DE DOOLHOF ■h Gupa: KNEEDBAAR HOUT iran Ceta Bever een Wolfaartsdijk krijgt prachtig wijkgebouw Het Goese V.V.V.-bestuur slaat de wieken uit. Zeeuwse rundveehouders te Middelburg bijeen* meer HOUTMAN Er staan reeds vele plannen op stapel, maar de kas is arm. Baron Collot d’Escury: „Jonge boeren moeten belangstelling tonen!” Bramine Marianne Vos verrichtte eerste steenlegging Vrije bewerking van een Engels verhaal van Mrs Henry Wood. STAATSEXAMEN (HBS&Gymn.) RESA-HILVERSUM w ZEEUWSCH DAGBLAD Zaterdag 9 April 1955 s ll FEUILLETON pag. 5 Twintigduizend folders naar alle windstreken. Gouden doctoraat Bestuursvergadering L.J.G. De heer M. C. Risseeuw bedankt als voorzitter. PIANO’S ORGELS f<V: •nt- >or- L. 7 Cycloïde Puntensysteem bij premiekeuringen afgeschaft. - - Tentoonstelling van schilderijen van de ramp te Ouwerkerk Oesterverzending in Maart Oö.-' f I I 4 PASEN t ma i las- »uw loie (Bekende Schriftelijke Cursus) Engeland 170.650 Ingezonden Mededeling (Adv.). lag Ingezonden Meded?i: aan 7 ir a. van en LEIDEN, 8 April. Op Woensdag 13 April 1955 zal het vijftig jaar gele den zijn, dat mr R. van Woelderen, ge boren te Oost-Souburg, advocaat en pro cureur te Utrecht en wonende aldaar, aan de Leidse Universlteit promoveerde tot doctor In de rechtswetenschap. VOOR DUIZEND EN ÉÉN DOELEINDEN oor aan ag- J.30 5.15 5.02 >or. Gr. igd 1.00 ale nr. ws. !.00 0 af ;n 'OOI' Pa. 770- OU- 0.13 lan. dat ?al- 2n J.) er a- ij- it. ?n ?n il- a- 535 b; >19 t); en en sl ier 01- 1S- I. 31 n- M. 03 C. or en e- r- L. 31 o- •t- er o- Ingezonden Mededeling (adv.) Singel 114-116 SCHIEDAM Sedert jaren vertrouwd adres De Gycloïde-tropas en naven geven 70% wrijving- besparing I Alleen bij SIMPLEX i Donderdag is Z.K.H. Prins Bern- hard met de prinsessen Beatrix en Irene uit het Oostenrijkse dorp Galtür met drie sleden, getrokken door rendieren, de bergen inge trokken. Vóór het vertrek maakte een fotograaf deze opname: de twee oudste prinsessen naast een van de sleden met een rendier. MIDDELBURG, 8 April. „Het toiietteren en voorbrengen van rund vee op keuringen” was de titel van de causerie, die ir W. L. Harmsen, rijks- veeteeltconsuient, gistermiddag tijdens de algemene vergadering van de ver eniging tot Verbetering van het Rund vee in Zeeland in het Ned. Koffiehuis, heeft gehouden. De heer Harmsen besprak aan de hand van een projectiestrip de ver schillende facetten, die het toiietteren met zich meebrengt. Hij was mening, dat aan de soignering van het vee, dat op een keuringsdag een jury moet worden voorgeleid, bijzondere aan dacht dient te worden besteed. Betreffende de premiekeuringen zei ir Harmsen, dat het puntensy steem met ingang van Mei zal wor den afgeschaft. De klassen voor de verschillende categorieën blijven ge handhaafd, evenals het geven van een toelichting. De waardering zal worden uitgedrukt, zoals dit op de fokdagen wordt toegepast. De voorzitter, baron H. A. A. Collot Als technisch ambtenaar bij de P.Z. E.M .is aangesteld de heer J. van Stee te Koudekerke. d’Escury, zei in zijn openingswoord ’t in de allereerste plaats te betreuren, dat het ledental was teruggelopen. Maar ook het feit, dat zo weinig jonge boeren belangstelling tonen voor de vergaderingen, waarin toch vaak veel valt op te steken, achtt hij niet be paald verheugend. Hij deelde voorts mee dat de heer M. de Bruyne be noemd is in de commissie voor het afstammelingenonderzoek in Zeeland. Een verhoging van de contributie en het door de kringen af te dragen be drag tot resp. 4,en 2,50 kon de goedkeuring van de vergadering weg dragen. Voor de benoeming van een tweetal bestuursleden, die tevens lid zullen zijn van de Proy. commissie ter Bevor dering van Rijkswege van de Rund- veefokkerij in Zeeland zullen worden voorgedragen de heren L. J. van Gas tel te Schuddebeurs (periodiek aftre dend) met de heer L. J. Vis te Noord- gouwe en voor de vacature van de heer A. C. van Waes A. Stegaart te Stoppeldijk met J. B. te St Jansteen. RUNDVEESTAMBOEK Aansluitend hierop hielc^het Neder landse Rundveestamboek een districts- vergadering, waarin de heer A. E. El- dekam, hoofdinspecteur bij deze instel ling, het woord voerde. Hij noemde 1954 een belangrijk jaar voor het stamboek, waarin vele vorde ringen te constateren vielen. De ex port was hoger dan voorheen, waarbij het aantal stamboekdieren dat van het gebruiksvee overtrof. Een geheel nieuw onderwerp voor ’t N.R.S. is het bloedgroeponderzoek, waarmee onlangs is aangevangen. Dit vergemakkelijkt het vaststellen van de vruchtbaarheid en het vaderschap, al dus de heer Eldekam. Tenslotte werd een film vertoond over de gehouden tentoonstelling in Den Bosch. schilderijen over de ramp en herstel. ten denken en peinzen. Het bedroef de hem, dat zij geen vertrouwen in hem schonk; dat zij hem geen gelegen heid gaf, haar te helpen, indien dat nodig moest zijn. Maar dat had zij niet gedaan en zij zou het nu ook niet doen. Soms was het hem voorgekomen ook nu weer alsof zij zijn moeder niet kon zijn. HOOFDSTUK X. Een bescheiden klopje op de deur wekte hem uit zijn overpeinzingen. Hewitt trad binnen, die orders voor de volgende morgen halen kwam en i vroeg: „Wenst u nog iets te gebruiken, sir Karl?” „Ja, graag wat warme cognacgroc, Hewitt. Ik ben huiverig. Is het buiten koud? „Ik vind van niet, sir.” Hij verdween en keerde iets later met de groc terug. „Hoor eens, Hewitt, heeft mijn moe der de een of andere zorg of onrust, die haar drukt? Weet je er misschien iets van? Zij schijnt mij erg ontstemd te zijn.” „Dat heb ik ook gemerkt, sir, maar ik weet niet, wat het is. Uw moeder is ontzettend veranderd sinds de dooa van sir Adam, ’t Was ook een vrese lijke slag, sir. Daar komt men niet gauw overheen.” „Het is maar al te waar, Hewitt. Misschien vergis ik mij wel. Hoeveel kun je niet, voorzover ik zien kan.” meteen „Ik dacht, dat ik u beledigd had of tenminste verdriet had aangedaan door mijn aanstaand huwelijk. Dat speet mij geducht.” „Mijn leed betreft alleen mijzelf”, antwoordde zij. Karl begreep er niets van. Schul den? Neen, van buitengewone, buiten sporige uitgaven had hij nooit iets ge merkt. En al was dat zo, dan kon zij zich tot hem wenden en hij zou die betalen. Wat was er toch? Want hij was er nu van overtuigd, dat zij niet GOES, 8 April. Wanneer deze zomer in Parijs, in Knokke of in Baden- Baden een folder van de stad Goes onder ogen krijgt, dan zult U ongetwijfeld even verbaasd staan kijken. Bovendien zult U tot de conclusie komen, dat het V.V.V.-bestuur daar in Goes niet stilzit, maar alles in het werk stelt om het toeristisch verkeer naar Zeeland en in het bijzonder naar het agrarisch cen trum te bevorderen. Dat is ongetwijfeld een verdienste van dit bestuur, voor al als men bedenkt, dat de Goese V.V.V. met grote financiële moeilijkheden heeft te kampen. Gelukkig heeft men kunnen vaststellen, dat de midden standers steeds meer begrip voor deze zaak, die in de eerste plaats het dienen van de welvaart beoogt, krijgen. Twintigduizend folders zullen naar alle windstreken worden verzonden. En bij deze wijze van propaganda maken laat men het niet. Elke ge legenheid, die zich voordoet, wordt aangegrepen. Dat de resultaten niet achterwege blijven, doet zich begrij pen. Reeds nu kwam een groot aan tal aanvragen binnen, zowel uit het binnenland als van over de grenzen. Vooral van Duitse zijde blijkt veel belangstelling voor een bezoek aan Goes te bestaan. En dat is niet te verwonderen, want het is de bedoe ling, dat er een pendeldienst Duits- land-Zeeland zal worden ingelegd. GOEDE VERWACHTINGEN Er staan reeds vele plannen op sta pel. Veelal ontbreekt echter het zo nodige startgeld. „En als we iets doen, moet het goed gebeuren”, zo zei de heer M. Haasdonk, die een en ander (bij afwezigheid van de voorzitter, de heer E. N. C. van Riesen, die in het buitenland vertoeft) vertelde. „We hebben grote verwachtingen van het fruitcorso”, zo vervolgde spr. „en voor al van de zijde van de N.F.O. en de Bond van Veilingen bestaat voor dit evenement grote belangstelling. Aan dit evenement moet echter een grote reclame-campagne vooraf gaan en daarom hopen we, dat we niet tever geefs een beroep op de belanghebben den zullen doen”. De V.V.V. Goes heeft reeds f 500. beschikbaar gesteld als startgeld. Zij heeft dit gedaan uit een arme kas, er van overtuigd zijnde dat men hiermee de Goese gemeenschap een goede dienst bewijst. Enige ongerustheid heerst er in V.V. V.-kringen over de trage gang van za ken betreffende de bootverbindingen. Men heeft echter begrip voor de moei lijkheden, waarmee de diverse instan ties te kampen hebben. ENIGE CIJFERS Tot slot enkele cijfers, die niet nala ten enige indruk te maken. In 1952 vervoerden de Zeeuwse veren 3.573.528 passagiers en 499.434 auto’s. Deze be dragen werden in de daarop volgende jaren aanmerkelijk overtroffen. Als men aanneemt, dat 5 pCt (en dit cij fer is aan de lage kant) van deze pas sagiers toeristen waren, dan komt men reeds aan een aanzienlijk getal. Inte ressant zijn ook de cijfers, die het ETI bedienden zijn hier?” „Drie sir, twee meisjes en ik.” „Twee meisjes maar. Dat is toch niet genoeg voor Foxwood? Waarom houdt mijn moeder niet meer bedien den?” „Mevrouw zegt, dat zij er niet meer kan houden, sir.” „Dat is onzin”, zei Karl, die hierin niet verder vroeg, maar die het ge drag van zijn moeder zo vreemd vond, dat hij polste bij Hewitt: mogelijk werd hij dan iets gewaar waaraan hij - - :o -i._i. n_- scheid van hem, waarna zij zich naar witt een oude getrouwe. i i „Er kunnen toch geen schulden gebruiken.’ WOLPHAARTSDIJK, 8 April Zo trots als een pauw en met een zelf verzekerdheid van een echte vakman stond Don derdagmorgen een elf jarig meisje een steen te metselen in het in aan bouw zijnde wijkgebouw met zusterwoning te Wolphaartsdijk. Het was Bramine Marianne Vos, die deze plechtigheid, die werd bij gewoond door ’t bestuur van de plaatselij ke afdeling van het Groene Kruis en vele be langstellenden, verricht te. Hieraan vooraf had Bramine’s vader, dokter A. I. Vos, de voorzitter van het Groene Kruis, een korte toespraak ge- de adopterende Friese gemeenten Harlingen, Gaasterland en Smallin- gerland als startkapitaal voor een wijkgebouw werd geschonken en dat nu zal aangewend wor den voor de aanschaf van een verwarmmgsinstalla- tie in het gebouw. Na afloop van deze korte plechtigheid werd een bijeenkomst gehou den in het gemeentehuis, waar burgemeester S. A. N. van Oeveren zijn ge lukwensen richtte tot ’t bestuur van het Groene Kruis. Ook de familie Vos complimenteerde hij. Bramine Vos mocht als aandenken een armband in ontvangst nemen. ZIERIKZEE, 8 April Het zwaar getroffen Ouwerkerk zal deze maand door het bezoek van de Canadese am bassadeur b(j de opening van de kleu terschool op 19 April en het officiële bezoek van het Zweedse koningspaar weer in het middelpunt van de inter nationale belangstelling komen. In overleg met de Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland stélt de kunstschilder 3. Meine Jensen uit Driebergen thans In een lokaal van de GOES, 8 April. In de hoofdbe stuursvergadering van de L. J. G. werd besloten dit jaar de sportdag op Noord- Beveland te houden en wel op Zater dag 28 Mei a.s. Onder deskundige lei ding van de heer Goedee uit Goes is reeds heel wat voorbereidend werk ver richt, zodat de organisatie mede dank zij de ruimere financiële bijdrage uit da provinciale kas aan alle eisen zal kunnen voldoen. Het excursleprogramma zal zo spoe dig mogelijk ontworpen worden. Ge dacht wordt aan een binnenlandse ex cursie, b.v. naar Groningen en Fries land en een excursie naar het buiten land, die 4 a 5 dagen duurt. De landelijke ploegwedstrijd van de P.J.G.N., die op 16 April in Spijkenlsse wordt gehouden, zal voor de L.J.G. ver tegenwoordigd worden door de heer A. van Dijke uit ’s-Heer Arendskerke, L. C. Groenewege uit St. Maartensdijk en A. Verkruijsse uit Schoondijke. Besloten werd het Initiatief te nemen tot het houden van een ploegwedstrijd voor het Zeeuwse kampioenschap. Deze wedstrijd zal waarschijnlijk eind Sep tember of begin October plaatsvinden. Op de vergadering van de Provinciale Raad, die op 7 Mei a.s. te Goes zal worden gehouden, zal een nieuwe voor zitter moeten worden gekozen, daar de huidige voorzitter, de heer M. C. Ris seeuw, zich niet meer herkiesbaar stelt. Voor verloofden en jonggehuwden zal eind April een conferentie op Hedenis- se worden gehouden. Besloten werd hieraan medewerking te verlenen en mej. M. Sanders als staflid namens de L.J.G. aan te wijzen. God dood. a dood opengedaan en de sleutel van v-ze afschuwelijke deur gegeven 7 jn eengeboren Zoon, Die voor onze z. '.den gestorven is en voor ons ster felijke mensen de vrees voor de dood gebannen heeft. Nu wordt het Nieuwe Verbond, bezegeld door Christus' bloed, van kracht voor allen die in Hem ge loven. Eerst door de opstanding uit de doden is Jezus Christus onze volmaak te Middelaar geworden. Zo eerst werd de eenheid van Vader en Zoon in het grote verlossingswerk openbaar. God nam het voor ons gebrachte of fer aan. Nu mag Christus’ opstanding onze opstanding worden. Alleen dege ne die hoort met zijn ganse hart, hoort het Paasevangelie en komt tot de verwondering en de jubeltoon van de eerste getuigen van Jezus’ op standing. Helaas zijn er nog zo veel mensen, die op koude, bittere toon zeggen: „dood is dood, er is geen enkel bewijs dat er na de dood nog iets is”. Laat ons nooit vergeten, dat hier geen be wijs staat tegenover het geloof, maar geloof tegenover geloof. De een ge looft in de macht van de dood, de an der gelooft in de macht van Christus, de Overwinnaar van de dood en de grote Gever van het eeuwige leven. Paaschristenen zijn mensen die door de rijke genade van onze Here Jezus Christus nu reeds deel hebben aan de opstanding uit de geestelijke dood en zo vernieuwd worden tot de levende hoop, dat Christus alles heenleidt naar de grote dag der opstanding. Op onze Christelijke Paasdag dromen wij niet over de herleving der natuur, filosofe ren wij niet over de onsterfelijkheid van de mens, maar roemen wij in de grote werken Gods tot ons eeuwig be houd. Pasen verzekert ons dat God tot in alle eeuwigheid aan de kant van het leven staat en niet aan de kant van de dood. Waar ooit de menselijke smart is, kan de barmhartigheid Gods haar omzetten in de blijdschap van het ge loof, omdat Christus nu voor altijd met ons is. In de grootste aanvechtingen van zijn leven hield Dr Maarten Lu ther zich aan zijn levende Heiland en Heer. „Vivit!” Hij leeft! Zo schreef hij voor zichzelf neer op tafel en deur. Dat hielp tegen alle somberheid, droef heid en druk. Pasen 1955. In de wereld van van daag klinkt de boodschap van Chris tus’ overwinning, opdat velen zullen Ieren verstaan dat Gods nieuw begin doorgaat en in Christus Jezus allen zegent, die zich ootmoedig voor Hem buigen en Hem aanbidden. Laat er dit jaar ook bij U een blijde verwondering zijn over de overwinning van Christus, dan zal het ook jubelen in Uw hart en ook van Uw lippen zal het worden vernomen: „De Heer is opgestaan”. En anderen zullen antwoorden: „De Heer is waarlijk opgestaan!” Zó alleen wordt de wereld vervuld van het oudste Paaslied, het machtig ste lied hier op aarde gezongen, het lied dat nog gehoord zal worden als alle andere liederen weggestorven zullen zijn. „Maar Gode zij dank, die ons de overwinning geeft door onzen Here Jezus Christus!” 1 Cor. 15 57. G. J. K. zijn, Hewitt?” „Sir, ik zou er met niemand over gesproken hebben, ook niet met u, maar nu u het vraagt, ik heb het, eerlijk gezegd, ook wel eens gedacht. Ik heb mij verbeeld, dat haar geld ergens heengaat. Misschien had Sir Adam schulden.” „Neen, die had hij niet. Die zouden trouwens uit de boedel betaald zijn.” „Ja, dan zijn- die zeker later voor de dag gekomen of ingevorderd, ik weet het niet.” „Hoe kom je op die gedachte, He witt?” „Ja, sir. Met gedachten kan het wonderlijk lopen. Eens op een avond, sir, toen mevrouw weer zo onrustig was, vroeg ik haar, of er iets was, dat haar hinderde en toen zei uw moe?, der: „Neen, niets nieuws; niets dan verdriet van jaren geleden”. Dat vond ik een vreemd antwoord, mijnheer. Het was de avond, nadat die heer ge komen was, die zo lang bij mevrouw bleef.” „Welke heer?” „Een vreemde, sir. Ik kende hem niet. Hij vroeg mevrouw te spreken en ik zeide, volgens de orders, dat mevrouw niet wel genoeg was, om iemand te ontvangen. Hij vroeg toen, of hij binnen mocht komen en een briefje schrijven. Nu, dat kon ik niet weigeren. Het gebeurde. Het moeten maar enkele woorden geweest zijn, want hij was in een wip klaar. Ik had de waskaars moeten aansteken en hij lakte de brief, die ik aan mevrouw moest brengen. Ik deed het. Mevrouw werd doodsbleek, toen zij het briefje las en zei, die heer in de zitkamer te laten. Daar hebben ze wel twee uur gepraat”. Verwonderd en verontrust tevens zat Karl te luisteren. „Wat was dat voor een soort man, Hewitt?” „Goed gekleed, sir. Nog al lang. Hij droeg zijn linkerarm in een zwart zij den doek. Toen hij het briefje dicht maakte, kon hij die arm haast niet shmilron vorig jaar vergaarde van het aantal toeristen, dat via de grensposten (Put ten buiten beschouwing gelaten) naar Zeeland kwam. Dit aantal bedroeg 300.000 en men verwacht dat dit cijfer met 200.000 zal worden vermeerderd als het Deltaplan (via randstad Hol land) zal zijn verwezenlijkt. Het hotelwezen heeft thans de be schikking over 180 bedden. Vorig jaar bedroeg het aantal overnachtingen 30.000. Het aantal bezoekers aan restaurants en café’s wordt geschat op 160.000 en de omzetten van de Horeca bedrijven bedroegen ongeveer 1)4 millioen. 24) „Moeder, vertel mij nu eens, wat er is. U schijnt een geheim verdriet te hebben of zoiets, want ik kan niet ge loven, dat u ontstemd is over de een of andere handelwijze van mij.” „Ik heb ook verdriet; dat heb ik ook.” „Maar waarom vertelt u dat dan niet? Dan kan ik u misschien helpen. U zult in mij een trouwe zoon vin den.” Mevrouw Andinnian ging weër zit ten, ogenschijnlijk bedaard. „Als je mij op de een of andere manier helpen kon, zou je het vernemen, maar dat vorige maand st. (71.314), (1.292.445), st. (46.000), Ingezonden Mededeling (adv.) De kortste en voordeligste opleiding de ware reden opgaf, waarom zij hem van Foxwood verwijderd wilde hou den. Hij keek haar aan en zag, hoe haar blik scherp op hem gericht was. „Waar denk je over, Karl?” „Ik peins er over, welke zorg u toch drukken kan.” „Peins daar maar niet over. Je kunt me toch niet helpen.” Zij sneed alles verder af en begon YERSEKE, 8 April. De oester verzending bedroeg naar Nederland 100.945 naar België 1.605.610 st. naar Engeland 170.650 naar Duitsland 75.130 st. (83.380) en naar diverse landen 40.988 st. (47.800). .In totaal werden 1.993.323 (1.540.939) kleuterschool een expositie samen van jverzonden. De tussen haakjes ge- het dyk-1 plaatste bedragen hebben betrekking |op de verzending in Maart 1954. houden. Hij wees er o.m. op dat deze symbolische handeling een dubbele betekenis had. In de eer ste plaats houdt zij de verwachting in, dat het gebouw in wording zo spoedig mogelijk in dienst van de gezondheid kan worden gesteld. Bij zonder symboliek is zij, omdat deze steenlegging plaats vindt op de We- reldgezondheidsdag. De organisatie hiervan zetelt in Zwitserland, welk land door een gift van f 35.000 deze bouw mogelijk maakte. Uiterst dankbaar is men hiervoor in Wol phaartsdijk, evenals voor het bedrag van bijna f 7000 dat indertijd door x it is het feest van de grote ver- J wondering en blijde jubeltoon. Wie op het Paasfeest zich niet verwonderd en niet mee jubelt met de Gemeente van Christus van alle tijden, verstaat nog niet veel van het Eeuwig Evangelie der genade. Het Chr. Paasfeest is de heilige dag, de eersteling der dagen, het feest der feesten. Pasen is niet een feest gelijk de andere feestdagen. Het is ’t eerste, het oudste, het fundamentele feest van de belijders van Christus. Alles wat in het Christendom, in ons kerkelijk le ven, in ons persoonlijk geloofsleven werkelijk betekenis heeft, rust op dit fundament: „De Heer is waarlijk opge staan!” Jezus van Nazareth zou voor ons na zoveel eeuwen niet meer van veel betekenis zijn geweest, als Hij in Zijn graf gebleven was. Op de kruisheuvel Golgotha heeft ’t oude Bondsvolk Israël afgerekend met Zijn Messias. Hij moest sterven en Hij Uierf. De godsdienstige en politieke leiders van Jeruzalem meenden dat het nu gedaan was met de zaak van Jezus van Nazareth. Dat was het einde dat zij hadden begeerd, waarvoor zij zelf alles in het werk hadden gesteld en de macht van de Romeinse landvoogd Pi- latus hadden gebruikt. Door Jezus te oordelen en te krui sigen werd het laatste aanbod van Gods hulp afgewezen en daardoor kwam er een einde aan al de mogelijk heden der mensen. Nu kon de geschie denis der wereld nog wel ’n tijd door gaan, maar zonder zin, zonder uitzicht, zonder hoop. De mensen hebben koel bloedig en tegelijk toch ook opgewon den het Licht der wereld geblust, ge doofd, omdat zij zichzelf niet willen .aten corrigeren en leiden door dat he mels licht. De gevallen, gebonden en schuldige mensheid heeft haar laatste hoop van zich afgestoten om zo door eigen snode daad de hopeloosheid der wereld te bevestigen. De toeschouwers keerden terug van Golgotha naar Jeruzalem en wilden hun Paasfeest vieren zonder Jezus van Nazareth. Zij hadden Zijn zaak voor altijd af geschreven. Naar hun mening was het nu radicaal afgelopen met Zijn boodschap, Zijn daden, Zijn greep op het volk. De mensen zijn aan het einde met hun vernedering van Jezus, maar daarom is de levende God nog niet aan het einde met Zijn Zoon. Voor Hem is niet alles afgelopen. Wat de verblindende mensen aan Zijn Zoon hebben gedaan, leidt Hem tot een nieuw begin. Nu begint eerst recht Zijn overwinningswérk, dat doorgaan moet, blijven moet en door de wereld niet meer ongedaan gemaakt kan wor den. Christus leeft en sterft niet meer. Dit is de grote verwondering en de machtige jubeltoon van Pasen. God verbindt aan het Woord van het Kruis op een machtige wijze de boodschap der opstanding. (Hand. 2 23, 24). Nu is de Gekruisigde door God verhoogd. Nu begint de strijd der genade. Niet tegen ons, maar voor ons zondaren. Nu wil en kan de barmhartige God ons om Christus wil verlossen en ons eeu wig leven schenken. De schijnbare ne derlaag van Golgotha wordt gevolgd door Gods grote overwinning. De op standing van Jezus Christus is de over winning van de genade over de groot ste zonde en de zwaarste schuld, ja de ovrwinning van de macht van God over alle gedachten, macht en werk der mensen. Zo triomfeert het leven God over alle gedachten, macht werk der mensen. Zo triomfeert het over alle kracthen van de God heeft de deur van te praten over algemene onderwerpen. „Wat is er van Anna Hopley ge worden?” vroeg hij. „Zij was zeer aan u gehecht. Ik dacht, dat u die wel gehouden zou hebben.” „Anna Hopley? O, de meid, die ik in Weymouth had. Neen, die heb ik niet gehouden. Zij was getrouwd, zo als je weet.” Om tien uur wenste zijn moeder hem goedennacht en nam tevens af- enig houvast had. Bovendien was He- haar kamer begaf. Karl bleef nog zit- f

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5