i 3! «lalt el» ©r« Hel ^’jpcrl Goes IV hebben de en SPORT Rome geeft zijn historische geheimen prijs Arnemuiden II titel voor het grijpen ‘i Jbl Vw Jananse ploeg oefent reeds Zeeuwse korfbalcompetitie gaat morgen weer draaien £le Hcxuo- d Bij graafwerk kwamen vele oude bouwwerken bloot Bedrijfsleiders diamant industrie geroyeerd j i CM ïaü Zaterdagvoetbal eerste klasse Ui kei kad en twaalftallen Onze verwachtingen, 1 wee Amsterdammers dodelijk aangereden AMSTERDAM, 14 April. Van morgen is op het kruispunt Schelde- straat—Churchilllaan een ernstig verkeersongeluk gebeurd, met als ge- !1g twee doden, de 62-jarige mevr. Eén der laatste terreurdaden van de Duitsers Drie en vijftig senioren- en 23 adspiranten- in de strijd Interessante ontmoetingen in de en tweede klasse B Frangaise eist haar dochter op I jb HHM| ZEEUWSCH DAGBLAD Vrijdag 15 April 1955 de ondergrondse E pag- 5 Om het lot van een 11-jarig meisje Man stak rustig weg over Commissie van overleg beroepsvervoer Koninklijke gelukwensen voor prof. Gerbrandy ’s-GRAVENHAGE, 14 April. Dank zij de aanleg van Op 17 April tien jaar geleden Wieringermeer prooi van het water waardig es stijbol! F v BI ia 4 van i i ee il( te re: uri HET PROGRAMMA en II— ver borgen zullen houden. Olympia tie' A ri v( De Japanse ploeg, die deelneemt aan de wereldkampioenschappen tafeltennis, welke in Utrecht zul len worden gehouden, is reeds druk aan het oefenen. Van links naar rechts ziet U: Eguchi, To- mita, Ogimura en Watanspi. 1 1 2 2 2 2 1 2 2 1 2 1 ’s-GRAVENHAGE, 14 April. De confessionele organisaties bij het be namen (Van onze Romeinse correspondent.) serveerde resten van woningen twee verdiepingen werden blootge legd, waarvan de ouderdom voor een deel teruggaat tot de tijd van de Ro meinse Republiek. Vlak bij het Colos seum daarentegen vond men verschil lende bouwwerken uit de tijd van kei zer Nero. De wetenschap heeft allang vastge steld, dat, ondanks een wijd-versprei- de andere mening, het Colosseum nog niet bestond tijdens het leven van Ne ro. Op die plaats verhief zich toen de z.g. „Domus Aurea”, het Gouden Huis, dat wil zeggen het luxueuse paleis, dat Nero had laten bouwen. De thans op gegraven resten behoren blijkbaar tot 1 winst thuisclub; 2 a= winst be- KNMV-COMPETITIE. Voor de KN MV-competitie Kleine Ritten in Zee land zullen deze zomer drie be- trouwbaarheidsritten worden gehou- Eerste klasse: Krabbendij keKapelle NieuwdorpRillandia VCK—Wemeldinge Colpl. BoysArnemuiden MevoW olf aartsdij k Tweede klasse A: Arnemuiden IIColpl. Boys II Wemeldinge IIVCK II Wolfaartsdijk IIKrabbendijke II Tweede klasse B: RCS IV—Middelburg V NieuwlandMeeuwen OostkapelleSerooskerke Tweede klasse C: Goes IVKloetinge Tweede klasse D: Kloetinge IISerooskerke II Tweede klasse E: HoekDriewegen Spui—AZVV Tweede klasse F: Tern. Boys II—AZVV II (1 zoekende club). ’s-GRAVENHAGE, 14 April. roepsvervoer over de weg enige tijd geleden het initiatief tot vorming van een bedrijfsschap weg vervoer. De samenwerking der werk geversorganisaties in het beroepsver voer over de weg in de commissie van werkgeversorganisaties voor het wegvervoer werd daarna opgeheven. De Bond voor Bedrijfsautoverkeer in Nederland (B.B.N.), de N.O.B. Weg transport en de N.V.T.O. hebben thans besloten onderling de vroegere sa menwerking voort te zetten. Zij heb ben daartoe in het leven geroepen een commissie van overleg voor het weg vervoer (C.O.W.). Voorzitter is dr ir J. G. J. C. Nieuwenhuis. gestart voor een oriënteringsrit; op 2 Juli vertrekken de deelnemers te Breskens voor een kaartleesrit en tenslotte volgt dan op 24 September een oriënteringsrit bij duisternis, waarvoor te Goes gestart zal wor den. TE SINT JANSTEEN organiseert de plaatselijke voetbalvereniging op 5 Mei a.s. een zeer bijzondere voetbal wedstrijd. De Tilburgse eerste klas- ser Willem II zal dan namelijk de strijd aanbinden met de Belgische ereklasser Beerschot uit Antwerpen. KORFBAL. Een juniorentwaalftal van de Baarlandse korfbalclub „Vopo” heeft te Delft deelgenomen aan se rie wedstrijden. Zij brachten het er niet slecht af, want zij aanvaardden de terugreis met een eerste prijs en een lauwertak. In de eerste klasse heeft koploper Terneuzense Boys vrijaf. Van deze gelegenheid zal Rillandia, dat bij Nieuwdorp op bezoek gaat, zeker ge bruik maken om de Zeeuwschvla- mingen wat dichter te benaderen. Arnemuiden krijgt morgen de kans om weer beslag te leggen op de der de plaats, maar dan zal Colpl. Boys in eigen huis verslagen moeten wor den; een opdracht, die niet één, twee drie uit te voeren is. VCK laat zich de laatste weken van zijn goede zij de zien en het zal Wemeldinge dan heel veel inspanning kosten om dit elftal te overtroeven. Krabbendijke speelt een thuiswedstrijd tégen Ka pelle. De Krabbendjjkenaars hebben ongetwijfeld een goede kans, evenals Mevo, dat als gastheer zal optreden van Wolfaartsdijk. TWEEDE KLASSE In de tweede klasse A biedt de wed strijd tegen VCK II voor Wemeldinge II wel enig perspectief. Krabbendijke II heeft de strijd op te nemen met Wolfaartsdijk II, dat er tot nu toe nog steeds niet in is geslaagd om winst te boeken. In de tweede klasse B staan enkele interessante wedstrijden op het pro gramma. Allereerst is daar de ontmoe ting RCS IV—Middelburg V. De hoofd stedelingen hebben zeker de meeste kans op een zege. OostkapelleSeroos kerke is een wedstrijd van groot be lang. De bezoekers hebben nog alle kans voor de titel en daarom zullen ze alles in het werk stellen om de ge vaarlijke tegenstander Oostkapelle te verslaan. De Oostkapellenaars zullen zich daarbij van hun beste zijde laten zien. Nieuwland krijgt Meeuwen op bezoek en zal niet veel in de melk te brokkelen hebben. In de tweede klasse D mag Kloetin ge II in staat geacht worden Seroos kerke II te verslaan. In de tweede klasse E gaan Hoek en Driewegen uitmaken, welke club voor lopig met de onderste plaats genoegen zal moeten nemen. SpuiAZVV is een treffen tussen twee clubs, die niet zo erg veel in kracht verschillen. Toch Prof, mr P. S. Gerbrandy heeft zijnen huize een telegram ontvangen, dat Koningin Juliana hem uit haar vacantieverblijf in Klosters deed toe komen. Daarin wenste zij hem mede namens Prins Bernhard hartelijk ge luk met zijn zeventigste verjaardag. MOEILIJKE TIJD Voor de verjaagde be woners brak een moeilij ke periode aan. In schu ren, kippenhokken en op zolders werden zij ge huisvest of gingen inwo-1 verdere uitbouw is gesta nen bij andere gezinnen. dig gevorderd. GOES, 15 April. In twee plaatsen kan het morgen kampioensfeest zijn. In de tweede klasse A heeft Arnemuiden II aan een gelijkspel tegen Colpl. Boys genoeg om de titel te behalen en in de tweede klasse C kan Goes IV bij een zege op Kloetinge de vlag hijsen. De Arnemuidenaars kan het kam pioenschap haast niet meer ontgaan. In de wedstrijd tegen Colpl. Boys hebben ze de gunstigste papieren en mocht hun de zege ontgaan wat onwaarschijn lijk is dan hebben ze nog twee wedstrijden voor de boeg. En het moet al erg vreemd gaan willen ze daaruit niet een winstpunt behalen. Geheel anders is de situatie, waarin Goes IV verkeert. Dit jonge elftal, dat in het begin van de competitie hier en daar wel eens een steekje heeft laten vallen, maar zich later hsrstelde en zich ontpopte als een van de grote kanshebbers voor de titel, heeft maar één wedstrijd meer te spelen. Levert deze laatste ontmoe ting geen winst op, dan gaat de titel naar SVD (Driewegen). De derby tegen Kloetinge zal dus ongetwijfeld de nodige spanning en zenuwen opleveren. Ie klasse: Swift IOlympia I; Scampolo IVol harding I; Tjoba IDe Poel I. klasse Elto ITop I; Swift IIIVopo I; Een drachtVios II. 2e klasse B: Zuidwesters IDios I; Vitesse IAni- TOP II—Swift VI. 3e klasse Ci Kats—Zeelandia; Togo IIIWKV. 3e klasse T) Elto IIBlauw Wit II; Luctor Vitesse II. Adspiranten A: TjobaDe Poel; Swift AVopo. Adspiranten B: Zuidwesters ASwift Snel. Adspiranten C: ScampoloVolharding; Blauw Wit. Adspiranten D: Swift RapAnimo B. mo I; Scampolo IILuctor I. 3e klasse /V* BKCAtlas; StormvogelsKVL. 3e klasse B: in de dijk de ladingen tot ontploffing gebracht en ontstonden twee gaten van 200 en 160 meter lengte, die allengs een diepte van ca 25 m kre gen, waardoor het water .zich naar binnen stortte en de eerste der Zuider zeepolders weer in een meer veranderde. Slechts het allernoodzakelijkste konden de bewoners me- denemen, maar nog wa ren de bezetters met deze terreurdaad niet tevreden. Aan de uitgangen van de polder controleerden zij de vluchtende bewoners, van wie zij er één om het leven brachten. PALEIS VAN NERO. Hoe meer men toen met de werk zaamheden het Colosseum naderde, des te vaker vonden de arbeiders fragmen ten, waar de archaelogen zich boven op stortten! Verschillende goed-gecon- den. Op 4 Juni wordt te Middelburg ■J 1 j selen gevonden uit de vroegste ge schiedenis van de Eeuwige Stad, terwijl men met de houw van de tunnels bezig was. Van het begin af aan zaten de oudheidsvorsers dan ook op de hielen van de werk lieden en zij gristen alles, wat werd opgegraven, uit hun handen om het te onderzoeken. De lijn, die onlangs in gebruik werd genomen, leidt van het plein voor het belangrijkste station in Rome langs de kerk Santa Maria Maggiore en de ruï nes van het Colosseum, onderaards naar de oud-Romeinse stadspoort Por ta San Paolo, waarna ze dan boven de grond haar weg vervolgt tot het vroe gere wereldtentoonstellingsterrein. Nu is echter het station Termini al ge bouwd op archaeologisch zeer interes sant terrein. Vlak voor de moderne ge vel van dit station kan men de resten zien van meer dan 2500 jaar oude mu ren, waarmee Rome was omgeven in de Koningstijd. Toen men hier begon te graven stiet men dan ook al spoedig op belangrijke onder het straatniveau begraven resten van oud-romeinse bouwwerken, waarvan men de tijd van ontstaan gemakkelijk kon nagaan. Zij werden opgericht in de tijd van de Antoninische keizers, dus twee eeuwen bijna na Christus. Er werden overblijfselen gevonden van een privé-woning, bestaande uit een rijk met mozaïken en andere or namenten versierd woonhuis dat ver bonden was met een badkamer voor de eigenaar, de thermen. Tot nu toe had men nog nagenoeg geen thermen van geringe omvang voor privé-ge- bruik gevonden. Door een straat van deze villa ge scheiden, verhief zich, eveneens ten tijde van de Antoninische keizers, een woonhuis van verschillende verdiepin gen, waarin zich parterre een dubbele rij zakenvertrekken bevond. Via steile trappen kon men de bovenverdiepin gen bereiken. Niet ver van de kerk Santa Maria Maggiore groef men een sierlijke an tieke fontein uit en een aantal prach tige marmeren beelden, copieën van originelen van de grote Griekse beeld houwers, zoals Skopas en Praxiteles. Van dezelfde kop van Skopas vond men twee exemplaren, van Praxiteles een „stervende Faun”. Blijkbaar was dit soort beeldhouwwerk in het Rome van de Keizertijd erg geliefd, want het aantal copieën dat tot nu toe werd ge vonden bedraagt al meer dan zeventig stuks. TWEEDE KLASSE In de tweede klasse A mag Elto tot een van de sterkste twaalftallen wor den gerekend. Het pas gepromoveerde TOP zal dan ook met lege handen naar huis worden gestuurd. Swift III, even eens pas gepromoveerd, zal het mor gen niet gemakkelijk krijgen. Een ge lukspel tegen Vopo ligt echter het meest voor de hand. Eendracht—Vios II is een wedstrijd waar weinig van te zeggen valt. Is Vios II dezelfde ploeg van vorig jaar, dan zijn ze niet kans loos. zal Spui niet met de winst gaan schui ven. In de tweede klasse F kan Tern. Boys II de leiding van Driewegen II overnemen door AZVV II een neder laag te bezorgen. De Terneuzenaars spelen hun laatste wedstrijd, die zij moeten winnen, want anders mag Driewegen II zich kampioen noemen. M. L., en de 50-jarige J. van N. Op de Churchilllaan passeerde een autobus van het gemeentelijk ver voerbedrijf, die bestuurd werd door een chauffeur onder toezicht van een instructeur, het kruispunt. Het verkeer, komende uit de Schel- destraat, bleef voor het kruispunt op het passerende verkeer wachten. Plot seling stak een bromfietser met de fiets aan de hand lopende de rijweg van de Churchilllaan over. De bus chauffeur kon een aanrijding niet de overblijfselen van het paleiscomplex van deze beruchte keizer. Veel archaeologische of kunstzinnige betekenis hebben verder de opgravin gen tussen het Colosseum en de Porta San Paolo niet, af gezien van een paar interessante wandschilderingen dié men ontdekte onder het tegenwoordig ge park Monte Celio. Maar vlak bij de Porta San Paolo zelf kwam een bui-i tengewoon mooi beeldje te voorschijn: Het is vervaardigd uit marmer eri dank zij het feit dathet in een nis stond, goed geconserveerd. Men ziet onmiddellijk, dat het een voorstelling is van de god van de antieke genees-: kunde, Aesculaap. Zo heeft in Rome een moderne nieu wigheid op verkeersgebied ertoe bijge-: dragen, dat de kunstschatten én de kennis omtrent het verleden van de stad werden verrijkt. Daarom is het zeer goed te begrijpen, dat niet alleen het publiek in spanning wacht op de beloofde volgende lijnen van de Me- tropolitana, maar dat ook de archaeo- logen de nieuwe opgravingen nauwe lijks kunnen afwachten. Binnen een paar jaar zal de onder grondse het centrum van de stad in alle richtingen doorkruisen en het is zeer waarschijnlijk, dat dan bij de werkzaamheden weer een groot aan tal belangrijke vondsten uit de oud heid aan het daglicht geb "'il'eit worden. meer voorkomen. De wagen raakte met het linkervoorwiel de trottoir band, schoot door en rukte een te lefooncel mee, waarin een dame van middelbare leeftijd een gesprek voer de. De bromfietser, de dame en de telefooncel werden enkele meters door de bus meegesleurd. De dame moet vrijwel op slag dood zijn geweest. De man, wiens fiets onder de bus door was geschoven, is in zeer ern stige toestand naar een ziekenhuis overgebracht en later overleden. GOES, 15 April. De competitie van de Zeeuwse Korfbal Bond gaat morgen weer van start. Doordat Scam- polo III alsnog is ingedeeld in de derde klasse D nemen aan deze competitie niet minder dan 53 senioren- en 23 adspiranten-twaalftallen deel, het hoogste aantal, wat tot heden is be reikt. Uiteraard is nog niet precies na te gaan, hoe de diverse verenigingen hebben „overwinterd” en ook is niet direct te zeggen hoe de krachtsverhou dingen zullen liggen, vooral niet om dat er een 2e tweede klasse afdeling is ingesteld. In de eerste klasse trekt Olympia naar Middelburg om de strijd aan te binden met Swift. De Olympianen worden al direct voor een zware op gave gesteld, die zij bijna onmogelijk kunnen uitvoeren. Bijzonder interes sant is de ontmoeting tussen Scampolo en de jongste eerste klasser Volhar ding. De Poel gaat op bezoek bij Tjoba en zal de winst wel aan de thuisclub moeten laten. WIERINGERWERF, 14 werden op twee plaatsen Hun toekomst leek nietigd. Doch zes weken later, op 21 Juni 1945, werd het herstelwerk aan de dijk begonnen. Nog eens zes weken later was het dijk- lichaam in zijn gehele lengte boven water en op 9 Augustus konden de twee pompstations „Lely” en „Leemans”, die ge spaard waren gebleven, weer in gebruik worden gesteld. Op Dinsdagmorgen 11 December om negen uur» was het oorspronkelijks waterpeil van de polder weer bereikt en wat in 1930 614 maand had ge duurd was nu binnen vier maanden bereikt. Nu, na tien jaar, zijn vrijwel alle sporen van de vernietiging uitgewist. In verrassend snel tempo heeft de wederopbouw zich voltrokken en de HONGKONG, 14 April. Te Hong kong is Donderdagochtend vroeg een huurkazerne ingestort. Zes personen kwamen om het leven en 27 liepen verwondingen op. Rome is nu eenmaal Rome en daarom heeft de aanleg van de ondergrondse spoorbaan hier ook belangstelling gewekt in archaeo logische kringen. Men heeft n.l. ’n groot aantal interessante overblijf- April. Zondag a.s. zal het tien jaar geleden zijn, dat de Duitsers des mid dags om twaalf uur de Wieringermeerdijk op bliezen en het water, dat buiten de dijk 31/? meter hoger stond, als een vloedgolf de 19.478 ha grote polder binnen stroomde, alles vernieti gend wat het op zijn weg ZATERDAG 16 APRIL. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 7.09 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws, weerber. en Kath. nieuws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor da kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Orgelcpnc. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Promenade orkest, en solist. 14.00 Boekbespr. 14.10 Zang. 14.20 Engelse les. 14.40 Gevar. muz. 15.15 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.55 Gr. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Voor da jeugd. 17.00 Instr, trio. 17.20 Voor da jeugd. 18.00 Samenzang. 18.15 Journali stiek weekoverz. 18.25 Gram. 18.30 Pari, overz. 18.40 Gram. 18.45 Regeringsuitz.: „Atlantisch allerlei”. Een en ander over de 14 landen van het Atlantisch Pact. 19.00 Nieuws. 19.10 „Lichtbaken”, caus. 19.30 Avondgebed en lit. kal. 19.45 Kamer-' ork. en solist. 20.30 Gram. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Paaseieren-race. 23.00 Nieuws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22-24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) VARA: 7.0» Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Even opkrikken. 7.50 Gram. 8.0» Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tij. delijk uitgeschakeld”, caus. 10.05 Morgen» wijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.35 Pianorecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Gram. 13.45 Voor de jeugd. 14.20 Sportpraatje. 14.35 Amus. muz. 15.00 Uitz. in dialect. 15.25 Praatje over con sumentenbelangen. 15.40 Accordeonork. 16.05 Boekbespr. 16.20 Radio Philh. ork. 17.00 Weekjourn. 17.30 Orgel en zang. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Pas separtout”, caus. 19.40 Bijbelcursus. 19.55 „Deze week”, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Soc. comm. 22.15 Lichte muz. 22.40 „De Odeonmoorden”, hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. TELEVISIE-PROGRAMMA AVRO: 20.00 Testplaat en gram. 20.15 Filmmelodiën. 20.30 Televizier. 20.55 Pau ze. 21.00-22.15 Gevar. progr. BRUSSEL (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Radio-Almanak. 14.30 Journ. 15.00 Lichte muz. 15.45 Accordeonmuz. 16.00 Gram. 16.15 Accordeonmuz. 16.30 Gram. 16.45 Eng. les. 17.00 Nieuws. 17.10 Trompet en piano. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Trompet en piano. 17.40 Orgelconc. 18.15 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Cabaret. 21.00 Bood schappen van missionarissen. 21.30 Verz. progr. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 23.00 Nieuws. 23.05-24.00 Dansmuz. ontmoette. Achttien da gen later capituleerde ’t Duitse leger. In de nacht van Maan dag 16 op Dinsdag 17 April 1945 kwam om vier uur het bericht, dat de Duitsers zonder enige militaire noodzaak de polder waar het koolzaad reeds in bloei stond, zou den inunderen. Acht uur kregen de ongeveer 7000 bewoners en een groot aantal onderduikers om hun woningen en wat hun lief was geworden te verlaten. Om twaalf uur AMSTERDAM, 14 April. Op een in „Bellevue” gehouden vergadering van de stakende Amsterdamse dia mantbewerkers heeft de voorzitter van de Alg. Ned. Diamantbewerkers- bond, de heer I. Mug, medegedeeld, dat ongeveer tien chefs (bedrijfslei ders) als lid van de A.N.D.B. hebben bedankt. Het bestuur en de bonds raad hebben met algemene stemmen besloten, dat het bedanken niet wordt aanvaard en dat de chefs als lid ge royeerd zullen worden. Deze chefs, aldus de heer Mug, na men him besluit niet uit vrije wil, doch zij zijn economisch hiertoe ge dwongen. Op hen is morele druk uit geoefend. Het was volgens de voor zitter opvallend, dat de eerste be dankbrieven binnenkwamen van chefs, die werkzaam zijn bij resp. de voorzitter en de vice-voorzitter van de Algemene Juweliersvereniging. „Wij zijn van mening, dat zij zich hebben laten wegkopen. Nog vóór de af gesproken tweede bijeenkomst, die wij met hen zouden hebben, verlieten de chefs de organisatie. Wat zij ge daan hebben is een dolksteek in de rug van de stakers”, aldus de heer Mug. In de tweede klasse B zal Zuidwes ters een zware kluif hebben aan het bezoekende Dios. Animo heeft geen ongunstige papieren in de wedstrijd tegen Vitesse. Scampolo IILuctor zal hoogstwaarschijnlijk eindigen in een zege voor de bezoekers. DERDE KLASSE In de derde klasse A zal BKC iets te sterk lijken voor Atlas. Stormvogels zal Koudekerke wel aankunnen. In de derde klasse B zijn TOP II Swift VI aan elkaar gewaagd. Een puntenverdeling ligt het meest voor de hand. In de derde klasse C zal Kats waar schijnlijk Zeelandia II overtroeven. Togo II zal aan WKV de handen vol hebben. In de derde klasse D kan Elto II de puntjes bemachtigen van Blauw Wit II. Luctor II en Vitesse II zullen elkaar niet veel in de weg leggen. ADSPIRANTEN Bij de adspiranten A ligt voor Tjoba een kleine overwinning in het ver schiet tegen De Poel. Vopo is niet op gewassen tegen Swift A. Bij de adspiranten B heeft Zuid westers A de gunstigste papieren te gen Swift Snel. Bij de adspiranten C blijft de ont moeting OlympiaBlauw Wit voorlo pig een open vraag. Scampolo kan Vol harding wel overwinnen. Bij de adspiranten D zal Animo B er wel in slagen om Swift Rap een neder laag te bezorgen. BONN, 14 April. Het kleine Beierse stadje Ebersberg is in op schudding geraakt over het lot van een elfjarig schoolmeisje, dat door ’n Amerikaanse rechter tot Frangaise is verklaard en nu door haar moeder in Marseille wordt terug verlangd. Het meisje kwam in de laatste maanden van de oorlog met twaalf andere naamloze kinderen in een transport uit Oost-Duitsland aan in Eger in het Sudetenland. Hier werd het door een Duitse familie als pleegkind opgeno men. Het vluchtte met de familie naar Beieren, waar het is opgegroeid. Thans heeft het Amerikaanse gerecht in Frankfort uitgemaakt, dat het kind de dochter is van een Franse verzets strijdster, die het in 1944 in een ge vangenis in Breslau ter wereld bracht. Het kind was terstond van de moe der weggenomen, doch na de oorlog heeft de Internationale Vluchtelin genorganisatie alles gedaan om het op te sporen. Dat is thans gelukt en de Amerikaanse rechter heeft bevo len, dat het kind aan de in Marseille levende moeder zal worden terugge geven. De pleegouders willen het kind echter niet afstaan en hebben ver klaard, dat zij het voor de politie ver- 1 k 3

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5