aan BAAYENS Gemeente Goes verleent medewer king voor stichting U. L. 0. - school der Gereformeerde Gemeente De heer H. P. Everwijn tot burge meester van Zuidzande benoemd UIT ZEELAND'S STEDEN Gemeente Krabbendijke koopt internaatsgebouwen Raad van Vlissinuen verleende crediet voor aanleg van helihaven Deskundigen zien mogelijkheden in lijn Rotterdam - Calais - Londen Clir. Kleuterschool te Kortgene door de heer A. Schout geopend Nï eigenaa p.eegst e i zor( me eschenkenhui^ l/oor ’n Drinkwrvies naar Man bewusteloos aangetroffen Een Meerderheid begroette voorstel met enthousiasme 1 Mei Met ingang van Als de raad het goedvindt Middelburg Fa. H. Blok Zonen Vlissingen Goes Vele functies in het verenigingsleven Dank zij „Radda Barneri’ Stille hoop op gift uit Nieuw-Zeeland ZEEUWSCH DAGBLAD Zaterdag 16 April 1955 Or De speciaalzaak voor uw BRIL Een Bril van is een sieraad VAT KUNNEN U!J U BIEDEN pagina 2 I Zaterd< De heer G. van Kruiningen 25 jaar bij Van Gend Loos Directrice rusthuis te Haamstede benoemd Een maand lang attracties Een Technische Dag voor schilders te Goes I „Hosanna7 concerteert in ziekenhuis Jubileum van Gereformeerde M.V. Hadramaut Raad te St Philipsland Nieuwe gemeente-ont- vanger beëdigd Feestavond O.D.S. Vijf gezinnen worden aan woonruimte geholpen „Ru f—nig' H tie J—'erg’ een kle zouden bleek d de ree moest l het éér waarmt maakte, huis da eigenaa bejaard van te het hui strenge Het is courant sprekers het gevesti; T. A_. H vooral medewerker minder aan de opleidingscursus voor kleuter- pleeg- onderwijzeressen herdacht in zijn met de speech ook de Zweedse hulp in de dus als vorm van brood bij de bevrijding. Hij in ons was blij, dat hij zijn leerlingen thans inrichti onder dergelijke omstandigheden kon nen, di zien werken. De heer Schot, hoofd villa zi der U.L.O. school, zei dat hij de vroe- zorging gere school niet meer kon herkennen, Alles is veranderd, alleen de ramen zijn op dezelfde plaats gebleven, zo Ver'voo^^ükveTplegtag e^T.HC.- ™er?te hiJ op. Hij wees er op dat het d’ v vxrrw Cvxdx.uxxxJ kleuteronderwijs het voordeel heeft Ingezonden Mededeling (adv.) zijn met de voorzitter Groene Kruis Zuidzande; bestrijding van de gemeenten Cadzand Ingezonden Mededeling (adv.) Ingezonden Mededeling (adv.) Tng'e7onden Mededeling (Adv.). Ingezonden Mededeling (adv.) een WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800- 117680 R'DAM Hoogwater Zondag 17 April: Vlissingen: 9.34 u. 1.34 m., 22.14 u. 1.14 m. Terneuzen: 9.56 u. .152 m., 22.38 u. l. 32 m. Wemeldinge: 10.51 u. 1.21 m., 23.36 u. 0.97 m. Zierikzee: 10.34 u. 1.05 m. , 23.15 u. 0.81 m. MIDDELBURG MOGEN WIJ U ONZE, MET GROTE ZORG SA MENGESTELDE, VOOR RAAP LATEN ZIEN gelijk tijdschi schreef Querid L.KERKSTR. KAPELLE (Z.B.) Woninginrichters sinds 1899. hoeven te voor nog gulden. Tijdens een geanimeerde bijeenkomst in de stationsrestauratie is de heer G. van Kruiningen, plaatselijk directeur bij Van Gend Loos, Vrijdagmorgen ter gelegenheid van zijn 25-jarige trouwe dienst bij dit bedrjjf, hartelijk gehuldigd. De hoofdinspecteur, de heer A. R. Rudolfes, opende de rij van sprekers en uitte namens de directie zijn tevre denheid over de werkzaamheden in de afgelopen 25 jaar door de jubilaris ver richt. Hij bood de bekende enveloppe met inhoud aan. Hierna voerden de heren M. van Ba- HAAMSTEDE, 15 April. Tot di rectrice van het rusthuis „Duinoord” te Haamstede is benoemd zuster H. G. C. de Bode te Nijmegen. Tot tuinman- concierge van dit rusthuis werd be noemd de heer J. v. d. Bos te Haam stede. De Vlissingse middenstandsorgani saties hebben in samenwerking met ’t Grootwinkelbedrijf, De Schelde e.a. ’n Commissie „Zomershow” in het leven geroepen. Deze commissie zal van 15 Juni tot 15 Juli, dus gedurende een maand, een aantal attractiés van ver schillende aard in Vlissingen organi seren. Ook de sport wordt hierbij be trokken. Zo zal vermoedelijk een voet balwedstrijd tussen VC Vlissingen en de Haagse tweede klasser Quick wor den gespeeld. De VC Vlissingen heeft hiertoe haar medewerking reeds toe gezegd. Zuidzande van Volksonderwijs, secre taris van de oudercommissie van de O.L. school te Zuidzande; bestuurslid van de afd. West-Zeeuwsch-Vlaande- ren van het Rode Kruis; penningmees ter van de afd. West-Zeeuwsch-Vlaan- deren van de kring Zeeland van het instituut voor bestuurswetenschappen; districtsconsul voor Zeeuwsch-Vlaan- deren van de V.P.R.O.; Notabel van de Ned. Herv. Kerk te Zuidzande; di recteur van de Kon. Muziekvereniging „Veronica” en het dameskoor „Juliana” beiden te Zuidzande. belang dat men de kost voor de baat laat uitgaan en bepleitte om geen al te eng standpunt in te nemen. DE BURGEMEESTER Burgemeester Kolff die de vragen beantwoordde verklaarde dat men het steeds betreurde dat Vlissingen na de oorlog niet meer werd opgenomen in het luchtverkeer. Deze helicopterver- binding gaat tastend en zoekend haar weg. Precies eender als de lijnen der K.L.M. die in de dertiger jaren in Ne derland werden geopend. Het is heel moeilijk voorspellingen te doen inzake de ontwikkeling van het luchtverkeer. Steeds meer en meer komt men tot de gedachte dat men over moet gaan tot het rechtstandige opstijgen der vliegtuigen. Hij wilde de aanleg van de tijdelijke helihaven niet zien als een gokje zoals de heer van Rooyen dit genoemd had. GOES, 16 April. Onder auspiciën van de schilderspatroonsorganisaties en de studieclub schilders zal een tech nische dag worden georganiseerd voor de schilderspatroons en gezellen in Zeeland en Gewestelijk-Brabant. Deze technische dag zal worden gehouden op Dinsdag 19 April a.s. in het „Schut tershof” te Goes. In de grote zaal van het Schutters hof zullen een aantal fabrikanten ex poseren en demonstreren met de nieuwste gereedschappen en materia len op schilders- en behangers gebied. Daarnaast zullen een aantal sprekers in de schouwburgzaal over diverse ac tuele onderwerpen, het vak en de or ganisatie betreffende, het woord voe ren. I ten, namens het personeel te Middel burg, J. Schouwena.ar van de Zeeuwse Confectiefabrieken, C. Brekelmans na mens de bond van plaatselijke directeu ren, de stationschef te Middelburg, B. Jenkins, G. A. Romeijn, ontvanger van de belastingen, en A. Caljouw van de bodeverenlging het woord. Natuurlijk ontbrak het niet aan de nodige geschenken, waarmee de spre kers hun waarderende woorden verge zeld deden gaan. Voor mevr. Van Kruiningen waren er bloemen. De heer Van. Kruiningen begon zfjn I loopbaan in Roosendaal en werd via het bekleden van posten te Amsterdam, Utrecht, Veenendaal en nogmaals te ’trecht in 1950 plaatselijk directeur te iddelburg. GOES, 15 April. Het college van B. en W. van Goes hebben een ver zoek van het bestuur van de Vereni ging tot het verstrekken van Lager Onderwijs op G.G. ontvangen, waarin verzocht werd medewerking te verle nen voor de stichting van een bijzon dere school voor U.L.O. op G.G. waar over wij reeds schreven. Volgens de Lager Onderwijswet moet bij de aanvrage een verklaring worden overlegd, waaruit blijkt, dat de school zal worden bezocht door ten minste 24 leerlingen. Het schoolbe- IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND A.s. Zondagmiddag kwart voor vier zal het muziekgezelschap „Hosanna” in het ziekenhuis Oostwal voor de pa tiënten gewijde muziek tot verklan king brengen. Uitgevoerd worden o.a. de paraphrase „Heb geloofd en daar om zing ik”, de fantasie „Boven de sterren” en verschillende koralen. in zijn openingswoord o.m. de afge vaardigden van gemeentebestuur „Uit het Volkvoor het Volk” en zuster verenigingen verwelkomde, deelde mee, dat onderhandelingen gevoerd worden over een terrein, gelegen na bij het Ambonezenkamp, waarop even tueel in de toekomst wederom speeltuin kan worden ingericht. ’s-GRAVENHAGE, 15 April. - p brand bij de firma Heybroek en Zeq der, die gisteren in de Kazernes‘1Jj heeft gewoed, heeft voor een ton s.’M aangericht. Vermoedelijk is de brar.J «4 staan door een weggeworpen peukje- De Gereformeerde meisjes in Goes, georganiseerd in de M.V. „In Gods Woord is onze kracht”, hebben gister avond in „Het Schuttershof” haar 30- jarig bestaan herdacht en gevierd. In een feestrede, die tevens een ernstig verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Per gelijke aa- tum Is hij als zodanig benoemd In tijde lijk dienstverband op een bezoldiging, gelijk aan het verschil van zijn thans geldende jaarwedde en het hem toeko mende pensioen. Een aanvrage van. de heer M. Alle- wijn om subsidie voor woningverbete ring werd ingewilligd. Een subsidlever- zoek van de voetbalvereniging -werd iaangehouden. Tenslotte werd besloten op drie plaat sen In het dorp waterreservoirs met een inhoud van 50.000 liter ten behoeve van de brandweer te plaatsen. VLISSINGEN, 15 April. De raad van Vlissingen heeft met 19 stemmen voor en alleen de stem van de heer J. Koops (Arb.) tegen het voorstel van B. en W. over credietverlening van 13.500 voor de aanleg van een tijdelijke heliport ten Noorden van de Prins Hendrikweg aangeriomèn. Vele raadsleden hadden het voorstel met enthousiasme ontvangen. Anderen be schouwden die met gemengde gevoelens. De heer H. van Rooyen (C.H.) zag de aanleg van deze heliport als een gokje, waartegen hij geen bezwaar had. Liever had hij gezien, dat er zekerheid zou bestaan voor een definitieve helicopterlijn. Hij hoopte dat men in de toekomst mag komen tot steeds snellere verbindingen met de randstad Holland. Uit toeristisch oogpunt hechtte hij grote waarde aan deze lijn. Hij sprak zijn teleurstelling erover uit, dat de gemeente Middelburg zich heeft terug getrokken, nadat zij aan vankelijk bereid was mede te werken. De heer J. Marijs (A.R.) vroeg zich, af hoevelen van deze lijn gebruik zul len maken. Het tijdstip van vertrek uit Rotterdam vond hij te vroeg, daar ve len prijs stellen om ook op de late avonduren door een stad als Rotter dam te wandelen. De heer J. P. Vente- vogel (C.H.) toonde zich een enthou siast voorstander. Hij bepleitte de wen selijkheid, dat inwoners van Vlissin gen voorrang zouden krijgen bij het plaats bespreken. Of men wel een juist beeld kan krijgen betreffende de be hoefte aan een helicopterverbinding was een vraag waarmee de heer Smit (Arb.) in de knoop zat, want door de goedkopere tarieven tijdens deze proeflijn zal men hierdoor moeilijk een juist overzicht kunnen krijgen. Ir J. H. Krietemeyer (A.R.) was eveneens en thousiast en had het liever tijdelijk geschrapt om te komen tot een defini tieve haven, zij het met grotere kosten. Ook zag hij de grote propagandistische waarde van deze lijn en wenste aller aandacht voor de intensieve propa ganda. Raadslid Knoop (V.V.D.) ver klaarde namens zijn fractie dat men niet laaide van enthousiasme, doch medewerking niet zou onthouden. Hij vroeg wel of er nog ruggespraak was gehouden met de gemeente Middel burg. De heer J. van Wagtendonk (Arb.) vond het te investeren bedrag erg hoog, daar dit neerkomt op 90,— per te vervoeren persoon. Hij wees op de onrendabiliteit der helicopterlijnen, terwijl bovendien in de toekomst een prechtverbinding wordt geschapen door het komende Deltaplan. Raadslid Romijn (Arb.) achtte het van groot Voor de afdeling Middelburg van de Kon. Vereniging Oost en West heeft gisteravond in de sociëteit „De Verge noeging” de Arabië-kenner de heer D. van der Meulen, die jaren lang Neder lands gezant in Arabie is geweest ge sproken over de tot in 1930 onbeken de landstreek Hadramaut. Een expedi tie naar deze streek vermocht veel te onthullen. Ongeveer honderddui zend mensen wonen hier in enkele grote rivier-valleien. De natuur is er woest en de bevolking lijdt in deze barre landstreek, waar water een on ontbeerlijk en vaak moeilijk te ver krijgen element is een hard bestaan. Opvallend is de frappante architec tuur. Men treft daar wolkenkrabbers aan, geheel uit leem gevormd. De ex peditie waaraan de heer van der Meu len deelnam wist door te dringen tot het heiligdom van deze stammen, een grote trekpleister voor pelgrims, wat voor die tijd nog aan geen enkele Wes terling gelukt was. Met fraaie licht beelden verduidelijkte de heer van der Meulen zijn boeiende causerie. stuur heeft een lijst overhandigd, waarop reeds 32 handtekeningen staan vermeld. Bovendien zijn alle overige stukken in orde bevonden. Daarom stellen B. en W. voor de gevraagde medewerking te verlenen. Ook de In specteur van het L.O. heeft een gun stig advies uitgebracht. Uit het des betreffend schrijven is gebleken, dat de Inspecteur voornemens is voor te stellen deze nieuwe school op de ur- gentielijst scholenbouw 1956 te plaat sen. Als de toestand van de gemeentebe groting in 1956 dit toelaat, zal in het allergunstigste geval de bouw van de school in 1956 ter hand worden geno men. Daar het schoolbestuur de wens te kennen heeft gegeven per 1 Sep tember met de lessen te beginnen stel len B. en W. pogingen in het werk om de school voorlopig aan twee lokalen te helpen. RENESSE, 15 April. Enige brand weerlieden, die van een cursus te Zie rikzee naar huis terugkeerden bemerk ten onderweg, dat een man bewuste loos aan de kant van de weg lag. Bij onderzoek bleek, dat het de heer F. Punt uit Alkmaar was. De man, die werkzaam is bij de Herverkaveling was bij de reparatie van een locomotief ge wond geraakt. Hij was op weg gegaan naar de dokter, doch onderweg bewus teloos geraakt. De door de brandweer lieden gewaarschuwde dokter Simons verleende eerste hulp, waarna de man naar het ziekenhuis te Noordgouwe werd overgebracht. ST. PHILIPSLAND, 15 April. On der leiding van burgemeester L. J. de Jonge vergaderde de raad. Met alge mene stemmen Werd benoemd tot ge- meente-ontvanger de heer A. C. Bene- der, commies ter secretarie te Game ren in de vacature van de heer L. M. Sinke. Hij legde de eed af en zal trachten 1 Juni te beginnen. Door G.S. is in overweging gegeven maatregelen te treffen voor brandblus- watervoorziening bij boerderijen. Daarom werd besloten, dat de landbou wers de waterpuntten op de hofsteden niet mogen dempen. Daarna werd afscheid genomen van de héér Sinke. Namens B. en W., de raad en het gemeentepersoneel ont ving hij een enveloppe met inhoud en van het gemeentepersoneel apart een boekwerk, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. ’s-Gl Toen p zijn za zette h tas me Portiek een kl van d< de tas later o enige Waarde Hen. L; deren c meeger eind werd c dame, naar d 'nige t ZUIDZANDE, 15 April. Bij KB. van 13 April is de heer H. P. Everwijn, die in 1914 te Brouwershaven geboren werd, met ingang van 1 Mei benoemd tot burgemeester van Zuidzande. Hij is woonachtig te Zuidzande en daar sedert 1938 werkzaam als ambtenaar ter secretarie en gemeente-ontvanger te Oostburg. De heer Everwijn is gehuwd en heeft drie kinderen. Hij behaalde de diplo ma’s H.B.S. en gemeenteadministratie. Zijn godsdienstige richting is Ned. Hervormd; hij is geen lid van enige politieke partij, In het verenigingsleven van West- Zeeuwsch-Vlaanderen bekleedt hij o.m. de volgende functies: Voorzitter KORTGENE, 15 April. Het Chr. kleuteronderwijs in Kortgene kan bo gen op een juweeltje van een school. Het oude schoolgebouw in de Burge meester Snellenstraat, waar vroeger U.L.O. onderwijs werd gegeven is grondig onderhanden genomen en van middag was het dan zover, dat het be stuur van de chr. kleuterschool het ge bouw officieel kon openen. Door de deur open te draaien met een sleutel heeft de heer A. Schout, lid van G.S. de officiële daad verricht. Het bestuur is door de talrijke sprekers veel lof ten deel gevallen voor het prachtige gebouw. De heer Schout wenste in zijn toe- Het zijn niet alleen de ad vertenties die belangrijk zijn voorde leden van onze post- orderclub, neen, regelmatig ontvangen zij persoonlijk per post nog diverse aanbiedin gen voor prijzen, stuk voor stuk beduidend lager dan zij gewend zijn te betalen. Want juist door het grote aantal regelmatig kopende leden, waren wij in staat een hele fabrieksvoorraad Rund- lederen Canadians te kopen. Een oersolide boodschappen tas van echt rundleder, zó sterk, dat de fabrikant hem 10 jaar garandeert; een Canadian met grote voortas; een ruim model met ronde handvatten, zulke tassen koch ten wij bij duizenden stuks, waardoor wij ze niet voor de normale prijs 18.90 be- verkopen, maar geen dertien KRABBENDIJKE, 15 April. De gemeenteraad van Krabbendijke heeft besloten tot aankoop van de Internaats gebouwen van de Stichting „De Drie star”. Deze gebouwen zullen te Roels- hoek worden ingericht voor de huis vesting van v(jf gezinnen. Leniging van de woningnood was voor alle leden, die voor het voorstel van B. en W. tot aan koop stemden, het hoofdinptief. Er wa ren twee tegenstemmers, zy achtten het financiële offer van f 30.000, dat de gemeente moet brengen, te zwaar. Voorts werd op voorstel van B. en W. besloten tot Instelling van een wo ningbedrijf en tot vaststelling fan een daarop betrekking hebbende beheers- verordening. Vastgesteld werd ook een instructie voor de gemeentebode. De heren M. Weststrate (Vrije Lijst) en M. Markusse (PvdA) konden zich met deze gang van zaken niet verenigen. Besloten werd f 500 beschikbaar -te stelten voor het schenken van een stof felijke herinnering aan de schoolkinde ren ter gelegenheid van de nationale herdenkingsdag op 5 Mei a.s. In de vacature P. Kuyt werd tot Ud van de commissie tot wering van schoolverzuim benoemd de heer H. Don. Met Ingang van 1 Mei a.s. zal aan de heer A. J. Wagenaar eervol ontslag worden verleend als havenmeester In Eenmaal per jaar komen de leden van de buurtvereniging „Over de Seis- brug” in het Schuttershof bijeen, waar zij de grote feestavond meemaken. Vrijdagavond was dit weer het geval, toen het gezelschap „De Waterlanders” uit Middelburg hen een programma voorschotélde, dat weliswaar niet hele maal gaaf was, maar toch die preten tie bezat, dat het de aanwezigen en kele uren van goede en gezonde ont spanning heeft geboden. De medewer kers van dit kleine, alleszins vitale groepje gaven elkaar uitstekend ge accompagneerd door pianist den Toon der weinig toe en bereikten met hun repertoire van schetsjes, zang en moderne, goed verantwoorde conféren ce vaak een verrassend peil. Wellicht zou aan dit harmonieuze geheel af breuk gedaan worden, wanneer enkele van deze adspirant-kleinkunstenaars naar voren gebracht werden. Eén naam willen we echter aan de vergetelheid ontrukken: die van Theo Hendrikse, die met zijn satirisch getinte voor dracht „Sprookjes” blijk gaf talent te bezitten. Medewerking werd eveneens ver leend door het duo „J. J.”, de heren J. Mondeel en J. Verweij, met zang en snarenspel op zjjn gitaar. Tenslotte zij vermeld, dat het gou den echtpaar Mulder op de planken door enkele frisse voordrachten enige decennia van zich afschudde. De voorzitter, de heer C. de Vos, die spraak het bestuur geluk met de school I en bracht dank aan het gemeentebe-1 stuur voor de aankoop van het gebouw 1 en aan Zweden voor de geschonken I hulp. Ook dr L. P. Maas sprak woor-1 den van dank namens het Rode Kruis j op Noord-Beveland voor Zweden en I in het bijzonder de vereniging „Radda Barnen” die het meubilair had ge-1 schonken. Tijdens de plechtigheid had ook de overdracht plaats van dit geschenk. Het was de heer Spijker van het Ned. Jeugd Rode Kruis, die, symbolisch, de overdracht voor zijn rekening nam door aanbieding van een stoeltje. Hierna hebben vele s woord gevoerd. De heer J. A. van Ben. nekom uit Middelburg, Bestel (en word daardoor, evenals de tienduizenden an deren, lid van onze post- orderclub) zo’n Canadian met 10 jaar garantie (U doet er heel wat langer x»./» mee), die U nu kunt kopen voor Hij verklaarde, dat men vele mogelijk heden voor de toekomst zal weggooien wanneer men geen gebruik zou maken van deze tijdelijke helicopterverbin ding. Van groot belang achtte hij de verbinding met Zierikzee doch achtte het niet juist inwoners van Vlissingen voorrang te verlenen bij het plaats be spreken, waardoor andere gegadigden zouden worden afgeschrikt. Met de gemeente Middelburg heeft men geen ruggespraak meer gehou den, enerzijds omdat deze afzag van medewerking aan een tijdelijke heli haven, anderzijds omdat men tijd te wéinig had. Wat de verbinding door het Delta plan betreft merkte hij op, dat deze verwezenlijking nog wel 20 jaar op zich zal laten wachten. Men krijgt dan wel betere verbin ding. Van groot belang achtte hij de in de Zuidelijke. De heli-lijn schept echter de mogelijkheid van verkeer met het Zuiden, terwijl bovendien de deskundigen nog steeds de mogelijk heid niet hebben opgeheven voor een luchtlijn RotterdamCalaisLonden. De heli-haven moet voorlopig een tij delijke aard krijgen doordat zij op dure en kostbare industrie-grond ligt. Men mag de te vestigen industrie niet laten vervallen doch in de loop der tij- den dient men echter te bezien of een luchthaven op deze plaats behouden kan blijven dan wel verplaatst moet worden. Na enige re- en dupliek ging men tot stemming over. gen gir namens de kerkeraad der Geref. G- a. jï - lac de ,'jan- trachte en° Zuidzande? secréteriï'van'de‘afd. van de mogelijkheid tot observatie van kinderen. De heer M. van der Maas dankte! meente inzonderheid voor het chr. on derwijs. De onderwijzeres, mej. - nie” herdacht mej. Barendsen, die bij laas is de watersnood om het leven is geko- men en vele jaren haar beste krach- ten aan het kleuteronderwijs heeft mogen geven. Ook sprak nog burge-' meester A. A. Schuit. De voorzitter van het schoolbestuu; wet, d( ds G. van Schuppen ging in zijn dank- en wa< woord de geschiedenis na van op de school en schetste de moeilijkheden o: regeld. financieel gebied. Hij hoopte voor di dat in financiering van het nieuwe gebouv verzorg op een spoedige regeling inzake gifts beter i uit Nieuw-Zeeland. (krank Tenslotte danke hij alle sprekers per- leden. soonlijk. tig voo één of meesta hartige vervolg z.g. VI nog st« particu len en zen nie menig die slei den ge zeggen leed ei toestan sche hoeven wie in plaats verzorg ongewc De gev Vij’ de nodig t zieken) regel s patiënt pleegdr patiënt, recties ten zo ren en volgent groot 1 ziekenb ratuur meerde moeten dig zeei wonder cu fiere hiervan paddest Helaas gebruik dit euii schappe paal en E Mi de grot Haag a welderli vast. In principieel woord was, heeft een ot- toezicht presidente, mevr. A. E. Zwanenbur ting en Verhage uit Groningen de meisjes het niet natuurlijk ook de vele belangstelt kan tot den de grote zaal van „Het Schi overgegi tershof” was goed bezet op het iie Zeeland gebonden trouw te blijven aan dening Woord van God. „In Gods Woord Zeeuwse onze kracht”, de naam van de ju schillen: rende vereniging, was tevens de t:: model d van de feestrede van de spreekster,^ gesteld, tenslotte met klem betoogde, dat Go daardoo: Woord niet alleen onze kracht mos wortel a zijn, maar ook mijn kracht. het geva De meisjes hadden voor deze jub stelde in leumavond een vlot programma op? dening steld, dat goed in de smaak viel. den, die „Radio-krant in M.V.-verband”. t g eenvoudig ook opgezet, was dadeiiO een succes. Niet minder vielen r volksdansen in de smaak en ook IUrVQ( schetsje „De onmogelijke visite”, 'W geapprecieerd. H“t schetsje ,,’t Kan verkeren” wel vlot en aardig gespeeld en kwam ij zjjn recht niet in het minst dooi c regie van Mien Schouls. Het decloml torium „Licht dragen, juist nu” "1 een waardig slot voor deze feestavo'1! Ds R. A. Flinterman sprak nog ƒ1 kort slotwoord. De leiding van del avond hadden de twee presidentes de beide afdelingen Magda v. Wii* len en Eva Verbeek. (W

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 8