieve wijze van Syrië zijn ge ëist, dat het zich zou aansluiten bij het Turks-Iraakse verdrag. Ook Egyp te zou onder druk van de Westelijke mogendheden staan. Tenslotte wordt gezegd, dat Amerika en Engeland, evenals de staten van Zuid-Oost-Azië Uitgave: otiditlng „Zeeuwsch Dagblad” Giro 274289. ••loofdkantoor: Goes, L. Vorststr. on Tel. 2438 (b.g.g. voor redactie 2435 voor adveri. enz. 2970), Kantoren: Vlissingen: Nieuwstr. «8. Telef. 326; Middelburg: Korte Nccrdstr. 35. Tel. administratie 2009. Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28. Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes MIDDELBURG, 16 Aprii Een botsing met een lantaarnpaal in de bocht van de Noordweg, op de grens van St Laurens en Middelburg heeft Zaterdagmiddag omstreeks kwart over drie aan de 24-jarige D. J. de R. uit Middelburg het leven gekost. Met zijn 750 c.c. Harley Davidson wilde de R., die in de richting van Middelburg reed, met een snelheid van naar schatting 60 km de bocht na bij de bakkerij van de heer V. d. Broe- ke nemen en verloor daarbij de macht over het stuur. Naar rechts gezwenkt, schoof het voorwiel over de rand van het trottoir, terwijl het carter over de stoeprand schuurde. In deze stand schoof de ongelukkige motorrijder, die geen valhelm droeg, enige tientallen meters voort, totdat machine en berij der tegen een lantaarnpaal tot stil stand kwamen. Met een harde klap kwam het hoofd van de R. met ge noemde paal in aanraking. Door een gapende wonde aan één der oren ver loor de R. veel bloed: de dood moet vrijwel gelijktijdig met de botsing zijn ingetreden. Het stoffelijk overschot is naar het Middelburgse gasthuis overgebracht. Hij was werktuigkundige bij de grote vaart en ongehuwd. Hij stond bij de politie aangeschreven als een rustig en betrouwbaar weggebruiker, het geen het ongeluk nog onbegrijpelijker maakt. Wel is bekend, dat de R. erg licht van gewicht was. zijn geweest en voegde aan de woor den van welkom ook woorden van dank toe. „Het is hier anders dan in Nieuw-Guinea en niet allemaal boter tje tot de boom. Er zijn weinig wonin gen en u zult zich moeten aanpassen aan de omstandigheden. Wij hopen nietemin dat u hier op prettige wjjze zult kunnen werken”. ONTSCHEPING. Na deze toespraak kon de ont scheping van de militairen beginnen. De commandant landmacht Ned. Nieuw-Guinea, Kolonel D. Huiting, deelde aan de pers mede, dat velen nu met verlof zullen gaan en daar na „in onderhoud” bij het algemeen depot K.L. te Bergen op Zoom wor den geplaatst. Anderen zullen de mobiliseren en enkeleiT hebben reeds in Niehw-Guinea de dienst verlaten en een burgerbetrekking gevonden. Velen zullen het betreuren, dat zjj Nieuw-Guinea hebben moeten ver laten, aldus kolonel Huiting. Onder de terugkerenden aan boord bevonden zich ook majoor-pater H. P. Schins, aalmoezenier en majoor ds Ph. P. Meerburg, veldprediker. Medewerkers: J. A. van Bennekom Middelburg; Ds W. C. van Bargeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; J. S. Hoek, Middelburg; J, Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Ds J. Kwast, Vlissingen; J. Laport Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zuidema, Goes. MOSKOU, 16 April. De Sowjet-Unie is van plan wanneer, dat moeten de gebeurtenissen uitwijzen - de toestand in het Midden en Nabije Oosten voor de Ver. Naties te brengen. Dit wordt met zoveel woorden gezegd in een verklaring, die Zaterdag is uitgegeven door het Sowjet-ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou. De Sowjet-Unie, aldus deze verklaring, kan niet onverschillig blijven ten aanzien van de toestand in het Nabije- en Midden-Oosten, welke de laatste jaren „ver slechterd” is door de pogingen van het Westen, om deze landen te doen deelnemen om het „agressieve Atlantische Pact” aan te vullen. De vor ming van buitenlandse bases in deze gebieden houdt rechtstreeks ver band met de veiligheid van de Sowjet-Unie, zo luidt het in de verklaring. pogen de landen van het Nabije- en Midden-Oosten tot koloniale dienst baarheid te brengen. DANKWOORD „We zullen niet zien op wat ge weest is”, zo begon burgemeester Romeijn zjjn dankwoord. „Op deze BANDUNG, 18 April. Met een in het Engels uitgesproken rede heeft de president van Indonesië, Soekarno, om negen uur plaatselijke tijd, de conferentie van Aziatische en Afrikaanse landen in Bandung geopend. Hij kondigde daarin een nieuw tijdperk voor de volken van Afrika en Azië aan. Tijdens de informele besprekingen, die Zondag zijn gevoerd, is over eenstemming bereikt over de bezetting van de voorzitterszetel en de agenda voor de conferentie. Tot voorzitter is gekozen de Indonesische premier Ali Sastroamid jojo. De agenda bevat de volgende onderwerpen: economische en cultu rele samenwerking, rechten van de mens en zelfbeschikking, kolonia lisme en rassenpolitiek, vreedzaam gebruik van kernenergie, lidmaat schap Ver. Naties en vreedzaam naast elkaar bestaa.n Volgens Egyptische bladen zou opnieuw een van i President Soekarno heeft in zijn rede alle vormen van kolonialisatie veroordeeld en critiek geoefend op de blokvorming, terwijl hij ook het gebruik van atoomwapens van de hand wees en een beroep deed op de 29 delegaties mee te werken tot vrede, vrijheid en „eenheid in de verscheidenheid”. Hij legde er de nadruk op, dat de „politieke kennis” van de mens voor bijgestreefd is door technische en we tenschappelijke kennis. Er zijn talloze leiders, aldus de president, die eerder denken aan het houden van toezicht op de wereld, dan aan het welzijn van de mens. Hij wees er op, dat 1.400.000.000 mensen van de Aziatische en Afrikaanse volken de morele krachten der landen willen mobilise ren ten gunste van de vrede. De president herinnerde er aan, dat de Colombolanden een niet te ver waarlozen rol hebben gespeeld bij de oplossing van het conflict in Indo-Chi- na. Opnieuw sprekend over het kolonia lisme zei Soekarno, dat hoewel in oude vorm verdwenen, dit stelsel nog niet dood is. Het manifesteert zich volgens hem in de vorm van economisch en in tellectueel toezicht, uitgeoefend door een vreemde minderheid. Hij besloot aldus: „Ik hoop, dat de conferentie het bewijs zal leveren dat legenheid ook zal worden aangegre- I pen om over ander hangende kwesties tussen Oost en West te spreken. dag is Ouwerkerk blij, dat jonge mensen iets voor jonge kinderen hebben willen geven. Onze harten vloeien over van dankbaarheid en we hopen, dat wanneer Ouwerkerk weer bevolkt is, nog meer kinderen de school kunnen bezoeken”. Als blijk van herinnering bood hij de ambassadeur een schilderij aan uit de rampcollectie van de Driebergse kunstschilder J. Meine Jansen, die momenteel een expositie in het ge bouw heeft ingericht. Dr Van Lut- terveld ontving eenzelfde geschenk dat in het eigen gebouw van de Ta felronde een plaats zal krijgen. De voorzitter van de Tafelronde afd Goes de heer Gouw, bood namens deze afdeling en die van Schouwen-Duive- j Erfgroothertogin Josephine Charlot te van Luxemburg heeft Zaterdagmid dag het leven geschonken aan een zoon. De Prinses, die een zuster is van Koning Boudewijn van België en haar zoon, die de naam van Henri zal dra gen, maken het wel. Henri is het tweede kind van het erfgroothertoge- lijk gezin. Het eerste is een dochter. Naast de krantenstaking dreigt nu ook een spoorwegstaking in Engeland. De Britse vakvereniging van machi nisten en stokers van de spoorwegen heeft haar leden tot een staking opge roepen te beginnen op 1 Mei. Zij eisen hogere lonen. In een Japans dorp bevinden zich sinds Vrijdag 70 men sen, van wie meer dan de helft kinde ren, onder het puin van een berg ko- lenafval, die is ingestort en het dorp heeft bedolven. De berg was 40 m hoog en 200 meter breed. Zondag heeft men 5 lijken geborgen. Te Stock holm is een 46-jarige Roemeen tot achttien maanden dwangarbeid ver oordeeld wegens spionnage voor de Koemeense legatie. De man bekende, «och zei, dat een functionaris van de i hem met de dood bedreigd had, als hij weigerde dit spionnagewerk te j°®n’ Officieel wordt meegedeeld, aat Egypte zijn ambassadeurs in Pa- rys, Londen, Brussel en Washington ‘‘eeit ontslagen. De Londense ambas- jacLllr had de pensioengerechtigde oertijd bereikt en zijn collega in Was- mgton is om gezondheidsredenen te- juggeroepen, zo meldt A.F.P. - Op Th?Phol zijn Zaterdag per vliegtuig Kinderen aangekomen, die de gra- tt van hun vaders zullen bezoeken. inV’in Engelse kinderen, wier vader mm Herland tijdens de tweede we- rn„i or,lo6 's ëesneuveld en op een rlogskerkhof begraven ligt. Het be- aan ons land is georganiseerd het Nederlands Oorlogsgraven- OUWERKERK, 16 April. „Verontschuldig mij, dat ik geen Nederlands spreek, maar toch wil ik u zeggen, dat het voor mij een groot genoegen is, vandaag de gedenksteen in de muur van deze school te mogen onthullen. Dit geheel is een les van internationale samenwerking en een symbool van ge meenschappelijke arbeid”. Dit waren de woorden, die de ambassadeur van Canada in ons land, de heer T. A. Stone, Zaterdagmiddag sprak in Ouwerkerk, waar de nieuwe kleuter school werd geopend. De gelden voor de bouw werden bijeen gebracht door leden van de Tafelronde uit Engeland, Zweden, Denemarken, België, Austra lië en Canada, terwijl de bekende Zweedse vereniging „Radda Barnen” de inventaris schonk. Nadat de heer Stone een touw had doorgeknipt viel ’t doek, waardoor de gedenksteen werd onthuld en waarmee tevens de school officieel werd geopend. Tevoren had de president van de Tafelronde in Nederland, dr R. van Lutterveld, zijn vreugde er over uit gesproken, dat de organisatie iets voor de bevolking van Zeeland heeft kun nen doen. Hij sprak zijn erkentelijk heid uit voor de giften uit het buiten land, waardoor het mogelijk was, dat de kleuterschool kon worden gebouwd. „Geholpen door de mens, zal de na tuur zich herstellen, moge zo de phoe nix van de gedenksteen het symbool worden van het herboren Ouwerkerk”, zo besloot dr Van Lutterveld, die hier na de school overdroeg aan burge meester J. Romeijn. l'icu. „VIIUIC V1C1 MIJ CC!lllVC>lIltHl V CHJL HUI Herv. Kerk in deze gemeente. Mevr, voltooien van het staatsverdrag, de ge- land een Canadese vlag voor de school kreeg in Ouwerkerk bloemen aange aan. De voorzitter van de afd. I boden.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 7