en Zou ik het niet weten Landbouw op de DE DOOLHOF- sta op STtRUNG! s ?55 Engeland: arrogant, interessant vol vreemde tradities Groepperingen uit het bedrijf mogen t algemeen beleid niet doorkruisen duele handelingen, die in strijd zijn met wettelijk vastgestelde normen, maar om het in overeenstemming met het algemeen belang brengen van regelin gen, die veelal zelf voor een groot aan tal individuen gelden. Tegen inciden- tele besluiten van een kartel ten aan zien van een bepaalde ondernemer neemt de Regering geen maatregelen. Het toezicht van de Regering op de kartelregelingen moet gezien worden als toezicht op verordeningen van een bedrijfschap. i iei PUZZLE 1 VANDAAG EENS Kom vooruit bij de Marechaussee de FEUILLETON KRUISWOORDRAADSEL Nieuwe atoomproeven in Nevada - overzij” Een Keurkorps van ons Koninkrijk Geen individuele strafmaatregelen DEN HAAG, 16 April. De regering kan niet aanvaarden, dat haar vestigings- beleid, haar beleid ten aanzien van de lonen en prijzen of dat ter verruiming van de werkgelegenheid wordt doorkruist door groeperingen, die het in haar macht hebben ten aanzien van bepaalde bedrijfs- - takken een ander beleid te voeren. Aldus lezen we in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wets ontwerp, dat de economische mededin ging regelt. Oplossing vorige puzzle Link van Bruggen schreef een boekje Plechtige herdenking Halve eeuw kinderwetten Vrije bewerking van een Engels verhaal van Mrs Henry Wood, De kartelpolitiek van de regering Toenadering tussen Egypte en Israël „Het eiland aan Russische oudstrijders naar Washington? Ds Everts sprak over emigratie Commissie voor Geref Jeugdverenigingen B 5 2 ,r ■BH i 4iT 1 ZEEUWSCH DAGBLAD Maandag 18 April 1955 pag. 5 ia Ingezonden Mededeling (adv.) LF- Ingezonden Mededeling (adv.) gescheept”, zo zeide hij. 1 iiiiiMi’a HOOFDSTUK XII. van Gaza op 28 Februari”. Hlllllll (Wordt vervolgd.) ige- de W oar- hen >1 1, >etd vet' \gde irle- igen. 2200 Wie kan het beter weten dan Stuurman Steven Waar in het landsbelang speurzin en energie, doortastendheid en mensenkennis in één persoon ver enigd moeten zijn, déér vindt U fle leden van het Keurkorps van de Marechaussee Dit is iets voor U Vraag inlichtingen over beroeps dienst bij eed Brigade-comman dant van de Koninklijke Mare chaussee of, schriftelgk aan de Sectie Persooneelsvoorziening van het Ministerie van Oorlog, Grote Marktstr. 40, Den Haag, Tel. 182290. De kartelpolitieke maatregelen van de Regering hebben allerminst het karak ter van een strafmaatregel. Het gaat hier niet om het straffen van indivi- 30) ,,’t Is geen schuur. De ouwe muren zijn opgelapt en toen is er een school in gemaakt. Ik heb er ook school in gegaan. Maar de school is nu in het dorp.” een cxx meter de inzendingen van de Neder lands akkerbouw, de Nederlandse veehouderij en van alles wat metde landbouw te maken heeft. Voor deze inzendingen is een uitgelezen plek gekozen, die omgeven wordt door vij vers en opgeluisterd door de bomen, het groen en de bloemen van het Hark. De Inzendingen geven in gecon centreerde vorm een goede indruk van de prestaties van de Nederlandse landbouw en veehouderij in de ruim ste zin van het woord. Binnenkort zullen over deze pavil joens nadere mededelingen wórden gedaan, doch thans kunnen wij alreeds een overzicht geven van hetgeen er op dit gebied op de E 55 te zien zal zijn. Langs de voetbrug over de West- zeedijk h: 'het Park kénnende wordt de bezoeker terstond geconfronteerd met enkele grotevoorstellingen, die hem voorbereiden op hetgeen hem in de agrarische afdeling te wachten staat. Deze voorstellingen tonen hem de belangrijke plaats, die de landbouw in ons economisch bestel inneemt. Na deze inleiding volgt een symbolische voorstelling van de taak en de beteke nis van de landbouwhogeschool te Wageningen, „De Moeder van de Landbouwwetenschap”. Onmiddellijk daarachter ligt het paviljoen „Wape ningen”, waarin 15 Wageningse insti tuten de bezoeker een indruk zullen geven van de enorme omvang van het LAS VEGAS, 16 April. Op het proefterrein van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie in Ne vada, 120 kilometer van Las Vegas, is gisteren andermaal een atoomontplof- fing teweeg gebracht. Het atoomwa pen bevond zich op een toren. De proef had ten doel de invloed van de ontploffing op wapens en voorra den te beproeven. Drie onbemande straalvliegtuigen, die in de buurt van de ontploffing vlogen .weerstonden de onmiddellijke gevolgen van de explosie. Toch stort te een van de toestellen neer en werd een ander bij de landing in een droog meer vernield. Men wist het derde toestel te doen landen op het vlieg veld, vanwaar het was opgestegen. De commissie voor atoomenergie had ge rekend op het verlies van twee vlieg- origineel bevattenog niet eens het wèlgelijkerid portret van de auteur, dat we thans op deze omslag wèl mogen aanschouwen! KONINKLIJK HUISHOUDBOEKJE. Ergens in dit boek wordt ons een kijkje gegund in het huishoudboekje van de Koningin. Haar inkomen be draagt f 5.D0Q.000 per jaar, maar aan gezien de voormalige koninklijke be zittingen, die destijds door de regering overgenomen werden, thans jaarlijks f 10 millioen opleveren, kan niét wök- tuigen, den gezegd, dat het koninklijk huis het Britse volk geld kost. Bovendien kan de Koningin van dit bedrag niet rond komeh en moet zij steeds geld bijpassen uit haar persoonlijke in komsten. Zij geeft n.l. f 2 millioen per jaar aan salarissen uit, ze heeft f 1.250.000 „huishoudgeld” nodig, de telefoonrekening bedraagt f 90.000 en één retourtje naar het buitenverblijf Balmoral met de koninklijke trein kost f70ÖQ, De sport, de rechtspraak en het onderwijs,zij’ passeren alle de rev;üe in dit aardige boekje, dat ons in een bonte beeldenreeks toch een duide lijke indruk geeft van het leven en streven op dat eiland aan de overzijde Nieuw-Zeeland van de Noordzee, dat in het hart van de schrijver kennelijk toch een veel grotere plaats inneemt dan hij wel houdt. „De oudere mensen worden af bekennen’ wil. .HORIZONTAAL: 1. Veerboot, 6. ge zichtsorgaan, 7. rondhout, 8. tenen “landje, 9. aanw. voornaamwoord, 10. ervnermiddel, 11. opschik, 12. figuur- Hat Si^r’ 13- akelig, 15. op voorwaarde ha t i kap van een huis, 17. saus, 18. v~at’ 19- onwankelbaar, 20. gestalte. VERTICAAL: 1. Zich tegen het ge zag verzettend, 2. wijnglas, 3. hemel- ha„>aa«‘’ 4’ landbouwgereedschap, 5. W cakker’ 7' Z' Am- rivier> 8- l^G?Lhoeveelheid> n- lawaai, 14. in ItaliV1’ 17’ kledin§stuk> 19- rivier HORIZONTAAL: 1. Kommer, lor, duo r’ A01"’?- .k001’ kloet> 4- sr. Pof. 7 huii d?.zW> Kr. 6. oog, pan, af, domein'*’ kW^’ 8’ kei’ moet 9’ eer’ tolXEVICAAL: H Kok> stobbe, 2. los, 5. L rno,ord- gier. 4. mol, pop, ei, 7. loodk°Zak’ M'°’’ 6’ dL’ fijn, kom, tin nawee, 8. reuk, fijt, 9, retort, I Zo is bij een wet van 1652 het eten van plum porridge (pruimenvla) ver boden en nog steeds geldt officieel de wet van Cromwell, waarbij het ver sieren van huizen en kerken op het Kerstfeest met mistletoe en hulst tot een overtreding wordt verklaard. Een wet van koning Edward IV verplicht iedere Engelsman óm op Kerstmorgen naar de kerk te gaan en wel te voet. Natuurlijk bloeien de tradities het rijkst rond de kroning van de vorst en aan dit onderwérp zijn dan ook tal van pagina’s gewijd. De schrijver geeft hierbij tevens een ooggetuige- <3^S> <9s=S> <&S®> <ss=ê> <S£ë> O <S^è> verslag van de kroning van Kóningin Elisabeth II, die door hem werd bij gewoond. Dat kostte Link van Brug gen overigens f 5000, want dit bedrag had een rijke Amerikaan hem gebo den voor zijn toegangsbewijs tot .de Westminster Abbey. Een Engelsman bood hem later nog f500 voor de uit nodiging, die. thans op het stofomslag van het beek staat afgedrukt. En het en hij zegt: ’s-GRAVENHAGE, 16 April. Op 1 December a.s. zal het vijftig jaar ge leden zijn, dat de z.g.n. kinderwetten in werking traden. Het jubileum zal niet onopgemerkt voorbij gaan. Sinds 1905 zijn er vele wijzigingen, aanvullin gen en verbetering In deze kinderwet ten aangebracht. Er is een commissie samengesteld onder voorzitterschap van de heer D. Q. R. Mulock Houwer, direc teur van de stichting „Zandbergen” te Amersfoort, die tot taak heeft de her denking voor te bereiden. In deze com missie hebben vertegenwoordigers van verscheidene levensbeschouwelijke rich tingen en van het overheids-kinderbe- schermlngswerk zitting genomen. Een concept-herdenkingsprogramma is reeds samengesteld. Het plan is een plechtigheid in de Ridderzaal te Den Haag te houden, waarvoor men de minister van Justitie als spreker wil uitnodigen. Voorts zal een herdenkingsrede worden uitgespro ken. Na de bijeenkomst in de Ridder zaal staat een receptie op het program ma. Men zal overwegen op welke wijze ook kinderen bij dit geheel kunnen in geschakeld worden. eit zo- dmaten mindef vrij"’el toon' „belij" ook i” van de cht. NEW YORK, 16 April. De Vei ligheidsraad zal Dinsdag a.s. bijeen komen ter bespreking van de Israëli sche klacht tegen Egypte met betrek king tot de recente grensincidenten in het gebied van Gaza. Volgens een rapport van het hoofd van de organisatie der V.N. voor toe zicht op de naleving van het bestand in Palestina, generaal Burns, zijn Is raël en Egypte bereid in te stemmen met drie voorstellen ter vermindering van de spanning in het grensgebied. In beginsel werd overeengekomen, dat langs de bestandslijn slechts ge regelde troepen dienst zullen doen. Voorts heeft Israël ingestemd met het oprichten van obstakels om infiltra ties te voorkomen. Hopwel Egypte hierbij moeilijkheden voorziet, is dit land bereid bij de uitvoering van het plan te helpen. Tenslotte heeft Egyp te er. mee ingestemd, dat. het aantal waarnemers der V.N. aan zijn zijde wordt versterkt teneinde de controle te vergemakkelijken. Generaal Burns was dat het merendeel van grensincidenten te wijten is „emotionele spanning na de actie bij Naar het oordeel van de ministers, zes ministers hebben de Memorie van Ant woord ondertekend, kan met gerustheid aan het bedrijfsleven worden overgelaten, dat de nadelige gevolgen van een desas treuze concurrentie aan het bedrijfsleven wordt overgelaten. De taak van de Regering bij een alge meen verbindendverklaring is primair er voor te waken, dat ei- geen te vérgaan de beperking van de concurrentie plaats vindt en dat bij voorbeeld met de belang- gen van efficiënt werkende outsiders en van afnemers voldoende rekening wordt gehouden. ROTTERDAM, 16 April In het research-werk, dat wordt verricht om hart van de E 55 en wel in het prach- de kwaliteit van de Nederlandse tige Rotterdamse Park komen over land- en tuinbouwproducten te verbe- oppervlakte van 18.000 vierkante teren. Een interessant onderdeel van de agrarische afdeling is voors de afde ling Cultuurtechniek. In de omgeving hiervan wordt een aantal enorme ma chines opgesteld.. De stedeling zal ge ïmponeerd wordén door de moderne middelen, waarmede cultuurtechnische verbeteringen worden verricht. In samenwerking met de fokkers organisaties zal éen met zorg gekozen Collectie melkkoeien worden geëxpo seerd, deels van het zwartbonte, deels van het roodbonte ras. Een bijzonder heid is het feit, dat de zwartbonte melkkoeien alledochters zullen zijn Van de bekende „preferente” fokstier ,;èucces” no. 24849. De kern van de rupdvee-expositie is het eréppdium, waarop een van' Nederlands waarde volste fokkoeientde „Marijke 20” zal prijken. "7- MOSKOU, 16 April. De „Sow- jet-oud-strijders van de ontmoeting aan de Elbe” hebben de uitnodiging van hun Amerikaanse kameraden aanvaard om zich naar Washington té begeven ter viering van de tiende verjaardag van de ontmoeting van de SoWjet- en Amerikaanse strijdkrach ten te Tórgau aan de Elbe op 23 April. Met grote voortvarendheid me vrouw Cleeve was vertrokken, dus had Therese het rijk alleen, wat goed uitkwam, want tante zou, gezien de ervaringen in Winchester, haar zeker tegengewerkt hebben toog de „kerkhervormster” aan het werk. Zij schreef alvast naar dominee Cat tacomb over haar voornemen. Hij moest er maar op rekenen, dat hij binnenkort in Foxwood komen kon. Verschillende jongedames werden door haar warm gemaakt, ook de beide dochters van dominee Sumnor. Uit haar eigen middelen gaf zij, wat zij missen kon. Zij schreef naar vrien den in Winchester en elders en vroeg geldëlijke hulp. In het dorp en in de omtrek werd gebedeld daar, waar geen tegenkanting werd verwacht. Een oude,, rijke, ietwat excentrieke dame gaf maar liefst vijftig guinjes. Alles met elkaar kon de kapel, die de naam van St. Jerome kreeg, keurig worden ingericht, terwijl het tracte- ment van dominee Cattacomb Voor de eerste maanden verzekerd was. Bij ’n zekere juffrouw Jinks huurde Therese kamers voor de nieuwe predikant, die op een bepaalde middag komen zou, om de kerk in gebruik te stellen. Aan de morgen van die dag kwam er bericht uit Londen, dat sir Karl en Lucy tegen zeven uur op Foxwood Dat kwam prachtig”uit. Want dominee Cattacomb zou met de trein van drie uur ko men. In een keurig wandeltoilet zij was altijd goed gekleed, maar nu bij uit stek verliet Therese die middag Foxwood Court, om zich naar het kerkje te begeven, een prachtige rui ker kasbloemen in de hand. In de buurt van de Doolhof ontmoette zij verschillende dames uit het dorp, die met elkaar hadden afgesproken, die middag samen te komen, om de laat ste hand aan het interieur te leggen en de dominee te ontvangen. (Van onze §-redacteur.) UTRECHT, April. Koningin Elisabeth kan de hele Britse vloot verkopen, alle misdadigers in vrij heid stellen en het hele leger naar huis sturen. Als ze een cheque wil vervalsen kan ze dat ongestraft doen en als ze haar eerste minister neerschiet, behoeft ze niemand daarvan rekenschap te geven. Haar auto behoeft geen nummerbord te dragen en haar chauffeur behoeft zich van rode stoplichten of ver keersregels niets aan te trekken. Zij bezit het hoogste beschikkingsrecht over alle zwanen in Groot-Brittan- nië en over alle steuren en wal vissen in de Britse wateren, terwijl de Koningin ook het exclusieve recht bezit om in de Britse bodem naar olie te boren. Het bovenstaande vertelt Link van Bruggen ons in zijn boekje „Het eiland aan de overzij” (Uitg. De Torenlaan, Assen). Vijf jaar bracht deze collega door aan de overzij als correspondent van Nederlandse en Belgische bladen; in dit boek geeft hij in een reeks reportages en be schouwingen zijn indrukken weer over de wonderlijke mens, die de Engels man voor ons altijd blijft, over de tradities die deze mens vormde en waardoor hij gevormd werd en over allerlei aspecten van het leven in Engeland. De Engelsman zelf komt er daarbij niet al te best af. In liet begin achtte de auteur het Britse volk in alles on vergelijkbaar, maar langzamerhand ging hij de Britten als minder ideale mensen zien tot hij ze tenslotte af en toe zelfs verafschuwde. De. hoofd oorzaak hiervoor was de insulaire mentaliteit van de Brit, die maakt, dat hij nooit heeft geleerd te verge lijken, zodat hij als vanzelfsprekend aanneemt, dat in zijn land alles beter is dan elders. „Zelfvoldaanheid, eigen waan en persoonlijke zowel als na tionale trots behoren tot de oorzaken van de Britse behoudzucht. Alles wat uit het buitenland komt wordt daar om met w~ -ouwen ontvangen”, al dus de s Het h.stuk, getiteld „Portret van een Engelsman” is zeer inte ressant, hoewel mende. indruk krijgt dat Link van Bruggen zich hier weleens bedient van het omge keerde van de vermaarde Britse „understatement”, met andere woor den dat hij lichtelijk overdrijft. Met veel liefde schrijft hij over het ontzaglijke .mensenconglomeraat,, dat Londen heet, over het Lagerhuis met zijn vreémde en door de traditie ge heiligde kreten en over het Hogerhuis, welks leden o.m. het voorrecht genie ten dat «zij met een zijden koord Wor den opgehangen, .als zij tot de dood straf veroordeeld zijn. Over de droe ve toestand van de Engelse staatskerk, die in 1914 nog 22.000 geestelijken telde, doch nu nog slechts 14.000 .met als gevolg een snel groeiende onker kelijkheid. Over de Engelse wonder- drank, de thee en over het dagelijks leven van een huisvrouw in Enge land, voor wie het steeds terug kerende boodschappen doen tot een nachtmerrie wordt. VREEM1 E WETTEN. Duidelijk blijkt uit dit boek hoe zeer het leven in Engeland van tra dities is doorweven, want bij haast elk onderwerp kunnen voorbeelden worden gegeven van oude gebruiken en trouw gehandhaafde gewoonten. Iedere dag worden in Engeland tien tallen wetten overtreden, omdat nie mand zich er meer aan houdt, maar ingetrokken worden ze niet. WELLINGTON; 16 April. Ds A. Everts, predikant voor de Nederlandse protestanten in het-Zuiden van Nieuw- Zeeland, heeft zich Vrijdag uitgespro ken voor veranderingen in de Nieuw- zeelandse immigratiepolitiek. Ds Everts, die Nederlands Hervormd predikant voor bijzondere werkzaam heden te Utrecht is geweest, kwam een maand geleden uit Nederland in 1 aan. Hij zei, dat Nieuw-Zeeland zijn belofte aan jonge Nederlandse immigranten aangaande het overbrengen van hun ouders niet Ik heb alle tabakken van de wereld gerookt Maar lekkerder dan Sterling Shag? Neel Dat is wel de beste uit de Virginia-oogst. Daar draai je je eigen, originele Virginia-sigaretten Goudgeel, pittig en geurig ROTTERDAM, 16 April. In het deme samenleving stelt aan het jeugd werk steeds meer en steeds verdergaan de eisen. In de Gereformeerde jeugd organisaties poogt men zo goed moge lijk aan de eisen te beantwoorden. Zo hebben wij onlangs reeds kunnen mel den, dat de drie Gereformeerde jeugd bonden de Bond voor Gereformeerde Jeugdorganisatie, de Gereformeerde Meisjesbond en de Gereformeerde Jon- gelingsbond samen met enkele Gere formeerde organisaties voor massa- jeugdwerk hadden opgericht de Neder landse Gereformeerde Jeugdraad, in welks dienst Prof. Dr H. van Rlessen op wetenschappelijke wijze de vraag stukken, waarvoor men in het jeugd werk komt te staan, zal gaan bestude ren en wegen voor de oplossing ervan zoeken. Een typisch modern verschijnsel in Meisjesbond en Jongelingsbond is dat van de toeneming van het aantal ge mengde verenigingen. Voor de oorlog kende men in het Gereformeerde jeugd werk deze verenigingen eigenlijk alleen maar als „Kinder der Not”. Ook nu be staan vele gemengde verenigingen uit nood, omdat ter plaatse het aantal jon gelui te gering is om afzonderlijke ver enigingen van jongens en meisjes in net leven te houden. Maar daarnaast zijn na de oorlog vooral in de steden vele ge mengde verenigingen ontstaan uit an dere overwegingen. Uiteraard hebben dit soort verenigin gen bijzondere behoeften en wensen. Om hieraan nu zo goed mogelijk te kunnen voldoen hebben het bestuur van de Meis jesbond en dat van de Jongelingsbond besloten een Commissie in te stellen, die leiding zal moeten geven bij het werk dezer verenigingen. Deze Com missie Is door mej. P. M. van Doorn namens de beide Bondsbesturen offici eel geïnstalleerd. De naafn der Com missie is: „Commissie voor Gerefor meerde Jeugdverenigingen”. Zij is samengesteld uit twee verte genwoordigsters van het bestuur van we Meisjesbond, twee vertegenwoordigers van dat van de Jongelingsbond en vrjf vertegenwoordigers(sters) van de ge mengde verenigingen. Het voorzitterschap wordt bekleed door de heer J. de Smit te Goes, secre taris is de heer H. D. W. Boven te Amersfoort. oordeel, de jongste aan de - „Een jonge dame niet. Een jonge mevrouw. Mevrouw Grey. Maar zij woont er niet alleen. Met een tuin man en zijn vrouw.” „U is goed op de hoogte”. „Ja, waarom niet? Ik ben immers de rentmeester van Foxwood Court? Ik ben er het opgeld voor Sir An- dinnian gaan halen, dat bij het huren van het huis moet worden betaald.” „O, is zij getrouwd?” „Ja zeker, een ongetrouwde.- vrouw gaat daar niet wonen.” „Maar is haar man er dan niet?” „Ik gelóóf, dat die op reis in het buitenland is. Tenminste, dat meen ik van haar begrepen te hébben.” „Legt zij wel eens bezoeken in de buurt af?” „Neen. Ik zie haar zo nu en dan in het doolhof wandelen en een en kele maal komt zij wel eens in de kerk.” Al pratend waren zij beland bij de ingang van Clematis Cottage. Stil staande vroeg Therese hem, of hij misschien iéts wist vaïï'de ruïne, die: zij verderop gezien had. Hij was niet op de hoogte, maar zeide, een boek të bezitten met bijzonderheden over Foxwood. Als de juffrouw hem de eer wilde aandoen, even met hem. haar binnen te gaan, zou hij het nazien. Theresevoldeed aan de uitnodiging en betradde goed gemeubileerde huiskamer. De heer Smith zette zijn - bril af, die hij alleen buiten droeg, £2^j..^?,ufJe”,7arxl^ere?’ zei hij, om. zijn ogen tegen te fel licht te beschermen, haalde een boek, waarin hij. bladerde. Evenwel werd er niet in gevonden, wat zij zochten. „U schijnt iets aan uw arm te heb ben”, merkte zij op. Hij had die een paar malen uit de doek gedaan, maar scheen die moeilijk te kunnen gebrui ken. „Hebt u een ongeluk gehad?” „Ja, juffrouw, al lang geleden. Maar goed wordt de arm niet meer. Ik kan er weinig mee doen. Uit voor zorg draag ik ze maar in een doek.” Met grote beleefdheid bracht hij haar tot het hék, bij Therese een gunstige indruk achterlatend. „Wordt dit lokaal dan niet meer gebruikt?” „Neen, juffer, het staat leeg.” „Van wie is het dan?” „Nou ja, het staat op de grond van mijn Mas Truefit, die daar ginds in het knollenveld is. Hij is een pachter van Foxwood Court.” Bij Therese Blake was plotseling ’n denkbeeld opgekomen: hier zou een aardig kerkje voor dominee Catta comb ingericht kunnen worden; zij moest er maar onmiddellijk werk van maken! Daarom stapte zij op de pach ter toe, die haar beleefd groette en nog vriendelijker werd, toen hij ver nam, dat zij op het Court logeerde en familie was van lady Andinnian, de vrouw van de nieuwe landheer. In enkele woorden sprak Therese over haar idee. - Truefit, menende, dat ’t voor een Methodistenkapel was of een Zendingskerk, gaf haar gerede lijk verlof, met de kamer te doen, wat zij wilde. „Het ding staat toch maar leeg”. Zeer in haar schik wandelde The rese naar Foxwood Court terug, even stilstaande bij het hek van het „Dool hof” en naar binnen glurend. Zich omwendend, om verder te gaan, bot- sje zij bijna tegen een rijzig heer aan, een groene bril voor de ogen. Een vrij knap man met zwarte bakke baarden. Hij was in het grijs gekleed, één zijner armen in een zijden, zwarte doek. Het was de heer uit Clematis Cottage, die haar had nage keken. Hij groette beleefd en sprak haar aan. Hij was zeer spraakzaam en had aangename manieren. „Ik stond daar te kijken naar het „Doolhof”. Een rare plaats”, merkte Therese op. ,,’t Is een wonderlijk bouwsel, dat moet ik toegeven.” „Ik hoor, dat er een jongedame al leen woont.” fes vat Ij

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 11