Deel van gemeentepersoneel van Amsterdam weer staking in Prof. Gerbrandy benoemt tot vierde minister van staat in Uwe-a Het herderlijk schrijven van de Herv. Kerk en de Chr. School C.H.U. niet afwijzend tegenover verzoek om samenspreking met A.R. B. Frankrijk maakt atoom' Prinsessen zetten hun tocht voort Communisten uit de commissie van bijstand? en zware de Schoolraad van Jaarvergadering i H. W. Tilanus op jaarvergadering Kamerverkiezingen in 1956 zullen politieke strijd worden Gemeenteraad verwierp intussen alle communistische moties, waarin het W. werd afgekeurd geen bommen beleid van Dr Van Itterzon: „Dankbaar voor de reha bilitatie van onze voormannen’’ V J Een nationale fig verjaardags- DE BILT ZEGT: Zelfde weertype PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Grootse huldiging tijdens receptie in Den Haag Stichting lie JAARGANG No. 8063 Waarnemend-hoofdredacteur Prof. Dr J. J. de Jong (ZIE PAGINA 3) als uitvloeisel van hun belijden (Zie vervolg op pag 7.) i DONDERDAG 14 APRIL 1855 Directeur: JACQ DE SMIT cp het gebied van de zal beperken tot _I_ tot naar neu- het de de or- Chr. NIEUWE MOTIES Toen kwam de socialist Herfst met zijn motie, waarin werd gevraagd de raad de bevoegdheid te geven om een lid van de commissie van bijstand tus sentijds ontslag te verlenen ingeval dit lid heeft opgehouden het vertrouwen van de raad te bezitten. DE BILT, 13 April. Over het al gemeen zonnig en droog weer. Zwak ke tot matige wind in hoofdzaak tus sen Noordwest en Noord. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. Hierover ontspon zich een heftig de bat. De V.V.D. stond ditmaal aan de zijde van de C.P.N., omdat men van mening was, dat de grote partijen de kleinere groeperingen uit de commis sie zouden kunnen weren. De bedoe ling van de heer Herfst was duidelijk: hij wilde de communisten uit de com missie hebben. Zijn motie werd aange nomen met V.V.D. en C.P.N. tegen. Di rect daarop diende de heer Herfst een voorstel van die strekking in. Na eni ge discussie werd dit voorstel aan de agenda toegevoegd en een nieuw de bat ontstond, waarbij de communisten zich hevig weerden. De burgemeester sloot echter omstreeks half elf de ver gadering. Vanmiddag gaat men verder met het debat en dan zal er over het voorstel-Herfst c.s. worden gestemd. ZEEUWSCH DAGBLAD ’s-GRAVENHAGE, 13 April. Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix en Irene hebben vandaag de berghut ver laten waar zij sinds Eerste Paasdag wegens het slechte weer hebben ver toefd. Het weer was vandaag zover verbeterd, dat de skitocht naar Klos ters kon worden voortgezet. In de loop van Woensdagmiddag kwamen zij met hun gidsen in Wies- badenerhut aan. Op de tocht daar heen heeft het gezelschap ook de „Dreilanderspitze”, het punt van samenkomst der grenzen van Zwit serland en de Oostenrijkse provin cies Tirol en Vorarlberg bestegen. te zeggen kinderen Tijdens een vergadering van perso neel van de Dienst van Publieke Wer ken, die bezocht was door ruim 400 personen, werd gevraagd wie er voor een hernieuwde staking was. Ongeveer dag een beslissing worden genomen. De raad kwam bijeen, omdat de com munistische fractie om een vergade ring had gevraagd. In een overzicht deelde de burge meester nog mee, dat aan de staking in totaal 4103 leden van het gemeente personeel hebben deelgenomen. Hij bracht hulde aan het’personeel van de Marine voor de wijze waarop hulp werd verleend, aan de militai ren, die dienst hebben gedaan op de bussen en bij de stadsreiniging en bovenal werkwilligen, die onder vaak moeilijke omstandigheden toch hun plicht bleven doen. Voorts dankte de burgemeester de politie voor het tactvol optreden tijdens de stakingsdagen. Fel was de critiek, die de heer Bran denburg (C.P.N.) liet horen op het be leid van B. en W. Hij diende twee mo ties in. In de eerste werd tot uitdruk king gebracht, dat een directe bij een- roeping van het georganiseerd overleg nodig is ter bespreking van de door de stakers verlangde herziening der lo nen en van de eveneens verlangde herklassificatie. In de tweede motie werd gevraagd de geschorste en ont slagen arbeiders in hun rechten te her stellen. Beide moties werden met al leen de tien communistische stemmen voor, verworpen. (Van onze parlementaire redacteur) ’s-GRAVENHAGE, 13 April. Honderden personen hebben vandaag van de gelegenheid gebruik gemaakt om prof, mr P. S. Gerbrandy in „de Witte Brug” te Den Haag te feliciteren met zijn zeventigste verjaardag. Zelden is beter gebleken dan op deze dag welke grote plaats de oude Nederlandse oor- logsieider in ons volk inneemt. De bekroning op zijn levenswerk werd hem vandaag geschonken. Minister-president dr Drees deelde nl. aan het einde van zijn rede mede, dat H.M. de Koningin heeft besloten prof. Gerbrandy te benoemen tot minister van Staat. Deze mededeling wekte uiteraard het nodige enthousiasme. De vreugde was groot, toen de heer Drees de zeven- tig-jarige een afschrift van dit besluit overhandigde. Professor Gerbrandy is nu weer Excellentie Gerbrandy. Hoe hoog deze onderscheiding is blijkt wel uit het feit dat hij de vierde minister van Staat is. De anderen zijn Jhr Mr F. Beelaerts van Blokland, vice-president van de Raad van State, Mr E. N. van Kleffens, gezant in Portugal en oud-minister van Buitenlandse Zaken en Mr J. R. H. van Schaik, lid van de Raad van State, oud-voorzitter van de Tweede Kamer en oud-minister. Het is ondoenlijk om een overzicht te geven van de vele aanwezigen. Het Kabinet was vertegenwoordigd door de ministers Drees, Algera, Zijlstra, Beyen, Donker en Beek Verder waren er afgevaardigden van alle construc tieve fracties in ons parlement, als mede de voorzitters Kortenhorst en Jonkman. Vele leden van de Raad van State, de Hoge Raad en verschillende hoogleraren van de Vrije Universiteit maakten eveneens hun opwachting. En natuurlijk was de A.R.-partij in al haar geledingen present. EENSGEZINDHEID Op deze receptie, die werd aange boden door het Centraal Comité van A.R.-Kiesverenigingen hebben zowel dr J. Schouten, als partijvoorzitter, als dr W. Drees, gewezen op de gro te verdiensten Van prof. Gerbrandy in de bange oorlogsjaren. Dr Schou- (Van een speciale verslaggever) AMSTERDAM, 14 April. „Wanneer het reorganisatierapport door de A.R. Partij wordt aangenomen en als uitvloeisel daarvan verzoeken om sa menspreking ons bereikt, zal het hoofdbestuur van de C.H.U., naar ik meen te mogen zeggen, daar zeker niet afwijzend tegenover staan”. Dit verklaarde de heer H. W. Tilanus in zijn jaarrede op de algemene vergadering van de Christelijk Historische Unie, welke bijeenkomst vandaag onder zeer grote belangstelling in het gebouw „Bellevue” te Amsterdam is gehouden. En even later herhaalde hij, hetgeen reeds bij de eerste ontmoeting in deze kring door hem was gezegd, nl. dat men nu, evenals dit tien jaar geleden het geval was, ziende op de zorgen en moeilijkheden van het volk, elkaar over de muren van kerken en politieke partijen heen de hand dient te reiken om, zoveel mogelijk, met behoud van eigen beginsel en eigen principieel inzicht, samen op te bouwen, te herstellen en te vernieuwen met frisse moed en vooruit strevende kracht. Weliswaar kan men nu, zo vervolg de de heer Tilanus, ten opzichte van de direct-na-oorlogse jaren verbete ring en een zekere welstand constate ren, doch de noodzaak om samen te bouwen geldt nog evenzeer, want de spanningen in de wereld zijn' nog groot en de bereikte welstand is een wankel bezit. Verschillende malen wees de heer Tilanus erop, dat naar hij meende de verkiezingsstrijd van 1956 een zware strijd zal worden. Hij herinnerde in dit verband aan de politieke verkla- 1 ring, die reeds in September 1953 door het partijbestuur van de P.v.d.A. werd 1 gepubliceerd en waarin partijvorming op confessionele grondslag scherp werd bestreden, omdat deze zou lei- den tot „onvruchtbare vleugelstrijd en 1 onmacht tot politieke vormgeving. J De Oostenrijkse kanselier, Julius Raab, (rechts) staat hier in Moskou naast de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotof, terwijl een zestig man sterke Militaire Band de volksliederen van beide landen speelt ter ere van de aankomst van Raab op het Centrale vliegveld van Moskou. Op het vliegveld stond eveneens een erewacht van honderd man aangetreden. Op de tweede rij (links) ziet men nog juist de commandant van het Moskouse garnizoen, generaal Kolesnikov. Abonnementsprijs 0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord de minister-president uiteen hoe be langrijk het was dat prof. Gerbrandy de leiding van het Kabinet op zich heeft genomen. „Naast Koningin Wil helmina zijt gij het geweest, die er in geslaagd is om het vertrouwen van ons volk in de toekomst te behouden”. Vooral prees dr Drees het overleg van prof. Gerbrandy met politieke en mili taire leiders om Nederland zo spoedig mogelijk te bevrijden. Een normale Koninklijke onder scheiding kon minister Drees, namens de Koningin niet meer overhandigen, want prof. Gerbrandy is reeds drager van het Grootkruis der Nederlandse Leeuw. Hoger, kan niet en daarom wékte juist zijn mededeling dat prof. Gerbrandy benoemd was tot minister van Staat zo’n groot enthousiasme. ...ALS EEN LEEUW... Een groot vriend van de zeventig jarige, mr Van Angeren, oud-minister van Justitie in een der oorlogs-kabi- netten, haalde herinneringen op. Eens heeft prof. Gerbrandy uitgeroepen toen hij weer kennis had genomen van het slappe beleid van de heer De Geer: „Ik barst van ergernis”. „Het heeft ge spetterd onder die grote snor en scher pe flitsen daarvan werden overgescho ten in de richting van de Koningin”. Toen prof. Gerbrandy eenmaal de lei der van het kabinet was is „de oude leeuw brullend opgesprongen”. Hij heeft onmiddellijk Churchill laten we ten dat Nederland zijn beste partner was. Al spoedig was het in Londen duidelijk, dat er een nieuwe wind aan het waaien was. Het Engels van de Londense minister-president was niet klassiek, maar het Friese Engels had het voordeel dat het veel beter insloeg. ten atoombommen te vervaardigen. Men was, zo verklaarde Faure, wel be zig geweest met onderzoekingen, die waren gericht op militair gebruik van atoomkracht, maar deze worden nu gestaakt Faure zei, dat de Franse regering vast zal houden aan twee principes wat betreft atoomenergie. In de eer ste plaats moet Frankrijk een atoommacht worden teneinde een macht van de eerste rang te blijven. In de tweede plaats zo zei hij, heeft de regering het definitieve besluit genomen, dat Frankrijk een „vreed zame atoommacht” moet worden. President Eisenhower heeft vandaag in Washington zijn goedkeuring ge hecht aan een verdrag voor het uit wisselen van gegevens betreffende atoomwapens met de veertien landen van de N.A.V.O. Terwijl de hoofdstedelijke gemeente^ over de maatregelen, die B. en W. van genomen om de jongste staking de kop in te druk- LONDEN, 13 April. De Britse zaakgelastigde te Peking heeft bij communistisch China geprotesteerd tegen de bewering, dat de Britse auto riteiten in Hongkong gedeeltelijk ver antwoordelijk waren voor het veron gelukken van het vliegtuig van de „Air India”, dat Zondag neergestort is met Chinese diplomaten aan boord. PARIJS, 13 April. Premier Faure heeft op een persconferentie ver klaard, dat Frankrijk het onderzoek op het gebied van de atoomenergie zal beperken tot het gebruik voor vredesdoeleinden. Men zal niet trach ten atoombommen te vervaardigen. Ültgave: „Èeeuwsch Dagblad” Giro 274289. oofdkantoor: Goes, L. Vorststr. on Tel. 2438 (b.g.g. voor redactie 2435 voor advert, enz. 2970), Kantoren: Vlissingen: Nieuwst*. 68 Telef 326; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009 Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28. Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes De synode zegt immers in dit verband: „Wat eertijds een begrij pelijke en noodzakelijke geloofsbe- slissing was, is nu voor vele Christe nen een algemeen geldend beginsel geworden” en hierin is een rehabi litatie van de voormannen der schoolstrijd vervat. Verder wordt dan echter gezegd, dat de motieven die tot de oprichting van deze scho len. Chr. organisaties e.d. leidden, hoewel ze hun waarde voor het he den niet verloren hebben, geen stu wende kracht meer zijn en dat het de vraag is, of ze thans tot dezelfde beslissingen moeten leiden. Dr Van Itterzon merkte op, dat de Chr. scholen destijds niet werden op gericht, omdat een aantal Christenen plotseling ontdekte, dat het beginsel van Chr. organisatie als een volstrekt en ten allen tijde geldend gebod Gods moet gelden. De reden was, dat het schoolleven werd ontkerstend en aan getast door de verlichtings- en revo lutiegeest. De vraag is nu maar, of we de funeste gevolgen van rationalisme en nihilisme al te boven zijn. Groot bezwaar had hij er tegen, dat het werk op en voor de Chr. school door de Synode alleen wordt gezien in het licht van de verdeeldheid. Teleur stellend is, dat daarentegen aan de ge spletenheid in de protestantse kerken in Nederland vrijwel geen aandacht wordt besteed. De Synode spreekt over de verzuiling en de verdeeldheid, die veroorzaken kan, dat het gehele volk het Woord Gods niet meer hoort. Kan hetzelfde niet gezegd worden van de verdeeldheid der modaliteiten? zo vroeg hij zich af. En laadt de kerk b.v. op radiogebied door het IKOR niet de schijn op zich, dat zij zelf naast de verenigingszuilen nog een kerkelij ke zuil heeft opgericht? Uit dit schrij ven. waarin aan organisaties en par tijen het gebod Gods wordt aangezegd, spreekt althans in het concept weinig ootmoed en besef van eigen kerkelijke zonden. Dr Van Itterzon miste ook het even wicht, als gezegd wordt dat wie voor een algemene organisatie kiest voor de openheid voor het Evangelie zal dienen op te komen, terwijl wie zich bij Chr. organisatie voegt, zich voor de zonde der vereenzelviging zal moeten hoeden. Zou de Synode het zonde der vereenzelviging willen noemen, als ouders hun kinderen naar scholen met de Bijbel zenden, omdat zij dat zien als uitvloeisel van hun belijden en ^elfs van hun doopbeloften? En wat AMSTERDAM, 14 April. - raadsleden heftig debatteerden Amsterdam hebben g ken, besloten arbeiders van de Dienst der Publieke Werken, daartoe aangezet door een door B. en W. ontslagen voorzitter van het stakings- comité om met ingang van heden (Donderdag) het werk opnieuw neer te leggen. De staking zal zijn gericht tegen de maatregel van B. en W. om 57 raddraaiers onder de stakers te ontslaan en om verdere kracht bij te zetten tot inwilliging van de looneisen, hetgeen zoals bekend ook de inzet was van de jongste staking. De gemeenteraad heeft tijdens een rumoerige vergadering, die de ge hele middag en avond in beslag nam, alle communistische moties, waar in werd gepoogd het beleid van B. en W. af te keuren, verworpen. Een motie van de heer Herfst (Arb.), gesteund door K.V.P. en Prot. Chr. partijen, om de communisten buiten de commissie van bijstand te zetten, kon nog niet in stemming komen, doch uit de debatten bleek, dat alleen C.P.N. en V.V.D. tegen de motie zijn. de helft van de aanwezigen stak daar op als antwoord de hand op, hetgeen voor de voorzitter blijkbaar voldoen de was om te verklaren, dat het be sluit met „overgrote meerderheid was genomen”! Bij deze nieuwe staking zo werd het tenminste ter vergadering gefor muleerd blijft hoofddoel verhoging der lonen. Daarnaast is zij het ant woord op de rancunemaatregelen van B. en W., die bij de dienst van P.W. drie arbeiders, leden van het stakings- comité hebben ontslagen. Voorts dient de staking als „drukmiddelen” op de besturen van de erkende vakbonden, opdat met het overleg over de zaak van de lonen spoed wordt betracht. In de „toespraken”, die werden ge houden tot de aanwezigen werd heftig gescholden op het college van B. en W. en werd verder meegedeeld, dat vanmiddag ’n delegatie van de stakings comité’s op het gemeentehuis het pro test van de burgerij tegen de rancu nemaatregelen, dat van ruim 20.000 handtekeningen was voorzien, heeft aangeboden. Een van de sprekers drong er op aan, dat ook het perso neel van de tram, gasfabrieken, reini ging en andere diensten opnieuw in staking zou moeten gaan. ONTSLAGEN In de gemeenteraadsvergadering deelde burgemeester d’Ailly mee, dat aan 57 leden van het gemeenteperso neel, die hebben deelgenomen aan de recente staking van enkele bedrijven en diensten der gemeente, door B. en W. is meegedeeld, dat zij niet meer in dienst zullen worden genomen. Over een twintigtal zal door B. en W. Vrij- „Blijkbaar meenden de heren” aldus de heer Tilanus, „dat zij, misschien met het oog op de Statenverkiezingen 1954, met de meeste vrijmoedigheid het diepste beginsel van hun rege ringspartners mochten aantasten. Maar, o wee, wanneer het omgekeerde gebeurt en zijzelf worden aangevallen. Spr. ging daarop uitvoerig de felle reacties na, welke het R.K. Mande ment in de P.v.d.A. had teweegge bracht. Over het uiteindelijk resultaat van dit Mandement ten aanzien van de R.K. leden in de P.v.d.A., verklaarde de heer Tilanus, dat alleen de stembus waar in ons democratisch Neder land een ieder in vrijheid zijn stem kan bepalen het gewenste licht zal brengen. Men behoeft echter geen pro feet te zijn, aldus spr., om te voorspel len dat de strijd tussen de P.v.d.A. en de K.V.P. een felle zal zijn. „Wij als Christelijk Historischen, vervolgde de heer Tilanus, gaan in tussen onze eigen weg. Wij zullen voor ons eigen beginsel opkomen en met objectiviteit ons oordeel trach ten te vormen. Sommige leden van de protestants christelijke werk groep in de P.v.d.A. zullen misschien wel eens aanvallen op ons doen en ons verwijten dat we tekort gescho ten zijn. Wij gunnen hun die propa ganda. Als het nodig is zullen we hen weerleggen en verder trekken we er ons niet veel van aan. De heer Tilanus had in het begin van zijn rede enige woorden van her- 1 denken gewijd aan verschillende be kende leden der Unie, die in de loop 1 van 1954 zijn overleden. Onder hei) werden genoemd de heren J. J. La Maitre, oud-voorzitter van de staten kring Leeuwarden, de heer H. Kre mer uit Assen, K. Wouterse, wethou der van St. Laurens en W. van der Ploeg, voormalig gemeente-secretaris van Oud-Vossemeer. De vergadering hoorde deze herdenking staande aan'. Aan het slot van de rede werd een telegrafische aanhankelij kheidsbetui- ging gezonden aan H. M. Koningin Ju liana en als een punt dat niet op de agenda stond, maar met klaterend applaus werd begroet een felicitatie aan de jarige prof, mr P. S. Gerbran dy. ’s Middags gaf mr G. Vixseboxse een boeiende les op het punt van de inter-, nationale politiek, die hij, als nu meer dan ooit van betekenis, in de belang stelling van alle Christelijk Histori schen aanbeval. Bij de behandeling van diverse voorstellen van kiesverenigingen be sloot men o.a. de sociaal-economi- sche commissie van de C.H.U. te verzoeken, in samenwerking met dö landbouwcommissie en de midden- standscommissie, over te gaan tot bestudering van de mogelijkheid ener vijfdaagse werkweek. Het da gelijks bestuur liet voorts een veel belovend geluid horen inzake de te voeren verkiezingspropaganda. De eerste stap op dit pad werd reeds ter vergadering gezet: er verscheen een kolossale oranje bus in de zaal eri de aanwezigen werd verzocht daarin al leen maar papiergeld te deponeren, opdat een flink bedrag voor de pro- pagandakas bijeen zou komen. Medewerkers: J. A. van Bennekom Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huljssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Ds J. Kwast, Vlissingen; J. Laport Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moil, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zuidema, Goes. ten zeide: „Hindernissen en zorgen hebben gelukkig Uw houding en in zicht niet belemmerd. Aarzeling was U vreemd, radicale beslistheid en standvastigheid kenmerkte U. U vocht voor recht, vrijheid en onaf hankelijkheid en daardoor zijn Uw houding, woorden en handelingen van onschatbare betekenis geweest voor allen die in het bezette gebied aan het verzet deelnamen. Ondanks de bezwaren tegen Uw beleid, on danks de soms felle critiek, is er eenstemmigheid in lof als het gaat over Uw houding in Londen. Deze eenstemmigheid is op politiek ge bied een zeldzaamheid, maar juist daaruit blijkt Uw nationale beteke nis in die donkere tijd”. „Uw werk in Londen is van histori sche betekenis”, aldus dr Drees. Gij zijt in heel ons volk een grote natio nale figuur. Namens de regering zette (Van onze §-redacteur) UTRECHT, 13 April. Op de vandaag te Utrecht gehouden jaarvergade ring van de Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel werd veel aandacht besteed aan het herderlijk schrijven van de Synode der Ned. Hervormde Kerk over het Christen zijn in de Nederlandse samenleving. De voorzitter, dr G. P. van Itterzon, wijdde er zijn gehele openingsrede aan, zich daarbij baserende op het brede uittreksel, omdat de volledige tekst eerst thans ver scheen. Hij verklaarde uitermate gelukkig te zijn met de positieve erkenning van de begrijpelijkheid en noodzakelijkheid van de oprichting van Chr. scho len, politieke partijen en sociaie organisaties in de vorige eeuw, die in dit stuk ongevraagd en eigener beweging door de Synode gegeven wordt. heeft de Synode ouders, die hun openbare school zenden en die daar vanwege de wettelijk opgelegde traliteit niet die openheid voor Evangelie aantreffen, die de Synode met nadruk verlangt? De Synode zegt, dat de Christen naast de mede-mens heeft te staan om hem door zijn anders-zijn te dienen, Wat in dit verband van de antithese gezegd wordt, wijzen we af als een hardnekkig misverstand, aldus dr Van Itterzon. Maar inderdaad willen wij naast de medemens staan om hem met ons anders-zijn te dienen en dit an ders-zijn komt op schoolgebied daarin tot concrete uitdrukking, dat wij nog steeds roepen om onderwijzers, die uit liefde tot de Heiland en tot het kind de jeugd van ons volk willen dienen. De secretaris, mr J. Hangelbroek, deelde mee dat in 1954 aan het exa men voor de na-acte door 134 onder wijzers en onderwijzeressen deelgeno men werd; 123 deelnemers slaagden, waarvan 77 de aantekening voor Ge loofsleer verwierven. Een bestuurs voorstel om de Prot. Chr. Onderwij zersvereniging toe te laten als lid van de Schoolraad stuitte op enig verzet in de vergadering. Enkele sprekers von den, dat deze jonge organisatie de ganisatorische vrijheid van het onderwijs bedreigt door het streven naar een wettelijke regeling van de schoolvergadering in haar program te schrijven. Bovendien opent de P.C. O.V. de weg voor de doorbraak door het aanvaarden van een politieke neu traliteit. De secretaris antwoordde, dat de Schoolraad zich niet mag mengen in de interne zaken van de aangesloten organisaties en dat deze zaken de raad pas aangaai), als zij daarin tot moei lijkheden zouden leiden, wat niet te verwachten is. Een voorstel om de be slissing over de toelating een jaar uit te stellen werd verw'orpen. Met slechts 10 stemmen tegen werd de P.C.O.V. daarna tot de Schoolraad toegelaten. In de middagvergadering sprak dr H. J. Langman tenslotte over de com- compromis- of syntheseschool.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 1